Přenos se aktualizuje automaticky

Zápas sledovalo v Šajba aréně 4542 fanoušků.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

USA – 19 (70)
Švédsko – 3 (9)
Semifinále je u konce, Američanky naplnily papírové předpoklady a po jednoznačném vítězství 6:1, jehož základ položily v úvodní dvacetiminutovce, postupují do finále, v němž by se měly potkat s rivalem z Kanady. Ze svého výkonu výrazně slevily v závěrečném dějství a Švédsko se dočkalo čestné branky. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a předávám slovo kolegovi Martinu Voltrovi, který pro vás bude komentovat druhé semifinále, v němž se od 18:00 střetne Kanada se Švýcarskem. Na shledanou.
60:00
Konec zápasu.
59:59
Ještě jedno vhazování proběhne po levici gólmanky Martinové, jež si poradila s další střelou.
59:18
Američanky nakonec prošly do útočného pásma a zahrozily ranou z hole Hilary Knightové. Brankářka Martinová se opět zaskvěla ve svém brankovišti a vytěsnila puk za bránu.
58:50
Tre Kronor se velmi dobře brání, kotouč drží díky aktivnímu napadání rozehrávky soupeřek až u gólmanky Vetterové.
58:15
Fanoušci v ochozech Šajba arény i nadále přihlížejí útočné aktivitě Spojených států amerických, který si chtějí ještě nahnat skóre v úplném závěru utkání.
57:50
Puk se stěhuje od jedné branky ke druhé, ale navrch mají znovu Američanky.
56:58
USA právě vstřelilo branku!
Hodně nešťastný moment pro Tři korunky, Američanky si berou zpět pětigólový náskok! Kendall Coyneová našla v útočném pásmu BRIANNU DECKEROVOU, jež krásnou ranou zápěstím z mezikruží trefila jen horní tyčku švédské brány, jenže puk se odrazil před brankoviště k dezorientované švédské hráčce, jež si puk sama srazila do brány! Asistence: Kendall Coyneová, Amanda Kesselová.
56:05
Znovu se předvedla ve skvělém světle gólmanka Martinová, jež ukryla ve své náruči střelu zápěstím, jež na její bránu vyletěla z prostoru mezi kruhy.
55:45
Hra teď pozbyla na své atraktivitě, kotouč se stěhuje od jedné brány ke druhé, ale nic zajímavějšího se u obou brankářek neděje.
55:15
Švédsko dokázala vyhnat soupeřky pryč ze svého pásma, kotouč se nyní potuluje hlavně v blízkosti středového kruhu. Z ochozů se znovu ozývá pokřik "Šajbu!".
54:55
USA nevyužily obrovskou příležitost k navýšení svého luxusního vedení, ale i nadále se drží na dostřel brankářky Martinové.
54:36
Jocelyne Lamoureuxová předvedla krásnou otočky těsně před brankovištěm, jenže gólmanka Martinová měla dobře postavený pravý beton, do kterého nakonec směřovala střela!
54:36
Jocelyne Lamoureuxová byla v evidentní gólové pozici podražena a pojede trestné střílení!
54:25
Američanky uhánějí do rychlého protiútoku.
53:50
Švédky jsou i nadále velmi aktivní a drží se na dostřel americké brány. Spojené státy viditelně polevily ve svém výkonu, který předváděly v úvodních dvou třetinách.
53:04
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak Tři korunky se přece jen dočkaly, sluší se dodat, že za výkon ve třetí třetině zcela zaslouženě! Emma Eliassonová vypálila od modré čáry a puk šikovně tečovala zády k bráně ANNA BORGQVISTOVÁ, jež poslala puk mimo dosah gólmanky Vetterové, jež zřejmě měla i zakrytý výhled! Asistence: Emma Eliassonová, Pernilla Winbergová.
52:59
Zakončení na obou stranách. Erica Udenová-Johanssonová obkroužila americkou bránu a hledala skulinku mezi betony brankářky Vetterové, jež jen tak tak nepustila puk za svá záda! Předtím střílela z levého kruhu na opačné straně ledové plochy Monique Lamoureuxová, ale nenašla skulinku u přední tyčky.
52:02
Nyní už se ženou kupředu Spojené státy americké.
51:34
Tři korunky jako kdyby ztratily respekt ze síly svého soupeře a nadále pokračují v odvážném výkonu. Američanky se musejí mnohem více zaměřovat na obranu, než jak tomu bylo v předešlém průběhu utkání.
50:55
Michelle Löwenhielmová, která je v třetí třetině zatím hodně aktivní, dokázala vypálit z mezikruží, jenže na brankářku Vetterovou ani tentokrát nevyzrála.
50:25
Nyní se karta otočila, Američanky musejí rozehrávat přes aktivní presink svých soupeřek. Zatím pod tlakem žádnou chybu nevyrobily.
50:00
Švédky se nakonec zmocnily kotouče.
49:32
Jocelyne Lamoureuxová zkusila štěstí z prostoru kruhů, ale neseštelovala si dobře mířidla a o kousek minule klec gólmanky Martinové.
49:15
Hra se nám hodně vyrovnala, kotouč se rychle stěhuje po ledové ploše sem a tam, ale střeleckých příležitostí je k vidění minimálně, obě defenzivy si počínají velmi dobře.
48:55
Tři korunky jsou zahnány ke své bráně, opět se musejí bránit rychlé a přesné kombinaci Američanek.
48:30
Vypadá to, jako kdyby papírové favoritky šetřily své síly do boje o zlatou medaili, kde by se měly pravděpodobně střetnout se zámořským rivalem z Kanady.
48:08
Kotouč se stále potuluje v blízkosti gólmanky Vetterové, ale Švédsku se nedaří svou převahu zúročit zakončením.
47:57
Skandinávky se usadily v pásmu USA.
47:26
Švédky se nemohou dostat ven ze svého pásma, jejich rozehrávka je ustavičně nabourávána velmi aktivně napadajícími soupeřkami ze zámoří.
47:04
Michelle Löwenhielmová nahazovala puk před branku a moc nechybělo k tomu, aby se kotouč odrazil na gólmanku Vetterovou od brusle její spoluhráčky.
46:35
Seveřanky po zisku puku uhánějí vpřed v hojném počtu.
46:17
Švédky kombinovaly ve svém pásmu, ale napadající Američanky ukořistily kus černé gumy, který si kolem švédské brány vyměňují.
45:41
Jenni Asserholtová jako správná kapitánka táhne svůj tým a ukázala, že to přeci jen jde, když se do puku opřela na levém křídle a poslala puk k přední tyčce do výstroje gólmanky Vetterové, jež poslala puk do ochranné sítě.
45:11
V dnešním utkání málo vídaná situace, Švédsko si vynutilo tlak a usadilo se u americké brány. Lina Westerová se ocitla v pravém kruhu, ale soupeřky ji nepustily zakončit.
44:55
Švédky teď trochu otupily tlak svých soupeřek, drží kotouč ve středním pásmu.
44:25
Kotouče létají z holí Američanek kolem brankářky Martinové, jen to sviští. Většině projektilů však schází potřebná přesnost.
44:09
Nyní už tu je opět územní převaha USA.
43:35
Švédky si počínají výrazně jistěji v defenzivní činnosti, daří se jim držet Američanky aspoň částečně na uzdě, když je nepouštějí ke střelbě z prostoru poblíž své brány.
43:07
Znovu se o slovo přihlásil nápor Američanek, které opět tráví čas v útočném pásmu.
42:45
Švédsko při postupu do blízkosti gólmanky Vetterové zastavilo postavení mimo hru.
42:14
Tři korunky trochu zlepšily svůj herní projev, daří se jim častěji držet puk ve své moci a v mnohem více případech s ním pronikat do útočného území.
41:54
Američanky pokračují v tlaku, dlouze kombinují v útočném pásmu.
41:25
Kendall Coyneová vypálila z úhlu na pravé straně, jenže nastřelila jen betony gólmanky Martinové, jež vyrazila puk do bezpečného prostoru v rohu pásma.
41:00
Skandinávky se hnaly do rychlého protiútoku, jenže když už se před nimi otevře trocha volného prostoru, americká obrana se vždy stihne zkonsolidovat.
40:40
Švédsko ztratilo ve středním pásmu puk a už se znovu musí soustředit na obsazovaní velmi aktivních střelkyň USA.
40:13
Švédky přetlačily soupeřky ve středním pásmu a alespoň nahodily do útočného území, kde jsou však v převaze Američanky.
40:01
Začala třetí třetina.
Všichni jsou nachystáni na začátek třetího dějství.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

USA – 22 (51)
Švédsko – 5 (6)
V prostřední části pokračovala velká dominance USA, které ještě navýšily své vedení a v Šajba aréně vedou už 5:0, když mířily přesně do černého Monique Lamoureuxová a Megan Bozeková. Třetí třetina začne přibližně v 15:18.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
I Švédky si vyzkoušely, jaké to je držet soupeřky v šachu. Dlouho jim to však nevydrželo, u branky Vetterové brzy přišly o kotouč.
39:05
Američanky jsou stále nastěhované v blízkosti gólmanky Martinové-Hassonové.
38:40
USA opět dobývají útočné území, seveřanky i nadále disponují pečlivou obranou, když hlídají velmi dobře hlavně prostor před svou bránou.
38:26
Zde se však neprotlačily do zakončení a do rychlého brejku ujížděla Lina Westerová, jež vypálila z levého kruhu, ale její rána se stala pochoutkou pro lapačku gólmanky Vetterové.
38:05
Papírové favoritky znovu rychle přesunuly hru do útočného pásma.
37:55
Píská se zakázané uvolnění USA.
37:35
Tre Kronor zlepšily pohyb a Američanky to mají hned o něco těžší. Nedaří se jim vytvořit si souvislou územní převahu jako v předešlých minutách.
37:10
Emma Eliassonová předvedla dobrý obranný zákrok, když za švédskou bránou odzbrojila soupeřku a poslala kotouč alespoň do středu hrací plochy.
36:50
Až teď Švédky dokázaly vytlačit své soupeřky s pukem do blízkosti středového kruhu.
36:20
Američanky jako kdyby hrály hlavně na parádu, hodně v útočném pásmu kombinují dlouhou dobu.
36:00
Švédsko drží kotouč alespoň v blízkosti mantinelů, když už je pod velkým tlakem.
35:25
Hra má rychlý pád, hraje se takřka bez přerušení. Kotouč se zdržuje hlavně v pásmu Švédek, které bojují o svou čest a snaží se uhrát co nejlepší výsledek.
34:10
Tři korunky si nemohou ani na chvíli vydechnout, jejich zadní řady jsou neustále v permanenci, protože Američanky vytrvale dobývají švédskou bránu.
33:35
Tohle bylo nebezpečné! Útočnice M. Lamoureuxová se probila až do předbrankového prostoru a tvrdou ranou nechala vyniknout brankářku Martinovou-Hassonovou!
32:10
USA nemají se svými soupeřkami vůbec žádné slitování, stále buší do švédského obranného bloku, který má neustále hodně práce.
31:30
Američanky mají stále navrch, obrázek hry se nemění. O postupujícím do finále je už dávno rozhodnuto.
30:17
A to už bylo moc na brankářku Valentinu Wallnerovou, jež mezi švédskými tyčemi přepouští místo své kolegyni Kim Martinové-Hassonové.
30:17
USA právě vstřelilo branku!
Jako kdyby mě Američanky slyšely, povedlo se jim zakončit a je z toho další gól! Při kombinaci se dostala k puku MEGAN BOZEKOVÁ, jež na modré čáře napřáhla a bez přípravy tvrdou ranou skórovala přesně k pravé tyčce bezmocného gólmanky Wallnerové, jež se jen smutně ohlédla! Asistence: Kendall Coyneová.
31:48
Stále přihlížíme dlouhé kombinaci USA, jíž chybí střelba.
31:30
Američanky jsou v plném počtu, nyní už se pokoušejí něco nebezpečného vymyslet v útočném pásmu, kde dlouze kombinují.
31:06
Michelle Löwenhielmová předvedla hezkou individuální akci, když se po levém křídle prosmýkla až k brance, ale kotouč jí byl na poslední chvíli vypíchnut z hole!
30:50
Švédsko si hledá cestu přes střední pásmo.
30:26
USA odpalují puk až na druhou stranu ledové plochy.
30:08
Nakonec Pernilla Winbergová zkusila štěstí z těžké pozice až od mantinelu, kde navíc byla ve velkém úhlu. Brankářka Vetterová se nenechala u přední tyčky zaskočit.
29:55
Nyní už Tři korunky kombinují v blízkosti brány Američanek.
29:30
Američanky se dokázaly rychle osvobodit.
29:08
Kendall Coyneová (USA) vyfasovala dvouminutový trest za hákování, jehož se dopustila v útočném pásmu. Úsměvná chvíle, když při příjezdu na trestnou lavici nechtíc trefila obsluhu lavice hanby holí.
29:00
Modrobílé i nadále diktují tempo hry a Švédky nevědí, kam dříve skočit. Nyní drží soupeřky alespoň u hrazení.
28:35
A další rána z ideální palebné pozice mezi kruhy, jejíž autorkou tentokrát byla Kendall Coyneová. Nasměrovala však puk ze své hole jen do náruče brankářky Wallnerové.
28:23
Ofenzivní snaha USA nebere konců, brankářka Wallnerová si musí připisovat jeden úspěšný zásah za druhým.
28:00
Švédsko teď velmi dobře brání svou modrou čáru, Američanky mají problém s přechodem do útočného pásma.
27:26
Hokejistky zpoza "velké louže" nebezpečně kombinovaly kolem branky svých soupeřek, ale tentokrát nedokázaly propasírovat puk za záda gólmanky Wallnerové, jež nemá ani chvíli oddechu.
26:58
Tři korunky jsou stále zatlačeny hluboko do svého obranného pásma, USA si zápas užívají a pevným krokem si kráčí do boje o zlato.
26:30
Američanky pokračují v obrovském tlaku, Švédsko se jen brání.
25:41
USA právě vstřelilo branku!
Další útočná akce Američanek už končí gólem a USA se ještě více přiblížily finále! Neskutečný zmatek vytvořily hokejistky ze zámoří v předbrankovém prostoru, kde se ke střele dostala osamocená MONIQUE LAMOUREUXOVÁ a ze vzdálenosti několika kroků nedala brankářce Wallnerové žádnou šanci! Asistence: Jocelyne Lamoureuxová, Kendall Coyneová.
25:03
Alex Carpenterová ukázala šikovné ruce i sílu na puku, když prošla švédskou obranou jako nůž máslem a zblízka nastřelila brankářku Wallnerovou!
24:40
Švédsko se dokázalo osvobodit dlouhým vyhozením.
24:20
Meghan Dugganová mohla počtvrté rozjásat svůj tým, jenže zblízka tečovala nahrávku své spoluhráčky jen do míst, kde stála gólmanka Wallnerová, jež schovala puk v náruči!
24:10
USA už kombinují kolem gólmanky Wallnerové.
33:47
Pernilla Winbergová (SWE) – 2 minuty – nedovolené bránění.
22:55
Američanky si vytvořily znovu velkou převahu, ale nedokázaly přesně zakončit.
22:30
Oba týmy se dostávají vpřed, ale na ledě dominují hlavně pozorné obrany.
22:05
Monique Lamoureuxová se ocitla ve vyložené pozici, když z bezprostřední blízkosti pálila do zcela odkryté brány, jenže gólmanka Wallnerová v leže natáhla svou lapačku, do níž puk doplachtil! Úžasný zákrok!
21:37
Švédsko přece jen trochu vyrovnalo hru, daří se mu častěji pronikat do útočného pásma, i když s prosazováním přes důraznou obranu soupeř to má stále velmi těžké.
21:15
Gigi Marvinová tvrdě vypálila od modré čáry, ale razance byla na úkor přesnosti a puk doletěl jen do rohu švédského pásma, aniž by musela brankářka Wallnerová zasahovat.
20:50
Rozložení sil na ledě se zatím nemění, Američanky stále zodpovědně brání své pásmo a Švédky vůbec k ničemu nepouštějí.
20:18
Švédsku se nepovedlo rozehrát, ve svém pásmu u modré čáry ztratilo puk a gólmanka Wallnerová se znovu musela činit, ale se střelami zblízka si poradila bravurně, když neúspěšně střílela Alex Carpenterová!
20:01
Začala druhá třetina.
Uvidíme, jestli Švédsku první přestávka pomohla.
Reprezentantky obou zemí už jsou zpět na ledě.
Střely na branku v první třetině:

USA – 29
Švédsko – 1
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a vypadá to, že se překvapení konat nebude a Američanky postoupí do boje o zlatou medaili. Na ledě jednoznačně dominovaly a svou ohromnou převahu korunovaly třemi přesnými trefami, když se postupně trefili Alex Carpenterová, Kacey Bellamyová a Amanda Kesselová. Švédsko už to bude mít opravdu hodně těžké. Druhá třetina začne zhruba v 14:30.
20:00
První třetina skončila.
19:44
Švédsko se drží na dostřel brány soupeřek, jenže nedaří se mu přes kompaktní obranu Američanek zakončit.
19:15
USA se dobře brání, ale útočná snaha Švédek neuvadá.
18:55
Sofia Enströmová vypálila od modré čáry a gólmanka Vetterová tento projektil jistě přivítala s otevřenou náručí, protože se konečně zapojila do akce.
18:26
Tři korunky už se pohybují v útočném pásmu a operují s pukem.
17:55
Švédsko se při přesilovce zatím hodně trápí, nedaří se mu teď zaujmout přesilovkové postavení, natož ohrozit brankářku Vetterové, která měla dosud naprosté minimum práce.
17:30
A tlak Švédek vítá ruské publikum, které si pokřikem "Šajbu!" žádá první gól papírového outsidera.
17:19
Nyní už s ejim daří kombinovat kolem gólmanky Vetterové.
17:05
Seveřanky bojují o puk v rohu útočného pásma.
16:55
Gigi Marvinová (USA) – 2 minuty – nedovolené bránění.
16:18
USA přesunuly hru do útočného území a dopustily se útočného faulu, který ale nakonec rozhodčí Bordeleauová dvěma minutami na trestné lavici nepotrestala.
16:00
Jejich útočná akce však měla doslova jepičí život, Švédky se probily ke kotouči a samy se mohou vydat vpřed.
15:40
Američanky si zkusily pomoci do útočného pásma nahozeným pukem a povedlo se.
15:25
Oba tábory bojovaly o kotouč v rohu švédského pásma, ale kotouč se při souboji odrazil do ochranné sítě. Buly proběhne v pásmu seveřanek.
15:07
Obrovský tlak USA pokračuje, Evropanky jsou zatlačeny hluboko do své obranné ulity. Brankářka Wallnerová se musí mít neustále na pozoru.
14:43
Tre Kronor přišly o postavení v útočném pásmu a chtěly se do blízkosti brankářky Vetterové rychle vrátit, jenže neobešlo se to bez postavení mimo hru.
14:10
A už je tu opět tlak USA. Reprezentantky ze Spojených států si několikrát vyměnily kotouč v útočném pásmu, jenže k nebezpečnějšímu zakončení se neprobily.
13:49
Švédsko sice drží kotouč, jenže Američanky už jsou na ledě v plném počtu, a tak to budou mít Tři korunky ještě o poznání složitější.
12:55
Švédky drží útočné pásmo, jenže kotouč musejí nahánět hlavně v blízkosti mantinelů, odkud budou gólmanku Vetterovou ohrožovat jen těžko.
12:30
Pernilla Winbergová si dělala šikovnými kličkami prostor ke střele mezi kruhy, jenže nakonec ani ona nedokázala zakončit. Švédsko stále ani jednou nevystřelilo.
12:10
A znovu kotouč skončil po vyhození až u gólmanky Wallnerové.
11:50
Hráčky v modrobílých dresech ukořistily po vhazování kotouč a ihned jej odpálily do bezpečí.
11:33
Michelle Picardová (USA) – 2 minuty – hákování.
11:19
USA právě vstřelilo branku!
Mohutný nápor na švédskou bránu přinesl kýžené ovoce, Američanky znovu navýšily své vedení! Gigi Marvinová vypálila od modré čáry, puk se odrazil od betonů gólmanky Wallnerové k AMANDĚ KESSELOVÉ, jež přesnou dorážku z mírného úhlu na levé straně poslala přesně pod horní tyčku! Asistence: Brianna Deckerová, Gigi Marvinová.
10:45
Už se znovu přihlásil o slovo americký tlak, Švédsko se opět soustředí na pečlivou obranu.
10:20
Hokejistky ze zámoří si několikrát přihrály v útočném pásmu, jenže o kotouč nakonec přišly a soupeřky vyhodily.
10:00
Švédsko vyhodilo, jenže už je znovu zatlačeno ke své bráně.
09:40
Obrovský zmatek před brankou Skandinávek nedokázaly Američanky využít! Alex Carpenterová několikrát pálila z bezprostřední blízkosti, ale brankářka Wallnerová skvěle zasáhla svými betony!
09:17
Jenni Asserholtová (SWE) to přehnala s bráněním své gólmanky a dostala 2 minuty za hrubost. Švédsko se bude bránit ve třech.
09:17
Nápor favoritek pokračuje, z vrcholu kruhů pálila Josephine Pucciová, ale trefila jen prostor, kde číhala dobře postavená brankářka Wallnerová.
09:00
Švédkám se povedlo vyhodit.
08:38
Hilary Knightová se prezentovala nebezpečnou tečí, jež jen o kousek minula švédskou bránu. Od modré čáry potom pálila Megan Bozeková, ale jen do protihráčky před sebou.
08:15
Švédsko je pod obrovským tlakem a vypadá to, že to bude mít s myšlenkami na postup do vysněného finále hodně těžké. Američanky hrají ve velké pohodě.
07:32
Lina Westerová (SWE) – 2 minuty – podražení.
07:16
USA právě vstřelilo branku!
Tak to je zlé pro švédské barvy, papírový favorit vede už o dvě branky! Brianna Deckerová nabila na modrou čáru puk KACEY BELLAMYOVÉ, která práskla do kotouče a ten skončil až za zády gólmanky Vetterové, jež přes skrumáž před sebou nemohla nic vidět! Asistence: Brianna Deckerová, Megan Bozeková.
06:51
USA stále mají navrch a je vidět, že úvodní vstřelená branka jim vlila klid do hry.
06:10
USA právě vstřelilo branku!
Spojené státy přesilovku rychle využívají a jdou do rychlého vedení! Megan Bozeková našla zpoza branky hůl ALEX CARPENTEROVÉ, která před odkrytou bránou bez přípravy vypálila a odrazem o protihráčku šťastně poslala svůj tým do vedení! Asistence: Megan Bozeková, Kelli Stacková.
05:45
Anna Borgqvistová (SWE) – 2 minuty – hákování.
04:55
Obrázek hry se nemění, kotouč je stále na holích Američanek, které mají více ze hry.
04:00
Dění na ledě zatím odpovídá papírovým předpokladům. Spojené státy diktují tempo hry, častěji drží kotouč a probíjejí se s ním do útočného pásma. Švédky se ale dobře brání.
03:35
Hra je zatím hodně rozkouskovaná, v úvodu utkání registrujeme spoustu přerušení. K dalšímu z nich došlo při průniku Amandy Kesselové podél mantinelu.
03:05
Hra se nám začíná vyrovnávat, vpřed se dostávají mnohem častěji i hokejistky ze severní Evropy, jenže s kompaktní obranou soupeřek si zatím neví rady.
02:35
USA sevřely Švédsko pod tlak a vyprodukovaly několik nebezpečných střel, ale těm v naprosté většině případů scházela větší přesnost.
02:00
Alex Carpenterová dostala na levém křídle trochu volného prostoru a hned z toho bylo nebezpečí. Americká útočnice trefila u přední tyčky číhající brankářku Wallnerovou!
01:54
Semifinále je zatím plné nepřesností, kterých se dopouštějí obě strany. Každou chvíli se píská zakázané uvolnění nebo postavení mimo hru.
01:31
Kendall Coyneová stála na konci rychlé akce Spojených států amerických a vyslala z levého kruhu ránu, jež doplachtila do lapačky pozorné brankářky Wallnerové.
00:55
Nyní už se ale výběr ze zámoří usadil v útočném pásmu. Gólmanka Wallnerová nakonec nemusela vytahovat větší zákrok, její obránkyně si poradily.
00:40
Ani USA nepřešly do útočného území, i jim je odpískán ofsajd.
00:31
Švédky útok odrazily stejně jako další útočnou akci, která vzápětí následovala. Samy však nic nebezpečného nevymyslely, protože je na útočné modré čáře zastavilo postavení mimo hru.
00:08
Američanky po vhazování ve středovém kruhu nahodily kotouč do útočného pásma a bojují o něj v rohu.
00:01
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno na začátek prvního semifinále.
V utkání registrujeme i českou stopu, jednou z čárových rozhodčích je totiž i Zuzana Svobodová.
V sestavě USA nahradila gólmanku Brianne McLaughlinovou její kolegyně Molly Schausová, ve švédské se posunula Linnea Bäckmanová do role sedmé obránkyně a Michelle Löwenhielmová nahradila ve 3. útoku Ericu Udenovou-Johanssonovou.
Úvodní sestavy:

USA: Vetterová (Schausová) – Bozeková, Schleperová, Marvinová, Bellamyová, Picardová, Pucciová, Steckleinová – Stacková, Knightová, Carpenterová – Deckerová, Coyneová, Kesselová – M. Lamoureuxová, Dugganová (C), J. Lamoureuxová – Chuová, Fryová.

Švédsko: Wallnerová (Martinová-Hassonová) – Bäcklinová, Anderssonová, Holmgrenová, Eliassonová, Olofssonová, Engströmová, Bäckmanová – Asserholtová (C), Westerová, Winbergová – Borgqvistová, Grahmová, Nordinová – Östbergová, Lindhová, Löwenhielmová – Rasková, Udenová-Johanssonová.

Rozhodčí: Melanie Bordeleauová (CAN) – Denise Caugheyová (CAN), Zuzana Svobodová (CZE).
Výchozí pozice

Jasným papírovým favoritem jsou USA, které na poli ženského hokeje dominují po boku Kanady, s níž by si to takřka s neochvějnou jistotou měly znovu rozdat o zlato.

Švédsko je příjemným překvapením turnaje, s jeho účastí v bojích o cenné kovy se nepočítalo. A to i vzhledem k minulému mistrovství světa v kanadské Ottawě, kde muselo bojovat s českými reprezentantkami o udržení v elitní skupině. Nemá tak proti zámořskému soupeři co ztratit a může jen mile překvapit.
Spojené státy americké začaly nejprestižnější turnaj vítězstvím nad Finskem, jehož základ položily v úvodních dvou třetinách, kdy si vypracovaly tříbrankový náskok. Seveřanky ještě ve třetím dějství zabojovaly, ale dokázaly už jen snížit na 3:1.

Triumf nad Švýcarskem, které je překvapivě dalším semifinalistou, se rodil ještě snadněji. Američanky zlomily pěti brankami odpor soupeřek už v úvodní dvacetiminutovce a nakonec slavily po výsledku 9:0.

Skupinu uzavřely v prestižním zámořském souboji s Kanadou a v překrásné bitvě, která by měla podle papírových předpokladů být předehrou finále, padly těsně 2:3. Boje o medaile tak měly stejně jako země javorového listu jisté a nemusely hrát čtvrtfinále.
Švédsko své zahajovací utkání zvládlo, i když se proti Japonsku pořádně zapotilo. O vítězství 1:0, které je typické spíše pro fotbal, rozhodla ve 13. minutě při přesilové hře Jenni Asserholtová.

Ve svém dalším vystoupení si Tři korunky počínaly o poznání přesvědčivěji a houževnaté Německo zdolaly 4:0, když o osudu utkání rozhodly třemi přesnými zásahy v poslední třetině.

V bitvě s domácí sbornou sahaly hokejistky ze severní Evropy za kratší konec pomyslného provazu, a i když v prostřední části snížily na nejtěsnější rozdíl, musely nakonec skousnout porážku 1:3.

Čtvrtfinále se neslo ve znamení prestižního skandinávského derby, když Švédky narazily na sousední Finsko. Hráčky ze země tisíce jezer byly favoritkami a dlouho vedly, ale Tre Kronor fantasticky zvládly třetí třetinu a slavily po výhře 4:2 postup do semifinále.
Dobrý den, v ženském hokejovém turnaji na olympiádě v Soči jde do tuhého. Čeká nás to vůbec nejzajímavější, a tím jsou boje o medaile. V prvním semifinále spolu poměří síly USA se Švédskem a já jsem rád, že vás mohu přivítat u jeho on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud