Ode mě je to pro dnešek vše, třeba se znovu sejdeme ku příležitosti bojů o Stanley Cup. Děkuji Vám za pozornost, na počtenou!

Tři hvězdy

1. Kevin Hayes (NYR) 1+1
2. Martin St. Louis (NYR) 0+2
3. Alexander Ovečkin (WSH) 1+0
Vzhledem k tomu, že Ottawa zvítězila na ledě Flyers, je jasné, že soupeřem Rangers ve čtvrtfinále Východní konference bude buď Boston, nebo Pittsburgh. Washington se střetne s druhým newyorským celkem, tedy s Islanders. Jedinou otázkou tedy jde, kdo bude sérii začínat doma. Pokud dnes Ostrované dokáží na domácím ledě porazit rozjetý Columbus, budou to právě oni, kdo bude mít v případném sedmém duelu výhodu domácího prostředí. Nicklas Backstrom vyhrál souboj na dálku s Jakubem Voráčkem, který dnes nebodoval, a stává se tak nejlepším nahrávačem základní části NHL!
Je konec! Rangers v závěrečném utkání základní části NHL poráží Capitals 4:2! Po dvaaosmdesáti mačích tedy mají na svém kontě 113 bodů, čímž překonávají klubový rekord ze sezóny 1993/94. Do vedení dostal hosty Kevin Hayes, ještě do první sirény zvýšil jejich náskok Derick Brassard, pro kterého to byl jubilejní stý zásah v nejlepší hokejové lize světa! Už na 3:0 zvyšoval v třiadvacáté minutě Moore, s odpovědí přišel v přesilové hře Alexander Ovečkin. V samotném závěru trefil odkrytou branku Fast, o malou chvíli později ale dal konečnou podobu zápasovému skóre Stanislav Galijev, pro nějž to byl první gól v NHL.
60:00
59:31
Po vstřelené brance opět došlo k menší roztržce, z níž si domácí Latta odnáší desetiminutový trest.
59:31
Washington právě vstřelil branku!
Tak přece jen ještě snížení v podání Capitals! Latta z mezikruží těsně přestřelil, volného puku si za brankou všiml STANISLAV GALIJEV, vynořil se s ním u levé tyče branky soupeře a dostal ho za brankovou čáru, Lundqvist se už nestihl včas přemístit. Pro třiadvacetiletého ruského útočníka je to první branka v NHL! Asistence: Michael Latta, Brooks Orpik.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:06
Rangers právě vstřelili branku!
O vítězi je rozhodnuto! Glass v obranné třetině vybojoval kotouč, posunul ho na Mooera, který ho ještě přihrál JESPERU FASTOVI. Vypadalo to tak, že švédskému mladíčkovi puk ještě ujede, ale ten ho nakonec dokázal ukočírovat a dopravit do prázdné branky. Asistence: Dominic Moore, Tanner Glass.
57:49
Zuccarello minul, do útoku se s pukem na holi vydává Ovečkin!
57:22
Holtby míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti!
56:49
Další Lundqvistovy zásahy, tentokráte si poradil se střelou Greena i s následnou dorážkou Niskanena.
56:21
Před Lundqvistem se sám objevil Johansson, zkusil to mezi betony, avšak švédský kouzelník si s touto obrovskou příležitostí poradil!
55:56
Čtvrtá lajna Newyorčanů se snaží v obranné třetině soupeře nastřádat cenné vteřinky. Dařilo se jim to, ale poté vše pokazil mimořádně nepřesným pasem Fast.
55:39
Kuzněcov zpoza klece vyzval k ráně Johanssona, do které však v ten pravý moment vložil svou hůl Mats Zuccarello. Kotouč končí v ochranné síti, vhazovat se bude po Lundqvistově pravé ruce. Nejprve je ale na programu další komerční přestávka.
54:55
Ovečkin naskakuje zpět na ledovou plochu, domácí jsou kompletní.
54:46
Hostům se přesilovky nedaří, Alzner přispěchal s dalším vyhozením.
54:08
Kreider hledal na druhé tyčce volného Stepana, ale jeho záměr přečetl a zároveň i zhatil Niskanen.
53:51
Girardiho nahození nebylo úplně povedené, kotouč skončil v ochranné síti, hra se tedy stěhuje do středu hřiště.
53:26
Na druhé straně pálil Stepan, Holtby měl oči na stopkách a bez problému jeho ránu eliminuje.
53:08
Laich se pokusil o únik při vlastní oslabení, ale přes důrazného Yandlea nedokázal přejít. Nutno podotknout, že hostující bek si možná nepočínal úplně dovoleným způsobem.
52:55
Alexander Ovečkin zasáhl Girardiho hokejkou do obličeje – dvě minuty, hra vysokou holí.
52:24
Domácí jsou v pěti.
52:15
Domácí opět vyhazují touš přes všechny čáry.
52:05
Brassard zpoza branky vyzval ke skórování Girardiho, ten však trefil jen připraveného Holtbyho.
51:35
Hostům se nedaří na delší dobu udržet v útočné třetině, o další vyhození se postaral Orpik.
50:55
St. Louis si všiml mezi beky volného Stepana, přihrál mu, ale elitní centr Newyorčanů mířil hodně vedle.
50:31
Domácí se ihned po buly osvobozují.
50:24
A nyní tu už máme regulérní bitku! Do ní se pustil domácí Gleason s hostujícím Glassem. Pěstní souboj byl velmi vyrovnaný, nakonec to byl útočník Rangers, kdo dokázal povalit svého soupeře na zem. Oba kohouty nemůže minout pětiminutový trest. Gleason ještě navíc inkasuje dvě minuty za krosček, přesilovka pro Jezdce.
49:39
Útočník černé pleti v barvách Caps se hnal s další akcí, avšak všichni jeho kolegové odešli střídat, a proto musel zařadit zpátečku a vyčkat na čerstvé spoluhráče.
48:58
Přitvrzuje se. Ward si počíhal na Summerse a tvrdým způsobem ho poslal proti mantinelu.
48:44
Další ofsajd domácích, po němž následuje další hromadná potyčka. Hlavními aktéry jsou opět Ovečkin a McDonagh, rozhodčí vše uklidňují a vylučovat se nechystají.
48:23
Gleason byl při přejíždění modré čáry až příliš rychlý, pískán ofsajd.
47:51
Burakovsky nabral ve středním pásmu rychlost, vyslal tvrdý projektil, avšak puk proletěl těsně nad horní tyčkou.
47:15
Hra se nyní bez vážnějších šancí přesouvá ze strany na stranu. Snad poprvé v tomto mači se trochu hlasitěji projevují domácí fanoušci.
46:57
Latta to zkusil sám, ale nic světoborného nevymyslel. To se ale nedá tvrdit o dvojici Burakovsky – Carlson, která nyní pořádně vylekala obranu hostí. Po střele druhého jmenovaného má však Lundqvist touš ve své moci.
45:55
Oba týmy jsou opět v pěti.
45:48
Pěkné Niskanenovo sólo volalo po gólu, ale Lundqvist byl proti.
44:49
McDonagh ztratil puk v nebezpečné blízkosti Lundqvistovy svatyně, čehož využil Ovečkin, který přiťukl touš na Orpika, jenž velice bolestivě zasáhl Girardiho někam do oblasti dlaně.
44:23
Další postrkávání po odpískání. Tentokráte to byli Ovečkin a Boyle, kdo si navzájem něco vyříkávali. Sudí tentokrát vylučovat nebudou.
44:13
Ovečkin si vypracoval šanci, ale v rozhodující moment mu puk poodjel od hole.
43:55
Tohle chtějí domácí fanoušci vidět. Až ve třetí třetině lehce vzplály emoce na obou stranách. Po vzájemné výměně názorů odchází na trestnou lavici James Sheppard a Tim Gleason. Oba si odpykají dvě minuty za hrubost.
43:25
42:53
McDonaghovu ránu velice obětavě zablokoval Laich. Zdá se, že ho kotouč zasáhl někam do kolene, ale útočník Washingtonu má velice tuhý kořínek.
42:03
Parádní akce na jeden dotek v podání Rangers! St. Louis nalezl na hranici brankoviště volného Stepana, ten ihned sklepl Krediderovi, který o kousek minul levou tyč Holtbyho branky!
41:50
Zuccarello sice skákavý kotouč nedokázal zasáhnout, kus černé gumy však zůstal volný a tak se ho chopil Hayes, který svou ranou protáhl Holtbyho.
41:25
Joel Ward u mantinelu tvrdě atakoval Shepparda a je za to potrestán dvěma minutami za faul loktem.
41:20
Ward vypálil od modré čáry, Lundqvist vyrazil kotouč jen před sebe, kde se zjevil Ovečkin, avšak kotouč ve vzduchu netrefil.
40:26
McDonagh podklouzl a dopředu se hnal Brasaard, ale místo toho, aby někomu nahrál, se snažil celou akci vzít na sebe a o puk přišel.
40:01
Stepan opět úspěšnější na úvodním vhazování.
40:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše, třetí třetina začne každým okamžikem.
Druhá třetina je za námi. Zápasové tempo lehce opadlo, oba týmy hrají velmi opatrně, nikdo se před vrcholem sezóny nechce zranit. Stejně jako v prvním dějství jsme i v uplynulé dvacetiminutovce viděli dvě branky. Do tříbrankového vedení poslal Jezdce Dominic Moore, který těžil z černé práce St. Louise. Na 1:3 v přesilové hře snížil domácí ruský medvěd Alexander Ovečkin, který se prosadil ze své typické pozice. Třetí dějství začne zhruba ve 20:27.
40:00
39:33
Ovečkinův pokus o střelu zablokoval Summers, Lundqvist zasahovat nemusel.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:25
Hayes ukázal svůj důraz, když zavezl puk do útočné třetiny, poté o něj na malou chvíli přišel, ale následně ho ihned získal zpět. Takový typ hráče se bude kouči Vigneaultovi ve vyřazovacích bojích velice hodit.
37:57
Do šance se po krkolomné kombinaci dostal Kreider, jeho pokus vyráží Holtby ramenem do ochranné sítě.
37:38
Alzner nepřesně přihrál na Chimeru, u kotouče Rangers, ale ti se nikam příliš neženou. Tempo zápasu v posledních několika minutách rapidně kleslo.
37:18
Martin St. Louis se hbitě dostal přes obránce, avšak jeho pokus byl pro Holtbyho jen takovým bonbónkem.
36:35
U hrazení o kotouč dobrou čtvrtminutku bojovali Ward a McDonagh, úspěšnějším se v tomto souboji ukázal být hostující muž s céčkem na hrudi.
35:58
Domácím utíká kotouč z útočné třetiny, Capitals musí začít znovu od píky.
35:00
Yandle prozkoušel Holtbyho pozornost z poměrně ostrého úhlu, strážce svatyně Capitals puk se štěstím za svá záda nepustil.
34:46
Ofsajd Rangers.
34:31
McDonagh pro svůj tým sice udržel pásmo, avšak Kreiderovi o malou chvilku poté puk při pokusu o střelu přeskočil přes čepel. Protiakci chystá Alzner.
33:52
Ovečkin tvrdým hitem poslal k zemi Girardiho, tomu se zpět na nohy příliš nechce. Nutno poznamenat, že ruský hokejista zvedl ruce možná až příliš vysoko.
33:40
Icing domácího celku, vhazování po Holtbyho levici.
32:58
Hayes u mantinelu poměrně nepříjemně masíroval Alznera, ale bylo mu to jen k užitku, protože puk po boji získal a posunul ho na modrou na McDonagha. Hostující kapitán si však svá mířidla neseřídil přesně.
32:29
Brassard se uvolnil na levém křídle, dostal se i do zakončení, Holtby připraven.
31:59
Situace 2 na 1 i na druhé straně. Domácí se však k zakončení ani nedostali, Kuzněcovovi se touš zamotal mezi bruslemi.
31:17
Trmu-vrmu ve středním pásmu vyřešil Ovečkin, když si poslal puk do jízdy, ale dojet tento kotouč bylo nad jeho síly. Za záchrannou brzdu včas zatáhl Summers.
30:56
2 na 1 se nyní řítili Glass s Moorem, první jmenovaný vzal akci na sebe, ale jeho rána neměla gólové parametry.
30:41
Další úspěšný zákrok švédského brankáře v barvách Jezdců, od modré se ho snažil překvapit Gleason, ale nepochodil.
30:39
Na nedostatek práce v několika posledních minutách si Lundqvist rozhodně nemůže stěžovat, další zákrok musel vytáhnout proti pokusu Jasona Chimery.
30:29
Green na modré tak dlouho váhal, kdy vystřelit, až ten správný moment úplně promeškal. Do jeho rány se položil Glass a úspěšně ji zblokoval.
30:08
Glencross z otočky jen těsně minul! Domácí jsou po vstřeleném gólu lepším týmem a mohutně se snaží o kontaktní branku.
29:42
Niskanenova pumelice se k Lundqvistovi nedostala, obětavě se do ní položil Sheppard.
29:17
Puk se opět ocitl mimo hrací plochu, hra se znovu stěhuje do středního pásma.
29:00
Na ofenzivní dobrodružství se vydal Carlson, jeho výletu však vystavil stopku Dan Boyle.
28:36
Kotouč se ocitl na střídačce Washingtonu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
27:55
Ward se ocitl sám před brankou soupeře, ale tváří v tvář Lundqvistovi o malý kousek přestřelil!
27:09
Další nejistý výjezd v podání Lundqvista. Tentokráte se vydal téměř až k modré čáře pro volný puk, avšak u toho byl dříve Burakovsky, který se k zakončení díky skvělé obranné práci Girardiho nedostal.
26:56
Na druhé straně ihned zahrozil Martin St. Louis. Drobný útočník se protáhl kolem svého strážce, ale Holtbyho na holičkách nenachytal. Následuje komerční přestávka.
26:31
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Gól s pořadovým číslem 53 si na své konto připisuje ALEXANDER OVEČKIN, který ze své typické přesilovkové pozice propálil Lundqvista. Asistenci si připsal Backstrom, což znamená, že se osamostatnil v souboji o nejlepšího nahrávače ligy. Asistence: John Carlson, Nicklas Backstrom.
26:04
Ovečkinův záměr přečetl Stepan a bez sebemenšího přemýšlení vyhazuje.
25:40
Ihned po vhazování Jezdce osvobozuje McDonagh.
25:36
Oním hříšníkem je James Sheppard, který si na lavičce hanby odpyká dvě minuty za podražení. Šance pro Capitals.
25:10
Zuccarella o kotouč obral vracející se Latta, z protiakcí se hnali domácí a vykoledovali si faul
24:32
Sheppard přenechal touš Brassardovi,který se s ničím nepáral a rovnou vypálil. Holtby připraven.
23:38
Na druhé straně zahrozil Backstrom, i když to vlastně spíše byl obránce Hunwick, kdo Lundqvistovi zavařil. Backstromův pokus ho zasáhl do výstroje a puk nebezpečně změnil směr.
22:30
Část čtvrté útočné trojice si trochu protáhla střídání a nyní už byl DOMINIC MOORE úspěšný! Glass ztratil puk za brankou, ale na modré čáře ho výborným obranným vypíchnutím získal zpět St. Louis, posunul ho na centra čtvrtého útoku, který bekhendem na bližší tyč propasíroval kus černé gumy za brankovou čáru. Asistence: Martin St. Louis.
22:04
Čtvrtá lajna se teď díky důraznému přístupu dostala ke kotouči, Moore to zkusil z poměrně ostrého úhlu, Holtby nemusel zasahovat.
21:35
Důkaz o své hokejové genialitě nyní předložil Nicklas Backstrom, když sám s pukem na holi přejel celé kluziště a nakonec i vyzval ke skórování Johanssona, který se pokusil obtočit kolem branky, ale "Král Henrik" byl na svém místě.
20:39
Další zákrok musela švédská hokejová legenda vytáhnout proti tvrdé raně Niskanena.
20:32
Po Kuzněcovově pokusu nechává Lundqvist kotouč ve své lapačce.
20:21
Z té však pranic nevzniklo, domácí na tom však nebyli o moc lépe, zahrávají pouze na zakázané uvolnění.
20:01
Na úvodním vhazování byl úspěšnější Stepan, s první akcí tak mohou přispěchat hosté.
20:01
První dějství je u konce. Na obou týmech je znát fakt, že dnes už o nic moc nehrají. Utkání se odehrává v na NHL možná až příliš poklidném tempu. Zatím to jsou hosté, kdo je šťastnější. Nejvíce aktivním mužem úvodních dvaceti minut byl Kevin Hayes, který ve třinácté minutě otevřel gólový účet a o tři minuty později si připsal asistenci k přesilovkové trefě Dericka Brassarda. Druhá třetina začne přibližně v 19:34.
20:00
19:38
Niskanen to zkusil od modré čáry, ale jeho rána, stejně jako všechny její kolegyně v dosavadním průběhu utkání, mířila mimo.
19:08
Domácí zastavil v dalším útočném snažení ofsajd.
19:00
Probíhá poslední minuta prvního dějství.
18:58
Ovečkin se dostal ke své pověstné dělovce, ale opět, dnes už potřetí, nemířil mezi tři tyče.
18:31
Po nahození od Orpika Lundqvistovi překvapivě vypadl puk, švédský muž v masce ale vše včas napravil.
18:18
Laich byl u mantinelu nešetrně zastaven Boylem. K nelibosti domácích příznivců zůstává píšťalka sudího němá.
17:46
Do dobré šance se hnal Laich, ale toho o puk obral výborně se vracející Hagelin.
17:20
Hunwickova rána nezamířila mezi tři tyče, Holtby nemusel zasahovat.
15:57
Gleason u mantinelu tvrdě, ale v duchu pravidel dohrál Fasta, ten se zvedá velmi těžce.
15:50
Nakonec hosté přece jen přesilovku využívají! Rangers dlouho kombinovali v Holtbyho bezprostřední blízkosti, ale nikdo z pětici borců se neměl k zakončení. Nakonec to na svá bedra vzal DERICK BRASSARD a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Kevin Hayes, Dan Boyle.
14:57
Domácí se opět osvobodili. Zaváhání se dopustil Lundqvist, když rozehrál přesně na hůl Joela Warda a měl co dělat, aby pokryl následnou dorážku Backstroma.
14:43
McDonagh se odhodlal ke střele z hranici levého kruhu, Holtby byl na svém místě.
14:36
Teď už ho do bezpečí vyváží Laich a domácí tak mohou vystřídat.
14:09
Stepanův bekhendový pokus zablokoval Niskanen, ale hosté zůstávají u kotouče.
14:04
Prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání je domácí zadák Mike Green. Washingtonská dvaapadesátka si odsedí dvě trestné minuty za držení.
13:34
Šanci na vyrovnání skóre dostal Ward, avšak Lundqvist se proti jeho pokusu z úhlu natlačil k tyči, co to šlo a jistě zasáhl.
13:16
Pas navrátilce do sestavy, Matse Zuccarella, nedokázal Brassard zpracovat a je z toho pouze icing.
13:00
Puk se ocitl v hledišti, následuje další komerční brejk.
12:36
Hosté se dostávají do vedení! St. Louis posunul puk na modrou čáru na volného kapitána McDonagha, který okamžitě vypálil. Před brankou se dobře zorientoval KEVIN HAYES, jenž zasáhl letící kotouč bekhendem a poslal ho za Holtbyho záda. Asistence: Ryan McDonagh, Martin St.Louis.
12:01
Kevin Hayes, který je v dnešním utkání zatím hodně vidět, si všiml volného Hunwcika, jenž těsně minul.
11:07
Greenův pokus na vzdálenější tyč vytáhl Lundqvist mimo branku svým levým betonem.
10:56
Ovečkin v rohu kluziště vybojoval puk, posunul ho na modrou, do dobré palebné pozice, na Gleasona. Ten zvládl vypálit, ale nechal pouze vyniknout lapačku Henrika Lundqvista. Následuje komerční přestávka. Dobrá zpráva pro Jezdce, J.T. Miller se zdá být v pořádku a v utkání bude pokračovat.
10:12
Stepan měl spoustu času na to, aby si rozmyslel, co s pukem. Nakonec se pokusil přihrát najíždějícímu Kreiderovi, ale jeho pas byl až příliš dlouhý.
09:23
Brouwer byl sám před brankou, čehož si na modré všiml Orpik. Vybídl svého spoluhráče k teči, ale ten zamířil o vlásek mimo.
08:57
Další skvělý obranný zásah jednoho z obránců Caps, tentokráte se proti Hayesovi vytáhl Tim Gleason.
08:20
Moore se vydal na steč, avšak po skvělém obranném zákroku ho o černou pryž připravil Green.
07:30
Keith Yandle zaváhal ve středním pásmu, když mu puk propadl přes hokejku a před Ovečkinem se otevřelo poměrně velké množství prostoru. Nejlepší střelec této sezóny natáhl ke své obvyklé bombě, ale minul.
06:45
Icing, tentokráte na straně hostí. Na střídačku je za pomoci jednoho ze spoluhráčů odvážen Miller.
06:21
Kreider zpoza branky našel volného Millera, ten se propracoval na hranici brankoviště, ale z bezprostřední blízkosti si na Holtbyho nepřišel.
06:16
Icing domácích.
05:46
Kevin Hayes využil svých centimetrů a kilogramů, natlačil se před Holtbyho a svou štiplavou ranou ho pořádně vylekal.
05:08
Tim Gleason otestoval Lundqvistovu pozornost, ten nepředvedl úplně jistý zásah, ale puk za svá záda nepustil.
04:31
V rohu obranného pásma Rangers o touš bojoval Yandle s Burakovskym, ze souboje vyšel lépe zkušený zadák v barvách New Yorku.
04:13
A do třetice postavení mimo hru.
04:08
V krátkém časovém sledu je tu druhé ofsajdové postavení domácích borců.
04:02
Ofsajd Capitals.
03:53
Greenovu nabídku dokázal Ovečkin tečovat, zakázané uvolnění se tedy nepíská.
03:18
Do šance se snažil prodrat Kuzněcov, ale byl v oslabení proti třem protihráčům, a proto se nelze divit, že o puk přišel.
02:27
Další nepřesnost v podání Jezdců, tentokráte si s Kevinem Hayesem nerozuměl Hagelin.
01:56
Hunwickova přihrávka na Hayese nebyla přesná, s pukem na holi se kupředu řítí Glencross.
01:10
Sheppard vystihl nepřesnou rozehrávku Gleasona, vše ale zachránil parádním vypíchnutím puku brankář Holtby.
00:56
Zakázané uvolnění hostů.
00:36
S první šancí utkání přispěchal ruský kanonýr Ovečkin, avšak jeho ráně chyběla notná dávka přesnosti.
00:01
Aktéři dnešního utkání už jsou na ledové ploše, za chvíli budeme moci začít!

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Kuzněcov, Ovečkin – Brouwer, Backstrom, Johansson – Chimera, Laich, Glencross – Galiev, Latta, Burakovsky

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Hunwick, Yandle, Boyle, Summers – Miller, Stepan, Kreider – St. Louis, Hayes, Hagelin – Sheppard, Brassard, Zuccarello – Fast, Moore, Glass

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Marc Joanette – Derek Amell, Michel Cormier.
Češi a Slováci v akci

Do dnešního utkání nezasáhne ani jeden z českých, nebo slovenských hokejistů.
Letošní vzájemné zápasy

24.12. 2014 – New York Rangers:Washington Capitals 4:2

Branky a nahrávky: 4. Nash (Brassard, Zuccarello), 22. St.Louis (Boyle, Brassard), 46. Nash (Zuccarello), 57. Louis (Nash, Stepan) – 46. Kuzněcov (Brouwer, Carlson), 51. Ovečkin (Carlson, Johanson).

12.3. 2015 – Washington Capitals:New York Rangers 1:3

Branky a nahrávky: 12. Ovečkin (Kuzněcov, Ward) – 9. Hagelin (Hayes, Boyle), 17. Miller (Hayes), 58. St. Louis (Kreider).

29.3. 2015 – New York Rangers:Washington Capitals 2:5

Branky a nahrávky: 19. Hayes, 20. Brassard (Zuccarello) – 5. Ovečkin (Ward, Carlson), 32. Ovečkin (Bäckström, Niskanen), 45. Chimera (Fehr, Laich), 48. Chimera (Laich, Fehr), 58. Johansson (Brouwer, Orpik).
New York Rangers

Prezidentskou trofej pro vítěze základní části NHL už Jezdcům nikdo nevezme, naposledy ji Rangers získali v sezóně 1993/94. Jejich soupeřem ve čtvrtfinále může být v podstatě kdokoliv z trojice Bruins, Penguins a Senators. Tyto tři týmy se dnes poperou o poslední dvě volná místa, zatím to vypadá, že černého Petra si vytáhne Boston. Rangers mají ale i tak v dnešním mači o motivaci postaráno, pokud se jim dnes podaří zvítězit, tak překonají jednadvacet let starý rekord v počtu získaných bodů v základní části. V dnešním duelu budou trenéru Vigneaultovi chybět zadáci Marc Staal a Kevin Klein, dále také útočník Mats Zuccarello. V rámci šetření opor na vyřazovací boje se do minulého utkání proti Ottawě nepostavil nejproduktivnější hráč New Yorku Rick Nash (42+27). Uvidíme, zda tomu dnes bude jinak.
Washington Capitals

Capitals si po roční odmlce dokázali vybojovat příslušnost mezi šestnáctkou nejlepších celků NHL. Pokud dnes tým z hlavního města zvítězí, obsadí v Metropolitní divizi druhou pozici, stále je tu ovšem šance, že nakonec skončí na třetí příčce. Jedno je ale jisté, soupeřem Washingtonu ve čtvrtfinále Východní konference budou newyorští Islanders. Trojici bojovníků z týmu Caps těsně před vyřazovacími boji trápí zranění, ale kouč Barry Trotz prohlásil, že Eric Fehr a Jay Beagle by první utkání play-off měli stihnout, otazníky však visí nad startem Toma Wilsona. Uvidíme, zda se lodivod Washingtonu rozhodne dnes šetřit dvojici Alexander Ovečkin (52+28)Nicklas Backstrom (18+59). Ruský snajpr má už trofej pro nejlepšího střelce jistou, naopak švédský šikula bude dnes na dálku svádět souboj o post nejlepšího nahrávače ligy s Jakubem Voráčkem.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Základní část NHL se nám dostala do svého posledního hracího dne. Dnes na ledovou plochu vyjede všech třicet týmů a my se v tomto online přenosu zaměříme na zápas dvou z nich, které už mají účast v bojích o pohár lorda Stanleyho jistou. Washington Capitals přivítají na své palubovce New York Rangers. Začínáme v příjemných 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.