ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Čína : Kanada - 13. února 2022   14:10

Čína
Čína
0:5
(0:3, 0:1, 0:1)
Kanada
Kanada
02:09' Street  (Johnson, O'Dell) • 06:44' Tambellini  (A. Grant, Wotherspoon) • 10:06' O'Dell  (Ho-Sang, Wotherspoon) • 38:03' Johnson  (Demers, Weal) • 46:23' C. Knight  (Power, Ho-Sang)
Čína
Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS)
National Indoor Stadium, Peking
904 diváků
Kanada

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 904 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 26:44
Zásahy brankářů: 39:26
Vyhraná vhazování: 24:29
Trestné minuty: 10:10
Je dobojováno a Kanada dle očekávání dokráčela k povinné výhře. I ve třetí třetině však Čína předváděla útočné výpady, jenže koncovka dnes neklapala a Tomkins tak celkem v klidu vychytal nulu. Na opačné straně hrála Kanada to, co nutně pokračovala a nakonec se dočkala ještě jednoho gólu. Ten dal ve 47. minutě Corban Knight a uzavřel tak skóre na 0:5. Skupina A je tak definitivně dohrána, Kanada v ní skončila se šesti body druhá za prvními Spojenými státy, Čína nevybojovala ani bod a obsadila poslední místo.
59:58'
Kanada se ještě pokusila o kombinaci do prázdné branky, jedna nepřesnost ale celou akci zhatila a puk skončil v rohu.
59:35'
A aby těch vyloučení nebylo málo, tak následuje i jedno na straně Kanady. Dvě minuty za hákování obdržel Jordan Weal.
59:23'
Přesilovka Kanady bude o dva muže, dvě minuty za hákování totiž dostal Denis Osipov.
59:02'
Powerova žabička byla obranou Číny sražena, puk se zase dostal do středního pásma.
58:21'
Krátký nápor Kanaďanů, ovšem s nepřesným zakončením a soupeř pak v poklidu vyhodil do středního pásma.
57:52'
Teď se už ale vylučovat bude, dvě minuty za podrážení dostal Jake Chelios. Kanada si zahraje přesilovku.
56:51'
Kanada v přečíslení dva na jednoho, Staal hledal Ho-Sanga, jeho přihrávku ale jediný obránce zvládl nějakým způsobem srazit.
56:22'
Bylo to ale s krátkou strkanicí, kterou odstartoval tvrdý hit kanadského hráče u mantinelu. Vše se ale obešlo bez vyloučení.
56:22'
Z ostrého úhlu zkoušel O'Briena překvapit Staal, po zákroku gólmana máme zase přerušenou hru.
55:55'
Už se hraje bezstarostný hokej, o vítězi je rozhodnuto, zbývá dořešit otázku, zda Tomkins udrží nulu.
55:23'
Cracknell se dlouho šteloval na střelu z levé strany, ránu zápěstím mu však pozorný O'Brien dokázal vyrazit.
54:34'
Wong se snažil projít do střelecké pozice, chyběla mu však podpora spoluhráčů a tak osamocen skončil v rohu.
54:10'
Barberio svým golfákem trefil přesně prostor, kde byl připravený O'Brien.
53:46'
McBain přihrával lehkým obloučkem k brankovišti na McTavishe, jeho zakončení z první bylo sraženo k zadnímu mantinelu.
53:20'
Další slušná rána v podání Číny, bombu z pravé strany Tomkins vyrazil mimo ledovou plochu.
52:47'
Nepříjemný puk před Tomkinse, tomu ale pomohla obrana a ta poslala puk do středního pásma.
52:18'
Zprava si před O'Briena najel Power, zkoušel to bekhendem, na gólmana Číny to ale neplatilo.
51:21'
Čárový sudí Daniel Hynek schytal bolestivou ránu pukem, ale po chvilce, kdy bolest musel vytřepat, tak bude i nadále pokračovat.
50:59'
Cracknell poslal na branku Číny pokus přes celé kluziště, O'Brien si musel na plachtící puk dávat velký pozor.
50:27'
... a teď Kanada dokonce vyhazuje přes všechny čáry.
50:13'
Yip od modré čáry založil kombinaci Číny, je to ale bez zakončení...
49:42'
Čína si teď zahraje přesilovku, dvě minuty za hrubost dostal Eric O'Dell.
49:29'
Wong možná prováhal nejlepší okamžik pro přihrávku na střed, vše tak skončilo pouze za brankou.
48:35'
Tambelliniho prudké nahození od modré čáry skončilo kousek vedle branky, Kanada i nadále zůstává v tlaku uvnitř útočného pásma.
47:30'
Kanadu pátý gól hodně povzbudil a zase operuje před O'Brienem.
46:23'
Kanada právě vstřelila branku!
Přesilovka je nakonec využitá a je to o pět branek. Power u modré čáry nejprve naznačil střelu, tím se uvolnil a před branku poslal nahození, které CORBAN KNIGHT tečoval mimo O'Brienův dosah – 0:5. Asistence: Owen Power, Josh Ho-Sang.
45:24'
Bránící čtveřice vyhodila přes všechny čáry a mohla odjet střídat.
44:54'
Weal nabízel nahození na teč, O'Dell jen těsně minul.
44:25'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Cory Kane.
44:25'
Wotherspoonovo nahození od modré čáry skončilo za brankou a vzápětí se pískal i faul Číny.
43:33'
Staal se natahoval po vyraženém puku, jeho plácnutí do něj ale skončilo mimo O'Brienovu branku.
43:07'
Chelios z pravého kruhu minul, Tomkins pouze vše kontroloval pohledem a nataženou lapačkou.
42:35'
Nahození od modré čáry skončilo v rohu, Čína se snaží o tlak a dát alespoň jeden gól.
41:36'
Na opačné straně si O'Brien také zachytal, vyzkoušel jej Demers.
40:46'
I do třetí třetiny měli aktivnější vstup hráči Číny, Yip zakončoval z vrcholu pravého kruhu, Tomkins zakročil vyrážečkou.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a Kanada si v poklidu hlídá svůj náskok. Ve druhé třetině však čínský tým ukázal, že hokej hrát umí. Na Tomkinse to létalo ze všech stran a mnohdy to skončilo jen těsně vedle jeho tyček. Přesto dokázal udržet čistý štít a může si říct, že si ve svém premiérovém vystoupení na turnaji slušně zachytal. Kanada předvedla svůj tlak až v posledních minutách třetiny a na začátku 39. minuty upravil povedenou střelou z levé strany Kent Johnson na současných 0:4.
40:00'
39:55'
Ještě jedna střela z dálky, vyslal ji Wotherspoon, byla však sražena mimo centrum dění.
39:17'
Desharnais vyjížděl zpoza branky a snažil se zasunout puk za tyčku, O'Brien tam byl ale včas a puk vyrazil.
38:03'
Tak se Kanada nakonec gólu ve druhé třetině dočkala. Po krátkém působení u puku přihrál skrz pásmo Demers na KENTA JOHNSONA a ten ranou z levé strany zamířil přesně mezi O'Brienovy betony – 0:4. Asistence: Jason Demers, Jordan Weal.
37:03'
Werek zpoza branky přihrál na najíždějícího Kanea, jeho rána z první prolétla kolem Tomkinse.
36:27'
Kanada se ubránila, Barberio je už zase na ledové ploše.
35:54'
Sproul střílel z první, puk se pak odrazil k modré, tam jej už ale neudržel a Čína musí vyčistit útočné pásmo.
35:09'
Další o kousíček nepřesná střela Číny, každopádně tento celek v tuto chvíli předvádí svou dnes nejlepší hru.
34:39'
Golfák Brandona Yipa skončil nad brankou, Čína pokračuje v přesilovkovém tlaku.
34:27'
Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za krosček Mark Barberio.
34:26'
Čína měla ponechanou výhodu a v šesti dokázala soupeře přitlačit. Nejnebezpečněji vystřelil Yip, Tomkins toho moc neviděl, ale i tohle skončilo mimo.
33:46'
Na opačné straně za kruhy vystřelil Lockhart, ani on však branku netrefil.
33:27'
Noreau přihrával před brankoviště, ale i po krátkém závaru to další gól za O'Brienovými zády neznamenalo.
32:51'
Tambellini se pokoušel vydolovat puk z rohu kluziště, Werek jej ale k ničemu nepustil a už se hraje na opačnou stranu.
32:15'
Mezi kruhy přistál puk u Staala, ten se hned otočil a zakončoval. Puk ale prolétl vedle branky.
31:30'
Několik útočných výpadů na obou stranách, nic ale, co by mělo gólmany nějak výrazně ohrozit.
30:09'
Johnson už střílel, rána z úhlu však O'Briena nemohla ohrozit. Brankář Číny byl přilepen u své pravé tyčky a puk srazil.
29:26'
Jordan Weal vybojoval puk, ale když se pak dostal do útočného pásma, tak se ke střele neodhodlal a raději puk podržel.
28:54'
O'Brien pro jistotu přerušil hru, když ve své lapačce skryl vysoký oblouček ze středního pásma.
28:17'
Od pravého mantinelu vystřelil Robinson, přes dobré stínění ale branku Číny netrefil.
27:32'
Číňané honí puk po mantinelu v útočném pásmu, prostor před brankou je ale pro ně zatím nedostupný.
26:33'
Werek se vrátil na ledovou plochu, oba celky tak zase hrají c plném počtu.
26:10'
Tambelliniho nahození z pravé strany před branku bylo sraženo, O'Brien byl bez práce.
25:34'
Pro vyhozený puk míří Maxim Noreau a zakládá další akci Kanady.
25:04'
Snad vůbec první střela Kanady ve druhé třetině, O'Brien vytlačil střelu z dálky k zadnímu mantinelu.
24:33'
Vylučuje se na straně Číny, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ethan Werek.
24:09'
Tomkins vyrazil střelu od modré čáry a pak si ještě musel dávat pozor na dorážku u brankoviště.
23:15'
Nyní se už Kanada osvobodila, puk letí přes všechny čáry.
22:57'
Střela Spencera Foo šla vedle, Čína i nadále pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
22:37'
Vylučuje se na straně Kanady, ti hráli v šesti a za příliš mnoho hráčů odsedí trest Joshua Ho-Sang.
21:55'
Kanaďané vyhodili vysokým obloučkem do středního pásma, zatím se vůbec nemohou vůbec dostat do tempa.
20:57'
Čína vstoupila do druhé třetiny hodně aktivně, hned se usadila před Tomkinsem a snaží se na něj střílet ze všech pozic.

Trestné minuty: 2:2
První třetina je u konce a jak se očekávalo, tak Kanada byla od prvních okamžiků lepší a hned si před O'Brienem vytvářela střelecké pozice. Netrvalo dlouho a padl první gól – ve třetí minutě se před brankou dobře zorientoval Ben Street a doklepl puk k tyčce. Jako druhý skóroval v sedmé minutě Adam Tambellini a jako poslední se v úvodu 11. minuty radoval Eric O'Dell. Čína vyrážela k ojedinělým výpadům, během nich ale nedokázala Tomkinse výrazněji prověřit a ohrozit a tak se do šaten odešlo za stavu 0:3.
20:00'
19:32'
Po akci tři na tři vystřelil z levé strany Brandon Yip, Tomkins u své pravé tyčky předvedl jistý zákrok.
18:42'
Po přechodu do útočného pásma střílel Cracknell, z dobré pozice ale branku Číny netrefil.
18:17'
Kanada střídá během nepřerušené hry, proto poslala puk pouze za branku Číny.
17:30'
Čína je v plném počtu, Wong naskočil na ledovou plochu.
17:25'
Johnsonova střela z vrcholu levého kruhu šla těsně vedle pravé tyčky.
17:03'
Další vyhození až k Tomkinsovi, přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.
16:29'
Pro tuto chvíli se ale čínská reprezentace osvobodila vyhozením přes všechny čáry.
16:05'
Čína teď hraje prakticky ve třech, neboť jeden z bránících hráčů zlomil hůl.
15:30'
První vyloučení na straně Číny, dvě minuty za podrážení dostal Tyler Wong.
15:08'
Slabá střela od Wereka nemohla Tomkinse vystrašit, Čína ale zatím ještě pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
14:33'
Dnes velmi aktivní Eric O'Dell vystřelil zpoza kruhů, O'Brien jeho švih nechytil, ale lapačkou pouze srazil do rohu.
13:06'
Na Tomkinse to zkoušel Ethan Werek, gólman Kanady ale na brankové čáře puk skryl a přerušil hru.
12:45'
Nahození Kanady do útočného pásma, tam, i když to napřed vůbec nevypadalo, se ke střele dostal McTavish a z dálky prověřil O'Briena.
11:43'
Od modré čáry vystřelil Noreau, O'Brien vyrazil do rohu.
10:55'
Čína byla na chvíli v útočném pásmu, jenže to bylo pouze o přihrávkách, na Tomkinse nic nešlo.
10:06'
Další úspěch kanadského celku, ten utíká do tříbrankového náskoku. Velký kus práce zde odvedl Joshua Ho-Sang, v útočném pásmu předložil perfektní přihrávku na ERICA O'DELLA a tomu už před odkrytou brankou stačilo zamést puk za brankovou čáru – 0:3. Asistence: Joshua Ho-Sang, Tyler Wotherspoon.
09:29'
Johnson plácl u levého mantinelu do puku, ten prolétl těsně vedle pravé tyčky.
08:30'
Nevyšlo to ani Nereauovi, ten nabízel na brankoviště přihrávku na teč. Puk skončil v rohu.
07:59'
Cracknell se neúspěšně snažil předhodit puk před brankoviště, Čína se pro tuto chvíli ubránila, stále je ale pod velkým tlakem.
07:28'
Střela Cheliose od modré čáry byla sražena, vhazuje se po pravé Tomkinsově ruce.
06:54'
Přerušená hra, důvodem je krvavé zranění Jordana Weala u levého ucha. Hráč okamžitě míří do šaten a po krátké úpravě ledu se bude pokračovat.
06:44'
A už je to o dvě branky. Grant vysunul na levou stranu ADAMA TAMBELLINIHO, ten na kousku ledu přebruslil obránce, dostal se před O'Briena a střelou mezi jeho betony upravil na 0:2. Asistence: Alex Grant, Tyler Wotherspoon.
06:10'
Po několika odrazech se puk dostal ke Staalovi, ten však dobrou pozici pro zakončení nezužitkoval a vystřelil vedle.
05:28'
Kanada se ubránila, první oslabení je tak u konce.
05:09'
Werekova rána nenadělala Tomkinsovi potíže, ten puk betonem vyrazil k rohu.
04:40'
Dokonce tu byl brejk, který zakončoval Desharnais. Myslel to dobře, mířil ke vzdálenější tyčce, O'Brien tam ale zvládl dát beton a zákrokem přerušil hru.
03:50'
Kanada se v poklidu osvobozuje, Eric O'Dell dokonce vyvezl puk tak, že mohl přes obránce ohrozit gólmana Číny.
03:28'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Čína. Dvě minuty za podrážení dostal Alex Grant.
02:52'
Další rána kanadského celku, zleva zakončoval Power, trefil ale pouze O'Brienův postoj.
02:09'
Je tu první gól utkání, Kanada jde do vedení. Od levého mantinelu si před branku nabruslil Johnson, sám ještě nezakončil, nicméně puk se od jeho hole dostal ke BENU STREETOVI a ten pohotově zblízka uklidl puk k tyčce – 0:1. Asistence: Kent Johnson, Eric O'Dell.
01:45'
Střela i na opačné straně, Zach Yuen zakončoval z levého kruhu. Tomkins v poklidu zakročil.
01:15'
Pěkný bodyček před O'Brienem, Kanada se dle očekávání hned od úvodu tlačí do útoku.
00:32'
První útok Kanady, zprava zakončoval McBain, O'Brien zvládl puk vyrazit.
00:01'
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Čína: P. O'Brien (Chan) – D. Osipov, Sproul, Chelios, T. Schultz (A), Yuen, Fram, Čchen, Jen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, C. Kane, Jen – Yip (C), Tyler Wong (A), C. Čang – Siang, Ying, Čung.
Trenér: Ivano Zanatta

Kanada: Tomkins (Levi) – Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau (A), Barberio, Demers, A. Grant – McTavish, E. Staal (C), Jack McBain – Weal, Tambellini, C. Knight – Street, O'Dell, Johnson – Ho-Sang, Winnik, Desharnais (A) – Cracknell.
Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS).
Zápas v National Indoor Stadium v Pekingu začne ve 14:10, nic si tedy na odpoledne neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Andris Ansons z Lotyšska a Andrew Bruggeman z USA, kterým budou na čárách pomáhat Daniel Hynek z České republiky a Hleb Lazarev z Ruska.
Čína

Domácí hokejová reprezentace je zatím po dvou odehraných zápasech bez bodu, nicméně včera ukázala, že dokáže kousat. První utkání na turnaji sice Čína prohrála s USA vysoko 0:8, proti Německu to ale byla už jiná káva. Německo se muselo až do konce zápasu strachovat o těsný výsledek a nakonec vyhrálo pouze 3:2.

Kanada

Kdo čekal, že kanadský tým projde skupinou bez zaváhání, musí být zatím zklamán. V prvním utkání sice přejel Německo 5:1, ve druhém duelu však nestačil na USA. Za Kanadu se trefili pouze Robinson a Knight, zatímco za Spojené státy skórovali Miele, Meyers, Brisson a Agostino a zápas tak skončil 4:2 pro USA.
Dobré odpoledne u pokračování olympijského turnaje. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi Čínou a Kanadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.