Mistrovství světa v ragby - Irsko - Samoa -  ONLINE PŘENOS -  12. října 2019   12:45

Irsko - Samoa

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Irsko zvládlo zápas se Samoou, kterou porazilo 47:5, byť hrálo většinu utkání jen ve 14 ragbistech. Tato jasná výhra ovšem znamená jistotu postupu do čtvrtfinále. Otázkou už je jen z jakého místa.

Na druhou stranu, ani jedno z postupových míst nebude před čtvrtfinále skutečnou výhrou. O postup do semifinále si totiž Irové zahrají buď s Novým Zélandem (pokud skončí druzí) a nebo s Jižní Afrikou (pokud skončí první). O pořadí rozhodne závěrečný zápas mezi Japonskem a Skotskem.
80+1'
McGrath odkopl do autu. Utkání končí!
80'
Po vypršení času se ještě hraje mlýn Irska.
79'
Ztrátu Irů mohli jejich soupeři potrestat, ale u dvaadvacítky se provinili předhozem.
78'
Hraje se na polovině. Na krátkou chvíli Samoánci získali míč, poté ho ale v racku zase ztratili.
77'
Carbury odkopl míč směrem k polovině do autu. Vhazování pro Irsko.
76'
Pětka to není, došlo ke hře na zemi, když míč před položením hráči vypadl a přidržel ho, místo uvolnění. Irsko má trestný kop.
76'
Protlačovaný maul, který pracoval téměř celou minutu, se dostal do brankoviště! Rozhodčí si musí u videa zkontrolovat, jestli byla položena pětka.
75'
Odkop do autu a vhazování pro Samou na zhruba šesti metrech.
74'
Mlýn se začal otáčet, Irové se navíc zvedli. Trestný kop pro Samou.
73'
Samoánci se prokousali na polovinu soupeře, ale provinili se předhozem. Mlýn pro Irsko.
71'
Carbery proměnil i svou druhou konverzi.
70'
Irové na zemi vybojovali míč, Carbery nakopl míč na brankoviště Samoánců a Conway doběhl míč jako první. Skočil po něm a tím zároveň pokládá další pětku!
70'
Ne dlouho, míč jde znovu do autu a vhazuje Samoa.
69'
Míč šel do autu, bude se vhazovat na 30 metrech. Irsko u míče.
69'
Neuvolnění míče ze strany Samoy. Trestný kop pro Irsko na jejich polovině.
68'
Samoa sice po výkopu vybojovala míč, ale po zemi byla zatlačována zpět na vlastní polovinu. A musela odkopnout.
66'
Carbery, který nahradil Sextona, kopl míč do háčka při konverzi.
65'
Nakonec se to povedlo! Po třech ubráněných položeních a dlouhém držení soupeře mimo brankoviště nakonec Samoa skórování nezabránila. CJ Stander dokázal položit pětku.
65'
Výborná rozehrávka do pravé strany, ale znovu rychlá obrana Samoánců zaúřadovala.
64'
Následně se mlýn zhroutil ještě před vhozením. Další pokus.
63'
Mlýn se zvedl a bude se opakovat.
62'
Za pozdní skládku mohli Irové hrát trestný kop, ale vybírají mlýn na pěti metrech.
62'
K pětce podle videa nedošlo.
62'
Le'Aupepe se nespíš skutečně dopustil pozdní skládky.
62'
Irové jsou znovu v brankovišti, ale nezdá se, že by se povedlo položit. To by bylo potřetí v řadě! Rozhodčí bude u videa kontrolovat ještě poslední skládku a možný předhoz.
61'
Mlýn Samoy se rozpadl, trestný kop pro Irsko. Bude se, po zahrání do autu, vhazovat na pěti metrech od brankoviště.
60'
Irové pokazili rozehrávku z mlýnu, připravili se o dobrých 20 metrů a navíc poté chybovali v racku. Samoa vhazuje do mlýnu na dvaadvacítce.
59'
Mlýn Irska na pěti metrech soupeře.
59'
Neuvolnění hráče po složení a TJ Ioane dostává žlutou kartu. Samoa bude hrát 10 minut ve 14 a Irové, byť hrají také ve 14, budou mít v útoku mnohem snažší práci.
58'
Tlak Irů dál pokračuje, obrana Samoy dělá, co může. Další pětka by znamenala definitivní konec na zvrat, rozdíl by byl už obrovský.
57'
Ofsajd Samoánců v obraně. To trochu degraduje jinak fantastický obranný výkon. Irové byli několikrát zastavení pár decimetrů od brankoviště.
56'
Nutná rozehrávka do pravé strany. Samoa brání výborně, dokázala se přeskupit.
55'
Samoa jen s vypětím všech sil drží soupeře metr od brankoviště.
54'
Irové pronikají k dvaadvacítce soupeře a vytváří znovutlak na soupeře.
52'
Dobývání irského území se Samoáncům nevydařilo, ani s výhodou trestného kopu.
50'
Johnny Sexton znovu kopal konverzi od postranní čáry. A znovu proměnil.
49'
Rychlé rozehrání trestného kopu, rozehrání do pravého křídla k lajně a Jordan Larmour úspěšně proběhl podél lajny k položení pětky!
48'
Po obrovském tlaku se Irové znovu dostali do brankoviště, ale opět se jim nepovedlo položit. Jenže trestný kop za otočení mlýnu.
47'
Ano, další mlýn na pěti metrech.
47'
Dlouhé vázání mlýnu, Irové poté zkusili předkop do brankoviště, ale bez úspěchu. Nicméně Irsko mělo výhodu a bude dál hrát. Nejspíš půjdou znovu na mlýn.
45'
Alaalatoa udržel kopačku pod míčem. Bude se hrát irský mlýn na pěti metrech.
45'
Irové se dostali do brankoviště, ale Samoáncům se povedlo zabránit položení pětky. Ještě dochází ke kontrole u videa.
43'
Samoánci po vhazování dobře bránili, než se provinil Ioane ofsajdem. Irsko bude znovu vhazovat na pěti metrech.
42'
Trestný kop pro Irsko za neuvolnění Furlonga po skládce.
Druhý poločas zahájilo výkopem Irsko.
Druhý poločas byl zahájen výkopem Irska.
Druhý poločas začne přibližně v 13:51.
Irsku se povedlo v prvním poločase položit 4 pětky a vedení jednoznačně 26:5. Ale hraje pouze ve 14 hráčích a druhý poločas rozhodně nebude snadný. Jistotu postupu do čtvrtfinále přitom zajistí jen vítězství v utkání. Samoa se po vyloučení Akiho dokázala po zemi prosazovat, ale drobné chyby ji nakonec připravily o položení druhé pětky v utkání a tak se skóre nevyvíjí pro ni vůbec dobře.
40'
Sexton musel kopat z velmi ostrého úhlu, z hodně nepříjemné pozice. A těsně minul.
39'
Vydolování míče z mlýnu, Murray rozehrál do levé strany na Sextona, který využil svých rychlých nohou a proběhl do brankoviště!
38'
Míč se zastavil zhruba metr od brankoviště a míč nešlo vydolovat zpět do hry. Rozhodčí tak přerušuje hru a dává Irům mlýn na pěti metrech.
37'
Larmour dostal míč až do pětimetrovky soupeře!
36'
Irům se podařilo probít po zemi do dvaadvacítky soupeře a blíží se k brankovišti.
35'
Dobrá irská obrana nedala soupeři šanci, naopak je zatlačila o několik metrů zpět. Pisi nakonec odkopl za polovinu.
34'
Samoánci se snaží po mlýnu projít na polovině hřiště skrz obranu. Ale zatím se jim to nedaří.
33'
Irská chyba na polovině, míč získal po vystižení přihrávky Leiua.
31'
Samoa se dopustila předhozu, to znamená irský mlýn. Irové budou mít, co dělat. Mají to dost těžké ve 14 a zdá se, že Samoa se rozjíždí.
30'
Riskantní přihrávka Samoáncům nevyšla, Stockdale zachytil na dvaadvacítce míč a Irové následně odkopli do autu na polovině.
29'
Seuteni musí střídat kvůli zranění, místo něho přichází na hřiště Pisi. I pro Samou je to ztráta.
29'
Červená karta! Za přímý úder na hlavu Bundee Aki končí a Irsko bude po zbytek zápasu hrát ve 14 lidech.
29'
Ir Aki složil Seuteniho nebezpečně vysokou skládkou, když trefil jeho hlavu. Za to dostane kartu a bude vyloučen. Otázkou je, jestli jen na 10 minut nebo na celý zbytek utkání.
28'
Irové při hře po zemi přišli o míč, rozhodčí přerušuje hru po následné irské skládce, kvůli níž Seuteni zůstává ležet na zemi a je ošetřován.
26'
Henry Taefu poslal míč až moc do levé strany a neproměnil konverzi.
26'
Jack Lam byl tím, komu se podařilo položit pětku a zařídil snížení.
25'
Autové vhazování se podařilo a Samoánci se tlačí do brankovitě.
24'
Trestný kop pro Samou. Seuteni přenesl hru na pětimetrovku soupeře, kde bude vhazovat.
22'
Snadno proměněná konverze Sextona. 21:0!
21'
Irové po vhazování se postupně posunuli ke dvaadvacítce. Johnny Sexton po přihrávce Larmoura proběhl otevřenou obranou do brankoviště a skóruje další pětku.
19'
Dva rychlé odkopy z obou stran. Samoa bude mít po lapení míče ve vlastní dvaadvacítce volný kop.
18'
Předhoz Irska. Do mlýnu bude vhazovat Samoa pár metrů od vlastní dvaadvacítky.
17'
Samoánci po hře po zemi nakonec zvolili raději odkop někam na 35 metrů své poloviny, kde bude vhazovat Irsko.
16'
Hrubka v autu! Irové vybojovali po vhazování okamžitě míč. Irové následně odkopem přenesli hru do dvaadvacítky soupeře.
15'
Míč dopadl do autu. Samoa vhazuje ve dvaadvacítce soupeře.
15'
Irové mlýn přetočili, Samo má trestný kop.
14'
Sexton kazí kop, který měl jít do autu, ale proletěl až do brankoviště. Samoa si mohla vybrat, jak bude rozehrávat, a zvolila mlýn na místě výkopu. Tedy téměř na polovině hřiště.
13'
Samoánci se sice ubránili a získali míč, ale dopustili se předhozu. Navíc všemu předcházel ofsajd.
13'
Itové jsou za polovinou a chtějí si dojít pro další pětku. Už předvádí sedmou fázi (sedmé rozehrání z racku).
12'
Furlong je jako nezastavitelný tank. Znovu se procpal přes několik hráčů o dobrých 15 metrů.
10'
Johnny Sexton kopal konverzi na 32 metrů a nemýlil se.
9'
Dobývání území soupeře se vydařilo! Irové postupně rozehrávali z racků stále více do levé strany, až Furlong proskočil do brankoviště skrz přesilu čtyř bránících hráčů!
8'
Irové budou vhazovat zhruba na dvaceti metrech od brankoviště.
6'
Problémy pro Samou. S. Lam dostává za vysokou skládku (úder do hlavy či krku) žlutou kartu, byť se Stockdale snížil, tak to Lamovi nepomohlo. Desetiminutové vyloučení.
5'
Sexton se ujal kopání konverze z ostrého úhlu, míč prokopl háčkem.
4'
Pětka platí.
Rozhodčí ještě kontroluje video, zda nedošlo k prohřešku irského maulu.
4'
Protlačovaný maul Irů končí v brankovišti! Rory Best dotlačil míč k položení pětky!
3'
V maulech zatím mají Irové větší sílu i tlak. Čeká je navíc vhazování na pětce soupeře.
2'
Oba týmy zatím předvádí nakopávanou ze strany na stranu. Nechtějí na začátku připustit žádnou chybu.
1'
Výkopem zahájili utkání hráči Samoy.
Samoánci před začátkem utkání předvádí svůj bojový tanec.
Irsko
Healy, Best (C), Furlong, Henderson, Ryan, Beirne, Flier, Stander, Murray, Sexton, Stockdale, Aki, Henshaw, Earls, Larmour
Náhradníci: Scannell, Kilcoyne, Porter, Kleyn, O'Mahony, McGrath, Carbery, Conway

Samoa
Mulipola, S. Lam, Alaalatoa, Paulo, Le'Aupepe, Vui, Ioane, J. Lam (C), Polataivao, Seuteni, Fidow, Taefu, Leiua, Tuala, Nanai-Williams
Náhradníci: Niuia, Alo-Emile, Lay, Faasalele, Tyrell, Cowley, Pisi, Fonotia
Irové v průběhu turnaje senzačně prohráli s Japonskem 12:19, což je nakonec stálo jistotu čtvrtfinále už po třech zápasech. A byť jsou v souboji se Samoou velkými favority, určitá hrozba tlaku na jejich bedrech bude ležet. Na druhou stranu veškeré kvality jsou na straně Irů, kteří porazili Skotsko i Rusko. Samoa získala pět bodů za výhru proti Rusům.
Mistrovství světa v ragby bude v sobotu výrazně ovlivněno tajfunem, kvůli němuž byly zrušeny dva zápasy. Netýká se to ovšem střetnutí mezi Irskem a Samoou, zápasem pravdy pro favorizované Iry, kteří si mohou zajistit postup do čtvrtfinále. Potřebují k tomu porazit Samoánce, kteří už sami šanci na postup žádnou nemají. A budou si chtít závěrečný zápas ve skupině užít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:45.