SESTŘIH: 26. kolo extraligy, HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:3

To je pro dnešek vše, příště znovu na shledanou.
Richard Jarůšek a Robert Sabolič zvoleni za nejlepšími hráče utkání.
Sparta oslavila vlastní 112. narozeniny výhrou 4:3, rozhodl o tom pár minut před koncem utkání Petr Kumstát. Boleslav přesto zaslouží velkou pochvalu, dnes odvedla v O2 areně velmi dobrý výkon, domácímu týmu byla zcela vyrovnaným soupeře. Více než 7 000 fanoušků v největší české hale vidělo skvělý hokej, tentokrát se z výhry radují domácí.
59:27
Hosté odvolávají gólmana!
59:07
Netík se neprobil přes obránce, Boleslav ještě "žije".
58:27
Forman sklízí potlesk zaplněné haly, v útočném pásmu pošetřil velké množství času.
57:45
Domácí si nyní velmi dobře hlídají střední pásmo, Mladoboleslavským tak velmi rychle utíká čas.
56:50
Hosté se snaží odpovědět aktivní hrou v útočném pásmu, o to ale rychle přišli.
55:57
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá přesilovku a přibližuje se vítězství! Střelu Pecha z pravého kruhu umě ztečoval PETR KUMSTÁT, Rittich už nestihl na změnu směru puku reagovat. Asistence: Lukáš Pech, Martin Procházka.
55:46
Sparta si vytvořila v přesilovce tlak, nakonec pálil z hranice pravého kruhu Hrbas, Rittich ale puk dokázal ztlumit.
54:42
Za nebezpečnou hru vysokou holí vyloučen Pacovský.
54:25
Na druhé straně vypálil z levého kruhu Pacovský, Pöpperle připraven.
54:02
Buchtele vypálil z otočky, puk šel ale nad branku.
53:30
Pražané zahráli jen na icing.
Dnešní utkání sleduje 7 091 diváků.
52:40
Sabolič to zkusil ze své dnešní oblíbené pozice na pravém kruhu, s jeho prudkou střelou zápěstím měl Rittich značné problémy – puk ale dokázal vyrazit.
52:10
Stříteský nachytán v ofsajdu, následuje komerční pauza.
51:16
Tým kouče Františka Výborného se ubránil tlaku domácích, dopředu se tak může vrhnout obrovitý forvard Urban.
49:55
Kudrnovu střelu z dobré pozice zblokoval bek jen těsně vedle odkryté brány, z dorážky se pak neprosadil ve slušné příležitosti ani Hamilton. Sudí budou celou situaci ještě kontrolovat u videa.
49:02
Klimek přihrál Buchtelemu na levou stranu, střela ex-pardubického křídla šla ale hodně mimo.
48:27
Už to vypadalo, že se Klimek dostane k nebezpečné střele z levého kruhu, nakonec ale včas zasáhl obránce hostů.
47:38
Hrbas se dostal do ideální střelecké pozice na mezikruží, Rittich ale střelu mířící mezi jeho betony pokryl a hru zastavuje.
46:40
Stejný problém postihl i hosty, následuje komerční pauza.
45:27
Mladoboleslavští byli v posledních minutách velmi aktivní v útočném pásmu, nyní ale Žejdl ztratil puk a dovolil soupeři rychlý brejk. Ten je ale zastaven ofsajdem.
44:21
Bekhend Jarůška z mezikruží nebyl nebezpečný, Pöpperle puk snadno pokryl.
43:51
Následuje vhazování po levici domácího brankáře.
42:50
Atmosféra v hale je v úvodu třetí třetiny pořádně bouřlivá, nejprve slavili fandové hostů, teď jsou na koni sparťané. Který tým dokáže nastoleného zmatku nejlépe využít?
41:45
Pražané bleskově odpovídají! Sabolič vyhrál buly pro ANDREJE KUDRNU, slovenský forvard Sparty si vzal puk, povyjel si na levé křídlo a odtud parádně překonal Ritticha přesně mířenou ranou na lapačku. Asistence: Robert Sabolič.
41:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je raketový start do třetiny! Po gólu Jarůška se prosazuje v přesilovce i obr TOMÁŠ URBAN, který dorazil volný puk za domácího brankáře. Pöpperle neměl moc šancí zasáhnout. Asistence: Tomáš Hyka.
41:01
Jakoby byli sparťané ještě v šatně – bek Mikuš dostává 2 minuty za podražení, Mladoboleslavští tak mohou zápas nečekaně snadno a rychle otočit – stačí využít početní výhodu.
40:12
Tak to tedy byla rychlost. Pouhých 12 sekund stačilo hostům k vyrovnání. Puk se odrazil ideálně pro RICHARDA JARŮŠKA, který trefil z voleje z levého kruhu nikým nehlídán za Pöpperleho záda. Asistence: Lukáš Pabiška, Matěj Stříteský.
40:01
V O2 areně se dnes hraje velmi kvalitní a zajímavý hokej, šance sledujeme na obou stranách. Mladoboleslavským se podařilo využít dvojnásobnou přesilovku, prosadil se Výborný. Sparta reagovala v závěru třetiny, kdy vedení domácímu týmu vrátil bek Eminger. Rozhodne tedy až třetí třetina, která začne cca v 18:58.
40:00
39:15
Nahození od modré Pöpperle vyráží, kupředu míří domácí.
38:15
Klimek měl na holi třetí sparťanský gól, jeho volej z mezikruží, z ideální pozice, končí mimo branku Ritticha.
37:11
Žejdl vyloučen za krosček, Hrbas za krosček. Hrát se bude ve čtyřech.
36:19
Sparta využívá přesilovou hru a jde znovu do vedení! Netík vybojoval puk za brankou, střelou z předbrankového území se prosadil bek VLADIMÍR EMINGER! Asistence: Tomáš Netík.
36:00
Pabiška vyloučen za podražení.
35:18
Sabolič hrubě podcenil situaci na útočné modré, Jarůšek mu ukradl puk a ujížděl sám na bránu! Na Pöpperleho zkusil forhendový blafák, domácí gólman ale souboj vyhrál a betonem puk vyrazil! Jestli měl Pöpperle do dnešního dne problémy s formou, tak dnes dělá vše proto, aby dostál své obvyklé pověsti kvalitního gólmana.
34:43
Kumstátova lajna si teď vytvořila slušný tlak do branky Ritticha, ten je dnes ale velmi jistý a obstál.
33:12
Glenn málem pokazil rozehrávku, Pöpperle puk pro jistotu podrží.
32:06
Sparťanský kotel si připravil speciální choreo ke 112 letům Sparty, právem si tak vysloužil potlesk zaplněné O2 areny.
31:37
Švrček vystřelil na teč spoluhráčům, na puk ale nikdo nedosáhl, Rittich si tak připsal jednoduchý zákrok.
30:24
V O2 areně je nyní na programu komerční pauza. Mladá Boleslav je dnes velmi zdatným soupeřem, hra je velmi vyrovnaná.
29:24
Teď ovšem přichází icing hostů, sparťané tak mohou znovu probudit útočné snahy.
28:52
Domácí tým je kompletní, nadále je však pod tlakem zelenočerných dresů.
27:34
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku a srovnávají stav na 1:1. Kapitán Mladoboleslavských DAVID VÝBORNÝ tak dlouho laškoval s pukem u levé tyče, až se dostal do požadované vzdálenosti a pozice – Pöpperleho překonal jen těžko chytatelnou střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Marek Trončinský.
27:06
Pacovský trefuje z levého kruhu tyč!
26:52
Za nedovolené bránění je vyloučen Eminger, hosté hrají 52 sekund přesilovku 5 na 3!
26:25
Hyka mohl srovnat, v jasné gólovce ale vytáhl Pöpperle fantastický zákrok a špičkou hole puk vyráží!
25:44
Boleslav si zahraje přesilovku, Švrček je poslán na trestnou lavici.
25:00
Sparťan Procházka zkusil střelu přes beka, puk se ale na Ritticha nedostal.
23:59
Sabolič vybojoval puk ve středním pásmu, vzápětí se ale do útoku dostávají hosté.
23:12
Forman a spol. kombinovali v útočném pásmu, k ohrožení Ritticha ale nedošlo.
22:00
Ovčačík pozdržel hru za brankou hostů, Boleslav zkouší vybojovat útočné pásmo.
20:57
Kudrna se prokličkoval až před Ritticha, na něj už ale bekhendem nevyzrál.
20:40
Rittich podrží puk, vhazuje se tak po jeho levici.
20:01
Druhá třetina začne cca v 18:00.
Po první třetině vedou domácí 1:0, v 18. minutě se jako jediný prosadil slovinský reprezentant Robert Sabolič. Hrál se velmi kvalitní hokej s šancemi na obou stranách, zachytal si především Rittich. Ten hrál hlavní roli při sparťanské přesilovce 5 na 3, kdy Mladoboleslavské jasně podržel.
20:00
19:25
Bek Sparty Hrbas trefil z levého kruhu pravou tyč! Teď měli hosté pořádný kus štěstí.
19:02
Bek hostů Trončinský napálil puk od modré, pravou tyč Pöpperleho branky minul jen těsně.
18:37
Pech prohrál buly v útočném pásmu, domácí musí vyklidit útočnou třetinu.
17:50
To už ale neplatí! ROBERT SABOLIČ si převzal puk ve vlastním pásmu, rychle se dostal přes dva soupeře a z pravé strany prostřelil Ritticha na vyrážečku! Střela na vzdálenější tyč tedy slavila úspěch, tohle byla moc pohledná branka. Asistence: Marek Hrbas, Tomáš Pöpperle.
17:00
Do konce třetiny zbývají tři minuty, ačkoliv zatím žádná branka nepadla, tak je k vidění živý, rychlý hokej plný zajímavých šancí na obou stranách, nechybí tomu ani emoce. Jen ty góly...
16:13
Pöpperle puk raději podrží, vhazovat se tak bude po jeho levici.
15:24
Následuje icing týmu kouče Františka Výborného.
14:37
Teď už je to o něčem jiném, Pöpperle se musel pořádně ohánět, aby střely ze všech možných pozic dokázal povyrážet. Nadále platí, že když hosté mohou, tak pálí.
13:40
Pacovský se nedostal přes střední pásmo, nyní to zkouší Látal. Sparta ale zatím soupeře do šancí nepouští.
12:49
Hosté jsou kompletní, v klíčových okamžicích úvodní třetiny dokázali udržet nulu vzadu.
11:54
Hosté jsou ve čtyřech, z klasického oslabení jim zbývá ubránit ještě 55 vteřin.
11:29
Netík nahrál Klimkovi na volej z předbrankového prostoru, Rittich ale famózně podržel Boleslav!
11:05
Buchtele pálil z levého kruhu, Rittich v těžké situaci obstál a puk vyrazil do ochranné sítě.
10:49
Sparta hraje 59 vteřin přesilovku 5 na 3!
10:49
Velká mela se strhla po Poláškově nahození od modré, prakticky každý, kdo byl na ledě, se této "valné hromady" zúčastnil.

Vyloučeni: Kučný 2+2 min za hrubost a držení protihráče.
Sabolič 2 min za hrubost
10:23
Pražané předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončoval střelou z pravého kruhu Netík. Rittich ale obstál, a to i v následném tlaku Netíkových spoluhráčů pokoušejících se o dorážku.
09:48
Máme prvního vyloučeného, za sekání byl dvěma minutami ztrestán mladoboleslavský Bárta.
09:04
Mikuš si teď neporozuměl se spoluhráči, z toho pak pramenil icing.
08:21
Forman a spol. si vynutili pozornost mladoboleslavské obrany a získali buly v útočném pásmu.
07:29
Kumstát zkusil štěstí z velkého úhlu, branku ale přestřelil.
06:45
Velké štěstí teď měla Sparta a hlavně její brankář Pöpperle. Ten nepochopitelně neudržel pomalý puk, který jen neplánovaně odrazil kousek vedle levé tyče. Být to gól, jen tak by se na něj nezapomnělo.
06:28
Vhazuje se po pravici Ritticha, Sparta ale útočné pásmo neudržela.
05:36
Bruslařský klub potvrzuje svou pověst a střílí z každé pozice, domácí brankář byl opět nucen hru přerušit.
04:57
Bárta dostal vynikající pas před branku a zakončoval z voleje, Pöpperle ale Spartu podržel a kotouč vyrazil.
04:19
Eminger vypálil od modré, Rittich v klidu zasahuje lapačkou a přerušuje hru.
03:38
Domácí zaváhali v rozehrávce. To mohl potrestat Pacovský, bývalý sparťan ale bránu přestřelil.
02:47
Klimkova formace neudržela útočné pásmo, kupředu se tak vrhají zelenočerné dresy.
01:58
Před Pöpperlem bylo rušno, hosté se v úvodu utkání jeví jako aktivnější celek.
00:57
Urban dostal obstojnou přihrávku na levý kruh, rozumné zakončení ale nevymyslel. Následuje buly před brankou hostů.
00:25
První střelu na branku vyslal dnešním utkání forvard Mladoboleslavských Pabiška, lapačka Pöpperleho však v tomto případě nemohla selhat.
00:01
Jelikož Sparta dnes slaví 112 let své existence, na led přichází Jan "Gusta" Havel, Lubomír Pěnička, Jiří Zelenka a Vladimír Zábrodský. Posledně jmenovaný oblíbenec sparťanského publika dorazil až ze Švédska, aby dnes mohl vhodit slavnostní buly.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Langer) – Polášek, Švrček, Glenn, Eminger, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele (A), Klimek, Netík (C) – Kudrna, Sabolič, Hamilton – Pech, Kumstát (A), Procházka – Dvořáček, Černoch, Forman – Havel.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský (A), Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný (C), Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, Hruška, Bárta.

Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Jelínek, Pešek.
Sparta Praha

Pražané se zatím bez větších potíží drží v elitní šestce. Z posledních 5 zápasů tým kouče Josefa Jandače vyhrál třikrát, naposledy však padl v Chomutově 1:3. V utkáních týmu z hlavního města padá pravidelně velké množství gólů, z čehož logicky vyplývají i vysoká čísla v kategorii produktivity sparťanů, stejně tak ale i nedokonalá statistika v obranných aspektech hry. Pražané mají 2. nejlepší ofenzivu, 83 nastřílených branek, zároveň však 6. nejpropustnější obranu, svědčí o tom porce 68 obdržených gólů.
Mladá Boleslav

Bruslařský klub se pyšní parádní formou. Z posledních 5 zápasů vyhrál hned 4. Naposledy se radoval z výhry 4:1 nad Třincem. Tým trenérského dua Výborný – Jelínek má 4. nejlepší ofenzivu, v tomto ohledu je nebezpečný především na domácí půdě. Otázka je, jak si dokáže poradit v O2 areně, kde vládne Sparta. Naposledy hrála Boleslav venku v Brně, kde padla 0:3. Tentokrát si bude jistě chtít napravit pošramocenou pověst.
Příjemnou neděli s hokejem. Dnes nás čeká souboj pražské Sparty a Mladé Boleslavi. Pražané patří podle očekávání k nejlepším celkům ligy, v posledních dnech však nejlepší formou zrovna nedisponují. Mladoboleslavští oplývají rozhodně lepší formou, především vzhledem k jejich formě nebude mít dnešní duel favorita. Vítejte u on-line reportáže z utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.