Já se s vámi pro dnešek loučím, viděli jsme strhující duel plný zvratů a krásných momentů, nádherných branek a nutno dodat i hodně sympatických výkonů všech tří českých hráčů, kteří na ledě byli vidět. Hezkou neděli vám přeje Jaroslav Svoboda.
Dnešní duel pak v Rogers Areně sledovalo 18.570 diváků.
Pro třetí hvězdu zápasu Jareda McCanna z Vancouveru byla dnešní jeho trefa vůbec první v kariéře v NHL. Vancouver se znovu představí v zápase za 2 dny, 12. října v duelu proti Anaheimu, a to na půdě soupeře.

Calgary má po dnešním vítězném zápase ve Vancouveru o den pauzy více, další zápas hraje až 13. října, navíc v domovském Scotiabank Saddledome. Soupeřem jim bude St. Louis Blues.
3. Jared McCann (VAN) 1+0
Flames tak slaví první vítězství v sezóně, Canucks k té výhře 5:1 z calgarského Saddledome přidávají bod za prohru v prodloužení. To opět nabídlo strhující podívanou a nestranní fanoušci snad budou vždy jen doufat, aby zápas do prodloužení došel, protože hra třech proti třem nabízí neuvěřitelný hokejový masakr. I dnes jsme se o tom přesvědčili, když nejprve Daniel Sedin ve stoprocentní šanci vyhořel na fantastickém zákroku Hillera, aby pak zase domácí pod tlakem jen čelili vozbě Flames, která vyvrcholila vítěznou trefou.
Viděli jsme naprosto strhující zápas dvou kanadských rivalů, kdy Flames vrátili nakonec Vancouveru pár dní starou porážku ze svého ledu, byť tedy až v prodloužení. Ovšem tlak Flames ve třetí třetině byl neskutečný a hosté zcela po zásluze nakonec vezou dva body. Lví podíl na tom má Jiří Hudler, který si připsal dvě asistence a nakonec byl vyhlášen i druhou hvězdou utkání. Tou první je samozřejmě Johnny Gaudreau, který ke dvěma asistencím přidal i vítězný gól v prodloužení!
63:03
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak se JOHNNY GAUDREAU dočkává v letošní sezóně po třech asistencích i branky! Sutter nevyvezl kotouč z pásma ven, ačkoliv jej sebral velmi dobře právě Gaudreauovi, ale to samé mu pak udělal Wideman, vypíchl kotouč, poslal jej Gaudreauovi a ten projel do zakončení a trefil přesně do šibenice Millerovy branky! Asistence: Dennis Wideman.
62:39
Teď podobný systém hrají hosté, Hudler vozí kotouč, přitom jednou už stačil i vystřelit. A hlediště bučí.
62:00
Flames u kotouče.
61:38
Zajímavá taktika Canucks, kteří si předávali puk a jeden po druhém postupně odjížděli střídat, zatímco hosté to samozřejmě nemohli risknout. Nakonec ale systém "Utaháme je" nevyšel, Hutton totiž Hillera nepropálil!
61:00
Domácí točí hosty v jejich obranném pásmu.
60:45
Tanev na Henrika Sedina, který šoupnul kotouč jen tak lehce zcela volnému Danielu Sedinovi a jeho naprosto fantasticky vychytal Hiller!
60:30
Hosté aktivně napadají.
60:14
První pokus o střelu končí zablokován bránícími hráči Calgary.
60:01
Canucks vyhráli buly.
60:01
O dělbu bodů se postaral Sean Monahan, který ve 49. minutě po Hudlerově přihrávce vyrovnal.
Tak to, co jsme viděli ve třetí třetině, tak to byla strhující podívaná, a ta po předchozích zkušenostech s prodloužením v podání třech hráčů na každé straně, bude určitě pokračovat.
60:00
59:57
Ještě jedna opravdu dalekonosná střela, která však třeba v dnešním nočním programu překvapila, a to v přibližně stejném čase, brankáře Red Wings Petra Mrázka, ale tady se gól nekoná. Hiller kotouč s přehledem chytá.
59:42
Ofsajd hostů.
59:30
Zavést kotouč se snažil Frolík, ale přišel o něj na útočné modré a jen tak tak, že se Canucks nedostali do brejku!
59:21
Domácí špatně kombinnovali a kotouč je ve středním pásmu.
59:00
Další dva velmi ostré zákroky Hillera! To je asi už taková předehra před prodloužením ve hře třech proti třem?
58:40
A ještě složitější situaci musel řešit Jonas Hiller, který kryje bombu Daniela Sedina, tak pozor, tohle byl brejk, ze kterého nakonec mohli hosté velmi zaplakat!
58:22
Obrovská šance a Gaudreau nepropálil Millera!
58:00
Calgary vyhrálo buly a znovu tlačí soupeře, chce rozhodnout ještě v normální hrací době.
57:52
A nutno dodat, stále platí, že dvojice Hudler (1+2) a Gaudreau (0+3) byla u všech tří letošních branek Calgary.
57:52
Hosté v tuto chvíli vedou 36:25 na střely, skóre ale stále 2:2.
57:52
Miller následně hru přerušuje a máme tu poslední komerční přestávku třetí třetiny.
57:49
Obrovská šance Jiřího Hudlera, ke kterému doskákal takový padající kotouč od hrazení, Hudler ihned z první do protipohybu zakončoval bekhendem a byť byl český útočník ve velmi složité pozici, kotouč propadl kolem Millera a jen těsně minul pravou tyč branky Canucks!
57:38
Boj o kotouč za brankou Millera.
57:29
Ve středním pásmu ale přišli o kotouč.
57:12
Tentokrát již Monahan buly prohrál a Canucks zakládají útok.
57:07
Ale kombinace nepřinesla nic přesného, domácí ale neuklidňují hru a dochází na vyhození na zakázané uvolnění.
57:00
Flames vyhráli v útočném pásmu buly.
56:57
Zakázané uvolnění v podání Canucks.
56:42
Oba týmy nyní hrají hodně neurovnaně, vidíme dost ztrát kotouče.
56:18
Flames rozehrávají z vlastního pásma, ale pod tlakem presujícího soupeře.
55:56
A navíc puk za brankou Canucks.
55:52
55:50
Přerušení a kotouč končí mimo hrací plochu.
55:46
Další nahození do útočného pásma v podání domácích.
55:34
Domácím se nedaří, teď jsou s pukem dokonce až za svou brankou.
55:16
...aby o něj zase bleskově přišli.
55:10
Až teď Canucks znovu zavezli do útočného pásma...
54:57
Ale aniž by vystřelili, tak Flames znovu vyhazují.
54:45
Domácí jsou už zase zpět v útočném pásmu.
54:28
Sutter to zkusil z křídla, ale Hillerův beton byl připraven, Calgary pak vyhazuje.
54:13
Canucks se již usadili v útočném pásmu.
53:52
Jenže Flames vyhráli buly v obranném pásmu a ihned vyhazují po prknech za branku Millera.
53:52
To je pro Canucks určitě šance vrátit se zase do vedení.
53:52
A pozor, Calgary jde do čtyř, fauloval Michael Frolík, český hráč si nedovolené pomohl v souboji s dánským útočníkem Jannikem Hansenem a za podražení jde na dvě minuty na trestnou lavici.
53:52
Ale na pozoru se musí mít i Hiller, pro kterého nebude zřejmě zbytek utkání také nijak lehký, většinou sleduje tlak svých spoluhráčů, teď však musel čelit nájezdu Burrowse, kterého však vychytal!
53:30
Znovu musí být Miller v pozoru, tahle třetina mu dá zabrat!
53:11
Další rána, tentokrát od Widemana, a tempo ze strany Calgary se opět stupňuje!
53:00
Hudler z ostrého úhlu netrefil prázdnou branku!
52:45
První útok Flames dělá Canucks čím dál větší problémy, výborně to udělal Gaudreau, ale Miller jistý!
52:19
Hra se teď nahání nahoru dolů, po rychlém nakouknutí Flames do útočného pásma se hra zase vrací k Hillerovi.
52:04
Domácí se vrátí do útočného pásma, hosté zahráli na zakázané uvolnění.
51:25
Ferland se postavil Sbisovi do cesty a je z toho tvrdý hit.
51:10
Canucks v útočném výpadu tlačili kotouč před branku, ale hosté odvracejí hru.
50:46
Weberovu bombu musel pokrýt Hiller, který se po dlouhé době tedy i zahřál nějakým zákrokem.
49:42
Tvrdý hit na Kulaka v podání Suttera. Teď zase začínají hrát i domácí, no že to Canucks trvalo.
49:00
Začínáme tedy od nuly, ale nutno dodat, že domácí si o to vyrovnání celou třetí třetinu jasně koledovali.
48:49
A po všech těch akcích je z toho nakonec zasloužené vyrovnání hostů z poměrně nenápadné akce! A opět v tom měl prsty i Jiří Hudler! Ale také brankář Canucks Miller, který rozehrál jen na hůl Gaudreaua, který po hrazení prodloužil k Hudlerovi. Jeho prudkou přihrávku pod víko zatloukl přímo SEAN MONAHAN! Asistence: Jiří Hudler, Johny Gaudreau.
48:35
Calgary úspěšné na buly.
48:31
Další ofsajd v podání Canucks.
48:14
Tak nakonec nebyl důvodem přerušení icing, ale ofsajd.
48:14
Ve třetí třetině zatím poměr střel 7:2 pro hosty. I to hovoří o jejich tlaku.
48:14
A je z toho zakázané uvolnění domácích a reklamní přestávka.
48:12
Tlak Calgary byl teď doslova drtivý a bránící hráči Canucks jen stěží stíhali tempu hostů, další Hamiltonova bomba, poté ještě musel Raymonda od zakončení odstranit Dorsett!
47:40
Dvakrát pálil Hamilton a hlavně druhá bomba obránce Flames byla hodně nebezpečná!
47:10
Ale Canucks se většinu třetí třetiny brání aktivně napadajícímu soupeři, který znovu drží pásmo.
46:42
Frolík zajížděl na zadní tyč pro střílenou přihrávku a domácí měli z pekla štěstí, že na kotouč kladenský rodák nedosáhl!
46:19
Bouma si najížděl před branku pro přihrávku, ale kotouč nedostal.
45:57
Po buly hned pálil Wideman, další Millerův zákrok!
45:54
Obrovská šance hostů, ale Gaudreau trefuje pouze Millera! Ještě je ostře dohrán Hudler, kterému se to vůbec nelíbí.
45:42
A dlouhé nahození přes lcelé kluziště nakonec kryje Hiller, který přerušuje hru.
45:30
Miller kryje Giordanovu střílenou přihrávku od mantinelu.
45:23
Calgary ale znovu v útočném pásmu a na puku.
45:04
Domácí vyhráli buly a mohou se na chvíli osvobodit od rostoucího tlaku Flames.
44:56
Boumova bomba končí nejen mimo branku, ale i mimo ledovou plochu.
44:42
Engelland míjí branku Vanvouceru, následně raději Miller uklidňuje hru.
44:27
Cracknellova hodně nepříjemná střela končí v lapačce Hillera!
44:20
Naopak Hiller musel čelit náledu Canucks, u kterého byl i Vrbata, bude se vhazovat.
44:10
Miller se musel mít na pozoru, ale nakonec nemusel zasahovat, puk přes bránící hráče k němu neprošel.
43:57
Rychlý puk podél hrazení, žene se za ním Baertschi, ale jsou to hosté kdo je v přechodu do útočného pásma.
43:40
43:25
A Canucks staví hlavně hráz na modré, přes kterou se Calgary bude těžce probíjet.
42:54
Hudler sklepl přihrávku domácích ze vzduchu a Miller se musel mít na pozoru. Co určitě v úvodu třetiny oběma týmům chybí, to je přesnost a klid.
42:42
Russell rozehrává další útok Calgary zpoza vlastní branky.
42:23
Ale ani domácí nechtějí hrát zanďoura, pokus dostat kotouč za obranu ale nevyšel.
41:50
Znovu hosté v útočném pásmu, nemají nyní rozhodně na co čekat, musí hrát.
41:30
Dlouho se ale v něm neohřáli Russell vrací hru zase dál od branky Flames.
41:10
Domácí ale již s pukem na holích opět v útočném pásmu.
40:43
Drzý Michael Frolík projel pásmem Canucks a natlačil se před branku, kde ho ale vychytal Miller!
40:30
Henrik Sedin a Sutter ale pořád napadají!
40:20
Ale v útočném pásmu se při svém prvním výpadu vpřed dlouho neohřál.
40:04
Domácí tým vyhrál úvodní buly třetí třetiny.

Russell, Bollig (oba CGY), 3 hity
Tak nás podle všeho čeká ještě hodně divoká a zajímavá třetí třetina. Domácí do ní tentokrát vstoupí jako vedoucí tým zápas, když ve druhé třetině zásluhou branek Horvata a McCanna, pro kterého to byl první gól v NHL v kariéře, otočili z 0:1 na 2:1.
40:00
39:59
Ještě obrovský závar kolem Millerovy branky, aktivní tam je Michael Frolík, kotouč poskakoval u tyčky Millerovy klece, to když Frolík tečoval ránu od modré, poté ještě tvrdé střety a strkanice, pár ostrých úderů ale vylučovat se teď asi nebude!
39:40
Domácí nastřádali vteřiny před Hillerem.
39:02
Kotouč se dostal do brankoviště, ale tam se ve spleti hokejek nikdo nedokázal z hostujících hráčů prosadit. To jsou již Hudler a Dorsett na ledě.
38:48
Calgary stále drží pásmo.
38:20
Widemanovu bombu kryje Miller.
37:51
Matt Bartkovwski dostává dvě minuty za bránění ve hře, ačkoliv se to teď domácím moc nelíbí, protože Bartkowski zablokoval jednoho ze soupeřů ve chvíli, kdy odjížděl bez zájmu o hru na střídačku. Pak se ale dostal do kontaktu s hráčem soupeře a jsou z toho dvě minuty a rázem zajímavá přesilovka 4 na 3 pro Calgary.
37:51
A bude se znovu vylučovat!
37:37
A domácí klidní hru za svou branku a rozvíjejí postupný útok.
37:19
A znovu a Miller navíc musel být v pozoru, Giordano však minul jeho branku.
37:04
Flames posouvají hru do útočného pásma.
36:42
A bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici míří Derek Dorsett za nesportovní chování proti Jiřímu Hudlerovi, a to samé na druhé straně pro českého útočníka vůči Dereku Dorsettovi. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
36:26
Oba týmy v plném počtu.
36:20
Přesilovka se blíží konci a Rusell teď zablokoval ránu Huttona od modré!
35:16
Možná jeden z klíčových zákroků zápasu! Hosté opravdu ujeli a Ryan Miller musel tasit proti Raymondovi velmi, velmi těžký zákrok v rozkleku, ale kotouč schoval do lapačky a stadion bouří!
35:04
Přihrávka na modrou nepřesná a tak mohou Flames do brejku!
34:26
Deryk Engelland dostává za hrubost dvě minuty, stejně tak Brandon Bollig, a stejně tak i Daniel Sedin. A suma sumárum si teď švédský útočník vysloužil svou agresivitou přesilovku, velmi zajímavé rozdělení trestů a hra 5 na 4 pro Canucks!
34:20
Tady se totiž rozjela kladiva. Už na buly Daniel Sedin atakoval Bolliga, pak si Daniel Sedin najel do Bolliga i u střídaček a oheň byl na střeše. Následná potyčka několika hráčů si vykoleduje tresty. Teď otázka jaké.
34:14
A aby to nezapadlo, tak pro Jareda McCanna byl předchozí gól vůbec prvním v kariéře v NHL... Ale teď honem zpět na led...
34:14
Neuběhly ani dvě minuty hry a máme tu další komerční přestávku.
34:05
A domácím se po následném vhazování, ačkoliv jej Backlund vyhrál, posouvají do útočného pásma.
33:41
Až teď měl obrovskou příležitost David Jones, když skvěle zapracoval na kruzích Bouma, ale útočník čtvrté formace Flames z bezprostřední blízkosti trefil jen lapačku Ryana Millera!
33:21
Calgary i nadále kombinuje v útočném pásmu, ale bez větších šancí.
33:05
Znovu se tlačí do koncovky Monahan, ale opět o puk přišel.
32:59
Monahan zavezl puk, ale přihrávka na Hudlera neměla přesnost.
32:35
Vhazuje se ve středním pásmu na útočné modré hostů, ale kotouč z buly vyhráli domácí.
32:35
Komerční přestávka.
32:08
Domácí tak otáčejí vývoj utkání a teď je to na hostech, aby se tlačili za vyrovnáním. Tanev právě nyní ale počastoval Raymonda ostrým hitem.
31:33
Vancouver právě vstřelil branku!
Sotva se ale hosté ubránili, tak inkasují podruhé! Naprosto klíčovou práci při této brance odvedl Jannik Hansen, který u hrazení aktivním presingem vybojoval puk, pak si jej s Prustem předal a finální přihrávkou na kruhy vyzval ke skórování JAREDA MCCANNA, který propálil Hillera ránou na přední tyč! Asistence: Jannik Hansen, Brandon Prust.
31:14
30:56
A další obrovská šance, tentokrát mohl skórovat Horvat, ale Hiller se na poslední chvíli přesunul ke své tyči!
30:10
Další dnešní střela Davida Vrbaty a Hiller v pokleku zasahuje, kryje dělovku do náruče, ale moc svěže nevypadá, tahle bomba ho musela štípnout!
29:58
Domácí kombinují v pásmu a ten zámek se začíná stahovat kolem Hillera!
29:37
Hiller musel zasahovat po bekhendové ráně Henrika Sedina!
29:14
A Dorsett byl navíc faulovaný a Dennis Wideman podruhé dnes míří na trestnou lavici! Třetí vyloučení dnešního dne, v prvních dvou případech se pokaždé měnil stav, co nyní?!
29:05
Velmi aktivně se do brankoviště nacpal Dorsett a Hillera musel vykrýt jeho pokus!
28:40
Domácí jen lehce strkají kotouč do středního pásma.
27:52
Přihrávka rukou z obranného do středního pásma, v podání domácích, vhazovat se tak bude u Millera.
27:40
Ale pak to tak bývá, že ten ujede a je z toho zle. Teď se to stalo v případě úniku Jareda McCanna, který ale atakován nezamířil přesně a jeho rána končí vedle branky!
27:25
Calgary v této části zápasu drží soupeře v jeho obranném pásmu...
26:59
Jiří Hudler zkouší štěstí bekhendovou střelou a Ryan Miller musí znovu vytasit ostrý zákrok!
26:51
A pálí také Deryk Engelland, ale nepřesně, když puk se záhadně odrazil od zadní části branky a zůstal někde na síťce.
26:39
Zasahovat musel i Miller, který kryje ránu Raymonda.
26:00
Canucks jsou od úvodu druhé třetiny jasně lepší, další Vrbatova rána, tentokrát příklepem od hrazení, Hiller opět v rozkleku řeší vyražením kotouče do rohu kluziště.
25:16
Znovu aktivní Radim Vrbata, který napadal v útočném pásmu tak šikovně, že z hole hostujícího obránce dokázal ihned odpálit kotouč cíleně na Hillera, ten musel mít beton v pohotovosti.
24:30
Jen to zahučelo v sále, Wideman ostře hitoval Webera, pokračuje se ve hře, ale ta se také od úvodu druhé třetiny přitvrdila i ze strany domácích.
23:38
Obránce Kulak znovu vypouští ránu na branku Vancouveru, ale kotouč míří vedle tyče.
23:35
Ani Ryan Miller se na druhé straně nenudí, ostrý zákrok a hra přerušena.
22:49
Sam Bennett na druhé straně mohl vrátit Calgary vedení, ale míjí branku.
22:40
I Vancouver tedy využívá svou první přesilovku v utkání a hned o pár vteřin na to musel znovu Hiller být v permanenci.
22:03
Jenže z dorážky už BO HORVAT vyrovnává, když procedil kotouč pod rukou hostujícího brankáře! Asistence: Sven Baertschi, Ben Hutton.
22:00
Bo Horvat v blízkosti Hillera jen trefil brankáře Calgary...
21:51
Navíc se bude vylučovat, Hansen dostal úder vysokou holí od Widemana a Dennis Wideman odchazí na trestnou lavici.
21:36
Daniel Sedin dalším, kdo prověřil Hillera. Vancouver opravdu z kabin vyjel hodně aktivně a tlačí teď Calgary do defenzívy.
20:42
Výborné střídání Radima Vrbaty, který nejprve obral o kotouč Hamiltona a nabídl střeleckou pozici Baertschimu, který ale nezakončil přesně, pak se sám Vrbata dostal do zakončení a výtečný Hiller znovu zachraňoval Calgary.
20:25
Přesně tak, Canucks hned v útočném pásmu a kombinují kolem Hillerovy branky.
20:05
Začala nám tedy druhá třetina a dá se očekávat i nástup domácích Canucks, kteří budou chtít smazat jednogólové manko.
20:01
Druhá třetina nám za pár okamžiků začne, nechme se překvapit, jak nám zahýbe dosavadním výsledkem.
Jiří Hudler i po Hamiltonově trefě zůstává nejproduktivnějším hráčem Flames v sezóně, podílel se tedy na obou gólech Calgary, ten v domácím prostředí dal, dnes si připsal druhou asistenci. U obou branek byl i Gaudreau, který stejně jako v úvodním zápase u Hudlerovy trefy i dnes má gólovou asistenci.

Ferland (CGY), 2 hity
Máme tedy za sebou úvodní třetinu dnešního zápasu, po které vedou hráči Calgary v Rogers Areně 1:0. O jediný gól se postaral v prozatím jediné přesilové hře utkání hostující Dougie Hamilton, který dnes hraje své 180. utkání v soutěži, a pro kterého to byla teprve 23. trefa v NHL (obě čísla v rámci základní části soutěže).
20:00
19:40
Sutter se ocitl zcela sám před Hillerem, ten ale vytasil z lapačky parádní zákrok a domácím se tak ani z rozhodně největší šance v této třetině nedaří vyrovnat!
19:20
Canucks se nastěhovali po buly do útočného pásma a ještě zkouší před odchodem do kabin vyrovnat.
18:51
Domácí chybovali při přechodu do útočného pásma a hned z toho byla rychlá akce Flames, na jejímž konci stál Johnny Gaudreaum jeho rychlá střela z přihrávky zpoza branky ale nepřelstila Millera, který předvedl výtečný a pohotový zákrok!
18:07
Před Hillerem, když se hra zase posunula na druhou stranu, plno lidu, i tak si brankář hostů našel příklep Cracknella a vyráží jej až mimo kluziště.
17:57
Nenápadný pokus přes hráče od Engellanda vykopává Miller betonem.
17:07
Nejprve Hutton otestoval Hillerovu pozornost, pak Radim Vrbata najel do střelecké pozice, ale tvrdá rána z kruhu míjí branku Flames.
16:45
Nepřesnosti ve středním pásmu na obou stranách, kdy hráči buď zkazili lehčí přihrávku nebo jim utekl kotouč z čepele.
16:21
Vancouver nyní zase čelí aktivnější mezihře hostů, kteří drží kotouč na svých holích.
15:52
A Raymond se dostal do dobré střelecké pozice, rychlou střelu ale kryje Miller do náruče a přerušuje hru.
15:46
Flames po dlouhé době v útočném pásmu.
15:22
15:19
Bartkowski, během jehož vyloučení padl ten zatím jediný gól zápasu, chtěl vyrovnat, ale míjí branku Hillera.
14:50
Potvrzuje to i Ferland, který teď ostře hitoval Huttona a odstavil ho od puku, Calgary však vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
14:30
Domácí ale i nadále stupňují tempo a znovu jsou kolem Hillera, ale z toho optického tlaku produkují ale pouze minimum střel, Flames dobře čistí prostor kolem své branky.
13:58
Ztratil však potom kotouč na modré a hosté sehráli povedený útok v kombinaci trojdotekem, ale Monahan nedokázal z mezikruží zakončit přesně!
13:42
Ale Vancouver stále drží hru v útočném pásmu.
13:10
Teď konečně dva střelecké pokusy Canucks, jeden zablokován bránícími hráči, druhý Burrowse pak končí mimo branku.
12:49
Teď se hra zase posunula k Hillerovi, Vancouver ale jen vozí kotouč pásmem a nedaří se mu poslat nějakou střelu až na brankáře.
12:10
Frolík a jeho parta zamotali hlavu domácím, nakonec se od mantinelu dostal kotouč k Bennettovi, s jehož bleskovou střelou si ale Miller poradil.
11:20
Raymond znovu zkoušel střílet na Millera z pravého křídla, tentokrát jeho vysokou střelu brankář Canucks vyhlavičkoval.
10:40
Hra se pak vrátila do útočného pásma domácích a tady již Hillera zasahovat musel, při pokusu Daniela Sedina, za brankou pak velmi tvrdě, ale čistě, složil Brandon Sutter Matta Stajana a Rogers Arenou to jen tak souhlasně a pochvalně zahučelo.
10:21
Ihned po buly u Hillera si hosté vzali kotouč a odvezli jej do útočného pásma, kde ale neohrozili Millera.
10:08
Práci má na druhé straně i Hiller, který si zatím počíná velmi jistě a je tomu tak i v tomto případě. Hra přerušena a čas pro komerční sdělení.
09:40
Velká šance pro Monahana, který byl chvíli volný mezi kruhy, ale jeho střela neskončila za Ryanem Millerem, ten pokus z blízké vzdálenosti pokryl.
09:01
Jenže zahráli domácí jen na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Millera.
08:50
Tam ale i přes několik hitů nedokázali vybojovat střeleckou pozici a Canucks mají kotouč na holích.
08:35
Flames znovu zavezli hru do útočného pásma.
08:15
Těžký zákrok pro Millera, na kterého se řítil Raymond, ale brankář Canucks úspěšně zasáhl a vykryl střelu hráče, který několik sezón oblékal dres Vancouveru.
07:10
A vzápětí zkouší střelbu i Radim Vrbata, ale míjí branku.
07:01
Po delší odmlce má práci i Hiller, kterého provětral Cracknell.
06:27
A Bollig ihned ještě pálí na Millera, který úspěšně zasahuje.
06:25
Po reklamní přestávce startuje hra tvrdým sestřelem Bartkowskiho, kterého si podal Bollig.
05:30
Tady jsou tedy aktualizované zahajovací sestavy tak, jak oba týmy do zápasu naskočily:

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis, Bartkowski, Weber, Hutton, Sbisa – D. Sedin, H. Sedin, Sutter – Baertschi, Horvat, Vrbata – Burrows, McCann, Hansen – Prust, Cracknell, Dorsett.

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Bennett, Frolík – Bouma, Backlund, Bollig – Ferland, Stajan, Jones.

Rozhodčí: Leggo, Walsh – Knorr, Lazarowich.
05:00
A Calgary využívá početní výhodu! DOUGIE HAMILTON dostan přihrávku skrze celé pásmo od mantinelu, počkal si na příhodný moment ke střelbě a ranou na bližší tyč trefil přesně! Asistence: Johnnny Gaudreau, Jiří Hudler.
04:37
Miller znovu zasahuje, tentokrát proti Raymondově střele.
04:12
Matt Bartkowski dostává dvě minuty za podražení. Hosté si zahrají hned v úvodu zápasu přesilovku.
04:12
Hosté se dostali poprvé do většího tlaku a Michael Frolík stál sám proti Millerovi, ale nedokázal v obrovské příležitosti zakončit přesně!
02:35
Na druhé straně zkoušel překonat Hillera McCann, neuspěl. Hned na to stříllejícího hráče hitoval Lance Bouma.
02:10
A první zákrok i pro Millera, kterého provětral Engelland. Oproti původně oznámeným soupiskám došlo na obou stranách k drobným změnám, hned jak bude první příležitost, tak vám nabídnu lineups tak, jak opravdu oba týmy do hry nastoupily.
01:10
...ale nezabránil jeho dvojčeti Danielu, aby mohl zakončovat, a Hiller měl plné ruce práce se svým zákrokem. Takže v kleci hostů nakonec Jonas Hiller a Ramo zůstává na střídačce.
01:06
Russell tvrdým hitem sundal Henrika Sedina...
00:40
Domácí vyhráli úvodní buly a hned se snaží dostat a hlavně se usadit v útočném pásmu.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování utkání, tak pojďme do boje.
A jedno jubileum, Mickael Backlund, útočník Calgary, dnes nastoupí ke svému 300. utkání v NHL.
Pomalu čekáme na začátek dnešního duelu, už teď je ale jasné, že do zápasu zasáhne trojlístek českých hráčů, a to domácí křídelní útočník druhého útoku, mladoboleslavský rodák Radim Vrbata, a hostující duo také krajních útočníků, a to Jiří Hudler jako člen první formace a Michael Frolík, který bude do hry naskakovat za Hudlera jako křídelní hráč druhého útoku. Třetí český hráč Flames, Ladislav Šmíd, pořád absentuje kvůli zdravotním problémům.
Hezké velmi brzké ráno, vážení hokejoví fanoušci a nespavci. Na pořadu dne je dnes ve Vancouveru odveta úvodního zápasu NHL mezi Calgary Flames a domácím Vancouver Canucks. Klání obou mužstev se do Rogers Areny přesunulo ze slavného Saddledomu v Calgary, kde Canucks vyhráli zcela jasně 5:1.
Československá stopa v utkání

Radim VRBATA (VAN): 1 zápas, 0+0, -1, 6 střel na branku
Jiří HUDLER (CGY): 1 zápas, 1+0, -1, 3 střely na branku
Michael FROLÍK (CGY): 1 zápas, 0+0, -1, 4 střely na branku
Vzájemné zápasy

Kromě toho, že se oba týmy střetly již letos, tak proti sobě odehrály i loňské play-off, kdy Vancouver sehrál s Flames šestizápasovou bitvu, ze které nakonec odešel poražen. Zde jsou výsledky všech těchto zápasů.

15.04.2015 Vancouver – Calgary 1:2
Calgary Flames tedy doma v prvním zápase sezóny prohrálo 1:5 s Vancouverem, a tak míří na led soupeře s jediným cílem – vrátit svému kanadskému rivalovi prohru. Jediný gól Flames v prvním zápase vstřelil český útočník Jiří Hudler. Do utkání naskočil i kladenský rodák Michael Frolík, ale ten zápas dohrál stejně jako Vrbata s bilancí -1 v plus/mínus hodnocení, a bez zisku kanadského bodu.

V prvním utkání Calgary postrádalo v domácím zápase Masona Raymonda, který odehrál za Canucks pět sezón, ale Raymond se uzdravil a měl by ve známém prostředí ve Vancouveru nastoupit.
Vancouver Canucks jsou tím týmem, který onen první vzájemný zápas ovládl. V calgarském stadiónu Saddledome dokonce naprosto jednoznačně 5:1, když se prosadila dvojčata Sedinovi a po gólech vstřelili i Hansen, Sutter a Burrows. V tomto utkání chyběli kvůli zranění Markström a Virtanen, který tak stále čeká na svůj debut v NHL. Radim Vrbata však na ledě nechyběl, bodovat se mu však nepodařilo a navíc dohrál týmově vydařené utkání s bilancí -1 v plus/mínus hodnocení.
Dámy a pánové, vítejte u přímého přenosu z utkání NHL mezi kluby Vancouver Canucks a Calgary Flames. Dnešní duel nabídne souboj celků, které mají za sebou již úvodní představení v NHL sezóny 2015/2016 a které dokonce odehrály přímo proti sobě. Druhý letošní souboj dvou olympijských měst začne v neděli brzo nad ránem ve 4:00 a duelem vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.