ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Tým ROV : Česko - 12. února 2022   14:10

Ukončeno
Tým ROV
04:51' V. A. Tkačov (N. Gusev, N. Nestěrov) • 32:19' N. Nestěrov (N. Gusev, S. Plotnikov) • 43:50' K. Semjonov (S. Plotnikov, Andronov) • 46:43' Gricjuk (N. Gusev, V. A. Tkačov) • 48:22' Čibisov (Vojnov, Šipačov)
5:6
(1:1, 1:2, 3:2 - 0:1)
Česko
Česko
12:37' Kundrátek  (R. Červenka, M. Stránský) • 38:42' David Krejčí  (R. Červenka, Kundrátek) • 39:17' Michael Špaček  (Šulák, Sobotka) • 43:14' Klok  (T. Zohorna, H. Zohorna) • 48:57' Hyka  (L. Sedlák, David Krejčí) • 64:30' Šulák  (David Krejčí)
Tým ROV
Sestavy:
Ivan Fedotov (Samonov) – N. Nestěrov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – Čibisov, Šipačov (C), Galijev – Gricjuk, V. A. Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – K. Semjonov.
Rozhodčí
Kaukokari, Nord – Nikulainen, Lundgren
Česko
Sestavy:
Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, Kundrátek, J. Jeřábek (A), Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – Sobotka, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Michael Špaček, M. Stránský – H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal – Lenc.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že národní tým podal velmi dobrý výkon a zaskočil do té doby bezchybné Rusko, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního dne.
Do turnaje vstoupil národní tým poněkud rozpačitě, jenomže herní projev se postupně lepšil. Dnes svěřenci Filipa Pešána podali opravdu skvělý výkon a zaslouženě berou dva body. Hrdinou posledních okamžiků se stal Libor Šulák, jenž v nastaveném čase rozhodl o osudu duelu. Rusko se na olympijském turnaji často neporáží, o to sladší je vítězství českého výběru.

Střely na branku: 29:41.
Konec zápasu.
64:30'
Česko právě vstřelilo branku!
Národní tým na olympijském turnaji předčil Rusko. David Krejčí vybídl ke střele LIBORA ŠULÁKA, který zůstal sám na ose. Obránce Vladivostoku zamířil přesně pod lapačku Ivana Fedotova, jenž rychle prchal z branky. Asistence: David Krejčí.
63:59'
David Krejčí přihrál přes osu na Romana Červenku, který z pravého kruhu mířil těsně nad ledem k bližší tyči. Ovšem Ivan Fedotov se skvěle přesunul a puk vyrazil.
63:02'
Na levém kruhu se nacházel David Krejčí, kterému z modré přihrával Tomáš Kundrátek. Bývalý útočník Bostonu trefil hůl Alexandra Jelesina, a tak Ivan Fedotov v pohodě zasáhl.
62:37'
Martin Straka si zavolal čtveřici hráčů, která půjde na ledovou plochu. Bývalý skvělý útočník jim ukázal, jak si představuje sehrání přesilové hry.
62:37'
Vyloučení v týmu Ruský olympijský výbor (Alexandr Nikišin – 2 min., sekání).
62:30'
David Krejčí zadovkou našel Tomáš Hyku, jehož pokus z levého kruhu byl sražen za branku. Druhý jmenovaný český útočník byl následně seknut a národní tým bude hrát přesilovou hru.
61:11'
Lukáš Sedlák předvedl drzou kličku před soupeřovou branku, ale bohužel mu nevyšla. A tak musel mířit rychle zpátky, protože se rodilo přečíslení, ale Libor Šulák výborně zasáhl.
60:30'
David Krejčí vyhrál vhazování a je na ledě s Ronaldem Knotem a Tomášem Hykou. Český celek už se žene do pásma, kde o puk Knot přišel.
60:01'
Začalo prodloužení.
Bláznivá třetí třetina skončila a výsledek je 5:5, a tak uvidíme také prodloužení. Český tým dnes vypadal mnohem hladověji, než jeho soupeř a navíc se prezentoval parádním výkonem.

Švýcarsko prohrálo s Dánskem, které bude na druhé pozici tabulky. Národní tým obsadí třetí příčku a Rusko skupinu vyhraje.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:50'
Jiří Smejkal napadal soupeře s kotoučem a došlo na souboj za brankou. Hynek Zohorna poté chtěl najít bratra Tomáše, avšak přihrávka před branku neprošla.
58:43'
Michal Řepík na soupeře v útočném pásmu nestačil, a tak mohlo hrát Rusko, které dlouho trávilo čas kolem své branky. Po chvíli zkusil dlouhou přihrávku Nikita Nestěrov, ale kotouč skončil až u českého gólmana.
57:24'
Sergej Andronov si u modré čáry obhodil Libora Šuláka a dál mířil do pravého kruhu, odkud vyslal bekhendový pokus. Puk sice mířil asi vedle branky, přesto Šimon Hrubec zasáhl betonem.
56:18'
Arsenij Gricjuk už jel napadat rozehrávku národního týmu, ale byl upozorněn na ofsajd, a tak třetinu zase opustil. Český výběr začne akci za vlastní bránou.
55:26'
Za nahozením od červené čáry mířil Michal Řepík, kterému po chvíli přijel na pomoc Matěj Stránský. Jenomže situaci u zadního mantinelu zvládl Vjačeslav Vojnov, oba celky odjíždí na střídačku.
54:22'
Z trestné lavice už naskočil Vladimír Sobotka do přečíslení, které také mohl přetavit v branku. Zakončení českého útočníka srazil Nikita Nestěrov nad branku. Škoda, tohle mohl být rozhodující moment zápasu.
53:45'
Ihned po vhazování vypálil Nikita Gusev, ale proti jeho ráně byl český brankář připraven. Z trestu Vladimíra Sobotky chybí už pouze sedmadvacet vteřin.
53:44'
Michal Řepík zachytil přihrávku soupeře a snažil se vyhodit za branku soupeře. To se mu sice nepovedlo, ale sparťanský útočník poslal kotouč alespoň na domácí střídačku.
52:53'
Vjačeslav Vojnov a Vadim Šipačov si několikrát vyměnili kotouč, ale zakončení jim nebylo umožněno, A tak to z druhé strany zkusil Stanislav Galijev, proti jehož pokusu Šimon Hrubec nemusel zasahovat.
52:12'
Vyloučení v týmu Česko (Vladimír Sobotka – 2 min., sekání).
51:25'
David Krejčí zkoušel těžkou přihrávkou, kterou trefil brusli soupeře a hra se otáčela před naší branku. Jenomže čeští obránci se skvěle a hlavně rychle otočili, čímž situaci překazili.
48:57'
Česko právě vstřelilo branku!
Čeští lvi se nikdy nevzdávají a znovu vyrovnávají! Lukáš Sedlák posunul kotouč na TOMÁŠE HYKU, který překvapil nahozením z velkého úhlu Ivana Fedotova. Od lýtka ruského brankáře se černá guma odrazila do správných míst. Asistence: Lukáš Sedlák a David Krejčí.
48:22'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Rusko se vrací do vedení, když překvapilo v tomto okamžiku Šimona Hrubce. ANDREJ ČIBISOV obkroužil branku, čímž se dostal do pravého kruhu, odkud svou střelu na zadní tyčku schoval za Jakuba Jeřábka. Českému brankáři pak puk proletěl mezi rukou a tělem až do branky. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Vadim Šipačov.
48:00'
Čtvrtá formace dlouho držela sbornou před její brankou. Hynek Zohorna hledal před brankou Smejkala, který puk nezpracoval.
46:43'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Libor Šulák a Vojtěch Mozík nedokázali odpálit černou gumu, kterou do jízdy spoluhráči přiťukl Nikita Gusev. ARSENIJ GRICJUK se dostal až před Šimona Hrubce, jehož překonal střelou na vyrážečku. Asistence: Nikita Gusev a Vladimir A. Tkačov.
46:10'
Nejprve z pravé strany vystřelil Vladimír Sobotka, který ruského brankáře nepřekonal. Po chvíli to zkusil od modré čáry i Libor Šulák, ale také on puk do hostující svatyně nedostal.
45:38'
Ronald Knot si nahodil kotouč k zadnímu hrazení a chtěl se za ním vydat. Ovšem blíže to měl obránce Ruska, kterého rychle napadá Roman Červenka.
44:50'
Koncovka normální hrací doby je stále nejasné, jelikož Rusku se povedlo velmi rychle snížit. Po dalším souboji u modré čáry vypadl kotouč na střídačku sborné.
43:50'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
O dvě branky jsme vedli pouze šestatřicet vteřin! Sergej Plotnikov přihrával před branku, kde si kotouč bruslí zpracoval KIRILL SEMJONOV, jenž poté zametl černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Sergej Plotnikov a Sergej Andronov.
43:14'
Česko právě vstřelilo branku!
Zavolejte stráže, zbláznilo se páže – to znamená, že český tým přidává další branku! Tomáš Zohorna posunul puk do levého kruhu, odkud LUKÁŠ KLOK zamířil do vzdálenější šibenice. Ivan Fedotov toho moc neviděl, protože přesně v momentu střely před ním projel Jiří Smejkal. Asistence: Tomáš Zohorna a Hynek Zohorna.
42:49'
V souběžně hraném střetnutí vede Dánsko nad Švýcarskem, a tak skončíme ve skupině na třetím místě.
42:23'
Před českou branku se hnal Vladimir A. Tkačov, kterého zpacifikovala dvojice Tomáš Kundrátek – Matěj Stránský. Puk se pak doklouzal pod lapačku českého gólmana.
41:42'
Vladimír Sobotka se snažil o přihrávku před branku, ale kotouč do nebezpečného prostoru neprošel. Kombinace ještě chvíli trvala, ale poté už sborná vyhodila přes celé kluziště.
41:11'
Od modré čáry to vyzkoušel Tomáš Kundrátek, který trefil prvního bránícího hráče. Puk se pak odrazil na levou stranu, odkud do Ivana Fedotova mířil David Krejčí.
40:14'
Sergej Andronov zachytil rozjetí akce českého výběru a nahodil puk za branku. Národní tým má ještě něco málo přes dvě minuty na to, aby v přesilovce odskočil o dvě trefy.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé periodě se hrála vyrovnaná partie, kterou rozhodily pouze přesilové hry. Právě ve speciálních formacích dokázaly oba týmy udeřit. Nejprve se Rusko vrátilo do vedení, když se mezi střelce zapsal přesnou střelou Nikita Nestěrov. Ovšem v samém závěru si faul na Lukáše Sedláka neodpustil Dmitrij Voronkov, který českému týmu nabídl pětiminutovou početní výhodu. V té se dvakrát zbláznilo páže a čeští hráči se mohli radovat. Po Červenkově nahrávce vyrovnal David Krejčí, kterého o chvíli později ještě napodobil Michael Špaček.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:17'
Česko právě vstřelilo branku!
Dámy a pánové, národní tým se ujímá vedení! Libor Šulák přihrál na vrchol levého kruhu, odkud MICHAEL ŠPAČEK zamířil přesně k bližší tyči. Ivan Fedotov se jen vyčítavě podíval směrem k Alexandru Jelesinovi, který nebyl ve správném postavení – 2:3. Asistence: Libor Šulák a Vladimír Sobotka.
38:42'
Česko právě vstřelilo branku!
Znovu využíváme přesilové hry, která navíc bude ještě pokračovat. Roman Červenka viděl dálnici přes osu na zadní tyč a přesně po ní poslal kotouč. DAVID KREJČÍ se nacházel ve výborné pozici a střelou z jedné vyrovnává! Asistence: Roman Červenka a Tomáš Kundrátek.
38:22'
Tomáš Kundrátek přihrával na levou stranu, odkud to z jedné vyzkoušel David Krejčí, jehož pokus byl brankářem vyražen na druhou stranu, kde se po puku marně natahoval Roman Červenka.
37:34'
Po souboji s Dmitrijem Voronkovem odpadl Lukáš Sedlák, jenž byl loktem zasažen do oblasti hlavy. Ruský útočník pro dnešní střetnutí dohrál.
37:34'
Vyloučení v týmu Ruský olympijský výbor (Dmitrij Voronkov – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, nedovolený zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Arsenij Gricjuk.
37:22'
Následně to z vrcholu pravého kruhu ještě zkoušel Jan Kovář, který po ledě mířil na zadní tyčku. Jenomže Ivan Fedotov měl beton na správném místě a Rusko poté vyhodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.
36:50'
Jakub Jeřábek přihrával po modré čáře na druhou stranu, odkud to zkusil Tomáš Kundrátek. Do jeho nepřesného pokusu chtěl ještě vložit hůl Roman Červenka, kterému se to ale nepovedlo.
36:02'
Svěřenci Filipa Pešána jsou mnohem aktivnější, Rusko je pod velkým tlakem a na útočnou polovinu se téměř nedostává.
34:44'
Národní mužstvo dlouhou dobu drželo Rusko před jeho brankou, jenomže ke střeleckému pokusu už se nedostalo. Ronald Knot se snažil ještě přihrát na Krejčího, jenž už mířil na střídačku.
34:04'
Tomáš Hyka přihrával na levou stranu, odkud si Nikitu Nestěrova prohodil David Krejčí. Ovšem českému hráči utekl puk k brankáři, který jej širokou holí vypíchl ke vzdálenějšímu mantinelu.
33:16'
Z rohu hrací plochy se až před branku snažil dostat Michal Řepík, ovšem u první tyčky byl připravený brankářův beton. Národní tým se snaží rychle vyrovnat.
33:00'
Český výběr kombinoval v útočné třetině a od modré čáry vystřelil Libor Šulák. Jeho pokus schoval pod lapačku Ivan Fedotov, kterého znovu atakoval Jan Kovář, jenž se dostal do křížku s obránci.
32:19'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Také ruský výběr využívá početní výhodu! Nikita Gusev přihrál na vrchol levého kruhu, odkud do bližšího horního rohu branky zakončil tvrdou ránou NIKITA NESTĚROV. Asistence: Nikita Gusev a Sergej Plotnikov.
32:03'
Jiří Smejkal už skáče na hrací plochy spěchá bránit! Přihrávku přes osu dostal Michail Grigorenko, avšak český brankář se znovu stihl přesunout.
31:35'
Vadim Šipačov z levé strany přihrával mezi kruhy, odkud okamžitě vystřelil Sergej Plotnikov. Jeho pokus zamířil jen doprostřed branky, kde byl už zakleknutý Šimon Hrubec.
31:08'
Vladimír Sobotka si pomohl hákováním, čímž domácímu mužstvu nabízí sedmapadesát vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru!
31:08'
Vyloučení v týmu Česko (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).
30:45'
Vadim Šipačov si vybral těžkou přihrávku, kterou chtěl dostat na spoluhráče. Jenomže kotouč zasáhl Vladimír Sobotka, který hru dostal do středního pásma.
30:15'
Národní mužstvo vyhrálo vhazování, a tak černou gumu přes celé kluziště poslal Lukáš Klok. Ovšem Rusko už založilo další akci a usadilo se před Hrubcem.
30:04'
Vyloučení v týmu Česko (Jiří Smejkal – 2 min., držení).
29:41'
Další akce se odehrávala za naší brankou, ale rozhodčí hru přerušili. Puk se totiž asi dotknul ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před českou klecí.
29:00'
Vladimír Sobotka vyhrál vhazování, a tak kotouč nahodil na branku Ronald Knot. Následně se Rusku povedlo posunout černou gumu do středního pásma. Národní tým je ve druhé periodě velmi aktivní.
28:30'
Vedle branky byl osamocený Vadim Šipačov, kterého od modré čáry hledal Dmitrij Voronkov. Puk se odrážel do brankoviště, a tak jej Šimon Hrubec schoval do lapačky.
27:35'
Na ose hrací plochy se nacházel David Krejčí, který se snažil o okamžité zakončení. Jenomže jeho pokus mířil do brusle bránícího hráče.
27:12'
Neskutečný zákrok Šimona Hrubce! Lukáš Klok dal nepřesnou přihrávku a puku se zmocnil Sergej Plotnikov, který přihrával na zadní tyčku! Před Michailem Grigorenkem zívala odkrytá branka, ale český brankář se neskutečně přesunul!
26:53'
Pavel Karnauchov nejprve předčil Tomáše Kundrátka, který se ale k ruskému útočníkovi vrátil a puk dostal do středního pásma. Černá guma po dalším souboji skončila na ruské střídačce.
26:20'
Dvěma pokusy od modré čáry se prezentoval Alexandr Jelesin, avšak Šimon Hrubec si pokaždé poradil a černou gumu vyrazil. Poté se hra přerušila, jelikož sborná zahrála vysokou holí.
26:00'
Hynek Zohorna si hlasitě říkal o kotouč, jelikož by jel se Smejkalem do přečíslení. Ronald Knot chtěl rychle reagovat, ovšem jeho přihrávka mířila na zakázané uvolnění.
25:35'
Lukáši Sedlákovi se ve středním pásmu nepodařilo zpracování, a tak kotouč jen nahodil za branku soupeře. Oba celky využívají situace a střídají.
25:00'
Lukáš Sedlák si vyměnil kotouč s obráncem a mířil podél mantinelu níže. Spíše jeho propagační pokus skončil ve výstroji ruského brankáře.
24:36'
Od modré čáry vystřelil Vojtěch Mozík, jehož pokus domácí brankář vyrazil k hrazení. U toho probíhal souboj Pavla Karnauchova a Matěje Stránského. Ovšem dvířka nevydržela a otevřela se.
23:34'
Tomáš Kundrátek posouval puk za branku, kde se po něm marně natahoval Jan Kovář. Rusko dostalo kotouč do středního pásma, ale Češi se rychle vrátili před jejich bránu. Nejprve bekhendem střílel Tomáš Kundrátek, jenž trefil soupeře. Poté se na pravé straně nacházel Vladimír Sobotka, který se snažil nachytat Ivana Fedotova.
23:09'
Hraje se ve vysokém tempu, což především Rusku vyhovuje. Český tým mohl otočit hru, ale přihrávku Ronalda Knota nezpracoval Roman Červenka. A tak následně na zakázané uvolnění zahrál Jegor Jakovlev.
22:03'
Až před Hrubce se z pravé strany dostal Pavel Karnauchov, který už byl velmi blízko českému brankáři, a tak jej nepřekonal. Rusko zvyšuje obrátky, jelikož další pokus na branku připsal Nikita Nestěrov.
21:33'
Dmitrij Voronkov už naskočil z trestné lavice na led a okamžitě se prezentoval střelou, Jenomže Šimon Hrubec ji schoval do lapačky a hru přerušil.
21:01'
Na levém kruhu se znovu nacházel velmi aktivní Tomáš Kundrátek, jehož pokus vyrazil domácí brankář do rohu hrací plochy. Poté to zprava ještě zkoušel Tomáš Hyka, jenž z úhlu Ivana Fedotova nepřekvapil.
20:20'
Pokračujeme druhou třetinou a Nikita Gusev se okamžitě nastěhoval do našeho pásma. Avšak dal nepřesnou přihrávku na pravou stranu, a tak v rohu dobře zapracoval Libor Šulák.
20:01'
Začala druhá třetina.
Do posledního skupinového zápasu vstoupilo Rusko, které bylo aktivnější a zaslouženě se ujalo vedení, když se mezi střelce zapsal Vladimir A. Tkačov. Ovšem branka nakopla spíše národní tým, jenž z přesilové hry vyrovnal. Od modré čáry totiž využil Kovářovy clony Tomáš Kundrátek. Český výběr pak byl o trochu důraznější v předbrankovém prostoru, avšak další recept na překonání Ivana Fedotova zatím nenašel.
20:00'
První třetina skončila.
19:25'
Dmitrij Voronkov (Tým ROV) a Lukáš Klok (Česko) se potkali ve středním pásmu, kde si nejprve každý rozdělil po krosčeku a následně se osekávali. Rozhodčí je tak pošlou uklidnit na trestnou lavici, oba za sekání.
18:52'
Avšak přechod přes neutrální zónu se nám nepovedl, a tak puk na osu dostal Anton Slepyšev, Jeho pokus z jedné letěl doprostřed branky, kde byl už přichystaný Šimon Hrubec.
18:31'
Domácí celek se nacházel v útočném pásmu, ale tentokrát na branku nevystřelil. Jedna z přihrávek byla nebezpečná, jelikož se často odrážela od hokejek. Ale národní tým už míří na druhou stranu.
18:00'
Před modrou čárou byl zpomalen Tomáš Zohorna, který se nakonec dostal do pásma. Ovšem dříve do něj přejel Hynek Zohorna, a tak je odpískán ofsajd.
16:50'
Na křídlech se nacházeli Michael Špaček a Vladimír Sobotka, kteří nemohli střílet, A tak to dvakrát od modré zkoušel Libor Šulák, ovšem tentokrát početní výhodu nepřetavil ve vedení.
15:55'
Od modré čáry se znovu napřáhl Tomáš Kundrátek, který vyslal tvrdou ránu. Ta brankáři vypadla, a proto se k dorážce probojoval ještě Roman Červenka. Ivan Fedotov puk udržel pod betonem a v přerušené hře byla k vidění strkanice, jelikož byl důrazný Jan Kovář.
15:15'
Vyloučení v týmu Ruský olympijský výbor (Damir Šaripzjanov – 2 min., krosček).
15:09'
Český tým má výborný pohyb a znovu se usadil v útočném pásmu. Matěj Stránský na nic nečekal a vyslal pokus z levé strany, jenomže Ivan Fedotov byl připravený zasáhnout.
14:27'
Na pravém kruhu se nacházel Pavel Karnauchov, který se sice zbavil Tomáše Kundrátka. Ovšem obránci spolu drží, a tak do střely úspěšně padl Jakub Jeřábek.
14:05'
U mantinelu dobře zapracoval Sergej Plotnikov, který hledal Michaila Grigorenka. Ovšem výborně pracoval Tomáš Kundrátek, který ale následně marně hledal Hyku, a tak je tu další icing.
13:39'
Naši hráči by mohli být na koni, ale tentokrát jim nevyšla přihrávka. Kotouč totiž skončil na zakázaném uvolnění a bude se vhazovat před Hrubcem.
12:37'
Česko právě vstřelilo branku!
Národní tým sehrál přesilovou hru opravdu skvěle! Nejprve z levého kruhu vypálil David Krejčí, jehož snažení domácí brankář vyrazil. Poté Jan Kovář marně hledal na zadní tyči našeho kapitána. Avšak Červenka si vyměnil puk se Stránským a naservíroval jej na modrou čáru. TOMÁŠ KUNDRÁTEK využil Kovářovy clony a zamířil do pravé šibenice ruské svatyně. Asistence: Roman Červenka a Matěj Stránský.
11:59'
Vyloučení v týmu Ruský olympijský výbor (Alexandr Jelesin – 2 min., nedovolené bránění).
11:44'
Pokusem z pravé strany se prezentoval Jiří Smejkal, jehož pokus ruský brankář vyrazil. Národní tým pokračoval v akci a vybojoval faul.
11:21'
Tomáš Hyka posunul kotouč mezi kruhy, kde se nacházel český kapitán. Roman Červenka si posunul kotouč ještě doleva, odkud mířil na první tyčku. Jenomže Ivan Fedotov se znovu skvěle přesunul a zasáhl vyrážečkou.
10:15'
Na ose se nacházel Michail Grigorenko, který zamířil jen do Lukáše Kloka. Odražený kotouč si pak našel ještě Vadim Šipačov, avšak Šimon Hrubec byl nyní připraven na jedničku.
09:25'
Národní mužstvo vyrovnává hru a začíná soupeře také zlobit. Jenomže po pravé straně se do střelecké pozice nedostal Matěj Stránský, jehož si pohlídal Jegor Jakovlev.
08:29'
Ruskou rozehrávku se vydal napadat Tomáš Zohorna, a tak se kotouče chopil národní tým. Ze středního pásma se přesunul do útoku a od modré to zkoušel Jakub Jeřábek. Ovšem před brankou nestihl reagovat Vladimír Sobotka.
07:37'
Na levé straně se přes Knota dostal Stanislav Galijev, jehož pokus z úhlu zamířil za branku. Po chvíli ještě vystřelil také Vadim Šipačov, jenž minul zařízení.
06:50'
Spolupráci z Čeljabinsku mohl zúrokovat kohout z Olomouce! Tomáš Hyka přihrával přes osu na zadní tyčku, odkud David Krejčí zamířil po ledě na branku. Ovšem Ivan Fedotov se skvěle roztáhl a zakročil betonem.
06:16'
Kotouč od pravého mantinelu mířil na pravou stranu, odkud vypálil Michal Řepík, jehož pokus vyrazil Ivan Fedotov.
06:09'
Další ránou od modré čáry se prezentoval Vojtěch Mozík, jehož pokus chtěl usměrnit do branky Roman Červenka. To se sice nepovedlo, ale v pásmu zůstaneme, jelikož Rusko vyhodilo puk na vlastní střídačku.
05:58'
Před ruskou brankou bylo pořádně horko, když od modré čáry vystřelil Vojtěch Mozík. Jeho pokus domácímu brankáři vypadl, a tak se o dorážky pokoušeli Jan Kovář a Roman Červenka. Ivan Fedotov stále drží na turnaji neprůstřelnost.
04:51'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Ruský výběr se rychle dostává do vedení a nutno říct, že po nenápadné střele! Na levé straně se nacházel VLADIMIR A. TKAČOV, jehož pokus zamířil přesně do teploměru Šimona Hrubce. Asistence: Nikita Gusev a Nikita Nestěrov.
04:16'
Česká reprezentace bojoval o pásmo u levého mantinelu, kde po chvíli souboj prohrál Matěj Stránský. Následně hru otočil Andrej Čibisov, jehož dobře bránil Vojtěch Mozík.
03:27'
Zatím se našemu týmu daří pokrývat nebezpečné prostory. Ronald Knot znovu natlačil soupeře k mantinelu, kde probíhal další souboj. Poté ale vystřelil Michail Grigorenko, jenž se mezi střelce zatím nezapíše.
02:47'
Po pravé straně se do akce hnal Dmitrij Voronkov, kterého ale Tomáš Kundrátek natlačil do rohu, kde jej srazil k ledu. Národnímu týmu se pak povedlo dostat puk do středního pásma.
02:15'
Národní tým už je v plném počtu, za naší brankou výborně u hrazení bojoval Vojtěch Mozík. Rusko puk sice vydolovalo a vyslalo pokus z levé strany. Ovšem Nikitu Guseva vychytal pozorný Šimon Hrubec.
01:16'
Rusko se zatím nemůže usadit před brankou národního týmu, znovu totiž vyhazujeme. Ronald Knot byl na správném místě, a tak puk letí za branku Ivana Fedotova.
01:02'
Tentokrát akci soupeře zastavil třinecký Tomáš Kundrátek, který černou gumu vyhodil na naší střídačku. Bude se vhazovat před Šimonem Hrubcem.
00:30'
Rusko začne přesilovou hru za vlastní brankou, ale po chvíli se přesunulo na útočnou polovinu. Ovšem Vadim Šipačov nezvládl situaci u mantinelu, a tak vyhodil Hynek Zohorna.
00:12'
Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Hyka – 2 min., hákování).
00:10'
Pavel Karnauchov a David Krejčí se před úvodním vhazováním trochu pošťuchovali. Národní tým buly prohrálo, a tak začne na kotouči Rusko.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (Samonov) – N. Nestěrov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – Čibisov, Šipačov (C), Galijev – Gricjuk, V. A. Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – K. Semjonov.
Trenér: Alexej Žamnov.

Česko: Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, Kundrátek, J. Jeřábek (A), Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – Sobotka, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Michael Špaček, M. Stránský – H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal – Lenc.
Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Kaukokari, Nord – Nikulainen, Lundgren.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, v němž česká reprezentace vyzve Rusko. Národní tým by potřeboval zvítězit, aby měl šanci se posunout na druhou příčku. Oba celky již představily sestavy, a tak se na ně za pár okamžiků představíme.
Souboj ruské a české reprezentace startuje v sobotu od 14 hodin 10 minut. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Podaří se národnímu týmu zvítězit v normální hrací době?
Situace v tabulce

V tabulce skupiny B všechny týmy již bodovali. Na čele se nacházejí hokejisté Ruska, kteří v úvodních zápasech zvítězili a na turnaji ještě neinkasovali. Druhou pozici zastává Dánsko, které předčilo národní tým. Čeští reprezentanti mají na kontě dva body a jsou třetí. V případě vítězství, budou muset svěřenci Filipa Pešána spoléhat na Švýcarsko, které zapsalo zatím jediný bod.

Tabulka skupiny B

1. Rusko 6 bodů
2. Dánsko 3 body
3. Česká republika 2 body
4. Švýcarsko 1 bod
Ruský olympijský výbor

Ruský brankář Ivan Fedotov na turnaji zatím neinkasoval, i když i on měl obrovskou porci štěstí. V úvodním zápase proti Švýcarsku ho totiž třikrát zachránila branková konstrukce, a tak sborná zvítězila nejmenším možným výsledkem. O jedinou trefu zápasu se postaral Anton Slepyšev. Následně ruský celek ovládl také střetnutí s Dánskem, když dlouhou dobu vedl po trefě Pavel Karnauchova. Jenže mužstvo ze severu Evropy neproměnilo únik a definitivní tečku zápasu dal šest vteřin před sirénou Kirill Semjonov.
Česká republika

Národní tým vstoupil do turnaje překvapivou porážkou s Dánskem, kdy byl sice střelecky aktivnější. Avšak Sebastian Dahm ze čtyřiceti střel pustil za svá záda jediný kotouč. Navíc měl na své straně také štěstí, jelikož čeští reprezentanti orazítkovali třikrát brankovou konstrukci. A tak Dánsko k vítězství dovedli Frans Nielsen a Markus Lauridsen. Ve čtvrtek pak soubor Filipa Pešána narazil na houževnaté Švýcarsko. Po trefě Jiřího Smejkala šel národní tým do vedení, ale o vyrovnání se postaral Gaetan Haas. Souboj tak došel do samostatných nájezdů, které rozhodla dvojice Šimon Hrubec – David Krejčí. První jmenovaný z dovednostní soutěže nekapituloval a druhý zaznamenal jedinou trefu.
Na olympijských hrách už nabral mužský hokejový turnaj kvapíkové tempo, a tak vás vítám u dalšího přenosu. V něm Ruský olympijský výbor vyzve Českou republiku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.


Články odjinud