Silniční motocykly - Velká cena Francie - Moto2 -  ONLINE PŘENOS -  15. května 2022   12:30

26. Filip Salač (CZE/Kalex) – 5 body
Lídr šampionátu Celestino Vietti skončil po chybě, která ho v té chvíli poslala až na šestnácté místo, nakonec osmý.
Ve třídě Moto2 v Le Mans triumfoval Augusto Fernández. Ten se po startu dostal na druhé místo a společně s týmovým kolegou Pedrem Acostou ujeli zbytku pole. Acosta však později spadl a Fernández tak zůstal na čele zcela osamocen. Nabídnuté šance využil a s přehledem zvítězil. Druhý dojel Arón Canet, který se v závěrečných kolech odpoutal od dvojice Somkiat Chantra – Cameron Beaubier. Zde se radoval prvně jmenovaný jezdec z Thajska, který bere body za třetí místo. Filip Salač uzavřel bodovanou patnáctku, do které se vešel potřetí v tomto roce.
Konec závodu.
Cíl'
Filip Salač dojíždí patnáctý a do tabulky šampionátu tak získá bod.
Cíl'
Augusto Fernández si připisuje první vítězství v sezóně! Druhý Arón Canet a třetí nakonec Somkiat Chantra. Cameron Beaubier ho už předjet nestačil.
25'
Teď už ano! Vyšlo to v nájezdu do posledního kola. Cameron Beaubier se ještě bude snažit, premiérové stupně vítězů jsou velkým lákadlem.
24'
Somkiat Chantra už naznačoval útok, zatím ještě neuspěl.
24'
Už jsme v předposledním kole. Vypadá to, že o prvních dvou místech je rozhodnuto. O třetí ještě budou bojovat Beaubier s Chantrou.
23'
Chyba Beaubiera! Ten byl dlouhý a Arón Canet tak získal náskok! Somkiat Chantra navíc těsně za americkým jezdcem.
23'
Největším dramatem je teď souboj o druhé místo. Cameron Beaubier dotírá na Aróna Caneta. A pozor, Somkiat Chantra ještě zabojoval a není daleko za těmito dvěma borci.
22'
Augusto Fernández už zvolnil a poklidnou jízdnou si kontroluje vedení. Pokud neudělá fatální chybu, nebo ho nezradí technika, tak zvítězí.
21'
Filip Salač konečně předjel pomalejšího Corsiho a je patnáctý! Na čtrnáctého Boa Bendsneydera ztrácí něco přes sekundu.
21'
Vypadá to, že Somkiat Chantra se po nedávné chybě už na dvojici Canet – Beaubier nedotáhne. Ti tedy svádějí souboj o druhé místo.
20'
Po pádu Barryho Baltuse se posouvá Filip Salač na šestnácté místo. Bodovaná patnáctá pozice je na dosah.
20'
Pořadí: Fernández, Canet, Beaubier, Chantra, Ogura, Schrötter...
20'
Celestino Vietti se dostal alespoň na třinácté místo. To jsou tři body. Filip Salač stále sedmnáctý, hodně ale tlačí na Simoneho Corsiho.
19'
Velkou chybu udělal Somkiat Chantra! Ten byl dlouhý a pustil před sebe Caneta i Beaubiera.
19'
Pokračuje skvělá jízda Augusta Fernándeze. Jeho náskok na druhého Somkiata Chantru činí už 7,8 sekundy.
18'
Canet ale bojuje! Předjel Beaubiera a je zase na pomyslném pódiu.
17'
O druhé až čtvrté místo tedy bojuje zajímavá trojička. Jsou tam Chantra, Beaubier a Canet. Toho ale možná limitují potíže se zraněnou rukou.
16'
Somkiat Chantra se nejprve dostal před Beaubiera a teď i před Aróna Caneta! Toho navíc rozhodil, čehož využil právě Beaubier. Canet tak klesl ze druhé pozice na čtvrtou!
15'
Sedmnáctý Filip Salač má před sebou Celestina Viettiho. Ten potřebuje rozjet stíhačku, aby pobral pár bodů.
14'
Vede tedy Augusto Fernández, druhý Arón Canet. Na třetí místo se po pádech soupeřů posunul Cameron Beaubier, který dosud nikdy nebyl na stupních vítězů. Následují Chantra, Schrötter a Ogura.
13'
Pád postihl i Marcose Ramíreze, který zatím pokračuje. Filip Salač sedmnáctý.
12'
Spadl také Gabriel Rodrigo. Problémy měl i lídr šampionátu Celestino Vietti. Ten vyjel daleko do kačírku a vypadl z bodovaných pozic.
11'
Sportovní tragédie pro Pedra Acostu, který z prvního místa spadl! Do čela se tak dostává Augusto Fernández, který má navíc obrovský náskok.
10'
Augusto Fernández následuje vedoucího Acostu zhruba z půl sekundovou ztrátou. To v Moto2 mnoho neznamená. Záležet jistě bude také na opotřebení gum u obou jezdců.
9'
Alonso López zvedl po incidentu s Arenasem motocykl a dovezl ho alespoň do boxů. Pokračovat ale nebude.
9'
Stejně byl potrestán také Filip Salač. Ten je dvacátý a bohužel se zase propadne.
8'
Průjezdem dlouhým kolem byl potrestán momentálně třináctý Bo Bendsneyder. Ten porušoval traťové limity.
8'
Vedoucí duo má opravdu výborné tempo. Třetí Arón Canet ztrácí už více než pět sekund.
7'
Zmíněný pád bude řešit vedení závodu po jeho skončení. Viníkem situace byl zjevně Arenas. Tam by hrozil třeba long lap penalty pro další závod.
6'
Velká smůla pro Alonsa Lópeze! Ten si vedl výborně, byl čtvrtý, ovšem nyní chtěl na jeho pozici útočit Albert Arenas, což skončilo pádem obou jezdců.
6'
Pedro Acosta měl drobné problémy na výjezdu do cílové rovinky a Augusto Fernández toho využil, když se na svého týmového kolegu přitáhl.
5'
Arón Canet se už dostal před Alonsa Lópeze. Je tedy třetí.
5'
Spadl Jake Dixon, který tak cíl závodu neuvidí.
4'
Arón Canet je už čtvrtý a nyní dotírá na třetího Lópeze.
4'
Třetí Alonso López ztrácí na druhého Fernándeze už 1,8 sekundy. Vedoucí duo od týmu Ajo nadále ujíždí.
3'
Pořadí: Acosta, Fernández, López, Arenas, Canet, Ramírez...
3'
Ve stejné zatáčce upadli Fermín Aldeguer a Tony Arbolino. Uvidíme, zda se ještě pokusí pokračovat.
2'
Filip Salač nezačal moc dobře, je až 25. Vedoucí duo Acosta – Fernández začíná ostatním ujíždět. Třetí už López, který na ně ztrácí přes sekundu.
1'
Alonso López, který u Boscoscura vystřídal Romana Fenatiho, je na čtvrtém místě! Svůj první závod v barvách nového týmu tak začal výborně.
1'
Niccolò Antonelli hned v úvodu spadl.
1'
Pedro Acosta dokonale využil start u pole position a vede. Na druhé místo se prodral jeho kolega Augusto Fernández.
Závod právě odstartoval.
Blíží se start závodu třídy Moto2. Premiérovou pole position si vyjel nováček Pedro Acosta. Filip Salač odjede z 22. místa.
Start závodu Moto2 se o 10 minut posunul kvůli natažení programu třídy Moto3. Tam totiž musel být závod přerušen a restartován. Začne se tedy ve 12:30.
Závod třídy Moto2 je vypsán na 25 kol. To dává dohromady vzdálenost 104,6 Km.

Minulý závod – Velká cena Španělska:
V závodě třídy Moto2 triumfoval Aj Ogura, který si užil radost z prvního vítězství v této kategorii. V pořadí MS navíc poskočil na druhé místo a na vedoucího Celestina Viettiho bude ztrácet 19 bodů. Ital se dnes musel spokojit s šestým místem.

Japonec využil startu z pole position a zvítězil způsobem start cíl. Dlouho se ho drželi Arón Canet s Tonym Arbolinem, ovšem i ty Ogura v závěru setřásl. Závod poznamenaly také pády. Své motocykly opustili také Sam Lowes či Somkiat Chantra, kteří přitom klidně mohli čeřit vody v boji o stupně vítězů. Filip Salač dokončil závod na 21. místě.