V zápase nenastoupil žádný z českých nebo slovenských hokejistů.
Dnešní utkání sledovalo 14 983 diváků.
Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 34

Winnipeg Jets: 39
Máme za sebou poměrně zajímavé hokejové utkání, které mělo vše, co si jen hokejový divák může přát. Spousta šancí, slušná porce branek a k tomu několik rvaček během celé základní hrací doby. Právě vysoký počet trestných minut charakterizoval tento duel. Utkání nakonec dotáhli do vítězného konec muži Winnipeg Jets, kteří od druhé třetiny svou výhru nepustili a nakonec slaví důležitý úspěch v Denveru po výsledku 4:2. Colorado je naopak zklamané, protože také mělo dost šancí. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.
59:48
Ještě jedno vhazování v útočném pásmu pro Colorado Avalanche, ale teď už to domácí stihnou jen těžko. Varlamov se navíc vrací mezi tři tyče.
59:32
Zdá se, že o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto, ještě to zkusil lehkým nahozením z levé strany Grigorenko.
59:09
Poslední minuta základní hrací doby je tu, Winnipeg vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a Avalanche musejí začít znovu zezadu.
58:50
Hutchinson po střele soka od pravého mantinelu zastavuje puk a vyráží jej daleko před sebe.
58:28
Hra může pokračovat, hráči Colorada si dávají s rozehrávkou záležet, ale je jim jasné, že už nemají moc času.
58:03
Už běží poslední dvě minuty základní hrací doby. Branka Colorada stále prázdná, ale hra přerušena ve středním pásmu.
57:35
Zatím se domácí barvy snaží dostat do pásma soupeře, tam by se chtěli co nejdříve dostat ke střele, ale zatím se to Avalanche moc nedaří.
57:10
Colorado Avalanche odvolávají brankáře a zkoušejí hru v šesti mužích.
56:51
Zdánlivě jednoduché nahození od modré čáry, ale Laviny si na něj musely dávat pozor. Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes tři minuty.
56:20
Stuart si s klidem povodil puk na hokejce, pak jej poslal za domácí klec. Ale tam si musejí dávat pozor především domácí muži.
55:56
Po střele od modré čáry má Hutchinson sice puk v náruči, ale hvizdem rozhodčího ani nyní akce nekončila, hned se zase na brankovišti děly věci. Teď ale rozhodčí stačili situaci zavčas uklidnit.
55:28
Nathan MacKinnon a jeho střele do ochranné sítě. Nejdříve letěla na branku, ale někdo před hostujícím zařízením ji ještě stačil poslat pryč.
55:05
Tanguay zkoušel získat puk za brankou, avšak nyní zapracovala velmi dobře hostující obrana.
54:45
Colorado se ještě nechce odevzdat a snaží se aktivně napadat v útočném pásmu, všechny střely ovšem zatím létají mimo dosah tří tyčí.
54:26
Nakonec dostávají tresty za rvačku Blake Comeau (COL) a hostující Mark Scheifele (WPG). Jsou to klasické tresty za rvačku na pět minut, navíc pro oba deset minut osobního trestu. Další tresty pravděpodobně zatím rozhodčí udělovat nebude.
54:26
Rozhodčí od sebe dlouho roztrhávali dva kohouty, uvidíme, jaké pro ně nakonec padnou tresty, ale třetí třetina je hodně vyhrocená, co se týče pěstí, které létají často vzduchem.
54:26
Už se sice znovu začalo hrát, ale hra brzy přerušena. A opět zase malá strkanice za hostující klecí. Vypadá to, že i nyní budou padat tresty.
54:18
Hutchinson má opět puk ve své výstroji, budeme pokračovat po konci reklamní pauzy.
53:50
Hraje se nyní častěji kolem zařízení hostující party, ale Winnipeg zase využívá otevřených okýnek v braně soka a uniká do velkých šancí.
53:33
Matt Duchene prověřil pozornost Hutchinsona, ale gólman Winnipegu ve třetí třetině zatím hodně jistý a v pohodě.
53:05
Perreault si navíc nyní hodně dobře poradil s kotoučem a po jeho nahrávce a střele spoluhráče nakonec zazvonila tyč domácího zařízení.
52:35
Ještě jedna šance na konci přesilovky, ale více už toho domácí nestihnou. Čas do konce Coloradu ubíhá a hosté stále vedou o dvě branky.
51:50
Třetí vyhození hostujícího celku přes všechny čáry, Avalanche by se potřebovali v klidu stabilizovat v pásmu, což se jim zatím nedaří.
51:32
Domácí zatím ale mají problém získat pásmo v této přesilovce, Winnipeg se dobře brání.
50:30
A ještě jeden trest za hrubost pro Nicka Holdena (COL) a Blakea Wheelera (WPG), takže z toho je nakonec přesilová hra pro Colorado.
50:30
Tyson Barrie (COL) se pustil do křížku se soupeřem, kterým mu byl Nikolaj Ehlers (WPG). Oba pochopitelně dostávají trest za rvačku a odpočinou si na trestné lavici. K tomu ještě dvě minuty za hrubost pro Dustina Byfugliena (WPG) a Gabriela Landeskoga (COL).
50:30
Za brankou Colorada roztržka, pak z toho vznikla také bitka a je jisté, že nyní už se vylučovat bude.
49:17
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jenže se potvrdilo známé nejen hokejové, ale obecně sportovní pravidlo, že kdo nedá, ten dostane. Hosté unikají zpátky do vedení o dva zásahy ve chvíli, kdy se Colorado tlačilo do několika možností a zasypávalo soupeře jednou střelou za druhou. Pak ale stačila jedna chybička a Winnipeg se dostal do slibné protiakce. A Jets ji vyřešili nejlépe, jak ji asi vyřešit mohli. MATHIEU PERREAULT se nikam neukvapil, srovnal si puk na hokejce a pověsil kus černé gumy za Varlamova. Teď to budou mít domácí hodně těžké s vyrovnáním. Asistence: Drew Stafford.
48:40
Avalanche se po delší době podařilo uspět na vhazování a hned se toho snažil využít Nathan MacKinnon, který se tlačil do střele. Ale minul tři tyče.
48:32
Přečíslení tři na dva nevyřešili domácí úplně špatně, ale pálící Comeau možná mohl ještě nahrávat. Jenže to se nestalo a je z toho poměrně snadný zásah pro Hutchinsona.
48:08
Wheeler a Byfuglien v další výměně kotouče v pásmu Colorada, tam by určitě hostující celek rád zůstal co nejdéle.
47:55
Carl Söderberg se protáhl sám před branku do zakončení a zkoušel trefit prostor mezi betony Hutchinsona bekhendem, ale nakonec celá situace skončila jen zákrokem brankáře Jets a pádem Söderberga na led.
47:25
Drew Stafford si ještě stáhl puk na pravou stranu a váhal, zda vystřelit. Ale nakonec si to rozmyslel, což byla chyba, protože jeho spoluhráči chvíli na to přišli o kotouč.
47:04
Varlamovův další zásah, který přišel po střele hned po buly. Je jasné, že domácí brankář se musí držet v tempu.
46:58
Střelu z dálky od Byfugliena si Semjon Varlamov pohlídal. Ale jed vidět, že hostující mančaft se snaží tlačit do zakončení z každé možné pozice.
46:36
Další buly před hostujícím zařízením zvládli lépe hokejisté z Denveru, ale dlouho se v pásmu Jets neohřáli, hned zase o puk brzy přicházejí.
46:27
Budeme sledovat první komerční přestávku ve třetí třetině, za několik okamžiků samozřejmě pokračujeme.
46:18
A znovu velice kvalitní hostující kombinace, pak se ale ne druhou stranu vrhl do protiútoku Tyson Barrieh, jehož pokus byl nucen likvidovat Hutchinson.
45:57
Domácí družina se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude opět před zraky Semjona Varlamova.
45:10
Až nyní se daří Landeskogovi dostat puk z obranného pásma Colorada, domácí si před chvílí prožili nelehké okamžiky, které je málem poslaly do ztráty dvou branek.
44:38
Stále ještě kotouč kolem klece Varlamova, ten nyní musí dávat veliký pozor, aby mu některý z pokusů neproskotačil až za záda.
44:20
Stále jsou to hosté z Kanady, kdo je aktivnější v pásmu na puku a prakticky k ničemu teď Stíhačky svého soka nepouštějí.
43:50
Dustin Byfuglien zorganizoval situaci na modré čáře a už se hnal do zakončení, ale jeho nahozený puk poté nikdo nestačil přesně usměrnit mezi tři tyče.
43:22
Matt Duchene ukazuje, že má dnes veliký hlad po gólech. Nyní se dobře vyháčkoval až do mezikruží, tam mu moc nechybělo, aby zamířil přesně.
42:52
Tanguay a jeho další rozehrávka dopředu, ale zatím je to Winnipeg, kdo se aktivněji drží s pukem na hokejkách.
42:19
Stuart za brankou raději chvíli podržel puk, než aby zbytečně riskoval. Je jasné, že domácí barvy budou postupem času muset více a více riskovat.
42:07
První vážnější zákrok pro Semjona Varlamova ve třetí třetině, nyní zachránil brankář Avalanche svůj celek od větších problémů ve zbytku zápasu.
41:50
Tyson Barrie to zkusil sám ve středním pásmu, ale brzy se musel stáhnout zpátky, jelikož jeho spoluhráči potřebovali pomoci.
41:18
Hosté pokračují v aktivním hokeji, přesto že se nedostávají do vyložených možností, trápí Colorado v jeho obranné třetině.
41:08
Kus černé gumy sražen někam za mantinel, buly proběhne pravděpodobně ve středním pásmu.
40:35
Další dobrá nahrávka Scheifeleho na spoluhráče, ale střela hostů z toho nakonec nepramenila. Poprvé ve třetině se snaží zaútočit i domácí výběr.
40:18
Puk končí na zakázaném uvolnění, takže vhazovat se bude před klecí Winnipeg Jets.
40:07
První vhazování ve třetí třetině pro sebe získali hokejisté Winnipeg Jets, ti nyní budou činit vše pro to, aby nepřišli o svůj těsný náskok.
40:01
Vše je připraveno na začátek třetí třetiny, Patrick Roy ještě před vhozením buly znovu něco řeší s rozhodčím, ale nyní už mnohem více v klidu.

Winnipeg Jets: 28
Zatímco v první třetině mohli fanoušci v Pepsi Center vidět dva góly, v prostřední periodě se jednalo hned o tři zásahy. A Winnipeg Jets po čtyřiceti minutách hry vedou poměrem 3:2. Dá se ale čekat, že nás čeká ještě hodně zajímavého děje v poslední třetině. Po přestávce jsme zpátky.
40:00
39:46
A přeci jen ještě jedna střela a zásah Hutchinsona po střele Matta Duchena. Takže ještě jedno vhazování v prostřední části před klecí Stíhaček.
39:25
Varlamov ještě vyjel za pukem za branku, aby pomohl s rozehrávku, avšak ani jedna strana už se očividně nikam nepožene.
39:06
Běží poslední minuta druhé třetiny, kotouč mají stále na hokejkách muži Winnipeg Jets, nyní už ale jen ve středním pásmu.
38:57
Vhazování po levé ruce domácího ochránce svatyně.
38:37
Až teď pokus Byfugliena poměrně z dálky, který ovšem brankáře Varlamova nepřekvapil. Pak už se domácí osvobozují alespoň za cenu icingu.
38:13
Perreault dělal vše pro to, aby udržel pásmo pro svůj celek. To se mu sice povedlo, jenže Winnipeg má poměrně problémy se zakončením.
37:35
Hra se nyní na ledové ploše malinko uklidnila a už se v závěru druhé třetiny nehraje tolik emotivně jak doposud. Jsou to hosté, kdo je nyní v pásmu na kotouči.
37:17
Už se znovu hraje v plném počtu, ve stejnou chvíli končí kus černé gumy sražený někam mimo hrací plochu.
36:50
Už méně jak půl minuty zbývá z přesilovky Colorada, avšak domácí pro sebe ještě získávají útočnou periodu.
36:23
Ještě jedno přerušení hry a opět gólman Winnipeg Jets, jenž muset tasit svou lapačku rychle do vzduchu.
36:10
Až nyní Barrieho střela z dálky a Hutchinson si musel ještě připsat výborný zákrok po ráně Söderberga.
35:35
Hosté se zatím dobře brání, avšak Colorado zůstává v útočném pásmu. Dlouho se ale s pukem nehrálo, protože zůstal několik vteřin zaseknutý mezi hráči u mantinelu.
35:15
Drew Stafford (WPG) hodně škaredě srazil Holdena, nakonec je to právě on, kdo musí zamířit na trestnou lavici. Ale tam končí také hokejista Colorada, právě Nick Holden (COL). Je z toho ale přesilovka Avalanche, protože Stafford dostal 2 + 2 minuty.
35:06
Hra už může znovu pokračovat, oba celky jsou hodně namotivované a Nick Hoden byl nyní nepříjemně sražen.
34:25
Za brankou domácích se strhla rozmíška, ale vylučovat se nejspíše nebude.
34:12
Colorado právě vstřelilo branku!
Hodně kostrbatá situace, ale pro domácí barvy je důležité, že puk nakonec zaplachtil do branky. Colorado Avalanche se snažili už několik okamžiků obléhat zařízení brankáře Hutchinsona, aby z toho nakonec byl dobře vypracován gól do klece týmu Winnipeg Jets. Po několika přihrávkách ze strany na stranu dostal puk na hokejku přesně MATT DUCHENE, který trefil malinkou mezírku u tyčky, která ještě zůstala volná. A Pepsi Center už se následně mohla radovat, stejně jako sám Duchene, jenž projevil velikou radost ze své trefy. Asistence: Andrew Bondarchuk, Nathan MacKinnon
33:32
Puk nahozen na branku Hutchinsona, ale nikdo jej netečoval, takže tento pokus měl jen mizivou šanci na úspěch.
32:55
Oba celky zpátky kompletní, nyní tedy puk do sítě v jiném než plném počtu hráčů na ledě nepadl. Ale jde vidět, že obě strany barikády jsou nyní útočně naladěny.
32:39
Už skončila hry čtyři na čtyři a Colorado čeká osmivteřinová přesilovka. Jenže z té pravděpodobně nic nebude, protože puk je daleko od hostujícího zařízení.
32:19
Následuje komerční přestávka, poté budeme pokračovat novým vhazováním.
31:51
Hraje se častěji před klecí Winnipegu, ale Colorado se zatím nemůže dostat do žádné vyloužené šance.
30:45
Počet hráčů na ledě se ale velice rychle srovná, protože jeden z hostů fauloval hákováním. Je to Jacob Trouba (WPG), kdo odjíždí do boxu trestoměřičů. Dnes poprvé tedy uvidíme hru čtyři na čtyři.
30:37
Tak to je hodně bizarní situace! Patrick Roy byl hodně nespokojen s výrokem rozhodčího a pořádně to dal najevo, za což inkasuje trest a jeho tým bude navíc hrát také oslabení. Sedět musel jít domácí hokejista Martinsen (COL).
30:37
Stejně jako domácí celek v první třetině, i Winnipeg Jets poměrně rychle využívají svou přesilovou hru a dostávají se do vedení už o dvě branky, což je poměrně překvapení. Ale určitě zasloužená trefa pro Winnipeg, přestože Patrick Roy si ještě nechal zavolat na video a vyžádal si kontrolu situace. Záznam ale potvrdil, že Semjon Varlamov nebyl nedovoleně bráněn, takže branka platí a puk skončil v síti podle pravidel regulérně. DREW STAFFORD se tak dnes prosazuje už podruhé a jeho tým má nyní k dispozici větší klid na hokejkách. Asistence: Jacob Trouba, Mathieu Perreault.
30:03
Avalanche se ovšem ihned daří vyhodit puk přes všechny čáry, hosté budou muset začínat znovu od svého zařízení.
29:38
Blake Wheeler a jeho důraz u mantinelu, po této akci se bude vylučovat. Dvě minuty inkasuje hokejista Colorado Avalanche Gabriel Landeskog (COL), jenž dostává dvě minuty za držení. Je to vůbec první přesilovka zápasu pro Stíhačky.
29:16
Znovu přerušená hra, nyní kus černé gumy sražen někam za mantinel mezi diváky.
29:07
Postavení mimo hru Colorado Avalanche.
28:53
Comeau ztratil puk za svou klecí, toho se okamžitě snažil využít Mark Scheifele. Jde vidět, že domácí dělají ve své obranné třetině chybičky.
28:18
Už je Winnipeg zpátky v útočném pásmu, Drew Stafford ale nyní ani netrefil branku, když zkusil uplatnit střelu bez přípravy.
27:55
Bondarchuk už rozehrál puk do středního pásma, avšak domácí rozehrávka trvala až příliš dlouho.
27:28
Domácí celek pokračuje rozehrávku zpoza vlastní klece, poslední chvíle měli mnohem více ze hry Jets, což si Avalanche očividně nechtějí nechat líbit.
27:10
Po delší časové odmlce se do šance dostali také hokejisté Colorada a velice dobrou práci musel odvést Hutchinson, protože Wagner jej prověřil střelou z mezikruží.
26:58
Postavení mimo hru teď zabránili Winnipegu k dalšímu přechodu do nové akce.
26:32
Hosté vyhráli také další vhazování v útočném pásmu, Dustin Byfuglien byl jedním z těch, kdo se nyní snažil zakončit od modré čáry. Nakonec trefil jen mantinel za brankou.
26:20
Následuje první komerční přestávka ve druhé třetině, po jejím skončení budeme samozřejmě pokračovat.
26:01
Hosté už pomalu zvedali ruce nad hlavu a zdálo se, že puk je v síti, ale jeden z hokejistů Jets netrefil puk přesně. V hale to ale zahučelo. Nakonec to byla trefená jak jedna, tak druhá tyčka domácí klece.
25:42
Další Varlamovův zásah, teď ale na kotouč dobře viděl, takže jej velmi hbitě a pohotově zastavil lapačkou.
25:30
Colorado se snaží dohrávat většinu soubojů a být důrazné především před svým brankářem. Ale ani to teď nestačilo, Byfuglien se stejně dostal ke střele a Varlamov musel tasit svůj další zákrok.
25:08
Nahazování kotouče ze strany na stranu, sledujeme méně atraktivní momenty druhé třetiny. Vhazovat se bude u Hutchinsonovy klece, jelikož puk končí na síťce branky z boční strany.
24:42
Nyní už musel ochránce hostující klece na ledovou plochu, aby zabránil průniku kotouče, zároveň přerušuje hru, aby malinko uklidnil situaci kolem sebe.
24:28
I Hutchinson na druhé straně ovšem v problémech. Ale gólman Jets zatím drží vedení pro svůj celek.
23:35
Už se ale znovu hraje a Semjon Varlamov si musel připsat další dva zákroky. Gólman domácích se na startu druhé třetiny rozhodně nenudí.
22:54
Podobně jako v první třetině při první hostující brance, také nyní při té druhé se jedná o veliké překvapení, které vzniklo po situaci, kdy domácí mužstvo Colorado Avalanche vyrobilo nečekanou chybu. Ta přišla za klecí Semjona Varlamova, kde se dostali muži Winnipegu na kotouč a vymysleli velice povedenou kombinaci, puk totiž dostal před brankoviště přímo na hokejku DREW STAFFORD, jenž neváhal se zakončím kotouče do sítě. Varlamov teď už nemohl moc stihnout zakročit, protože neměl moc času na to, aby se na zákrok připravil. Stíhačky tak otáčí vývoj utkání. Asistence: Mark Scheifele.
22:29
Zase přerušená hra, opět se o to postaral ochránce domácího zařízení. Ani jedna strana barikády nyní nechce moc riskovat své nebezpečí.
22:15
Mikhail Grigorenko v další dnešní šanci. Ale když už se útočník Avalanche chystal na svou střelu z levého kruhu, na poslední chvíli mu soupeř stačil zablokovat hokejku.
21:37
Varlamov musel zakročit proti střele obránce Jets, daleko obtížnější pro něj ale byly následné dorážky, které musel velice pohotově řešit.
21:21
Další sražený kotouč mimo dosah ledové plochy, nyní si kotouč užívá jeden z fanoušků za klecí Winnipeg Jets. Vhazovat se bude u Hutchinsona.
21:06
Semjon Varlamov raději přerušil hru a zařídí buly před svými zraky, za chvíli bude kotouč padat na ledovou plochu po jeho pravé ruce.
20:57
Až nyní Colorado na puku tak jistě, aby mohlo rozehrávat. Ale ani Avalanche si teď nejsou moc jistí.
20:35
Teď už sice Winnipeg alespoň na modré čáře, ale tam se Blake Wheeler zatím marně snažil, aby se dostal od zakončení zblízka.
20:08
Jako první se ke kotouči ve druhé třetině dostali hostující hokejisté, ale dopředu se zatím dostat nemohou, hrají blíže své brance.
20:01
Nebude dlouho trvat a budeme připraveni na začátek druhé třetiny. Týmy do prostřední periody vstoupí za vyrovnaného stavu 1:1, bude určitě ještě na co koukat.

Winnipeg Jets: 11
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Coloradem a Winnipegem, zatím jsme neměli možnost sledovat tolik vyložených a velkých šancí, přesto padly dvě branky. Nejdříve se z přesilovky prosadil domácí Grigorenko, aby na konci úvodní periody srovnal Andrew Ladd.
20:00
19:46
Grigorenko unikal po pravé straně, ale střelou z první pouze minul horní tyčku.
19:25
Za klecí Varlamova to ještě zkouší dvojice hostujících útočníků, ta se ovšem nedokázala vytočit až před brankoviště.
19:04
Ještě jeden zákrok Hutchinsona v této třetině, ale tento byl z krabičky jednodušších.
18:07
Zdá se, že jsem to tak trochu zakřikl. Jen pár vteřin po mém odhadu o nepadnutí branky do konce první třetiny se prosazují hokejisté Winnipegu, jejichž pokus padl za domácího brankáře Semjona Varlmova hodně překvapivě. Nejdříve si ochránce svatyně Colorado Avalanche poradil s ránou od modré čáry, kterou zlikvidoval velmi dobře. Ale na dorážku už nestačil, čas zpracovat si kotouč na holi měl forvard ANDREW LADD, jenž nedal ruskému brankáři téměř žádnou šanci. Uvidíme, jak budou Avalanche nyní reagovat. Asistence: Dustin Byfuglien, Joel Armia.
17:56
Johnson a Ladd v souboji o puk za brankou. Lépe jej zvládl hokejista Winnipegu, jenže vystřelit nestačil.
17:15
Nahození Lavin alespoň do středního pásma, aby se domácí mužstvo dostalo z nebezpečí před brankou. Ale zatím to nevypadá, že bychom v první třetině měli vidět další branku.
16:50
Stafford a jeho další střela v zápase, poměrně snadná práce pro Varlamova, ale puk před domácím brankáře nepříjemně skákal.
16:16
Scheifele se ocitl na chvíli v dobré střelecké pozici, když ovšem pálil, byl už v příliš velikém úhlu. Na druhé straně se zase rychlým nahození pokusil překvapit Barrie.
15:55
A také Jets se snaží rychle natlačit do brankoviště. Jeden z útočníků Winnipegu to dokázal, ale Semjon Varlamov jen v pohodě vyrazil kotouč daleko před sebe.
15:25
Už se znovu hraje, hned si Laviny vzaly kotouč do své moci a snažily se vymyslet co nejrychlejší přechod do pásma soupeře. Ale to se nyní domácím barvám moc nepovedlo.
15:16
Další sražený kotouč na střídačku hostů, pokračovat budeme po konci komerční přestávky.
14:59
Zakázané uvolnění Winnipeg Jets, hra se tak přesunuje před hostující zařízení.
14:56
Ladd si všiml, že může jít do kombinace se spoluhráčem, jenže celá tahle akce končí ještě na modré čáře.
14:18
Trouba jen nahodil puk od modré čáry a doufal, že jej někdo bude tečovat. Jenže to se nestalo a už mohou Colorado Avalanche znovu v klidu rozehrávat touš.
13:36
Nathan MacKinnon už mohl také skoro sám na branku, také jemu chyběl jen kousek, aby touš namířil přesně do sítě Hutchinsona. Hraje se hodně otevřená hra.
13:05
A hned vzápětí na druhé straně velmi dobrá práce Varlamova, jenž musel likvidovat tři šance soupeře po sobě.
12:38
Söderberg byl v nadějné pozici, když se chvíli ocitl úplně sám na pravém kruhu. Ale tuto šanci nečekal a nestihl vůbec vystřelit.
12:04
A znovu kus černé gumy ve středním pásmu, kde se v posledních minutách nachází hodně často.
11:28
Hostující parta se snaží být důrazná u mantinelu a nechce dát soupeři nic zadarmo, Jets by se ovšem potřebovali dostávat do častějšího zakončení.
11:04
Wagner už raději uklidnil hru v domácí obranné třetině a počkal, až celá formace dostřídá.
10:35
Už se znovu hraje a aktivnější jsou spíše hostující hráči, přestože hra se stále přelévá ze strany na stranu. Hutchinson dostal možnost zahrát si s pukem.
10:16
Uvidíme druhou komerční pauzu, po jejím skončení se bude vhazovat před zraky hostujícího brankáře Hutchinsona.
09:51
Velice dobrá šance pro Winnipeg Jets. Stafford unikal skoro sám po pravé straně, jeho střela ovšem nekončí v brance Varlamova. Domácí gólman si ovšem nyní moc jistý nebyl.
09:38
Puk se dostal až mimo prostor vyhrazený pro hraní, takže hra musela být přerušena.
09:18
Tanguay a Iginla to zkusili rychle přes modrou čáru, ale kus černé gumy jim odskočil z hokejky, takže bylo po šanci pro Laviny.
08:55
Dlouhý souboj o puk ve střední části hrací plochy nakonec zvládli lépe hosté, po vstřelené domácí brance čekáme na větší možnosti.
08:18
Bigras dělal vše pro to, aby odvedl dobrou obrannou práci a nepustil soupeře do zakončení. Jenže Thorburn přeci jen nakonec vypálil a Semjon Varlamov musel tasit svůj zásah.
07:50
Kus černé gumy za klecí Hutchinsona, tam se ovšem moc dlouho neohrál a už je zase zpátky ve středním pásmu, kde si čárový rozhodčí všiml ofsajdu.
07:18
Grigorenko cítí, že dnes by mohl mít dobrý střelecký den a vydává se znovu zkusit štěstí dopředu. Ale tentokráte celá jeho akce skončila ještě za pravým kruhem.
06:45
Rozehrávka domácího celku od zadního mantinelu hodně kostrbatá, také proto se ještě na kotouči udržely stíhačky a Dustin Byfuglien alespoň nahodil touš na klec.
06:28
Winnipeg se ovšem snaží hrát nadále aktivně dopředu. Hra ovšem nyní přerušena, jelikož kus černé gumy končí mimo hrací plochu.
06:15
Následuje první komerční přestávka, hned po jejím konci pokračujeme.
05:40
Tak to byla opravdu velmi rychle využitá přesilovka, kterou nyní předvedli hokejisté Colorado Avalanche. Domácí družina hned na úvod početní výhody totiž vyhrála vhazování před brankářem Hutchinsonem, puk získali obránci a okamžitě jej nahodili směrem na branku. Tam měl brankář Winnipeg Jets co dělat, aby dosáhl na puk. Nakonec se ale k zachycení kotouče pod svou rukavici nedostal a byl to domácí hokejista MIKHAIL GRIGORENKO, kdo došťouchal kus černé gumy do sítě. Hned první přesilovka Avalanche končí brankou. Asistence: Jarome Iginla, Francois Beauchemin.
05:31
První vyloučení utkání. Na dvě minuty si musí jít posedět hostující hokejista Dustin Byfuglien (WPG), který dostává dvě minuty za podražení.
05:27
Jets vyhráli buly v útočném pásmu, Byfuglien vystřelil, ale právě jeho bude čekat vyloučení.
05:19
Rozehrávka Beauchemina ze zadních řad sice přesná, ale hostující parta se nakonec přeci jen dostala k zakončení z dálky. Semjon Varlamov zatím jistý.
04:45
Mitchell si velmi dobře počínal na modré čáře, kde získal kotouč pro Avalanche. Jenže už si nezískal puk na svou stranu včas natolik, aby mohl poslat přesnou nahrávku.
04:17
Hra ze strany na stranu pokračuje, nyní to pro změnu zkoušel Barrie před Hutchinsonem. A když chtěli přečíslit domácí Jets, bylo z toho postavení mimo hru.
03:50
Puk v rohu, blíže kelci Semjova Varlamova. Ale stále se ještě Stíhačky neodhodlaly ke střele na klec. Když už se tak stalo, Varlamov měl poměrně jednoduchý zásah v rozkleku.
03:07
I nadále se hraje spíše u branky Winnipegu, ale domácí mužstvo tam nemá kotouč na hokejkách. Na druhé straně už se potom snažil zahrozit nenápadně Comeau.
02:46
Máme tu hned v prvních pěti minutách zápasu šarvátku, pustili se do sebe dva kohouti z obou stran. Za domácí muže šel do bitky Cody McLeod (COL), za Winnipeg se pral Chris Thorburn (WPG). Oba pochopitelně dostávají tresty za rvačku.
02:33
Myers musel znovu převzít kotouč za svou branku, ale tam mu málem sjel z hokejky, takže musel dávat veliký pozor.
01:53
Souboj o kotouč ve středním pásmu zvládl Winnipeg, avšak nadále se spíše vyčkává na to, kdo se odváží k nějakému lepšímu výpadu na branku soka.
01:28
Hutchinson raději ukryl puk pod svou lapačku, přestože mohl rozehrávat, nechtěl očividně příliš riskovat.
01:21
První přerušení hry, hostující celek se ocitl v postavení mimo hru.
01:13
Také Avalanche by rádi okusili, jak chutná útočná šance, jenže místo toho na druhé straně rána Myerse od modré čáry.
00:35
Až nyní to zkusila první obranná dvojice Jets dopředu, ale úvodní přechod do útočného pásma se moc nepovedl.
00:09
Jako první se na kotouč v dnešním utkaní dostali hokejisté Winnipeg Jets, ti se ale nejdříve soustředili na rozehrávku dozadu.
00:01
Vše je pomalu připraveno k začátku utkání, ještě si fanoušci v aréně vyslechnou hymny a budeme moc odstartovat dnešní duel.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, jako obvykle začneme asi s desetiminutovým zpožděním.

Colorado Avalanche: Varlamov – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bondarchuk, Bigras – Grigorenko, MacKinnon, Duchene – Landeskog, Söderberg, Comeau – Tanguay, Mitchell, Iginla – McLeod, Wagner, Martinsen

Winnipeg Jets: Hutchinson – Trouba, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Chiarot – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Perreault, Little, Stafford – Ladd, Lowry, Burmistrov – Thorburn, Copp, Armia.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, v rámci kterého budeme sledovat setkání dvou celku Centrální divize. Narazí na sebe týmy Colorado Avalanche a Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec (WPG) (15 odchytaných zápasů)
Předchozí vzájemné utkání

Celky se poměrně dobře znají a narážejí na sebe často, setkaly se také v prvním měsíci letošního kalendářního roku. V lednu Colorado Avalanche zavítali na led Winnipegu a zvítězili tam těsně 2:1.
COLORADO AVALANCHE

Ještě nedávno to s postavením Avalanche v tabulce moc nadějně nevypadalo, ale teď se zdá, že by se Colorado mohlo poprat o úspěch, přestože jej v tomto případě čeká velká spousta dřiny. Aktuálně čtvrtý výběr tabulky Centrální divize se těší ze svých osmapadesáti nasbíraných bodů, avšak Laviny musejí dávat pozor na ze spodního patra dotírající Nashville Predators. V posledních osmi případech Colorado Avalanche hned pětkrát slavili vítězství, ale předchozí dva případy týmu Patricka Roye moc nevyšly. Avalanche v nich prohráli s Chicagem a Dallas Stars, přestože oba mače o jediný gól a s Hvězdami až dokonce v nastavených pěti minutách prodloužení. Nikoho už asi nepřekvapí, že o vedení v kanadském bodování celku se přetahují rychlík Matt Duchene (23 + 19) a mladý forvard Nathan MacKinnon (18 + 24), oba nyní čítají na kontě stejný počet bodů.
WINNIPEG JETS

V kanadském Winnipegu nadále zažívají krušné časy, takovou sezónu si určitě nepředstavovali. Kádr Jets stále zůstává na nejspodnějším stupínku Centrální divize, se ztrátou osmi bodů na předposlední Minnesota Wild. Zatímco soupeři v tabulce se vzdalují, Stíhačky čekají na období, kdy by sebrali alespoň pár vítězství za sebou. Winnipeg z posledních šesti případů hned pětkrát prohrál, naposledy v sobotu nad ránem na domácím ledě, když Jets přivítali soka z opačné konference v podobě Carolina Hurricanes. Jenže Hurikáni slavili na kanadském kluzišti slušný úspěch 5:3. Dva zápasy zpátky si sice Winnipeg poradil s Arizona Coyotes poměrem 5:2, jenže tento duel nakonec jako odrazový duel nepůsobil. Po šesti domácích zápasech Jets míří na led soupeře, kde je nečeká nic snadného. Kanadské bodování týmu nadále vede hokejista Blake Wheeler (14 + 35).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.