Mistrovství světa v ragby - Wales - Gruzie -  ONLINE PŘENOS -  23. září 2019   12:15

Wales - Gruzie

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Wales potvrdil roli favorita a zvítězil nad Gruzií rozdílem devětadvaceti bodů. Pětky vítězného týmu položili Jonathan Davies, Tipuric, Adams, Liam Williams, Tomos Williams a North. Za hosty pokládali Mamukašvili a Čilačava.

Velšané se po dnešním vítězství dostávají do čela o skóre před Austrálii. Gruzie je poslední. V dalším utkání se střetnou Velšané s Austrálií a Gruzínci s Uruguayí. To je v plánu 29. září. Ve středu vstoupí do turnaje i poslední člen skupiny D Uruguay a to zápasem proti Fiji.
80+1'
Konec.
80+1'
Gruzínci špatně zpracovali autové vhazování a Velšan Davies odkopem končí utkání.
80+1'
Poslední akce zápasu. Autové vhazování mají Gruzínci.
79'
Čiličava musí ze zdravotních důvodů opustit hřiště a do hry se vrací Gigašvili.
79'
Blíží se nám závěr utkání, o vítězi i o bodovém rozdělení je již rozhodnuto. Velšané si připíší na své konto pět bodů, Gruzínci ani jeden, neboť nepoložili čtyři pětky a navíc rozdíl mezi týmy je vyšší než sedm bodů.
77'
Míč si ke kopu z pravé strany připravil Halfpenny a dvoubodový pokus proměnil – 43:14.
76'
Tomos Wiliams krásným slalomem a přihrávkou přes hlavu soupeře vybídl do úniku Northa, který trochu se štěstím položil míč na brankovou čáru – 41:14!
75'
Gruzínci už se drali za dlouhým nákopem do levé strany, ale velšský obránce si míč pohlídal a vybojoval pro svůj tým autové vhazování. Do zahrál střídající Dee.
73'
Gogičašvili se rozběhl a jako tank zamířil k velšskému brankovišti. Velšané se nedali a gruzínského hromotluka složili k zemi.
72'
Autové vhazování na před gruzínským brankovištěm, avšak v moci gruzínského celku.
70'
Tedo Abzhandadze se svým kopem nemýlil a umístil míč do pověstného háčka – 36:14!
69'
Gruzínci bleskově rozehráli trestný kop a Levan Čiličava protlačil míč do brankoviště a položil pětku – 36:12!
67'
Biggar opět trefil háčko a rozdíl mezi Walesem a Gruzií už činí dvacet devět bodů – 36:7.
65'
North nakopl míč z levé strany do brankoviště, kde ho doběhl Tomos Wiliams a přiklepl míč k trávníku. Pětka a vedení Walesu už 34:7!
65'
Gruzínci se zmocnili balónu po molu, avšak ne na dlouho.
62'
Ball byl poslán na střídačku, poté co se mu pustila z hlavy krev. Na hřišti ho nahradil Shingler.
60'
Modebadze rozkýval své tělo a poté pelášil po levé straně. Daleko však nedoběhl, po dvaceti metrech byl složen.
60'
A další změna na gruzínské straně. Utkání končí pro Lobhanidzeho a Gorgodzeho. Místo nich přišli Aprasidze a Giorgiadze.
58'
Bregvadze je po desetiminutovém trestu zpátky na hřišti. Nově tam zamířil i Saginadze, který nahradil Tchilaišviliho.
58'
Mamukašvili se tlačil do chumlu velšských hráčů, ale hradbu těl neprorazil.
57'
Owens v dnešním utkání končí, místo něj šel Elliot. Odešel také Wyn Jones, za kterého naskočil Smith.
55'
Mamukašvili se vrátil na hřiště, kde nahradil Tchilaišviliho.
54'
Mlynář Owens se zranil při útočné akci. Uvidíme, zda bude pokračovat.
50'
Dvanáct přihrávek, tlačení Gruzínců do vlastního brankoviště, ale nakonec Biggar chyboval a přihrávkou našel ruce gruzínského hráče.
48'
Brekvadze za stržení molu vidí žlutou kartu. Velšané budou hrát deset minut s výhodou jednoho muže v poli.
47'
Krásné položení v podání Williamse, ale pravděpodobně tam byl předhoz. Pětka neplatí, Gruzínci strhli mol a Wales získal výhodu trestného kopu.
47'
Hromadné střídání na obou stranách. Zápas skončil pro Nariašviliho, Mamukašviliho, Gigašviliho, Mikautadzeho. Na jejich místa přišli Bregvadze, Gogičašvili, Čilačava a Sutiašvili. Střídali také Velšané. Lewis, Moriarty a T. Wiliams nahradili Francise, Wainwrighta a G. Daviese.
47'
Biggar nakopl míč do autu a získal pro svůj tým autové vhazování ve vzdálenosti nějakých dvacet metrů od brankoviště.
46'
Mamukašvili se dopustil ve středu hřiště předhozu a trestný kop pro Wales.
44'
Tedo Abzhandadze proměnil kop po pětce a snižuje na 29:7!
43'
Mamukašvili položil pětku, ještě to musel potvrdit videorozhodčí, ale povedlo se – 29:5!
42'
Velšané se provinili stržením molu a Gruzínci mají výhodu trestného kopu. Míč zahráli do autu a budou vhazovat kousek od brankoviště.
41'
Je za námi úvodní dějství, ve kterém si Velšané zajistili čtyřmi položenými pětkami první bod do tabulky. Další tři získají, pokud dovedou zápas do vítězného konce, k čemuž mají kousek, neboť Gruzínci prospali úvod utkání a na začátku druhé poloviny poločasu prohrávali 0:22. Aktuálně musí dohnat devětadvacet bodů. Povede se jim to?
40+1'
Konec prvního poločasu.
40+1'
V poslední akci zápasu Dan Biggar z levé strany trefil kopem háčko a zvýšil náskok Velšanů na 29:0!
40'
Liam Williams si počkal na míč na levé straně a po dlouhém průniku Jonathana Daviese a následné přihrávky položil pětku – 27:0!
37'
Lobzanidze chytil vysoký nákop Biggara, avšak po dalším odkopu Gruzínců budou útočit Velšané.
35'
Gruzínský aut zachytil velšský hráč a u míče jsou favorité.
34'
J. Davies chyboval, když se snažil doběhnout míč z boku raku, což je nedovolené. Gruzínci se odkopem do autu znovu dostávají na deset metrů před brankoviště.
33'
Velšané po mlýnu odkopli šišku do autu zhruba na polovinu hřiště.
32'
Gruzínci už jsou jen kousek od brankoviště, ale Kveseladze se dopustil předhozu, když se míč od jeho ramene odrazil dopředu ke spoluhráči.
31'
Gruzínci zahráli míč do autu a pokusí se o první pětku.
30'
Velšané zbortili mlýn a Gruzie bude mít výhodu trestného kopu.
29'
Trochu problémů při rozehrání mlýnu ze strany Gruzie. Gruzíncům se povedlo vytáhnout balón, Kveseladze doběhl zhruba deset metrů před brankoviště, kde byl složen.
26'
Gruzínci šli do situace dva na dva, ale chyba při přehazování, do Tchilaišviliho přihrávky sáhl jeden z velšských hráčů a brejk Gruzie byl ukončen.
25'
Jenže Gruzínci s míčem v rukou ustupují a následně vykopli míč na polovinu soupeře, kde se ho zmocnili Velšané.
24'
Gorgadze vlétl po autovém vhazování do mlýnu a vybojoval pár metrů.
22'
Chyba odkopávajícího hráče Gruzie, Tipuric zblokoval jeho kop, bohužel vzápětí nedokázal nakopnout míč směrem dopředu, a tak jsou u míče hráči Gruzie.
21'
Dan Bigger měl nejtěžší kop v utkání, přesto míč našel cestu kolem pravé tyče a Wales už vede 22:0!
19'
Josh Adams utekl po levé straně, vlétl do brankoviště a rybičkou položil míč na zem – 20:0!
19'
Gruzínci nakopli míč dopředu, před skokem balónu do autu se snažil zachytit šišku Kveseladze, jenže nebyl úspěšný a míč skončil v autu.
17'
Gruzínci jsou na útočné polovině, ale vhazují hráči Walesu.
15'
Lobzhanidze chytil vysoký nákop velšského hráče, jenže Gruzínci u míče dlouho nezůstali.
14'
Následný kop přesně provedl Dan Bigger a na světelné tabuli už svítí skóre 15:0!
13'
Gareth Davies uběhl s míčem snad padesát metrů, poté byl sice chycen, jenže míče se zmocnil Justin Tipuric, který doběhl až do brankoviště a položil druhou pětku v zápase – 13:0!
12'
Jsme znovu na polovině hřiště. U míče jsou však hráči Gruzie.
10'
Owens rozjel rychlý útok, přihrál Parksovi a ten vlétl do chumlu gruzínských hráčů. Nakonec Velšané neuvolnili míč na zemi a následuje odkop od hráčů ve fialových dresech.
9'
Velšané nepustili svého soupeře za polovinu hřiště a útočí na svou druhou pětku v utkání.
7'
Dan Biggar z 27 metrů napálil míč přesně do středu háčka a zvyšuje náskok Velšanů na 8:0!
6'
Velšané ve výhodě tlačili míč dopředu. Bigger po nedovoleném přestupku bude kopat zhruba z pětadvaceti metrů na háčko.
5'
Po poradě rozhodčích rozhodčí faul neviděl a pokračujeme ve hře.
5'
Rozhodčí se radí s kolegou u videa. V souboji dvou jedenáctek rozhodčí postřehl faul, ale zda je viníkem Adams nebo Kveseladze, to je záhadou.
4'
Následný kop ze středu hřiště neproměnil Biggar! Trefil pouze tyč "háčka".
3'
A máme tu první body! Jonathan Davies napravil svou chybu a po přijetí přihrávky od Garetha Daviese položil první pětku zápasu – 5:0!
2'
Chyba Jonathana Daviese, který neudržel míč při průniku po levé straně. Byl kousek od skórovacího území. Gruzínci vzápětí balón odkopli.
1'
Velšané zahájili utkání výkopem a hned v úvodu získali mlýn ve svůj prospěch.
1'
Utkání bylo zahájeno.
Hymny obou družstev jsou za námi. Za malou chvíli začne utkání pod dohledem hlavního rozhodčího, Angličana Luka Pierce.
Hráči obou celků nastoupily na trávník. Následují hymny, jako první si zazpívají Gruzínci.

Wales: W. Jones, Owens, Francis, Ball, A. W. Jones (C), Wainwright, Tipuric, Navidi, Davies, Biggar, Adams, Parkes, J. Davies, North, Williams.

Náhradníci: Dee, SMith, Lewis, Shingler, Moriarty, T. Williams, Patchell, Halfpenny.

Gruzie: Nariašvili, Mamukašvili, Gagišvili, Nemsadze, Miakutadze, Tchilaišvili, Gorgodze, Gorgadze, Lobzhanidze, Abzhandadze, Kveseladze, Mchedlidze, Kačarava, Modebadze, Matiašvili.

Náhradníci: Bregvadze, Gogičašvili, Čilačava, Sutiašvili, Saginadze, Giorgadze, Aprasidze, Chmaladze.

Rozhodčí: Pierce – O'Keeffe, Carley – Kitt.
Souboj mezi Walesem a Gruzií je druhým duelem skupiny D. V tom prvním Austrálie porazila Fidži.

Velšané mají ve svém středu čtyři hráče, kteří si zahráli čtvrtfinále loňského světového šampionátu proti Jižní Africe. Bohužel na africkém soupeři cesta týmu z Británie skončila.

Pro šest Gruzínců je tento světový šampionát prvním v kariéře. Trenéru Haigovi bude chybět zraněný kapitán Merab Šarikadze.
Příjemné pondělní poledne u sledování online přenosu z Tojoty, kde se na místním Toyota Stadium proti sobě postaví ragbyové patnáctky Walesu a Gruzie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.