Z mé strany je to pro tuto chvíli všechno. Budu se na Vás těšit u dalšího textového přenosu. Hezký zbytek večera.

Dominik Furch do utkání nezasáhl
Michal Kempný 0+1, 2 střely, čas na ledě 23:02
Vladimír Sobotka 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:38
Martin Erat 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:00
Je za námi utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Slovanem a Avangardem. Po vyrovnané první třetině a brance Lekomceva následovalo druhé dějství, ve kterém už byl jasně lepší hostující Omsk, který přidal 2 branky, o které se zasloužili Lemťugov a v závěru Paršin. Třetí třetina už příliš hokejové krásy nenabídla a tak střetnutí skončilo zaslouženým vítězstvím ruského týmu 0:3.
Nejlepšími hráči vyhlášeni Vladimír Mihálik na straně domácích a z hostujících hráčů byl vybrán Vladimír Sobotka.
59:40
Hra je přerušena. Vhazuje se ve střední třetině. Kostin je velice blízko udržené nule.
58:36
Zápas se už víceméně dohrává, hosté se už nikam neženou a soustředí se na udržení čistého konta.
57:45
Fanoušci Slovanu tleskají svému týmu, navzdory stavu 0:3. Velice sympatické gesto!
57:15
Rychlý protiútok Avangardu zneškodnil Garnett a puk je ve středním pásmu.
56:00
Slovan se ještě snaží o čestný úspěch, ale domácí se velice dobře brání.
55:25
Jegličova střela zápěstím byla sražená do rohu kluziště.
54:46
Garnett musel vyjet z brány a ukrýt kotouč před rychle se blížícím Fisčenkem. Vhazování před domácí svatyní.
54:05
Postavení mimo hru zastavuje rodící se akci Omsku.
53:23
Paršinova střela po přihrávce Zubova zpoza brány neměla gólový efekt.
52:19
Hostující trenér dá oddechnout svým hráčům, protože ti byli na ledě příliš dlouho a navíc vyhodili na zakázané uvolnění.
52:19
Oddechový čas pro hosty.
52:12
Sobotka na ledě, Omsk je kompletní.
51:24
Po tlaku Slovanu, střele Šťastného a následných dorážkách se hosté osvobozují.
50:31
Valachovu střelu vyráží Kostin do rohu, Slovan pokračuje v tlaku.
50:12
Asi poslední možnost na to udělat něco se zápasem. Vladimír Sobotka je vyloučen za zdržování hry.
49:48
Po střetu s Valentěnkem spadl Ladislav Nagy tak nešťastně, že se mu sesunula helma a následně narazil hlavou na brusli Valentěnka. Okamžitě odjel na střídačku a ručníkem na čele odchází na šití do šatny.
48:50
Střelu Alexandrova zblokovala domácí obrana a následnou dorážku ztlumil Garnett.
48:10
Icing Avangardu. Hra se stěhuje před Kostina.
47:28
Nahození Juraje Valacha Kostin raději podržel v lapačce a uklidňuje hru. Následuje komerční pauza.
46:36
Puk má Omsk na svých hokejkách a snaží se založit útočnou akci.
45:40
Domácí publikum sympaticky povzbuzuje svůj tým i za příliš nelichotivého skóre.
45:12
Tičar s Jegličem se snažili zakončit zpoza brány odrazem od Kostina, ale hostující brankář drží stále čisté konto.
44:18
Jeglič protečoval do útočného pásma, kde se snažil zakončit Pare, avšak bez úspěchu.
43:33
Paršin tečoval nabídku svého spoluhráče, ale Garnett je pozorný a střelu vyráží.
42:58
Nagy vyjel zpoza branky až před Kostina, ale nedokázal zakončit bekhandem.
42:30
Hra je přerušena. Ve svém obranném pásmu zůstal po střetu s protihráčem ležet Lukáš Kozák, který putuje rovnou do kabiny.
41:28
Avangard pohledně kombinoval v obranné třetině Slovanu, a následný pokus útočících hráčů nadvakrát pokryl Garnett.
41:10
Domácí akci zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:19
Slovan se hned po buly protlačil do útočné třetiny, ale Kostin chytá střelu Kašpara z téměř nulového úhlu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:40 .
Druhá třetina přinesla 2 góly, oba padly do branky slovenského celku. Nejprve se po chybě Garnetta prosadil Nikolaj Lemťugov a z závěru třetiny po pěkné akci Denis Paršin. Slovan tedy prohrává o 3 branky a v závěrečné třetiny musí výrazně přidat, aby s utkáním ještě něco provedl.
40:00
39:08
Avangard právě vstřelil branku!
Tak tohle Slovan musí mrzet. Po ubráněném oslabení je tady třetí branka Avangardu. DENIS PARŠIN nabral rychlost ve středním pásmu, obdržel přihrávku od Kempného, přebruslil domácího beka Sersena a zkušeně zakončil mezi Garnettovy betony. Asistence: Michal Kempný, Ivan Lekomcev
38:23
Utkání sleduje 10 055 diváků. Vyprodáno!!
37:37
Paršin je na ledě, následuje zkrácená přesilovka Omsku.
37:07
Síly na ledě se vyrovnají. Kašpar ve snaze zabránit vyhození, zahákoval hráče Avangardu a je vyloučen na 2 minuty za hákování.
36:26
Švarného jedovatá střela prosvištěla těsně vedle Kostinovy svatyně.
35:50
Hosté se osvobozují.
35:37
Za vražení Ladislava Nagyho na hrazení si jde posedět na trestnou lavici Denis Paršin. Může být rád, že byli rozhodčí shovívaví a udělili mu pouze 2 minuty.
34:01
Hra se teď trochu uklidnila, snaha Slovanu je stále marná.
32:32
Domácí se snaží odpovědět, ale nedaří se jim to.
31:52
Nepříjemná situace pro domácí Slovan a gólmana Garnetta. Nahozený puk se od zadního mantinelu odrážel před bránu, Garnett se ho znažil odpálit, ale netrefil ho a na NIKOLAJE LEMŤUGOVA už čekala odkrytá brána. Asistence: Pavel Valentěnko, Nikolaj Gluchov.
31:27
31:26
Střelu Erata z pravého kruhu pokryl Garnett. Domácí už oslabení přežijí.
31:10
Domácí opět vyhazují.
30:15
Avangard kombinuje v pásmu, ale zatím nevystřelil. Následně Slovan vyváží puk až ke své útočné modré čáře.
29:27
Druhá přesilová hra pro Avangard. Kapitán Bratislavy Tomáš Surový bude pykat za hru vysokou holí.
29:02
Zakázané uvolnění Omsku.
28:59
Pareho střelu zpoza obránce chytá Kostin do lapačky.
28:30
Omsk se snažil usadit v útočném pásmu, ale zůstalo pouze u snahy.
27:50
Vhazování ve středním pásmu.
26:34
V obrovské šanci se ocitl Paršin, po zadovce svého spoluhráče byl zcela osamocen před Garnettem, měl dost času na střelu, ale nakonec bránu ani netrefil.
26:12
Hra se mezitím přesunula před Kostina, který hru raději přerušil. Vhazuje se tedy v obranném pásmu Omsku.
25:58
Omsk dosáhl gólu, který však platit nebude, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
24:50
Lužova střela skončila vysoko nad a do protiútoku se hnal Sobotka, ale byl zastaven pozornou obranou Bratislavy.
23:37
Střelu od modré čáry kryje Garnett, ale hosté pokračovali v kombinaci v útočném pásmu, ale domácí se již stihli vymanit.
22:49
Skalický přihrával od mantinelu před bránu, kde byl úplně volný Viedenský, který jen nastavil hůl, ale jeho pokus končí vedle branky Kostina.
21:49
Popov si sjel od mantinelu do středu hřiště posunul puk na Zubova, ale jeho střelu kryje domácí brankář.
21:08
Puk skončil na střídačce Slovanu a vhazuje se ve středním pásmu.
20:32
Střele ruského obránce z modré čáry šla mimo Garnettovy klece.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Je za námi úvodní dějství zápasu mezi bratislavským Slovanem a Avangardem Omsk. Byli jsme svědky velice pohledného hokeje s množstvím šancí na obou stranách. Jedinou branku však vstřelil v 9. minutě Ivan Lekomcev, díky kterému vedou hosté 0:1.
20:00
19:57
19:40
Ofsajd domácího týmu posunuje hru do středního pásma.
19:21
Další pokus Luži kryje zatím bezchybný Kostin.
18:45
Domácí obránce táhl puk po modré čáře, poté vystřelil na Kostina, k odraženému puku se dostal Sersen, ale jeho střelu zblokoval padající obránce hostů.
17:57
Přesilovou hru si zahraje i Slovan, za hákování si odsedí menší trest Michal Kempný
17:50
Nyní rozjeli v útočném pásmu kolotoč hráči Slovanu, ale střela Jegliče byla sražená do ochranné sítě.
17:10
Bratislavští se řítili do útočného pásma, Bartovič přiklepl Surovému, který pálil z jedné pouze do připraveného Kostina.
16:37
Vhazování v obranném pásmu Slovanu vyhráli hosté a ke střele se dostal Lekomcev, jehož střelu Garnett chytá.
16:21
Pěrežogin teď nabil Kempnému na modrou čáru, ale jeho střele byla sražena mimo hřiště.
15:40
Mihálik krásně naznačil střelu na modré čáře, čímž se zbavil napadajícího útočníka, ale jeho střela z hranice kruhu šla mimo bránu.
14:29
Hosté kombinují v rohu, ale přišli o puk a do útoku přechází slovenský tým. Jeho akce však záhy skončila, aniž by se jim podařilo vystřelit.
13:49
Garnett se teď vyznamenal proti těžkým střelám Sobotky a následně Pěrežogina. Hra je v tuto chvíli vyrovnaná.
12:35
Opět po úspěšném napadání Slovanu se ke střele dostal Luža, ale Kostin vyráží ramenem nad bránu.
11:42
Ladislav Nagy po chybě ruského obránce obkroužil bránu, dostal se před Kostina, ale jeho střelu zastavilo břevno hostující svatyně.
10:45
Do útočného pásma pronikal Pare, ale byl zastaven domácí obranou. Nutno podotknout, že Slovan je po inkasované brance aktivnější.
09:40
Domácí teď dobře napadají v útočném pásmu, puk se dostal k Roku Tičarovi, který vypálil na bránu Omsku a Kostin měl plné ruce práce.
08:17
A je tady úvodní branka utkání. Po přiťuknutí Erata se do puku opřel IVAN LEKOMCEV a jeho střela propadla Garnettovi mezi rukou a tělem až za brankovou čáru. Asistence: Martin Erat
07:00
Avangard se snažil rozehrát útočnou akci, ale Slovan dobře brání střední pásmo, vše končí nahozením na Garnetta, který puk podržel ve výstroji.
06:21
Komerční pauza je u konce a vhazuje se před Garnettem.
05:45
I díky přesilové hře je aktivnější zatím mužstvo z Ruska.
04:30
Zubov se prohnal po pravé straně a natlačil se přes obránce až před domácího gólmana, poté však netrefil bránu.
03:40
02:40
Hosté se usadili v útočném pásmu a rozjeli pěknou kombinaci. Garnett musel vytáhnout první těžší zákrok.
02:12
Střela Pěrežogina prolétla kolem branky Garnetta, odrazila se před bránu Slovanu, a proto Garnett raději přerušil hru.
01:36
Máme tady první přesilovou hru utkání. Za sekání si jde odpočinout Juraj Valach
01:23
Slibně se rozvíjející útok Omsku zastavil ofsajd
01:00
Zakázané uvolnění Omsku, hra se stěhuje před Kostina.
00:30
Do zajímavé pozice se mohl dostat Pare, chybělo však lepší zpracování.
00:01
Dozněly nám hymny Slovenska a Ruska a vše se připravuje k úvodnímu vhazování.

HC Slovan Bratislava: Garnett (Pavlas) – Sersen (A), Barker, Luža, Mihálik, Valach, Švarný, Kozák – Kašpar, Nedorost, Pare – Bartovič, Surový (C), Nagy (A) – Šťastný, Tičar, Jeglič – Miklík, Viedenský, Skalický

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Alexandrov, Ahnelöv, Lekomcev, Kempný, Gluchov N. , Valentěnko, Dervuk, – Paršin, Popov (A), Zubov – Pěrežogin (A), Sobotka (C), Erat – Širokov, Petrov, Černikov – Michejev, Gluchov A., Fisčenko – Lemťugov

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Raming, Šichanov.
Posledních pět vzájemných zápasů

8.12.2014 Slovan Bratislava – Omsk 3:5
28.11.2013 Omsk – Slovan Bratislava 4:2
19.11.2013 Slovan Bratislava – Omsk 3:1
20.1. 2013 Omsk – Slovan Bratislava 2:3 sn.
22.9.2012 Slovan Bratislava – Omsk 4:2

Hostující mužstvo z Omsku je na tom, co se týče aktuální formy, o malinko hůř. Posledních pět utkání přineslo Avangardu 8 bodů za výhru základním hracím čase, 2 vítězství na samostatné nájezdy a jednu prohru v prodloužení. Tabulkové postavení hovoří ovšem ve prospěch hostů z Ruska, kteří okupují 3. příčku Východní konference se 42 body. Na ledě rozjetého Slovanu to však nebudou mít vůbec jednoduché.

HC Slovan Bratislava

Domácí celek je v současné době ve velice dobré formě. Z posledních 5 utkání dokázal vytěžit 11 bodů, za tři výhry v základní hrací době a jedno vítězství na samostatné nájezdy. I díky této fazóně je se třicetičtyřmi body na 9. místě Západní konference. Navíc v dnešním zápase se bude moci opět opřít o výhodu domácího prostředí a podporu vlastních příznivců.

21.10.2015 Slovan Bratislava – Barys Astana 5:3
19.10.2015 Slovan Bratislava – Jekatěrinburg 4:3 sn.
17.10.2015 Slovan Bratislava – Jugra 6:0
13.10.2015 Kazaň – Slovan Bratislava 0:1
11.10.2015 Togliatti – Slovan Bratislava 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi HC Slovanem Bratislava a Avangardem Omsk Utkání začíná v 19:00.