ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švýcarsko - 16. února 2022   09:40

Ukončeno
Finsko
Finsko
08:37' M. Aaltonen (Friman, Joonas Nättinen) • 10:45' M. Lehtonen (Hietanen, S. Manninen) • 23:08' M. Anttila (Björninen) • 55:28' Pakarinen (V. Filppula, H. Pesonen) • 56:47' Hartikainen 
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
37:49' Ambühl  (Corvi, G. Haas)
Finsko
Sestavy:
Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Rozhodčí
A. Ansons, O. Gouin – D. Hynek, B. Oliver.
National Indoor Stadium, Peking
Švýcarsko
Sestavy:
Berra (24. Genoni) – Diaz (C), Mirco Müller, Y. Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo – G. Haas, Hofmann, Ambühl (A) – Corvi, Thürkauf, Andrighetto – Denis Malgin, F. Herzog, Mottet – Bertschy, S. Moser (A), D. Hollenstein – Simion.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Další statistiky:
Využití přesilových her: 0/2 – 1/2
Vyloučení v minutách: 4 – 4
Vyhraná buly: 24 – 31
Střely na bránu v 3. třetině (celkem)

Finsko – 5 (23)
Švýcarsko – 14 (34)
Duel Finska se Švýcarskem tak končí zaslouženou výhrou hokejistů ze země tisíců jezer v poměru 5:1! Seveřané dnes byli lepší než jejich protivník, klíčový náskok si vybudovali vlastně už v první třetině a následně precizní obranou nedovolili soupeři, aby se dostal na dostřel. Hráči s helvétským křížem na prsou bojovali, v třetím dějství šli do risku, když odvolali brankáře Genoniho, což výběr zkušeného lišáka Jukky Jalonena potrestal dvěma trefami do prázdné brány, o které se zasloužili Iiro Pakarinen a Teemu Hartikainen. Finsko tak může směle vyhlížet soupeře pro semifinále, Švýcaři se s turnajem loučí.
Konec zápasu.
59:58'
Valtteri Kemiläinen ještě jednou vystřelil, poslední se puku dotkl Miro Aaltonen, jenž už nyní jede slavit společně se svými spoluhráči postup do semifinále.
59:31'
Yannick Weber vyhazuje kotouč z obranného pásma Švýcarů, Harri Säteri krotí kotouč za svou klecí. Utkání už se pouze dohrává z povinnosti.
59:08'
Finové zakládají u své klece jednu z posledních akcí, po pravém hrazení spěchá kupředu Valtteri Kemiläinen, jenž čeká na to, až ho doplní další spoluhráči.
58:41'
Hokejisté Švýcarska vytlačili svého soupeře na nějakou dobu za obrannou modrou, nyní může dokonce kupředu postupovat zkušený Andres Ambühl.
58:16'
Markus Granlund a Teemu Hartikainen kombinují na pravé straně útočného pásma, do střelecké pozice se však zatím nedokázali dostat.
57:52'
Fabrice Herzog nabral kotouč na bekhend a své vyhození poslal jen do hlediště, dostává tedy dvě trestné minuty za zdržování hry. Finové dohrají utkání v klidu.
57:37'
Kupředu se řítí po levém hrazení Leo Komarov, následnou ránu však zvládl zblokovat Sven Andrighetto, Švýcaři se ale následně provinili faulem.
57:05'
Leonardo Genoni je zpět v bráně, Švýcaři se ale ještě snaží, Simon Moser však na levém hrazení kotouč na čepeli neudržel.
56:47'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové přidávají zásah do prázdné klece střelou přes celé kluziště! TEEMU HARTIKAINEN nabral kotouč u pravého hrazení na čepel a dlouhou ránou přes celou délku hrací plochy trefil prakticky střed odkryté svatyně Švýcarů, Finsko vede 5:1! Bez asistence.
56:18'
Finové sice buly nevyhráli, přesto vyhazují do středu hrací plochy, kde bude hrát obránce Švýcarska Santeri Alatalo.
55:49'
Leonardo Genoni je opět na střídačce, jenže tentokrát se Finům nepodařila rozehrávka a jejich vyhození končí zakázaným uvolněním. Buly před Säterim.
55:28'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové přidávají krátce po konci svého oslabení trefu do prázdné brány a o osudu utkání je nejspíš jasno! Valtteri Filppula přihrál z levého hrazení IIROVI PAKARINENOVI, jenž pohodlně z osy hřiště namířil kotouč do opuštěné klece Švýcarů, Finsko vede 4:1! Asistence: Valtteri Filppula, Harri Pesonen.
54:49'
Valtteri Filppula vyváží kotouč kupředu, hráč Finska nyní vůbec nevěděl, stejně jako já, že švýcarská klec je už prázdná, Leonardo Genoni je na střídačce!
54:15'
Santeri Alatalo nahazuje kotouč na levé hrazení, kde se hnal kupředu Fabrice Herzog, jenž byl podražen, sudí ale tentokrát mlčí.
53:38'
Enzo Corvi se šikovně protáhl po pravém hrazení kupředu, jenže na druhou stranu už nyní pádí naprosto sám Marko Anttila, který ovšem ranou z pravého kruhu na Leonarda Genoniho nevyzrál!
53:19'
Čárový rozhodčí Daniel Hynek nyní schytal ránu pukem do hlavy, když se Finové snažili vyhodit kotouč z obranného pásma, Ville Pokka ho nechtěně trefil přímo do hlavy. Sudí z České republiky však je připraven pokračovat.
53:15'
Harri Pesonen už sedí na trestné lavici, Romain Loeffel po jeho podseknutí padl na led, šlo o jasný faul, zasloužené dvě minuty.
53:04'
Nyní to bylo jasné podražení, Harri Pesonen bude potrestán, Romain Loeffel ale výhodu využil k ráně, kterou však Harri Säteri vyráží do rohu hrací plochy.
52:27'
Fabrice Herzog pálil z levé strany, jeho pokus byl před bránou tečován, přesto za zády Harriho Säteriho nekončí a Finové hned startují kupředu.
52:01'
Buly před klecí Finska vyhráli hokejisté země helvétského kříže, Santeri Alatalo pálil z levého hrazení, ale Harri Säteri jeho pokus vyrazil.
51:41'
Švýcaři vydolovali kotouč od zadního hrazení, jenže Andres Ambühl nedokázal dobře přihrát, Finové ale vyhazují jen na zakázané uvolnění.
51:13'
Ville Pokka hází lehkým obloučkem kotouč kupředu z obranné modré, následně se stahuje s pukem sám za svou klec, nechá oba celky vystřídat.
50:37'
Santeri Alatalo vyváží kotouč po levém křídle a nahazuje ho až za klec Finů, kde hraje ještě Fabrice Herzog, který však puk ztrácí.
50:16'
Markus Granlund nyní drží kotouč na pravé straně, vrátil ho na modrou, odkud pálil Sakari Manninen, jenže jeho ránu zastavil Simon Moser.
49:38'
Sami Vatanen od modré čáry napálil kotouč pouze do Andresa Ambühla a hokejisté Švýcarska se opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
49:23'
Hokejisté ze země tisíců jezer se málem dostali do šance, Andres Ambühl totiž podklouzl při obratu před vlastní svatyní a lacino tak ztratil kotouč.
49:01'
Další vhazování před brankářem Švýcarska dopadlo lépe pro hokejisty helvétského kříže, Mirco Müller vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
48:37'
Finové natlačili kotouč na zadní hrazení, nyní se jim už daří postavit klasický přesilovkový vzorec, ránu Valtteriho Kemiläinena však chytá pozorný Leonardo Genoni.
48:13'
Christoph Bertschy vypálil z osy hřiště od modré čáry, následně však Dennis Hollenstein podrazil jednoho ze soupeřů a Finsko bude hrát svou první přesilovou hru v tomto utkání.
48:01'
Denis Malgin se prodral po pravém křídle kupředu a přes beka vyslal přízemní projektil, který ovšem Harri Säteri vykopává svými betony.
47:37'
Hra má oproti druhému dějství větší spád, přerušuje se méně. Sven Andrighetto se snažil prohodit kotouč v rohu kluziště, ale poctivě ho dostoupil Markus Granlund.
47:05'
Nyní se ale Švýcaři nedokázali dohodnout na pravé straně a jejich prudký pas kupředu končí icingem. Buly po pravici Leonarda Genoniho.
46:38'
Na opačnou stranu spěchá Marko Anttila, stíhá ho Raphael Diaz. Anttilu je ovšem těžké odstavit od puku, kapitán Finů chvilku podržel touš za klecí Švýcarska.
46:16'
Buly před Säterim vyhráli Švýcaři, Calvin Thürkauf se otočil na levém kruhu a vypálil na klec Finska, Harri Säteri jeho pokus vykopl betonem.
45:59'
Finové vyhazují na zakázané uvolnění a je znát, že jsou utavení. Švýcaři na startu třetího dějství přiložili pod kotlem. Utkání ještě zdaleka nevzdávají.
45:27'
Simon Moser nyní drží kotouč u hrazení, kde přihrává na Gaëtana Haase, který operuje za svatyní finského mužstva.
44:58'
Santeri Alatalo sbírá touš za svou klecí a Grégory Hofmann vyrazil kupředu, předal kotouč na Gaëtana Haase, jenž však nedokázal přihrát dalšímu spoluhráči.
44:19'
Yannick Weber se musí stáhnout z útočného pásma, kotouč mu u hrazení přeskočil čepel a Švýcaři tak musí vyklidit prostor před bránou soupeře.
43:38'
Denis Malgin se nyní prodral na ose hřiště až ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však pouze zaduněl o mantinel za klecí Säteriho.
43:20'
Santeri Alatalo nyní rozehrává z obranné modré, Enzo Corvi prodlužuje až na zadní mantinel a Švýcaři spěchají napadat rozehrávku protivníka.
42:50'
Marko Anttila zaváží kotouč po levé straně do útočného pásma Finů, jenže proti němu dobře zasáhl bránící Santeri Alatalo.
42:13'
Denis Malgin se nyní prohnal po pravé straně a svou ranou trefil bližší tyč, která zazvonila za zády Säteriho, jenž se ani nestihl ohlédnout!
41:49'
Finové jsou poprvé v třetím dějství v útočném pásmu, Sven Andrighetto však sbírá jejich nepřesný pas a obrací hru na opačnou stranu.
41:22'
Švýcaři se nyní dostali do postavení mimo hru. Následně se strhla ještě menší strkanice, protože Calvin Thürkauf po odpískání vypálil na bránu Finů, což se nelíbilo Mikku Lehtonenovi.
40:38'
Hokejisté ze země helvétského kříže se znovu vrhli kupředu, ale Teemu Hartikainen nyní dokázal u pravého hrazení prohodit kotouč až na útočnou modrou.
40:16'
Úvodní buly ve třetí třetině vyhráli hokejisté Švýcarska, kteří okamžitě zamkli svého protivníka v jeho obranném pásmu, rány Hoffmana však byly zblokované či nepřesné.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hokejisté obou mužstev jsou zpět na hrací ploše, třetí třetina začíná.
Třetí dějství začne přibližně v 11:24.
Střely na bránu v 2. třetině (celkem)

Finsko – 8 (18)
Švýcarsko – 12 (20)
Čtyřicet minut souboje Finska se Švýcarskem je tak za námi. Rozdíl ve skóre je stejný, jako po prvním dějství, stav se nám však trochu posunul. Ve 24. minutě zvyšoval již na 3:0 pro Seveřany po parádní akci dva na jednoho Marko Anttila. Naději vrátil hokejistům helvétského kříže v přesilovce pohotovou střelou Andres Ambühl krátce před koncem druhé dvacetiminutovky. Na startu třetí části hry tak budou mít svěřenci Jukky Jalonena k postupu blíže o dvě trefy.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Hokejisté helvétského kříže dohrají druhé dějství za svou klecí, hru se jim už nyní daří patřičně uklidnit, situaci mají pod kontrolou.
39:30'
Seveřané nyní nahodili kotouč na zadní hrazení, kde se o něj chvilku přetahoval Leo Komarov s Yannickem Weberem, úspěšnější byl bek Švýcarska.
38:59'
Znovu nastřelují hokejisté ze země tisíců jezer kotouč až za klec Švýcarů, Leonardo Genoni vyjíždí za svou bránu a rozehrává.
38:27'
Finové nastřelují kotouč za klec svého protivníka a spěchají napadat, Iiro Pakarinen však nebyl u obránců Švýcarska včas.
37:49'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Krátce před koncem přesilovky se Švýcaři přece jen prosazují a snižují na 1:3! Skvělou práci odvedl Enzo Corvi, jenž zpracoval prudký pas od Haase, zavezl puk do mezikruží a předal ho ANDRESI AMBÜHLOVI, jenž z ideální pozice na ose hřiště trefil přesně k pravé tyči! Švýcaři prohrávají už jen o dva góly! Asistence: Enzo Corvi, Gaëtan Haas.
37:16'
Švýcaři jsou zpět za útočnou modrou, černá pryž je ale zašlápnutá v rohu. Přesto se k ráně na pravém kruhu dostal Enzo Corvi. Mířil ale hodně nad klec protivníka.
36:38'
Hokejisté helvétského kříže zamkli svého protivníka před jeho klecí, přihrávku na osu hřiště však zachytává Hannes Björninen a posílá puk přes všechny čáry.
36:16'
Vhazování před klecí Finska vyhráli hokejisté ze země tisíců jezer, kteří okamžitě poslali kotouč dlouhým vyhozením až za bránu Švýcarů, Leonardo Genoni se snaží pomoci svému mužstvu s rozehrávkou.
35:58'
Je tu první vyloučení utkání, na trestnou lavici usedá Mikko Lehtonen, který vystřelil kotouč mimo hrací plochu a inkasuje tak dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Švýcary.
35:45'
Švýcaři nyní předvádějí pěkný zámek v útočném pásmu, střela Enza Corviho z pravého kruhu však přes dva bránící hráče Finska neprošla.
35:08'
Leonardo Genoni vyjel za svou bránu, aby pomohl svým obráncům s rozehrávkou, o chvilku později musí zase zamést kotouč do rohu před dojíždějícím Markusem Granlundem.
34:38'
Saku Mäenalanen nyní předvedl svou rychlost na levém křídle a zakázané uvolnění se nepíská, Finové mohou v akci pokračovat.
34:09'
Denis Malgin se po pravé straně vydal šikovně kupředu, jenže kotouč mu v klíčovém okamžiku na pravém kruhu z hole odskočil.
33:37'
Niklas Friman dobře dostoupil protihráče a zašlápl kotouč u hrazení, následně ho zvládl odkopnout přes obrannou modrou.
33:05'
Utkání se v druhé třetině skutečně poněkud vleče, sudí často používají píšťalek k přerušení hry, přitom za celý zápas ani jednou nevylučovali. Nyní o puk bojují Markus Granlund a Grégory Hofmann ve středu hrací plochy. Úspěšnější byl u hrazení útočník Finů.
32:49'
Fabrice Herzog se nyní šikovně vytočil na levém kruhu, jenže jeho rána po otočce šla hodně vysoko nad bránu finského celku.
32:26'
Dennis Hollenstein se prohnal po pravé straně a šikovně přenechal kotouč za sebou pro Yannicka Webera, jehož prudký pas na levou stranu kluziště však nebyl přesný a kombinaci celku helvétského kříže brzdí.
32:04'
Denis Malgin spěchal za nahozeným pukem, první však byl na zadním hrazení Ville Pokka, sudí pískají zakázané uvolnění Švýcarů.
31:33'
Hokejisté ze země helvétského kříže byli dlouho před Säterim, kterého ale vlastně nijak nezaměstnali a Finové už vyhazují až za klec Leonarda Genoniho.
31:18'
Niklas Friman získal kotouč krátce po vhazování před vlastní svatyní, bekhendem však nedokázal vyhodit černou pryž z obranného pásma.
30:49'
Michael Fora dostal přihrávku na pravou stranu, u modré čáry si vybruslil na osu hřiště, jenže jeho následná rána postrádala potřebnou přesnost. Po zákroku Säteriho je tu další komerční pauza. Hra se nyní hodně kouskuje a nemá spád.
30:38'
Švýcaři nyní na chvilku dokázali zamknout svého soupeře v jeho třetině, hráči ze země tisíců jezer nakonec zahráli na icing, což pohlídal Raphael Diaz.
30:04'
Hokejisté ze země helvétského kříže startují rychlý protiútok. Denis Malgin spěchá do rohu kluziště za nastřeleným toušem.
29:39'
Fabrice Herzog se vydal napadat do rohu hrací plochy, jenže defenziva Finska před ním stihla odehrát kotouč včas do bezpečí.
29:16'
Nyní se vhazuje před Leonardem Genonim. Buly vyhrál Sakari Manninen, jenže jeho pas na modrou čáru jeho obránci zachytit nedokázali.
29:01'
Přesto se o chvilku později dostal ke střele z ostrého úhlu na pravé straně Enzo Corvi, jenž však svým projektilem trefil jen dobře postaveného Harriho Säteriho v kleci Finů!
28:37'
Buly před klecí Finska vyhráli hokejisté ze země helvétského kříže. Ville Pokka však zvládl kotouč v rohu kluziště krátce po buly zašlápnout.
28:15'
Harri Säteri si po delší době připisuje zákrok, když zkrotil ránu z větší vzdálenosti na své hrudi. Následovat bude další komerční přestávka.
27:54'
Finsko hezky kombinovalo ve středu hrací plochy, následně to však Hannes Björninen svou bekhendovou zadovkou na Lea Komarova přehnal, kotouč sbírají Švýcaři.
27:15'
Valtteri Filppula nyní neudržel kotouč na útočné modré. Zastoupil ho však Atte Ohtamaa, který nahodil puk až na zadní hrazení a Leonardo Genoni musel ven z brány, aby rozehrál.
26:38'
Nyní to vypadalo hodně dobře pro Švýcary! Andres Ambühl správně číhal na zadní tyči, kam propadla sražená střela, kotouč ale do poloprázdné svatyně dopravit nedokázal!
26:09'
Teemu Hartikainen získal kotouč po buly před bránou Švýcarů a dostal kotouč na modrou čáru, jenže rána Juusa Hietanena nebyla přesná.
25:39'
Yannick Weber sbírá kotouč ve středu kluziště a posílá jej až za branku FInska, kde hraje Ville Pokka. Nyní byl podle mě podražen Saku Mäenalanen, jenž následně podražení soupeři oplatil, ale sudí se asi rozhodli, že si nechtějí zbytečně špinit píšťalky, dnes ještě nevylučovali ani jednou.
25:05'
Horké chvilky pro nově příchozího Leonarda Genoniho! Joonas Nättinen nejprve pálil z levého kruhu, další ránu z osy hřiště pak přidal Miro Aaltonen, brankář Švýcarů však ve spolupráci se svými beky odolal!
24:38'
Finsko se opět usazuje v útočném pásmu, Harri Pesonen se snažil bekhendem přihrát od zadního hrazení, ale jeho pas byl zblokován obranou Švýcarů.
23:49'
V bráně Švýcarů je nově místo Reta Berry Leonardo Genoni, který včera vychytal výhru proti českému národnímu celku. Uvidíme, zda se mu bude dařit i dnes.
23:36'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Reto Berra, přichází Leonardo Genoni.
23:08'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko přidává další branku a vede již 3:0! Nyní to byla krásná situace dva na jednoho od Finů. Hannes Björninen vystihl rozehrávku soupeře a šel do přečíslení s MARKEM ANTTILOU, kterému bekhendem posunul puk a zkušený forvard Finska zamířil do protipohybu přesouvajícího se Berry, který neměl nárok zasáhnout! Hokejisté ze země tisíců jezer mají již výrazný tříbrankový náskok! Asistence: Hannes Björninen.
23:03'
Hokejisté ze země tisíců jezer vyhráli čistě buly ve středním pásmu, jenže Atte Ohtamaa následně nedokázal rozehrát, jeho prudký sražený pas končí na tribuně.
22:49'
Christoph Bertschy se na pravém kruhu už dostával do šance, jenže mu kotouč v klíčovém okamžiku sjel z čepele a z šance tak nebylo nic.
22:19'
Raphael Diaz rozehrává z obranného pásma Švýcarů, jeho nahození prošlo až za klec Finska, jeho spoluhráčům však chyběla potřebná rychlost.
21:49'
Harri Pesonen zatáhl kotouč za klec hokejistů helvétského kříže, kde předal puk Iiru Pakarinenovi, jenž v akci pokračuje.
21:27'
Reto Berra chytá tvrdou ránu ze středního pásma, kterou na něj vyslal nejspíš Harri Pesonen, následovat bude buly po pravici gólmana Švýcarů.
20:49'
Na druhé straně hrají hokejisté Švýcarska, Lukas Frick drží kotouč za svou klecí a čeká na čerstvé síly, které naskakují ze střídačky.
20:18'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli opět hokejisté Finska, Teemu Hartikainen se snažil rozehrát po pravém hrazení, ale cesta kupředu volná nebyla.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hokejisté jsou zpět na ledové ploše, startuje druhá třetina.
Druhá třetina by měla začít přibližně v 10:34.
Střely na bránu v 1. třetině:

Finsko – 10
Švýcarsko – 8
První dějství třetího čtvrtfinálového souboje je za námi. Finové v něm potvrdili, že na turnaji jsou zatím v obrovské pohodě, dvěma brankami v rozmezí dvou a půl minut se ujali vedení, když jejich trefy obstarali Miro Aaltonen a Mikko Lehtonen. Švýcaři zatím marně hledají zbraň, která by na jejich protivníka platila. V první dvacetiminutovce Säteriho příliš nezaměstnali. Uvidíme, zda s druhou třetinou přijde i jejich zlepšení.
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Ještě jedno buly před švýcarským gólmanem. Vyhráli jej hráči ze země tisíců jezer, Teemu Hartikainen cpal od zadního hrazení kotouč před bránu, ale tam měli převahu hráči s helvétským křížem na hrudi.
19:39'
Marko Anttila posunul kotouč na vrchol pravého kruhu, odkud pálil Atte Ohtamaa. Reto Berra však jeho pokus kryje ve své náruči.
19:16'
Santeri Alatalo posílá dlouhý kotouč až za bránu Finů, kde se snaží vybojovat šanci Fabrice Herzog, jenž ale puk ztrácí.
19:01'
Grégory Hofmann se dostal ke střele z ostrého úhlu na pravém křídle, jenže Harri Säteri měl přední tyčku takřka dokonale pokrytou a místečko u ní nenechal.
18:37'
Hráči ze země tisíců jezer dostávají kotouč za útočnou modrou, ale potřebují střídat, Lukas Frick tak může v poklidu rozehrát.
18:08'
Nahození z pravé strany od modré čáry chtěl v předbrankovém prostoru tečovat Harri Pesonen, Reto Berra však střelu Petteriho Lindbohma schoval mezi svými betony.
17:38'
Obránci Finska nic není, mezitím zaútočili Švýcaři, Sven Andrighetto pálil z pravého kruhu, jeho rána je však sražena do ochranné sítě bránícím Attem Ohtamou.
17:14'
Mikko Lehtonen je včas na zadním hrazení za svou klecí, kde jej však dojel také Fabrice Herzog, který ho tvrdě na mantinel narazil.
16:49'
Michael Fora získal kotouč za svou klecí, jenže puk nezvládl vyhodit a tak o něj musí dál bojovat společně s Enzem Corvim proti dvojici Finů za vlastní svatyní.
16:20'
Ville Pokka měl nyní rychlejší nohy než Calvin Thürkauf, vzadu byl včas, takže se píská zakázané uvolnění Švýcarska. Buly po pravici Berry.
16:04'
Atte Ohtamaa střílel z levé strany od modré čáry a to hned dvakrát, Reto Berra však jeho pokusy zlikvidoval a následně strčil do Hannese Björninena, který se po jeho zákroku vyrážečkou skácel k zemi. Sudí ale nejspíš vylučovat nebudou, je tu komerční přestávka.
15:34'
Killian Mottet se pěkně probíjel po levé straně, na kruhu si však ránu trochu rozmýšlel a kotouč mu mezitím ujel až do rohu kluziště.
15:04'
Finové rozehrávají na obranné modré, Valtteri Kemiläinen počkal, až mu dostřídají spoluhráči a nyní už posílá puk až za klec Švýcarů.
14:39'
O kotouč se nyní bojuje ve středu hrací plochy, Fabrice Herzog však neměl rychlost, takže mohl kupředu poslat jen puk, nikoliv své tělo.
14:15'
Mikko Lehtonen sbírá touš za svou klecí a bekhendem ho posílá až na půlící čáru, kde nahození prodlouží Teemu Hartikainen.
13:49'
Andres Ambühl se snaží vymotat od hrazení, ale musí přihrávat jen podél něj za bránu, kde bude operovat Simon Moser.
13:28'
Finové se snažili dostat kupředu dalším prudkým kotoučem, jenže rozehrávka se jim nepovedla, píská se icing, buly před Säterim.
12:59'
Oba celky posílají na led nové síly, mezitím drží kotouč u své svatyně Juuso Hietanen a Markus Granlund, který se sem pro jistotu stáhl.
12:27'
Lukas Frick drží touš na čepeli za vlastní klecí, následně Švýcaři rozehráli jednoduchým nahozením a spěchají napadat na zadní hrazení.
11:58'
Hokejisté helvétského kříže nyní zatápějí za klecí Finů, kde padl Valtteri Kemiläinen na led a alespoň odkopl kotouč do rohu hrací plochy.
11:27'
Joonas Nättinen sjel pro kotouč až za klec Švýcarů, kde však byl důrazný Andres Ambühl, jenž nabral kotouč na hokejku a pádí s ním ven z obranného pásma.
10:45'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko bleskově přidává druhý zásah a hokejisté ze země tisíců jezer zdvojnásobují svůj náskok. MIKKO LEHTONEN vypálil z levé strany od modré čáry, Markus Granlund dobře Berrovi clonil, střela se od hole bránícího Alatala a následně i od masky brankáře Švýcarů odrazila do sítě! Je to 2:0 pro Finy! Asistence: Juuso Hietanen, Sakari Manninen.
10:09'
Švýcarům se tak nedaří odpovědět podobně jako včera, kdy rovněž prohrávali s českým týmem. Lukas Frick však může na obranné modré vymýšlet jejich další akci.
09:49'
Buly před klecí Finska vyhráli hráči ze země tisíců jezer. Ti však při přechodu útočné modré ztratili puk a na druhou stranu spěchá Romain Loeffel.
09:33'
Fabrice Herzog na druhé straně mohl odpovědět, když měl výbornou pozici na levém kruhu, svou ránu ovšem poslal přímo do náruče Säteriho.
08:37'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko otevírá skóre duelu a jde do vedení! Niklas Friman vystřelil od levého hrazení, Reto Berra vyrazil jeho ránu jen před sebe, kde byl s pohotovou dorážkou připraven MIRO AALTONEN, jenž okamžitě vrátil kotouč do sítě Švýcarů a posílá Seveřany do vedení 1:0! Asistence: Niklas Friman, Joonas Nättinen.
08:27'
Hráči helvétského kříže se dokázali ubránit a protiútok chtěl rozjet Gaëtan Haas, jenž ale mezi dvěma soupeři proskočit nedokázal.
08:05'
Finsko už okupuje prostor v útočném pásmu, Sami Vatanen posílá kotouč z pravé strany od modré čáry za bránu, kde je Valtteri Filppula.
07:40'
Následně to byli zase Švýcaři, kdo se nedokázal lépe dohodnout v rozehrávce a prudký puk kupředu končí na zakázaném uvolnění. Buly před Berrou.
07:32'
Joonas Nättinen však v rychlém přechodu nechal kotouč za sebou a sudí tak pískají opět postavení mimo hru finského celku.
07:28'
Vhazování před klecí Finska vyhráli hokejisté ze země helvétského kříže, Denis Malgin však v rohu kluziště kotouč na čepeli neudržel.
07:05'
Calvin Thürkauf si vyjel od levého hrazení a střelou na přední tyč prověřil brankáře Harriho Säteriho, jenž však měl přední tyč dobře pokrytou. Následuje krátká komerční pauza.
06:43'
Mikko Lehtonen zakládá další akci Seveřanů, jeho přihrávku na útočnou modrou však vystihl Raphael Diaz, který rozjíždí protiútok.
06:09'
Marko Anttila dostal kotouč do dobré pozice na vrcholcích kruhů, jeho rána však byla nepřesná, šla jen do tvrzeného skla za klecí Švýcarska.
05:38'
Reto Berra se vydal za svou klec, aby zastavil kotouč a ulehčil tak rozehrávku svým bekům, kteří o touš nyní bojují za vlastní svatyní.
05:15'
Švýcaři se vystavili do postavení mimo hru, takže se musí stáhnout z třetiny Finů, kteří mohou pohodlně rozehrát, což se ale Valtteri Kemiläinenovi ideálně nepovedlo.
04:38'
Finové se znovu dostávají s pukem až za bránu protivníka. Markus Granlund zvládl od levého hrazení vystřelit, ale Reto Berra byl pozorný a kotouč chytá do náruče.
04:16'
Tentokrát byli na buly úspěšnější hokejisté Švýcarska, kteří ale nedokázali včas rozehrát a Calvin Thürkauf tak musí rychle uklízet kotouč z rohu hrací plochy za vlastní bránou před dojíždějícím Markusem Granlundem.
03:49'
Buly ve středním pásmu vyhrál Sakari Manninen, jenž poslal touš dozadu svým bekům. Ti ale nerozehráli dobře, kotouč poslali na střídačku.
03:18'
Švýcaři rozehrávají zpoza vlastní klece, kotouč jednoduše nahodili kupředu, Finové se ho tak lacino zmocnili, jenže následně nezvládli přechod útočné modré a píská se ofsajd.
02:59'
Killian Mottet vystřelil na vrcholu levého kruhu, Atte Ohtamaa jeho pokus zblokoval svou holí, kterou mu střela přelomila vejpůl.
02:24'
Seveřané rozehrávají z obranného pásma, Valtteri Kemiläinen posílá po pravém mantinelu kotouč až za bránu hokejistů helvétského kříže.
01:20'
Denis Malgin vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Harri Säteri kotouč vyrazil jen před sebe a následně se v jeho brankovišti strhla strkanice, v níž si gólman Finů nebyl jistý, kde je puk, Sven Andrighetto však dorážel marně.
01:01'
Mirco Müller se protáhl na levé straně kupředu, jeho ránu však jeden z protivníků zblokoval, zaplatil za to ale zlomenou holí.
00:37'
Hokejisté ze země tisíců jezer nahodili kotouč na bránu Švýcarů z větší vzdálenosti, Reto Berra raději schoval kotouč pod lapačku před dojíždějícími soupeři.
00:19'
Úvodní buly bylo vhozeno, puk získali Finové, kteří ho okamžitě nahodili na zadní mantinel, ale Švýcaři jej rychle poslali přes celé kluziště a u vlastní brány rozehrává Atte Ohtamaa.
00:01'
Utkání právě začalo.
Utkání má také českou stopu v podání čárového sudího Daniela Hynka.
Oba celky právě vstupují na ledovou plochu, utkání začne za pár okamžiků.
Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Mirco Müller, Y. Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo – G. Haas, Hofmann, Ambühl (A) – Corvi, Thürkauf, Andrighetto – Denis Malgin, F. Herzog, Mottet – Bertschy, S. Moser (A), D. Hollenstein – Simion.
Trenér: Patrick Fischer.

Rozhodčí: A. Ansons, O. Gouin – D. Hynek, B. Oliver.
Poslední vzájemný duel

Díky tomu, že se Švýcaři neúčastní Euro Hockey Tour, se oba celky naposledy utkaly již před více než třemi roky, konkrétně ve čtvrtfinále mistrovství světa 2018. A zápas to byl velice zajímavý. Hokejisté helvétského kříže v něm udolali Finsko 3:2 a postoupili do semifinále. Rozhodující branku dával již v druhé třetině Gregory Hofmann, v současné době útočník Zugu.
Švýcarsko

Švýcaři jsou vlastně tak trochu opakem Finů, alespoň co se jejich výkonu v základní skupině zde v Pekingu týče. Nevyhráli v ní jediný zápas! Přesto se jim po včerejší výhře nad Čechy podařilo projít mezi osm nejlepších a dnes mohou dokázat, že i Finové mohou prohrát, postaví-li se jim dostatečně kvalitní a odhodlané mužstvo, které podpoří svůj výkon houževnatostí a bojovností sobě vlastní.

Jak už jsme zmínili, výkony celku helvétského kříže zde v Pekingu jsou zatím poměrně tristní. Svěřenci kouče Fischera ve skupině prohráli 0:1 s olympijským výběrem Ruska, po nájezdech podlehli 1:2 Čechům a v posledním duelu ve skupině dostali nářez od Dánů v poměru 3:5. To důležité se ale událo včera. kdy Švýcaři znovu nastoupili proti výběru Filipa Pešána, kterému dali tvrdou lekci, když ho přemohli 4:2 a poslali tak hokejisty ze srdce Evropy v nejkratší možné době zpět do vlasti. Dnes mohou projít do semifinále turnaje, proti nim však stojí silné Finsko.
Finsko

Finové zatím působí na těchto Olympijských hrách zcela suverénním dojmem, tým zkušeného lišáka Jukky Jalonena neprohrál v základní skupině jediné utkání! Hokejisté ze země tisíců jezer si tak zajistili přímý postup do čtvrtfinále a včera si mohli odpočinout. Nakonec se jim dnes do cesty postaví Švýcaři, kteří proti českému týmu prokázali, že nevypustí jediný souboj a jsou připravení zblokovat každou ránu, která by na jejich klec byť jen mohla mířit. Seveřany tak nečeká žádný sladký bonbonek.

Jejich forma na turnaji je však zatím zcela bezchybná. Nejprve totiž porazili přesvědčivým výsledkem 6:2 Slovensko, následně zdolali podobně jako Švýcary hrající Lotyše 3:1 a v závěrečném duelu základní skupiny přetlačili odvěkého rivala ze Švédska 4:3 v prodloužení, když se o rozhodující gól postaral Harri Pesonen. Nutno připomenout, že Suomi prohrávali s Tre Kronor již 0:3! V jejich týmu však spočívá velká mentální síla, která jim pomohla dostat zápas do prodloužení, v němž svěřenci Jukky Jalonena dokázali triumfovat.
Příjemné dobré středeční dopoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje na Olympijských hrách v Pekingu. Čtvrtfinálové boje začínají poprvé v historii této hry bez české účasti, svěřenci trenéra Pešána včera vypadli z turnaje v nejkratší možné době, když nestačili na Švýcarsko, které se dnes střetne v souboji o postup do semifinále turnaje s Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.


Články odjinud