Kvalifikace VC Španělska | ONLINE | 13.5.2017 14:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Španělska -  ONLINE PŘENOS -  13. května 2017   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Španělska

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se moc hezky a užijte si zbytek soboty.
Je za námi kvalifikace na Velkou cenu Španělska, kterou opanoval Lewis Hamilton, jenž si připsal 64. vítězství v kvalifikaci v kariéře. Jedno pole position mu chybí na vyrovnání Ayrtona Senny. Druhý nakonec dojel Sebastian Vettel, jemuž vyšlo poslední kolo, díky kterému odsunul na třetí pozici Valtteriho Bottase. Finského jezdce doplní ve druhé řadě Kimi Räikkönen. Třetí řada patří Red Bullu v pořadí Max Verstappen, Daniel Ricciardo. Příjemným překvapením je sedmá pozice Fernanda Alonsa.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Španělska: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Bottas, 4. Räikkönen, 5. Verstappen, 6. Ricciardo, 7. Alonso, 8. Pérez, 9. Massa, 10. Ocon, 11. Magnussen, 12. Sainz, 13. Hülkenberg, 14. Grosjean, 15. Wehrlein, 16. Ericsson, 17. Palmer, 18. Stroll, 19. Vandoorne, 20. Kvjat.
Konec kvalifikace.
0:00
Valtteri Bottas se v posledním kole nezlepšil a zůstal na druhém místě. Lepší čas nezajel ani Lewis Hamilton, ale Brit zůstává první! Sebastian Vettel měl rozjeté hodně dobré kolo a nakonec přeskočil Valtteriho Bottase na druhém místě! Kimi Räikkönen se dopředu neposunul a zůstal čtvrtý.
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola!
1:17
Jezdci mají před sebou poslední pokusy, boj o pole position vrcholí!
2:14
Lewis Hamilton si zatím drží první místo před Valtterim Bottasem a Kimim Räikkönenem. Čtvrý je Sebastian Vettel.
3:26
K radosti španělských fanoušků opustil boxy Fernando Alonso, který se pokusí o zázrak v podobě boje o pole position. Pokud z auta vymáčkne maximum, mohl by teoreticky zasáhnout do hegemonie Ferrari a Mercedesu.
4:30
Jezdcům se prozatím na trať nechce, ale za malý moment se všichni vrátí do jámy lvové.
5:07
Španělské publikum teď musí být trochu zklamané, protože Fernando Alonso jim v poslední části zatím nic nepředvedl. Domácí pilot tak nechá vše na poslední chvíli.
6:57
Vedoucí čtveřice zamířila do boxů, ale ve zbytku kvalifikace se určitě ještě na trati objeví. Na dráze momentálně není vůbec nikdo, protože kvartet ve složení Ocon, Massa, Pérez, Alonso dosud neopustil garáž.
7:34
Valtteri Bottas se sice na chvíli usadil na čele, ale z něj jej vzápětí sesadil Lewis Hamilton, který byl rychlejší o 241 tisícin. Třetí je zatím Kimi Räikkönen a čtvrtý Sebastian Vettel.
8:44
Valtteri Bottas má rozjeté slibné kolo, za ním ale krouží Lewis Hamilton a oba piloti Ferrari. Bottas ale bude prvním, kdo projede cílem.
9:25
V garážích zatím zůstávají Ocon, Massa, Pérez a Alonso. Uvidíme, co v závěrečném dějství předvede Fernando Alonso, protože vzhledem k současné situaci stáje McLaren je už samotný postup mezi desítku nejrychlejších velký úspěch.
10:14
Na dráze je také Kimi Räikkönen a Valtteri Bottas. Právě mezi tímto kvartetem se pravděpodobně rozhodne o držiteli pole position.
11:00
Minutu se nikomu na trať nechtělo, až k odjezdu zaveleli Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Tyto dva světové šampiony budou záhy následovat i další borci.
12:00
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00
Do závěrečného kvalifikačního segmentu nepostoupili Magnussen, Sainz, Hülkenberg, Grosjean, Wehrlein. To znamená, že miláček španělského publika Fernando Alonso bude bojovat až do konce!
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:57
Za současné konstelace by mezi desítku nejrychlejších neprošli Alonso, Grosjean, Massa, Peréz, Wehrlein.
2:37
Lewis Hamilton opustil svůj monopost a je tedy jisté, že se ve zbytku druhé fáze kvalifikace na dráze už neobjeví. Vypadá to, že nevyjedou ani Vettel, Bottas a Räikkönen.
3:08
Jako první opustil své mechaniky Nico Hülkenberg, jehož následoval Fernando Alonso, který bude chtít zcela jistě potěšit své fanoušky.
4:44
Jezdcům se tedy zpět na dráhu moc nechce. Všichni, kteří budou skutečně bojovat o postup, nechají všechno na poslední dva pokusy.
5:21
Nakonec i Magnussen s Wehrleinem odbočili do pit lane a na trati tak panuje naprostý klid. Po krátké přestávce bude pokračovat boj o postup do závěrečného kvalifikačního segmentu.
6:14
Piloti teď hromadně zajeli do garáží, na trati zůstali akorát Magnussen a Wehrlein.
7:35
Momentálně by do třetí části kvalifikace nepostoupili Grosjean, Massa, Hülkenberg, Pérez a Wehrlein. Poslední postupovou pozici drží Fernando Alonso.
8:58
Sebastianu Vettelovi to vyšlo. Na prvního Lewise Hamiltona ztratil 85 tisícin, čili byl ještě o pět tisícin rychlejší než Valtteri Bottas, a jde na druhé místo!
9:02
Všichni tři jmenovaní, tedy Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen zajeli do boxů. Zato Sebastian Vettel se pokusí dohnat toto trio.
10:10
Na druhé místo se vyhoupl Valtteri Bottas, který má na vedoucího Lewise Hamiltona manko 90 tisícin. Kimi Räikkönen tedy spadl na třetí příčku.
11:44
Na trať zatím nevyrazili Grosjean, Magnussen a Wehrlein. Tento trojlístek bude mít plné ruce práce, aby se ho týkala účast v poslední kvalifikační fázi.
12:05
Lewis Hamilton se znovu usadil na čele časem 1:20.210, druhý Kimi Räikkönen na něj ztratil čtyři desetiny sekundy. Na třetí místo se zařadil Valtteri Bottas.
13:01
Valtteri Bottas udělal menší chybu, když probrzdil do zatáčky a dvěma koly vyjel mimo trať. Toto zaváhání s největší pravděpodobností nebude finského jezdce mrzet, protože má další pokusy.
14:05
Jedním z nich je Kimi Räikkönen a na dráze krouží také Lewis Hamilton. Ani jeden ze zmíněných pilotů by neměl mít problémy probojovat se do závěrečného kvalifikačního dějství.
14:34
Jako první opustil své mechaniky Valtteri Bottas, jehož budou vzápětí následovat další jezdci.
15:00
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00
Do druhé části kvalifikace nepostupují Ericsson, Palmer, Stroll, Vandoorne, Kvjat.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:12
Teď už je jasné, že Lewis Hamilton ve zbytku první části kvalifikace na trať nevyjede, stejně jako Kimi Räikkönen. Oba zajeli natolik dobrý čas, že už se dále snažit nemusí.
2:08
Za současné konstelace by do další kvalifikační fáze nepostoupili Ericsson, Vandoorne, Stroll, Palmer a Kvjat.
3:21
Kimi Räikkönen zareagoval tím nejlepším možným způsobem, protože byl o dvě desetiny rychlejší než Sebastian Vettel a poskočil tak na druhou příčku.
4:33
Sebastian Vettel zajel hodně dobrý čas a zařadil se na druhé místo za Lewise Hamiltona. Kterak odpoví Kimi Räikkönen?
5:44
Čas Lewise Hamiltona by ale měl stačit na postup, takže je dost možné, že se v první fázi na trati už neobjeví. Ale ještě si raději počkejme.
6:24
Sebastian Vettel odjel z boxů a pokusí se nahnat zatím vedoucího Lewise Hamiltona, který je stále v garáži. Uvidíme, zda trojnásobný světový šampion ještě vyjede ven.
7:51
Domácí pilot Fernando Alonso je aktuálně na 12. místě a za této konstelace by tedy postoupil do dalšího dějství. Jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne je na poslední postupové pozici.
8:05
V současné chvíli by do druhé fáze kvalifikace neprošli Grosjean, Stroll, Palmer, Magnussen a Kvjat.
9:35
Měřený čas dosud nezajeli Sergio Pérez a Jolyon Palmer. Na vedoucí pozici se mezitím usadil Lewis Hamilton před Sebastianem Vettelem a Valtterim Bottasem. Všichni tři jsou momentálně u svých mechaniků.
10:02
Na okruh v Barceloně má hodně dobré vzpomínky Max Verstappen, který zde vloni zvítězil a stal se nejmladším vítězem závodu v historii. Před rokem také těžil z nehody mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem.
11:15
Na dráze už krouží také Felipe Massa, na kterého se po minulém závodě v Rusku zlobil Sebastian Vettel, protože Brazilec zpomalil čtyřnásobného mistra světa v honbě za Valtterim Bottasem, který vedl závod a nakonec jej vyhrál.
12:54
Sebastian Vettel se po krátkém intermezzu vrátil na trať a vypadá to, že bude bez problémů pokračovat v kvalifikaci. Jediným závodníkem, který dosud nevyjel z boxů, je Jolyon Palmer.
13:17
Další a další jezdci postupně opouští boxy. Mezi nimi také Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Právě tito dva spolu s piloty Ferrari budou opět nejžhavějšími kandidáty na zisk pole position.
14:30
Sebastian Vettel nejprve do týmového rádia pochválil své mechaniky za to, že dokázali opravit jeho vůz, na němž se vyskytly problémy během prvního a třetího tréninku. Vettel však vyjádřil kompliment poněkud předčasně, protože hned vzápětí dostal zprávu, aby zajel do boxů a auto zastavil.
15:47
Nejen fanoušci McLarenu jsou určitě zvědavi, jak si před domácím publikem povede Fernando Alonso. Dvojnásobnému mistru světa vypovědělo auto službu hned v prvním tréninku a frustrovaný Alonso posléze odešel do hotelu zahrát si tenis.
16:10
Miláček španělského publika Fernando Alonso už usedl do svého monopostu a co nevidět se objeví na dráze. Na trati už jsou také Ocon, Grosjean, Ericsson, Wehlrein, Pérez či Magnussen.
17:35
Mezi prvními jezdci, kteří se vydali na trať, jsou Stoffel Vandoorne a Sebastian Vettel. Za malou chvíli tam vyjede i Fernando Alonso.
18:00
První část kvalifikace právě začala.
Ještě než začne samotná kvalifikace, dovolím si menší historickou vsuvku. Dnes je to přesně na den 67 let, co se uskutečnil první závod vozů formule 1. 13. května 1950 se na okruhu Silverstone odjela Velká cena Velké Británie coby první GP v historii.
TRÉNINKY


První trénink byl v režii Mercedesu. Na okruhu poblíž Barcelony byl v pátek dopoledne nejrychlejší Lewis Hamilton (1:21.521), druhý Valtteri Bottas zaostal o 29 tisícin a třetí Kimi Räikkönen ztratil téměř vteřinu. Smůla stále provází Fernanda Alonsa a celý tým McLaren. Miláček španělského publika skončil v prvním tréninku předčasně, neboť jej zradil motor. Sebastian Vettel měl problémy s převodovkou a technické potíže postihly také Kevina Magnussena.


Čelo výsledkové listiny bylo po druhém tréninku totožné jako po prvním. Nejlepší čas zaknihoval znovu Lewis Hamilton (1:20.802), druhý Valtteri Bottas nabral manko 90 tisícin a třetí dojel Kimi Räikkönen se ztrátou 310 tisícin. Fin se navíc musel vypořádat s problémy s pohonnou jednotkou, které se objevily také na voze Fernanda Alonsa. O krátké přerušení se postaral Carlos Sainz, z jehož monopostu zůstaly na trati ležet úlomky.


Hegemonie Mercedesu byla narušena až ve třetím tréninku, který pro sebe uzmul Kimi Räikkönen časem 1:20.214. S odstupem 242 tisícin dojel druhý Sebastian Vettel a Lewis Hamilton, který ovládl úvodní dva tréninky, skončil třetí s mankem 381 tisícin. Ještě před startem třetího tréninku měl potíže Valtteri Bottas, jemuž byla kvůli problémům s elektronikou rozebrána pohonná jednotka, přičemž mu byl nakonec nasazen nový motor.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na pátý závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Španělska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud