Tomáš Netík (SBA) – 2 b (1+1), 4 střely, TOI: 17:37
Michal Vondrka (SBA) – 2b (1+1), 1 střela, TOI: 16:48
Václav Nedorost (SBA) – 1 b (1+0), 3 střely, TOI: 16:21
Petr Koukal (JOK) – 0 b, 0 střel, TOI: 18:50
Bratislavský Slovan dnes odehrál jednoznačně svůj nejlepší zápas sezony. Velmi silný Jokerit porazili jasně 6:2. Výsledek úplně nereflektuje dění na ledě a je pro favorizované hokejisty Jokeritu poněkud krutý. Do třetí třetiny vstoupil hosté s dvoubrankovým mankem, které mohli vymazat. To by ovšem museli proměnit některou ze svých vyložených šancí. To se jim však nepovedlo a domácí poté zpečetil výhru dvěma zásahy. Českého fanouška potěší, že se prosadili všichni tři čeští hokejisté hájící barvu Slovanu.
60:00
59:14
Slovan právě vstřelil branku!
Ještě jedna branka, která umocní dojem fanoušků Slovanu z dnešního zápasu. A že to bylo hodně kuriózní branka. VÁCLAV NEDOROST pálil do odkryté klece, Helenius dokázal jeho pokus pokrýt a radost českého útočníka nebyl oprávněná. Poté však kotouč velmi kuriózně za brankovou čáru poslal Steve Moses, když vypíchl Heleniusovi puk. Bez asistence.
58:05
Po levé straně to zkoušel Aaltonen, svůj únik zakončil střelou k bližší tyči, kterou si Janus pohlídal.
57:30
Zápas se už víceméně jen dohrává, Slovan je mírně aktivnější a tribuny bouří.
55:54
Exploze radosti v Bratislavě. MICHAL VONDRKA totiž navyšuje vedení na zřejmě už nedostižný rozdíl tří branek a rozhoduje o osudu utkání. Český útočník ve službách Slovanu se dostal do samostatného úniku, který zakončil kličkou do forhendu a následnou přesnou střelou přes vyjetého Heleniuse. Bez asistence.
55:06
Jenomže vyloženou šanci si vypracovali domácí, Starosta pálil od modré čáry tvrdě do betonu Heleniuse, od něhož se kotouč odrazil na Tičara, jenž si na brankáře Jokeritu nepřišel.
54:30
Daná situace více vyhovuje Žolíkům, kteří zatlačili svého soupeře, zatím však Januse neohrozili.
54:05
Dvě minuty za hrubost dostal na straně Slovanu Matt Murley, na straně Jokeritu Jere Sallinen. Poprvé v zápase bude k vidění hra čtyři na čtyři.
54:05
Po rutinním zákroku Januse se strhla v jeho brankovišti mela.
53:30
Slovnaft arénou obíhají mexické vlny, nyní mohl náladu domácího publika ještě umocnit Hudáček, který pálil zblízka jen do Heleniuse.
53:04
Dnešní utkání sleduje 9058 diváků.
53:04
Belasí hrají v plném počtu.
52:51
První střela na Januse při přesilovce přešla až na samotném konci, postaral se o ní Jaakola, domácí gólman zasáhl.
52:06
A znovu se hostům nepovedlo vytvořit si tlak. Zatím je to nejslabší přesilová hra Jokeritu v zápase.
51:52
A nyní odpravil kotouč z vlastní třetiny nekompromisně Vondrka.
51:32
Následně poslal kotouč přes všechny čáry Baranka.
51:15
Hokejisté Slovanu se rychle osvobozují.
51:04
Hosté si však vykoledovali první přesilovou hru ve třetí třetině. Dvě minuty za sekání si musí odpykat Tomáš Netík. Jokerit má velmi dobré přesilové hry a případný kontaktní gól ještě může hodně zahýbat osudem utkání.
50:15
Belasí v těchto chvílích kontrolují stav zápasu, což se líbí i fanouškům, kteří na zaplněných tribunách mohutně povzbuzují své mužstvo.
49:05
Vondrka se snažil zpoza brankové čáry přihrát Nedorostovi, obránce Jokeritu však jeho záměr vystihl a celou situaci pokryl.
48:24
Aaltonen adresoval na osu hřiště Omarkovi střílenou přihrávku, švédský forvard poslal kotouč pár centimetrů vedle překvapeného Januse.
47:40
Hokejisté Jokeritu byli dlouho nastěhovaní v útočném pásmu, nedokázali však získat potřebnou územní převahu, aby se dostali k vyloženější šanci.
46:47
Jeglič si pomohl při sklepnutí kotouče vysokou holí a sudí přerušil hru.
45:40
Očekávaný obrázek třetí třetiny, Jokerit se snaží co nejvíce útočit, Slovan se zaměřuje na defenzívu.
45:10
Na druhé straně se ocitl v dobré pozici Nedorost, Helenius jeho střelu ke vzdálenější tyči vyrazil mimo nebezpečí.
44:32
Koukal výborně zpoza brány uvolnil Aaltonena, který se dostal sám před Januse, toho bekhendovou střelou nepřekonal. Druhý důležitý zákrok brankáře Slovanu ve třetí části.
44:13
Rodící se tlak Jokeritu skončil kvůli Gundersonovi, kterému se při střeleckém pokusu zlomila hůl.
43:46
Za bránou Jokeritu rozhodčí ztratil kotouč z dohledu, a tak přerušil hru.
43:09
Na druhé straně se snažil pálit z pravého kruhu Moses, napálil jen Starostu.
42:47
Surový nabil zpoza brány do mezikruží Šťastnému, jemuž v zakončení zabránil vracející se hráč Jokeritu.
41:01
Wirtanen se prosmýkl před Januse, kterého ale bekhendem nepřekonal.
40:30
Tičar vybojoval za bránou kotouč a nahrál na Netíka, jehož střela skončila po teči na ochranné sítě.
40:01
Ve strhující druhé třetině měli více ze hry hosté, hokejisté Slovanu si však dokázali udržet dvoubrankový náskok vypracovaný v první třetině. Úvodní branku Jokeritu vstřelil ve 24. minutě Gunderson, na jeho trefu našel o tři minuty později odpověď Starosta. Hosté následně snížili manko po šťastné trefě Mäkiho ve 30. minutě, domácí však opět dokázali svému favorizovanému soupeři odskočit. Ve 36. minutě mířil přesně kapitán Bartovič.
Po dvou třetinách tedy vede Slovan 4:2, hosté však jasně naznačili, že nedají svou kůži lacino, a tak nás jistě čeká zajímavá třetí třetina. Ta začne přibližně ve 20:45.
40:00
39:00
Ze druhé třetiny už zbývá odehrát jediná minuta.
38:18
Vondrkův projektil švihem od levého mantinelu byl sražen na ochrannou sít.
37:47
Sersen zachytil kotouč těsně až ve středním pásmu a rozhodčí odpískal ofsajd.
37:12
Hudáček pálil spíše propagačně od pravého mantinelu přes obránce. Helenius bez problémů eliminoval jeho pokus.
36:38
Hraje se velmi vzrušující hokej. V blízkosti Januse nyní střílel Huhtala, brankář Slovanu vytasil svůj pravý beton a zhatil šanci soupeře.
36:16
Huhtala zakončil svůj výpad po levé straně střelou, kterou Janus poslal vyrážečkou mimo bránu.
35:55
Hosté mohli vzápětí opět snížit. V blízkosti Januse dorážel Kapanen, který se snažil zvednout puk. Slovenský brankář jeho záměr vystihl a celou situaci vyřešil zákrokem lapačkou.
35:18
Domácí opět svému soupeři odskakují na rozdíl dvou branek. Vondrka přihrál od levého mantinelu na MILANA BARTOVIČE, který si zpracoval kotouč a střelou příklepem z mezikruží přesně k levé tyči překonal Heleniuse. Asistence: Michal Vondrka, Ivan Baranka.
34:48
Hudáček nabil Brejčákovi, který od modré vypálil příklepem do připraveného Heleniuse.
33:30
Ofsajd Jokeritu.
33:04
Slovan hraje v plném počtu. Těžké chvíle při oslabení přežili domácí bez ztráty kytičky.
33:00
Gunderson vypálil od modré čáry zápěstím. Janus pokryl kotouč a nedovolil dorážku.
32:30
Domácí se osvobodili.
32:05
Mosese z levého kruhu vychytal Janus.
31:46
Lajunen pálil nebezpečně těsně mimo bránu.
31:30
Jokerit je nyní v kolotoči ve třetině Slovanu.
31:04
Hosté si zahrají přesilovou hru, dvě minuty za nedovolené bránění si půjde odpykat Peter Ölvecký.
30:30
Obrovská šance Slovanu neskončila gólem. V přečíslení dva na jednoho předložil Tičar kotouč Netíkovi, který netrefil bránu.
29:45
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak tohle byl hodně laciný gól, který může domácí mrzet. TOMI MÄKI nahodil od levého mantinelu kotouč na Januse, jemuž puk propadl kolem lapačky na brusli Jonathana Sigaleta, od níž se kotouč odrazil do brány. Branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Bez asistence.
29:12
Rita nahrál na osu Hahlovi, který poslal kotouč mimo domácí svatyni.
28:24
Vondrkovu tvrdá střela od modré čáry k Heleniusovi neprošla.
26:52
Belasí svou početní převahu podobně jako soupeř využívají a opět navyšují své vedení. Netíkovu střelu z pravého kruhu zavěsil za Heleniuse bekhendem TOMÁŠ STAROSTA. Asistence: Tomáš Netík, Rok Tičar.
26:27
Topi Jaakola podrazil u mantinelu Michala Vondrku a oslabí své mužstvo. Domácí mají možnost druhé přesilové hry.
25:32
Omark se snažil prokličkovat před Januse, na poslední chvíli jej o šanci čistě obral Sersen.
23:27
Hosté početní převahu velmi rychle využívají a dostávají se na kontakt. Aaltonen nabil na modrou čáru RYANU GUNDERSONOVI, který z první propálil všechno před sebou včetně Januse. Asistence: Juhamatti Aaltonen, Niko Kapanen.
23:14
Hosty čeká přesilová hra. Michal Sersen zabránil Koukalovi v pohybu a rozhodčí udělil obránci Slovanu dvouminutový trest.
22:49
Bartovičův pokus schoval Helenius v lapačce.
22:20
Domácí si nenechali nic líbit a vzápětí na tlak Jokeritu reagovali sami útočnou aktivitou.
21:36
Ohtamaa nahrál od modré čáry na Wirtanena u vzdálenější tyčky, který střílel těsně mimo bránu!
20:35
Aaltonen v nouzi propagačně vystřelil na Januse, slovenský brankář nemusel zasahovat, protože kotouč zamířil mimo bránu.
20:13
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka závěrečného klání KHL před reprezentační přestávkou v Bratislavě je minulostí. A do kabin odcházejí navýsost spokojení domácí hokejisté, kteří po první třetině vedou překvapivě 2:0. Hned v první minutě nasměroval Slovan k dílčímu úspěchu Žiga Jeglič, když využil zaváhání Jaakoly na modré čáře a svůj únik zakončil bekhendovým blafákem. V sedmé minutě se prosadil po Tičarově přihrávce Tomáš Netík. Domácí se následně ubránili takřka minutu a půl trvajícímu dvojnásobnému oslabení a do kabin odcházejí s vedením.
Zda se ve druhé třetině favorit nadechne k obratu, sledujte od zhruba 19:52.
20:00
19:48
Koukal hledal obloučkem Mosese. Nejproduktivnější muž Jokeritu jeho přihrávku nedostihl.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54
Na druhé straně zase zakončoval rychlí kontr Salinen, když pálil přes obránce, Janus zakročil.
18:11
Surový zakončil svůj únik střelou z levého kruhu, Helenius vyrazil kotouč do rohu.
16:40
První formace Jokeritu si vytvořila solidní tlak, který ale pomohl zastavit účinným napadáním Václav Nedorost.
16:19
Hagman pálil v blízkosti Januse z otočky mimo bránu.
15:32
Gunderson vypálil od modré příklepem, Janus vyrazil před sebe, odkud nebezpečně dorážel Huhtala, domácí brankář vytěsnil jeho pokus mimo bránu.
15:11
Murley střílel zpoza pravého kruhu do připraveného Heleniuse.
14:31
Hagman totiž skáče na led, zapojuje se do hry a Žolíci hrají v plném počtu.
14:25
Hudáček trefil jen brusli soupeře a Slovan ztratil pásmo a i možnost využít svou dnešní první přesilovou hru.
13:30
Starosta dorážel z otočky Jegličův pokus, Heleniuse neohrozil.
13:05
Kombinace Slovanu neskončila střelou a vzápětí ji hosté vystihli a vyhodili kotouč do středního pásma.
12:31
Nyní si první přesilovou hru zahrají i domácí. Dvě minuty za podražení obdržel Niklas Hagman.
11:51
Domácí se mohutnému tlaku i dlouhému dvojnásobnému oslabení ubránili.
11:50
Až nyní se Slovanu povedlo po velmi dlouhé chvíli osvobodit a bránící trojice, která předvedla heroický výkon, může "dokulhat" na střídačku. Ve Slovnaft aréně ale panuje vynikající atmosféra.
11:22
V době, kdy hrají domácí ve čtyřech trefil Koukal zblízka břevno!
11:12
Velký zámek Jokeritu gólem neskončil ani po střele Lajunena od modré.
10:40
Dlouhou kombinaci zastavil dobrým obranným zákrokem hokejkou Starosta.
10:17
Moses pálil z levého kruhu, Janus byl připravena a vyrazil kotouč betonem do rohu.
09:51
A následně si zahrají hosté dokonce dvojnásobnou přesilou. Nutno podotknout, že nyní uhasil Michal Sersen takřka jistý gól, když zatáhl za ruční brzdu a zastavil Ohtamu.
09:21
Nyní dostávají hosté možnost zareagovat na nepříznivý vývoj. Dvě minuty za podražení dostal Jonathan Sigalet.
08:45
Tičar se ujal Starostova nahození a vypálil z pravého kruhu, Helenius ucpal prostor u své levé tyčky.
08:04
Na druhé straně vyzkoušel pozornost Januse Lajunen. Slovenský brankář musel zasahovat teprve podruhé v dosavadním průběhu utkání.
07:40
S chutí hrající Rok Tičar vjel do útočného pásma a vypálil od levého mantinelu, prostor brány Jokeritu netrefil.
06:44
Domácí dnes výborně trestají hrubé chyby soupeře a nyní vedou překvapivě už o dvě branky. Juhamatti Aaltonen nepochopitelně nabídl kotouč Roku Tičarovi, který nahrál do mezikruží na najíždějícího TOMÁŠE NETÍKA, jenž nedal Heleniusovi žádnou šanci. Asistence: Rok Tičar.
06:19
Hosté vyhráli následně teprve druhé buly z osmi, kotouč skončil v hledišti.
06:11
Hahl objel bránu a o modré čáry poslal střelu vhodnou k tečování. Té se však žádný z jeho spoluhráčů nedotkl, a tak neměl Janus příliš mnoho práce.
05:30
Domácí jsou nadále aktivnějším mužstvem, v současnosti je poměr střel 5:1 pro Slovan.
04:09
Baranka zaváhal u vlastní modré a málem dovolil samostatný brejk Huhtalovi, včas se však vrátil Hudáček a pomohl uhasit vznikající problém.
03:32
Nyní si hosté neporozuměli při rozehrávce, což pramenilo v zakázané uvolnění.
03:04
Protiútok Jokeritu málem skončil rychlou vyrovnávací brankou, Rita přihrál na osu hřiště Hahlovi, jehož projektil zastavilo břevno domácí brány!
02:10
Fanoušci i hráči Slovanu se vezou na vlně euforie z rychlé branky a Jokeritu nyní nezbývá, než se bránit.
00:46
Tak to je začátek jako hrom! Nejprve Topi Jaakola spálil velkou šanci, když nepřekonal Januse a podle pravidla "Nedáš, dostaneš" se následně prosadili domácí. ŽIGA JEGLIČ vypíchl na modré čáře kotouč právě Jaakolovi, dostal se do samostatného úniku, který zakončil pohledným bekhendovým blafákem. Bez asistence.
00:06
Puk skončil na střídačce a buly ve středu hřiště se bude opakovat.
00:01
Obě mužstva už vjela na led, za malou chvíli zazní nejprve finská a následně slovenská hymna.

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Sersen, Starosta, Baranka, Brejčák, Sigalet, Štajnoch, Luža – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Nedorost, Bartovič (C) – Hudáček, Murley, Ölvecký – Kudrna, Surový, Šťastný

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Väänänen, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Gunderson, Peltola – Hagman, Kapanen (C), Aaltonen – Huhtala, Wirtanen, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Balodis, Šichanov.

Jokerit Helsinky

Finský celek patří hned v prvním ročníku svého působení v KHL k nejsilnějším mužstvům soutěže. Svěřenci trenéra Erkky Westerlunda dosud nasbírali 83 bodů, tedy stejně jako druhý Petrohrad. Na vedoucí CSKA ztrácí hokejisté Jokeritu šest bodů. Svou sílu předvedli Žolíci názorně ve svých dvou posledních partiích, když triumfovali na kluzištích nejsilnějších týmů Východní konference, nejprve na ledě Kazaně a poté i v Magnitogorsku.

Slovan Bratislava

Jediný slovenský klub v KHL sice neprožívá příliš vydařenou sezonu, poslední dvě klání však Slovanu vyšla na jedničku. Svěřenci trenéra Petriho Matikainena si v posledních dvou domácích zápasech vyšlápli na silné celky Východní konference. Nejprve si ve středu poradili s Barysem Astana v poměru 3:2, o dva dny později zvítězili stejným poměrem nad Salavatem Julajev Ufa na samostatné nájezdy.
Belasí však stále ztrácí na poslední postupovou příčku do play off osm bodů a každý zápas tedy bude pro slovenský celek velmi důležitý.

Rok Tičar – 17 bodů (6+11)
Hezký pondělní večer při sledování atraktivního zápasu KHL mezi Slovanem Bratislava a Jokeritem Helsinky. Jedná se o poslední utkání před reprezentační přestávkou v KHL. Znovu se kolotoč této nadnárodní soutěže roztočí přesně za týden.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.