
Česko

Čína
3:1
- 10:38'Radová
- 23:57'Křízová
- 46:27'Pejzlová
- 29:02'Millerová
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Česko
- 10:38'Radová
- 23:57'Křízová
- 46:27'Pejzlová
Čína
- 29:02'Millerová
Další informace:
- Rozhodčí
- Haacková, Nurmiová – Hammarová, Kainbergerová
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Česko přidává třetí branku a hráčky v bílém opět mohou hrát s větším klidem! MICHAELA PEJZLOVÁ dostala přihrávku do úniku, zamíchala pukem a poslala jej mezi betony! Asistence: Pavlína Horálková.
Je sníženo! Čína využívá přesilovou hru! Po dobře sehrané přesilovce zakončila z levé strany HANNAH MILLEROVÁ a její dělovka zapadla za záda české brankářky! Asistence: Leah Lumová, Jessica Wongová.
Český tým přidává druhou branku po rychlé akci! Na povedenou přihrávku si sjela DENISA KŘÍŽOVÁ, natlačila se před brankářku a bekhendem uklidila kotouč mezi její betony! Asistence: Noemi Neubauerová, Sára Čajanová.
Česko se po deseti minutách hry dostává do vedení! První branka českých žen v olympijské historii. Čína špatně střídala, což hráčky v bílém rychle potrestaly. Aneta Tejralová od modré čáry nahodila puk a dobře postavená TEREZA RADOVÁ puk tečovala do sítě! Asistence: Aneta Tejralová, Kateřina Mrázová.
Česko: Peslarová (Švejdová) – Lásková, Pejšová, Kolowratová (A), Čajanová, Horálková, Tejralová, Radová – Vanišová, Mrázová (A), Mlýnková – Neubauerová, Pejzlová, Křízová – Přibylová, Mills (C), Hymlárová – Pátková, Serdar, Bukolská – Lédlová.
Čína: Chanová (Newellová) – Jü (C), Wongová, Wongová, Liou, Fairmanová, Čao, Li – Lumová (A), Millerová, Llanesová – Čang (A), Woová, Kolstadová – Betinolová, Lumová, Segediová – Fang, Kuan, Ču – Che.
Rozhodčí: Haacková, Nurmiová – Hammarová, Kainbergerová.
Ženský olympijský turnaj se oproti tomu mužskému hraje jiným systémem. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin. Do skupiny A putovalo pět nejsilnějších týmů podle žebříčku IIHF, které mají zajištěný postup do čtvrtfinále a bojují o lepší nasazení. Ze skupiny B pak postoupí tři týmy. Pro český tým bude důležité pokusit se zabojovat o první příčku a možnost vyhnout se zámořským reprezentacím.
Domácí Čína je ve skupině B olympijského turnaje velkým outsiderem. Pro český tým tak na úvod turnaje může jít o příjemného soupeře. Číňanky totiž působí na nižší výkonnostní úrovni. V roce 2019 odehrály světový šampionát divize IB, kde obsadily až čtvrtou pozici za Nizozemskem, Polskem nebo Jižní Koreou. Od té doby pořadatelská země odehrály několik přípravných duelů, v nichž porazila Slovensko. Pro srovnání je zajímavý duel s Maďarskem. Čína s ním prohrála 0:5, zatímco český tým Maďarky v olympijské kvalifikaci přehrál 5:1.
Pro ženskou hokejovou reprezentaci nastává velký den! Český tým se totiž poprvé v historii představí na finálovém olympijském turnaji a rozhodně nemá malé ambice. Na úvod čeká české hokejistky domácí Čína. Český tým si postup na závěrečný turnaj zajistil v podzimní kvalifikaci. V té Češky postupně přehrály Norsko, Polsko a Maďarsko. V prosinci ještě Česky nastoupily proti Finsku v přátelských zápasech. V obou případech ale těsně prohrály. Blízko k nominaci na finálový turnaj měla i bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová, ale účast Michaely Pejzlové a Terezy Vanišové ji o Peking připravila. Kromě Číny se Češky utkají ještě se Švédskem, Japonskem a Dánskem. Skvělou vizitku ženského hokeje podtrhuje i fakt, že Alena Mills bude spolu s Michalem Březinou českou vlajkonoškou.