Mistrovství světa v ragby - Japonsko - Rusko -  ONLINE PŘENOS -  20. září 2019   12:45

Japonsko - Rusko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Domácí Japonsko zvládlo úvodní duel letošního šampionátu a i přes nervózní výkon vítězí 30:10. Japonsko dnes dokázalo položit čtyři pětky, z toho tři z nich obstaral rychlonohý Matsušima, který odehrál perfektní utkání. Rusové sice hráli na hraně svých možností, ale proti velkému favoritovi dnes neměli moc šancí.
82'
Druhý poločas je u konce!
81'
Rusové zakopli míč do autu a vybojovali ještě jedno vhazování. Japonci se budou snažit o zisk míče a ukončení duelu.
80'
Ještě uvidíme jeden trestný kop pro Rusko.
79'
Dnešní utkání už se pouze dohrává. Japonsko se usadilo na polovině soupeře, nicméně sudí viděl další předhoz.
78'
Rusko se pokusilo dostat do útoku pozičním kopem. Davydov jej provedl opravdu dobře a získal několik desítek metrů.
76'
Tamura získal nákop ruského výběru, zpracoval si míč a vyběhl s ním do blízkosti brankoviště. Rozhodčí poté viděl předhoz.
75'
Thompson se vyhnul skládce, položil míč za sebe a Japonsko se opět vydalo do útoku. Domácí vybojovali snad třicet metrů.
74'
Japonci si opět pomohli rozehrávkou na vlastní polovině a bez problémů rozehráli. Domácí celek zvládl na úvod šampionátu i přes nervózní výkon přehrát soupeře.
72'
Rusko hraje velice aktivně a ještě se snaží o další snížení. Japonci už duel pouze dohrávají.
71'
Japonsko z následné konverze přidává další dva body!
70'
Matsušima opět pláchl ruským obráncům po pravé straně a došel si pro svou třetí pětku v utkání! Parádní výkon!
69'
Artěmov dostal přihrávku na pravou stranu, obešel hned dva soupeře, ale míč mu následně vypadl z rukou.
68'
Japonsko chtělo změnit rytmus hry nákopem na pravou stranu, nicméně zajímavý nákop zablokoval Ostruško.
67'
Rusko zvolilo další nákop na levou stranu a posunulo se blízko k brankovišti. Rusové bojují o další pětku.
66'
Japonsko brání v takových blízkých párech. Ruský útok má s překonáním defenzivních dvojic velké problémy.
65'
Japonsko zahrávalo další trestný kop a jsou z toho další snadné tři body!
63'
Tamura se provinil proti pravidlům a nepodařila se mu změna rytmu. Obrana Ruska opět skvěle zafungovala.
62'
Japonsko se po delší době vydalo do útoku středem hrací plochy, ale Nakajima měl velké problémy. Japonsko míč udrželo.
61'
K rozehrávce trestného kopu se postavil Kušnarev a s přehledem snížil na 10:20!
60'
Rusové si svou aktivitou vynutili trestný kop!
59'
Ostrikov se tlačil do brankoviště. Rusové ale museli zvolit nákop, který si v otočce parádně zpracoval Kušnarev.
58'
Gadžijev v posledních minutách předvádí opravdu bojovný výkon a nevypustí jediný souboj. Ruský hráč tentokrát nezabránil mlýnu pro Japonsko.
57'
Gadžijev ukázal svou rychlost a sílu na hraně brankoviště. Rusko bude mít rozehrávku z výhodné pozice.
56'
Rusové z mlýnu dostali míč do hry, jenže po velké chybě se připravili o možnost ke skórování.
55'
Na hráčích Ruska už je vidět velké fyzické vyčerpání. Houževnatá obrana Japonska nechce soupeře pustit k brankové čáře.
54'
Rusko tlačí hodně blízko u japonského brankoviště. Je to obrovský souboj, ale Ostrikov nedostal ani kousek prostoru.
52'
Rusové se rozhodli pro dlouhý nákop do autu na pravé křídlo. Bude z toho vhazování z velmi dobré pozice.
51'
Michael Leitch přišel o míč v blízkosti ruského brankoviště a Rusové budou mít k dispozici mlýn.
50'
Japonci znovu získali míč po ruském mlýnu. Rusové jsou v kombinaci hodně statiční a zatím na to doplácejí.
49'
Domácí celek rozjel útočnou exhibici! Japonsko se znovu hnalo dopředu po pravé straně, ale nakonec to zvládli skládkou za pět dvanáct.
48'
Následnou konverzi však Labuschagne neproměnil.
47'
Další pět pro Japonsko! Labuschagne ukázal neskutečnou rychlost, pláchl ruské obraně a došel si pro snadnou pětku!
45'
Domácí celek už po předchozích bodech hrají ve velké pohodě. Tamura se rozhodl pro nákop, ale obrana Ruska si míč pohlídala.
44'
Tamura ze snadné pozice trefil háčko a navyšuje vedení Japonska na 15:7!
44'
Rusové se dopustili přestupko v nebezpečné prostoru a Ju Tamura bude kopat na háčko.
43'
Nagare se hnal mezi obránce Ruska, ale Kušnarev na poslední chvíli předvedl učebnicovou skládku.
42'
Japonsko zaútočilo snad poprvé v utkání po levé straně. Rusové však zelehli míč ve vlastní dvaadvacítce.
41'
Začal druhý poločas!
První poločas končí! Po první půli mohou být nakonec spokojenější Japonci, ale Rusko předvedlo bojovný výkon. Rusové se hned v úvodu dostali do vedení, když pětku položil Golosnitskij. Následně však dokázal snížit Matsušima! Japoncům poté nebyla uznána pětka kvůli tomu, že Matsušima si před položením nezpracoval míč. V závěru poločasu už ale Matsušima zvrátil vedení na stranu Japonska.
40'
První poločas končí!
40'
Japonci proměnili i následnou konverzi a vedou 12:7!
39'
Je tady pětka! Japonsko už se tentokrát skutečně dostává do vedení! Matsušima dostal přihrávku na pravou stranu a došel si pro pětku! Parádní akce.
39'
Japonsko už se přiblížilo takřka na pět metrů. Domácímu celku rozhodně patří závěr prvního poločasu.
38'
rusko brání skvěle! Japonsko už je v deváté fázi útoku, ale dosud udělali dopředu tak pět metrů.
37'
Japonci dokázali krásně rozpohybovat maul na pravé straně hřiště. Domácí celek učinil další metry k brankovišti.
36'
Japonsko se nadále tlačí do útoku a má míč kousek před brankovištěm. Perov mohl míč odkopnout, ale Japonci jeho rozehrávku zachytili.
35'
Tak pětka neplatí! Matsušima si podle rozhodčího po prozkoumání videa nedokázal míč před položením zpracovat!
35'
Další pětka pro Japonsko! Matsušima se po pravém křídle probil až k brankovišti a položil míč do vyznačeného prostoru. Celá situace se ještě zkoumá na videu!
35'
Japonci se skvělým průnikem dostali na dvaadvacítku. Rusko se v závěru prvního poločasu musí bránit.
34'
Rusko také předvádí velké množství nepřesností. Kušnarev zakopl míč pouze do autu.
33'
Tupou opět chyboval v obranné fázi. Japonský hráč dnes nehraje zrovna nejpovedenější duel.
32'
Lafaele operoval na levé straně, ale byl složen. Sudí navíc viděl předhoz a Rusko má výhodu.
31'
Leitch si opět troufl pouze ná nákop na polovinu soupeře. Hráči v modrém tentokrát zvolili pomalejší přechod do útoku.
30'
Gotovcev se chtěl silou probít mezi dvojici japonských obránců, ale zadáci soupeře mu vystavili stopku.
29'
Leitch předvedl svou obratnost v obraně a při páté fázi útoku soupeře získal odražený míč. Japonsko se dokázalo ubránit.
28'
Golosnitskij se dral za druhou pětkou, ale Japonci před ním stačili postavit obrannou zeď. Rusko stále překvapivě vede.
27'
Japonci chtěli sehrát rychlou rozehrávku na vlastní polovině, ale Moore si nepotykal se zpracováním. Domácí poté zabojovali a získali míč.
26'
Matsušima chyboval na polovině hřiště, což využili Rusové, kteří se dostali až k brankovišti, ale u nákopu byl první Ai Valu.
25'
Rusové zahrávali mlýn blízko vlastní brankoviště. Evropský celek se s tím znovu nemazal a jednoduše si pomohl kopem na polovinu soupeře.
24'
Japonsko sice dokázalo položit pětku, ale ta neplatí! Rozhodčí ještě předtím odpískal předhoz!
23'
Tamura zvolil další kop do autu. Japonsko se dokázalo přiblížit k brankovišti Ruska.
22'
Nagare neustál skládku na polovině, krásně se však zbavil soupeře, jenže následně byl složen.
21'
Další chyba v útoku Japonska. Kazuki upustil míč a daroval jej ruskému soupeři. Obrovská bitva pokračuje.
20'
Artěmov spěchal za nákopem na levou stranu, jenže Japonci byli znovu o několik kroků rychlejší.
19'
Japonsko využili ruského předhozu a zmocnilo se míče. Domácí poté zvolili kop do volného prostoru a dostali se z tlaku.
18'
Japonci sehráli pěkný aut a dostali se na polovinu Ruska. Nyní je to spíše taková překopávaná.
17'
Davydov se dral vpřed po pravém křídle, jenže si předkopl míč daleko před sebe a už jej nedohnal.
16'
Japonsko zastavilo špatnou rozehrávku Ruska a Živatov nedokázal složit domácího hráče. Bojuje se na polovině hřiště.
15'
Po další akci Ruska vedené po pravé straně bude následovat mlýn pro Rusko na polovině hřiště.
14'
Stav zůstává 5:7! Z konverze po pětce Japonci nedokázali trefit háčko.
12'
Japonsko snižuje na 5:7! Matsušima dostal po rychlé akci přihrávku na pravou stranu a došel si pro snadnou pětku!
11'
Japonský útok je nesmírně rychlý, ale ruský zadák ustál další nesmírně náročný souboj a ukryl míč do rukou. Japonci z trestného kopu zakopli do autu.
9'
Ruská obrana těžkou situaci zvládla a jeden ze zadáků odkopl míč do autu. Japonsko bude vhazovat.
8'
Japonsko se rychlým přechodem do útoku dostalo až na hranu branoviště a budou se snažit zatlačil na Rusy.
6'
Kušnarev proměnil také následný kop a přidává další dva body pro Rusko!
5'
Rusko pokládá první pětku letošního turnaje! Japonci chybovali v zadních řadách, Golosnitskij se dostal k nákupu a došel si pro pětku!
4'
Japonsko zahrávalo mlýn krátce před svým brankovištěm. Jde vidět, že asijský výběr má mírnou váhovou převahu.
3'
Rusko se rozhodlo pro zakopnutí do autu a vhazuje na pěti metrech před brankovištěm. Jenže aut se Rusku nepovedl a míč zachytili Japonci.
2'
Rusko se snažilo zaútočit bleskovou předávkou na levou stranu, ale rozhodčí vrací Rusko na místo faulu. Rusové mohou kopat na branku, zakopnout míč do autu nebo zvolit mlýn.
1'
Rusko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Japoncům se nepovedlo zpracování a Rusko se ihned vydalo k brankovišti.
Ještě před startem utkání zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na stadion. Rusko bude hrát v modrém, zatímco Japonsko oblékne bíločervené dresy.
Japonsko

Inagaki, Horie, Ai Valu, van der Walt, Moore, Leitch, Labuschagne, Kazuki, Nagare, Tamura, Lemeki, Nakamura, Lafaele, Matsušima, Tupou Náhradníci: Sakate, Isleli, Koo, Thompson, Tui, Tanaka, Matsuda, Jamanaka

Rusko

Morozov, Selskij, Gotovcev, Ostrikov, Fedotko, Živatov, Gadžijev, Vavlin, Dorofejev, Kušnarev, Golosnitskij, Gerasimov, Ostruško, Davydov, Artěmov Náhradníci: Matvějev, Polivalov, Bitijev, Garbuzov, Syčov, Perov, Gajsin, Sozonov
Obrovským favoritem dnešního souboje je domácí Japonsko, které by si proti evropskému celku mělo připsat snadnou výhru. Japonsko ohromilo svět před pěti lety na posledním šampionátu. "Statečné květy" na úvod minulého šampionátu senzačně porazily Jihoafrickou republiku. Tento moment byl poté označen za největší překvapení v historii ragby! Japonsko poté padlo se Skotskem a ani přesto, že Japonsko porazilo Samou a USA, se nedostalo ze skupiny.

Před startem světového šampionátu se Japonsku zrovna nedařilo. Poslední test sehrálo Japonsko proti výběru Jihoafrické republiky, která Japoncům vrátila porážku z Velké Británie a zvítězila vysoko 41:7.
Pravidla

Ragby union hraje patnáct hráčů na každé straně. Hrají se dva čtyřicetiminutové poločasy na hřišti o velikosti fotbalového placu, které má na konci pásmo pro položení míče a branka ve tvaru písmene H. Dalším důležitým pravidlem je, že hráčí smí přihrát pouze dozadu nebo do strany. Cílem hry je položit míč do soupeřova brankoviště. Je také možnost míč kopnout do horní poloviny branky.

Bodování

5 bodů – položení míče do brankoviště
2 body – kop do branky (háčka) po položení
3 body – kop do branky (háčka) přímo ze hry – dropgoal – míč se před kopem musí dotknout země
3 body – trestný kop
Svět se po pěti letech dočkal dalšího svátku! Světový šampionát v ragby se poprvé v historii koná na asijském kontinentu! Letošní podnik hostí Japonsko. O pohár Webe Ellise se bude bojovat od 20.9. do 2.11. Šampionát je rozlosován do čtyř skupin po pěti týmech. Z každé skupiny postoupí do play-off dva nejlepší celky.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám ragby! Vítejte u sledování zahajovacího utkání Mistrovství světa 2019 mezi Japonskem a Ruskem. Utkání začíná ve 12:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:45.