Slovinsko - Slovensko | ONLINE | 17.2.2018 13:10 | ZOH - Lední hokej Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Slovensko - 17. února 2018   13:10

Ukončeno
Slovinsko
Slovinsko
21:00' Gregorc (Muršak) • 24:16' Kuralt (Muršak, Gregorc) • ' Jeglič 
3:2
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Slovensko
Slovensko
35:43' Bubela  (Čerešňák, Graňák) • 45:56' Haščák  (Graňák, Čerešňák)
Slovinsko
Sestavy:
Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak (C), Verlič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Kuralt.
Rozhodčí
Jeřábek (CZE), Mayer (USA) – Sormunen, Suominen (oba FIN)
Hockey Centre Kangnung, Kangwon
4 085 diváků
Slovensko
Sestavy:
Konrád (J. Laco) – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák (A), Valach – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Cingel, Hovorka, Lamper – Marcinko.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 4 085 diváků.
Tento výsledek znamená, že do čtvrtfinále postoupí z prvního místa Olympijští sportovci z Ruska. Slováci končí na čtvrtém místě a budou muset bojovat v osmifinále, stejně jako USA a Slovinci.
Je dobojováno. Slovinsko nakonec vítězí po samostatných nájezdech a připisuje si bonusový bod navíc. Slovensko se musí spokojit s bodem.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Slovinsko.
ŽIGA JEGLIČ svou střelou překonal Konráda nad jeho levou rukou a kotouč tak skončil za jeho zády. Bonusový bod navíc si tak připisují Slovinci.
Jeglič prostřeluje Konráda nad jeho levou rukou a rozhoduje toto utkání.
Haščákův pokus kryje lapačkou Krošelj.
Sabolič ztroskotal na levém betonu Konráda.
Nagy prostřeluje mezi betony Krošelje a je vyrovnáno.
Prudká střela Muršaka končí na Konrádovi.
Bakoš trefuje jen levý beton Krošelje.
Urbas na druhé straně přestřelil.
Ölveckému se nájezd nepovedl a ani nezakončil.
Tičar se dostal ke střele mezi betony Konráda a ten je překonán.
Kudrna zvolil střelu na pravou stranu a tu vyrazil Krošelj betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo a na řadu přicházejí samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Sabolič ještě uháněl do akce před slovenskou branku, ke střele se už nestihl dostat. Je tu konec prodloužení.
64:20'
Bakoš se dostal do zakončení z levého kruhu, poté byl postrčen a sražen k zemi a jeho střela pak skončila jen u brankáře Krošelje.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:40'
Slovinský tým si bere oddechový čas.
63:26'
Následně pak pronikli Slovinci do útočného pásma, ke střele se ale nedostali. Hned na to pak Slováci otočili hru a už jsou zpět před Krošeljem.
63:02'
A brankář Slovinska čelil další střele, ovšem byl zase pozorný a neinkasoval.
62:06'
Další útočná akce Slováků skončila velmi brzy. Slovinci vyhodili puk do středního pásma, ale znovu si ho sebral slovenský tým, který tak spěchá zpět před Krošeljovu branku.
61:27'
Slováci se drží dlouho v pásmu Slovinska a další střelu vyslal Čajkovský, ale po zákroku Krošelje skončil puk vedle jeho branky.
60:38'
Na druhé straně střílel z levého kruhu střelou zápěstím Marek Ďaloga, ale také jeho snaha byla neúspěšná.
60:06'
Urbas se hned dostal do zakončení před Konrádem, jeho střela ale neměla patřičnou razanci a nakonec Konráda neohrozila.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přichází pětiminutové prodloužení. Pokud ani v něm branka nepadne, dojde na samostatné nájezdy.
To znamená, že Slováci odmítli možnost postoupit z prvního místo a musí zabojovat v nastaveném čase alespoň o druhý bod, který by jim zajistil lepší pozici do osmifinále.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:37'
Na druhé straně dostal přihrávku mezi kruhy Jan Muršak, ale jeho pohotová střela skončila jen na pozorném Konrádovi. Třetí třetina už opravdu spěje do svého konce.
59:15'
Martin Bakoš se pokusil procpat puk k levé tyčce Krošeljovy svatyně, to se mu ale nepovedlo. Závěrečný tlak Slováků tak kýžené ovoce zatím nepřináší.
58:42'
Čerešňákova střela od modré čáry provětrala lapačku Krošelje, který si připsal další přesný zákrok.
58:37'
Zatím to vypadá, že zápas spěje do nastavené hrací doby. Samozřejmě nepředbíhejme. Ale oběma celkům na strhnutí vedení na svou stranu už příliš nezbývá.
58:10'
Kuralt je na ledě a Slovinsko je tedy v plném počtu.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
Obrovská skrumáž před brankou Slovinska, ale nikdo z hráčů Slovenska nedokázal procedit kotouč za Krošeljova záda. Slovince se následně pak znovu osvobozují.
56:30'
Slováci už kombinují před slovinskou brankou, ale zatím se nedostali ke střele. A ani nedostanou. Slovinci se osvobozují a vyhazují puk až před Konráda.
56:10'
Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Kuralt a Slovensko má k dispozici přesilovou hru. Velká šance jít do vedení.
55:47'
Další komerční přestávka.
55:39'
Místo toho ale přišla nepřesná přihrávka a ztráta puku. Na opačnou stranu tak míří opět Slovinci.
54:18'
Delší pobyt Slovinců v pásmu Slovenska, ale nyní už mají kotouč na svých holích Slováci a míří s ním před branku svého soupeře. Pokusí se tak o šanci, při které by mohli strhnout vedení na svou stranu.
53:57'
Matic Podlipnik střílel z vrcholu levého kruhu a Branislav Konrád dalším zákrokem podržel slovenský tým. Poté přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
53:38'
Bubela je na ledě a Slovensko je v plném počtu.
53:04'
Slováci vyhodili kotouč až před Gašpera Krošelje a pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení. Slovinci musejí svou další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
52:18'
Aktivní Slovinci si vytvořili další šanci v přesilové hře, Konrád ale stále Slováky drží svými zákroky.
51:38'
Slováci jdou do čtyř. Bubela dostává dvě minuty za zdržování hry za vyhození kotouče a Slovinsko má k dispozici přesilovou hru.
51:05'
Žiga Pance vyslal na Konráda nebezpečnou střelu. S ní si ale slovenský brankář dokázal poradit a raději ukryl kotouč ve své moci a přerušil hru.
50:40'
Na řadě je další komerční přestávka.
49:46'
Robar nezachytil kotouč v obranném pásmu a Čerešňák se pak dostal ke střele od modré čáry, ta byla ale nepřesná. U kotouče tak nyní budou zase hráči Slovinska.
49:21'
Slováci útočné pásmo neudrželi a do protiútoku šli Slovinci. Mušič ale svou přízemní střelou Branislava Konráda nepřekonal.
48:58'
Hned na to došlo ke střele Slováků a Krošelj musel zasahovat. Nechal hru přerušit a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
48:49'
Další ofsajdové postavení, tentokráte na slovinské straně. Hra se tedy zase stěhuje do středního pásma a za malý okamžik tam dojde ke vhazování.
47:50'
Paulovič si nabruslil podél pravého mantinelu do útočného pásma, poté poslal přihrávku Ölveckému, druhý jmenovaný ale branku Slovinska netrefil.
47:10'
Baranka se snažil projít do útočného pásma, zastavil ho ale ofsajd a hra se tak stěhuje zpět do středního pásma.
46:48'
Nyní se karta obrátila. Aktivní jsou spíše Slováci, kteří po vyrovnání ožili a natlačili se opět před branku Slovinska. Bubela ale svou střelu poslal mimo tři tyče.
45:56'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Krásně sehraná kombinace slovenského týmu a je vyrovnáno. MARCEL HAŠČÁK poté dostal nabito na modrou čáru a hned na to pak svou prudkou střelou propálil doslova vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Dominik Graňák a Peter Čerešňák.
45:15'
Milan Bakoš střílel nenápadně z levé strany, ale s jeho projektilem si Krošelj poradil a stále tak drží těsný náskok slovinského týmu. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
44:30'
Zakázané uvolnění Slovinců a hra se tak stěhuje zpět před brankáře Krošelje, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
43:52'
Michal Čajkovský se dostal ke střele od modré čáry a zasahovat musel Gašper Krošelj, jenž vyrazil puk před sebe, kde si ho poté vzali do své moci hráči Slovinska.
42:51'
Gašper Krošelj si sjel za branku k opuštěnému puku a svojí holí ho poslal zpět na hokejky svých spoluhráčů, kteří už míří opět na druhou stranu.
42:18'
Kovačevič se ocitl tváří v tvář Konrádovi, ten si připisuje další pozorný zákrok svojí holí a drží tak naděje slovenského týmu i nadále. Po svém zákroku pak nechal hru plynout a rozehrál puk mezi své spoluhráče.
41:42'
Starosta nahodil puk od modré čáry před branku Slovinska, ale tam nebyl nikdo na dorážku. Kotouč tak sebrali opět hráči Slovinska a spěchají do útočného pásma.
41:15'
Slovinci pokračují stále ve své hře a dost často se dostávají do útočného pásma. Konrád se tak musel mít zase na pozoru ve svém brankovišti.
40:34'
Jeglič vyslal střelu z pravého kruhu, ale ta skončila na obránci Podlipnikovi, který poslal puk do bezpečí.
40:08'
Slovinci se dostali ihned do útočného pásma, Muršak objel slovenskou branku, do zakončení před ní se ale následně pak nedostal.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 19 – 11
Také druhá třetina je za námi. V ní se dvakrát trefili Slovinci a vždy v přesilové hře. V jednadvacáté minutě otevřel účet zápasu Blaž Gregorc, jenž Konráda propálil od modré čáry. O čtyři minuty později už Slovinsko vedlo 2:0. Další početní výhodu využil Anže Kuralt, který tečí překonal Konráda. Slováci ale měli k dispozici také přesilovku, kterou tečovanou střelou využil Miloš Bubela. Třetí třetina tak nabídne ještě pořádné drama. Ta začne přibližně ve 14:50.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Haščák prostrčil puk pronikajícímu Martinu Bakošovi, ale druhý jmenovaný se přes obranu Slovinska nedostal. A to asi byla poslední šance v této části hry.
39:26'
Slováci to ještě v závěru druhé třetiny zkusili před slovinskou klecí, ale nebyli úspěšní. Na druhé straně ještě ohrozil Konráda Žiga Pance, ale i on mezi tři tyče puk neposlal.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Po střele Urbase sklepl kotouč do bezpečí jeden z obránců Slovenska a to hned uhánělo do další akce. Hra se znovu přelévá ze strany na stranu, branky jsme se ale pro tyto chvíle nedočkali.
37:49'
Na druhé straně střílel od modré čáry Ivan Baranka a jeho letící střela skončila v lapačce Gašpera Krošelje, který je v posledních chvílích vytěžován více.
37:34'
Kovačevič ujel obraně Slovenska a dostal se z levé strany do zakončení, ale také Branislav Konrád si připsal přesný zákrok a hra je přerušena.
36:54'
Andrej Kudrna dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a svou střelou nechal vyniknout lapačku Gašpera Krošelje, jenž si tak připsal další cenný zákrok.
36:28'
Slovenský tým notně ožil a vstřelená branka ho nakopla. Nyní se dostali do další šance před slovinskou brankou, střelu Lampera si ale Grošelj pohlídal.
35:43'
Slovensko právě vstřelilo branku!
A přece se Slováci dočkali a v přesilové hře vsítili kontaktní branku. Čerešňák pálil od modré čáry a těsně před Gašperem Krošeljem tečoval jeho střelu MILOŠ BUBELA, který tak překonal nic nepřipraveného brankáře Slovinska – 2:1. Slovensko je tak zpět ve hře. Asistence: Peter Čerešňák a Dominik Graňák.
34:52'
Slováci už roztáčejí přesilovkový kolotoč před slovinskou brankou, ale zatím se jim nedaří dostat se do vážnější šance, která by ohrozila Krošelje.
34:47'
První přesilová hra pro Slovensko. Žiga Jeglič dostává dvě minuty za hákování na Ölveckého.
33:45'
Stav je tak stále 2:0 pro Slovinsko a Slovensko tak musí dále bojovat o kontaktní branku.
33:30'
Andrej Kudrna prostřelil Krošelje, kterému doklouzal puk za jeho záda. Hlavní sudí ale okamžitě rozpažil a branku neuznává patrně pro atak slovinského brankáře.
32:23'
Další střela Slováků, kterou zastavila obrana Slovinska. Nyní slovenský tým přidal a začíná si vytvářet i šance. Zatím to ale znovu nevedlo ke gólovému efektu.
32:00'
Juraj Valach se dostal k dorážce mezi kruhy a okamžitě pálil na Grošelje. Ten ale znovu neinkasoval. Po jeho projektilu sklapl své betony a nepustil Slováky ke kontaktnímu gólu.
31:25'
Ladislav Nagy prolétl do útočného pásma podél pravého mantinelu, ale hned za brankou Slovinců o puk zase přišel. Nepřesných rozehrávek na slovenské straně tak přibývá.
31:11'
Jsme za polovinou utkání a slovenský tým stále prohrává se Slovinci o dva góly. Zatím se jim nepodařilo dostat se ke kontaktní brance a nutno podotknout, že k ní ani neměli příliš příležitostí.
30:18'
Těžkopádně se nyní pohybovali Slováci v útočném pásmu, aby následně pak znovu o kotouč přišli. Slovinci pak šli do úniku před slovenskou branku a Konrád musel zasahovat proti střele Jana Muršaka z prostoru mezi kruhy. Hra je přerušena.
30:15'
Přichází další komerční přestávka.
30:15'
Marcel Haščák se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Gašper Krošelj po jeho přízemní střele sklapl své betony a podržel tak Slovince a jejich dvoubrankové vedení.
29:38'
Po vhazování v útočném pásmu Slovenska získali kotouč Slovinci a hned ho vyvezli mimo své obranné pásmo.
28:29'
Jan Muršak prošel do útočného pásma a z levého kruhu vyslal na Konráda střelu, která ale byla spíše z kategorie těch propagačních.
27:48'
Robert Sabolič se dostal na levý kruh, odkud střelou švihem poslal kotouč před slovenskou branku. Obránce Čajkovský ale jeho projektil zastavil svou hrudí.
26:57'
Slovensku se nyní nedaří vůbec nic. Zatímco Slovinci jsou pochopitelně na koni a vytvářejí si další zajímavé šance. Slováci jsou tak pod dalším menším tlakem.
26:27'
Martin Bakoš dostal přihrávku do jízdy, kotouč ale dobře nezpracoval a rázem tak skončil další náznak slovenské akce.
25:53'
Po vhazování ve středním pásmu blíže slovenské brance se ke kotouči dostali Slovinci a jen ho nahodili do útočného pásma a celá pětice tak jde střídat.
25:37'
Jenže zatím stále mají puk Slovinci a derou se opět před slovenskou branku. Tam byla nyní hra přerušena. Vhazovat se bude po levé ruce Branislava Konráda.
24:44'
Na svou nedisciplinovanost tak Slováci doplatili. Nyní ale rozhodně nesloží zbraně a pokusí se co nejdříve vsítit kontaktní branku.
24:16'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
A další přesilová hra Slovinců je využita. Z levého kruhu střílel Jan Muršak a v prostoru mezi kruhy nastavil k teči svoji hůl ANŽE KURALT a usměrnil tak puk za Konrádova záda – 2:0. Slovensko tak bude muset dohánět už dvoubrankové manko. Asistence: Jan Muršak a Blaž Gregorc.
23:40'
Až nyní se jim to podařilo a kotouč letí až před Gašpera Krošelje. Ten tak se svými obránci zakládá akci z hloubi vlastního obranného pásma.
23:16'
Ovšem Slovinci pokračují v tlaku před slovenskou brankou a Slováci se stále nemohou osvobodit.
23:00'
Slováci jsou už ve čtyřech hráčích.
22:35'
A to proto, že přichází další trest pro Slovensko, které jde do tří. Starosta inkasuje dvě minuty za držení.
22:35'
Slovinci opět zatápěli Slovákům v jejich pásmu a na Konráda šly další střely. Ty ale dokázal pokrýt a nyní velký nápor Slovinců končí přerušením.
21:00'
Čajkovský v témže čase krosčekoval soupeře a dostává za to dvě minuty. Další oslabení slovenského týmu.
21:00'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Nyní už to ale neplatí. Přesilovkový tlak nekončil a od modré čáry poté pálil BLAŽ GREGORC, jenž svou dělovkou propálil Konráda – 1:0. Přesilovka Slovinska je tedy využita. Asistence: Jan Muršak.
20:36'
Slovinci zamkli Slovensko v jeho pásmu a kombinují před Konrádem. Zatím ale slovenský tým tlaku Slovinců čelí.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 5 – 4
Zajímavá první třetina je za námi. V ní jsme viděli hodně ofenzivní hokej, a to na obou stranách. Akce střídala akci a tempo hry mělo rychlý spád. Zatím to ale ani jeden celek nedokázal přetavit v úvodní branku. Oba brankáři své týmy drží. Začátek druhé třetiny bude ve znamení zbytku přesilové hry pro Slovince, kteří ještě na konci měli velkou šanci. Uvidíme, co nám tedy přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně ve 13:55.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Slovinci zatopili obraně Slovenska a jejich střela byla nebezpečná. Jeden ze slovenských obránců ale puk rukou vyhodil pryč a vypadá to, že v této části hry se už nic nestane.
19:27'
Je tu první vyloučení v utkání. Na trestnou lavici za vražení na hrazení usedá Hovorka a Slovinsko si jako první zahraje přesilovou hru.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:07'
Robar z levého kruhu nebezpečnou střelou prověřil pozornost Branislava Konráda, který sklapl své betony a kotouč za svá záda nepustil. Poté raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
17:20'
Tičar sebral kotouč najíždějícímu Ölveckému, který už už pronikal do útočného pásma. Slováci se tak musejí vracet zase zpátky do obrany.
16:29'
Slovinci se snažili projít do útoku, aby mohli opět ohrozit Konráda, jenže je zastavil ofsajd a hra se tak stěhuje zase zpátky do středního pásma.
15:33'
Branislav Konrád potáhl puk za svou branku a nechal ho vlastním obráncům, kteří hned na to zakládají další slovenskou akci.
14:50'
Kovačevič z pravého kruhu vyslal jedovatou střelu, se kterou si ale Konrád poradil a udržel tak čisté konto. Oba týmy jsou stále hodně aktivní a tempo hry tak neustává ani v závěru první třetiny.
14:16'
Následuje další komerční přestávka.
13:30'
Muršak si klepl o přihrávku mezi kruhy, tu ale nedostal a Slovinci se tak nakonec sami připravili o útočné pásmo a Graňák hned s pukem opustil obrannou třetinu Slovenska.
12:31'
Sabolič se jal k další střele, ale obrana Slovenska byla pozorná a žádné ohrožení slovenské branky se nekonalo. Hned na to přebírají puk zase Slováci a jdou útočit.
12:17'
Robert Sabolič se napřáhl na levém kruhu a jeho dělovku vyrazil betonem do bezpečí Branislav Konrád.
11:36'
Kus od modré čáry střílel Juraj Valach, jenže jeho střela byla sražena mimo tři tyče. Kotouč tak přebírají opět Slovinci.
10:48'
Po ztrátě kotouče v útočném pásmu se k puku dostali Slovinci a hned s ním zamířili před slovenskou branku. Ke střele se ale nedostali a Slovensko tak může otočit hru na opačnou stranu.
09:55'
Martin Bakoš, liberecký Bílý Tygr, sebral puk v obranném pásmu a snažil se ho vyvézt ven. Nakonec se ale Slováci do akce nedostali.
09:26'
Konrád nyní musel po dlouhé době do akce. Na něho vyslal střelu Rok Tičar a brankář působící v české extralize si připsal přesný zákrok. Přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
08:53'
Následuje komerční přestávka.
08:38'
Marek Ďaloga dostal nabito na modrou čáru a napřáhl se k pořádné střele. Ta ale nakonec nebyla prudká, neboť Ďaloga zlomil svoji hůl a musel okamžitě odjet na střídačku.
07:31'
Dva na jednoho jeli Slováci a Matej Paulovič střílel z pravé strany, puk ale poslal vedle slovinské klece.
06:40'
Tomáš Starosta se na levém kruhu uvolnil a jeho prudká střela ohrozila Gašpera Krošelje, jenž znovu musel být mezi třemi tyčemi hodně pozorný.
05:59'
Marek Ďaloga vyslal střelu z mezikruží a Krošelj natáhl ruku a příložníkem poslal puk před sebe. Tam ho sebrala obrana Slovinska a to míří do další útočné akce.
04:55'
Tomáš Surový se snažil kotouč u mantinelu udržet a to se mu povedlo. Poté ho nahodil před slovinskou branku, kde vznikla skrumáž. Nikdo z hráčů v bílých dresech však nedokázal procedit kotouč za Krošeljova záda.
04:18'
Poté sebral slovenskému týmu puk Sabolič a hned ho vytáhl pryč z obranného pásma. Slovinci tak mohou jít znovu do útoku.
03:36'
Haščák pálil z levého kruhu a Krošelj musel zasahovat svou holí. Puk sklepl za sebe a hned si ho převzali jeho spoluhráči, kteří míří do útoku.
03:29'
Starosta šel do slibného úniku, ale zastavilo ho postavení mimo hru, to čárovému sudímu neuniklo a hra se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude za malý okamžik vhazovat.
03:07'
Po nepřesné střele Slovinska zakládají Slováci z hloubi vlastního obranného pásma další útočnou akci.
02:16'
Utkání začalo hodně svižně, akce střídá akci. Začátek nám tedy ukazuje, že by mohlo jít o ofenzivní zápas.
01:25'
Hned na to ale ujeli do přečíslení slovenští hokejisté a také jejich střela mířila před slovinskou branku. Krošelj byl ale pozorný a nedopustil změnu skóre.
00:51'
Poté puk převzal Ďaloga a zavezl ho na opačnou stranu. Ale v útočném pásmu se nedostali Slováci do zakončení a Slovinci tak míří znovu před jejich branku.
00:22'
Jan Urbas dostal přihrávku do blízkosti slovenské branky a svou střelou pak málem ohrozil slovenského brankáře. Tomu ale pomohla obrana a nemusel tak zasahovat.
00:05'
Muršak vyhrál vhazování pro Slovinsko a to se poprvé dere do útočného pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak (C), Verlič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Kuralt.

Slovensko: Konrád (J. Laco) – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák (A), Valach – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Cingel, Hovorka, Lamper – Marcinko.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Mayer (USA) – Sormunen, Suominen (oba FIN).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v roce 2015 v rámci mistrovství světa, které se konalo v České republice a tehdy Slovensko porazilo Slovinsko 3:1. Jak to dopadne dnes v olympijském turnaji, nám napoví až samotný zápas.
Slovensko

Slováci, stejně jako Slovinci, zařídili další senzaci, když dokázali porazit Olympijské sportovce z Ruska. V průběhu první třetiny prohrávali už 0:2, nakonec ale manko dotáhli a skóre srovnali na 2:2. Vyrovnání zařídil liberecký Bílý Tygr Martin Bakoš a Slovensko bylo zpět ve hře. Ve druhém dějství branka nepadla a v tom třetím pak v devětačtyřicáté minutě strhl vedení na slovenskou stranu Peter Čerešňák a stav 3:2 pro Slovensko vydržel až do konce utkání. Následoval duel s USA, který slovenští hokejisté prohráli těsně 1:2. Dnes si budou chtít spravit chuť a připsat si další výhru. Na svém kontě mají tři body a jsou druzí.
Slovinsko

Slovinci se hned na úvod mužského hokejového turnaje postarali o senzaci, když porazili po prodloužení Spojené státy americké 3:2. Po druhé třetině prohrávali už o dva góly, v té třetí ale dokázali postupně srovnat a vynutili si prodloužení. V něm rozhodla hvězda Slovinska, a sice Jan Muršak a jeho tým mohl slavit první výhru. Následně pak ale Slovinci narazili na Olympijské sportovce z Ruska, kteří je smetli 8:2. V tabulce jsou tak posledním, čtvrtém místě s dvěma body. Dnes by rádi vyrukovali svou hrou také na tým Slovenska, nečeká je ale nic lehkého.
Hezké odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Olympijské hry jsou v plném proudu a to i hokejový turnaj mužů. Dnes na sebe ve skupině B narazí týmy Slovinska a Slovenska. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.


Články odjinud