ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Čína - 3. února 2022   05:10

Ukončeno
Česko
Česko
10:38' Radová (Tejralová, Mrázová) • 23:57' Křízová (Neubauerová, Čajanová) • 46:27' Pejzlová (Horálková)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Čína
Čína
29:02' Millerová  (Lumová, Wongová)
Česko
Sestavy:
Peslarová (Švejdová) – Lásková, Pejšová, Kolowratová (A), Čajanová, Horálková, Tejralová, Radová – Vanišová, Mrázová (A), Mlýnková – Neubauerová, Pejzlová, Křízová – Přibylová, Mills (C), Hymlárová – Pátková, Serdar, Bukolská – Lédlová.
Rozhodčí
Haacková, Nurmiová – Hammarová, Kainbergerová
Čína
Sestavy:
Chanová (Newellová) – Jü (C), Wongová, Wongová, Liou, Fairmanová, Čao, Li – Lumová (A), Millerová, Llanesová – Čang (A), Woová, Kolstadová – Betinolová, Lumová, Segediová – Fang, Kuan, Ču – Che.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Další duel čeká český výběr v sobotu od 9:40 proti Švédsku.
Střely na branku: 36 – 14
Je dobojováno! Český tým si připisuje historicky první vítězství na olympijském turnaji a poráží domácí Čínu 3:1. O úvodní branku dnešního souboje se v 11. minutě postarala Tereza Radová. Ve druhé části navýšila vedení českého výběru Denisa Křížová. Čína ale ukázala, že nebude žádným otloukánkem. Za domácí celek snížila v přesilovce Hannah Millerová. Čína dokonce mohla vyrovnat, ale českou reprezentaci dnes podržela i brankářka Peslarová. Ve třetí části přidala pojistku Michaela Pejzlová. Češky dnes navíc hodně šancí zahodily, ale čínský celek doplněný zámořskými posilami, které dostaly nová čínská jména, dokázaly přehrát.
Konec zápasu.
59:09'
Čína mohla v samotném závěru utkání snížit! Přihrávku na pravý kruh dostala Sin Fang, ale Peslarová se bleskově přesunula a podtrhla svůj skvělý výkon!
59:03'
Natálie Mlýnková rozjela útok českého týmu z obranného pásma. Hráčky v bílém se rychle dostaly do útoku, ale Čína nenechává favorita zakončovat.
58:24'
Kateřina Bukolská dostala kousek prostoru na levé straně útočného pásma, jenže už nestačila přihrát mezi kruhy.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Vendula Přibylová z pravé strany hledala spoluhráčku mezi kruhy, jenže pobídka byla opět sražená čínskou defenzivou.
57:10'
Alena Mills se hnala za přihrávkou do útočného pásma, nicméně hráčky v červeném byly znovu velmi důrazné a nenechaly českou kapitánku zakončit.
56:30'
Peslarová si dala pozor na nahození zápěstím od modré čáry a bezpečně ukryla kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po její levé ruce.
56:15'
Alena Mills ustála souboj na pravé straně, přihrála na modrou čáru, jenže ani tentokrát nepřišlo zakončení. Vpřed se žene Čína.
55:57'
Čína hraje v plném počtu.
55:06'
Znovu se hráčkám v červeném podařilo vyhodit puk přes celé kluziště za českou branku. Českému týmu se dnes v přesilovkách moc nedaří.
54:35'
Alena Mills se vytočila od mantinelu a rozjela českou kombinaci. Rána Neubauerové skončila na bruslích obětavé soupeřky.
54:10'
Start přesilové hry se Češkám moc nepovedl. Přihrávka mezi kruhy nenašla nikoho v bílém dresu a Čína se osvobodila vyhozením.
53:57'
Vyloučení v týmu Čína (Anna Fairmanová – 2 min., hákování).
53:10'
Pavlína Horálková se dostala do útočného pásma a vypálila zápěstím. Její slabou střelu brankářka dobře viděla a s přehledem zasáhla.
52:37'
Další obrovská šance českého výběru! Alena Mills z pravé strany vymyslela pobídku mezi kruhy, ale dvě zakončení českých hráček obětavé Číňanky srazily mimo klec!
52:03'
Kateřina Mrázová se prosmýkla do útočného pásma, jenže bekhendovou přihrávkou už spoluhráčku nenašla. Na ledě je opět elitní čínská formace.
51:28'
Českám se nepovedla rozehrávka na pravé křídlo. Na dlouhou pobídku nikdo v bílém dresu nezareagoval a kotouč propadl na zakázané uvolnění.
51:10'
Sin Che vystihla nepřesnou rozehrávku českého týmu a zakončila zápěstím. Třináctá útočnice Číny zamířila z dobré pozice nad branku.
50:38'
Aneta Tejralová vlétla po levém křídle do útočného pásma, kde se díky rychlosti dostala před branku, jenže ránu aktivní české hráčky zneškodnila výborným zákrokem Tia Chanová.
50:12'
Alena Mills zaskočila za spoluhráčky v defenzivě a vybojovala puk pro český tým. Čína bude muset otevírat zadní vrátka.
49:40'
Hannah Millerová nahodila puk na českou branku, ale vysoké nahození česká brankářka nemusela vůbec řešit. Vpřed se opět valí bílá lavina.
49:12'
Češky uklidnily rozehrávku v obranném pásmu. Oba týmy zatím stačily vystřídat. Hraje se ve slušném tempu.
48:42'
Mrázová bekhendem poslala kotouč mezi kruhy, ale Mlýnkové scházel k zakončení snad jediný krok. Číňanky puk následně vyhodily z obranného pásma.
48:12'
Aneta Tejralová si dala pozor na napadající soupeřku a zakombinovala se spoluhráčkou v obranném pásmu. Češkám s třetí brankou narostlo sebevědomí.
47:45'
Jing-jing Kuan získala puk na pravé straně útočného pásma, jenže pod tlakem soupeřek kotouč dlouho na své hokejce neudržela.
47:20'
Alena Mills si prodloužila pobyt na ledové ploše a rozjela další českou akci. Česká kapitánka po krátké přihrávce zamířila na střídačku.
46:49'
Vzápětí mohla přijít také čtvrtá branka! Čajanová poslala přihrávku před branku, ale další zakončení čínská brankářka efektně zneškodnila!
46:27'
Česko právě vstřelilo branku!
Česko přidává třetí branku a hráčky v bílém opět mohou hrát s větším klidem! MICHAELA PEJZLOVÁ dostala přihrávku do úniku, zamíchala pukem a poslala jej mezi betony! Asistence: Pavlína Horálková.
45:10'
Lenka Serdar přišla o puk v souboji u hrazení, ale bleskově jej pak získala zpátky.
45:03'
Kateřina Mrázová se musela rychle vracet do obranného pásma, kde získala kotouč před soupeřkama. Čína ale ve třetí části vystrkuje růžky.
44:37'
Mrázová z voleje zakončila z pravé strany útočného pásma, jenže před brankou stála jedna z Číňanek, od které se puk odrazil do rohu.
44:00'
Přibylová projela do útočného pásma, kde zakončila zápěstím, ale čínská brankářka opět zasáhla pravým betonem. Oba týmy hrají ofenzivně.
43:21'
Čína si vypracovala obrovskou šanci na vyrovnání! Rachel Llanesová projela před českou branku a zakončila zápěstím. Skvělá Peslarová zatím drží vedení na české straně!
43:00'
Tejralová dostala přihrávku na pravý kruh, odkud zakončila zápěstím. Před čínskou brankou byly hned dvě české hráčky, ale Chanová znovu zasáhla.
42:26'
Kassy Betinolová si chtěla obhodit jednu z českých hokejistek, ale ta soupeřku skvěle zastavila poziční hrou.
42:03'
Po delší době se Čína dostala ven z obranného pásma. Hráčky v červeném pokračují i v úvodu třetí části v obětavé defenzivě před brankou.
41:39'
Křížová přihrávkou na levý kruh připravila šanci pro Čajanovou, která pohotově zakončila, ale skvěle hrající Tia Chanová znovu zasáhla!
41:10'
Vendula Přibylová napadala rozehrávku soupeře v obranném pásmu Číny. Přihrávku mezi kruhy následně dostala Alena Mills, ale přes tlak soupeřek nezakončila.
40:39'
Přibylová si v útočném pásmu našla střelecký prostor a prověřila pozornost čínské brankářky. Chanová předvedla jistý zákrok.
40:10'
Čína uspěla na úvodním vhazování třetí třetiny, ale hráčky v červeném se do zakončení nedostaly. Český tým už rychle spěchá do útoku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 22 – 11
I po čtyřiceti minutách je na tom lépe český tým. Ve 24. minutě zvýšila vedení českého týmu skvělým průnikem Denisa Křížová. Čína ale v polovině základní hrací doby snížila využitou přesilovkou, kterou proměnila Hannah Millerová. Češky si následně vypracovaly tlak. Největší šanci měla v závěru třetiny Mlýnková, ale ze skvělé pozice netrefila odkrytou klec. Po čtyřiceti minutách platí stav 2:1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:40'
Klára Hymlárová dostala přihrávku před branku a důrazem se snažila kotouč dotlačit na brankoviště. Čínská brankářka byla znovu pozorná a zasáhla.
39:00'
Alena Mills zariskovala rozehrávkou z obranného pásma, ale nakonec to zvládla na jedničku. Číňanky se v závěru druhé části snaží českou rozehrávku napadat.
38:43'
Češky zahodily vyloženou možnost! Přihrávku před odkrytou branku dostala Mlýnková, ale z vynikající pozice netrefila odkrytou klec!
38:15'
Daniela Pejšová projela po levém křídle do útočného pásma, ale znovu se Číně podařilo zablokovat přihrávku směřující mezi kruhy.
37:37'
Křížová se dostala ke sraženému puku a poslala jej na Čajanovou. Nikdo v bílém si ale netroufl na zakončení, Češky stále kombinují.
37:08'
Sin Che vyhodila kotouč odrazem o mantinel z obranného pásma. Hráčky Číny ve druhé části dnešního souboje hrají s Českem vyrovnané utkání.
36:37'
Číně se podařilo vyhodit kotouč tak šikovně, že neskončil na zakázaném uvolnění. Defenziva českého týmu se ale dokázala výborně vrátit.
36:07'
Pejšová se dostala k odraženému kotouči a zakončil zápěstím. Čínská brankářka Chanová si proti jejímu pokusu povyjela a vytáhla další důležitý zákrok.
35:32'
Tejralová spěchala s pukem do útočného pásma, ale soupeřka ji čistým zákrokem přitlačila k mantinelu. Číňanky rychle spěchají vpřed.
35:10'
Mohlo být vyrovnáno! Maddie Woo Woová obrala jednu z českých hráček o kotouč na modré čáře, dostala se do úniku, ale Peslarová vytáhla skvělý zákrok!
34:49'
Aneta Lédlová prokázala svou rychlost, obrala soupeřku o kotouč za brankou a přihrála před čínskou klec. Gólmanka Číny opět předvedla jistý zákrok.
34:20'
Jedna z hráček v červeném dresu kotouč pouze vyvezla do útočného pásma a podobně jako její spoluhráčky vyrazila střídat.
33:48'
Natálie Mlýnková ustála souboj v rohu útočného pásma, ale přihrávkou na pravou stranu zahnala Vanišovou k mantinelu. Čína se není schopná dostat ven ze třetiny.
33:12'
Tereza Vanišová ve vysoké rychlosti objela branku Číny, jenže proti přesile soupeřek už neokázala zakončit.
32:37'
Aneta Tejralová projela s pukem dopředu a roztáhla hu vpravo na Alenu Mills. Druhá jmenovaná volný prostor k zakončení nevyužila.
32:08'
Klára Hymlárová uspěla na vhazování v útočném pásmu. Do zakončení se dostala Alena Mills, ale čínská brankářka její ránu dobře viděla.
31:36'
Dominika Lásková vybojovala kotouč v útočném pásmu, srovnala si jej na forhend a zakončila zápěstím na přední tyč. Chanová ránu české hráčky výborně zastavila.
31:06'
Tereza Vanišová vybojovala volný puk v rohu obranného pásma a rychle jej poslala za modrou čáru. Češky mají problémy se zvýšenou aktivitou soupeře.
30:31'
Mills dostala přihrávku před branku, kde ji tísnila jedna ze soupeřek a česká vlajkonoška nedokázala zakončit podle svých představ.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a českým hráčkám se nyní vůbec nepovedla rozehrávka. Vyhození skončilo na zakázaném uvolnění.
29:29'
Číně po vstřelení branky narostla křídla a nadále se tlačí do útoku. Českým hráčkám nyní moc nefunguje rozehrávka. Zápas dostal nový náboj.
29:02'
Čína právě vstřelila branku!
Je sníženo! Čína využívá přesilovou hru! Po dobře sehrané přesilovce zakončila z levé strany HANNAH MILLEROVÁ a její dělovka zapadla za záda české brankářky! Asistence: Leah Lumová, Jessica Wongová.
28:42'
Čína se v přesilovce usadila v útočném pásmu a tlačí se do zakončení. Česká brankářka měla dobře zakrytý výhled, ale rána od modré čáry minula branku.
28:15'
Přesilovku si zahraje také Čína. Horálková dostává dvě minuty za podrážení.
27:58'
Čína hraje v plném počtu.
27:20'
Až nyní hráčky v červeném vyhodily kotouč přes celé kluziště a dokázaly vystřídat. Český tým okamžitě otáčí směr hry a tlačí se zpátky do útočného pásma.
26:45'
Čajanová dostala puk mezi kruhy, ale důrazná soupeřka jí přizvedla na poslední chvíli hokejku. Čína už je hodně unavená.
26:10'
Češky se usadily v útočném pásmu, ale zatím se nedostávají do zakončení. Hodně aktivní je Čajanová.
25:58'
Vyloučení v týmu Čína (Anna Fairmanová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).
25:41'
Klára Hymlárová na levé straně získala volný kotouč, ale z těžké pozice netrefila branku. Tlak českého mužstva ve druhé části ještě zesílil.
25:12'
Křížová objela s kotoučem na čepeli prakticky celé útočné pásmo, ale soupeřka českou hráčku vytlačila až k mantinelu.
24:34'
Tereza Vanišová vybojovala puk ve středním pásmu a poslala jej do pásma útočného. Po dalším souboji u mantinelu odpískala rozhodčí hru vysokou holí.
24:10'
Dominika Lásková v rohu obranného pásma získala kotouč a rozehrála do pásma středního. Češky zatím v dnešním duelu plní svůj úkol.
23:57'
Česko právě vstřelilo branku!
Český tým přidává druhou branku po rychlé akci! Na povedenou přihrávku si sjela DENISA KŘÍŽOVÁ, natlačila se před brankářku a bekhendem uklidila kotouč mezi její betony! Asistence: Noemi Neubauerová, Sára Čajanová.
23:25'
Kateřina Bukolská vybojovala kotouč v útočném pásmu a poslala jej za branku, kde byly důraznější Číňanky. Češky se zatím prosazují velmi těžce.
23:10'
Samantha Kolowratová získala kotouč v obranném pásmu a dobře se s ním otočila. Češky útočily po pravé straně, ale až do útočného pásma se nedostaly.
22:33'
Přibylová projela po levém křídle do útočného pásma a zápěstím prověřila čínskou brankářku. Tia Chanová vytáhla vynikající zákrok.
22:06'
Čchi-nan Čao získala puk v rohu obranného pásma a vyhodila jej do bezpečí. Defenziva českého týmu soupeřku o kotouč rychle připravila.
21:43'
Čína se v úvodu druhé třetiny prakticky nedostává do útoku. Hráčky v bílém sbírají odražené kotouče a snaží se dostávat do ofenzivy.
21:20'
Dominika Lásková projela středem do útočného pásma, kde si puk srovnala na forhend, ale její projektil prolétl daleko od branky.
20:51'
Tereza Vanišová se po levé straně dostala do útočného pásma, ale její přihrávka mezi kruhy skončila na holi jedné z čínských hokejistek.
20:10'
Češky uspěly na úvodním vhazování ve druhé třetině. Hráčky v bílém se dostaly do útoku, ale nedokázaly zakončit.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 10 – 7
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější české hráčky. Český tým byl po celou dobu mnohem aktivnější a dostával se do šancí. Po deseti minutách poslala český tým do vedení Tereza Radová. Češky měly i další zajímavé možnosti. Ve 14. minutě mohla druhou branku přidat Klára Hymlárová, ale v rychlosti už netrefila branku.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Vanišová se dostala do útočného pásma a prudkou přihrávkou mezi kruhy hledala Mrázovou, které jedna z Číňanek na poslední chvíli přizvedla hůl.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:13'
Sára Čajanová získala odražený kotouč, obhodila si soupeřku a dostala se do útočného pásma. Akce českého výběru skončila nepovedeným nahozením.
17:36'
Češky se dostaly ven z obranného pásma, ale raději se stáhly zpátky a střídají. Číňanky se nyní rozehrávku českého týmu snaží napadat.
17:03'
Aneta Lédlová se hnala za nahozením do rohu útočného pásma. Číňanky byly v rohu ledové plochy o krok dříve a dokázaly puk vyhodit do bezpečí.
16:32'
Dominika Lásková se v ofenzivě tlačila do brankoviště, ale z těžké pozice nedostala kotouč za brankovou čáru. Čína se zatím brání zuby nehty.
16:06'
Na led se dostala první čínská formace. Do odraženého kotouče se opřela Čchien-chua Li, ale česká brankářka se rychle přemístila.
15:37'
Pavlína Horálková dostala přihrávku na modrou čáru, jenže kotouč ji přeskočil přes čepel do středního pásma. Český tým ale v posledních minutách výrazně zlepšil pohyb.
15:10'
Michaela Pejzlová projela po pravém křídle do útočného pásma, ale její zakončení zápěstím skončilo vedle levé tyčky. Čína puk ihned vyhodila.
14:27'
Česko hraje v plném počtu.
14:10'
Meng-jing Čang dostala přihrávku na modrou čáru, odkud střílela příklepem, ale její pokus skončil vedle zadní tyčky.
13:37'
Chanová si dala pozor na zakončení z levé strany a schovala puk mezi betony. Vhazovat se bude po pravé ruce čínské brankářky.
13:06'
Češky mohly udeřit při svém oslabení! Klára Hymlárová se dostala do úniku, parádní kličkou poslala brankářku na dovolenou, ale už nestačila trefit odkrytou klec!
12:27'
První přesilovku si zahraje i Čína. Michaela Pejzlová dostává dvě minuty za podrážení.
12:06'
Křížová předvedla dobrý výpad po levém křídle a poslala přihrávku mezi kruhy. Jedna z českých hráček v obrovské šanci netrefila puk čistě.
11:45'
Kateřina Mrázová zastavila ve středním pásmu další rodící se akci Číny a otočila hru. České hráčky zatím stačily vystřídat.
11:06'
Č'-sin Liou vybojovala puk v rohu obranného pásma a bekhendem jej poslala za modrou čáru. Její vyhození bez problémů získaly české hráčky.
10:38'
Česko právě vstřelilo branku!
Česko se po deseti minutách hry dostává do vedení! První branka českých žen v olympijské historii. Čína špatně střídala, což hráčky v bílém rychle potrestaly. Aneta Tejralová od modré čáry nahodila puk a dobře postavená TEREZA RADOVÁ puk tečovala do sítě! Asistence: Aneta Tejralová, Kateřina Mrázová.
10:05'
Kateřina Mrázová dostala přihrávku do středního pásma, sklepla kotouč na pravou stranu, ale opět vystoupila důrazná defenziva Číny.
09:44'
Tia Chanová si připsala další zákrok. Čínská brankářka si povyjela proti zakončení z levé strany a schovala kotouč do lapačky. Vhazuje se po její pravici.
09:12'
Aneta Tejralová poslala přihrávku na levou stranu, nicméně tam neměla spoluhráčky. Celá akce skončila další zblokovanou střelou od modré čáry.
08:45'
Češky mají zatím problémy s přechodem do útočného pásma. Číňanky skvěle brání už od červené čáry a nenechávají soupeřkám prostor.
08:10'
Samantha Kolowratová projela do útočného pásma, kde vypálila zápěstím, ale její střela prolétla kolem zadní tyčky a zaduněla o zadní mantinel.
07:41'
Sin Fang na pravé straně útočného pásma získala volný kotouč a pohotově jej nahodila na branku. Česká brankářka bez problémů zasáhla.
07:10'
Další přihrávku mezi kruhy dostala Denisa Křížová, ale její pokus příklepem soupeřky obětavě zablokovaly. Domácí Čína zatím hraje obětavě.
06:47'
Sin Che projela po levé straně do útočného pásma, ale její zakončení prolétlo kolem zadní tyčky.
06:13'
Kateřina Mrázová na modré čáře přišla o kotouč a pustila soupeřky do útoku. Ani Číňanky si zatím při přechodu do útočného pásma moc nerozumí.
05:29'
Daniela Pejšová se dostala v útočném pásmu k odraženému kotouči, který ihned napálila směrem na branku. Její pokus zablokovala soupeřka.
05:10'
Peslarová opět vyjela ven z branky a pomohla spoluhráčkám s rozehrávkou. Ve středním pásmě ale přišla zbytečná ztráta.
04:33'
Čína hraje v plném počtu.
04:20'
Michaela Pejzlová získala kotouč za brankou Číny, odkud přihrála mezi kruhy, ale Čína se zatím brání srdnatě. Český tlak v přesilovce pomalu sílí.
03:34'
Číňanky se v obranném pásmu dostaly ke kotouči, který vyhodily ven z obranného pásma. Češkám se následně vůbec nepodařilo založit útok.
03:03'
Češky se na úvod přesilovky usadily v útočném pásmu, ale zatím nezakončily. Domácí hokejistky se prakticky pouze brání.
02:33'
Vyloučení v týmu Čína (Meng-jing Čang – 2 min., sekání).
02:22'
Poprvé v utkání se do útoku dostala také Čína. Přihrávka z levé strany směřovala mezi kruhy, ale nikdo v červeném Peslarovou neprověřil.
01:45'
Peslarová vyjela za svou klec a pomohla spoluhráčkám s rozehrávkou. Od úvodního vhazování sledujeme prakticky pouze aktivitu českých hokejistek.
01:21'
Po další akci už Češky dokázaly zakončit, ale čínská brankářka si proti kotouči povyjela a vyrazila jej do bezpečí.
00:47'
Kolovratová v útočném pásmu dostala kotouč na pravé straně, zakombinovala se spoluhráčkou, ale Češky se zatím nemohou dostat do zakončení.
00:10'
Češky uspěly na úvodním vhazování dnešního souboje. Český tým do dnešního souboje nastoupil v bílých dresech a okamžitě se tlačí do útoku.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Česko: Peslarová (Švejdová) – Lásková, Pejšová, Kolowratová (A), Čajanová, Horálková, Tejralová, Radová – Vanišová, Mrázová (A), Mlýnková – Neubauerová, Pejzlová, Křízová – Přibylová, Mills (C), Hymlárová – Pátková, Serdar, Bukolská – Lédlová.

Čína: Chanová (Newellová) – Jü (C), Wongová, Wongová, Liou, Fairmanová, Čao, Li – Lumová (A), Millerová, Llanesová – Čang (A), Woová, Kolstadová – Betinolová, Lumová, Segediová – Fang, Kuan, Ču – Che.

Rozhodčí: Haacková, Nurmiová – Hammarová, Kainbergerová.
Systém turnaje

Ženský olympijský turnaj se oproti tomu mužskému hraje jiným systémem. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin. Do skupiny A putovalo pět nejsilnějších týmů podle žebříčku IIHF, které mají zajištěný postup do čtvrtfinále a bojují o lepší nasazení. Ze skupiny B pak postoupí tři týmy. Pro český tým bude důležité pokusit se zabojovat o první příčku a možnost vyhnout se zámořským reprezentacím.
Čína

Domácí Čína je ve skupině B olympijského turnaje velkým outsiderem. Pro český tým tak na úvod turnaje může jít o příjemného soupeře. Číňanky totiž působí na nižší výkonnostní úrovni. V roce 2019 odehrály světový šampionát divize IB, kde obsadily až čtvrtou pozici za Nizozemskem, Polskem nebo Jižní Koreou. Od té doby pořadatelská země odehrály několik přípravných duelů, v nichž porazila Slovensko. Pro srovnání je zajímavý duel s Maďarskem. Čína s ním prohrála 0:5, zatímco český tým Maďarky v olympijské kvalifikaci přehrál 5:1.
Česko

Pro ženskou hokejovou reprezentaci nastává velký den! Český tým se totiž poprvé v historii představí na finálovém olympijském turnaji a rozhodně nemá malé ambice. Na úvod čeká české hokejistky domácí Čína. Český tým si postup na závěrečný turnaj zajistil v podzimní kvalifikaci. V té Češky postupně přehrály Norsko, Polsko a Maďarsko. V prosinci ještě Česky nastoupily proti Finsku v přátelských zápasech. V obou případech ale těsně prohrály. Blízko k nominaci na finálový turnaj měla i bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová, ale účast Michaely Pejzlové a Terezy Vanišové ji o Peking připravila. Kromě Číny se Češky utkají ještě se Švédskem, Japonskem a Dánskem. Skvělou vizitku ženského hokeje podtrhuje i fakt, že Alena Mills bude spolu s Michalem Březinou českou vlajkonoškou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Čínou a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.


Články odjinud