Formule 1 - VC Indie -  ONLINE PŘENOS -  27. října 2013   10:30

Ukončeno

VC Indie

Přenos se aktualizuje automaticky

Co se nepovedlo Sebastianu Vettelovi v Japonsku, podařilo se mu v Indii. Kromě všech tréninků a kvalifikace ovládl také samotný závod, čímž si zajistil čtvrtý titul mistra světa v řadě. Příští Velká cena je na programu už za týden, kdy se na okruhu Yas Marina pojede Grand Prix Abú Zabí. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a příští neděli se na Vás budu opět těšit. Na počtenou.
Všichni tři jezdci už jsou na stupních vítězů a my si poslechneme hymny vítěze a vítězné stáje. Následovat bude předání cen a tradiční šampaňské.
Konečné pořadí Velké ceny Indie: 1. Vettel, 2. Rosberg, 3. Grosjean, 4. Massa, 5. Pérez, 6. Hamilton, 7. Räikkönen, 8. Di Resta, 9. Sutil, 10. Ricciardo. Závod nedokončili Van der Garde, Pic, Webber a Hülkenberg.
Konec závodu.
60
SEBASTIAN VETTEL jako první proťal cílovou pásku a vítězí ve Velké ceně Indie! Zároveň tak získává čtvrtý titul mistra světa za sebou! Na druhé příčce skončil Nico Rosberg, na třetí Romain Grosjean.
60
Sebastian Vettel najel do posledního kola a jede si pro vítězství jak ve Velké ceně Indie, tak i pro zisk čtvrtého titulu mistra světa v řadě!
59
Kimi Räikkönen ještě musel zajet do boxů, protože potíže s jeho vozem byly asi většího rázu.
58
Sergio Pérez si vyšlápl na Hamiltona a Räikkönena a během pár vteřin se posunul o dvě místa dopředu.
57
Zajímavý souboj spolu svedli Räikkönen s Grosjeanem. Kimi má možná nějaké problémy s vozem a nakonec přišel ne o jednu, ale rovnou o dvě pozice.
56
Dalším jezdcem, který neuvidí šachovnicový praporek, je Nico Hülkenberg.
55
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Rosberg, 3. Räikkönen, 4. Grosjean, 5. Massa, 6. Hamilton, 7. Pérez, 8. Di Resta, 9. Sutil, 10. Ricciardo.
54
Naposledy přijel pozdravit své mechaniky Nico Hülkenberg.
53
Na poslední bodované, tedy desáté pozici krouží Adrian Sutil na Force Indii.
52
Lídr závodu Sebastian Vettel má na druhého Kimiho Räikkönena náskok přes 28 vteřin. Pokud se nestane nic mimořádného, tak už je zřejmě rozhodnuto jak o vítězi Velké ceny Indie, tak i o titulu mistra světa.
51
Poslední zastávku v boxech si odbyl Valtteri Bottas. Alonso se pokusil zaútočit na Daniela Ricciarda, ale případný předjížděcí manévr se zatím odkládá na neurčito.
50
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Räikkönen, 3. Rosberg, 4. Grosjean, 5. Massa.
48
Vypadá to, že korunovaci Sebastiana Vettela už nic a nikdo neodloží. Trojnásobný mistr světa momentálně vede závod, jeho nejbližší pronásledovatel Fernando Alonso je až čtrnáctý.
47
Připomeňme si, že ve Velké ceně Indie už nepokračují Van der Garde, Pic a Webber.
46
Incident mezi Gutiérrezem a Grosjeanem nebude nikterak trestán. Tak rozhodli sportovní komisaři, kteří si během tohoto závodu na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohou.
45
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Räikkönen, 3. Rosberg, 4. Grosjean, 5. Massa.
44
Mark Webber sice míří do boxů s úsměvem, ale jedná se spíš o ironický, až sarkastický výraz.
43
Pokud by aktuální pořadí platilo i na konci závodu, pak bychom už dnes poznali staronového mistra světa. Sebastian Vettel je totiž stále první.
42
Do boxů odbočil Adrian Sutil, nejrychlejší kolo závodu mezitím zajel Nico Rosberg, který aktuálně jede na třetí pozici.
41
Jezdcům bylo řečeno, že teď nebudou moct chvíli používat systém DRS.
40
Tak to už je opravdu pech! Marku Webberovi selhala převodovka a je již třetím jezdcem, který dnes neprojede cílem.
40
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Räikkönen, 4. Sutil, 5. Rosberg.
39
Svůj povinný pitstop absolvoval Daniel Ricciardo, který bude v příštím ročníku dělat týmového kolegu Sebastianu Vettelovi.
38
Ani jeden z pilotů Caterhamu dnes nespatří šachovnicový praporek, neboť předčasně končí také Charles Pic.
37
Kimi Räikkönen zapnul systém DRS a celkem bez problémů předjel Adriana Sutila. Mezitím se v boxech objevil Fernando Alonso.
37
Poslední bodovanou, tedy desátou příčku drží Sergio Pérez na McLarenu.
36
Na samotném chvostu startovního pole tradičně krouží jezdci Marussie a Caterhamu, v pořadí Chilton, Bianchi a Pic.
35
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Sutil, 4. Räikkönen, 5. Rosberg.
34
Hülkenberg s Bottasem jsou vyšetřováni sportovními komisaři za porušení limitu tratě.
33
Své mechaniky přijel pozdravit Mark Webber, role vedoucího závodníka tak opět připadla Sebastianu Vettelovi.
32
Romain Grosjean zaútočil na Felipeho Massu, Brazilec nekladl svému soupeři žádný odpor a Francouz tak získal pozici takřka gratis.
32
Z vedoucí pozice zamířil ke svým mechanikům Sebastian Vettel, jenž se na trať vrací na druhé příčce. Do čela se tak znovu posunul Mark Webber.
31
Do pitlane odbočili Alonso, Massa, Rosberg a Paul di Resta.
31
Incident mezi Gutiérrezem a Grosjeanem je právě vyšetřován sportovními komisaři. Grosjean si v týmovém rádiu stěžoval, že si Gutiérrez počínal při bránění své pozice proti pravidlům.
30
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Ricciardo, 4. Sutil, 5. Massa.
29
V pitlane se objevil dosud třetí Sergio Pérez.
29
Z prvního místa zamířil do boxů Mark Webber, který se na trať vrací na druhé pozici. Vedení v závodě tak převzal Sebastian Vettel!
28
Do boxů míří Nico Rosberg, jehož zastávka proběhla bez potíží.
27
Můžeme si připomenout, že v závodě už nepokračuje Giedo van der Garde. Stáj Caterham tak na dráze reprezentuje už jen Charles Pic.
26
Za této konstelace by se Sebastian Vettel stal počtvrté v řadě mistrem světa, neboť momentálně krouží na druhé příčce.
25
Průběžné pořadí: 1. Webber, 2. Vettel, 3. Pérez, 4. Ricciardo, 5. Sutil.
24
Stáj Toro Rosso v minulých dnech představila nového týmového parťáka Jeana-Erica Vergneho pro příští sezónu. Stane se jím devatenáctiletý Rus Daniil Kvjat, který tak nahradí Daniela Ricciarda, jenž zaujme místo po odstoupivším Marku Webberovi u Red Bullu.
23
Druhý Vettel nyní ztrácí na prvního Webbera přes jedenáct a půl sekundy, ovšem mladý Němec je známý tím, že se nevzdává za žádných okolností. Zřejmě nebude trvat dlouho a budeme svědky zajímavého souboje obou týmových kolegů o první pozici.
22
Fernando Alonso si vyšlápl na Estebana Gutiérreze, kterého po pěkném předjížděcím manévru nechal za sebou.
21
Na má slova pomalu dochází. Trojnásobný mistr světa se nyní prohnal kolem Sergia Péreze, probojoval se na druhé místo a teď si brousí zuby na svého týmového kolegu Marka Webbera.
20
Průběžné pořadí: 1. Webber, 2. Pérez, 3. Vettel, 4. Ricciardo, 5. Sutil.
19
Sebastian Vettel skutečně nechce ponechat nic náhodě, znovu ukrojil část ze ztráty na druhého Péreze a zřejmě nebude trvat dlouho a posune se do čela závodu.
18
Poslední bodovanou, tedy desátou pozici drží Nico Hülkenberg na Sauberu.
17
Gutiérrez si právě odpykal svou penalizaci. Sebastian Vettel nadále akceleruje, zajíždí jedno nejrychlejší kolo za druhým a stíhá vedoucí duo Webber – Pérez.
16
Esteban Gutiérrez dostal za ulitý start penalizaci v podobě průjezdu boxy.
15
Průběžné pořadí: 1. Webber, 2. Pérez, 3. Vettel, 4. Ricciardo, 5. Sutil.
14
Povinný pitstop absolvoval Romain Grosjean, ještě předtím však nejrychlejší kolo zajel Sebastian Vettel.
13
Esteban Gutiérrez je aktuálně vyšetřován sportovními komisaři za to, že ulil start.
12
Stáj Williams se v posledních dnech musela pořádně praštit přes kapsu, neboť musela podruhé zaplatit pokutu 60 tisíc eur za to, že v pátečním tréninku upadla z monopostu Pastora Maldonada matice.
11
Sebastian Vettel ještě před chvílí jel na patnáctém místě, momentálně mu ale patří už pátá pozice, která by mu stačila k zisku čtvrtého titulu mistra světa v řadě.
10
Průběžné pořadí: 1. Webber, 2. Pérez, 3. Ricciardo, 4. Grosjean, 5. Sutil.
9
Z prvního místa zajel do boxů Felipe Massa, stejný krok zvolil i Lewis Hamilton. Štafetu nejrychlejšího kola závodu mezitím převzal Mark Webber, který se zároveň posunul do čela.
8
Jean-Eric Vergne na Toro Rosso si vyšlápl na Jensona Buttona, kterého celkem bez problémů předjel.
8
Se svým Mercedesem odbočil do pitlane Nico Rosberg, kterého napodobil rovněž Kimi Räikkönen. Oba tak kvůli povinné zastávce opustili bodovanou desítku.
7
Své mechaniky přijel pozdravit Jenson Button, jemuž činovníci týmu vyměnili pneumatiky. Pitstop britského jezdce se obešel bez komplikací.
6
Do boxů zajeli i Hülkenberg s Bianchim. Sebastian Vettel, který má svou první zastávku za sebou, jede aktuálně patnáctý.
5
Průběžné pořadí: 1. Massa, 2. Rosberg, 3. Hamilton, 4. Hülkenberg, 5. Webber.
4
Ze závodu mezitím odstoupil Van der Garde, který také doplatil na srážku hned po startu.
3
Jezdci dostali informaci, že od tohoto momentu mohou používat systém DRS. Nejrychlejší kolo závodu mezitím zajel Felipe Massa.
3
Ke svým mechanikům zajel i Sebastian Vettel, jehož následoval Fernando Alonso, jemuž bylo nasazeno nové přední přítlačné křídlo.
2
V boxech se jako první objevil Paul di Resta, který po startu utržil také nějakou tu ránu. Do pitlane zamířil i Jean-Eric Vergne.
1
Sebastian Vettel udržel po startu první místo, ovšem na záda mu dýchají oba Mercedesy. Jenomže dobrý start měl i Felipe Massa, který nechal za sebou právě Rosberga s Hamiltonem a probojoval se na druhou příčku. Alonso ťukl do jednoho ze svých soupeřů a přišel o přední přítlačné křídlo.
Závod právě odstartoval.
Piloti se pomalu seřazují na startovním roštu a Velká cena Indie tak bude za malou chvíli odstartována.
Jezdci právě vyrazili do zaváděcího kola.
Sebastian Vettel mohl už v Japonsku slavit zisk čtvrtého titulu mistra světa v řadě, ale v Suzuce byl proti Fernando Alonso. Mladý Němec tak může být korunován právě dnes, k obhajobě prvenství mu stačí dojet nejhůř na páté pozici a nemusí se ani ohlížet na výsledky jiných soupeřů. V případě, že by Vettel ve Velké ceně Indie nezískal ani bod, musel by Fernando Alonso skončit nejhůř druhý, aby znovu odložil mistrovské oslavy svého soka.
Trať


Okruh Buddh měří 5 125 metrů a závod je vypsán na 60 kol. Traťový rekord tu drží Sebastian Vettel, ten zároveň tady obhajuje loňské prvenství.


První Velká cena se na této trati jela v roce 2011.

Kvalifikace


Celá kvalifikace se pak obešla bez nehod a dalších incidentů. Z první části nepostoupili Grosjean, Maldonado, Bianchi, Van der Garde, Pic a Chilton.


Před branami třetího dílu "kvaldy" pak zůstali Ricciardo, Di Resta, Sutil, Vergne, Bottas a Gutiérrez.


Pole position si na okruhu Buddh vyjel Sebastian Vettel, jehož v první řadě doplní Nico Rosberg. Druhou řadu zaplní Lewis Hamilton a Mark Webber.

Tréninky


V prvním tréninku měl Fernando Alonso nějaké potíže s převodovkou, a proto se propadl ve výsledkové listině dozadu. Nejrychlejší čas zajel Vettel, následován Webberem a Rosbergem.


V prostředním tréninku dal o sobě vědět Maldonado, jemuž za jízdy ulétla matice předního kola. Nejlepší byl opět Vettel, který za sebou nechal Webbera a Grosjeana.


Před poslední tréninkovou jednotkou nastaly komplikace, trať totiž byla pokrytá mlhou a start třetího tréninku tak byl odložen o dvacet minut. V jeho průběhu pak navíc jeden z jezdců Sauberu přejel mechanikovi nohu, ale člen této stáje je podle posledních zpráv v pořádku. Vettel opět nenašel konkurenci, druhý dojel Webber, třetí Alonso.

Příjemné nedělní dopoledne při sledování textového online přenosu z 16. závodu letošní sezóny MS vozů formule 1, Velké ceny Indie. Na prvním místě v průběžném pořadí šampionátu jezdců je stále Sebastian Vettel se ziskem 297 bodů, druhý Fernando Alonso na něj ztrácí 90 bodů a jen souhra zvláštních okolností může Vettela připravit o čtvrtý titul mistra světa v řadě. Třetí je Kimi Räikkönen. Mezi konstruktéry neohroženě kraluje stáj Red Bull (445 bodů), druhé je Ferrari (297) a třetí Mercedes (287).
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 10:30.
Články odjinud