To je pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera!
Slovan poráží Dinamo Riga 3:2 v prodloužení a získává do tabulky KHL velice důležité dva body.

Na první gól zápasu se čekalo až do 35. minuty, kdy se střelou z mezikruží prosadil Lauris Darzinš. Ve třetí části však Belasí otočili skóre, když se v rozmezí tří minut trefili Milan Bartovič a Lukáš Kašpar. V 53. minutě odpověděl Mikelis Redlihs, jenž tak Dinamu zajistil alespoň bod. Ten druhý si v prodloužení přeci jen vybojovali domácí, 33 sekund před jeho koncem totiž zápas rozhodl Rok Tičar.

Střely na branku v prodloužení – 3:2, celkem – 33:26.
64:27
Slovan právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují ještě v prodloužení! Od modré vypálil Tomáš Starosta a kotouč se od bránícího hráče odrazil přímo na hůl ROKA TIČARA, jenž bekhendovou dorážkou rozjásal bratislavskou arénu. Asistence: Tomáš Starosta a Žiga Jeglić.
63:58
Hned po buly pálil Mihálik a puk skončil v lapačce Erikssona.
63:44
Střelu Mihálika tečoval Kašpar, puk skončil vedle branky Dinama.
62:34
Miklík se natlačil před brankoviště a ještě hledal na zadní tyči najíždějícího spoluhráče. Ten na puk nedosáhl.
62:08
Nahození Sotniekse tečoval Meija do ochranné sítě za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:45
Tohle byla obrovská chyba v domácí rozehrávce! Belasí mohou být rádi, že Tomáš Kundrátek z mezikruží minul jejich svatyni!
60:01
Třetí třetina přinesla rozhodně nejlepší podívanou z celého zápasu. Slovan v ní nejprve otočil skóre na 2:1 zásluhou Milana Bartoviče a Lukáše Kašpara. Dinamo si však vzalo poslední slovo, když v 54. minutě srovnal Mikelis Redlihs. O vítězi zápasu bude rozhodovat až prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:6, celkem – 30:24.
60:00
59:28
Dobrá příležitost hostí. Meija našel křížnou přihrávkou rozjetého Sestita, jehož projektil vyrazil hrudí Brust.
Dnešní utkání sleduje 7577 diváků.
58:38
Skvorcovs oslovil zpětnou přihrávkou Saulietise, jenž vypálil nad domácí branku.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29
Spolupráce Jegliće a Tičara nevedla až ke gólovému vyústění. Hosté si mohou oddechnout.
56:32
Nyní bylo chybně signalizováno zakázané uvolnění Slovanu. Rozhodčí svou chybu uznali a nařídili buly ve středovém kruhu.
56:19
Bartovič nejprve déle zpracovával kotouč a poté ho ani nedokázal nahrát Surovému. Dopředu mohou hosté.
55:23
Šťastný nahrál Jeglićovi, který chtěl ještě prodloužit puk na volného Tičara. To se mu ale nepodařilo a obrana Dinama tak odolala.
54:58
Pokus Starosty byl zblokován a hosté hned uklidili puk až k Brustovi.
53:51
Hraje se tedy zase od nuly. Dokáže ještě některý z týmů rozhodnout, nebo uvidíme prodloužení?
53:05
Riga právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají! MIKELIS REDLIHS se od mantinelu dostal až před Brusta a střelou z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 2:2. Asistence: Tim Sestito a Krisjanis Redlihs.
50:54
Bratislavští hrají ve třetí třetině velmi dobře, nyní mají puk na svých holích.
50:01
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, v aréně panuje vynikající atmosféra.
48:11
Domácí otáčejí skóre! Výborně to udělal Ladislav Nagy, který se otočkou zbavil bránících hráčů a naservíroval puk mezi kruhy LUKÁŠOVI KAŠPAROVI, jenž se trefil mezi Erikssonovy betony. Asistence: Ladislav Nagy a Michel Miklík.
47:35
Ve velké šanci se ocitl Galvinš, ale jeho nebezpečnou střelu vyráží Brust!
46:52
Domácí po vyrovnání ještě více ožili a obléhají prostor kolem branky soupeře.
45:19
Tohle už platí! Nahození Cama Barkera pohotově tečoval MILAN BARTOVIČ a puk zapadl kolem bezmocného Erikssona do branky – 1:1. Asistence: Cam Barker.
44:27
Gól neplatí, domácí útočník opravdu skóroval rukou!
44:27
Střelu Kašpara vyrazil Eriksson opět jen před sebe a Andrej Šťastný puk dopravil do sítě. Aréna vybuchla nadšením, ale zdálo se, že domácí útočník hodil kotouč do branky rukou. Rozhodčí se jedou poradit s videem!
43:53
Nagy se nechal obrat o kotouč a Mikelis Redlihs jel sám na Brusta. Domácí brankář se ale rychle složil k ledu a udržel svůj tým ve hře o body!
43:30
Kašparovi byla odpískána vysoká hůl. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:04
Domácí chtějí hrát, snaží se o vyrovnání, ale stále jim není přáno.
42:26
Další zákrok Erikssona, který vyrazil do rohu střelu Skalického z levého kruhu.
41:34
Eriksson se dnes s jistotou nepotkal, přesto drží čisté konto. Nyní mu střela z větší vzdálenosti vypadla z lapačky, ale ještě měl dost času na to, aby si holí stáhl kotouč zpět a přikryl ho.
41:24
Hosté už vystrkali puk do středního pásma a mohou jít střídat.
40:54
Zakázané uvolnění Dinama.
40:30
Po vjetí do útočného pásma vystřelil Nagy. Eriksson jeho pokus vyrazil.
40:01
Aktéři utkání jsou zpět na ledě. Za malou chvíli začne třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně ve 21:06.
Ve druhé třetině se už hrál vcelku zajímavý hokej a hlavní zásluhu na tom má zlepšený výkon Rigy. Hosté však museli přestát těžké chvíle v podobě dlouhého oslabení 3 na 5, během kterého je hned dvakrát zachránila branková konstrukce. Krátce po jeho skončení ale obrana Belasích dopřála příliš prostoru Laurisovi Darzinšovi, který otevřel skóre přesnou střelou z mezikruží.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:11, celkem – 20:18.
40:00
39:52
Hosté dohrávají třetinu s kotoučem na svých holích.
39:01
Začala poslední minuta prostřední periody.
38:26
Od modré pálil Galvinš. Brust si povyjel před brankoviště a schoval puk na svém těle.
37:12
Na druhé straně měl obrovskou šanci Bartovič, který dostal parádní přihrávku před branku. Bohužel pro domácí trefil jen vyrážečku v opačném gardu chytajícího Erikssona!
36:59
Po chybě Sersena jeli hosté do přečíslení 2 na 1. Skvorcovs ale nedokázal procpat puk na najíždějícího spoluhráče.
36:32
Domácí jen nahodili puk za branku, kde ho vybojovali hráči Dinama.
34:36
Slovan nevyužil přesilovku 5 na 3 a nyní přichází trest! Domácí obrana nechala LAURISE DARZINŠE projet až mezi kruhy a lotyšský reprezentant střelou na Brustovu vyrážečku otevřel skóre utkání.
33:47
Nyní už je Dinamo kompletní. Slovan tak prováhal velkou šanci na vstřelení úvodního gólu zápasu.
33:02
Hosté ve čtyřech a mohou si hodně oddechnout!
32:51
To je neskutečné! Ivan Švarný vypálil z levé strany a hosty opět zachránila tyčka!
32:26
Dělovka obránce Barkera končí na tyči Erikssonovy svatyně! Teď měli domácí smůlu.
32:16
Kašpar před brankou netrefil skákavý kotouč.
31:57
Novákova střela skončila na rozkleku Erikssona.
31:46
Tohle už je pro Rigu problém! Guntiš Galvinš si přidržel Nagyho a hosté jdou do tří.
31:01
Tim Sestito dohrál po odehrání kotouče Sersena, kterého přimáčkl na mantinel. Dvě minuty pro hráče Rigy.
30:17
Domácí gólman Brust se musel vytáhnout proti šanci Skvorcovse!
30:01
Začíná druhá polovina zápasu, na úvodní gól stále čekáme.
28:55
Na druhé straně odpověděla dvojice Leino – Schütz, která zaměstnala domácí obranu. Úroveň hry se znatelně zvedá.
28:20
Belasí se konečně dostávají do tempa a stále svírají soupeře v jeho obranném pásmu.
27:39
Výborné střídání čtvrté domácí formace! Erikssona vystrašilo především tečované nahození, po kterém se puk odrazil těsně vedle branky.
27:03
Proti střele Skvorcovse si povyjel Brust, který svým zákrokem přerušil hru. Máme tu reklamní přestávku.
26:34
Domácí se ve druhé třetině zatím hledají. Hodně jim vázne rozehrávka.
25:29
Obrovskou chybu udělal Filip Novák, jenž v obranném pásmu doslova namazal kotouč Schützovi. Ten pálil z mezikruží a domácí podržel brankář Brust, který puk vyrazil lapačkou.
24:49
Jeglič našel najíždějícího Kozáka, jehož rána skončila vedle.
23:59
Dopředu se vydal Tičar, ale před brankou už nedokázal přesně přihrát Jeglićovi.
23:40
Riga začala druhou část aktivněji. Hosté především zlepšili pohyb.
22:45
Zakázané uvolnění Slovanu.
21:57
Hostující obrana zablokovala hůl Bartovičovi a ten tak nemohl vystřelit.
20:58
Hostující Leino se ocitl v postavení mimo hru.
20:20
Meija z ničeho nic v dobré pozici. Jeho střela však minula Brustovu klec.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 20:20.
První třetina nepřinesla gól a ani nijak zajímavý hokej. Hrálo se hodně opatrně a šancí tak bylo k vidění poskrvnu. Tu největší měl v závěru první třetiny domácí Jeglić, jehož dorážku vytěsnil jinak nepříliš jistý brankář Eriksson.

Střely na branku v 1. třetině – 10:7.
20:00
19:50
Domácí postavení mimo hru, které rozhodčí posoudili jako úmyslné. Hra se přesouvá do obranného pásma Slovanu.
19:19
Zakázané uvolnění Dinama, buly před Erikssonem.
19:01
Běží poslední minuta první části.
18:34
Střelu Nagyho vyrazil Eriksson pouze před sebe a dojíždějící Žiga Jeglić měl na holi vedoucí gól Slovanu. Jeho dorážku však hostující gólman fantasticky vytěsnil! Tohle byla největší šance dosavadního průběhu utkání.
18:02
Domácí jsou již v plném počtu. Leino ještě zkoušel překvapit Brusta nahozením z nulového úhlu. Brust však zůstal přilepený u své tyčky a puk je v jeho moci.
17:33
Bartović vypíchl hostům kotouč, který dojel v rohu kluziště. Ještě se ho snažil dostat před branku na Surového, ale ten už byl pokryl obranou Rigy.
17:12
Hráči Rigy opět chybovali v kombinaci a vyhodit mohl Kašpar.
16:39
Domácí dokázali vyhodit.
15:59
Domácí Patrik Lušňák dostává dvě minuty za hrubost. Dinamo tedy bude hrát přesilovku.
15:44
Domácí brankář Brust po střele z levé strany raději přidržel kotouč a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
14:44
Nepříjemné nahození Nováka přikryl Eriksson svojí lapačkou. Domácí tak nemohli dorážet.
12:42
Po skrumáži před hostující brankou vytáhl puk z výstroje Erikssona Viedenský! Útočník Slovanu už ale nedokázal zasunout do odkryté části klece.
12:28
Na druhé straně pálil po přejetí modré čáry Lušňák. Eriksson kotouč vyrazil jen nad sebe a situaci ustál s přispěním obránců, kteří puk dostali pod jeho betony.
12:20
Přihrávku mezi kruhy dostal Bukarts. Nadvakrát dokázal i vystřelit, domácí obrana však srazila kotouč do rohu.
11:04
Barry Brust nekontroloval puk ve svém brankovišti a toho mohl využít Schütz. Pro domácí to dobře dopadlo
10:47
Darzinš dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale zápěstím vypálil vedle tyčky.
09:53
Riga se pomalu osměluje a obraz hry se vyrovnal.
08:47
Domácí poněkolikáté špatně rozehráli, ale skončilo to jen nepřesnou střelou.
08:20
Střelu Berzinše si vychutnal Barry Brust, který kotouč zastavil ukázkovým semaforem.
07:37
Nyní se hraje hodně opatrně, hráči obou týmů rozvážně kombinují a do útočného pásma se nehrnou.
06:36
Lušňák Lotyšům znepříjemnil rozehrávku, hosté to ale nakonec zvládli a dostali kotouč do střední třetiny.
06:14
Až teď si sáhl Brust na kotouč. Přikrýt ho musel po špatné rozehrávce Starosty. Následuje reklamní přestávka.
05:24
Domácí brankář Brust ještě nemusel zasahovat.
04:44
Opět se hraje v obranném pásmu Dinama, Slovan se snaží diktovat tempo hry.
03:39
Tičar nabíjel svému slovinskému krajanovi Jeglićovi, který tvrdou střelou zaměstnal Erikssona.
03:18
Domácí v postavení mimo hru.
01:56
Indrašis se ale neprosadil proti Miklíkovi. Ten mu kotouč za brankou sebral.
01:41
Sersenovo nahození neprošlo až na branku. Puku se zmocnil Indrašis.
01:04
Domácí začali aktivně. Eriksson nyní vyrážel střelu Lukáše Kašpara.
00:31
Jeglič přenechal zadovkou kotouč Nagymu. Ten už střílel z ostrého úhlu, nicméně velice nebezpečně a Eriksson si tak připsal dobrý zákrok.
00:03
Úvodní buly vyhrál domácí Tičar.
00:01
Oficiality jsou za námi a už se jen čeká na úvodní buly.
Zazní hymny Lotyšska a Slovenska.
Celek Rigy nastoupil na ledovou plochu jako první. Nyní již publikum vítá domácí hokejisty.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Starosta, Švarný, Barker, Novák, Mihalik, Sersen (A), Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Kašpar, Nedorost, Miklík – Šťastný, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Galvinš, Kundrátek, K. Redlihs (A), Seigo, Jerovejevs, Sotnieks, Locans – M. Redlihs, Sestito (A), Meija – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Bukarts, Berzinš, Indrašis – Darzinš (C), Schütz, Leino.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Gorděnko, Tomilov.
HC Slovan Bratislava:
Belasí se po skončení minulé sezóny nacházeli ve velmi obtížné situaci. Kvůli finančním problémům dlouho nebylo jasné ani to, jakou soutěž budou vlastně hrát. Vedení klubu však nakonec, i s pomocí ruského investora, našlo řešení, a tak je Slovan i v ročníku 2015/16 součástí KHL. A vstup do ligy Bratislavští neměli úplně zlý. Z 10 zápasů uhráli 15 bodů a tato bilance stačí v tabulce Západní konference na osmé místo. V duelu proti Rize by hráči Slovanu rádi napravili sobotní nepovené představení proti Spartaku Moskva. Se soupeřem, jenž se nachází v zadní části tabulky, totiž prohráli 2:5.

Trenérem bratislavského celku je zkušený český stratég Miloš Říha. Ten hodně spoléhá na brankáře Michaela Garnetta, obránce Cama Barkera nebo útočníka Lukáše Kašpara.

Dinamo Riga:
Lotyšský účastník KHL se pohybuje těsně za hranicí elitní osmičky. Dinamo dosud odehrálo 10 zápasů a se 14 body je v tabulce Západní konference deváté. Hokejisté Rigy uhráli z posledních čtyř zápasů pouze tři body za jedno vítězství a pokud si chtějí udržet kontakt s pozicemi, jež zaručují postup do play-off, potřebují v dalších utkáních trochu přidat. Základ kádru Dinama tvoří lotyšští reprezentanti, kteří jsou doplněni několika zahraničními hráči. Mezi ně patří také český obránce Tomáš Kundrátek, který v létě vzdal boj o místo v sestavě Washingtonu a brankář Jakub Sedláček.

Riga – Podolsk 1:4
Kontinentální hokejová liga pokračuje i v pondělí a já Vás zavedu do hlavního města Slovenska, kde domácí Slovan Bratislava přivítá v duelu sousedů v tabulce Západní konference lotyšské Dinamo Riga. Belasí na Západě uzavírají elitní osmičku a Riga je na tom pouze o bod hůře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.