Mistrovství světa v ragby - Anglie - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  26. října 2019   10:00

Anglie - Nový Zéland

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Anglie předvedla úchvatný výkon v obraně, soupeři prakticky nedovolila a navíc se jí dařilo v útoku. Navíc nebyly Angličanům uznány dvě pětky, skóre tak mohlo být ještě drtivější. I tak je to ale pro Anglii senzační výsledek, porazili obhájce titulů z let 2011 a 2015 a zahrají si o zlato! A to proti vítězi zápasu mezi Jižní Afrikou a Walesem.
Anglie vybojovala ve hře míč a odkopla do autu. Zakončila tím jeden ze svých nejlepších výkonů za několik posledních let, se kterým porazila Nový Zéland 19:7! All Blacks v utkání neskutečně chybovali, ať už se jednalo o chyby ve hře nebo nepřesné přihrávky. Jedinou položenou pětku zaznamenali po hrubé chybě při autovém vhazování Angličanů na vlastní pětimetrovce.
Utkání skončilo.
80'
Nový Zéland má míč, čas utkání vypršel.
80'
Angličané ještě přichází v racku o míč, ale hraje se na polovině All Blacks.
79'
Přihrávka od postranní lajny ze strany All Blacks byla zahrána pod tlakem, míč zachytili ve vzduchu Angličané.
78'
Ford těsně minul háčko, míč se vykroutil příliš do levé strany.
77'
Bude to další kop na háčko. I kdyby neproměnil, času už je tak málo, že Nový Zéland reálně nemá šanci na obrat!
77'
Anglie se dostala až na pět metrů soupeře, Anglie byla ve výhodě, Nový Zéland zahrál v ofsajdu.
76'
Nákop Nového Zélandu zachytil Heinz a Angličané se řítí ke dvaadvacítce soupeře.
76'
All Black se po mlýnu nedaří projít skrz polovinu hřiště. Skvělá práce obrany.
75'
Předhoz Angličanů po zachyceném vysokém nákopu na polovinu All Blacks. Mlýn pro Nový Zéland, což vyhovuje Anglii, vzhledem k běžícímu času.
74'
Anglie má pevnou obranu, která si vynutila další chybu soupeře. Vhazování pro evropský tým, který už je opravdu hodně blízko senzačního vítězství.
73'
All Blacks se vrací k míči, jsou prozatím zastaveni přímo na polovině hřiště.
72'
Odkop do autu na polovinu hřiště. Anglie vhazuje.
71'
Nový Zéland se prodral až do dvaadvacítky soupeře po pravé straně, ale Retallick s Perenarou nedokázali vyndat míč! Ztráta, trestný kop pro Anglii!
69'
Ford proměnil, Anglie vede o 12 bodů!
69'
Další z mnoha prohřešku Nového Zélandu. George Ford bude kopat trestný kop na háčko. Ze zhruba 45 metrů.
67'
All Black měli výhodu, ale kvůli prohřešku Whitelocka mají naopak trestný kop Angličané.
67'
Hra je přerušena zhruba na 30 metrech Anglie. Farrell musí být ošetřen, dostal úder Whitelockem do hlavy rukou.
67'
Trochu nepřesná rozehrávka do levého křídla. Reece se musel vracet pro míč.
66'
Obrana Angličanů soupeře dál vytlačovala k polovině hřiště. A tak došlo k nákopu do dvaadvacítky. Odtud Anglie odkopla zpět k polovině.
65'
Rychlý průnik Mo'Ungy do dvaadvacítky soupeře. Angličané poté soupeře vytlačili.
64'
Předhoz Anglie, mlýn pro All Blacks zhruba na polovině hřiště.
63'
George Ford trefil háčko a Anglie vede 16:7. Necelých 20 minut před koncem je vedení Anglie o více než o jednu prokopnutou pětku a to může být klíčový okamžik.
62'
Bude se kopat na háčko.
61'
Angličané měli výhodu a tak po chybě Forda se vrací míč kvůli ofsajdu soupeře na anglickou stranu. Trestný kop.
60'
Angličané jsou na pěti metrech soupeře! Další pětka visí ve vzduchu.
60'
Angličané po nákopu do dvaadvacítky dokázali obrat soupeře v racku o míč a tlačí se k brankovišti!
58'
Konverze je proměněna Mo'Ungou.
57'
Obrovská chyba Anglie při autovém vhazování. Přehození celé lajny, míč získal zcela volný Savea, který skóruje pětku po přeběhnutí pěti metrů!
56'
Nakonec přišel krásný průnik po pravém křídle, ale Tuilagi vytlačil Reece do autu. Anglie vhazuje u vlastní pětimetrovky.
56'
Read byl vytlačen mimo dvaadvacítky. Projít anglickou obranou se zatím zdá jako nesplnitelný úkol.
55'
Nový Zéland se dostali do dvaadvacítky při hře po zemi!
54'
Trestný kop Nového Zélandu, míč míří do autu u poloviny hřiště.
53'
Reece na poslední chvíli obral soupeře o míč. Angličané se už zase blížili k brankovišti.
52'
Nový Zéland má stále velké problémy v útočné fázi. Anglie své soupeře prakticky nepouští do dvaadvacítky, skvěle brání. A ještě získává míč a může útočit.
50'
Ford bez problémů proměnil.
49'
A bude se kopat na háčko, George Ford chce další tři body.
49'
Angličané hráli ve výhodě. Po přerušení hry mají trestný kop přímo proti háčku.
48'
Anglie je ve dvaadvacítce soupeře.
48'
Curry zase předvedl úžasnou hru v racku a vybojoval míč z držení soupeře.
47'
Mlýn Nového Zélandu. All Blacks poté odkopli do autu zhruba na 30 metrů vlastní poloviny.
46'
Druhá neuznaná pětka Anglie!
46'
Rozhodčí si bere znovu pomoc videa, Angličané se ovšem se dopustili podle videorozhodčího předhozu. Respektive vypadnutí a zpracování hráče, který byl v maulu vepředu, což je nedovolené.
45'
Anglický maul se přes pětimetrovku nedostal, přišla ovšem krátká sehrávka na Bena Youngse, který se prosmýkl obranou a i přes pokus o skládku si proskočil do brankoviště!
45'
Míč je zakopnut do autu na pěti metrech. Vhazování pro Anglii, která chce pětku.
44'
Trestný kop pro Anglii u dvaadvacítky soupeře.
44'
Nepřesnosti z obou stran. Curry špatně rozehrál, míč zachytil hráč Nového Zélandu, který ale téměř okamžitě o něj zase přišel.
43'
All Blacks se dopustili předhozu a Angličané při hře po zemi protlačili míč do dvaadvacítky soupeře.
42'
Daly míjí háčko. Moc sice nechybělo, ale tři body z toho nejsou.
42'
Whitelock srazil mimo hru soupeře a je nařízen trestný kop! Elliot Daly z vlastní poloviny bude kopat na háčko. Vzdálednost 54 metrů!
Druhý poločas byl zahájen.
Druhý poločas začne přibližně v 11:06.
Anglie zatím v semifinálovém utkání proti Novému Zélandu je na hřišti lepším týmem, položila jednu pětku, proměnila trestný kop a vede 10:0. Co je ještě důležitější, tak Nový Zéland se prakticky ani jednou nedostal k pěti metrům soupeře a ve druhém poločase musí výrazně svůj útok zlepšit.
40'
Dlouhý trestný kop je proměněn! Ford zvyšuje na 10:0.
40'
Ford se rozhodl z poloviny hřiště kopat na háčko!
39'
Další chyba Nového Zélandu při hře v racku, míč pro Anglii. S. Barrett hrál ze strany, trestný kop.
38'
Skvělá hra Nového Zélandu při autovém vhazování a zisk míče po dobrém zásahu ve vzduchu po vyzvednutí.
38'
Trestný kop odkopl Ford do autu na polovině soupeře. Vhazování pro Anglii.
37'
Goodhue se dopustil hry na zemi. Proto Curry vybojoval míč.
37'
Nový Zéland se jen s vypětím všech sil dostal za polovinu hřiště, jenže Curry skvěle bojoval o míč a obral All Blacks o míč.
35'
Smith bude vhazovat do novozélandského mlýnu.
34'
Evropané se už natlačili k dvaadvacítce, ale Sinclairovi míč vypadl. Předhoz.
34'
Chyba All Blacks a možnost anglického mlýnu na polovině soupeře.
33'
Ford se pokusil o dropgoal, ale háčko z 30 metrů těsně minul. Nový Zéland má míč a může vykopávat.
32'
I přes problémy se povedlo Angličanům dokopnout do autu. Vhazují u dvaadvacítky.
31'
Mlýn se zbortil. Trestný kop pro Anglii.
30'
Mlýn proAnglii na vlastních 30 metrech.
29'
Po vhazování Anglie se Scott Barrett zmocnil míče, ale Novozélanďané se posléze dopouští předhozu.
28'
Chyba Nového Zélandu na polovině hřiště, Anglie získala míč a přichází další odkop na polovinu soupeře. Anglická obrana je dnes zatím parádní.
28'
Vhazování Anglie bylo úspěšné a dochází k rychlému odkopu.
28'
Retallick naběhl dobrých 30 metrů a akce Nového Zélandu se zastavila až téměř na pěti metrech Anglie, kam míč donesl po levém křídle Goodhue, než byl vytlačen do autu.
27'
Angličané v obraně zase získali míč, ale po předkopu se ho ve vlastní dvaadvacítce opět zmocnil Nový Zéland.
26'
Trestný kop All Blacks je odkopnut k polovině hřiště. Favorité rychle rozehráli z autu.
25'
Curry se podle rozhodčích dopustil křížení a pětka neplatí!
Rozhodčí Nigel Owens si ještě bere pomoc videa a kontroluje situaci.
25'
Sinclair nádherně našel Underhilla, který našel prostor v obraně a proběhl do brankoviště!
24'
Míč končí po překopu v autu ve dvaadvacítce Nového Zélandu. Ten po vhazování odkopává k polovině hřiště.
23'
Angličané se natlačili na polovinu soupeře a pokračují ve hře po zemi.
21'
Pěkný překop Mo'Ungy na pravé křídlo k Lienert-Brownovi. Anglická obrana vyrazila soupeře do autu a vhazovat tak bude evropský tým. Myšlenka to ale byla dobrá.
20'
Anglii se povedlo vhodit do mlýnu a vydolovat míč. Pokračuje ve hře po zemi.
20'
Zborcené první řady mlýnu. Bude se vázat potřetí.
19'
Mlýn byl přerušen, bude se vázat znovu. Angličané mají do něj vhazovat.
19'
Bude se vhazovat do mlýnu u dvaadvacítky Anglie.
18'
Obrana Anglie zatím nijak nezaváhala a znovu All Black k ničemu nepouští.
16'
Trestný kop pro Nový Zéland. Odkop do autu do dvaadvacítky Anglie.
16'
Dlouho kličkoval na středu hřiště Mo'Unga, ale žádné metry získat nedokázal.
14'
Oba celky předvádí vyrovnané poziční boje. Převahu se nedaří získat nikomu a tlak do brankoviště aktuálně k vidění není. Hra naopak nabízí spoustu nakopávaných míčů.
12'
Jenže All Blacks se nepovedlo svzat maul, museli hrát z racku. A nakonec o míč přichází.
11'
Další vhazování pro Nový Zéland, tentokrát na dvaadvacítce. A to už je výborná pozice.
11'
Odkop do autu na polovině hřiště, kde vhazuje Nový Zéland.
10'
Nepřesnosti z obou stran. Několik nákopů a Angličané mají míč ve své dvaadvacítce, kde Ford zahlásil lapení a nemůže tak být atakován.
8'
Farrell po levém křídle doběhl ke dvaadvacítce, kde o míč přichází.
8'
All Blacks se hrou po zemi rychle přesunuli za polovinu hřiště, ale po chybné rozehrávce zase zachytávají míč Angličané.
7'
Anglie rozjela další kolotoč přihrávek, dostala se do dvaadvacítky, ale míč jí vypadl a Goodhue ho zachytil.
6'
Nový Zéland se zvládl ubránit a B. Barrett odkopl do autu.
5'
Anglie se znovu tlačí do dvaadvacítky soupeře, jsou na začátku zápasu hodně aktivní.
3'
Farrell prokopl pětku, úspěšná konverze.
2'
Tak to je vstup do zápasu jako hrom a hodně nečekaný! Tuilagi využil své razance a po rychlém přechodu Angličanů po pravé straně dokázal po sehrávce z racku položit pětku vedle háčka.
1'
Angličané budou rychle rozehrávat autové vhazování.
Utkání zahájili výkopem Angličané.
Před začátkem utkání Novozélanďané předvedou svou Haku. Angličané proti nim vystupují v šípovité formaci a dávají najevo, že se nezaleknou.
Anglie

M. Vunipola, George, Sinckler, Itoje, Lawes, Curry, Underhill, B. Vunipola, Youngs, Ford, May, Farrell (C), Tuilagi, Watson, Daly
Náhradníci: Cowan-Dickie, Marler, Cole, Kruis, Wilson, Heinz, Slade, Joseph

Nový Zéland
Moody, Taylor, Laulala, Retallick, Whitelock, S. Barrett, Savea, Read (C), Smith, Mo'Unga, Bridge, Lienert-Brown, Goodhue, Reece, B. Barrett
Náhradníci: Coles, Tuungafasi, Ta'Avao, Tuipulotu, Cane, Perenara, Williams, J. Barrett
Oba týmy se střetly přes šesti lety v rámci Rugby League, Nový Zéland vyhrál tehdy 20:18. Před pěti lety se v dalším soutěžním zápase v rámci Poháru 4 národů povedlo Novému Zélandu vyhrát 16:14. Oba celky mezitím odehrály také spoustu přátelských zápasů a výsledky byly ve většině z nich rovněž vyrovnané. Naposledy došlo ke střetnutí obou zemí v listopadu 2018 a Nový Zéland vyhrál těsně 16:15.
Také Angličané prochází šampionátem bez ztráty kytičky, a také oni se nedostali na hřiště při závěrečném souboji základní skupiny. Tehdy měli hrát s Francií o prvenství ve skupině, místo toho byl duel zrušen a oba týmy dostaly do tabulky dva body. V předchozím průběhu skupiny si evropský tým poradil s Tongou (35:3), USA (47:7) a Argentinou (39:10).

Jako vítězové své skupiny šli Angličané do čtvrtfinále proti Austrálii a vyhnuli se Walesu. S Australany neměla Anglie příliš velké problémy, porazila je 40:16, byť tedy v prvním poločase bylo utkání vyrovnané a Anglie vedla jen o 8 bodů.
Ve čtvrtfinále Nový Zéland deklasoval Irsko 46:14. Potvrdil tím skvělou formu, v níž se na turnaji předvádí. Vlastně pouze zápas s Jižní Afrikou, druhým favoritem turnaje, byl vyrovnanější. I v něm ovšem All Blacks, jak se tomuto týmu přezdívá, zvítězil a to 23:13.

V dalších dvou zápasech Nový Zéland zničil Kanadu 63:0 a Namibii 71:9. Závěrečný zápas základní skupiny proti Itálii se nehrál kvůli tajfunu, který trápil pořadatelskou zemi, tedy Japonsko, před dvěma týdny.
Mistrovství světa v ragby vstupuje do svého předposledního víkendu. Během něho se určí finalisté celého šampionátu a velkým favoritem na postup do souboje o zlato je i Nový Zéland. Ten se v sobotu střetne s Anglií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.