Československá stopa v utkání

Ondřej Němec (SEV) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:26

(Marek Ďaloga do utkání kvůli zranění nenastoupil.)
Skvělé utkání odehrál v dresu Ak Barsu Kazaň Justin Azevedo a Oscar Moller. Bývalý hráč Lvu Praha Justin Azevedo zaznamenal tři kanadské body za gól a dvě asistence, stejně jako Oscar Moller, který si připsal do kanadského bodování dva body.
Kdyby Ak Bars Kazaň dnešní utkání nevyhrál, bylo by to vzhledem k průběhu zápasu velké překvapení, to se ale nakonec nekonalo. Kazaň od úvodu druhé třetiny dominovala, a přestože ve třetí třetině neskórovala, o svém vítězství nakonec rozhodla v prodloužení, ve kterém se prosadil v přesilové hře Vasilij Tokranov. Konečný výsledek zápasu. Severstal Čerepovec 3 Ak Bars Kazaň 4 po prodloužení.
63:00
Kazaň vstřelila branku!
VASILIJ TOKRANOV střílí gól v přesilové hře a dvě minuty před koncem prodloužení rozhoduje o výhře Ak Barsu Kazaň!! Justin Azevedo po přihrávce Oscara Mollera přenesl těžiště hry na Vasilije Tokranova, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně k pravé tyči, u které byl Roman Smirjagin o sekundu později. Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller.
62:16
Domácí lavička Sevestalu Čerepovec si vyžádala oddechový čas.
62:16
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Andrej Šefer dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
62:16
Justin Azevedo se pokusil skórovat, jeho střele ale scházela přesnost a daný okamžik opět vyzněl lépe pro brankáře Romana Smirjagina.
61:45
Ak Bars Kazaň je v prodloužení aktivnější, gól se mu ovšem zatím vstřelit nepodařilo. Roman Smirjagin po vystřídání Sergeje Magarilova drží domácí tým nad vodou a ještě neinkasoval gól!
60:21
Domácí hokejisté jsou od začátku druhé třetiny výrazně horším týmem a je to malý zázrak, že utkání dotáhli až do prodloužení, obzvlášť poté, co Kazaň ve druhé třetině vyslala na bránu Čerepovce 17 střel, zatímco Severstal na bránu Ak Barsu pouhých šest.
60:13
Severstal Čerepovec vyhrál úvodní vhazování prodloužení a mohl se vydat směrem vpřed, jenže pouze odevzdal puk soupeři.
60:01
Ak Bars Kazaň přestřílel domácí Severstal Čerepovec ve třetí třetině i zásluhou tří přesilových her 8:3, gól se mu ale vstřelit nepodařilo, a tak o osudu utkání rozhodne prodloužení nebo případně samostatné nájezdy. Skóre po 60 minutách. Severstal Čerepovec 3 Ak Bars Kazaň 3.
60:00
59:34
Roman Smirjagin zastavil nahození Kazaně a domácí hokejisté vzápětí okamžitě vyhodili puk do obranného pásma Kazaně.
58:00
Do konce normální hrací doby zbývají odehrát dvě minuty a prodloužení se zdá být nevyhnutelné.
57:01
Jurij Trubačjev sice oslabil ve třetí třetině dvakrát svůj tým, naštěstí pro něj ale Kazaň ani jednu z přesilových her nedokázala využít.
56:26
Severstal Čerepovec dobře brání a daří se mu vyhazovat puk k bráně Kazaně, která sice chce usilovně zvítězit a je ve třetí části jasně lepší, jenže svou převahu zatím nedokázala gólově vyjádřit.
55:46
Jurij Trubačjev podruhé ve třetí třetině usedl na trestnou lavici a Severstal Čerepovec jde opět do čtyřech hráčů.
55:00
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Jurij Trubačjev dostal menší trest, 2 minuty hákování.
54:07
Oscar Moller se pokusil vstřelit gól, Roman Smirjagin ale jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.
53:58
Vyloučený Igor Skorochodov se vrátil zpět na ledovou plochu z trestné lavice a Severstal Čerepovec využil čtvrtou z pěti přesilových her v dnešním utkání.
52:28
Vladimir Tkačev a po něm Michajl Sidorov podruhé ve třetí třetině nebezpečně vypálili, ani tentokrát ale na pozorného Romana Smirjagina nevyzráli. Brankář domácího Severstalu Čerepovce má při přesilových hrách Kazaně plné ruce práce, zatím ale drží svůj tým nad vodou.
51:59
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Igor Skorochodov dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.
51:59
Rozhodčí signalizují další vyloučení a opět na straně Čerepovce, který bude hrát popáté v oslabení. Kazaň má s blížícím se koncem zápasu ideální možnost strhnout vedení opět na svou stranu.
51:07
Vyloučený Jurij Trubačjev se vrátil zpět na ledovou plochu a domácí Severstal Čerepovec hraje opět v plném počtu.
50:30
Justin Azevedo a Vladimir Tkačev se pokusili skórovat v přesilové hře, ani jeden ale na pozorného brankáře Romana Smirjagina nevyzrál.
49:06
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Jurij Trubačjev dostal menší trest, 2 minuty podražení.
48:58
Ve třetí části se sice hraje ve vysokém tempu, hráči obou celků se ale marně snaží dostat do zakončení, a když už vystřelí směrem na bránu, tak končí jejich střely mimo.
48:45
Pojďme se rychle podívat, jak si vede v dnešním zápase český obránce Ondřej Němec. Němec strávil na ledě 14 minut a 29 sekund, během kterých se nedostal k žádné střele, zablokoval ale dvě střely.
47:29
Maxim Truněv se pokusil vstřelit druhý gól v dnešním zápase, jeho střele ovšem scházela přesnost a razance a Jussi Rynnas ji ukryl ve své výstroji.
46:59
V závěrečné části dnešního zápasu se hraje dlouho bez přerušení a zatím také bez vyloučení. Celkem se dnes hrálo pět přesilových her, z nichž tři měli domácí hráči Severstalu.
46:27
STŘELY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Severstal Čerepovec 2 Ak Bars Kazaň 1
45:05
Když už jeden z týmů nahodí puk do útočného pásma, tak jeho hráči okamžitě odjíždějí rychle střídat.
44:16
Hra se nyní odehrává převážně mezi modrými čárami a žádný z týmů se nechce dopustit nějaké zbytečné chyby.
43:29
Roman Smirjagin zastavil nahození Ak Barsu Kazaň a přerušil hru.
42:59
Alexander Svitov již v dnešním zápase vstřelil jeden gól a nyní vyslal na bránu Čerepovce čtvrtou střelu, Roman Smirjagin ji ale ukryl ve výstroji a hra byla přerušena.
42:49
V úvodu třetí části se hraje ve vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
41:40
Domácí hokejisté se zřejmě poučili z úvodu prostředního dějství, ve kterém inkasovali dva góly, a snaží se být aktivní.
41:05
Jurij Trubačjev se pokusil strhnout vedení na stranu Severstalu Čerepovec, brankář Jussi Rynnas si ale připsal další úspěšný zákrok a vyrazil jeho pokus do rohu kluziště.
40:13
Ice Palace právě začala poslední třetina dnešního utkání, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 3:3.
40:01
Ak Bars Kazaň si vytvořil v úvodu prostřední části dnešního zápasu velký tlak a v rozmezí necelých čtyř minut dokázal zápas otočit, když nejprve vyrovnal stav utkání na 2:2 Justin Azevedo a po něm se v čase 27:05 prosadil Michajl Varnakov, který poslal Kazaň do vedení. Severstal Čerepovec se sice během druhé třetiny dostal pouze ke třem střelám, ta poslední necelých sedm minut před zazněním druhé třetiny ale byla gólová, když se prosadil Maxim Truněv. Skóre po 40 minutách. Severstal Čerepovec 3 Ak Bars Kazaň 3.
40:00
39:00
Do konce prostředního dějství zbývá odehrát jedna minuta.
38:20
Vasilij Tokranov je dnes hodně střelecky aktivní, ani jeho třetí střela ale na překonání střídajícího Romana Smirjagina nestačila.
37:45
Druhá třetina se nám chýlí ke konci a vypadá to, že do poslední třetiny budeme vstupovat za nerozhodného stavu 3:3.
37:00
Za zmínku stojí také vhazování domácího Jurije Trubačjeva, který vyhrál šest ze sedmi vhazování!
36:45
Skvělý zápas hraje v dresu Kazaně Michajl Gluchov, který je sice útočníkem, jenže se poctivě vrací zpět a zablokoval již dvě nebezpečné střely Čerepovce.
35:50
Domácí hokejisté potřebovali nutně skórovat, protože Ak Bars Kazaň vstoupil do druhé třetiny skvěle a dvěma góly otočil stav utkání, což mu samozřejmě dodalo hodně sebevědomí.
35:00
Do konce prostřední části dnešního zápasu zbývá přesně pět minut. Severstal Čerepovec po gólu Maxima Truněva hraje na domácím ledě s Ak Barsem Kazaň nerozhodně 3:3.
33:11
Čerepovec právě vstřelil branku!
MAXIM TRUNĚV využívá chyby Kazaně a vyrovnává na 3:3!! Hokejisté Ak Barsu Kazaň si nyní nerozuměli v obranném pásmu a chyby hostujícího celku bez milosti využil zakončující Maxim Truněv, který si sjel pro volný puk ve středu útočné třetiny a poté ho z levého kruhu pro vhazování uklidil přesně do levého horního rohu. Bez asistence.
32:02
Vasilij Tokranov se dostal ke střele, ta ovšem střídajícímu Romanovi Smirjaginovi nenadělala žádné potíže.
31:32
Vyloučený Maxim Truněv se vrátil zpět na ledovou plochu a přesilová hra Ak Barsu Kazaň zůstala nevyužita. Domácí hrají opět v plném počtu.
30:26
Severstal Čerepovec zatím skvěle brání a nenechává Ak Bars Kazaň rozestavit útočnou formaci před svou bránou.
30:00
Ak Bars Kazaň má k dispozici třetí přesilovou hru v dnešním zápase a ideální šanci zdvojnásobit své jednobrankové vedení po fantastickém obratu.
29:31
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Maxim Truněv dostal menší trest, 2 minuty podražení.
27:50
Danijl Vovčenko se pokusil odpovědět na třetí inkasovaný gól v řadě, jeho střelu ale bez větších potíží ukryl ve výstroji připravený Jussi Rynnas.
27:05
Domácí Severstal Čerepovec sáhl ke střídání brankářů. Sergeje Magarilova nahradil Roman Smirjagin.
27:05
MICHAJL VARNAKOV otáčí vývoj dnešního utkání a Ak Bars Kazaň rázem vede 3:2!! Justin Azevedo za bránou dokázal podržet puk a poté ho předložil Michajlovi Varnakovi, který si vybruslil zpoza brány k pravé tyči a střelou mezi betony Sergeje Magarilova puk procedil do brány. Brankář Čerepovce ho sice na první pohled dokázal zastavit, nakonec mu ale proklouzl do brány. Asistence: Justin Azevedo, Michajl Gluchov.
26:46
Alexander Svitov a Vasilij Tokranov během pár sekund prověřili pozornost brankáře Sergeje Magarilova, ten byl ale v obou případech připraven a obě střely Kazaně zneškodnil.
26:00
Přesilové hry budou zřejmě v dnešním zápasem rozhodujícím faktorem. Ak Bars Kazaň zatím využil jednu ze dvou početních výhod a jeho úspěšnost přesilových her tak činí 50%.
25:50
Stepan Zacharčuk je dnes z pozice obránce hodně aktivní směrem dopředu a podruhé v zápase zkusil své štěstí, jeho tvrdou střelu ale dokázal brankář Sergej Magarilov vyrazit!
24:50
Severstal Čerepovec toho zejména ve druhé přesilové hře příliš mnoho nepředvedl a nyní za to pyká. Stav utkání v Ice Palace je vyrovnaný 2:2.
23:51
JUSTIN AZEVEDO skóruje a vyrovnává na 2:2!! Konstantin Kornejev vypálil od modré čáry a puk se šťastně od brusle jednoho z bránících hráčů Čerepovce odrazil k Justinu Azevedovi, který následně svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony Sergeje Magarilova. Asistence: Konstantin Kornejev.
22:54
Severstal Čerepovec měl v dnešním zápase dvě přesilové hry, zatím se mu ale nepodařilo využít na rozdíl o soupeře ani jednu.
22:23
Přesilová hra Čerepovce je pryč a domácí se během dní dostali pouze k jedné střele. Hosté zvládli druhé oslabení dnešního zápasu na jedničku.
21:01
Dmitrij Kagarlickij se dostal v přesilové hře jako první ke střele, brankář Jussi Rynnas ale podržel svůj tým a připsal si jedenáctý úspěšný zákrok v dnešním zápase.
20:22
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň: Jakov Rajlov dostal menší trest, 2 minuty krosček.
20:05
Zbylé čtyři sekundy z vyloučení Jussiho Rynnase jsou pryč a hosté hrají v úvodu druhé třetiny po krátké přesilové hře Sevestalu Čerepovec opět v plném počtu.
20:01
Severstal Čerepovec vstupoval do utkání v roli outsidera, jenže jeho hráči v polovině první třetiny vstřelili během pouhých 43 sekund dva góly, když se prosadil Nikolaj Kazakovcev a po něm vzápětí Anatolij Nikoncev, a ujali se dvoubrankového vedení, na které odpověděl v přesilové hře v dresu hostujícího Ak Barsu Kazaň Alexander Svitov. Skóre po první třetině. Severstal Čerepovec 2 Ak Bars Kazaň 1.
20:00
19:32
Do konce první třetiny zbývá 28 sekund, během nichž už se zřejmě nic nestane.
18:46
Brankář Jussi Rynnas oslabil svůj tým podražením a po krátké hře 4 na 4 si zahraje domácí Čerepovec přesilovou hru.
18:04
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň: Jussi Rynnas dostal menší trest, 2 minuty podražení.
17:30
Justin Avezedo ze třetí formace Kazaně se ocitl ve slibné střelecké pozici, na připraveného brankáře Sergeje Magarilova ale vyzrát nedokázal!
17:18
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Maxim Truněv dostal menší trest, 2 minuty hákování.
16:44
Ak Bars Kazaň v závěru první třetiny zvýšil obrátky a snaží se ještě před úvodní sirénou smazat dvoubrankové vedení Severstalu Čerepovec.
14:23
Na opačné straně pálil Vadim Berdnikov, gól ale k asistenci na úvodní branku svého týmu zatím nepřidal. Brankář Jussi Rynnas si připsal úspěšný zákrok.
14:01
Stepan Zacharčuk se pokusil vyrovnat na 2:2, jeho střela ale na překonání pozorného Sergeje Magarilova nestačila.
13:45
Hra se po kontaktním gólu Ak Barsu Kazaň vyrovnala a zároveň tempo zápasu trochu opadlo.
12:45
Ak Bars Kazaň se sice zatím nedostal příliš do hry, ale přesilová hra mu nyní hodně pomohla. Hráči hostujícího celku využili hned první početní převahu a nyní už prohrávají po špatném vstupu do utkání pouze o gól.
11:16
ALEXANDER SVITOV střílí gól v přesilové hře a vrací Ak Bars Kazaň zpět do zápasu!! Střela Mattiase Sjogrena sice byla zablokována, těsně před bránou se ale k odraženému puku dostal Alexander Svitov a bekhendem ho střelou po ledě z otočky poslal k pravé tyči. Asistence: Mattias Sjogren, Oscar Moller.
10:48
Ak Bars Kazaň se zatím v přesilové hře ke střele nedostal, to se ovšem může brzy změnit.
09:57
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Nikita Popov dostal menší trest, 2 minuty hákování.
09:18
Kirill Svjazov mohl vstřelit třetí gól, brankář Jussi Rynnas se ale potřetí během pár sekund překonat nenechal.
08:35
ANATOLIJ NIKONCEV posílá Ak Barsk Kazaň do kolen a Čerepovec se během 43 sekund ujímá po dvou slepených gólech vedení 2:0!! Hokejisté Severstalu Čerepovec předvedli na pravém křídle pohlednou kombinaci, kterou založil Vadim Berdnikov, a puk se přes Maxima Truněva dostal k zakončujícímu Anatolijovi Nikoncevovi, který střelou z prostoru mezi kruhy pro vhazování zamířil nad pravý beton přesouvajícího se Jussiho Rynnase. Asistence: Maxim Truněv, Vadim Berdnikov.
08:10
Hráči Severstalu Čerepovec jsou pány na ledové ploše a po vstřelení úvodní branky mají hodně sebevědomí, zatím Ak Bars Kazaň se zatím trápí.
07:52
NIKOLAJ KAZAKOVCEV střílí gól a otevírá skóre dnešního zápasu!! Sergej Kupcov nahodil na pravém křídle od modré čáry puk na bránu a Nikolaj Kazakovcev ho skvělou tyčí v pravém kruhu pro vhazování usměrnil mezi betony Jussiho Rynnase. Asistence: Sergej Kupcov, Sergej Dorofejev.
06:45
Anatolij Nikoncev tvrdě vypálil od modré čáry, pozorný Jussi Rynnas jeho střelu ale ukryl ve své výstroji.
05:38
Arťom Lukojanov zkusil své štěstí, jeho střela na překonání brankáře Sergeje Magarilova ale nestačila.
04:58
Domácí hokejisté Čerepovce jsou stále lepším týmem na ledě a na bránu Kazaně již vyslali čtyři střely, zatímco hosté vystřelili na bránu Sergeje Magarilova pouze jednou.
04:15
Andrej Šerev, Igor Skorochodov a Nikolaj Kazakovcev se během pár okamžiků dostali do zakončení, ani jeden z nich ale puk za záda Jussiho Rynnase poslat nedokázal!
03:57
Domácí hokejisté Severstalu Čerepovce jsou o něco aktivnější, zatím se jim ale úvodní branku vstřelit nepodařilo.
02:44
Danijl Vovčenko jako první vyzkoušel pozornost brankáře Jussiho Rynnase, ten byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.
01:45
Hra se přelévá nyní ze stranu a po opatrném vstupu obou týmů do zápasu se hráči obou celků začínají pomalu čím dál více tlačit směrem k bráně soupeře.
00:59
Úvod utkání se nese v duchu opatrné hry a ani jeden z týmů se zatím nedostal k žádné k střele na bránu.
00:15
V Ice Place právě začal zápas mezi Čerepovcem a Ak Barsem Kazaň. V držení puku jsou domácí hokejisté, kteří se mohou vydat směrem vpřed.
00:01
V sestavě Severstalu dnes nechybí český obránce Ondřej Němec, kterého budeme sledovat v akci, zatímco Marek Ďaloga (AKB) je kvůli zranění mimo hru.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Sizov, Němec, Šefer, Popov, Svjazov, Karlsson, Dorofejev – Trubačjev, Demagin, Vovčenko – Berdnikov, Nikoncev, Truněv – Kagarlickij, Skorochodov, Černov – Krjukov, Kupcov, Kazakovcev – Vicharev.

Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Kornejev, Bělov, Zacharčuk, Rajlov, Abrosimov, Sirodor – Mirnov, Sjogren, Moller – Ivanov, Tkačev, Lukojanov – Gluchov, Varnakov, Tokranov – Svitov, Obuchov, Archipov – Azevedo.

Rozhodčí: Jakov Dejev, Jurij Oskirko – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov.

Ondřej Němec (SEV) 4+9, +/- -8

(Marek Ďaloga z Ak Barsu Kazaň je zraněný.)
Vzájemné zápasy

20.09.15 Ak Bars Kazaň – Severstal Čerepovec 3:1

(Výsledek z letošní sezóny KHL 2015/2016.)
Ak Bars Kazaň

Ak Bars Kazaň sice prohrál tři z posledních pěti zápasů, přesto se ale stále drží na pozici zajišťující účast v playoff. Kazaň po poslední výhře na ledě Dinama Moskva (2:0) prohrála dvě venkovní utkání v řadě, když nestačila těsně na Viťaz Moskevská oblast (3:2) a v posledním utkání poté na CSKA Moskva (2:1).
Severstal Čerepovec

Severstal Čerepovec konečně ukončil tragickou sérii výsledků, když po desáté prohře v řadě den před Vánoci porazil po samostatných nájezdech v domácím prostředí Ladu Togliatti. Ačkoliv má na svém kontě Čerepovec pouze 42 bodů, není nejhorším týmem. Novokuzněck má na svém kontě o tři body méně.
Severstal Čerepovec v pátek večer čeká druhý domácí zápas v řadě, ve kterém se bude snažit proti Ak Barsu Kazaň navázat na vítězství nad Ladou Togliatti. Utkáním z Ice Palace Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.