Tomáš Hertl (SJS) 2+1, 5 střel, čas na ledě 14:11
Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:37
Tři hvězdy utkání:
1. Martin Jones (SJS) 28 zák., 0 gólů, 100,0 %
2. Tomáš Hertl (SJS) 2+1
3. Brent Burns (SJS) 1+1
Po nepříliš zajímavé první třetině jsme nakonec viděli ofenzivní smršť v podání Sharks, kteří Torontu nasázeli sedm branek a jednoznačně vyhráli. Hokejisty Maple Leafs nečeká v kabině nic veselého, protože Mike Babcock nevypadal na lavičce příliš klidně.
59:35
Žraloci kombinují s kotoučem v útočném pásmu a závěr utkání si užívají. Tento duel jim vyšel dokonale.
58:43
58:40
Kadri to zkoušel z pravé strany, ale branku minul. San Jose toto oslabení ubrání.
57:57
Torontu se stále nedaří usadit v útočném pásmu.
57:36
San Jose bez problémů vyhazuje puky daleko od své branky.
56:43
Za držení je však souběžně s komerční přestávkou vyloučen Tierney. Podaří se Torontu vstřelit čestnou branku?
56:43
Tlak San Jose mírně opadl a duel se spíše dohrává. Na řadu přichází poslední komerční přestávka.
55:33
Bozak si ocitl osamocen před Jonesem, kterého střelou pod břevno nepřekonal. Brankář San Jose stále drží čisté konto.
55:01
54:09
Hosté se osvobozují. San Jose musí zakládat útok od vlastní branky.
53:53
Další střela Dillona od modré čáry skončila v náruči Berniera. Hra je přerušena.
53:41
Dillon nahazoval kotouč na branku, ale tu dokázal jeden z obránců zablokovat.
53:01
Žraloci si zahrají přesilovou hru. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Matthias.
52:03
Dokáže Toronto demolici zastavit nebo si odnese větší příděl? To nadělí následující minuty.
51:22
San Jose právě vstřelilo branku!
Kdyby Mike Babcock mohl, tak na led hodí bílý ručník. TOMÁŠ HERTL se znovu dostal k dorážce a bez problémů poslal kotouč podél ležícího Berniera do branky! Asistence: Justin Braun, Marc-Edouard Vlasic.
50:23
San Jose nepřestává útočit a ve vzduchu visí další branka. Toronto svému soupeři nedokáže konkurovat.
49:38
Tak toto byla lahůdka! JOONAS DONSKOI zmátl Berniera, kterému naznačil vyjetí před branku, ale tu nakonec objel a zasunul kotouč k druhé tyčce. Asistence: Tommy Wingels, Marc-Edouard Vlasic.
48:50
Nieto se v útočném pásmu obtočil okolo bránícího hráče a našel Marleaua, jenž střelou z první neuspěl.
47:23
Žraloci kombinují v útočném pásmu a chtějí přidat další branku. Fanoušci Sharks po dlouhé době vidí od svých svěřenců parádní výkon na domácím ledě.
45:26
Hokejisté Toronta působí odevzdaným dojmem. San Jose má tento duel pod kontrolou.
44:10
Mike Babcock si zažádal o video kvůli ofsajdu, ale to názor sudích nezměnilo. Branka platí.
44:10
Obrana Toronta je od druhé třetiny děravá a hokejisté San Jose toho naplno využívají. MELKER KARLSSON se dostal tváří v tvář Bernierovi a střelou po ledě mu nedal šanci. Asistence: Chris Tierney, Justin Braun.
43:13
Donskoi od levého mantinelu hledal před brankou Couturea, ale jeho pas byl sražen.
42:22
41:54
Z vrcholu pravého kruhu to zkusil zápěstím Holand, ale Jones znovu úspěšně zasahuje.
41:23
Jones úspěšně řeší i další závar před branou, když se dokázal dostat k puku a zalehl jej.
41:10
Phaneuf šikovně vystřelil od modré čáry a Jones nic neviděl. I přesto však dokázal domácí brankář zasáhnout a kotouč vyrazit.
40:39
Toronto chvíli kombinovalo v útočném pásmu, ale poté se samo vyhnalo do středního.
40:22
Hned zkraje třetí třetiny se bude vylučovat. Za hákování míří pykat Nieto.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Střely na branku: 19 – 20.
San Jose naprosto ovládlo druhou třetinu a vyhrálo ji v poměru 4:0. O osudu utkání je tedy s největší pravděpodobností rozhodnuto.
40:00
39:36
Thornton nabral nevídanou rychlost a dostal se do útočného pásma. V něm se posléze snažil uvolnit Hertla, ale jeho přihrávka byla sražena.
38:52
Vlasic zmátl hostující obranu a tam mu nechala hodně prostoru k tomu, aby mohl z levého kruhu vypálit. Bernier si však proti této střele vyjel a ramenem ji zastavil.
38:32
Druhá třetina se velmi rychle chýlí ke svému konci.
37:53
Nechybělo mnoho a skóre se mohlo znovu měnit. Nieto našel před brankou Marleaua, ale ten v ideální pozici branku netrefil.
37:29
Demolice Toronta pokračuje! Český útočník TOMÁŠ HERTL se dostal před Bernierem k vyraženému kotouči a pohotovou dorážkou poslal kotouč pod břevno. Asistence: Justin Braun, Joe Thornton.
36:12
San Jose nadále kontroluje hru. Torontu se nedaří vůbec nic.
35:33
Žraloci se ujímají tříbrankového vedení! Před branku Berniera si najel JOE PAVELSKI a řekl si o přihrávku. Tu mu velice rychle předložil Hertl a kapitán Sharks poslal kotouč do branky. Asistence: Tomáš Hertl, Joe Thornton.
34:33
Toronto se nemůže stále dostat zpátky do zápasu. Domácí hrají ve druhé třetině velmi dobře.
33:45
33:12
San Jose se dnes v přesilových hrách nedaří podle představ. Kotouč je ve středním pásmu.
32:15
V oslabení se do útoku vydal Grabner a tvrdou střelou z levého kruhu donutil Jonese k zákroku.
31:45
Phaneuf navíc inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění, San Jose tedy čeká přesilová hra.
31:45
Před brankou se do sebe pustili Wingels s Phaneufem. Oba jsou vyloučeni na pět minut.
31:45
31:38
Vlasic vystřelil velice nebezpečně a Bernier měl velké štěstí, že kotouč neskončil v brance.
30:13
Toronto po druhé inkasované brance výrazně přidalo a snaží se o okamžitou odpověď.
29:01
28:43
V San Jose mohlo být sníženo! Před brankou se k odraženému kotouči dostal Bozak, ale útočník Toronta trefil pouze boční síť.
28:09
Obrovská chyba obrany Toronta a Sharks vedou o dvě branky. Hosté špatně střídali a toho využil Wingels, který podél pravého mantinelu unikl obraně a v útočném pásmu poté krásným pasem našel MATTA NIETA, jenž prostřelil Berniera. Asistence: Tommy Wingels, Brent Burns.
27:40
Domácí se osvobozují.
27:34
Toronto je usazené v útočném pásmu, ale nemůže se dostat k zakončení.
27:01
Martin je vyloučen za hru vysokou holí. Dokáží Maple Leafs vyrovnat?
27:01
Gardinerova střílená přihrávka úspěch nepřinesla. Hra je přerušena.
26:40
Toronto má ponechanou výhodu a kombinuje v útočném pásmu.
26:23
Doufejme, že úvodní branka utkání trochu zatraktivní.
25:14
Hertl to udělal šikovně. Na pravé straně obešel v útočném pásmu Phaneufa a vystřelil zápěstím. Bernier musel zasahovat.
24:18
Krásná individuální akce BRENTA BURNSE posílá San Jose do vedení. Obránce Sharks se prosmýkl kolem obránce, natlačil se před Berniera a střelou pod břevno se nemýlil. Asistence: Paul Martin, Joe Pavelski.
23:28
San Jose začíná být aktivnějším týmem a velice často se pohybuje v útočném pásmu.
22:03
Rielly si sjel nízko na pravý kruh a střelou z úhlu prověřil Jonese.
21:32
Polákův pokus od modré čáry byl zablokován.
21:23
Další zakázané uvolnění domácích! Marleau se snažil vyslat do brejku Pavelskiho, ale ten na kotouč nedosáhl.
20:59
Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.
20:35
Kadri v úvodu třetiny střílel přes obránce, ale jeho pokus byl sražen obráncem nad branku.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:12.
Střely na branku: 8 – 12.
První třetina nepřinesla vůbec zajímavý hokej, když si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit dostatek šancí k tomu, aby vstřelil branku. Po úvodní periodě se tedy do šaten odchází za bezbrankového stavu.
20:00
19:55
V první třetině se již nic nestane.
19:51
19:34
Obrovský závar v brankovišti Toronta! Kotouč se pomalu již kutálel do branky, ale na poslední chvíli dokázal kotouč zastavit Froese. Toronto tuto těžkou chvíli přečkalo.
19:20
Burns stříleným pasem našel hůl Hertla, který kotouč usměrnil vedle pravé tyče.
18:45
Hosté se malou chvíli na to osvobozují. Kotouč je u branky Jonese.
18:30
Burns dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale Berniera svižnou střelou nepřekonal.
17:51
Komarov to přehnal s tvrdostí a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. San Jose si zahraje druhou přesilovou hru v tomto utkání.
17:48
Střela Riellyho od modré čáry byla sražena do rohu.
17:19
Toronto se usadilo v útočném pásmu, ale hraje se převážně okolo mantinelů.
16:26
Na druhé straně střílel od modré čáry Dillon, ale jeho rána branku netrefila. Bernier v první třetině mnohokrát zatím zasahovat nemusel.
15:40
Parenteau je v tomto utkání zatím hodně vidět. Útočník Toronta se dostal ke střele přes obránce, ale Jones si dokázal poradit.
14:53
San Jose i dnes nehraje ve své aréně přesvědčivě a Toronto nepřehrává. V posledních chvílích jsou aktivnější právě hosté.
13:36
Parenteau si v útočném pásmu počíhal za obranou a dostal přesný pas. Útočník Toronta byl sám před Jonesem, ale toho nedokázal střelou po ledě překonat!
12:55
Po obléhání branky vystřelil z modré čáry Burns, ale Bernier nemusel zasahovat.
12:33
Hertl se prosmýkl do útočného pásma a podržel v něm kotouč. Sharks mají tlak.
11:09
Poslední střídání patří hokejistům Toronta. Z obrovského úhlu střílel Holland, ale Jones dokázal jeho pokus vyrazit.
09:35
Vlasic dostal nabito na modrou čáru a pohotovou střelou branku minul. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale mnoho šancí k vidění není.
08:32
Toronto svého soka přitlačilo a domácí raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.
08:03
Nieto předvedl rychlou individuální akcí a prověřil Berniera. Podél levého mantinelu se dostal na levý kruh a střelou zápěstím poslal kotouč do lapačky Berniera.
7:50
Na řadu nyní přichází komerční přestávka.
07:24
06:59
Kotouč je znovu až za brankou Jonese. Tato přesilová hra se San Jose vůbec nevyplácí.
06:12
Toronto se osvobozuje a Sharks budou muset zakládat útok od své branky.
06:00
San Jose kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se nemůže dostat ke střele na branku.
05:24
Na trestnou lavici usedá Gardiner, který se provinil držením.
05:24
Wingels si ve středním pásmu obhodil obránce a uháněl sám na branku. V té ho zastavil až Bernier, který jeho pokus zastavil betonem. Bude se však vylučovat.
04:45
Winnik výbornou přihrávkou našel před branku Lupula, který ze skvělé pozice trefil pouze Jonese. První vážnější šance v tomto duelu.
04:16
Na pravém kruhu se však nyní uvolnil ke střele Parenteau, který prověřil pozornost Jonese.
04:05
Hokejisté San Jose velmi dobře přistupují k hráčům soupeře a těm se nedaří dostat do šance.
03:19
Kadri se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma, ovšem v něm narazil na Burnse a skončil na ledě.
02:46
Braun nahodil kotouč na branku a Bernier kotouč raději podržel. Bude se vhazovat v útočném pásmu Sharks.
02:07
Lupul našel na modré čáře Phaneufa, který svoji dělovku skryl mezi hráče. Kotouč těsně minul branku.
01:13
Bernier má za sebou úvodní zákrok. Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Vlasic, ale brankář Toronta stál na správném místě.
00:44
Toronto prohrálo úvodní vhazování, ale posléze se rychle dostalo k nahozenému kotouči za branku Berniera a podniklo útok, který k ničemu nevedl.
00:01
V San Jose je téměř všechno připraveno k úvodnímu vhazování.
Arénou zní národní hymny. Za malý okamžik bude duel zahájen.
Utkání začne klasicky o malou chvíli později.

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Marleau, Nieto – Donskoi, Couture, Karlsson – Brown, Tierney, Wingels

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gardiner, Rielly, Hunwick, Polák, Corrado – Parenteau, Bozak, van Riemsdyk – Komarov, Kadri, Grabner – Lupul, Holland, Winnik – Boyes, Froese, Matthias

Rozhodčí: Jackson, Chmielewski – Heyer, Nowak.
Podobně je na tom také Toronto, kterému patří ve Východní konferenci čtrnáctá příčka, když získalo o jeden bod více nežli jeho dnešní soupeře. Ovšem Maple Leafs na osmou pozici schází už pět bodů. Bodově nejlépe na tom je James van Riemsdyk, který je bod od dosáhnutí milníku třiceti bodů. Toronto v posledních čtyřech zápasech vyhráli hned tři utkání a mají tak velice dobrou formu.
San Jose Sharks je sice na předposledním místě Západní konference, ale má ze všech celků nejmenší počet utkání, a tak je pravděpodobné, že žraloci půjdou ještě nahoru. Sharks budou také chtít napravit nepříznivou bilanci. V posledních dvou zápasech se jim nepovedlo ani jednou vyhrát. Jednu branku vstřelili Detroitu a Winnipegu. Nejproduktivnějším hráčem celku je Joe Pavelski, jenž posbíral již osmatřicet bodů ve stejném počtu zápasů.
V jednu hodinu ráno se proti sobě postaví v San Jose domácí hokejisté a Toronto. Půjde o utkání celků, které bojují o play-off, a to zatím neúspěšně. Sledujte náš přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.