Mistrovství světa v ragby - Jižní Afrika - Kanada -  ONLINE PŘENOS -  8. října 2019   12:15

Jižní Afrika - Kanada

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Kanada ve druhém poločase hrála jen ve 14, ale dokázala odehrát velmi dobrý výkon a oproti demolici, kterou si prožila v prvním poločase, přibrzdila nápor soupeře a inkasovala jen 19 bodů, navíc sama položila jednu pětku. Je trochu škoda, že s podobným výkonem nedokázala hrát i v prvním poločase. Výsledkem je tak drtivé vítězství 66:7 pro Jižní Afriku, která si zajistila postup do čtvrtfinále.
Utkání skončilo.
80+1'
Přišla ztráta a míč měla Kanada. Ta se ale dopustila předhozu.
80+1'
Po vypršení času africký tým dál útočí a snaží se dojít pro pětku.
80'
Jižní Afrika vhazuje do mlýnu.
79'
Už to vypadalo po chybě Jihoafričanů, že se Merwe dostane k dlouhému běhu až k brankovišti. Jenže míč mu vypadl, předhoz.
77'
Špatná přihrávka H. Jantjiese, Kanaďanům chyběla rychlost a navíc nedošlo k uvolnění míče. Kop pro Jižní Afriku.
76'
Oba týmy několikrát odkoply míč.
74'
Kdo jiný než Elton Jantjies šel kopat konverzi. Podeváté ale háčko neprokopl. Teprve druhá jeho minela.
73'
Frans Malherbe po kolenou dotlačil míč do brankoviště a dává další pětku!
72'
Tlak Jihoafričanů, souhra obou Jantjiesů dostala míč do dvaadvacítky.
70'
Ale nic z toho. Kanada se neprosadila a další jihoafrický odkop do autu až na polovině soupeře.
69'
Jihoafričané se ubránili, ale Nkosi neměl šanci chytit překop Steyna a míč jde znovu do autu.
68'
Chyba Jižní Afriky při přechodu své poloviny hřiště, ztráta a Kanada může vhazovat na 25 metrech.
67'
Elton Jantjies přidává další konverzi.
66'
Přes pět přihrávek do levé strany se Damian Willemse s radostným sevřetím pěsti proletěl do brankoviště pro pětku!
65'
Mlýn pro Jižní Afriku na pěti metrech. Další šance pro favorita.
63'
Kanaďané momentálně dobře brání své území. Ale je otázkou, jestli Jižní Afrika nezačala spíš hrát na půl plynu.
61'
Kanaďané vybojovali míč a zase ho odkopli. Poté se dostává do autu po zásahu soupeře.
60'
Odkop Kanady zachytil Nkosi, který se zase vrátil hluboko na polovinu soupeře.
58'
Po vhazování Jihoafričané zahráli předhoz a Kanada dostává šanci vhazovat na své polovině do mlýnu.
55'
Jantjies proměnil konverzi.
55'
Po sedmi fázích se Schalk Brits dokázal protlačit do brankoviště! Jihoafrický mlynář výborně zakličkoval, ani dva Kanaďané ho neudrželi.
54'
Jihoafričané byli čtyřikrát zastaveni jen dva metry od brankoviště.
53'
Trestný kop pro Jižní Afriku, Jantjies kope do autu u pěti metrů soupeře.
52'
Poziční boje vyšly lépe Jihoafričanům, kteří se dostali k brankovišti, ale tam o míč přišli a Hassler výborně několika předkopy dostal míč daleko od vlastní zóny.
50'
Gelant podél pravé lajny dokázal s míčem doběhnout až k pětimetrovce, kde mu ale vypadl při skládce. Kanada tak může na vlastních pěti metrech vhazovat do mlýnu.
49'
Překop Jižní Afriky nebyl zachycen, míč končí v autu na polovině hřiště, odkud bude vhazovat Kanada.
47'
Využitá kanadská konverze z kopačky Petera Nelsona.
46'
Dokázali to! Jižní Afrika odkopla a další kanadská akce už vyšla. Hassler se dostal na zhruba jeden metr od brankoviště, přišla rychlá rozehrávka z racku na Matta Heatona, který natáhl ruku s míčem do brankoviště!
45'
Rychlá kanadská rozehrávka, Hassler se dostal do dvaadvacítky, ale tam zase o míč přišel.
44'
Po šesti fázích po skládkách soupeře Kanada ztrácí. Jihoafričané odkopávají do autu.
43'
Kanada se tlačí do brankoviště, tvoří tlak, ale jsou zastavování stabilně na čtyřech metrech.
42'
Kanaďané dostali možnost kopat trestný kop a dostávají míč do autu poblíž brankoviště.
Druhý poločas byl zahájen.
Druhý poločas začíná zhruba v 13:21.
Kanada vůbec nezachytila začátek zápasu, inkasovala dvě pětky v prvních šesti minutách a po dvaceti minutách měl dokonce Reinach zkompletovaný hattrick. Když už se Kanaďanům podařilo zastavit, respektive přibrzdit nápor soupeře a dokonce se dostali k brankovišti soupeře, byl vyloučen Larsen po červené kartě. A Jižní Afrika mohla zase začít vládnout hřišti.
40+1'
40'
Obrovská chyba Kanaďanů! Po mlýnu se Kanaďané chtěli vydat po zemi dopředu, ale přihrávka mířila přímo do náruče Steyna, který skóruje další pětku!
39'
Předhoz Jižní Afriky po průniku k brankovišti, který zařídil Nkosi.
38'
Jantjies zakopl míč do autu, ale Kanada kazí rozehrávku. Pokusila se rozehrát rychle, bez klasického vhazování, ale míč utíká do autu. Vhazování pro Jižní Afriku na 30 metrech soupeře.
36'
Josh Larsen dostává za skládku do oblasti hlavy a krku červenou kartu. Kanada bude dohrávat zápas ve 14.
36'
Jenže se kontroluje Larsenovo čištění míče kvůli nárazu ramenem do hlavy jihoafrického hráče.
36'
Jihoafričané zachytili nákop Nelsona, ale je písknuto. Mělo by se jednat i jihoafrický předhoz.
35'
Kanaďané se tlačí do brankoviště, už jsou pár metrů od pětky!
35'
Bude z toho mlýn pro Kanadu na pěti metrech a velká šance na skórování!
34'
Po překopu do levého křídla se Merwe dral k míči, ale nezpracoval! Rozhodčí ještě bude situaci sledovat na videu kvůli možnému předhozu.
33'
První nadějnější akce Kanady, která se probíjí hřištěm na polovinu soupeře. Trestný kop pro Kanadu a posílají míč do autu ve dvaadvacítce.
32'
Mlynáři Jihoafričanů vybojovali míč a poté odkopávají.
31'
Kanada mohla k radosti publika vhazovat na polovině soupeře. To se zatím dnes ještě nestalo. Po přerušení hry dochází k ošetření hráčů na obou stranách a poté se bude vhazovat do mlýnu.
29'
Jantjies kopal z velkého úhlu, na téměř padesát metrů k háčku. Proměnil.
28'
Z mlýnu rozehráli Jihoafričané do pravého křídla, přes Reinacha se dostal míč až k lajně na Gelanta, který se prosmýkl skrz tři obránce po kličce do hřiště a proskočení do brankoviště.
26'
Už to vypadalo, že se Kanada ubránila, ale kvůli ofsajdu je nařízen trestný kop pro Jižní Afriku. Bude se hrát nakonec do mlýnu na 14 metrech.
24'
Kanaďané se snažili útočit, ale přišli o míč a poté se dopustili předhozu, přičemž se snažili o míč dál bojovat. Trestný kop Jižní Afriky, zahrání do autu na 30 metrech soupeře.
22'
A Jantjies proměnil konverzi. Tohle je pro Kanadu pomalu na ručník.
21'
Výkop Kanady, odkop Jantjiese a neskutečný běh útočníků Jižní Afriky, kteří si doběhli pro tento výkop a Cobus Reinach zkompletoval svůj pětkový hattrick! Pouhých 11 minut dělí jeho tři pětky.
19'
Jantjies měl před sebou poměrně snadnou konverzi, i když s trochu mírnějším úhlem. A proměňuje.
18'
Těsná skládka Kanady sice zastavila prvotní nápor před brankovištěm, ale přišla z racku rychlá rozehrávka na Reinacha, který pokládá druhou pětku v utkání doskočením do brankoviště!
17'
Hra po zemi, Jihoafričané dobývají území soupeře.
16'
Tuhé poziční boje v mlýnu dostávají do výhody Jižní Afriku, ta má obrovskou výhodu v tlaku.
14'
Mlýn se bude opakovat. Kanada se dopustila předhozu a Jižní Afrika se bude znovu proti tlaku soupeře snažit získat výhodu a dostat míč přes polovinu.
13'
Předhoz Jihoafričanů nabízí mlýn pro Kanadu.
11'
Jantjies proměnil konverzi. Kanada schytává debakl hned v prvních minutách.
10'
Fantazie od Cobuse Reinacha, který se vydal skulinou v obraně do útoku, před posledním zadákem si předkopl míč, doběhl ho na hranici dvaadvacítky a zakončil svůj sedmdesátimetrový běh položenou pětkou!
9'
Předhoz Kanady a mlýn na polovině hřiště pro Jihoafričany.
7'
Těžká konverze pro Eltona Jantjiese, který kopal od lajny z ostrého úhlu. Míč minul háčko.
6'
Velká paráda po rozehrávce z racku do levé strany. Míč došel až na křídlo k lajně, kde Nkosi proběhl kolem obránců a doběhl do brankoviště!
5'
Jihoafričané se po odkopu soupeře tlačí na polovinu soupeře a dostávají se ke dvaadvacítce.
4'
Kanada kazí autové vhazování a Jižní Afrika, konkrétně Steyn, odkopává míč hluboko do kanadské dvaadvacítky.
3'
Velmi rychle proměněná konverze.
3'
Tlak favoritů nešel zastavit, Jihoafričané hned na začátku utkání pokládají pětku díky Damianu De Allendemu.
2'
Výborný průnik Snymana, který se dostal až do pětimetrové hranice soupeře!
Utkání bylo zahájeno.
Jižní Afrika
T. Du Toit, Brits, Koch, Snyman, Mosters, Kolisi (C), Smith, Louw, Reinach, E. Jantjies, Nkosi, Steyn, De Allende, Gelant, Willemse
Náhradníci: Marx, Kitshoff, Malherbe, Etzebeth, P. Du Toit, H. Jantjies, Pollard, Le Roux

Kanada
Buydens, Quattrin, Ilnicki, Olmstead, Baillie, Rumball, Heaton, Ardron (C), Mack, Nelson, Merwe, Hearn, Trainor, Hassler, Coe
Náhradníci: Piffero, Sears-Duru, Tierney, Larsen, Sheppard, MacKenzie, O
Leary, G. Du Toit
Kanada zatím na turnaji schytala dva debakly. S Italy prohrála 7:48, s Novým Zélandem 0:63. I s Jižní Afrikou bude v pozici, kdy se bude snažit hlavně bránit a neprohrát rozdílem třídy.
Jižní Afriku čeká ve skupině závěrečný zápas. Po výhře nad Itálií má na kontě 10 bodů a může si dnes zajistit postup do čtvrtfinále. O tom rozhodla výhra nad Italy, které Jihoafričani dokázali poměrně hladce přehrát o 46 bodů a mají jistotu, že ať už poslední zápas mezi Itálií a Novým Zélandem dopadne jakkoliv, postoupí.
Mistrovství světa v ragby pokračuje v úterý zápasem základní skupiny mezi Jižní Afrikou a Kanadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.