Dnešní utkání je u konce! Metallurg Novokuzněck v domácím prostředí podal dobrý výkony, avšak se Slovanem Bratislava nakonec prohrál 2:3! Pro slovenský celek jsou to další důležité body v boji o play-off!

První třetina je u konce, a lépe ji zvládl bratislavský Slovan! Slovenský celek se dostal do vedení v jedenácté minutě zásluhou proměněné přesilovky Andreje Šťastného! Šance následně byly k vidění na obou stranách, nicméně další branku jsme již neviděli. V samotném závěru předvedl surový zákrok Komartistij, který poslal na mantinel Patrika Lužu!

Druhá třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej! Do prostředí periody vstoupil lépe Metallurg, který zásluhou Roberta Kousala vyrovnal. Slovan však dokázal odpovědět brankou Žigy Jegliće! Už to vypadalo, že se druhá třetina blíží ke svému konci, když v tom skóroval Ignat Zemčenko tři sekundy před koncem, a srovnal na 2:2!

Ve třetí třetině se hrál dlouho pasivní hokej, a oba týmy čekaly na prodloužení. V samotném závěru však hrál Slovan přesilovou hru, kterou dokázal využít Tomáš Kundrátek, který rozhodl o výhře svého celku!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
Robert Kousal (NOV) – 1+0, 5 střel, TOI – 16:57

Tomáš Kundrátek (SBA) – 1+0, 6 střel, TOI – 24:24
Václav Nedorost (SBA) – 0+0, 5 střel, TOI – 17:20
Lukáš Kašpar (SBA) – 0+1, 2 střely, TOI – 18:42

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
59:41
Před Brustem dorážel střelu Kukleva domácí Lebeděv i Zemčenko, nicméně kanadský brankář svůj tým podržel!
59:19
Vyhození Michala Sersena zachytil za brankou Lukáš Kašpar, nicméně jeho následná přihrávka Nedorosta nenašla!
58:55
Tak, vylučovat se nebude, nicméně domácí celek to zkouší bez brankáře!
58:49
Tomáš Starosta poslal z vlastního pásma kotouč do hlediště, nicméně zřejmě se jednalo o teč domácího hráče! Uvidíme, co na to rozhodčí ...
58:23
Slovan momentálně drží kotouč ve vlastním pásmu, a rozhodně nikam nespěchá!
57:37
Slovan právě vstřelil branku!
Slovan se nakonec dočkal, a v závěru zápasu střílí veledůležitou třetí branku, která slovenský celek přibližuje k vítězství! V pravém rohu se dostal ke kotouči Lukáš Kašpar, který křížnou přihrávkou našel TOMÁŠE KUNDRÁTKA, na jehož střelu byl Podjapolskij krátký! Asistence: Lukáš Kašpar.
57:16
Tentokrát vypálil od modré Kundrýtek, jehož střelu se na brankovišti pokoušel dorážet Viedenský, neúspěšně!
56:49
Hned na začátku přesilové hry tvrdě vypálil od modré čáry Michal Sersen, nicméně slovenský obránce svou dělovku namířil těsně vedle!
56:37
To je velká šance pro Slovan, neboť slovenský celek si zahraje v závěru třetí třetiny přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Nikita Ljamkin.
56:19
Rozehrávka Slovanu opět nebyla příliš přesná, a přihrávka Michala Sersena skončila na zakázaném uvolnění.
55:49
Žiga Jeglić zatáhl kotouč za branku, a následnou přihrávkou našel Roka Tićara, jehož pohotovou střelu dokázal vyrazit Podjapolskij!
55:29
Na modré čáře vystihl rozehrávku domácího celku obránce Švarný, který následně pohotově vystřelil. Jeho pokus však mířil nad branku!
54:46
Na druhé straně se přihlásil o slovo také Metallurg, který nebezpečně kombinoval v útočném pásmu, avšak následná rána Lebeděva mířila mimo branku.
54:09
Videnský uvolnil Václava Nedorosta, který v rohu kluziště zabrzdil, a našel na modré Kundrátka. Český bek však svou následnou střelu nenasměroval dobře.
53:42
Slovan je v posledních minutách velmi aktivní, nicméně se nemůže dostat do nějaké větší šance, ze které by mohl udeřit.
52:53
Slovinská dvojice si prodloužila střídání, a dostala se do zajímavé šance. Rok Tićar si povyjel z levého rohu, a následně se pokoušel překvapit Podjapolského, ten však zasáhl.
52:21
Slovan se velmi rychle dostal přes střední pásmo. Následně se na pravé straně uvolnil Žiga Jeglić, jehož pokus však dokázal lapit Barry Brust.
50:59
Ladislav Nagy zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma, a následně se pokoušel najít před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Před domácím brankářem se nacházel pouze Kuklev.
50:13
Slovan opět chyboval při rozehrávce, a rázem se dostal v mezikruží ke kotouči Ignat Zemčenko. Jeho následná rána však mířila nad branku Slovanu!
49:31
Vladimír Mihalík se v rohu střetl s Pavlem Makarenkem, který od slovenského beka odlétl na mantinel, nicméně se jednlo o čistý zákrok!
48:46
Ve třetí třetině zatím sledujeme hodně pasivní hru z obou stran! Slovan potřebuje zvítězit, nicméně rád by si také odvezl alespoň nějaké body!
47:41
Aktivní Kirill Lebeděv se prokličkoval přes Sersena až před Brusta, nicméně na následné zakončení už měl málo času, a kanadský brankář dokázal střelu vyrazit!
47:18
Pavel Makarenko se uvolnil za brankou Brusta, a po následném otočení se rychle pokoušel zakončit. Kanadský brankář si však prostor u své tyče pohlídal.
46:23
Brust opět velmi riskantně rozehrával, nicméně tentokrát jeho přihrávka našla přesně Pavola Skalického.
45:51
Ani teď se vylučovat nebude! Michel Miklík byl v obležení dvou protihráčů, a následně spadl. Ani v tomto případě se však vylučovat nebude!
44:49
Pavol Skalický postupoval za brankou Metallurgu, a následně se pokoušel uvolnit. Slovenský forvard spadl, nicméně vylučovat se nebude!
43:59
Na druhé straně kluziště dostal hodně prostoru Danil Jerdakov, který mířil do horního růžku branky. Brust však zasáhl, a dokázal zasáhnout i proti následné dorážce!
43:26
Z mezikruží vyslal povedený bekhendový pokus Mislav Rosandić, jehož ránu však Podjapolskij lapil!
42:53
Patrik Lušňák v útočném pásmu vybojova kotouč pro Skalického, nicméně slovenský forvard si nedokázal kotouč udržet před Polotnikovem.
42:14
Slovanu se vůbec nepovedla rozehrávka, a kotouč skončil za brankou Podjapolského. Toho se zmocnil Zemčenko, který jej zatáhl až za branku, avšak jeho následná přihrávka žádného z jeho spoluhráčů nenašla.
41:14
Barry Brust opět hodně zariskoval při rozehrávce, a tentokrát se kotouč dostal před brankou na hůl Makarenka, jehož rána však skončila mimo!
40:35
Slovenský celek vstoupil do třetí třetiny velmi aktivně, a hned se dokázal usadit v útočném pásmu. Zatím se však hráči Slovanu do zakončení nedostali.
40:01

Třetí třetina začne přibližně v 14:50!
40:00
39:57
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Tak to může Slovan hodně mrzet, neboť tři vteřiny před koncem dostává vyrovnávací branku! Na levé straně se dostal ke kotouči Kirill Lebeděv, který následnou křížnou přihrávkou našel IGNATA ZEMČENKA, jehož pohotová rána skončila v síti! Asistence: Kirill Lebeděv, Michail Plotnikov.
39:41
V samotném závěru mohl z pravé strany pálit Kirill Lebeděv, nicméně domácí útočník promáchl!
39:23
Slovan není ve druhé třetině při rozehrávce vůbec jistý, což teď předvedl Ivan Švarný, jehož nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění!
38:41
Tomáš Kundrátek najížděl do útočného pásma po pravé straně, a náskednou přihrávkou hledal Ladislava Nagyho, nicméně Podjapolskij nakonec dokázal kotouč vyrazit pryč!
38:19
Slovenský celek se usadil v útočném pásmu, nicméně zatím se do zakončení nedokázal dostat.
37:53
Tomáš Kundrátek si v obraně dokázal poradit s napadajícím Robertem Kousalem, a Slovan může zamířit vpřed!
36:42
Barry Brust si při rozehrávce opravdu hodně věří. Tentokrát kanadský brankář málem našel domácího hráče, nicméně situaci zachránil Tomáš Surový!
35:32
Kirill Semjonov se hodně odvážně vydal do útočného pásma. Následně mu však kotouč lehce ujel, a celou situaci vyřešil Brust, který odpálil kotouč na levou stranu.
34:44
Metallurg drží kotouč ve vlastním pásmu, a obránce Kuklev čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
32:52
Kaprizov nakonec odkulhal do šatny, a uvidíme, zdali se ještě zapojí do hry! Mezitím je velmi aktivní Slovan, který kombinuje v útočném pásmu.
32:36
Novokuzněck se hnal do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně Kaprizov. Následně si však na domácího forvarda počíhal Starosta, a Kaprizov zůstává ležet na ledě!
32:03
Čtvrtá formace bratislavského celku se dokázala usadit v útočném pásmu. K zakončení se dostal Pavol Skalický, jehož pokus však skončil nad brankou Metallurgu.
31:31
Marek Viedenský přiklepl v levém kruhu kotouč pro Ladislava Nagyho, jehož pohotová střela však přesná nebyla.
30:55
Slovenský celek zvládl svou přesilovou hru velmi dobře, a vyloučený Ladislav Nagy je již zopět na ledové ploše!
29:58
Slovan se při vlastním oslabení navíc dostal i do zajímavého přečíselní dvou proti jednomu. Následná přihrávka Tomáše Kundrátka však přesná nebyla, a kotouč skončil mimo!
29:13
Metallurg se však zatím v přesilové hře příliš nedaří, a nemůže se dostat do kombinace v útočném pásmu.
28:34
Slovan bude muset hrát v oslabení! Ladislav Nagy se dostal při rozehrávce pod tlak, a kotouč vyhodil přímo do hlediště z vlastního pásma, což znamená, že dostává dvouminutový trest.
28:17
Domácí kapitán Romanov hledal před brankou najetého Plotnikova, nicméně domácí forvard nakonec na kotouč nedosáhl.
27:40
Oba týmy jsou již v plném počtu, a hra pokračuje pět na pět!
27:15
Michail Kuklev dostal na levou stranu přihrávku od Kousala, a velmi ostře se opřel do kotouče. Jeho rána však mířila nad branku!
26:33
Robert Kousal tentokrát přesnou přihrávkou našel před brankou Alexandera Romanova, který kotouč nepříjemně tečoval, nicméně Barry Brust výborně zareagoval!
26:12
Po levé straně se hnal do útoku Robert Kousal, který následně dokázal vystřelit přes obránce. Barry Brust však střelu českého útočníka bez problémů lapil.
25:40
Za brankou Brusta se lehce postrkoval Tomáš Surový se Semjonovem. Nakonec se do toho přidal také Tomáš Kundrátek, který dostává dvě minuty za hrubost, to samé platí i o Semjonovovi.
25:40
25:02
Těsně po vypršení pětiminutového trestu se hostující celek prosazuje! Druhá útočná formace Slovanu se dokázala usadit v útočném pásmu. Na levé straně operoval s kotoučem ŽIGA JEGLIĆ, který vyslal milimetrově přesnou střelu, a kotouč zůstal pod horní tyčkou! Bez asistence.
23:44
Hostům se navíc vůbec nepovedla rozehrávka, a přihrávka Tomáše Kundrátka Kašpara nenašla, a kotouč se dokutálel na zakázané uvolnění.
23:11
Slovan je již v plném počtu, a z pětiminutové přesilovky již slovenskému celku zbývají pouze necelé dvě minuty!
22:39
Metallurg je i po vyrovnávací brance velmi nebezpečný, a pokouší se velmi rychle otočit skóre. Slovan však dobře brání, a nepouští svého soupeře do pásma.
22:02
Vyloučený Nagy se již dostal na led, avšak hned poté Slovan dostává vyrovnávací branku! Caid Fairchild našel na pravé straně ROBERTA KOUSALA, jehož úvodní střelu ještě Brust vyrazil, nicméně na dorážku byl již kanadský brankář krátký! Bez asistence.
21:38
Novokuzněck zahájil svou přesilovou hru čtyři proti střem velmi dobře, avšak Brust dokázal odolat!
21:04
To je komplikace pro Slovan! Vladimír Mihalík hákoval pronikajícího Roberta Kousala, a dostává douminutový trest!
20:01

Druhá třetina začne přibližně v 13:57!
20:00
19:56
Milan Bartovič se následně vrhnul na Vadim MItrjakova, a oba dostávají dvouminutový trest za hrubost!
19:56
19:56
Komarstij nakonec opravdu dostává trest pět minut plus do konce utkání, což je zcela pochopitelně vzhledem k závažnosti jeho provinění.
19:56
Slovenský bek je stále ošetřován, a nevypadá to s ním vůbec dobře. Surového zákroku se nakonec odpustil domácí Komaristij, který nejspíše dostane trest do konce utkání!
19:56
Tak, to je hodně nepříjemný pohled! Patrik Luža inkasoval u střídačky domácího celku hodně nepříjemný náraz od jednoho z domácích hráčů, a zůstává ležet na ledě!
19:22
Od modré vyslal nebezpečnou ránu Lukáš Kašpar, avšak jeho pokus Podjaposlkij vyrazil mimo.
18:56
Metallurg zatím zvládá velmi dobře oslabení, a drží kotouč ve středním pásmu.
18:20
Slovan se dokázalusadit v útočném pásmu, a z hranice pravého kruhu vyslal nebezpečnou ránu Lukáš Kašpar. Český útočník nakonec mířil do břevna!
17:51
Ve vlastním oslabení se však dostal do samostatného úniku Robert Kousal, který však Brust překonat nedokázal!
17:17
Slovan si zahraje v závěru třetiny přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Pavel Makarenko, který si odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
17:02
První útočná formace Metallurgu se pokoušel dostat do útočného pásma, nicméně přechod modré čáry se nepovedl, a je odpískán ofsajd.
16:56
Pavel Makarenko se dokázal uvolnit na modré čáře, avšak následně se ke střele nedokázal dostat, neboť si na něj počkal Tomáš Kundrátek.
16:15
Hostující celek své oslabení zvládl, a hned po jeho skončení se řítil vpřed Ladislav Nagy. Rána slovenského reprezentanta však skončila v náruči Podjapolského.
15:26
Novokuzněck je při přesilové hře hodně nebezpečný, a o další střelecký pokus se postaral Ignat Zemčenko. Jeho ránu Brust vyrazil do ochranné sítě.
15:09
Od modré následné vyslal nebezpečnou střelu obránce Grigory Glebov, jehož rána se od tyčky odrazila do ochranné sítě!
14:47
Velká šance Metallurgu! Za brankou Slovanu operoval s kotoučem Michail Plotnikov, který před brankou našel Romanova. Domácí kapitán pohotově vypálil, nicméně jeho pokus skončil mimo!
14:16
Slovan však brzdí častá vyloučení! Před brankou Brusta opět fauloval Patrik Lušňák, který sekl Plotnikova, a míří na trestnou lavici.
13:37
Novokuzněcku se nepovedla rozehrávka, a tak kotouč skončil u Barryho Brusta. Naštěstí pro hosty, kanadský brankář situaci zvládl, a rozehrál kotouč na obránce.
12:52
Václav Nedorost zabojoval v rohu kluziště, a vybojoval kotouč pro Jegliće. Slovinský útočník si nabruslil před branku, následně mu však kotouč utekl.
12:05
Čtvrtá lajna Metallurgu byla v útočném pásmu opět velmi aktivní, a pokoušela se dostat do zakončení. Obrana Slovanu však zapracovala velmi dobře, a kotouč je ve středním pásmu.
11:09
Bratislavský celek se hnal do dalšího útoku, a do zakončení se dostal Patrik Luža. Střela slovenského beka však mířila mimo branku.
10:43
Favorit dnešního utkání jde do zaslouženého vedení! Na levé straně operoval s kotoučem Žiga Jeglić, který krásně načasoval přihrávku pro ANDREJE ŠŤASTNÉHO, ten se opřel do kotouče, a dostává svůj tým do důležitého vedení! Asistence: Žiga Jeglić, Rok Tićar.
10:02
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ščukin – 2 min., podražení).
09:29
Slovenský celek se hned po návrátu Václava Nedorosta vrhl do útoku, nicméně do žádné šance se hosté nedokázali propracovat.
09:03
V samotném závěru přesilové hry to zkoušel domácí obránce Ilja Nekolenko, nicméně jeho pokus letěl mimo branku brankáře Slovanu!
08:23
Zaloužení útoku domácím příliš nevyšlo, a kotouč došel až k Barry Brustovi. Kanadský brankář si vzal kotouč na hokejku, a poslal ho do středního pásma.
07:46
Slovan se dokázal osvobodit, a nějaký čas i ušetřil v útočném pásmu! Nyní už však Metallurg kombinuje v útočné třetině ...
07:09
Popvé v tomto zápase se vylučuje! Domácí Kirill Kaprizov se hnal do zajímavého příležitosti, nicméně byl podražen Václavem Nedorostem, který dostává dvouminutový trest!
06:29
Do velké šance se dostal hostující Václav Nedorost. Český útočník ujížděl na Podjapolského, avšak byl tísněn obránce. I tak se dostal do zakončení, nicméně brankář Metallurg předvedl krásný zákrok lapačkou!
06:12
Čtvrtá útočná lajna domácích se usadila v útočném pásmu, a k nebezpečné střele se dostal na pravé straně Pavel Makarenko. Barry Brust však předvedl jistý zákrok!
05:45
Slovan skvěle napadal v útočném pásmu, nicméně ke kootuči se nakonec dostat nedokázal. Dopředu také míří domácí celek.
05:06
Michal Sersen se uvolnil v levém rohu kluziště, a svou následnou přihrávkou našel Pavola Skalického. Slovenský útočník se dostal do zakončení, avšak jeho pokus vyrazil brankář Metallurgu!
04:41
Od modré čáry nahazoval kotouč na Podjapolského Tomáš Kundrátek, nicméně domácí brankář si s jeho střelou poradil, a přerušuje hru.
03:23
Slovan vstoupil do dnešního utkání velmi aktivně, a do další zajímavé příležitosti se dostal Václav Nedorost. Jeho střela z ostrého úhlu však mířila do připraveného Podjapolského.
02:43
Ladislav Nagy najížděl před Podjapolského společně s Miklíkem, nicméně jejich spolupráce k zakončení nakonec nevedla.
02:01
Milan Bartovič našel na útočné modré Michala Sersena, který si kotouče zpracoval, a pohotově vystřelil. Jeho rána však branku Metallurg minula.
01:39
Obrovská šance domácích! Mezi kruhy dostal přihrávku Grigory Glebov, který si najel před Brusta, a vyslal hodně tvrdou střelu. Kanadský brankář ve službách Slovanu však dokázal střelu vyrazit!
01:06
Druhá útočná formace Slovanu se pokoušela udržet v útočném pásmu, nicméně Tićar s Jeglićem nedokázali dobře spolupracovat, a u kotouče je Metallurg!
00:26
Václav Nedorost zavezl kotouč za branku, a následně se pokoušel najít Lukáše Kašpara. Jeho přihrávku však zablokoval bek Kuklev.
00:03
Úvodní vhazování dnešního utkání vyznělo lépe pro hostující borce, kteří se tak dostávají hned do útoku!
00:01
Hymny již v Kuznetskie Sport Palace dozněly, a za malou chvílku začínáme!

Metallurg Novokuzněck: Podjaposlkij (Jevstafjev) – Kuklev, Ljamkin, Manuchov, Fairchild, Nekolenko, Glebov, Ščukin, Kapotov – Lebeděv (A), Zemčenko, Plotnikov – Kaprizov, Polščuk (A(, Komaristij – KOusal, Romanov (C), Jerdakov – Mitrjakov, Semjonov, Makarenko

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Sersen (A), Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihalík, Luža, Šiška, ROsandič – Nedorost (A), Viedenský, Kašpar – Šťastný, Ticar, Jeglić – Bartovič, Surový (C), Miklík – Nagy, Lušňák, Skalický

Rozhodčí: Komarov, Safiullov – Koršak, Černyšev.
Příjemné páteční odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga se blíží do svého finiše základní části. My se dnes společně zaměříme na souboj Metallurgu Novokuzněck s HC Slovanem Bratislava. Úvodní vhazování je naplánováno v 13:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
METALLURG NOVOKUZNĚCK
Metallurg patří v letošní sezóně k nejhoršímu týmu celé soutěže, a do tohoto zápasu nasbíral zatím pouze 46 bodů, a to na účast ve vyřazovací části pochopitelně nestačí. Metallurg tak zažije velmi brzký konec, a bude mít dost času na přípravu na další sezónu.

Metallurg odehrál poslední dva zápasy v domácím prostředí, nicméně si příliš dobře nevedl. Nejprve sehrál vyrovnané utkání s Viťazem, které však nakonec skončilo lépe pro hosty v poměru 2:3. V posledním utkání do Novokuzněck zavítalo moskevské Dinamo, které se mohlo radovat z výhry 4:1. Dokáže Novokuzněck prolomit sérii čtyř porážek dnes proti slovenskému soupeři?

SLOVAN BRATISLAVA
Jediný slovenský účastní v nejlepší evropské hokejové soutěži si v letošní sezóně vede velmi dobře. Vedení Slovanu angažovalo na začátku sezóně trenéra Miloše Říhu, a zatím si tuto volbu nemůže vynachválit! Slovan totiž míří za postupem do vyřazovací části, což by bylo v silné kokurenci v západní konferenci velkým úspěchem! Momentálně se nachází na osmé příčce se ziskem 79 bodů, nicméně na bratislavský klub nebezpečně dotírá Minsk s Medveščakem, oba týmy ztrácí pět bodů! Do dnešního utkání však Slovan vstupuje v roli favorita, který by si měl odvést plný bodový zisk!

Bratislavský celek má za sebou tři zápasy v domácím prostředí, a může být vcelku spokojený. Před domácími fanoušky sehrál velmi dobré utkání s Viťazem, ve kterém zvítězil 4:2. Následně však prohrál s Dinamem Moskva 3:4, ačkoliv Slovan vedl již 2:0. V posledním zápase si však svěřenci Miloše Říhy připsali velmi cennou výhru v poměru 3:2 nad Záhřebem! Získá dnes Slovan povinné tři body?