Formule 1 - Kvalifikace VC Abú Dhabí -  ONLINE PŘENOS -  28. listopadu 2015   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Abú Dhabí

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat online přenos z posledního závodu letošní sezony. Hezký zbytek soboty.
Je za námi hodně dramatická kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí, kterou pro sebe uzmul nakonec Nico Rosberg. Úřadující vicemistr světa musel dohánět ztrátu na Lewise Hamiltona, který se na chvíli ocitl na prvním místě, ale v posledním kole byl Němec o téměř čtyři desetiny rychlejší a pole position tak patří jemu. Druhou řadu zaplní Kimi Räikkönen a Sergio Pérez.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Räikkönen, 4. Pérez, 5. Ricciardo, 6. Bottas, 7. Hülkenberg, 8. Massa, 9. Kvjat, 10. Sainz, 11. Verstappen, 12. Button, 13. Maldonado, 14. Nasr, 15. Grosjean, 16. Vettel, 17. Alonso, 18. Ericsson, 19. Stevens, 20. Merhi.
Konec kvalifikace.
0:00
Nico Rosberg na to v posledním kole pořádně šlápnul, zaznamenal čas 1:40.237 a porazil Lewise Hamiltona o čtyři desetiny! Pole position tak patří Nicu Rosbergovi.
0:00
Lewis Hamilton právě proťal cílovou pásku a je rychlejší o 124 tisícin než Nico Rosberg! Nicméně vicemistr světa je stále na trati a má vše ve svých rukou!
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola!
1:50
Nad okruhem Yas Marina už dávno slunce zapadlo a ke slovu se tak dostalo umělé osvětlení.
3:26
Jako první opustil pit lane Daniel Ricciardo, po něm se na trať vracejí i další jezdci a samotný závěr této kvalifikace je tu!
4:42
Na trati teď panuje naprostý klid před závěrečnou bouří. Všichni závodníci jsou momentálně u svých mechaniků a před námi je tak samotný závěr poslední kvalifikace v letošní sezoně.
6:07
Sergio Pérez odbočil do pit lane, ale dá se předpokládat, že jej v závěru kvalifikace ještě na dráze uvidíme.
7:24
Moje predikce se skutečně naplnila. Nejprve se před Péreze dostal Lewis Hamitlon, ale o čtvrt sekundy byl rychlejší Nico Rosberg a právě jemu patří první pozice.
8:16
Sergio Pérez zajel čas 1:41.184 a momentálně se usadil na prvním místě. Jakmile ale zaznamenají svůj čas i oba piloti Mercedesu, bude se pořadí na čele opět měnit.
10:34
Ani Felipe Massa nelenil, na nic dlouho nečekal a i on se zapojil do bojů o pole position.
11:05
Mezi prvními vyrazil na trať Daniil Kvjat, jehož o chvíli později napodobil Kimi Räikkönen.
12:00
Třetí část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Mezi desítku nejrychlejších nepostoupili Verstappen, Button, Maldonado, Nasr a Grosjean.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:43
Romain Grosjean sice bojoval, ale nakonec jej zradila technika a Francouz tak odstavil vůz vedle trati.
1:16
Na dráhu už konečně vyjel také Romain Grosjean, který bude mít jen jeden pokus na to, aby se probojoval do třetí části.
2:20
Za současné konstelace by nepostoupili Grosjean, který dosud nevyjel z garáže, Sainz, Button, Maldonado, Nasr.
3:44
Na trať se ale vrací Massa s Bottasem, kteří tak nenechají svého soupeře ve štychu.
4:35
Kimi Räikkönen je na trati zcela osamocen a bojuje doslova jako sám voják v poli.
5:47
Téměř všichni jezdci se momentálně nachází v garáži, výjimku tvoří Maldonado s Räikkönenem.
6:45
Do boxů zamířili také Lewis Hamilton a Nico Rosberg, kteří své účinkování ve druhém segmentu dost možná ukončili. Na desátou, tedy poslední postupovou příčku mají k dobru dvě vteřiny.
7:55
Do druhé části kvalifikace dosud nezasáhl Kimi Räikkönen, který se zřejmě spolehne pouze na jedno zajeté kolo.
8:53
Felipe Massa se mezitím propadl až na šestou pozici a posléze se rozhodl pro krátký odpočinek v boxech.
10:19
Lewis Hamilton ale překonal Felipeho Massu o dobré dvě vteřiny. Na druhou pozici se mezitím vměstnal Nico Rosberg.
11:09
Felipe Massa zaknihoval čas 1:42.362 a provizorně se dostal na první místo. Poté si ale udělal výlet mimo trať a pro další kolo přišel o drahocenné vteřinky.
12:35
Felipe Massa zahájil své první měřené kolo v prostředním segmentu kvalifikace. Podle televizní grafiky jede rychlostí kolem 330 km/h.
13:47
Na trať vyjíždí Nico Rosberg, který se o pole position popere pravděpodobně opět se svým stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem.
15:00
Druhá fáze kvalifikace právě začala.
0:00
Do druhé části kvalifikace neprošli Vettel, Alonso, Ercisson, Stevens a Merhi. Alonsa navíc v závěru postihl defekt levé zadní pneumatiky.
0:00
Jenson Button na poslední chvíli zabral a velice slušným časem poskočil na deváté místo! Zato Sebastian Vettel nepředvedl bůhvíjaký výkon a je prvním nepostupujícím!
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:43
Marcus Ericsson hlásil do týmového rádia, že má nějaký problém. Švédského jezdce ve službách Sauberu tak ve druhé části neuvidíme.
2:12
Nakonec jak Kvjat, tak i oba piloti Manoru ještě vyrazili na trať, ale jediným, kdo se dokázal zlepšit, byl mladý Rus.
3:25
Nico Hülkenberg demonstruje dobrou formu Force Indie v Abú Dhabí, na vedoucího Hamiltona ztratil vteřinu a zaujal třetí pozici.
5:10
Na nepostupových příčkách se aktuálně nachází Kvjat, Button, Ericsson, Stevens a Merhi.
6:55
Ani piloti Manoru Marussia se momentálně neúčastní dění na trati. Faktem je, že oba ztrácí na postup přes čtyři vteřiny, a tak je pravděpodobné, že první segment "odpískali".
7:02
Oba jezdci Mercedesu jsou v boxech a možná, že do zbytku první části kvalifikace už nezasáhnou. Naopak překvapivý je menší "black out" Daniila Kvjata, který by místo relaxu u mechaniků potřeboval bojovat na trati o co nejlepší čas.
8:02
Jenson Button sice jel rychle, ovšem na lepší než šestnácté místo to nestačí. Brit během svého měřeného kola lehce chyboval a i to jej možná stálo lepší pozici.
9:21
Valtteri Bottas ale zajel slušný čas a z nepostupových vod se vyšvihl až na sedmou příčku. Černého Petra tak prozatím vyfasoval Felipe Nasr.
10:15
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace neprošli Ercisson, Stevens, Merhi a Bottas.
11:17
Lewis Hamilton se rozhodl pro krátký odpočinek v garáži. Stejný krok podnikli i Räikkönen, Verstappen a Sainz.
12:36
Nico Rosberg svého týmového partnera nedokázal porazit, neboť byl o 137 tisícin pomalejší.
13:19
Lewis Hamilton ale nenechal nikoho na pochybách a díky tomu, že byl rychlejší o téměř 2,5 sekundy než Ricciardo, uzmul první pozici pro sebe.
14:24
Nico Rosberg zajel v prvním sektoru nejlepší čas, ale na provizorní první místo se časem 1:43.401 vyhoupl Daniel Ricciardo.
16:00
Zmíněný Daniel Ricciardo právě zahájil své první měřené kolo, ale na trati krouží i další jezdci.
17:50
Daniel Ricciardo byl na kvalifikaci tak natěšený, že poměrně divoce vyjel z boxů a měl co dělat, aby svůj vůz ukočíroval a nenarazil do zdi.
18:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
TRÉNINKY


První trénink proběhl celkem v klidu. Jen Jolyon Palmer se dostal do hodin a kvůli potížím s hydraulikou přišel o většinu tréninku. Nejlepší čas zajel Lewis Hamilton, který za sebou nechal Nica Rosberga a Kimiho Räikkönena.


Ve druhém tréninku se s technickými problémy potýkal Carlos Sainz a Sergiu Pérezovi se přehřály zadní brzdy. Mexičan ale stihl zajet takový čas, který mu zaručil třetí místo. Ještě rychlejší než on ale byli oba piloti Mercedesu, kteří si tentokrát pořadí mezi sebou vyměnili.


Třetí trénink ovládl Nico Rosberg, který porazil svého týmového kolegu Lewise Hamiltona o víc než čtvrt sekundy. Třetí dojel Sebastian Vettel.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na poslední závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Abú Dhabí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud