Silniční motocykly - Velká cena Andalusie - MotoE -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2020   10:05

Velká cena Andalusie - MotoE

To už je z kategorie elektromotorek vše. Nyní se již budeme věnovat třem hlavním třídám.

16. Jakub Kornfeil (CZE/Energica) – 4 body
Jezdci třídy MotoE nám tentokrát nabídli zajímavý závod. Na čele se padalo a také předjíždělo. Nejlépe ze všeho vyšel Švýcar Dominique Aegerter, který se vyhnul problémům a po střetu Ferrariho s Granadem zůstal na čele s bezpečným náskokem. Druhý skončil Jordi Torres a na pódiu stane také Mattia Casadei. Jakub Kornfeil získal své první body v této kategorii za dvanácté místo.
Konec závodu.
Cíl'
Jakub Kornfeil skončil na dvanáctém místě. Souboj s ním vyhrála Španělka Herrerová.
Cíl'
Dominique Aegerter bezpečně vítězí! Druhý dojíždí Jorge Torres a třetí Mattia Casadei. Čtvrtý nakonec dojel Alex De Angelis, jenž v závěru předjel Canepu.
6'
Jakub Kornfeil bojuje s Marií Herrerovou o jedenácté místo. Už několikrát si pozici vyměnili, teď je vpředu český závodník.
6'
Poslední kolo. Na druhé místo se po odstoupení Ferrariho a Granada posunul Jordi Torres, třetí Mattia Casadei. O pódium bojuje také Niccolò Canepa.
5'
Matteo Ferrari trefil Erica Granada a oba jezdci padají! Pro vítězství si tak jede Dominique Aegerter, který už má bezpečný náskok.
4'
Eric Granado předjel Mattiu Casadeie a posunul se na druhou pozici. Jakub Kornfeil se dostal před Mariu Herrerovou a je čtrnáctý.
4'
Pořadí: Aegerter, Casadei, Granado, Ferrari, Torres, Canepa...
4'
Alejandro Medina padá! Motocykl zahodil z pátého místa.
3'
Zpátky na čele je Dominique Aegerter. Medina klesl až na čtvrtou pozici. Před něho se dostali i Casadei a Ferrari.
2'
Hodně se propadl Němec Lukas Tulovic, který startoval ze třetího místa. Ten je nyní až devátý.
2'
Jakub Kornfeil momentálně jede na čtrnáctém místě. To znamená, že by bodoval.
2'
Do čela se dostal Alejandro Medina, který startoval až ze šestého místa! Druhý je Dominique Aegerter a třetí Matteo Ferrari.
1'
Pád dvou jezdců! Na zemi se ocitli Alessandro Zaccone a Tommaso Marcon! Problémy měl také Xavier Simeón, který se incidentem zmíněné dvojice zdržel a jede na posledním patnáctém místě.
1'
A jedeme! Na čele zůstal Dominique Aegerter a druhý je nadále Matteo Ferrari.
Závod právě odstartoval.
Závod třídy MotoE se pojede na šest kol.
Okruh – Circuito de Jerez:
Velmi populární okruh v Jerezu byl vybudován v roce 1986 a o rok později už hostil závody Mistrovství světa silničních motocyklů. V minulosti byl Jerez i dějištěm závodů Formule 1 a dodnes je týmy hojně využíván k testování. Trať je dlouhá 4,4 km a disponuje pěti levotočivými zatáčkami a osmi pravotočivými. Kromě toho se závodníci musejí vypořádat se zajímavými technickými pasážemi.
Vítám tu všechny příznivce rychlých jednostopých strojů! Po týdnu se účastníci MS silničních motocyklů scházejí na stejném místě a stejném okruhu v Jerezu, mění se jen název. Místo španělské Velké ceny totiž tentokrát budeme sledovat Velkou cenu Andalusie, což je název Autonomního společenství, do něhož Jerez spadá. I tentokrát budou na známé trati závodit i jezdci třídy MotoE i s Jakubem Kornfeilem ve startovním poli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 10:05.