ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Dánsko - 9. února 2022   14:10

Ukončeno
Česko
Česko
23:45' R. Červenka (Jan Kovář)
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)
Dánsko
Dánsko
11:21' M. Lauridsen   • 17:23' F. Nielsen  
Česko
Sestavy:
Š. Hrubec (Bartošák) – Kundrátek, Šulák, J. Jeřábek (A), D. Sklenička, Knot, Klok, Mozík – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – M. Stránský, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Sobotka, Lenc – Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna – Smejkal.
Rozhodčí
Gouin (CAN), Tscherrig (SUI) -
891 diváků
Dánsko
Sestavy:
Dahm (Dichow) – Jensen Aabo (A), O. Lauridsen, M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nicholas Jensen, Kristensen – Nicklas Jensen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – N. Meyer, M. Madsen, Bau Hansen – Jakobsen, Poulsen, Jesper Jensen – Aagaard.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji Vám pěkný zbytek středečního dne, který určitě ještě bude obohacen mnoho sportovními přenosy. Od klávesnice se s Vámi loučí Adam Sedlák. Napočtenou.
Vyjádření trenéra Filipa Pešána po utkání s Dánskem:
Kdo se postavil do brankoviště?

Šimon Hrubec (CZE) – 15 zákroků, 2 OG, úsp. 88,24%, odchytal 58:58

Sebastian Dahm (DEN) – 39 zákroků, 1 OG, úsp. 97,50%, odchytal 60:00
Statistické okénko:

Střely na branku: 40 – 17.
Zblokované střely: 6 – 14.
Vhazování: 34 – 20.
Hity: 18 – 12.
Trestné minuty: 2 – 6.
Využití přesilovek: 0/3 – 0/1.
Dnešní utkání je u svého konce! Jednoznačně pomalejší střetnutí, než tomu bylo mezi Ruskem a Švýcarskem, nakonec skončilo lépe pro tým Dánska. V první části hry jsme viděli velmi zajímavou bitvu, jelikož se dvakrát uplatnilo přísloví: Nedáš, dostaneš! Češi byli jednoznačně aktivnější, ovšem žádné zakončení nezamířilo za záda připraveného Sebastiana Dahma, a tak se prosadili Dánové. Nejprve se to podařilo díky nahození Markusi Lauridsenovi, na nějž po faulu od Jakuba Jeřábka navázal z trestného střílení státní vlajkonoš Frans Nielsen. Druhá fáze nabídla o něco pokornější přístup z obou stran, a proto jsme nakonec viděli pouze jednu branku. O tu se po rychlém kontru zasloužil kapitán Čechů Roman Červenka. Nicméně se týmy snažili o vstřelení gólu, ovšem ani jedna z šancí se tomu nijak nedokázala přiblížit. Zatím je tedy pouze otázkou, jak trenéři dnešních soupeřů namotivují své svěřence k poslední periodě. Poslední část byla hodně opatrná z hokejek celků, a proto jsme neviděli příliš mnoho šancí. Výběr Filipa Pešána se ještě na konci snažil v šesti hráčích. Ani zakončení Tomáše Kundrátka necelých dvacet sekund před koncem neskončilo za zády dánského obra, nýbrž na jeho připravené tyči. Konečný stav utkání 1:2.
Konec zápasu.
59:59'
Dánové dnes zvítězí! Jen chabé nahození Hynka Zohorny skončilo pouze za brankou soka.
59:38'
Neuvěřitelné! Tomáš Kundrátek se objevil ve fantastické pozici, ovšem nakonec nastřelil jen tyč za Sebastianem Dahmem! Je pravděpodobné, že toto bylo úplně to poslední, co Češi vyprodukovali.
59:23'
Češi se sice snaží, ovšem Dánové je drží u mantinelu. Čas se tedy stále krátí, čímž jsou jejich šance skoro pomalu, ale jistě úplně u konce!
58:58'
Šimon Hrubec je na střídačce! Český tým hraje v šesti!
58:38'
David Krejčí sice napadal velmi dobře, ovšem i přesto, že puk získal, tak ho nakonec ztratil Tomáš Hyka. Dánové si tedy touš po delší době přivlastňují zpět na své hole.
58:08'
Vojtěch Mozík udělal ve vlastní třetině úplně zbytečnou chybu, kterou umožnil další nebezpečnou akci Dánů. Těm tento průběh zcela stačí.
57:49'
Dánové jsou v posledních minutách trochu pod nervozitou, jelikož jen vyhazují puky do středního pásma. Vše jim ale absolutně vyhovuje, protože takto pouze škodí českému týmu. Je pravděpodobné, že právě brankář Šimon Hrubec zachvíli zamíří na střídačku.
57:22'
Po přihrávce od Hynka Zohorny se dostal do ofsajdu Michal Řepík, který takto učinil absolutně zjevně. Odpískání rozhodčích signalizuje buly ve středním pásmu.
56:50'
Julian Jakobsen se dostal do dobré pozice, odkud nakonec zakončil velmi nebezpečně. Ronald Knot totiž tuto střelu trochu zbytečně tečoval. Šimon Hrubec ale opět výtečně zakročil.
56:10'
Michael Frolík se snažil dostat do zakončení, ovšem blok Dánů ho o něj připravil. Aktuálně se oba celky hmotně snaží ve středním pásmu.
55:52'
Jan Kovář se obtočil kolem soupeřovi branky velmi rychle, ovšem zakončil jen do betonu Sebastiana Dahma, jenž stále potvrzuje svou suverenitu.
55:24'
Po střele Tomáše Kundrátka do výstroje Sebastiana Dahma následuje komerční přestávka. Aktuálně je jisté, že se jedná o poslední pauza před koncem utkání. Nicméně Češi se musí opravdu odhodlat, aby dokázali vyrovnat.
54:55'
Nicholas Jensen pouze vyhodil puk přes celé hřiště na icing. Hra se tedy velmi rychle přesune zpět před branku zatím čistého Sebastiana Dahma.
54:28'
David Sklenička jen ukázal marnost českého týmu, když sice rychle vjel do pásma, ovšem následně puk jen zbaběle nahodil do třetiny, kam nikdo z jeho spoluhráčů vůbec nejel.
53:49'
Radan Lenc se dostal do dobré pozice, ze které ale vyprodukoval jen teč jednoho z bránících hráčů do ochranné sítě. Následovat bude buly v útočném pásmu Česka.
53:16'
Prudké nahození Tomáše Zohorny ze středu kluziště skončilo jen na výstroji Sebastiana Dahma, který tímto přerušuje hru. Následuje první komerční pauza zápasu.
52:50'
Češi se zuby nehty snaží, ale to jim není příliš platné. Jakýkoliv pokus směrem vpřed totiž jejich soupeř dokáže zastavit.
52:13'
Šimon Hrubec předvedl proti Fransi Nielsenovi obrovsky důležitý zákrok, protože ho vychytal při samostatném úniku. Bravo Šimone!
51:59'
Michal Řepík se zpoza branky snažil naleznout někoho ze spoluhráčů, ovšem nakonec našel jen hůl Sebastiana Dahma. Ten touš vyrazil mimo nebezpečí.
51:40'
Dánsko v plném počtu.
51:18'
Tlak Čechů stále pokračuje, ovšem ani jedna střela vůbec nemíří na branku Dánska. Takto se vyrovnávací branka nedává snadno.
50:58'
Matěj Stránský se objevil při hranici mezikruží ve velmi dobré pozici, ovšem nakonec trefil jen beton stále připraveného obra Sebastiana Dahma.
50:16'
David Krejčí se doslova položil do střely z první, ale nakonec trefil jen clonícího Olivera Lauridsena, jenž tedy velmi obětavě zažehnal nebezpečí.
49:50'
Jakub Jeřábek se ihned po buly dostal do střely, ovšem tu namířil je do výstroje Sebastiana Dahma. Ten tedy situace pouze velmi rychle jistil.
49:40'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicholas Jensen – 2 min., hákování).
49:24'
Opět se snažil David Krejčí, jenž ale při obraně několika Dánů není schopen nijak oponovat. Seveřané se tedy s pukem dostávají do středního pásma.
48:54'
David Krejčí sice napadal velmi dobře, ovšem i přesto, že puk získal, tak ho nakonec ztratil Tomáš Hyka. Dánové si tedy touš po delší době přivlastňují zpět na své hole.
48:20'
Český tým si po delší době drží útočné pásmo, ve kterém ale není schopen nijak zakončit. Dánové jsou stále velmi pozorní při napadání.
47:51'
Peter Regin vybojoval puk v rohu hřiště a následně se i prosadil ke střele. Vše ale zažehnal svým blokem Lukáš Sedlák. Ten ale ještě přidal, když poslal puk až na střídačku Dánska. Buly ve středním pásmu bude až po komerční přestávce.
47:19'
Hra je již delší dobu bez přerušení, ovšem hře to příliš neprospívá. Není totiž ani tak nijak oslňující na pohled nestranného diváka.
46:46'
Michal Řepík se dostával do solidní pozice, ovšem za pět minut dvanáct ho odzbrojil Morten Madsen, jenž tedy dokázal zažehnat obrovské nebezpečí.
46:14'
Dánsko si opět dává pochopitelně na čas. Stále totiž nikam nespěchají, což ale jejich soupeře trochu dráždí. Ti se totiž snaží velmi vysoko napadat.
45:56'
Tomáš Hyka se dostával svou rychlostí do dobré šance, ale puk mu nakonec jen těsně ujel, a proto se ani k ničemu nedostal. Dánové jsou teď při moci.
45:29'
Roman Červenka našel svou nahrávkou rozjetého Davida Skleničku, jenž ale poslal puk pouze do betonů Sebastiana Dahma. Ten tedy opět podržel svůj celek.
44:48'
Vladimír Sobotka se snažil protlačit ke střele, což se mu sice podařilo, ale následné zakončení zamířilo jen do výstroje nachystaného Sebastiana Dahma.
44:22'
Frans Nielsen pouze vyhodil puk přes celé hřiště na icing. Hra se tedy velmi rychle přesune zpět před branku zatím čistého Sebastiana Dahma.
43:59'
Mikkel Boedker se dostal do pozice tváří tvář Šimonu Hrubcovi, ovšem své zakončení nakonec namířil jen do zadního tvrzeného skla, tedy vysoko nad.
43:21'
David Krejčí směroval přes osu brankoviště pas na Tomáše Hyku. Ten ale s tímto řešením vůbec nepočítal, a proto mu puk nakonec přeskočil hůl.
42:50'
Michael Frolík dokázal vystihnout rozehrávku soupeře, ale k zakončení se nedostal, protože ho dokázal rychle zastavit připravený útočník Morten Madsen.
42:26'
Dánové si po delší době vybojovali touš na své hole, ale zatím se nikam pochopitelně neženou. Aktuální konstelace jim totiž opravdu vyhovuje.
41:52'
Na konci další kombinace byl Matěj Stránský, jenž dokázal tečovat střelu Jana Kováře. Sebastian Dahm ale předvedl další výborný zákrok.
41:18'
Frederik Storm se málem dostal do solidní šance, ovšem jeho nadšení velmi brzy zkazil Jan Kovář, který mu puk pohotově vypíchl.
40:58'
Nahrávku Davida Krejčího zpracoval Lukáš Sedlák až za hranicí ofsajdu. Posléze tedy bude určitě následovat buly ve středním pásmu.
40:28'
Oba týmy zatím působí trochu rychleji, než tomu bylo předtím. Zpočátku ovšem zatím může přeci jen zdání pouze klamat.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 15:49.
Druhá fáze nabídla o něco pokornější přístup z obou stran, a proto jsme nakonec viděli pouze jednu branku. O tu se po rychlém kontru zasloužil kapitán Čechů Roman Červenka. Nicméně se týmy snažili o vstřelení gólu, ovšem ani jedna z šancí se tomu nijak nedokázala přiblížit. Zatím je tedy pouze otázkou, jak trenéři dnešních soupeřů namotivují své svěřence k poslední periodě.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
I druhá třetina je u svého konce. Skóre se měnit nebude, protože Vladimír Sobotka drží puk ve středním pásmu.
39:39'
Roman Červenka vyhodil puk velmi nešetrně přes celé kluziště a ten tedy po zásluze zamířil až na icing. Dánové tedy ještě dokáží zahrozit.
39:23'
Češi ještě málem mohli zahrozit, ovšem David Krejčí nakonec přišel o puk, a to díky jemně horšímu zpracování ze své strany.
38:50'
Mathias Bau Hansen sice hledal nějakého adresáta své přihrávky, ale to se mu nedokázalo podařit. Proto puk zamířil na icing. Následuje buly v útočném pásmu Čechů.
38:15'
Napadání Seveřanů je absolutně neúprosné. Češi se sice snaží o rozehrávku, ovšem to se jim zatím díky tomuto skoro vůbec nedaří.
37:47'
Michael Frolík se snažil dostat do zakončení, ovšem blok Dánů ho o něj připravil. Aktuálně se oba celky hmotně snaží ve středním pásmu.
37:17'
Libor Šulák poslal na soupeřovu svatyni velmi zajímavé a skryté zakončení, které ale opět pokryl dánský obr. Vhazovat se tedy budě opět v útočné třetině Česka.
36:57'
I Dánové teď trochu hrozí, ale jejich zakončení nejsou vůbec nebezpečná, Vše totiž dokáže krýt ve druhé periodě velmi jistý Šimon Hrubec.
36:24'
Michal Řepík se zpoza branky snažil naleznout někoho ze spoluhráčů, ovšem nakonec našel jen hůl Sebastiana Dahma. Ten touš vyrazil mimo nebezpečí.
35:56'
Peter Regin se po rychlém výpadu dostal do solidní šanci, ale nakonec nastřelil jen výstroj Šimona Hrubce, který celou situaci bezpečně kryl.
35:20'
Lukáš Sedlák se už dostával do velmi dobré šance, ale puk mu na poslední chvíli odebral David Krejčí, který tímto zhatil nějaké zakončení. Posléze uvidíme komerční přestávku.
34:55'
Tomáš Kundrátek se sice usilovně snažil o zakončení, ovšem toho dokázal nakonec zastavit připravený Oliver Lauridsen. O šanci se tedy nejednalo.
34:26'
Mikkel Boedker dokázal tečovat puk od Emila Kristensena a nakonec se tedy jednalo o velmi zajímavou šanci. Šimon Hrubec si ovšem situaci dokázal s přehledem pohlídat.
33:58'
Dánsko je teď trochu zataženo s pukem, jelikož si dává na čas. Jejich dosavadní vnímání je ale spíše obranného typu.
33:37'
Česko v plném počtu.
33:06'
Vladimír Sobotka dokázal opět puk vyhodit, čímž pomohl celé obranné čtveřici ke střídaní. Početní výhoda Dánů se tedy stále krátí.
32:50'
Lukáš Sedlák se mohl dostat do dobré pozice, ale nakonec ho atakoval Julian Jakobsen, jenž ale vyloučen nebude, a to i přes velkou nevůli od české střídačky.
32:19'
Početní výhoda Dánska je zatím docela nevýrazná, protože Češi stále drží puk při své moci. Tímto si alespoň po delší době mohou odpočinout.
31:52'
Radan Lenc se dostával do solidní pozice, ovšem za pět minut dvanáct ho odzbrojil Morten Madsen, jenž tedy dokázal zažehnat obrovské nebezpečí.
31:37'
Vyloučení v týmu Česko (Ronald Knot – 2 min., nedovolené bránění).
31:20'
Přihrávka Romana Červenky nakonec prapodivně skončila až na střídačce soupeře. Rozhodčí si toho nakonec všimli, a proto pohotově odpískali. Nakonec tedy ještě uvidíme komerční přestávku.
30:48'
David Krejčí sice napadal velmi dobře, ovšem i přesto, že puk získal, tak ho nakonec ztratil Tomáš Hyka. Dánové si tedy touš po delší době přivlastňují zpět na své hole.
30:15'
Markus Lauridsen pouze vyhodil puk přes celé hřiště na icing. Hra se tedy velmi rychle přesune zpět před branku zatím čistého Sebastiana Dahma.
29:50'
Roman Červenka našel svou nahrávkou rozjetého Davida Skleničku, jenž ale poslal puk pouze do betonů Sebastiana Dahma. Ten tedy opět podržel svůj celek.
29:29'
Dánové svůj styl zatím nemění, jelikož vyhazují puky co nejdál od vlastní branky. Češi se sice snaží, což je ale zatím opravdu málo.
28:58'
Tomáš Zohorna se dostal do dalšího skvělého místa, odkud ale bekhendově trefil jen lapačku Sebastiana Dahma. Ten se trochu zlobí na své spoluhráče, kteří reagovali velmi pozdě.
28:19'
Dánsko v plném počtu.
28:08'
Lukáš Sedlák se pokoušel o nějaké zakončení, ovšem nakonec trefil jen boční síť, což je opravdu málo platné pro celý tým.
27:53'
Nahození Libora Šuláka nakonec skončilo až v ochranné síti, čemuž zapříčinil svým blokem Frans Nielsen. Nicméně pokračovat se bude v útočném pásmu Čechů.
27:17'
Jan Kovář se z úhlu snažil protlačit puk do dánské sítě, což se mu ale nepovedlo, a to díky fantastickému zákroku Sebastiana Dahma při bližší tyči.
26:50'
Početní výhoda sice začala nadějně, ovšem všechna zakončení zatím zamířili pouze do zadního tvrzeného skla. Ač se o překonání Sebastiana Dahma pokoušel například David Krejčí.
26:19'
Vyloučení v týmu Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., hákování).
26:16'
Lukáš Sedlák se dostal do dobrého zakončení, ovšem nakonec dokázal trefit pouze lapačku Sebastiana Dahma, jenž ale puk jen těsně vyrazil před sebe.
25:53'
Dánové trochu zabrali při forčekingu, z čehož plyne, že se dostávají více do hry. Toto totiž dělá českým hráčům velké problémy.
25:25'
Mathias Bau Hansen se s tím opět příliš nemazal, a i když mohl poslat puk do dobrého protiútoku, tak ho jen vyhodil do středního pásma, kde se ho opět zmocňuje soupeř.
24:59'
Oliver Lauridsen inkasoval na svůj účet tvrdou, ale čistou ránu od Davida Skleničky. Dánský obránce následně velmi rychle míří až do kabin, a to zcela pravděpodobně na šití.
24:11'
Julian Jakobsen ujel po chybě Davida Skleničky do rychlého výpadu, ale nakonec trefil jen betony Šimona Hrubce, jenž situaci bezpečně jistil.
23:45'
Česko právě vstřelilo branku!
A máme tu první branku českého týmu! Po rychlém protiútoku týmu se dostal do zakončení ROMAN ČERVENKA, jenž dokázal trefit přesně pravý horní růžek svatyně Sebastiana Dahma 1-2! Asistence: Jan Kovář.
23:28'
Češi se po delší době sice dostali do útočného pásma, ovšem puk pouze drž při mantinelech, což jim tedy není skoro vůbec platné.
22:56'
Mikkel Boedker dokázal tečovat puk od Emila Kristensena a nakonec se tedy jednalo o velmi zajímavou šanci. Šimon Hrubec si ovšem situaci dokázal s přehledem pohlídat.
22:20'
Emil Kristensen nahodil puk z vlastní třetiny až do lapačky Šimona Hrubce. Ten raději hru přerušil, a to především díky dojíždějícímu Nicklasi Jensenovi.
21:52'
Jan Kovář se po krásném uvolnění dostal i do zakončení, ovšem nastřelil jen beton Sebastiana Dahma, jenž situaci tedy v klidu jistil.
21:13'
Po ataku od Jana Kováře vyjela branka Dánska mimo své postavení. Hlavní arbitr tedy rychle přerušil hru. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
20:57'
Frans Nielsen pouze vyhodil puk přes celé hřiště na icing. Hra se tedy velmi rychle přesune zpět před branku zatím čistého Sebastiana Dahma.
20:23'
Počátek třetiny opět patřil Čechům, kteří se ihned usadili v útočném pásmu. Do zakončení se ale zatím nedokázali dostat.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 15:03.
V první části hry jsme viděli velmi zajímavou bitvu, jelikož se dvakrát uplatnilo přísloví: Nedáš, dostaneš! Češi byli jednoznačně aktivnější, ovšem žádné zakončení nezamířilo za záda připraveného Sebastiana Dahma, a tak se prosadili Dánové. Nejprve se to podařilo díky nahození Markusi Lauridsenovi, na nějž po faulu od Jakuba Jeřábka navázal z trestného střílení státní vlajkonoš Frans Nielsen. Skóre je tedy velmi překvapivě rozdáno příznivě pro favorita, což se ale může změnit. Uvidíme tedy, s čím týmy vyrukují do druhé periody.
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
První třetina již spěje ke svému konci, což znamená, že skóre zůstane tak, jak je.
19:37'
Jan Kovář se už mohl radovat, ovšem na poslední chvíli mu puk sjel z hole, a to při hranici mezikruží. Další šance o korigaci skóre je nevyužita.
19:22'
I v poslední minutě Dánové uplatňují svůj styl. Všechna nahození končí až v obranném pásmu Česka, kteří se zatím se vším velmi těžce srovnávají.
18:57'
Po přihrávce od Hynka Zohorny se dostal do ofsajdu Michal Řepík, který takto učinil absolutně zjevně. Odpískání rozhodčích signalizuje buly ve středním pásmu.
18:33'
David Sklenička si nerozuměl se svými spoluhráči v kombinaci, a proto poslal puk na zakázané uvolnění. Dánové se tedy usadí v útočném pásmu
18:03'
Dánsko v plném počtu.
17:56'
Michael Frolík se snažil dostat do zakončení, ovšem blok Dánů ho o něj připravil. Aktuálně se oba celky hmotně snaží ve středním pásmu.
17:23'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové se tedy dostávají do dvoubrankového vedení! FRANS NIELSEN vzal odpovědnost na sebe a puk poslal krásným bekhendovým blafákem pod horní tyčku České branky 0-2!
17:23'
Jakub Jeřábek si pomohl při úniku Patricka Russela faulem. Rozhodčí to nakonec posuzuje i trestným střílením pro Dánsko!
17:06'
K dobré střele se prosadil David Krejčí, který ale pouze nastřelil Juliana Jakobsena, jenž puk vyvezl až do české třetiny. Zde pošetřil několik velmi cenných sekund.
16:48'
Vladimír Sobotka se dostal až do útočného pásma, kde si ale s pukem trochu zbytečně zahrával. Nakonec ho jen poslal na lapačku Sebastiana Dahma.
16:03'
Vyloučení v týmu Dánsko (Matias Lassen – 2 min., držení).
15:46'
Skrytá střela Libora Šuláka skončila jen na pozorné lapačce Sebastiana Dahma, jenž stále působí velmi jistě. Po komerční přestávce se bude opět vhazovat před tímto brankářem.
15:16'
Dánové opět vyhazují na zakázané uvolnění. Tentokrát se takto prezentoval Mathias Bau Hansen, jenž pochopitelně nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
14:53'
Morten Madsen se po delší době ujal střely, ovšem trefil jen clonícího Davida Krejčího. Největší hvězda výběru Česka se chtěla dostat k puku, což se ji ale nepovedlo.
14:14'
Hynek Zohorna se dostal do dalšího skvělého místa, odkud ale bekhendově trefil jen lapačku Sebastiana Dahma. Ten se trochu zlobí na své spoluhráče, kteří reagovali velmi pozdě.
13:57'
Dánové svůj styl zatím nemění, jelikož vyhazují puky co nejdál od vlastní branky. Češi se sice snaží, což je ale zatím opravdu málo.
13:26'
Neuvěřitelný zákrok Sebastiana Dahma! Jan Kovář se dostal do dobré pozice, odkud vyslal nakonec sraženou nahrávku. Tu ale obr v brance dokázal chytit, a to opravdu skvěle!
12:54'
Matěj Stránský se dokázal dostat do solidní střely, ovšem to je stále opravdu málo na překonání Sebastiana Dahma, Ten si připsal další hodně jednoduchý zákrok. Následuje tedy krátká pauza.
12:12'
Češko je ihned po inkasování aktivnější, ovšem ani jeden z pokusů se zatím nedostal ani do zakončení. Dánové totiž stále brání hodně organizovaně.
11:50'
Jesper Jensen Aabo se s tím opět příliš nemazal, a i když mohl poslat puk do dobrého protiútoku, tak ho jen vyhodil do středního pásma, kde se ho opět zmocňuje soupeř.
11:21'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Seveřané se z ničeho nic dostávají do vedení! Po chybě Čechů při rozehrávce se dostal do zakončení MARCUS LAURIDSEN, jenž dokázal ještě po teči jednoho z hráčů soupeře trefit přesně zadní tyč Hrubcovi svatyně 0-1! Bez asistence.
10:56'
Prudké nahození Tomáše Zohorny ze středu kluziště skončilo jen na výstroji Sebastiana Dahma, který tímto přerušuje hru. Následuje první komerční pauza zápasu.
10:09'
Michael Frolík se snažil protlačit do šance, ovšem celou dobu byl tísněn obranou Dánska, která mu prostě a jednoduše nedala pokoj. Nicméně stále drží puk v útočném pásmu.
09:59'
Češi jsou opět v tlaku při útočném pásmu, ovšem zatím nedokáží najít recept na jistou branku Sebastiana Dahma.
09:20'
Ronald Knot se snažil prokličkovat do zakončení, což se mu nakonec povedlo. Výsledně z toho ale nic nebylo, jelikož poslal puk vysoko nad.
08:55'
Po delší době na druhé straně hrozil Mikkel Boedker, jenž ale nakonec trefil pouze připravený beton brankáře Šimona Hrubce.
08:25'
Češi si teď po delší době drží od svého soka odstup až v obranném pásmu, kde se snaží kombinovat k postupnému útoku vpřed.
07:58'
Radan Lenc se dostal do dobré pozice, ze které ale vyprodukoval slabé zakončení pouze do betonů Sebastiana Dahma. Ten stále jistí svůj celek.
07:18'
Seveřané mají od počátku utkání vysoký respekt. Všechny puky létají mimo dosah útočníku, a to většinou až na druhou stranu hřiště. Češi se teď dokonce drží v útočném pásmu.
06:48'
David Krejčí se dostal do solidní šance, ovšem nakonec trefil jen clonícího Patricka Russella, který tak zažehnal všechno nebezpečí. Puk se navíc dostal až do středního pásma.
06:12'
Dánové se opět dostávají do vlastní třetiny, a to díky dalšímu zakázanému uvolnění. Peter Regin si totiž neporozuměl při své nahrávce s nikým ze spoluhráčů.
05:45'
Další ostré nahození od Libora Šuláka bylo nakonec sraženo do ochranné sítě, díky teči jednoho z bránících hráčů. Nicméně stále budeme pokračovat v útočném pásmu Česka.
05:23'
Týmy si teď po delší době pouze vyměňují puk ve středním pásmu, což způsobuje menší plynulost hry. Ani jeden z nich totiž není schopen smysluplně rozehrát.
04:53'
Dánové opět hrozili, ale konečná střela Nikolaie Meyera skončila jen na betonu Šimona Hrubce, který nakonec celou situaci v klidu hlídal.
04:12'
Po další dobré kombinaci pálil Lukáš Sedlák, jenž ale nakonec nastřelil jen tyč! Byli jsme svědky první velké šance pro hráče Česka.
03:51'
Libor Šulák poslal na soupeřovu svatyni velmi zajímavé a skryté zakončení, které ale opět pokryl dánský obr. Vhazovat se tedy budě opět v útočné třetině Česka.
03:11'
Češi se opět drží v útočném pásmu, ovšem zatím se jim stále nedaří dostat ke střele. Útočníci Dánska jsou totiž v napadání nekompromisní.
02:44'
Radan Lenc se dostal až do útočného pásma, kde si ale s pukem trochu zbytečně zahrával. Nakonec ho jen poslal na lapačku Sebastiana Dahma, jenž působí zatím velmi jistě.
02:10'
Jakub Jeřábek si nerozuměl se svými spoluhráči v kombinaci, a proto poslal puk na zakázané uvolnění. Dánové se tedy usadí v útočném pásmu.
01:50'
Frederik Storm se dostal do samostatného úniku, ovšem trochu mu podjely brusle, a proto nakonec trefil jen vyrážečku Šimona Hrubce. Ten předvedl první důležitý zákrok!
01:23'
Morten Madsen vyhodil puk velmi nešetrně, a to až na icing. Hra se tedy ihned přesune zpět před branku Dánů.
00:56'
David Krejčí se pokusil vystřelit, ovšem nakonec trefil pouze jen připravenou výstroj obrovského brankáře Sebastiana Dahma.
00:24'
Ihned z úvodu jsou aktivnější Češi, kteří se ale zatím nedostali do zakončení. Obrana soupeře je totiž velmi organizovaná.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů již pomalu nastupují na ledovou plochu. Samotné utkání tedy započne za okamžik, a to konkrétně po státních hymnách.
Úvodní sestavy:

Česko: Š. Hrubec (Bartošák) – Kundrátek, Šulák, J. Jeřábek (A), D. Sklenička, Knot, Klok, Mozík – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – M. Stránský, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Sobotka, Lenc – Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna – Smejkal.
Trenér: Filip Pešán

Dánsko: Dahm (Dichow) – Jensen Aabo (A), O. Lauridsen, M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nicholas Jensen, Kristensen – Nicklas Jensen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – N. Meyer, M. Madsen, Bau Hansen – Jakobsen, Poulsen, Jesper Jensen – Asperup.
Trenér: Heinz Ehlers

Rozhodčí: Gouin (CAN), Tscherrig (SUI) – Lundgren (SWE), Nikulainen (FIN).
Poslední vzájemný zápas:

Celky se spolu naposledy střetly na několikrát zmíněném šampionátu v Rize z minulého roku. Tehdy se jednalo opravdu o sledovaný zápas, ve kterém nakonec byli úspěšnější Češi, ale až po samostatných nájezdech. Svým blafákem na bekhend rozhodl forvard New Yorku Rangers Filip Chytil.

Česko 2:1psn Dánsko I 31.5. 2021

Branky a nahrávky: 46. D. Kubalík (Chytil, J. Vrána), rozh. náj. Chytil – 4. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Olesen)

Dánsko

Kouč Heinz Ehlers vypracoval pro šampionát velmi obstojnou sestavu, která je neméně podobná té z předešlého Mistrovství světa. Seveřané se zde sice činili velmi kompaktní hrou, jenž ovšem zabrala pouze na Švédsko, Bělorusko a Velkou Británii. To tedy pochopitelně nestačilo na konečný postup ze skupiny. Ten utekl o tři body, a to především díky prohrám s jejich dnešním soupeřem a se Slovenskem, což zanechalo na celku určité stopy. Předem se očekávalo, že právě stát s konstituční monarchií by mohl být černým koněm, což se nestalo. Nicméně vše by se mohlo uplatnit na vrcholných olympijských hrách, na jejž se tento národ podívá vůbec poprvé v samotné historii. V kvalifikaci totiž dokázal předčít rivaly z Norska, s nimiž sehrály též poslední veřejný zápas. Vše bylo pod pravidly mezinárodního turnaje, a proto se v tomto formátu mimo jiné představilo i Lotyšsko. V již zmíněném klání byli úspěšnější právě Dánové. Ti po rozhodující brance Christophera Frederiksena triumfovali výsledkem 1:3.

Velmi akční nominace čítá hned několik opor. Mezi nimi řádíme finalisty Světového poháru z roku 2016 Mikkela Boedkera a Franse Nielsena. Oba v této době oblékali dresy v nejprestižnější klubové soutěži NHL. Nabitá jména ale pokračují. Například budeme moci sledovat bývalého útočníka Chicaga Blackhawks Petera Regina, či Olivera Lauridsena. Ten dříve hrával za Philadelphii Flyers. Jasnou jedničkou v brance bude Sebastian Dahm, tedy kmenový hráč rakouského Klagenfurtu. Krýt záda mu budou Patrick Galbraith ze Sonderjyske a Frederik Dichow z z Kristianstads. Oba tak nastupují v nejvyšší lize příslušného státu.Málokdo si z očekávaných si tedy vrchol sezóny nevybojoval. Snad jen Philip Larsen, jenž se ale odhlásil až díky rodinným důvodům.

Dánský dynamit by si tedy bezpodmínečně rád připsal skalp na úkor favorita, z čehož ovšem vyplývá, že to nebude mít proti zkušenějšímu týmu vůbec lehké.
Nominace DEN:

Brankáři: Patrick Galbraith (SoenderjyskE), Sebastian Dahm (Klagenfurt/ICEHL), Frederik Dichow (Kristianstad/Švéd.).

Obránci: Matias Lassen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen (všichni Malmö/Švéd.), Phillip Bruggisser (Bremerhaven/Něm.), Jesper Jensen Aabo (Krefeld/Něm.), Nicholas B. Jensen (Eisbären Berlín/Něm.), Emil Kristensen (Pustertal/ICEHL), Oliver Larsen (Jukurit Mikkeli/Fin.).

Útočníci: Matthias Asperup (Herlev), Mathias Bau Hansen (Herning), Julian Jakobsen (Aalborg), Jesper Jensen (Frederikshavn), Morten Poulsen (Herning), Mikkel Boedker (Lugano/Švýc.), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinky/KHL), Morten Madsen (Timra/Švéd.), Nicolai Meyer (Vídeň Capitals/ICEHL), Frans Nielsen (Eisbären Berlín/Něm.), Nick Olesen (Brynäs/Švéd.), Peter Regin (Ambri-Piotta/Švýc.), Patrick Russell (Linköping/Švéd.), Frederik Storm (Ingolstadt/Něm.).

Česko

Výběr Filipa Pešána přijíždí na vrcholný turnaj rozhodně v horším rozpoložení, než tomu před čtyřmi lety. Přeci jen nezvládli ani jedno z utkání v letošním ročníku, a proto se tedy kabinou prohnalo mnoho jmen. Samozřejmě je potřeba zmínit, že reprezentanti se lvem na hrudi jsou stále žhavým kandidátem na cenný kov, čemuž napomohlo i nepovolání hráčů NHL. Jiné země by toho určitě mohli využít mnohem více. Tato aktualizace se tedy v tomto směru nenese ani jako nevýhoda, protože šance se jednoduše zvýšili. Poslední klání sehráli na prosincovém Channel One Cupu, a to když se střetly se Švédskem. Jednalo se sice o velmi zajímavou bitvu, ve které byli ale úspěšnější právě reprezentanti tří korunek v poměru 2:3. Rozhodující branku vstřelil v 55. minutě obránce Tim Heed z početní výhody.

Pokud bychom se měli vrátit k nominaci, tak je otázkou, zda-li bychom se vyjadřovali spíše pozitivně či negativně. Generální manažer Petr Nedvěd totiž povolal několik hráčů, kteří zatím příliš neoslňovali. Tento řádek by patřil borcům, jako je Tomáš a Hynek Zohornovi či Michal Řepík. Zmíněný se navíc do dějiště dostali na úkor Milana Gulaše či Filipa Chlapíka. Ať si říká kdokoliv, co chce, ale minimálně forvard z pražské Sparty rozhodně chybět neměl. Jak jsem již zmiňoval, i naše sestava sebou nese plusy. V útoku se představí olomoucký David Krejčí a Roman Červenka, tedy lídr bodování švýcarské nejvyšší soutěže. V defenzívě se bude prohánět David Sklenička, zkušený Jakub Jeřábek, anebo duo z Vladivostoku Libor Šulák a Vojtěch Mozík. Mezi třemi tyčemi se již určitě představí s Dány Šimon Hrubec. Připraveni ovšem budou i Patrik Bartošák a Roman Will, kteří by si klidně mohli přijít na svůj čas.

První zápas je vždy důležitý, a proto se není čemu divit, že oba týmy se ihned připravují na absolutní maximum. Demokratický stát ve středu Evropy sice bude favoritem. Jejich soupeř ale mnohokrát dokázal příjemně překvapit.
Nominace CZE:

Brankáři: Šimon Hrubec (Avangard Omsk/KHL), Roman Will (Traktor Čeljabinsk/KHL), Patrik Bartošák (Amur Chabarovsk/KHL).

Obránci: Tomáš Kundrátek, David Musil (oba HC Oceláři Třinec), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinki/KHL), Lukáš Klok, Ronald Knot (oba Neftěchimik Nižněkamsk/KHL), Libor Šulák (Admiral Vladivostok/KHL), Vojtěch Mozík (Admiral Vladivostok/KHL).

Útočníci: Roman Červenka (Rapperswill-Jona/Švýcarsko), Jiří Smejkal (Lahti Pelicans/Finsko), Vladimír Sobotka, Michal Řepík (oba HC Sparta Praha), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Oskarshamn/Švédsko), Radan Lenc (Amur Chabarovsk/KHL), Jan Kovář (Zug/Švýcarsko), Matěj Stránský (HC Davos/Švýcarsko), Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk/KHL), Michael Špaček (Frölunda HC/Švédsko), Michael Frolík (Lausanne HC/Švýcarsko), David Krejčí (HC Olomouc).
Zimní olympijské hry z čínského Pekingu v roce 2022, samozřejmě nabídnou i hokejový turnaj mužů. V tomto případě budeme svědky utkání českého týmu s dánským, což rozhodně slibuje strastiplnou bitvu, na úvod skupiny B. Celým přenosem vás povede Adam Sedlák, jenž všechny zve ke sledování, a to již od 14:10 SEČ. Příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.


Články odjinud