Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a mějte pěkný zbytek noci/rána.

Richard Pánik 1+0, 2 střely, čas na ledě 8:47
Petr Mrázek 37 zásahů, 3 obdržené branky
Tomáš Tatra 0+0, 6 střel, čas na ledě 14:11
Tomáš Jurčo 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:08
Tři hvězdy zápasu:

1. Jonathan Bernier (TOR) 28 zásahů, 1 gól
2. Daniel Winnik (TOR) 0+2
3. Korbinian Holzer (TOR) 0+1
První třetina byla vyrovnaná, ale v té druhé převzali otěže zápasů do rukou Leafs a jen díky Mrázkovi se hosté dlouho drželi. Pak však nechali ujet Pánika, který vstřelil rozdílovou branku. Na začátku třetí části navíc přidal další branku Rielly a domácí si zbytek utkání pohlídali. Do prázdné se ještě prosadil Kadri a Leafs tak svého rivala poráží 4:1.

Střely na branku: 41 – 28
60:00
59:45
Hala začíná bouřit a oslavovat výhru domácího týmu.
58:42
Lupul byl před Mrázkem a dorážel puk ve skrumáži těl. Domácí už zvedali ruce, ale kotouč zůstal někde pod Mrázkem a šel ven.
57:19
Máme tady bitku. Pánik hitoval Smitha, pak se srazili znova a to už to obránce Detroitu nevydržel. Krosčekem zlomil o Pánika hůl a bitka byla na světě. Z té lépe vyšel Pánik, ale na trestnou putují oba. Ovšem Smith dostal navrch dvě minuty za sekání.
56:46
Toronto právě vstřelilo branku!
Red Wings ztratili u mantinelu puk, Winnik ho poslal do střední třetiny a tam se ho zmocnil NAZEM KADRI. Nikým neobtěžován si najel na modrou a poslal puk do prázdné klece. Asistence: Daniel Winnik, MikeSantorelli.
56:21
Nyní hosté se štěstím odolali a uchránili prázdnou klec.
55:58
Detroit je bez brankáře!
55:47
Puk letí přes všechny čáry až za branku Mrázka, takže je pískáno zakázané uvolnění a hra se přesune před branku Toronta.
55:27
Hru přerušuje ofsajd domácích a oba týmy se tak mohou zkoncentrovat na závěrečných čtyři a půl minuty třetí třetiny.
54:30
Hraje se dlouho bez přerušení a na obě strany je hra taková neučesaná, to víc vyhovuje Red Wings.
53:49
Kronwall objel hráče na modré a vyslal jedovatou střelu, kterou však Bernier vyráží za branku.
52:38
Zetterberg v dobré příležitosti. Byl sám mezi kruhy, ale Bernier skvělým zákrokem lapačkou drží Leafs.
52:02
Van Riemsdyk se natlačil až na kruh, ale odtud mu střela nějak nesedla a končí mimo.
51:09
Holland se pěkně uvolnil a z vrcholu kruhu vyslal střelu, kterou Mrázek likviduje ramenem.
50:30
Na trestnou nyní odchází Kessel za hrubost, jelikož se nechal vyprovokovat seknutí od Franzéna, ten rovněž sedí na trestné. Hraje se 4 na 4.
50:14
Nyní je v rozletu zastavuje ofsajd.
49:29
Puk směřuje až k Mrázkovi, ten však rozehrává. Domácí už se soustředí především na obranu. Red Wings zatím marně dotírají na branku Leafs.
48:46
Cleary předkládal puk před branku, ale tam nikoho se spoluhráčů nenašel.
48:00
Puk jde až za branku Mrázka a hra se taj přesune před Berniera.
47:20
Winnik se natahoval po puku, kterým by poslal do úniku svého spoluhráče, ale těsně mu utekl.
46:51
Znovu brankář Toronta likviduje střelu, tentokrát od mantinelu.
46:16
Helm se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho přízemní rána skončila jen na hokejce Berniera.
45:18
Leafs už se hnali k brance Detroitu, ale Mrázek si povyjel a puk rozehrál na útočníky.
44:20
Buly, střela, zákrok, Bernier. Vhazování se bude opakovat.
44:14
Nyní zahráli domácí na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje do blízkosti Berniera.
44:01
Jurčo to zkusil od mantinelu, ale jeho pokus skončil v lapačce Berniera.
43:32
Útočnou snahu Red Wings zastavuje ofsajd.
42:51
Andersson se dostal do dobré pozice, ale jeho střelu zneškodnil Bernier. Bude se vhazovat u jeho branky.
41:42
MORGAN RIELLY vzal ve středním pásmu puk, kolem mantinelu projel až na kruh, odkud vyslal přesnou střeli mezi lapačkou a betonem Mrázka. Střela zapadla přesně k tyči a skončila v síti. Asistence: Mike Santorelli.
40:38
Dacjuk nabil na modrou Ericssonovi, jehož střela skončila v lapačce Berniera.
40:01
Druhá třetina byla jasně v režii domácího týmu. Petr Mrázek dělal co mohl, ale nakonec se Leafs dočkali zaslouženého gólu, když se sám na českého brankáře řítil Pánik a v československém souboji uspěl tentokrát on. Stále je to však jen o gól a zápas je otevřený na obě strany. Uvidíme zda se Red Wings v závěrečné třetině zvednou.

Střely na branku: 32 – 17
Další třetina začne přibližně v 3:06.
40:00
39:54
Třetina se dohraje za brankou Mrázka.
38:52
Hosté se po obdržené brance trochu zvedli a jsou to oni, kdo momentálně diktuje tempo hry.
37:50
Na takovou převahu by s těží stačil Dominik Hašek, natož tak Petr Mrázek. tentokrát ho obrana nechala na holičkách úplně. Dacjuk ztratil puk v útočné třetině a RICHARD PÁNIK se dostal do samostatného nájezdu. Zamíchal pukem a zakončil parádně mezi betony. Asistence: Korbinian Holzer.
37:37
Bozak se dral do přečíslení, ale o puk ho obral jeden z obránců.
36:56
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Opět se tak hra vrátí do útočné třetiny Leafs.
36:48
Střelu od modré zastavuje Petr Mrázek a bude se tak znova vhazovat u jeho branky.
36:31
Je po přesilovce, ale nebezpečí pro Detroit trvá. Bude se vhazovat před Mrázkem.
35:53
Franson si sjel až k brance, poslal puk před ni a tam našel hokejku van Riemsdyka, jeho střela z první končí pouze na skvělém Mrázkovi. Red Wings by mu dnes měli líbat p.... ruce.
35:21
Kessel se rozjel až ke střele, ale jeho zakončení bekhendem končí na boční síti.
34:49
Hostům se povedl dostat k puku a vyhodit ho až k Bernierovi.
34:29
Detroit pod tlakem a odolává především díky Mrázkovi. Toho čeká další práce. Domácí budou hrát přesilovku. Za držení jde na trestnou Smith.
33:48
Bozak se natáhl po nahození před branku a tečoval puk. Mrázek ho však vytáhl mimo tři tyče.
32:44
Tatar se obtočil kolem branky a snažil se zasunout puk k tyči, ale Bernier byl na místě.
32:13
Lupul si řítil dopředu, ale neměl komu nahrát a tak nakonec puk ztratil.
31:17
Buly, střela Kadriho a? No přece skvělý Mrázek. Drží puk v lapačce.
31:14
Kotouč je znovu v moci Mrázka a přesilovka domácích je u konce. Bude se však vhazovat u branky Red Wings.
30:25
Mrázek vytahuje další skvělý zákrok! Phaneuf nejprve střílel od modré a Mrázek puk vyrazil. Ovšem jen na volného Fransona, který měl před sebou ležícího českého brankáře a odkrytou klec. Mrázek se však vyšvihl a zvednutou hokejkou vyrazil kotouč do ochranné sítě.
29:41
Mrázek nejprve skvěle vykopl odražený puk od mantinelu, který směřoval do brankoviště a pak byl pískán ofsajd Wings.
29:10
Domácí měli obrovskou převahu. Ericsson totiž hákoval a sudí signalizoval vyloučení. Puk lítal kolem branky Mrázka, ale nakonec to Detroit ustál. Leafs však budou hrát přesilovku.
28:32
Robidas nahazoval nebezpečně od modré, puk skončil jen těsně vedle.
27:18
Nejprve se ke střele protlačil Winnik, ale jeho pokus z kruhu Mrázek vytěsnil. Pak však dorážel Pánik, ale v československém souboji uspěl český gólman, který zasáhl rukavicí.
26:21
Pánik dostal přihrávku zpoza branky a zle dotíral u tyčky Mrázka. Ten však za přispění spoluhráčů odolal.
25:44
Nyní už však ano. Dostal puk na střed hřiště, ale jeho rána nebyla moc razantní a Bernier ji vyrážečkou vytěsnil.
25:25
Tatar se ke střele z kruhu přes obránce nedostal.
25:00
Na druhé straně se připisuje i jeden z těžších zásahů Bernier.
24:44
Mrázek střelu od modré pouze vyrazil a tak hrozili nebezpečí z dorážky, obránci ale byli na místě.
23:38
Zetterberg se pobíjel do dobré pozice, ale ztratil puk a do útoku šli Leafs. Kessel to vzal na sebe, udělal obránce ale následná přihrávka přeskočila hokejku Bozaka.
22:52
Kadri obrátil hru dozadu a oba týmy tak jdou střídat.
21:47
Red Wings pobývali po zbytek přesilovky v útočné třetině, ale Berniera příliš neohrozili. Nyní se vyloučený Pánik vrací na led.
20:49
Skvěle Mrázek. Winnik našel před brankou Hollanda, který byl sám před českým gólmane. Udělal mu kličku do bekhendu, ale Mrázek proti jeho střele vymrštil lapačku a lapil kotouč.
20:32
Přesilovka Red Wings trvá a nyní se podařilo domácím vyhodit puk.
20:01
Prvních dvacet minut utkání je minulostí a zatím sledujeme po všech stránkách vyrovnanou bitvu dvou tradičních týmů. Obě mužstva se prosadila v přesilovce. Nejprve šel do vedení Detroit zásluhou Kronwalla, ale za minutu vyrovnal van Riemsdyk. Petr Mrázek se blýskl i několika zákroky a stav je tedy 1:1.

Střely na branku: 12 – 12
Další třetina začne přibližně v 2:12.
20:00
19:43
Přesilovka pro Rudá Křídla. Na trestnou se posadil Richard Pánik za hrubost.
19:29
Miller se snažil zaútočit podél mantinelu, ale přes obránce Maple Leafs neprošel.
18:14
Santorelli dostal puk mezi kruhy, ale sám před Mrázkem trefil pouze beton přemisťujícího se českého gólmana.
18:01
Robidas nahazoval na teč, ale puk končí v lapačce Mrázka a bude se vhazovat.
17:26
Lupul tvrdě pálil z kruhu, ale Mrázek vyráží a dorážka končí mimo.
16:27
A skutečně je vyrovnáno. Kessel se dostal ke střele z kruhu, Mrázek měl zakrytý výhled. Střela Kessela se otřela o clonícího JAMESE VAN RIEMSDYKA, který bruslí tečuje puk do sítě. Asistence: Phil Kessel, Dion Phaneuf.
16:13
Ale hosté hned po buly vyhazují puk.
16:06
Leafs mají šanci vyrovnat. Čeká je totiž přesilovka. Na trestnou usedl za podražení Andersson.
15:27
Detroit právě vstřelil branku!
Ovšem akce pokračovala a máme tady první branku. Franzén předal od mantinelu puk na modrou, odkud se napřáhl ke střele NICKLAS KRONWALL a jeho dělovka skončila až za zády Berniera. Asistence: Johan Franzén, Gustav Nyquist.
15:17
Zetterberg natáhl ke střele, ale Bernier vyráží jedovatou střelu.
14:56
Domácím se povedl dostat puk do bezpečí.
14:46
Přesilovku si zkusí také Detroit. Van Riemsdyk odpyká dvě minuty za držení.
14:39
A opět Dacjuk a spol. dělají domácím potíže. Ruský útočník předložil puk na Tatara, ale jeho střela z vrcholu kruhu skončila na Bernierovi.
13:57
Santorelli se napřáhl ke střele na modré, ale ta míří mimo branku Mrázka.
13:26
Miller nahazoval od modré, ale kotouč končí těsně vedle branky.
11:58
Krásná souhra Dacjukovy lajny a tentokrát se zákrokem předvedl také Bernier. Jenž ležel na ledě, ale po Haškovsku vytrčil beton do vzduchu a zastavil střelu Helma.
11:23
Dacjukuv útok sehrál krásnou kombinaci, na jejímž konci měl být Helm, ale v rozhodujícím momentu mu puk přeskočil hokejku.
10:25
Glendening bojoval o puk za brankou, ale přetlačit přesilu hráčů v modrém se mu nepovedlo. Puk mají domácí.
09:44
Mrázek likviduje ránu od modré. Na dorážku ještě číhal Kadri, ale český gólman drží puk ve výstroji.
09:00
Divokou pasáž uklidňuje ofsajd domácích a následná komerční přestávka.
07:40
Na druhé straně ujížděl Nyquist, ale puk mu při kličce skočil a nestačil tak zakončit jak by chtěl.
07:16
Rielly se po skončení přesilovky dostal k dorážce z mezikruží. Měl místo i čas na střelu, ale v gólu mu zabránil jeden z obránců, který se vrhl do střely.
06:35
Detroit se však po buly osvobozuje vyhozením.
06:29
Lupul si najel na kruh a zkusil překvapit Mrázka střelou. Ten však byl připraven a zakročil ramenem.
05:56
Opět musí domácí rozehrávat od vlastní branky.
05:33
Hostům se však podařilo vyhodit puk do bezpečí.
05:10
První vyloučení utkání. Kronwall usedá na trestnou za hákování a Leafs si zahrají přesilovku.
04:23
Winnik jen na jednoho obránce společně s Kadrim. Položil si obránce a zvolil střelu, kterou Mrázek zřejmě vyrážečkou vytlačil mimo branku.
03:49
Zetterberg se natlačil k bráně a snažil se zakončit k tyčce, ale tam čekal Bernier s vyrážečkou.
03:14
Kessel se řítil s obráncem na zádech po křídle, ale svou střelu nasměroval mimo.
02:54
Miller vypálil hned co dostal puk z vrcholu kruhu, ale jeho rána zkrotil Bernier na hrudi a poté mu puk padl do lapačky.
02:20
Další špatná rozehrávka v obranné třetině Red Wings a puk zamířil na zakázané uvolnění.
01:35
Zakázané uvolnění a buly po pravici Mrázka.
01:19
Kadri vystřelil od mantinelu, ale také minul branku.
00:55
Dacjuk vypálil od mantinelu, ale jeho dělovka šla vedle branky Berniera.
00:24
Phaneuf nahazoval, Bozak tečoval, ale Mrázek nemusel zasahovat. Puk šel mimo.
00:11
Hosté poslali puk na zakázané uvolnění a hra tak putuje před branku Petra Mrázka.
00:01
Hymny máme za sebou a nyní jdeme na hokej!
Nyní nám zazní hymny. Nejprve ta americká a pak kanadská.
Začátek utkání se o několik minut opozdí.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Holzer, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Winnik, Kadri, Santorelli – Lupul, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Pánik.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Smith, Quincey, Ouellet, Lashoff – Nyquist, Zetterberg, Jurčo – Tatar, Dacjuk, Helm – Franzén, Sheahan, Cleary – Miller, Glendening, Andersson..

V domácím dresu možná uvidíme slovenského útočníka Richarda Pánika, záleží zda se vleze do sestavy Leafs. Detroit přiveze slovenské útočníky Tomáše Jurča a Tomáše Tatara. V obraně pak zřejmě naskočí český obránce Jakub Kindl a v bráně snad Petr Mrázek.
Vzájemné zápasy v letošní sezoně

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:2 po náj.
Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 4:1
Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:0 po pro.
Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 1:4
Detroit Red Wings

Red Wings dokázali v posledních pěti duelech bodovat. Ovšem poslední dva zápasy prohráli po nájezdech. Předtím drželi Rudá Křídla série osmi duelech, během kterých prohráli jen jednou a to je také vyneslo na špici Východu. Momentálně jsou Wings se ziskem 41 bodů v třiceti zápasech na 3. místě. Naposledy podlehl Detroit 2:3 po nájezdech Floridě a předtím 1:2 právě svému dnešnímu soupeři. Podle prvních informací se do branky Red Wings postaví Petr Mrázek.
Toronto Maple Leafs

Domácí se v posledních zápasech opírají především o kvalitní výkony brankářů. Doma zdolali Calgary 4:1 a naposledy si poradili právě z Detroitem 2:1 po nájezdech. V obou duelech se blýskli gólmani Leafs, což dřív nebývalo moc zvykem. Je otázkou, koho dnes do branky kouč Toronta postaví. Reimer i Bernier mají formu. Maple Leafs momentálně patří 6. místo v konferenci se ziskem 35 bodů v osmadvaceti zápasech. Z posledních šesti duelů dokázali Leafs vyhrát hned pětkrát.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Je tu noc ze soboty na neděli a čeká nás tradiční bitva mezi týmy z Original six. Domácí Toronto Maple Leafs přivítá dobře známého rivala Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.