2. Ryan Miller (VAN) 15 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Jonathan Quick (LAK) 23 zák., 2 gólů, 92,0%
Československá stopa v utkání:
Radim Vrbata (VAN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:28
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:34
Hostující tým si z Los Angeles odváží body za výhru 3:0. Králové nehráli vyloženě špatně, ale nedokázali najít recept na soupeřova brankáře. Střely na branku 15:26.
59:00
Zápas se v klidu dohrává.
58:34
Radim Vrbata se dostal k další střele, Janathan Quick byl připraven.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zároveň utkání.
57:21
Vancouver právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Hosté přidávají třetí gól. Ze středního pásma se do prázdné branky trefil DEREK DORSETT. Asistence: Jannik Hansen, Ben Hutton.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:49
Domácí bez brankáře, zkouší to v šesti.
56:11
Domácí pomalu ale jistě směřují všechny síly do útoku. Jake Muzzin pálil z mezikruží jen do středu branky, kde stál Miller.
55:00
Třetí třetina se dostává do své závěrečné části.
54:06
Střely na branku jsou nyní 23:15 ve prospěch Canucks, kteří vedou na skóre 2:0.
53:26
Mnoho času pro domácí celek nezbývá, Miller působí v tomto zápase velmi jistým dojmem.
52:00
Nyní Králové zjednodušili hru, nevymýšlí žádné složité kombinace, nýbrž jedna dvě rychlé přihrávky a hráč se uvolní do šance. Tento herní model se zatím ukazuje jako dobrý, protože Vanocuver se dostává do potíží.
51:30
komerční přestávka.
51:07
Hosté v plném počtu. I tentokrát Kosatky oslabení zvládly.
50:25
43 sekund přesilovky zbývá. Hosté vedou na skóre 2:0, na střely 23:14 a naprosto v pohodě se brání.
50:02
Na ledě je elitní formace domácího týmu, na niž je vidět, že chce s výsledkem něco udělat. Gólman Miller chytá velmi dobře.
49:07
A další přesilovka pro domácí, vyloučen Alexader Edler na dvě minuty za krosček.
49:01
48:12
Králové se snaží něco vymyslet, ale vůbec se jim nedaří.
47:01
Vyloučen hostující Ben Hutton na dvě minuty za hákování.
46:32
46:13
Přesilovka Kings pomalu ale jistě končí. A žádnou velkou šanci si vytvořit nedokázali.
45:45
Přesilovka se Los Angeles nedaří podle představ, nemohou se stabilně udržet v pásmu.
45:20
Vancouver se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
44:50
Bo Horvath se dostal ke střele v oslabení, Quick si poradil s jeho nepříjemným pokusem.
44:32
Vyločuen Alexandre Burrows na dvě minuty hra vysokou holí.
43:40
Králové se snaží s výsledkem něco udělat, ale Vancouver je zatím do žádných velkých šancí nepouští. Domácí to budou mít hodně těžké.
43:06
Ehrhoff vystřelil, hostující brankář připraven.
42:39
Alec Martinez kotouč netrefil přesně, a tak nemusel Miller zasahovat.
41:38
Brandon Suttert se dostal do dobré střelecké pozice, ale na brankáře Quicka si nepřišel.
40:43
zakázané uvolnění vrací hru před hostujícího brankáře.
40:01
Po 40 minutách vedou hosté o dvě branky.
40:00
39:30
Alec Martinez se dostal ke střele od modré, minul prostor vymezený třemi tyčemi.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:08
Jannick Hansen se dostal do brejku, domácí brankář si připsal další skvělý zákrok.
37:45
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:49
Střelecky vedou hosté 19:8. Přesilovka Vancouveru pokračuje dál.
36:24
Králové se brání velmi dobře, soupeř se nedostává do nějakých velkých šancí.
35:45
Vyloučen Kyle Clifford na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro hosty.
35:28
Domácí se dostali do postavení mimo hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
35:00
Druhá třetina se dostává do své závěrečné části.
34:38
Hosté jsou nyní aktivnějším týmem, vedou o dva góly. Následuje komerční přestávka.
33:23
Henrik Sedin přihrál na modrou, kde stál ALEXANDER EDLER, jehož střela se od tyčky odrazila do branky. Hosté vedou o dva góly. Krásná akce Vanouveru. Asistence: Henrik Sedin, Alexandre Burrows.
32:17
Komerční přestávka.
31:53
Polovina utkání je za námi, viděli jsme jednu jedinou branku, a tak Vancouver vede 1:0.
31:11
Hra se výrazně přitvrdila, v rukavičkách se rozhodně nehraje. Ani z jedné strany.
30:15
Vancouver se dostal do brejku dva na jednoho. Gólman Quick drží domácí tým ve hře. Nebýt jeho, tak je rozdíl ve skóre daleko výraznější.
29:15
Kosatky vedou na střely 14:6. Los Angeles by mělo přidat ve střelbě, pokud chce se zápasem něco udělat.
29:00
Fanoušci ženou domácí hráče dopředu, nyní je hodně, ale opravdu hodně podržel brankář Quick.
28:48
28:08
Los Angeles je ve čtyřech.
28:00
Edlerova střela skončila na výstroji Quicka.
27:33
Králové znovu vyhazují přes všechny čáry. Ono jim nyní nic jiného nezbývá.
27:00
Vancouver se špatnou rozehrávkou dostal z pásma.
26:48
Vyloučen domácí Brayden McNabb na dvě minuty za krosček. Hosté si zahrají přesilovku pět na tři minutu a dvacet sekund.
26:08
Vyloučen domácí Matt Greene na dvě minuty za hákování.
25:13
ADAM CRACKNELL využil přihrávku Brandona Prusta a vystřelil. Gólman Quick puk ztlumil, ale nedokázal ho zastavit. Střelec měl zpropadeně velké štěstí, neboť puk tak tak přešel brankovou čáru. Asistence: Brandon Prust, Matt Bartkowski.
24:55
24:52
Quick kryje nahození, které na něj vyslal Prust.
24:20
Kosatky hrají přesilovku špatně, nemohou se stabilně dostat do předbrankového prostoru.
23:45
Anze Kopitar to zkusil v oslabení individuálně. Procpal se až ke střele, kterou bohužel pro něj vyrazil brankář Milller.
23:13
Vancouver neudržel modrou čáru, domácí se tak osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
22:55
Vyloučen Matt Greene na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro hosty.
22:13
Králové byli několik desítek vteřin v útočném pásmu, ale ve finále se ke střele nedostali, protože Carter promáchl.
20:58
Bo Horvat to myslel hodně dobře, před brankou přijal přihrávku od spoluhráče a jeho pokusu chybělo velmi málo k tomu, aby byl úspěšný.
20:30
Domácí se dostali do několika dobrých střeleckých pozic, ale výsledkem jejich snažení je pouze střela nad branku.
20:01
První třetina branku nepřinesla.
20:00
19:22
Vancouver nedokáže zůstat déle na kotouči v útočném pásmu.
18:45
Utkání mno šancí nenabízí, a tak mohou týmu střídat za hry.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:30
První třetina se blíží ke svému konci, na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly.
16:45
Nolan přijal přihrávku ve středním pásmu, dostal se mezi kruhy a vystřelil. Jeho pokus zblokoval obránce bruslí. Na druhé straně se do podobné pozice dostal Dorsett.
16:05
Domácí tým vede na střely 5:4, ale ani jeden tým si nevytvořil vyloženě gólovou šanci.
15:14
Henrik Sedin a po něm Baertschi nedokázali překonat Quicka.
14:49
McNabb přihrával do míst, kde se pohyboval Anze Kopitar. Slovinský reprezentant v rozhodující moment nevystřelil přesně.
14:20
Územní převahu mají nyní domácí hokejisté, fanoušci ženou své oblíbence vpřed, ale Los Angeles se nemůže dostat ke střele.
13:30
Kosatky jsou nastěhované v útočnou pásmu. Sbisa zkoušel procpat puk na Edlera, ale to se mu nepodařilo, neboť zlomil pracovní nástroj.
12:25
Hostující tým se snaží najít recept na dobře hrají obranu Los Angeles, ale zatím se mu to nedaří. Radim Vrbata střelou ze střední vzdálenosti vyzval k zákroku Quicka.
11:33
10:45
Sedinové zkoušeli rychlou přihrávkou oklamat domácí obrannou řadu, což se jim nepodařilo. A tak hrají Králové.
10:00
Hra se odehrává zejména ve středním pásmu. Bojuje se o nadvládu nad neutrálním územím. Ojedinělý střelecký pokus zaznamenali domácí hokejisté.
08:32
První třetina se blíží do své poloviny, zatím jsme viděli čtyři střely a týmy je je rozdělily rovnoměrně.
07:54
Slovensko-slovinská kombinace, tedy Gáborík s Kopitarem, nedokázali svůj průnik do útočné třetiny zakončit střeleckým pokusem či přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče.
07:08
Jonathan Quick byl pozorný, a tak střelu z levé strany ukryl do rukavice. Vhazování před domácí brankou.
06:49
Komerční přestávka v době, kdy běží sedmá minuta úvodní třetiny. Že bychom viděli nějaký skvělý hokej, to ani náhodou. Oba celky vycházejí ze zabezpečené obrany, nechtějí udělat chybu.
06:19
Domácí brankář se snažil svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, což se mu podařilo, i když Králové o puk rychle přišli.
05:40
Daniel Sedin se dostal ke střele z horní hranice kruhu.Do dráhy puku se připletl McNabb, od kterého se puk odrazil do rohu kluziště,
05:00
Hraje se spíše o střední pásmo. Šance či střelecké pokusy k vidění momentálně nejsou. Gólmani jsou bez práce.
04:11
Quick zatím zasahovat nemusel, na druhou stranu nutno poznamenat, že obránci a útočníci před ním několik střel již zblokovali.
03:22
První střelu na branku vyslali domácí hokejisté, Miller v brance Vancouveru si poradil.
02:42
Za bitku po hraničním zákroku vyloučeni na pět minut Brandon Prust a Andy Andreoff.
01:30
Tyler Toffoli se dostal do zajímavé pozice, branku Millera ohrozit sice nedokázal, ale získal pro svůj tým útočné pásmo.
00:20
Králové se zmocnili puku jako první, ale do nějaké velké šance se nedokázali dostat. Naopak další útočnou akci musí zakládat od své vlastní branky.
00:01
Utkání začne o něco později, což je u NHL zcela běžný jev.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, Ehrhoff, Schultz, Martinez, McNabb – Brown, Kopitar, Gáborík – Toffoli,Carter, Lucic – Lewis, Shore, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis, Bartkowski, Edler, Sbisa, Hutton – Sutter, Sedin H., Sedin D, . Vrbata, Horvat, Baertschi – Virtanen, McCann, Burrows – Hansen, Cracknell, Prust

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Heyer, Sharrers.
Jedná se o první z pěti vzájemných zápasů těchto dvou týmů. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Daniel Sedin se třemi body. Na druhé straně má hned pětice hráčů stejný počet bodů – jeden. Tyler Toffoli, Nick Shore, Jeff Carter, Dustin Brown a Drew Douhgty.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.