NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Washington - 23. února 2018   01:30

Florida
Florida
04:50' Mamin (McCoshen, McCann) • 56:18' Bjugstad (Barkov, Dadonov) • 59:42' Trocheck (Huberdeau, Yandle)
3:2
(1:1, 0:1, 2:0)
Washington
Washington
18:55' Eller  (Burakovsky, Orpik) • 29:56' Burakovsky  (Ovečkin)
Florida
Kendrick Nicholson, Dave Jackson – Darren Gibbs, Trent Knorr
BB&T Center, Sunrise
Washington

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

3. Nick Bjugstad (FLA) 1+0
Je konec! Florida Panthers nakonec předvedla ke konci zápasu skvělý obrat a tři body zůstávají doma.
V polovině hry vymyslel nejlepší střelec NHL Alexandr Ovečkin brilantní přihrávku, po které se ocitl sám před bránou André Burakovsky a měl čas i na zpracování puku, po kterém vypálil přesně k levé tyči.
Do třetí třetiny vlétli domácí velmi aktivně, ale vyrovnávací branku vstřelili až v 57. minutě, když Barkov přihrál před bránu z levé strany, kde bruslí dostal puk do brány Nick Bjugstad. Ke konci šli hosté do oslabení, čehož domácí využili a osmnáct vteřin před koncem skvěle tečoval ránu Hubberdaua Vincent Trocheck.
59:58'
Střela hostujícího hráče nebyla marná, ale nakonec skončila vedle brány.
59:45'
Domácí sice vyhráli buly, ale následně jen odevzdali puk.
59:42'
Buly se bude opakovat, jelikož se domácí dostali příliš brzo dopředu.
59:42'
Hosté jsou v šesti!
59:42'
Oddechový čas pro domácí.
59:42'
Florida právě vstřelila branku!
Florida dává gól osmnáct vteřin před koncem v přesilové hře a je velmi blízko k výhře! Jonathan Huberdeau našel před bránou VINCENTA TROCHECKA, který skvěle tečoval puk a ten skončil za zády Bradna Holtbyho! Asistence: Jonathan Huberdeau, Keith Yandle.
59:19'
Oddechový čas pro hosty.
59:19'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., nedovolené bránění).
58:47'
Nyní to jsou Capitals, kteří se dostali k pár střelám, ale ani jedna neskončila za zády Roberta Luonga.
58:05'
Roberto Luongo nyní musel být ve střehu aby si poradil se střelou hostujícího hráče, což se mu nakonec povedlo.
57:26'
Florida mohla jít dokonce i do vedení, ale Braden Holtby si na svůj účet připisuje další fantasticky zákrok! Každopádně domácí jsou na koni a po vyrovnávací brance velmi aktivní.
56:18'
Tak přece jen domácí vyrovnávají! Aleksander Barkov se těžce, ale přece jenom dostal přes obránce a na levé straně a následně přihrál před bránu, kde se k puku dostal NICK BJUGSTAD, kterému se kotouč odrazil od brusle k pravé tyči. Asistence: Aleksander Barkov, Jevgenij Dadonov.
55:41'
Roberto Luongo inkasoval tvrdou ránu pukem, ale ten nakonec zpacifikoval. Po komerční přestávce tak následuje buly před bránou Floridy.
55:00'
Domácí byli pod menším tlakem ve svém pásmu, ale nakonec se osvobodili.
54:20'
Nyní o puk přišel Jevgenij Dadonov a jeho spoluhráči tak musí z hostující třetiny pryč.
53:15'
Brett Connolly chytře dával puk zpoza brány v třetině Floridy, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal a střela tak nepřišla.
52:37'
Nyní Panthers vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.
52:06'
Tlak Floridy, která byla na začátku třetí třetiny velmi aktivní, nyní vyprchal a u puku jsou opět častěji hosté.
51:50'
Obrana Washingtonu skvěle zapracovala a odebrala puk ve vlastním pásmu.
50:58'
Ovšem po buly hra dlouho netrvala a Capitals se provinili dalším zakázaným uvolněním.
50:51'
Nyní je hra opět přerušena, jelikož domácí hráč Mark Pysyk přihrál rukou.
50:37'
Tentokrát se zakázaným uvolněním dopustili hosté, když puk přes celé kluziště vyhodil John Carlson.
50:17'
Další rána hráče Capitals, ale tentokrát byla zblokována do ochranné sítě a po komerční přestávce se bude pokračovat.
49:55'
Opět jsou hosté nastěhování ve třetině Panthers a dostali se ke střele, která ovšem skončila vedle brány.
49:16'
Nyní se bude vhazovat před brankářem Robertem Luongem, protože se jeho spoluhráči dopustili zakázaného uvolnění.
48:40'
Domácí jsou opět v pásmu Capitals, ale následně o puk přišli a dopředu jde Washington.
47:05'
Krátce po buly vypálil Jonathan Huberdeau, ale Braden Holtby jeho pokus viděl a chytil.
47:03'
A další střela domácího hráče, ovšem Braden Holtby byl i nyní připraven a puk skryl ve své výstroji. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:30'
Nyní se ale bojuje za bránou Luonga.
45:49'
Ve třetí třetině je zatím domácí Florida lepším týmem, jelikož chtějí co nejdříve srovnat a i v oslabení se pokoušeli dostat se ke střele.
44:54'
Domácí se skvěle ubránili a následně si vytvořili další šanci, ale opět byl připraven Holtby.
44:45'
43:24'
Roberto Luongo předvedl skvělý zákrok, když se ke střele dostal hostující hráč, ale brankář Floridy betonem vyrazil puk do tyče!
42:45'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 2 min., hákování).
41:55'
Roberto Luongo musel byt připraven aby chytil puk po střele hostujícího útočníka.
41:34'
Krátce po buly se Washington dopustil dalšího zakázaného uvolnění a stále nemůže vystřídat.
41:27'
Následně hosté vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.
41:05'
Domácí do třetí třetiny vlétli velmi aktivně a vytvořili si další střeleckou šanci, při které musel Braden Holtby zasahovat.
40:43'
Poté musel na druhé straně zasahovat Braden Holtby, aby zblokoval pokus domácího hráče, který vypálil z levé strany.
40:26'
Hosté se hned na začátku dostali ke střele, ale nebyli úspěšní.

Vyhrané buly: 11:10
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Washington jde do šatny před poslední části základní hrací doby jako vedoucí tým. V polovině hry vymyslel nejlepší střelec NHL Alexandr Ovečkin brilantní přihrávku, po které se ocitl sám před bránou André Burakovsky a měl čas i na zpracování puku, po kterém vypálil přesně k levé tyči. Ke konci této periody se ještě nechal vyloučit český útočník Jakub Vrána, ale Capitals se v pohodě ubránili.
40:00'
39:42'
Domácí jsou ale stále ve třetině Capitals, ovšem stále nepřišlo žádné ohrožení brány Holtbyho.
39:32'
38:58'
Hosté se zatím brání skvěle a nenechávají domácí se dostal do nějaké vážnější střely.
38:13'
Florida může využít přesilové hry a srovnat stav utkání. Ovšem nyní se puk dostal mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.
37:32'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., držení).
37:18'
T. J. Oshie byl příliš rychlý a vjel do domácího pásma dřív, než jeho kolega s pukem. Rozhodčí tak odpískal ofsajd.
36:19'
Aaron Ekblad chtěl využít menší chyby při rozehrávce Capitals ve středním pásmu a následně se dostal k puku, ovšem jeho pozdější střelu Braden Holtby viděl a vyrazil kotouč.
35:50'
Opět jsou u puku hosté a následně se přesouvají do třetiny Floridy.
35:02'
Vincent Trocheck posunul puk za sebe, kde se ke střele dostal Denis Malgin, ale jeho rána byla zblokována pouze do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
34:30'
Michael Matheson nebezpečně nahodil puk na hostující svatyni, ovšem obrana Capitals tento pokus zablokovala.
33:46'
Washington se úspěšně dostal do třetiny Floridy a následně se jeho hráči dostali před bránu kde ale puk raději chytil Roberto Luongo do své lapačky.
32:45'
Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, ale když už se dostanou do pásma Capitals, tak jim puk odebere hostující obrana, která je dnes ve skvělé formě i s českým hráčem Michalem Kempným.
31:33'
Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním a Braden Holtby tak musí být pozorný, jelikož se bude vhazovat před jeho bránou.
31:00'
Nyní skončil kotouč mimo hrací plochu a rozhodčí vhodí puk ve středním pásmu.
30:43'
Nyní je hra přerušena a následuje tak komerční přestávka. Po nepovedeném začátku utkání je Washington jasně lepší a momentálně dominuje hře.
29:56'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté využívají svou druhou přesilovou hru otáčí stav utkání na 2:1! Alexandr Ovečkin velmi chytře našel bekhendem před bránou volného ANDRÉ BURAKOVSKÉHO, který měl čas si kotouč zpracovat a následně vypálil přesně k levé tyči. Asistence: Alexandr Ovečkin.
29:36'
Capitals mají další přesilovou hru a drží domácí v jejich pásmu.
29:14'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., nedovolené bránění).
28:50'
Domácí se při snaze dostat se do třetiny Washingtonu, dopustili ofsajdu a následuje další buly ve středním pásmu.
28:32'
Nyní se vhazuje ve středním pásmu, potom co se puk ocitl mimo hrací plochu.
27:39'
Následný útok domácím netrval zrovna dlouho a kotouč je opět v jejich třetině.
27:09'
Jay Beagle hledal nějakého svého lépe postaveného spoluhráče, ale následně o puk přišel a hosté tak musí pryč z pásma Floridy.
26:35'
Opět se hosté nastěhovali do domácí třetiny, ale zatím žádná střela nepřišla.
26:07'
Tentokrát se hosté nedomluvili a Tom Wilson se dostal do třetiny Panthers dřív, než z ní vyjel jeho spoluhráč. Rozhodčí tak odpískal ofsajd a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:52'
Nick Bjugstad zkoušel překvapit Holtbyho z levé strany, ale i ten byl připraven a chytil kotouč do lapačky. Následuje tak buly před bránou Washingtonu.
25:40'
Na chvíli se domácí dostali do třetiny Capitals, ale posléze to byli právě hosté, kteří vypálili na bránu, ovšem Roberto Luongo střelu viděl a chytil jí do své výstroje.
24:29'
Poslední minuty jsou Capitals lepším týmem na ledě a tentokrát se postaral o další střelu John Carlson, ovšem ta na bránu Luonga nezamířila, nýbrž byla zblokována.
23:58'
Velké problémy při rozehrávce domácích borců, ale nakonec to obrana Floridy vyřešila v klidu a dostala kotouč ze svého pásma do bezpečí.
23:09'
Washington se dostal do třetiny domácích a připravuje si místo pro střelu.
22:46'
Chandler Stephenson chtěl od modré nahodit puk na bránu, ale tento skončil vedle domácí svatyně.
22:13'
Alexandr Ovečkin se dostal s pukem až před bránou Panthers, ale následně zklamal své fanoušky při zakončení.
21:41'
21:18'
Florida je opět v pásmu Capitals, ale k další střele se nedostala.
20:19'
Fantastický zákrok, který předvedl Braden Holtby! Vincent Trocheck po skvělé přihrávce zakončoval do poloprázdné brány, ale hostující brankář levou rukou dokázal vyrazit kotouč a podržel tak svůj tým!

Vyhrané buly: 12:7
První třetina je minulostí, ale padly v ní dvě branky a stav je nerozhodný. Už v 5. minutě Braden Holtby nepředvedl nejlepší zákrok, když z něj vypadl puk, na který okamžitě zareagoval domácí Maxim Mamin a Florida šla do vedení. Nakonec ale šedesát pět vteřin před koncem vyrovnal Lars Eller, který nádherně ztečoval střelu André Burakovského přímo do brány.
20:00'
19:55'
Střela těsně před závěrečnou sirénou skončila z hole domácího hráče jen vedle brány Holtbyho.
19:41'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min., držení).
18:55'
André Burakovsky nahodil puk k pravé tyči na domácí bránu, kde ho ještě skvěle tečoval LARS ELLER a Roberto Luongo nestihl a ani nemohl zareagovat. Asitence: André Burakovsky, Brooks Orpik.
18:25'
Lars Eller si objel bránu a následně před ní nahodil kotouč, ovšem ten žádný z hráčů Capitals nedorazil do brány.
17:40'
Denis Malgin fantasticky poslal puk pod sebe a následně se jeho spoluhráč dostal ke střele, ovšem tu viděl Braden Holtby a vyrazil jí.
16:45'
Opět jistý Roberto Luongo, který si po menších zmatcích před jeho brankovištěm nakonec vzal kotouč do lapačky.
15:42'
Ovečkinova střela byla zblokována a nezamířila tak na svatyni Floridy.
15:13'
Hosté se opět nastěhovali do domácí třetiny, ale tentokrát neohrozili bránu Luonga.
14:44'
Až nyní musel Roberto Luongo zasahovat, ovšem nahozený puk si v pohodě chytil do lapačky a následuje komerční přestávka.
14:43'
14:19'
Domácím se podařilo vyhodit puk bez nějakých problémů a Washington zatím nepředvádí dobrou přesilovku.
13:36'
I v oslabení to Panthers zkusili a po přihrávce svého kolegy se Connor Brickley snažil zakončit, ovšem u svého pokusu sundal helmu brankáři Bradmu Holtbymu a hra je přerušena.
12:55'
První přesilová hra pro Washington, ovšem jsou to domácí, kteří se vydali s pukem do třetiny hostů kde ale o něj následně přišli.
12:43'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., hákování).
12:11'
Hosté se osvobodili výhozem přes celou hrací plochu a dopustili se zakázaného uvolnění.
11:51'
Střela, kterou vyslal Jay Beagle od modré šla pouze vedle pravé tyče domácí brány.
11:41'
Nához hostů si opět sebral do své lapačky Roberto Luongo a následuje tak buly v pásmu Floridy.
11:27'
Roberto Luongo raději uklidňuje hru a rozhodl se chytit puk, který přicestoval vedle jeho brány.
10:53'
Nick Bjugstad se dostal s pukem až před brankáře Holtbyho, ale následně ho nedokázal dostat za jeho záda.
10:44'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 5 min., bitka).
10:44'
A máme tady první bitku! Domácí Derek MacKenzie se pustil do rvačky s Brooksem Orpikem, ale po pár ranách pěstí šel hostující hráč k zemi a oba už usedají na trestnou lavici.
10:05'
Po vhazování se hosté pokusili ohrozit domácí svatyni, ale nic vážnějšího nevymysleli a kotouč je opět na holích Panthers.
09:47'
Útočník Floridy prohrál rychlostní souboj s hostujícím obráncem a domácí se tak provinili zakázaným uvolněním. Následuje buly před svatyní Luonga.
09:09'
08:49'
Nebezpečná střela, který měla gólové parametry a některé diváky už zvedala ze sedadel, nakonec zamířila těsně vedle brány Bradna Holtbyho.
08:25'
Domácím se nepovedl přechod do pásma Washingtonu a rozhodčí jim odpískal ofsajd.
07:52'
Po bojích před bránou Holtbyho se domácí hráč těžce zvedá a pravděpodobně zasažen do obličeje odjel na svou střídačkou. Hra pokračuje a rozhodčí nikoho dalšího nevyloučili.
07:21'
Nakonec to byl český útočník Jakub Vrána, který usedl na trestnou lavici a Florida se může dostat do dvoubrankového vedení při první přesilové hře v dnešním utkání.
07:09'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
07:09'
Skvělá a tvrdá střela hostujícího hráče skončila jen na dobrém zákroku domácího brankáře Roberta Luonga, ovšem jeden z hráčů se dopustil nedovoleného zákroku a trestná lavice je připravena.
06:03'
Opět se domácí dostali až k bráně Holtbyho, ale tentokrát skvěle zapracovala obrana Washingtonu a dostala puk do bezpečí.
04:50'
Ian McCoshen vystřelil na bránu Capitals, kde sice předvedl Braden Holtby zákrok, ale kotouč z něj po chvíli vypadl, čehož využil MAXIM MAMIN a stává se prvním střelcem v dnešním utkání! Asistence: Ian McCoshen, Jared McCann.
04:09'
Domácí rozehráli novou akci od své brány a následně dostali kotouč do třetiny Capitals, ovšem tam pobyli pouze chvíli a následně přišlo další ohrožení hostů, ovšem Roberto Luongo byl připraven.
03:24'
Nyní se hosté dopustili ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
02:45'
Braden Holtby si nebyl jistý zákrokem proti střele hostujícího hráče, ale nakonec puk zůstal pod nim a po dvou minutých a čtyřicet pěti minutách je hra poprvé přerušena.
02:19'
Michael Matheson se snažil nahodit puk na hostující bránu od modré čáry, ovšem obrana Capitals tento pokus zabokovala.
01:45'
Nyní domácí, kteří hrají v červených dresech se dostali do hostující třetiny, ale následně je Washington vytlačil.
00:59'
Další nebezpečná přihrávka před bránou Luonga, ale ani tentokrát nepřišlo hrožení floridské svatyně.
00:30'
Hosté se sice dostali do třetiny Capitals, ale střela na bránu nepřišla.
00:01'
Diváci si společně s hráči připomněli obrovskou tragédii, která se odehrála minulý týden na floridské střední škole, kde střelec zabil 17 lidí, včetně dětí a učitelů. Následně zazněla americká hymna v podání dětského sboru. Úvodní buly je tak o pár desítek minut spožděno.
Ještě jednou vás vítám u dnešního utkání mezi týmy Florida Panthers a Washington Capitals. Dnes jsou v sestavě Washingtonu i dva čeští hráči Michal Kempný na postu obránce ve třetí formaci a útočník Jakub Vrána, který bude hrát ve formaci druhé.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, McCoshen – Bjugstad, Barkov, Dadonov – Malgin, Trocheck (A), Huberdeau – Sceviour, McCann, Mamin – Brickley, MacKenzie (C), Haley.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Djoos, Niskanen, Orlov, Kempný, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Dave Jackson – Darren Gibbs, Trent Knorr.

Washington Capitals:

Washington Capitals se nachází momentálně na čtvrtém místě ve Východní konferenci se sedmdesáti pěti body a skóre 187:180. Forma Capitals je střídává a v poslední zápase přivítali na svém ledě Tampa Bay. První třetina ale patřila Lightning, kteří jí vyhráli jasně 3:0. Ve druhé periodě přišlo snížení a ve třetí dvacetiminutovce to už bylo jen o jednu branku. Nakonec ale hosté vstřelili další branku a vyhráli 4:2. Nejlepším střelcem nejen Washingtonu, ale i celé NHL je se třiceti šesti góly rus Ovečkin.

Florida Panthers:

Florida Panthers se momentálně nachází ve Východní konferenci na dvanáctém místě s padesáti osmi body a se skóre 166:186. Florida je poslední zápasy v dobré formě, ovšem poslední dvě utkání prohrála. Naposled zavítala na led Toronta. Byli to domácí, kteří se dostali v první třetině do vedení, když se trefil Van Riemsdyk. Ve druhé části se 18 961 diváků branky nedočkalo a v poslední dvacetiminutovce, i když hosté měli 5x více střel tak branku nepadli a Toronto vyhrálo 1:0. Nejlepším střelcem je s dvaceti dvěma brankami Troček.
V dalším utkání NHL se proti sobě utkají týmy Florida Panthers a Washington Capitals. Poslední vzájemný zápas těchto mužstev se odehrál před měsícem v BB&T Centru. Stav po první třetině byl 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce šli opět domácí do vedení, ale nakonec šli do šatny jako vedoucí hosté. Ti poté přidali ve třetí periodě ještě jeden gól a Washington vyhrál 4:2. Nyní se opět bude hrát v BB&T Center. Tato aréna nabídne kapacitu pro 20 737 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.