ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Čína - 12. února 2022   09:40

Německo
Německo
13:33' Brandt  • 16:24' Holzer (Kahun) • 24:41' Kahun (Moritz Müller, Rieder)
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Čína
Čína
39:15' P. Foo  (Chelios, Sproul) • 49:00' Tyler Wong  (Yip, Sproul)

Vyloučení: 6:3
Je konec. Německo nakonec porazilo Čínu těsně 3:2.
V 10. minutě dokázal vstřelil branku Daniel Pietta, ale ta nakonec po coach challenge nebyla uznána. Němcům to ale vadit moc nemuselo, protože ve 14. minutě otevřel brankový účet Marcel Brandt. O tři minuty později Němci zvýšili své vedení, když se prosadil Korbinian Holzer. Do druhé periody sice domácí vstoupili aktivně a ve 25. minutě zvýšil vedení na tři branky Dominik Kahun. Ovšem posléze Němci přestali hrát, snížili své tempo nasazení a ve 38. minutě přišlo varování od Osipova do tyče. O dvě minuty později už Čína vstřelila branku, když se trefil Parker Foo. Ani ve třetí třetině Němci neukázali nějaký dobrý výkon a ve 49. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tyler Wong. Konec zápasu přinesl drama, které ale Německo zvládlo.
59:57'
Následně jej David Wolf dokázal dostat pryč a Němci těsně vítězí.
59:40'
Němci drží puk u mantinelu.
59:24'
David Wolf nestihl být jako první za pomyslnou čárou v pásmu Číny a je z toho zakázané uvolnění Německa.
59:15'
Znovu domácí jen nahodili puk do středního pásma.
58:58'
Němcům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale nátlak Číny je velký.
58:45'
Čína hraje bez brankáře!
58:31'
58:26'
Oddechový čas pro hosty.
58:15'
Posléze sice přišla rána od modré, ale ta letěla vedle a Čína posléze vyhodila kotouč.
57:52'
Číně se daří nepouštět svého soupeře do žádného střelecké příležitosti.
56:58'
Stefan Loibl se snažil prokličkovat středem hrací plochy, ale nakonec přišel o kotouč.
56:31'
Vyloučení v týmu Čína (Luke Lockhart – 2 min., podrážení).
56:31'
Jeremy Smith drží Čínu v naději a chytá další pokus od modré čáry.
55:14'
Číňané vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a konec zápasu je hodně rozkouskovaný, což samozřejmě hraje do karet Německu.
55:06'
Střela Korbiniana Holzera od modré byla tvrdá, ale nakonec skončila v moci brankáře Jeremyho Smithe.
54:03'
Další chyba Němců, kteří se dopustili jen ofsajdu a pořádně si komplikují toto utkání, ze kterého musí mít povinnou výhru.
53:45'
Čína si málem vypracovala zakončení, ale německý obránce přečetl finální přihrávku a získal puk.
52:55'
Hosté se nyní dopustili pouze zakázaného uvolnění a hra se přesune před bránu Mathiase Niederbergera.
52:15'
Tom Kühnhackl skvěle připravil střelu pro Dominika Bittnera, ale jeho tvrdou ránu zlikvidoval Jeremy Smith.
51:58'
Ryan Sproul se dostal do zakončení z levé strany, ale jeho pokus nakonec letěl jen vedle pravé tyče.
51:26'
Dominik Kahun se snažil něco vymyslet s Noebelsem na pravé straně, ale Číňané jsou na tom psychicky mnohem lépe a velmi dobře brání.
50:30'
Znovu jsou Němci u kotouče, který nahazují do útočného pásma.
49:55'
Němci se ale okamžitě nahrnuli do útočného pásma a snaží se si vzít dvoubrankový náskok zpět.
49:00'
Čína právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl jediné branky a konec utkání nám nabídne ještě velké drama! TYLER WONG dostal skákavý kotouč do levého kruhu a následně z první vystřelil ne zrovna povedenou ránu, která ale nakonec zapadla k pravé tyči. Asistence: Brandon Yip a Ryan Sproul.
48:26'
Vyloučení v týmu Německo (Yasin Ehliz – 2 min., vysoká hůl).
47:46'
David Wolf si objel bránu, ale jeho následné zakončení nepřineslo nic vážnějšího.
47:19'
47:02'
Opět nepřesnost na německé straně a Parker Foo se dokonce v oslabení dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.
46:26'
Čína si vede v oslabení velmi dobře a několikrát se ji podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
45:19'
Vyloučení v týmu Čína (Rudi Ying – 2 min., hákování).
44:49'
Číňané mají opět hodně prostoru a Německo hraje od třetí vstřelené branky v pomalém tempu a není tolik aktivní jako v první třetině.
43:02'
Tentokrát Němci pouze nahodili kotouč do pásma soupeře a odjeli vystřídat. Čína ale dlouhou přihrávkou nikoho nenašla.
42:12'
Číně se nepodařilo prosadit ani v páté přesilové hře a nyní si musel Jeremy Smith připsat další úspěšný zákrok po střele z levé strany.
41:44'
40:30'
Čína pokračuje v přesilové hře ze druhé třetiny, ale zatím se nemůže dostat do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 11:21.
Druhá perioda je za námi a Německo vede nad Čínou 3:1. Do této periody sice domácí vstoupili aktivně a ve 25. minutě zvýšil vedení na tři branky Dominik Kahun. Ovšem posléze Němci přestali hrát, snížili své tempo nasazení a ve 38. minutě přišlo varování od Osipova do tyče. O dvě minuty později už Čína vstřelila branku, když se trefil Parker Foo.
40:00'
39:44'
Vyloučení v týmu Německo (David Wolf – 2 min., hrubost).
39:15'
Velmi statický výkon Němců ve druhé třetině a Číňané snižují na 1:3! Po střele Jakea Cheliose se puk odrazil k PARKERU FOOVI a ten zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Jake Chelios a Ryan Sproul.
38:12'
Poté si domácí vytvořili další střeleckou příležitost, ale rána Moritze Müllera skončila v moci Jeremyho Smithe.
37:35'
Nyní přišlo zakončení na druhé straně od čínského hráče Denise Osipova, které trefilo tyč! Mathias Niederberger měl nyní velké štěstí.
37:10'
Další zákrok Jeremyho Smithe, který má dnes hodně práce, ale ve druhé periodě předvádí dobrý výkon.
36:05'
Následně Čína vyhodila kotouč jen na zakázané uvolnění.
35:58'
Yasin Ehliz pálil z levého kruhu, ale Jeremy Smith předvedl dobrý zákrok.
35:15'
Daniel Pietta ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se mu nepovedla.
34:38'
Němci mají zápas pod svou kontrolou a nikam se moc neženou.
33:40'
Po chvíli si Jeremy Smith poradil s dalším pokusem německého hráče.
33:19'
Frederik Tiffels se snažil projít po levém křídle, ale tam moc místa nebylo.
32:42'
32:11'
Znovu se domácím podařilo vyhodit puk do bezpečí a Čína si nemůže vypracovat gólovou příležitost.
31:46'
Němci razantně snížili své tempo ve druhé periodě po třetí vstřelené brance a nyní se musí bránit v oslabení, což se jim ale daří.
30:42'
Vyloučení v týmu Německo (Marcel Brandt – 2 min., podrážení).
29:50'
Znovu nátlak Číny do brankoviště, ale Mathias Niederberger byl znovu připraven.
28:20'
Čína sice odehrála asi nejlepší přesilovku v dnešním utkání, ale na vstřelení gólu to nestačilo.
27:37'
26:42'
Po chvíli se Číňané dostali do dalšího zakončení, ale německý brankář si znovu poradil.
26:33'
Mathias Niederberger vychytal střelu Tylera Wonga z pravého kruhu.
25:37'
Vyloučení v týmu Německo (David Wolf – 2 min., nedovolené bránění).
24:41'
Německo právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo zvyšuje svůj náskok na tři branky. Rieder přihrál kotouč Müllerovi o mantinel a ten následně vystřelil na bránu, kdy DOMINIK KAHUN fantasticky tečoval kotouč a Jeremy Smith byl bez šance zasáhnout. Asistence: Moritz Müller a Tobias Rieder.
23:47'
Německo se provinili zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Mathiase Niederbergera.
22:28'
Ve druhé třetině se zatím hraje nahoru dolů bez přerušení.
21:55'
Němci se snaží vypracovat nějakou příležitost ke střele, ale to se jim nyní nedaří.
20:58'
Brandon Yip si udělal místo na pravé straně, ale posléze poslal kotouč pouze nad bránu Mathiase Niederbergera.
20:41'
Posléze si Jeremy Smith poradil se střelou z levé strany a následuje buly v čínském pásmu.
20:28'
Číňané se hned na začátku druhé periody dostali ke střele, ale ta letěla vedle.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 10:31.
První část utkání je za námi a Německo vede nad Čínou zaslouženě 2:0. V 10. minutě dokázal vstřelil branku Daniel Pietta, ale ta nakonec po coach challenge nebyla uznána. Němcům to ale vadit moc nemuselo, protože ve 14. minutě otevřel brankový účet Marcel Brandt. O tři minuty později Němci zvýšili své vedení, když se prosadil Korbinian Holzer.
20:00'
19:28'
Němci mají kotouč pod kontrolou ve svém obranném pásmu a rozjíždějí další útočnou akci.
18:49'
Jonas Müller to zkoušel od modré, ale jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.
18:08'
Hosté se sice vydali ve čtyřech dopředu, ale Moritz Müller hitem odstranil čínského hráče od puku.
17:24'
Jeremy Smith tentokrát musel likvidovat střelu z levého kruhu, což se mu podařilo.
16:24'
Němci jdou do dvoubrankového vedení! Po buly posunul Dominik Kakun kotouč KORBINIANU HOLZEROVI a ten od modré vypálil ránu zápěstím pod horní tyč. Asistence: Dominik Kahun.
16:20'
Jeremy Smith si poradil se zakončením bekhendem z hole Yasina Ehlize.
16:04'
15:52'
Číňané si vypracovali další příležitost pro střelu, ale ta skončila opět jen vedle brány Německa.
15:06'
Ryan Sproul pálil z levé strany, ale jeho pokus z první minul německou svatyni.
14:36'
Čína sice má nyní k dispozici přesilovou hru, ale zatím pouze dojíždí zpátky pro vyhozený puk.
14:04'
Vyloučení v týmu Německo (Yasin Ehliz – 2 min., držení).
13:53'
Nyní přišel další střelecký pokus Němců z levé strany, ale ten vyrazil Jeremy Smith do ochranné sítě.
13:33'
Tentokrát už branka domácích platit bude a je to 1:0! MARCEL BRANDT vyrazil s kotoučem z vlastního pásma a následně vystřelil zpoza modré čáry, kdy Jeremy Smith vyrazil puk pouze před sebe do cesty Brandtovi, jenž zakončil mezi betony čínského gólmana.
13:21'
13:16'
Brandon Yip ale získal puk ve své třetině a následně jej vyhodila a tohle už Čína zvládne.
12:56'
Čína dostala kotouč ze svého pásma do bezpečí, ale tlak Němců bude pokračovat.
12:04'
Moritz Müller posunul puk Matthiasu Plachtovi, ale jeho rána narazila pouze do zadního mantinelu a o pár vteřin později opět vypálil vedle.
11:21'
Vyloučení v týmu Čína (Jason Fram – 2 min., hákování).
11:08'
Marcel Brandt si dělal místo ve středu hrací plochy, ale Jeremy Smith jeho následný pokus dokázal vyrazit.
09:53'
Dominik Kahun předvedl svou skvělou techniku a pořádně zaměstnal obranu Čínu, která se prozatím ubránila.
09:37'
Jeremy Smith musel být připraven, jelikož se Tobias Rieder dostal k dorážce, ale čínský gólman betonem vyrazil puk.
09:04'
Moritz Müller se z pravé strany skvěle dostal do brankoviště, kde se kotouč poodrážel k volnému Danielu Piettovi a ten zakončil do prázdné. Následně si ovšem trenér hostů vzal coach challenge, po kterém sudí gól neuznali z nedovoleného bránění brankáři!
07:48'
Znovu je hra přerušená, neboť se Číňané dopustili zakázaného uvolnění.
07:32'
Yasin Ehliz sice bojoval v pravé části kluziště, ale byl tam zcela sám a to Němcům zatím nestačí.
06:44'
Ty Schultz se ocitl v útočném pásmu o něco dříve a je z toho pouze ofsajd Číny.
06:08'
Jeremy Smith si připisuje další zákrok v úvodu zápasu a zatím drží Čínu ve hře.
05:32'
Matthias Plachta se snažil z pravé strany zakončit, ale puk trefil pouze masku Jeremyho Smithe a rozhodčí přerušili hru.
05:08'
04:28'
Luke Lockhart hledal na pravé straně spoluhráče, ale trefil pouze brusli německého hráče.
03:58'
Čína sice získala první přesilovou hru v tomto zápase, ale zatím se nemůže dostat do nějakého zakončení.
03:08'
Vyloučení v týmu Německo (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Frederik Tiffels.
02:05'
Matthias Plachta dostal dostatek místa na levé straně, ale nakonec nedostal Smithe více z brány, aby zakončil do prázdné.
01:40'
Hostující celek zatím je aktivnějším celkem v úvodu zápasu a opět se snažil něco vymyslet v útočné třetině.
00:46'
Číňané se dostali do zakončení z předbrankového prostoru, ale Mathias Niederberger byl připraven a betonem vyrazil kotouč.
00:16'
Na začátku utkání se Čína dopustila ofsajdu a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
00:01'

Německo: Niederberger (Aus den Birken) – Holzer (A), Fabio Wagner, Brandt, Moritz Müller (C), Abeltshauser, Jonas Müller, D. Bittner – Rieder, Pföderl, Noebels – Loibl, Kahun, Tiffels – Plachta, Pietta, David Wolf – Kühnhackl, Ehliz, Hager (A) – Krämmer.
Trenér: Soderholm

Čína: J. Smith (P. O'Brien) – Sproul, D. Osipov, Chelios, T. Schultz (A), Fram, Yuen, Čchen, P. Čang, Jen – S. Foo (A), Lockhart, P. Foo – Yip (C), C. Čang, Tyler Wong – C. Kane, Werek, Jen – Čung, Ying.
Trenér: Zanatta

Rozhodčí: Reneat, Sidorenko – Oliver, Ondráček.
Nominace Číny:

Brankáři: Pcheng-fej Chan, Paris O’Brien, Jeremy Smith.

Obránci: C’-meng Čchen, Pcheng-fej Čang, Jake Chelios, Jason Fram, Denis Osipov, Ty Schultz, Ryan Sproul, Zach Yuen, Žuej-nan Jen.

Útočníci: Ce-sen Čang, Parker Foo, Spencer Foo, Ťia-ning Kuo, Cory Kane, Žu-ti Jing, Luke Lockhart, Sü-tung Siang, Juncheng Yan, Ethan Werek, Tyler Wong, Brandon Yip, Peter Zhong (všichni Kunlun/KHL).
Čína

V pětadvacetileté nominaci Číňanů je pouze devět hráčů, kteří se narodili v Číně. Jedenáct nominovaných pochází z Kanady, čtyři ze Spojených států amerických a jeden z Ruska. Ani to ale Číně nebylo v úvodním zápase proti USA platné. Američané totiž vstoupili do utkání lépe a v 11. minutě se trefil Brisson. O druhé periody začala gólová jízda. Ve 26. minutě zvýšil na 2:0 Cates. Ve 32. minutě se trefil O'Neill a druhou periodu zakončil gólem na 4:0 Farrell. Právě ten začal demolici také ve třetí dvacetiminutovce. V 51. minutě zvýšil na šestigólový náskok Meyers. O dvě minuty později se prosadil i Beniers a v 59. minutě završil hattrick Farrell. Čína tak prohrála vysoce 0:8.
Nominace Německa:

Brankáři: Danny aus den Birken (EHC Mnichov), Felix Brückmann (Mannheim), Mathias Niederberger (Eisbären Berlín)

Obránci: Konrad Abeltshauser (EHC Mnichov), Dominik Bittner (Wolfsburg), Marcel Brandt (Straubing), Korbinian Holzer (Mannheim), Jonas Müller (Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kolín nad Rýnem), Marco Nowak (Düsseldorf), Fabio Wagner (Ingolstadt)

Útočníci: Lean Bergmann, Nicolas Krämmer, Matthias Plachta, David Wolf (všichni Mannheim), Yasin Ehliz, Patrik Hager, Frederik Tiffels (všichni EHC Mnichov), Tom Kühnhackl, Stefan Loibl (oba Skelleftea AIK/Švéd.), Marcel Noebels, Leonhard Pföderl (oba Eisbären Berlín), Daniel Pietta (Ingolstadt), Dominik Kahun (Bern/Švýc.), Tobias Rieder (Växjö/Švéd.)
Německo

Němci se v úvodním zápase turnaje střetli s Kanadou. A ta vlétla do utkání po hlavě, jelikož v 5. minutě otevřel brankový účet Grant. O pět minut později se trefil také Street a v 11. minutě to bylo 3:0 po brance Winnika. Ve 31. minutě přišla jediná branka Němců, kterou dal Rieder. O dvě minuty později šla Kanada zpět do tříbrankového vedení po gólu Noreaua. V 52. minutě dovršil debakl Weal. Němci tak prohráli vysoce 0:5.
V dalším zápase skupiny A se proti sobě utkají týmy Německo a Čína. Tato mužstva se spolu ještě nikdy neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na National Indoor Stadium v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 09:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.