Na druhý pokus toto utkání končí, končí výhrou Petrohradu 2:1. Bylo to krásné utkání, velmi pohledný hokej, mnoho šancí, někomu možná chyběla nějaká šarvátka, od té jsme ale nebyli daleko. Po úvodní prohře v prodloužení tak Petrohrad bere tři body za výhru nad Dinamem Minsk. Ode mě je to již pro dnešek vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera.
59:59
Už to vypadalo na konec, ale ještě jedna vteřinka zbývá, šance tu tedy ještě je!
59:54
Kovalčuk se snažil trefit prázdnou bránu, avšak jeden z obránců kotouč lehce tečoval, času už je ale velmi málo...
59:15
Milčakov míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
58:40
Milčakov se již dlouho hlásí, trenér ho ale stále nemůže odvolat, neboť jeho svěřenci nemají kotouč ve své moci.
57:29
Hosté by se rádi nadechli k závěrečnému tlaku, nemají k tomu ale moc prostoru, SKA hraje závěr zápasu výborně.
56:57
Domácí udělali to nejlepší co mohli v tuto chvíli, s pukem se natlačili do útočného pásma, kde dlouho kombinovali a zdržovali čas.
55:41
Dadonov číhal na polovině hřiště na přihrávku, která byla sice delší, ale nakonec ji Dadonov zvládl zpracovat. K zakončení se ale nepropracoval, jelikož byl tísněn obráncem.
Dnešní utkání sleduje 10181 diváků.
54:40
Judin se na modré čáře natahoval po puku a dle opakovaných záběrů to i stihl, ty al rozhodčí k dispozici nemají, a tak mu dle svého uvážení odpískali ofsajd.
53:55
SKA je usazeno v útočném pásmu a vytváří si tlak, ten ale končí pouze střelami mimo branku.
53:19
Domácí se nechtějí jen bránit, mají stále hlad po gólech. Z jednobrankového náskoku se dnes již asi poučili, a tak ví, že jim to stačit nemusí.
52:14
Nyní už se ale Dinamu daří proniknout do pásma, a tak se hráči rozmisťují na své pozice a snaží se dostat ke střele, zatím ale bez odezvy.
51:31
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útoku, rozehrávka se jim ale ne zcele podařila, a tak je jím odpískáno zakázané uvolnění.
50:51
Ketov se protáhl do vápna a vystřelil, puk ale pouze orazítkoval tyč, od které se odrazil do ochranné sítě!
50:26
Kovalčuk byl mimo hlavní dění zcela jistě zasažen hokejkou do obličeje, nejspíše to ale utekl všem rozhodčím, tudíž se vylučovat nebude.
50:02
Poslední třetina se nám přelila do své druhé poloviny, domácí stále vedou o jednu branku, o tu rozdílovou se zatím postaral Maxim Čudinov.
49:26
Hosté se snaží napodobit svou hru z konce druhé třetiny, od oslabení se ale nemohou moc dostat zpět do tempa, zatím je to takové hledání sama sebe.
48:09
Kovalčuk si sjel na svou oblíbenou pozici, na vrhchol kruhu, odkud chtěl vystřelit, puk k němu ale nedoputoval, obrana ho stihla vypíchnout.
47:15
Po komerční pauze se opět hraje a hosté jsou usazení v útočném pásmu, nedaří se jim ale vystřelit.
46:39
Už i Jonathan Cheechoo je zpátky na ledě, hosté tuto nepříjemnou pasáž přežili, nyní mohou opět útočit na vyrovnání.
46:02
Tato zbylá přesilová hra ale domácím moc nevychází, hosté se osvobozují.
45:34
Usenko je na ledě, hosté ale budou hrát ještě stále ve čtyřech.
44:54
Dadonov se dostal po levé straně do vápna, dostal se až i Milčakovovi, toho ale v rychlosti z blízkosti nedokázal překonat.
44:39
Hosté jdou do tří! Za sekání dostává dvě minuty jeden z nejzkušenějších, Jonathan Cheechoo (MIN).
43:55
Kovalčuk vyslal z levé straně hřiště velmi tvrdou střelu, avšak Milčakov na něj dobře viděl a dokázal puk zastavit.
43:34
Domácí trenér Nazarov si vyžádal oddechový čas.
43:34
Usenko (MIN) je vyloučen na dvě minuty za hákování, domácí mají možnost navýšit své skóre.
42:54
Cheechoo si našel cestičku k bráně, ale Ježova dnes stále nemůže překonat, jeho střelám chybí kousek štěstí.
42:26
Hosté budou mít nyní hodně práce utkání zase alespoň vyrovnat.
40:45
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda! Domácí se dostali do útočného pásma, kotouč se dostal na modrou čáru na MAXIMA ČUDINOVA, který vyslal na bránu neskutečnou dělovku, která byla nechytatelná a rozvlnil síť za Milčakovem. Asistence: Ilja Kovalčuk, Vadim Šipačjov
40:19
Třetí perioda začala, domácí mají ještě přesilovou hru. Nedaří se jim ale usadit v pásmu.
40:01
Ve druhé třetině se stalo, to asi domácí zrovna nechtěli. Trochu ze svého tempa, nepodařilo se ji vstřelit druhou branku a vzápětí po náhodně akci inkasovali. Po vyrovnávací brance hosté ožili a na ledě bylo úplně jiné mužstvo. Pokud se třetí třetina bude hrát v tempu, které jsem sledovali v závěru třetiny, bude se na co koukat.
40:00
39:41
Kapitán Kaljužnyj (MIN) ale svůj tým v závěrů periody oslabí, dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
39:16
Když to nevyšlo domácím, tak se o skórování pokusili hosté, Meleško ale s jeho střelou neuspěl, Ježov se stihl v bráně přesunout ke druhé tyčce a puk polapil.
38:08
Na poslední minutky naskočila na led elitní formace domácího celku, ale ani tak není schopna vytvořit nějakou vyloženou pozici pro střelu.
37:11
Z náporu domácího celku vzešel brejk Dinama, do jehož zakončení se dostal Buinickij, jeho tvrdá střela ale pouze rozezněla mantinel za bránou.
36:38
Hosté jsou stále aktivnější v poslední době a nyní si spolu s pukem velmi rozumí, domácí se musí mít velmi na pozoru.
36:09
Fanoušci vycítili, že jejich tým potřebuje podpořit, a tak spustili ohlušující chorály a pokřiky, takováto atmosféra se musí líbit.
35:26
Ketov je zpět na ledě, domácí hrají v plném počtu a navíc mohou hned zaútočit.
34:39
Dinamo povzbuzeno vstřelenou branou hraje tuto početní výhodu mnohem lépe než předešlé, domácí ale i přesto vyhazují.
33:26
Ketov (PET) se asi mstí za zákrok na něj a nyní na mantinel taktéž poslal nebezpečně protihráče, jsou za to ale dvě minuty – krosček.
33:14
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je zde to, o čem jsem mluvil. Domácí jsou jasně lepší, ale nyní je srovnáno. Ellison našel zpoza brány Gavruse, jenž vypálil, ale jeho střela nebyla úspěšná. K dorážce se ale dostal RYAN VESCE, který neměl moc práce a odkrytou bránu lehce trefil. Asistence: Artur Gavrus, Matt Ellison
32:21
Nakonec se to tedy obešlo bez vyloučení, zákrok to ale byl velmi ošklivý a hlavně nebezpečný, jak ukázal opakovaný záběr, náraz šel přímo hlavou do mantinelu.
32:05
Komarov u mantinelu tvrdě poslal k zemi Ketova, který hlavou narazil do hrazení. Na ledě se poté ještě strhla malá potyčka. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.
31:16
Za vyhozeným pukem se dral Čudinov a sám jako obránce nadělal obráncům Minsku dost problémů, to na něj byli dva. Nakonec ale vše zvládli a s problémy rozehráli.
30:12
Další útočná akce Minsku, po levé straně se prodral do vápna Ellison, jeho střela na vzdálenější tyč ale úspěch nesklidila, Ježov ji zneškodnil lapačkou.
29:37
Jako bych to málem zakřikl, před Ježovem se najednou utvořila skrumáž hráčů, ve které měli hosté početní výhodu, úplně volný byl Cheechoo, avšak nedokázal překonat ležícího Ježova.
28:45
Ačkoliv mají domácí jasnou herní i střeleckou převahu, tak nejsou moc produktivní, jedna vstřelená branka je velmi nejistá.
28:08
Hosté se po dlouhé době dostávají z obranného pásma až do útoku, vše ale trvalo nějakých deset vteřin, poté se domácí dostali do brejku.
27:59
Další veliká šance domácích! Burdasov si vybruslil zpoza brány až mezi kruhy, Arťuchin mu před bránou dobře stínil, a tak mogl Burdasov pálit do volného místa pod břevnem, to ale jen těsně netrefil.
26:50
Jakovlel v rychlém útoku přihrál před bránu Dadonovovi, který se snažil trefit nad vyrážečku, puk ale poslal těsně vedle brány.
26:35
Šipačjov vyvezl kotouč z obranného pásma velmi rychle až za Milčakova, nikdo z jeho spoluhráčů na něj ale nestihl zareagovat a sám neměl moc šancí.
26:10
Ježov předvedl velmi dobrý zákrok, když dokázal zlikvidovat střelu Gavruse, který stál přím před ním, ale překonat ho nedokázal.
25:40
Je to tak, SKA se zatáhlo troch do obrany, střeží si svou modrou čáru, od které se vydává na rychlé brejky.
25:01
Do toho by se ale měl Minsk stále soustředit na svou obranu, která se rázem stala velmi prostupnou, jak zjistil Ketov, kterého vlastně nikdy ani nechtěl zastavit.
24:21
Domácí nyní trochu polevili ze svého náporu na soupeře, ten to vycítil a ihned se pokouší více útočit, zatím má ale problémy udržet se v útočném pásmu.
23:22
Gavrus se protáhl do pásma po levé straně, objel branku a snažil se puk procpat za Ježova hned u bližší tyče, s tím ale nepochodil.
22:49
To se hned podařilo Šipačjovovi, který si zamíchal puk, obešel protihráče, ke střele se ale už nedostal, jelikož mu puk utekl.
22:20
Domácí již hrají opět v plném počtu a mohou se v klidu přesunout do útoku.
21:38
Hosté zaváží kotouč do útočného pásma, ale setrvají tam jen pár vteřin, poté o něj opět přichází.
21:10
SKA se brání velmi dobře a již podruhé se osvobozuje vyhozením.
20:50
Domácí se ale hned na úvod osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
20:20
Ale opět se vylučuje, Lindstrom (PET) dostává dvě minuty za hákování.
20:20
Hosté již hrají opět v plném počtu.
20:01
První třetina byla poměrně jednostrannou záležitostí, tedy až na pár výjimek. Jinak byli po většinu času aktivnější domácí, kteří také vstřelili jednu branku. Uvidíme, jak bude hra vypadat ve druhé periodě.
20:00
19:15
Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu, avšak nemohou se dostat do pořádné šance.
18:18
Hostům se daří vyhodit na druhou stranu hřiště a mohou poslat na led čerstvější hráče.
18:14
Nick Bailen (MIN) dostává dvě minuty za sekání.
17:24
Hosté se stále nemohou dostat zpod tlaku SKA, nyní má navíc rozhodčí zvednutou ruku, bude se vylučovat.
15:42
První třetina se pomalu blíží ke konci a domácí jsou stále u puku. O střelu se pokoušel Lindstrom, ale puk si to zamířil kousek jinam, než zrovna na bránu.
14:40
O komerční pauze se o zábavu starají divákům cheergirls, a musím uznat, že minimálně mužská část publika se opravdu nenudí, pohled je to inu pěkný.
14:15
Šipačjov hledal před bránou Dadonova, což se mu také podařilo. Ten ze vzduchu ztečoval kotouč mezi betony Milčakova, mezírka se ale stihla zavřít ještě předtím.
13:40
Drozd se dostal do samostatného úniku, zakončení se ale tomuto běloruskému ptáčkovi už nepodařilo, bekhendem si Ježova nepřišel.
12:50
Domácí se hnali do rychlého brejku, Arťuchin udělal před brankou místo, avšak Burdasov toho nedokázal využít, jeho střela šla úplně mimo.
12:05
Až nyní se hosté s kotoučem dostali až před brankáře, Ježov ale vše vyřešil výborným zákrokem, Cheechoo před ním střílel z otočky, Ježov ale zvládl zasáhnout betonem.
11:45
Hosté se pokouší o nějaký stálejší útok, jejich akce mají ale vždy krátké trvání, SKA jim dovolí maximálně jednu střelu z těžké pozice.
10:50
Ilja Kovalčuk v obranném pásmu vybojoval kotouč, vyvezl ho do útočné třetiny, kde vytvořil střeleckou pozici spoluhráči, ten ale neuspěl.
10:01
Jakovlev ujel po levé straně hřiště, obhodil si protihráče a mířil mezi Milčakovy betony, ten je ale stihl na poslední chvíli sklapnout.
09:48
SKA jede jako silná mašina, drtí vše co jim stojí v cestě, hosté tento jejich nástup zatím nezachytili.
09:02
Hosté se také na chvíli dostali k puku a pronikli do útočného pásma, nemělo to ale dlouhé trvání, po střele od modré se opět ujali puku domácí.
08:25
Rozehrávka se jim tedy hned napoprvé nepodařila, ale stále jsou u kotouče a snaží se o vytvoření útočné akce.
08:05
Domácí mají i nadále chuť útočit, okamžitě si berou kotouč a přesouvají se do útočného pásma.
07:15
Domácí dostali svého soupeře pod docela silný tlak, několik minut si ho připravovali, až udeřili! ALEXEJ PONIKAROVSKIJ s pukem vybruslil zpoza brány, naznačil přihrávku, ale z úhlu vystřelil. Milčakov se nechal nachytat a lehkou střelu po zemi propustil do brány. Asistence: Dinar Chafizullin, Arsenyj Chacej
06:00
Hosté již opět hrají v plném počtu a mohou se pokusit zaútočit, zatím se ale stále musí bránit.
05:50
Dadonov se zcela osamocen před bránou dostal ke kotouči, ale nedokázal ho dostat za již ležícího Mičakova.
04:38
Máme tady vyloučení, na trestnou lavici usedá za hákování Lisovec (MIN).
03:50
Ketov si sjel s pukem mezi kruhy a švihem vypálil, Milčakov jeho střelu vyráží do rohu hřiště, obránci následně kotouč vyváží mimo obranné pásmo.
02:55
Domácí se opět hnali opět kupředu a nyní již i zaměstnali Milčakova, který musel zasahovat proti střele od modré čáry, uspěl.
01:18
Ani druhá útočná akce domácího celku, který žene našlapaná hala, nebyla úspěšná.
00:17
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se také hned vydali do útoku, ale neuspěli.
00:01

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Čudinov, Bělov, Rukavišnikov, Jakovlev, Chafizulin, Kalinin, Judin – Lindstrom, Kovalčuk "C", Kablukov – Ketov, Dadonov, Šipačjov – Arťuchin, Chochrjakov, Burdasov – Grebenščikov, Ponikarovskij, Chacej – Děrgačjov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Krajíček, Goroško, Lisovec, Bailen, Gunderson, Usenko, Nogačjov, Ustinenko – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Vesce, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Michajlov – Meleško, Komarov, Buinicky

Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Lazarev, Sysujev.
První kolo KHL

Pro oba celky půjde už o druhé zápasy v nové sezoně, v těch prvních se ani jednomu moc nedařilo. Zatímco Minsk zavítal na led Spartaku Moskva, tak SKA přivítalo doma CSKA Moskva. Z těchto duelů odešla vítězně Moskva, oba zápasy pro ni skončily výhrou 4:3 po prodloužení.

Spartak Moskva – HC Dinamo Minsk 4:3 pp

Branky a nahrávky: 13. Potapov (Bodrov), 44. Potapov (Šmeljov), 59. Radulov (Mereškin), 63. Wellman (Korobov, Radil) – 21. Cheechoo (Kaljužnyj, Krajíček), 51. Matěruchin (Drozd), 57. Ellison (Cheechoo, Krajíček)

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 3:4 pp

Branky a nahrávky: 23. Lindström (Judin), 38. Čudinov (Šipačjov), 48. Kovalčuk (Dadonov, Šipačjov) – 21. Radulov (Muršak, Ožiganov), 32. Zajcev (Platt, Denisov), 46. Ožiganov (Tělegin), 61. Platt
HC Dinamo Minsk

Dinamo Minsk se v loňské sezoně umístilo na páté pozici Západní konference, což se v obrovské konkurenci dá považovat za velmi dobré umístění. Postoupilo tak do play-off, kde ovšem nesetrvalo moc dlouho. V prvním kole narazilo na finský Jokerit, který ho jednoznačně přehrál 4:1 na zápasy, a tím sezona pro Minsk skončila.

Taktéž příprava Minsku obsahovala deset zápasů, většina z nich ale skončila prohrou. Vyhrát se Dinamu podařilo jen čtyřikrát a to proti relativně slabějším týmům, Třinci, Vítkovicím, poté proti moskevskému Dynamu a také proti Jaroslavli. Prohry přišly od Junosti Minsk, Spartaku Moskva, Chabarovsku, Rigy (2x) a Kazaně.
SKA Petrohrad

Během šedesáti zápasů základní části dokázal petrohradský celek posbírat 123, umístil se na druhé pozici za poměrně suverénním CSKA Moskva. Play-off poté bylo poměrně jednoznačné, tedy až na jednu sérii. V osmifinále čekal Novgorod, který zvládl vyhrát jen jeden zápas, stejně tak ve čtvrtfinále Dynamo Moskva. Menší zádrhel přišel až v semifinále, kdy SKA narazilo na CSKA Moskva, ale sedm zápasů rozhodlo o konci vítěze základní části. Finále proti Kazani už poté opět bylo jednostrannou záležitostí.

Příprava Petrohradu zahrnuje deset přátelských utkání, z nichž většina skončila vítězstvím SKA. Prohry přišly jen dvě, hned na úvod s Jaroslavlí a poté s Espoo. Výhry si připsal nad Nižněkamskem (2x), Spartakem Moskva, Čerepovcem (2x, Jokeritem (2x) a Soči.
Dobré odpoledne! Sezóna KHL se již naplno rozbíhá a svůj druhý zápas si zahraje také úřadující mistr, držitel Gagarinova poháru, SKA Petrohrad, který se utká s týmem HC Dinamo Moskva. Start utkání je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.