Přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního dne, před námi je ještě pestrý olympijský program. Loučí se s vámi Petr Dejnožka.
Statistiky zápasu:

střely: 30:25
trestné minuty: 8:10
přesilové hry: 0/5 – 1/4
Závěrečný zápas těchto dvou mužstev v základní skupině ženského turnaje staví do lepší pozice v boji o záchranu Němky. Ty po zásluze poráží Japonsko 4:0 a ve skupině končí třetí. Obě mužstva nyní budou čekat na poražené čtvrtfinalisty, se kterými si to rozdají o udržení v elitní divizi mistrovství světa.
60:00
59:28
Německo právě vstřelilo branku!
Ale ani tento tah jim nevychází podle představ! Od vlastní modré čáry jen lehce plácla do kotouče FRANZISKA BUSCHOVÁ a ten se se štěstím dokutálel do prázdné japonské branky – 0:4! Asistence: Susann Götzová.
58:40
Japonky to přece jen zkouší ještě bez brankáře!
58:31
A je definitivně rozhodnuto! Japonský kouč se ještě ani nestihl uchýlit ke hře bez brankáře a jeho tým inkasuje potřetí! Nahození Kamenikové usměrnila Eisenschmidová k KERSTIN SPIELBERGEROVÉ, jež jemnou tečí dopravila kotouč do japonské svatyně – 0:3! Asistence: Tanja Eisenschmidová a Nina Kameniková.
58:17
A znovu se hraje u japonské svatyně, čas se Japonkám velmi krátí.
57:49
Sakagamiová si nyní rozhodně bude rvát vlasy! Měla totiž stoprocentní příležitost na snížení stavu, jenže z pravého kruhu nedokázala propálil vyjetou brankářku Německa!
57:23
Němky velmi dlouho drží puk v útočném rohu a sbírají cenné vteřinky.
56:36
Nahození od modré čáry tak zvláštně proskákalo až do německého brankoviště, kde ho neomylně tělem přikryla Harrerová.
55:50
Velmi dlouho se hraje bez přerušení, stále se hra motá okolo půlící čáře. Šance Japonek se každou minutou snižují.
54:54
Němky pouze posouvají kotouč do útočného pásma a mizí na střídačce. V tuto chvíli jim to naprosto stačí a vyhovuje.
54:11
Na druhé straně Harrerová kryje puk pod lapačku a po delší době tím usazuje Japonky v útočné třetině.
53:53
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Beckerová však z bezprostřední blízkosti napálila pouze japonskou brankářku!
52:47
Stále se hraje před japonskou klecí, tlak Japonek po přesilové hře naprosto vyšuměl.
52:00
Fudžimotová musela znovu přerušit hru a skrýt kotouč pod svou lapačkou, což velmi vyhovuje německému soupeři. Ten je osm minut od třetího místa ve skupině.
51:37
Gotzová prudkou střelou prověřila v přesilové hře pozornost japonské brankářky, k ničemu většímu ale nedošlo. Sakagamiová je také na ledě.
50:22
Němky přežily další oslabení a mohou si v obraně trochu odpočinout. Mají totiž k dispozici zkrácenou přesilovou hru.
49:37
Amwanderová v oslabení mohla rozhodnout, unikala sama na branku a byla faulována. Tomoko Sakagamiová (JPN) oslabuje svůj tým hákováním. Pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
49:12
Německo se osvobodilo, soupeřky musí zakládat další útočnou akci zpoza vlastní svatyně.
48:22
Ten se však nyní ještě umocní, Japonsko totiž bude hrát přesilovou hru. Únik Sakagamiové byl zastaven podražením Hammerleové (GER), která bude netrpělivě trnout u časoměřičů.
48:08
Nyní již sledujeme hru na jednu branku, německé reprezentantky musí odolávat tlaku soupeře.
47:13
Další rána Aokiové dopadla velmi podobně, Němky stále drží dvoubrankový náskok.
46:23
Aokiová vyslala něco mezi nahozením a střelou, clonící hráčka se snažila její pokus tečovat, to se jí ale nepodařilo. I tak se ale jednalo o nepříjemný pokus, který trefil německou brankářku do ramene.
45:36
Harrerová si během několika sekund připsala tři důležité zákroky, v dnešním zápase je zatím německou hrdinkou.
45:00
Zhruba patnáct minut před koncem začínají Japonky silně kousat, rozhodnuto ještě v žádném případě není.
44:23
Hra je přerušena kvůli německému icingu, vhazovat se bude po pravé ruce rakouské jistoty mezi tyčemi.
43:44
Japonky se nyní soustředily příliš na útočení a naprosto zapomněli na obranu! Monika Bittnerová z levé strany uháněla sama na branku, zkusila prudkou střelu po ledě k levé tyči, tam byl však připravený beton japonské brankářky!
42:34
Německá defenzíva zapracovala znovu velmi dobře, z rychlé protiakce vypálila agilní Gotzová zápěstím, bohužel pro Němky minula vzdálenější tyč japonské svatyně.
41:59
Harrerová si smlsla na nahození od pravého mantinelu, v poklidu ho ukryla do lapačky. Hráčky ze země vycházejícího slunce zvyšují svoji aktivitu v útočné zóně.
41:04
Japonsko je v plném počtu a může se soustředit na dohánění dvoubrankové ztráty.
40:38
Němky se hned po příchodu z kabin usadily v útočné třetině, Japonky se však dokázaly ubránit.
40:01

střely: 19:14
trestné minuty: 6:8
přesilové hry: 0/4 – 1/3
Ve druhé periodě se náskok Německa ještě navýšil, což staví Japonky do mnohem složitější pozice. Evropský tým dnes hraje velmi dobře a má nakročeno ke třetímu místu ve skupině B. Rozhodnout se může ve třetí části, která vypukne zhruba v 10:36.
40:00
39:44
Nahození Gotzové skončilo mimo tři tyče, Japonky se následně osvobodily.
39:04
V samotném závěru druhého dějství ještě dostanou možnost hrát v pěti proti čtyřem. Haruna Jonejamová (JPN) je totiž potrestána menší trestem za hákování.
38:45
Třetina se již spíše dohrává, Němky se ještě snaží něco kloudného vymyslet.
37:52
Herrerová raději nic neriskovala a před dotírajícími útočníky soupeře raději ukryla puk pod svoji lapačkou.
36:42
Pohledná útočná kombinace Němek ztroskotala na nepřesné finální přihrávce, vzápětí prověřila Fudžimotovou Kameniková.
36:09
Aokiová od pravého mantinelu tahem vyslala puk na německou branku, ten bez okolků zaplul do výstroje Herrerové.
35:49
Ani tentokrát se Japonky z využité přesilovky radovat nemohou, německá brankářka se v oslabení příliš nezapotila.
35:23
Němky však vzápětí prokazují, že jejich hra v defenzívě je v dnešním duelu na velmi vysoké úrovni.
34:46
Nyní se již Japonky usadily v útočné třetině a hledají ideální střelecké pozice.
34:03
Úvod početní výhody začíná dvojnásobným německým vyhozením.
33:49
Po delší době se přerušuje a také vylučuje. Japonky dostávají další příležitost na snížení manka, když je za hákování potrestána Monika Bittnerová (GER).
32:47
Maritta Beckerová dostala přesnou přihrávku do šance a razila si to přímým směrem k japonské brance. V zakončení zkusila přímou ránu, kterou však Fudžimotová vyrazila mimo tři tyče a zabránila tím nejhoršímu!
31:58
Jamaneová chytře obkroužila branku a snažila se lehkou přihrávkou hledal někoho na druhé straně brankoviště, tam se však nikdo v japonských barvách nenacházel.
31:11
V obranné třetině Německa bylo k vidění několik sporných zákroků, ani jeden však nebyl potrestán. Rozhodčí poněkud zmírnili metr oproti první periodě.
29:53
Nyní mají pro změnu více ze hry německé reprezentantky, které se snaží o třetí branku. Japonky nemohou chytit druhý dech.
29:06
Vzápětí je pískáno zakázané uvolnění Japonska.
28:20
Susann Gotzová si udělala výlet z obrany až do útočného pásma, střelou od modré čáry dala možnost Fudžimotové si po delší době sáhnout na kotouč. Jednalo se o třetí německou střelu ve druhé třetině.
27:16
Německo se snaží otupit soupeře dlouhým pobytem v útočné třetině, Fudžimotová však zasahovat nemusela.
26:27
Japonky začínají mít postupem času výraznější převahu, Němky budou zřejmě ve druhé polovině zápasu bránit těžce vypracované vedení.
26:01
Hraje se však před jejich brankou, nahození Tokové bylo velmi chytře tečováno Nakamuraovou. Německá brankářka však dokázala na nečekanou změnu směru zareagovat a na poslední chvíli vykopla kotouč do bezpečí levým betonem!
25:15
Němky jsou v pěti.
25:13
Nyní měla Harrerová drobné problém s nahození, které ji vypadlo z výstroje. Nakonec to pro evropské hráčky dobře dopadlo.
24:47
Tato početní výhoda je mnohem vydařenější, než ty v úvodní dvacetiminutovce. Kubové se opřela do kotouče úplně osamocena po křižné přihrávce, tvrdou ránu však německá brankářka dokázala udržet na hrudi!
24:11
Rána Tokové od modré čáry skončila na betonu Harrerové, Němky se následně osvobodily.
23:15
Naprosto zbytečně si nyní počínala Kerstin Spielbergová (GER), která za brankou Japonska sestřelila soupeřku a za nedovolené bránění bude dvě minuty trpět na trestné lavici.
22:57
Němky znovu kooperují před brankou Fudžimotové, sáhodlouhé kombinace po rozích jim však žádnou kvalitnější příležitost nepřinášejí.
21:48
Před Japonkami je nyní mnohem složitější úkol, Němky si zatím počínají velmi neomylně.
20:48
Japonkám nevyšel vstup do druhé třetiny, čehož jejich soupeřky dokonale využívají a odskakují na rozdíl dvou branky! Japonská defenzíva naprosto propadla, z rohu kluziště pustila do šance FRANZISKU BUSCHOVOU, která bekhendem neomylně poslala kotouč pod víko – 0:2! Asistence: Andrea Lanzlová.
20:27
Gotzová se ihned po vhazování dostala ke kotouči, od modré čáry ho poslala přímo do výstroje Fudžimotové.
20:12
Japonky ještě dohrávaly přesilovou hru, vyrovnání ve dvanácti vteřinách druhé části ale nevykřesaly. Německo hraje v plném počtu.
20:01

střely: 11:8
trestné minuty: 4:4
přesilové hry: 0/2 – 1/2
Úvodní dějství duelu o umístění ve skupině B ženského turnaje přinesl jednu branku Němek, které jsou o krůček blíže vítězství. Sledujeme však poměrně vyrovnanou hru, ani jedno z mužstev si nedokáže vytvořit souvislejší převahu, která by přinesla nějaké strhující šance. Německo bude ve druhé části bránit své těsné vedení, začínáme zhruba v 9:53.
20:00
19:58
Ještě v posledních vteřinách se přerušuje před německou brankou, drobný závar ukončuje Harrerová přikrytím kotouče lapačkou.
19:28
Nyní mohla na kritiku odpovědět Aokiová, která zůstala naprosto osamocena v předbrankovém prostoru! Její rána na zadní tyč však skončila těsně mimo!
19:05
Minuta z početní výhody je téměř pryč, Japonkám dnes přesilové hry vůbec nevychází podle představ.
18:12
V závěru dává Susanne Gotzová (GER) Japonkám možnost vyrovnat v přesilové hře, je totiž potrestána za hru tělem.
18:02
Od modré čáry se do kotouče opřela Koikeová, její rána sice nadělala Harrerové problémy, nakonec jí ale německá brankářka ukryla do své lapačky.
17:37
Nyní to jsou pro změnu Němky, které hrají v útočné třetině. Jejich dlouhá kombinace v rozích kluziště je však do šance nepustila.
16:10
Hra se nám poměrně uklidnila, agilnější jsou v tuto chvíli právě Japonky. Defenzíva Němek je ale v dosavadním průběhu duelu velmi pevná.
15:18
Nahození Horiové od modré čáry bylo silně nepřesné, protiútok Německa ale žádné ohrožení nepřinesl.
14:54
Japonky musí na nepříznivý stav zareagovat, nyní se jím podařilo Němky zatlačit, což evropský sok řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
13:23
Nyní však vypuká v Šajba Aréně německá radost! Přesilová hra je využita poté, co se po několika přihrávkách k nahození odhodlala MANUELA ANWANDEROVÁ! Její střela překvapivě skončila až v síti hlavně díky skvěle clonící Seilerové. Němky se tak ujímají vedení – 0:1! Asistence: Sophie Kratzerová a Maritta Beckerová.
13:00
Anwanderová od modré čáry poslala puk směrem do skrumáže, naštěstí pro Japonky její rána zamířila mimo tři tyče.
12:18
A v tomto stylu zřejmě budeme pokračovat i dále. Yuka Hiramová (JPN) sedí za katrem, když na půlící čáře krosčekem doslova knockoutovala soupeřku, čímž nabízí Němkám druhou přesilovou hru v zápase.
11:58
Poslední okamžiky více patří německým hokejistkám, které se usadily v útočné třetiny a hledají si ta správná místa k zakončení. Japonky se musí pečlivě bránit.
11:26
Rychlý německý protiútok skončil nečekanou a hlavně velmi svižnou ranou Fellnerové, která z hranice pravého kruhu vystrašila japonské fanoušky. Fudžimotová si připsala šestý úspěšný zákrok.
10:05
Doslova děsivé přesilové hry na obou stranách jsou u konce, hra v pěti rozhodně přináší o něco více pohlednou podívanou.
09:18
Až nyní se podařilo Japonsku usadit se v útočné třetině, žádný střelecký pokus z toho však nebyl. Němky se vzápětí znovu osvobozují.
08:48
Zatím je to jako přes kopírák, hraje se zejména v obranné zóně Japonek.
08:05
Příliš dlouho nám však hra v pěti na obou stranách nevydržela. Tanja Eisenschidová (GER) drobným háčkem zastavila unikající Japonku a musí si jít posedět na lavici hanby. Bude přesilová hra hráček ze země vycházejícího slunce úspěšnější než ta německá?
07:28
Němky si v přesilové hře ani nedokázaly vystřelit, vyloučení Takeuchiová je zpět na ledové ploše.
06:55
Další osvobození v podání Japonek, početní převaha se svižným krokem blíží ke svému konci.
06:11
Přesilová hra se Němkám zatím nedaří podle představ, již dvakrát si hru s holí vyzkoušela gólmanka Harrerová.
05:28
Německo si jako první vyzkouší hru v početní převaze. Aina Takeuchiová (JPN) totiž u mantinelu zahrála tělem, což se v ženském hokeji nesmí. Za svůj přestupek jí čeká dvouminutový pobyt na trestné lavici.
04:23
Na to, že se hraje o "pouhé" umístění v základní skupině se obě mužstva velmi snaží a my tak můžeme vidět pohledné šance na obou stranách.
04:00
Eisenschmidová se odvážně vydala mezi dvě soupeřky a pronikla až do šance, prudká rána zápěstím však přeletěla břevno a zastavila se až o zadní plexisklo.
03:11
Rui Ukitaová se po pohledné samostatné akci dostala až do zakončení. Napoprvé její pokus z pravého kruhu Harrerová vyrazila před sebe, následná dorážka stejné hráčky skončila opět na hrudi německé brankářky!
02:33
Na druhé straně Fudžimotová raději pokryla nahození ze středního pásma a darovala tím Němkám vhazování v útočné třetině.
02:26
Nepřesná rozehrávka jedná z obránkyň Německa skončila přímo na hokejce rozjeté Kubové! Ta však místo střely ještě hledala lépe postavenou spoluhráčku, což v této situaci nebylo úplně nejlepší řešení! Japonky to překombinovaly a ke střele se nedostaly.
01:19
Také i před německým brankovištěm bylo rušno, Harrerová chvíli neměla přehled, kde se nachází kotouč. Nepříjemnou situaci nakonec defenzíva Německa zvládla.
00:46
První zákrok si v dnešním duelu připsala brankářka Fudžimotová, která musela na hrudi zklidnit jedovatou ránu zápěstím od Andrey Lanzlové.
00:08
Úvodní buly vyhrály japonské hráčky, které se ihned vrhly do útočného pásma. Jejich přechod je ale ukončen ofsajdem.
00:01
V Šajba Aréně je vše připraveno k začátku duelu, oba celky již jsou na hrací ploše a chystají se na úvodní vhazování.

Japonsko: N. Fudžimotová (Konišiová) – Aokiová, Takeučiová, Koikeová, Horiová, Toková, Kondová – Nakamuraová, Osawaová "C", Kubová – Jonejamaová, Hiranová, Sakagamiová – Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová – M. Fudžimotová

Německo: Harrerová (Schröderová) – Götzová, Lanzlová, Eisenschmidová, Hammerlová, Weisserová – Fellnerová, Zornová, Buschová – Seilerová, Schusterová, Kratzerová – Anwanderová, Janzenová, Eversová – Kameniková, Spielbergerová, Bittnerová – Beckerová

Rozhodčí: Bordeleauová (Kanada) – Bjoerkamnová (Švédsko), Girardová (Francie).
Ač se někomu může zdát, že ani jednomu z mužstev po dvou porážkách již o nic nejde, opak je pravdou. Jak Němky, tak Japonky čeká ještě hra o udržení, po kterém jeden z týmů spadne do baráže o elitní skupinu mistrovství světa. Ženský světový šampionát se totiž při olympijském roce nehraje, ostatní divize však ano. Je tedy možné, že jeden ze dvojice Japonsko – Německo se utká znovu s českým týmem, který se pokusí vyhrát Divizi I hranou v Přerově.
Němky se turnaje účastní na úkor České republiky, kterou v kvalifikaci udolaly v poměru 3:1. Na tomto turnaji však stejně jako Japonsko vstřelily pouhou jednu branku, postarala se o ní Franziska Buschová. Na rozdíl od země vycházejícího slunce však od obou favoritů inkasovaly po čtyřech brankách, a tak se zatím krčí na čtvrté pozici tabulky.
Japonsko si užívá svoji historicky druhou účast, ta první se zrodila před šestnácti letech v Naganu, kam bylo jako domácí tým nasazeno automaticky. Nyní si svou účast vybojovaly v kvalifikaci na Slovensku a právě se z ní těší. V prvních dvou duelech neudělaly vůbec špatný dojem, za porážky s Ruskem 1:2 a se Švédskem 0:1 se rozhodně nemusí stydět.
Příjemné čtvrteční ráno! Program olympijských her neustává, naopak se směle řítí dále. V rámci šestého dne zápolení dojde k definitivnímu rozuzlení základních skupin ženského hokeje, spíše jen formální význam má však duel mezi Japonskem a Německem. Ani jedno z mužstev již nemá šanci na postup ze své skupiny, obě tak čeká boj o udržení. Dnešní duel by je měl právě na dva nejdůležitější následující mače připravit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.