Mistrovství světa v ragby - Itálie - Namibie -  ONLINE PŘENOS -  22. září 2019   07:15

Itálie - Namibie

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne
Itálie celý zápas dominovala a je zaslouženým vítězem tohoto klání. Namibie až na pár hezkých momentů tahala za kratší kousek provazu a neměla nárok.
80+2'
Rozhodčí hvizdem ukončuje dnešní utkání.
80+1'
Účelový dlouhý nákop Namibie pro zisk území.
80'
Tak tohle byla lahůdka. Díky fenomenálnímu sprintu jednoho z hráčů Namibie tu máme změnu stavu.
77'
Po dlouhé době úspěšný úder v tomto zápase, Italové si připisují další dva body díky Cannovi.
76'
Dalších pět bodů za položení pro Itálii. Tohle byla parádně secvičená akce.
74'
Úspěšný předhoz v provedení hráčů Namibie.
72'
Úder Italové neproměnili, tady rozhodovaly metry.
69'
Italové si připisují další body za položení, Jake Polledri předvedl fantastický průnik.
67'
Míč v držení hráčů Namibie, kteří se snaží dostat skrz obrannou řadu Italů.
66'
Ošetření na hrací ploše jednoho z italských hráčů.
64'
Italové dlouhým nákopem získávají území.
63'
Hra je momentálně dlouho přerušena.
63'
Italové se snaží protlačit do pozice k možnosti zisku bodů.
61'
Mlýn na půlce hřiště.
58'
Cliven Loubster neproměňuje úder.
58'
Je tu pětka Namibie, kdy se skvěle uvolnil jeden z útočících hráčů a předvedl fantastický sprint.
57'
Následuje mlýn na polovině Itálie.
55'
Hra je delší dobu přerušena.
53'
Snaze o průnik hráčů Namibie vystavil stopku jeden z bránicích hráčů.
51'
Trestný kop proměňuje Cliven Loubster a snižuje náskok Italů.
49'
Itálie dominuje v dnešním zápase.
48'
Hned několik střídaní provedla Itálie.
48'
Další pětka Italů, kterou muselo potvrdit video.
46'
Nadějná akce Italů, kdy šli v hojném počtu do přečíslení, ztroskotala na nepřesné přihrávce jednoho z hráčů.
45'
Namibie bude tedy zakládat svou první akci v druhém poločasu.
44'
Dva body pro Italy.
43'
Parádní pětka od Italů, kteří rozhýbali obranný blok soupeře.
42'
Italové odevzdali sportovně míč soupeři.
41'
Druhý poločas zahájen.
Italové byli v prvním poločase o dost lepší, a proto také zaslouženě vedou 21:7.
40+3'
S přehledem proměňuje a tím ukončuje první poločas tohoto zápasu.
40+2'
Allan Tommaso se chystá k úderu
40+1'
V nastaveném čase vidíme další pětku pro Itálii. Parádní sprint jednoho z hráčů tohoto celku.
39'
Hráč je odnášen na nosítkách, probíhá střídaní
39'
Ošetření hráče je na místě, hra je přerušena.
39'
Krvácení z obočí prožívá jeden z italských hráčů. Bude nutné ošetření?
38'
Dlouhý nákop Namibie na půli Italů.
35'
Míč v držení hráčů Namibie, kteří nejsou schopni se dostat přes dobře fungující obranný blok Italů.
32'
Mlýn přesně v půli hřiště.
30'
Hráči Namibie se musí vyvarovat spousty zbytečných chyb, pokud s dnešním zápase budou chtít něco udělat.
28'
A přidávají z úderu další dva body.
27'
Po dlouhé době se nám skóre mění, je tu povedená pětka od Italů.
25'
Dlouhý nákop konečně posouvá hru na jiné území.
24'
Kapitán Itálie – Parisse, dostal těžkou ránu do oblasti hrudníku, ale už je na nohou.
23'
Momentálně můžeme vidět boj o každý centimetr.
22'
Stále na stejném míste, hra se neustále přerušuje.
20'
Mlýn na útočné polovině Itálie.
18'
Hayward nedokázal zachytit míč v běhu, tudíž z toho pětka nebude.
18'
Namibie se snaží protlačit přes obranné řady Itálie, ale zatím bez většího úspěchu.
16'
Teď pro změnu hráči Itálie předvedli dlouhý nákop, aby získali území.
15'
Dlouhý odkop Namibie do zámezí, kvůli zisku území.
14'
Máme tu první krvácení v zápase, odnesly to zuby jednoho z italských hráčů.
13'
Rychlý přechod Italů rozhodně překvapil obranné řady soupeře.
12'
A je to tu, stav je srovnán na 7:7
11'
Italové se snaží o pětku.
9'
Mlýn Italů na poslední chvíli zastavil obranným zákrokem jeden z hráčů Namibie.
8'
Namibie teď rozhodně aktivnějším družstvem, uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.
7'
První kop ze 32m Cliven Loubster s přehledem proměňuje, další body pro Namibii.
3'
Jsou tu první body za položení a to od Namibie. Velká chyba Itálie.
1'
Itálie začala aktivně a řítí se do první akce.
Utkání zahájila výkopem Itálie.
Itálie
Quaglio, Bigi, Pasquali, Zanni, Ruzza, Steyn, Mbanda, Parisse, Tebaldi, Allan, Padovani, Morisi, Benvenuti, Bellini, Hayward.
Náhradníci: Fabiani, Ferrari, Riccioni, Budd, Polledri, Palazzani, Canna, Minozzi.

Namibie
Rademeyer, van Jaarsveld, Coetzee, van Lill, Uanivi, Kitshoff, Conradie, Venter, Stevens, Loubser, Greyling, de la Harpe, Newman, Plato, Tromp.
Náhradníci: van der Westhuizen, de Klerk, Theron, Retief, Katjijeko, Walters, Jantjies, Kisting.
Itálie, to je z hlediska světového ragby úplně jiná liga. Pravidelný účastník turnaje Six Nations, byť vesměs takřka vždy končí poslední, pravidelně vyhrává na mistrovství světa v základní skupině dva zápasy. Italům se to povedlo už čtyřikrát v řadě, přesto se ještě ani jednou nedokázali probojovat do vyřazovacích bojů. A ani letos to nevypadá na šanci postoupit, jelikož konkurenty je Nový Zéland s Jihoafrickou republikou.

V přípravných zápasech Italové prohráli s Irskem, Francií i Anglií, tedy pravidelnými soupeři ze Six Nations. Tyto ragbyové země jsou stále ještě trochu jinde oproti Italům – ale podobný rozdíl můžeme najít mezi Italy a Namibijci.
Namibie, která patří k největším outsiderům tohoto šampionátu, na mistrovství světa startuje pošesté v řadě. Jenže na všech pěti předchozích akcích sbírala jen porážky. Celkově na světovém šampionátu odehrála 19 zápasů a všech 19 prohrála.

V kvalifikaci na MS, které se neúčastní superfavorit z Jihoafrické republiky, byla před japonským vrcholem neporažena.
Pravidla

Ragby union – tedy velké ragby – hraje patnáct hráčů na každé straně. Hrají se dva čtyřicetiminutové poločasy na hřišti o velikosti fotbalového placu, které má na konci pásmo pro položení míče a branka ve tvaru písmene H. Dalším důležitým pravidlem je, že hráčí smí přihrát pouze dozadu nebo do strany. Cílem hry je položit míč do soupeřova brankoviště. Je také možnost míč kopnout do horní poloviny branky.

Bodování

5 bodů – položení míče do brankoviště
2 body – kop do branky (háčka) po položení
3 body – kop do branky (háčka) přímo ze hry – dropgoal – míč se před kopem musí dotknout země
3 body – trestný kop
Mistrovství světa v ragby pokračuje svým třetím hracím dnem. V úvodním nedělním utkání se budeme věnovat souboji mezi Itálií a obřím outsiderem z Namibie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 07:15.