Novosibirsk - Riga | ONLINE | 19.12.2016 13:30 | KHL 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Byly to velké nervy. Jakkoli se zdálo, že by Sibir měl poslední třetinu dohrát jenom z povinnosti, velké polevení ve vlastním výkonu ho klidně mohlo stát cenné body v boji o play-off. Třetí třetina byla z jeho strany dost mizerná a Dinamo toho využilo ke snížení. Více toho ale nakonec lotyšský klub nestihl. Českou stopu v utkání zajistil bek Adam Polášek, který si připsal na své konto asistenci.
Konec zápasu.
59:59
Darzinš byl na pravé straně úplně sám, vypálil směrem na Taylora, a ten puk neudržel ve výstroji. Sibir měl velké štěstí, že následné dorážky nebyly proměněny. Dinamo tenhle duel prohraje, za svou snahu si ale uznání určitě zaslouží.
58:49
Darzinš to zkusil individuálně, najel si v plné rychlosti do útočného pásma, jenže pak soupeře neukličkoval. Pár desítek sekund zbývá do konce tohoto střetnutí.
58:00
Zahlášeny poslední dvě minuty utkání.
56:31
Skvorcovs v obrovské šanci! Kulda mu na modré čáře přistrčil puk do jízdy, hostující forvard se řítil vstříc nájezdu, jenže svou střelu pak umístil hodně mimo Taylorovu bránu. Velká škoda pro Dinamo.
56:07
Hosté v plném počtu.
55:30
Sibir v téhle přesilovce nepotřebuje vyloženě útočit. Vypadá to zvláštně, ale nechce hlavně inkasovat v oslabení. Zatím se Kalninš nemusel nadechnout k žádnému vážnějšímu zákroku.
54:07
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., sekání).
54:06
Butuzov u mantinelu dostal hodně nepříjemný úder od Pavlovse. Zbytečné od hostující útočníka, který bude muset na trestnou lavici. Tohle DInamo rozhodně nepomůže.
53:10
Čas se Dinamu krátí. Ale rozhodně ho není málo. Domácí pořád tápu v tomto dějství. Budou nakonec potrestáni? Vůbec to není nemožné. Riga se snaží a to je rozhodně sympatické.
52:15
Zase se Dinamo prohnalo do útočného pásma velmi snadno. Naštěstí pro Sibir byly dvě střely zablokovány dobře postavenými beky.
50:55
Budou to pro Sibir ještě krušné chvíle. Třeba ho dostal do pohody oddechový čas. Třetí třetina je ze strany domácích stále ospalá a hodně utahaná.
50:44
Oddechový čas pro domácí.
50:32
Riga právě vstřelila branku!
Domácí si o to prostě koledovali. Taylor už prostě nemohl stačit na všechno. Sibiru se nepodařilo vyhodit puk do bezpečí, k puku se propracoval ROBERTS LIPSBERGS, jenž střelou přes beka Mišarina využil možná i nedobrého výhledu novosibirského brankáře. Bez asistence.
49:47
Alexejev tohle zakázané uvolnění soupeře jistil. Pak předal puk rozhodčím, aby hru mohli přesunout před Kalninše. Do konce utkání zbývá nějakých deset minut.
49:24
Další zakončení musel likvidovat Taylor! Do jízdy dostal přihrávku J. Redlihs, který z dálky slušně vypálil. Taylor byl pozorný. I nadále však dostávají hosté poměrně dost prostoru. Možná až přespříliš.
48:20
jen aby se Sibiriu nevyplatilo tohle polevení. Dinamo využívá slabších chvilek svého soupeře, který působí na ledě otráveně, že vůbec musí tohle dějství dohrávat. Ale náskok je jen dvoubrankový, to by si domácí měli uvědomit.
47:12
Freibergs vyzkoušel od modré čáry pozornost Taylora. Ten má ve třetí třetině doposud asi nejvíce práce. Ale i s touhle situací si nakonec dokázal celkem bez problémů poradit.
46:23
Arťuchin se vystavil do ofsajdu, rozhodčí správně přerušili hru. Bylo vidět, že je domácí útočník hladový, nakonec však v akci pokračovat nemohl. Komerční přestávka je na programu dne.
45:43
Šumakov by se rád propracoval ještě k nějaké trefě. Tentokráte však na Kalninše nevyzrál tak jako ve čtvrté minutě tohoto utkání.
44:43
Pervušin se ocitl v mezikruží, ale ke střele se nedostal. O pár chvil později kroužil v útočném pásmu Okulov, jenž si nakonec sjel k druhé tyčce, a odtud vypálil z bezprostřední blízkosti, trefil však pouze Kalninše.
43:39
Lipsbergs kombinoval u pravého mantinelu s Pavlovsem, ten ale o puk záhy přišel. Sibir hraje jednoduše, odpaluje puky, nesnaží se hrát na hrdiny. Důležité jsou pro něj tři body.
43:11
Kapitán Meija se snažil bojovat za brankou o puk, nakonec hru přerušili rozhodčí. A vhazování se bude konat před Taylorem.
42:18
M. Redlihs nahazoval puk na Taylora, důrazně se snažil dorážet Sestito, byl ovšem skvěle pokrytý domácími beky. I proto se novosibirský brankář mezi třemi tyčemi mohl cítit komfortně.
41:20
Pervušin našel před brankou Okulova, ten byl ovšem velmi dobře bráněný, takže nakonec ani nevystřelil. Kalninš mohl zůstat v tuhle chvíli v pohodě.
40:09
Uběhlo jen pár sekund utkání a Sibir totálně zaspal! Darzinš se nacpal k Taylorově k tyčce a zakončoval, následně ještě dorážel, ale domácí brankář dokázal odolat. Každopádně domácí by neměli v žádném případě nic podcenit.
40:01
Začala třetí třetina.
Sibir přidal ve druhé třetině z přesilovky další branku, a i nadále v pohodě ovládá hru. Pár možností si sice Dinamo vytvořilo, ne však takové, aby nějakým způsobem výrazněji ohrozilo brankáře Taylora. Ten má zkrátka velmi blízko čistému kontu, pokud si jeho tým povede v obraně pořád takto slušně.
Další třetina začne přibližně v 15:12.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:00
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Ralfs Freibergs – 2 min., držení protihráče).
37:35
Sibir v pohodě drží útočné pásmo, kontroluje výsledek. Teď se u tyčky na pravé straně objevil po parádní kžížné přihrávce Okulov, jenže puk dobře nezpracoval, takže si Kalninš dokázal poradit.
36:29
Zase Chlopotov jen tak nahozaval puk na branku z úhlu, z docela těžké pozice. Kdyby aspoň trefil branku, aby případně mohl někdo dorážet... Takhle jeho snaha povětšinou vyjde vniveč.
35:10
Arťuchin naskočil na led z trestné lavice a už se řítil sám na Kalninše! Zkusil úplně obyčejnou kličku a neuspěl. Lotyšského gólmana trefil přímo do hrudi.
35:00
Domácí v plném počtu.
34:14
Toluzakov si nerozuměl se svými spoluhráči. i když měl na levé straně dost prostoru, nebyl atakovaný, tak zcela mizerně přihrál. Dinamo ještě udrželo pásmo, ale zase Tylora výrazně neohrozilo.
33:15
Darzinšovi střela nesedla z levé strany. Dinamo každopádně vytvořilo hezký přesilovkový deštník. Jenže o pár chvil později zase o pásmo přišlo.
33:00
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Arťuchin – 2 min., podražení).
32:22
Chytře nyní zavezl Skvorcovs puk do útočné třetiny. Dinamo moc hezky zakombinovalo, nakonec se puk ocitl na modré čáře, odkud hostující obránce vypálil. Kdyby neměl Taylor dobrý výhled, asi by měl značně větší potíže.
30:48
Puk nyní skončil v ochranné síti. Taylor teď neměl mezi třemi tyčemi úplně dobrý výhled, ale i tak nezasahoval. Nutno pochválit taktéž domácí defenzívu.
30:00
První půlhodinka utkání je za námi. Můžeme konstatovat, že Sibir na ledě dominuje, Dinamo do nějakého většího tlaku nepouští. A směřuje za povinným vítězstvím v boji o play-off.
28:48
Domácí v plném počtu.
28:27
Ani tohle zakončení se k Taylorovi nakonec nedostalo. Riga v téhle početní výhodě zase neuspěje. Ofenzíva lotyšského klubu je opravdu hodně tristní.
27:42
Až nyní se Dinamo prosadilo nějakým střeleckým pokusem. Nicméně ihned po něm velmi záhy ztratilo pásmo.
26:48
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Adam Polášek – 2 min., držení protihráče).
26:00
Zakázané uvolnení, to je přestupek, kterého se nyní dopustilo lotyšské Dinamo. Sibir se tak chystá na další atak v jeho útočném pásmu, kam se hra před bránu Kalninše právě stěhuje.
25:19
Sibir udržuje pohodlný náskok. Taylor i na začátku druhé třetiny nemusel vytahovat nějaký složitější zákrok. Dinamo zkrátka potvrzuje, že venku se mu po celou sezónu hrubě nedaří.
24:34
Cibulskis se dostal u mantinelu do šprajcu a pravděpodobně si poranil ruku. Nepříjemný a nezaviněný střet. Hostující bek musel odjet v přerušené hře na střídačku.
23:30
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí nakonec tuhle početní výhodu využili. Přidali na své konto uklidňující trefu. Kemppainen vrátil puk dozadu najíždějícímu si STĚPANOVI SANNIKOVOVI, který pumelicí prostřelil bezmocného Kalninše. Asistence: Joonas Kemppainen, Adam Polášek.
22:47
Šalunov si počkal, komu puk přihraje, až si vybral svého spoluhráče, jenž vypálil na branku. Kalninš měl před svou brankou nepořádek, nakonec si však Dinamo poradit dokázalo.
22:11
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., hákování).
21:42
Šalunov se dostal v mezikruží k dobrému střeleckému pokusu, po dalším vhazování vystřelil ze slušné pozice ještě jednou, ale ani jednou hostující muž ve výstroji, jemuž dnes dvojku dělá Sedláček, nekapituloval.
21:29
Domácí v plném počtu.
21:15
Sibir zase ušetřil cenné vteřinky za Kalninšovou brankou. Z početní výhody nezbývá Dinamu opravdu mnoho. Pořád je v útoku hodně mizerné.
20:34
Domácí se řítili v oslabení do brejku! Kemppainen hledal přihrávkou z pravé strany najíždějícího si Okulova, jenže ten na puk o kousek nedosáhl.
20:01
Začala druhá třetina.
Už před zápasem byl Sibir jasným favoritem a zatím svou dominanci potvrzuje. Nicméně Dinamu zatím dokázal vsítit jen jeden gól, o který se postaral Šumakov, takže jeho náskok je pořád dost ošemetný. Hosté toho jinak v Novosibirsku moc nepředvedli, určitě si představovali lepší výkon. Ten zatím odvádí snad jen brankář Kalninš.
Další třetina začne přibližně v 14:22.
20:00
První třetina skončila.
19:31
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Georgij Mišarin – 2 min., držení protihráče).
19:00
Zahlášena poslední minuta první třetiny.
18:37
Zyrjanov se řítil do samostatného úniku! Jenže nakonec ztratil stabilitu, možná i díky zásahu jednoho z protihráčů, který na něj dotíral. Nakonec nemohl střílet, takže zkusil přihrávat zpět před branku. Své spoluhráče ale nenašel.
17:49
Trošku unáhlené zakončení Chlopotova. Je asi pravda, že chtěl spíše nahodit, jenže Kalninšův prostor netrefil. I proto Sibir záhy o pásmo přišel, a to se přitom řítil do brejku tři na dva.
17:15
Sibir by opravdu rád přidal nějaký pojišťující gól. Jenže Kalninš drží svůj tým nad vodou. Teď bude čelit dalšímu útoku, vhazování se bude konat opětovně před jeho bránou.
16:26
Meňšikov udělal kličku do středu a vypálil, nicméně na soupeřova gólmana si nepřišel. K puku se ještě snažil protlačil Butuzov, nicméně nebyl úspěšný.
15:21
Z otočky nyní pálil Okulov, ale naslepo mezírku mezi tyčkou a Kalninšem nenašel. Pohotový zákrok gólmana lotyšského celku. Opět je hra přerušená, opět se bude provádět vhazování.
14:49
Sestito pálil z pravého kruhu. Jenže bez úspěchu. Taylor na jeho pokus velmi dobře viděl a schoval ho do své výstroje. Vhazování před jeho brankou bude v tuhle chvíli následovat.
14:26
Trošku náhodou se dostal do obrovské šance Chlopotov, nová posila Sibiru z moskevského CSKA! Sám byl překvapený, kolik prostoru má na levé straně. Nakonec se natlačil před Kalninše, trefil však pouze jeho rameno.
13:21
Šalunov si na pravé straně dělal prostor ke střele, nakonec však ani dlouhá příprava nepomohla k přesnému zakončení. Střela skončila pouze na zadním mantinelu za Kalninšovou bránou.
13:10
Kalninš střelu od modré čáry, která se odrazila od zadního mantinelu, pojistil, a puk schoval pod svou lapačku. Následovat bude druhá reklamní pauza tohoto střetnutí.
12:30
Tempo hry oproti začátku tkání opravdu hodně polevilo. Sibir je sice před brankou soupeře nebezpečnější, ale ne nijak výrazně. Jak Taylor, tak Kalninš v poslední době nemuseli složitěji zasahovat.
11:20
Sice hostující Skvorcovs ukázal, že míchat s pukem rozhodně umí, ale vrhl se do velké přesily, takže vlastně nemohl uspět. Na druhé straně se hráči Sibiru vystavili do ofsajdu.
10:05
Sibir oproti parádnímu vstupu do utkání polevil. Ne že by Dinamo nějakým způsobem hrozilo a tlačilo, každopádně síly na ledě evidentně srovnalo.
09:16
Mišarin se dostal k puku na modré čáře a ihned ho vyslal směrem na bránu. Jeho pokus byl asi tečovaný, takže se mezi tři tyče nakonec nevešel.
08:10
M. Redlihs slušně operoval za brankou soupeře, nakonec přihrál svému spoluhráči na střelu, jenže ten jednoduše zakončoval špatně. Ani v tomhle případě se Taylor nijak výrazněji nepotil.
07:26
Taylor, který toho zatím doposud moc předvést nemusel, pro jistotu schoval puk do své výstroje. Po první reklamní přestávce tohoto utkání se bude vhazovat před jeho bránou.
07:17
Hosté v plném počtu.
06:36
Dinamo se nyní dokázalo osvobodit. Kalninš v tomto oslabení zatím nemusel výrazněji zasahovat.
05:34
Sibir se usadil v útočném pásmu svého soupeře. Šalunov hledal nyní svého spoluhráče před brankou, nicméně soupeř měl tenhle prostor pohlídaný. Na modré jinak číhá také český bek Polášek.
05:17
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Guntis Galvinš – 2 min., držení protihráče).
04:23
Další velká možnost Sibiru! Sannikov z levé strany našel před brankou Butuzova, který se snažil zakončovat po jednoduché kličce, ale tentokráte si Kalninš poradit dokázal.
03:34
Sibir právě vstřelil branku!
Skvělý vstup domácího celku do tohoto utkání. SERGEJ ŠUMAKOV přebral ve středu pole volný puk, najel si do pásma z levé strany, a krásnou přesnou ránou vymetl růžek Kalninšovy brány. Bez asistence.
02:55
Sbir se jinak představí s dvěma novými posilami, kteří naposledy působili v CSKA Moskva. Ve druhé lajně působí na centru Chlopotov, v obraně pak vedle Poláška bek Alexejev.
01:55
Menší závar před Kalninšem. Ovšem obrana Rigy nakonec dokázala odolat. Každopádně Sibir je v úvodu utkání přece jenom o něco aktivnější.
01:17
Sčastlivyj se snažil dojet puk, každopádně rozhodčí už předtím přerušili hru, pravděpodobně kvůli ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:29
Šumakov našel svou přihrávkou z levé strany Boychuka, ten se snažil ohrozit Kalninše, jenže jeho pokus byl zablokovaný. Zatím mohl být hostující gólman v klidu.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Polášek, Meňšikov, Několenko, Žafjarov, Naumov, Beljakov, Mišarin – Boychuk, Šalunov, Šumakov – Arťuchin, Chlopotov, Skabelka – Zyrjanov, Okulov, Pervušin – Sannikov, Kemppainen, V. Butuzov.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Freibergs, Galvinš, Cibulskis, K. Redlihs, Jerofejevs, J. Redlihs, Balinškis – Meija, Bičevskis, Darzinš – E. Kulda, Sčastlivyj, Skvorcovs – M. Redlihs, Tim Sestito, Toluzakov – Lipsbergs, Pavlovs, Saulietis – Jelisejevs.

Rozhodčí: Ibatulin, Komarov – Golovljov, Něstěrov.
Domácí zaměstnávají českého brankáře Alexandera Saláka, podle posledních zpráv ho však trápí zranění v dolní části těla. Objevit na ledě by se však měl obránce Adam Polášek. V hostující brance by mohl nastoupit Jakub Sedláček, který se však českého souboje brankářů nakonec zřejmě nedočká.
Dinamo je po Novokuzněcku druhým nejhorším týmem celé KHL, který už snad prakticky ani nemůže věřit na lepší umístění než na současné poslední místo v tabulce Západní konference. Z posledních osmi utkání padlo hned šestkrát, naposledy však doma dokázalo překvapit bratislavský Slovan, který porazilo o jednu branku.
Je to už docela dlouho, co se Sibir objevil v soutěžním utkání naposledy, konkrétně předminulou středu, kdy podlehl před vlastními fanoušky Omsku. Celkově zkrátka nedokáže získat nějakou delší šňůru vítězství, a i proto se ve Východní konferenci nachází na jedenáctém místě.
Sibir je mimo postupové pozice do play-off, což se mu v letech minulých opravdu nestávalo, a svou pozici si rozhodně hodlá vylepšit proti lotyšskému Dinamu, které se prakticky rozloučilo s nadějí na závěrečné boje po základní části. Domácí zkrátka potřebují tři body jako sůl, hosté nebudou mít na jejich ledě vůbec co ztratit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud