Týmový závod, Åre | ONLINE | 12.2.2019 16:00 | MS v alpském lyžování 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v alpském lyžování - Týmový závod, Åre -  ONLINE PŘENOS -  12. února 2019   16:00

Ukončeno

Týmový závod, Åre

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to už pro tento závod všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.
Konečné pořadí

1. Švýcarsko
2. Rakousko
3. Itálie
4. Německo
...
Slovensko – čtvrtfinále
Česko – osmifinále
Týmový závod byl napínavý do poslední jízdy a nakonec se ze zlatých medailí raduje Švýcarsko, a to zejména zásluhou Ramona Zenhäuserna, který byl ve všech jízdách vynikající, v semifinále zajistil Švýcarsku postup a ve finále pak pro svou zemi získal zlato. Stříbrní jsou Rakušané a bronz bere Itálie díky diskvalifikaci Němce Linuse Strassera v posledním závodě boje o třetí místo. Česká reprezentace prohrála v osmifinále s Norskem 0:4, Slovensko vypadlo ve čtvrtfinále s Rakouskem 0:4, předtím porazilo v osmifinále po výsledku 2:2 na lepší čas Slovinsko.
Konec'
Závod skončil.
Finále'
Rakousko – Švýcarsko 2:2

Ramon Zenhäusern už dnes několikrát zachránil Švýcarsku krk a i nyní svou jízdu vyhrál. A nejen to, díky skvělému času vyhrává zlaté medaile Švýcarsko. Marco Schwarz dojel do cíle jako smutný poražený.
Finále'
Rakousko – Švýcarsko 2:1

Katharina Truppeová se po startu dostala do vedení, ale to rychle ztratila a musela dotahovat. To nakonec zvládla, vyhrál nad Aline Daniothovou o 21 setin a Rakousko vede 2:1 a je zlaté medaili blíž.
Finále'
Rakousko – Švýcarsko 1:1

I druhá jízda byla hodně vyrovnaná a máme po ní vyrovnáno, protože těsně před cílem se dostal Michael Matt do vedení a porazil Daniela Yuleho o 48 setin. Matt navíc předvedl skvělý čas, což může také hrát velkou roli.
Finále'
Rakousko – Švýcarsko 0:1

Wendy Holdenerová si vytvořila náskok, který už přes veškerou snahu nedokázala Katharina Liensbergerová dotáhnout a prohrála o 28 setin.
Finále začalo
Souboj o 3. místo skončil.
Itálie – Německo 3:1

Italové berou bronz! V poslední jízdě mladík Alex Vinatzer nevydržel tlak a vyjel z trati, ale Linus Strasser je diskvalifikovaný, projel špatně jednou z branek!
Bronz'
Itálie – Německo 2:1

Po startu se do vedení dostala Lena Dürrová, ale bylo to velice vyrovnané. Dürrová nakonec těžkou úlohu zvládla, vyhrála o 29 setin a snížila na 1:2. Rozhodne poslední jízda.
Bronz'
Itálie – Německo 2:0

Byla to nesmírně vyrovnaná jízda, než těsně před koncem udělal Anton Tremmel chyboval a Simon Maurberger tím pádem vyhrál. Italové vedou 2:0 a jsou kousek od bronzu.
Bronz'
Itálie – Německo 1:0

Italky jsou po první jízdě blíž, Lara Della Meaová zariskovala a vyplatilo se, porazila Christinu Geigerovou o 26 setin.
Souboj o 3. místo začal.
O třetí místo
Itálie – Německo

Finále
Rakousko – Švýcarsko
Semifinále skončilo.
SF2'
Německo – Švýcarsko 2:2

Linus Strasser neudržel nervy na uzdě, udělal chyby ve své jízdě a s Ramonem Zenhäusernem prohrál o 4 desetiny. Švýcarsko nakonec postupuje díky času lepšímu o dvě desetiny do finále!
SF2'
Německo – Švýcarsko 2:1

Švýcarsko je už pod pořádným tlakem. Němka Lena Dürrová o 34 setin porazila Aline Daniothovou o 34 setin. Němci jsou blízko finále.
SF2'
Německo – Švýcarsko 1:1

Je vyrovnáno. Daniel Yule sice vedl, ale chyboval a toho využil Anton Tremmel, který vítězí o 42 setin.
SF2'
Německo – Švýcarsko 0:1

Wendy Holdenerová pro Švýcarsko zajistila velice důležitý první bod, nad Christinou Geigerovou vyhrála o 43 setin.
SF1'
Rakousko – Itálie 2:2

Itálie to nedala Rakousku zadarmo, ale nakonec stejně prohrává. V poslední jízdě Simon Maurberger porazila Marca Schwarzra, ale díky času o 29 setin postoupilo do finále Rakousko.
SF1'
Rakousko – Itálie 2:1

Rakousko je zpět ve vedení, protože Lara Della Meaová málem skončila na zemi. Katharina Liensbergerová ji oprazila o 2,37 sekundy.
SF1'
Rakousko – Itálie 1:1

Rakousko nic nedostane zadarmo, je vyrovnáno! Alex Vinatzer sice před cílem udělal drobnou chybu, ale dokázal nakonec Michaela Matta porazit o 6 setin.
SF1'
Rakousko – Itálie 1:0

Rakousko jde do vedení, Katharina Truppeová předvedla další výbornou jízdu a porazila Irene Curtoniovou o 35 setin.
Semifinále začalo
Semifinálové dvojice

Rakousko – Itálie
Německo – Švýcarsko
Čtvrtfinále skončilo
ČF4'
Švédsko – Švýcarsko 2:2

Švýcarsko postupuje! André Myhrer nezvládl ani čtvrtfinálovou jízdu, znovu prohrál. Ramon Zenhäusern ho porazil o 28 setin a Švýcaři nakonec v součtu časů postupují o 33 setin.
ČF4'
Švédsko – Švýcarsko 2:1

Švédové obrací vývoj čtvrtfinále a vedou 2:1, poté co Frida Hansdotterová potvrdila roli favoritky a porazila o 37 setin Aline Daniothovou.
ČF4'
Švédsko – Švýcarsko 1:1

Je vyrovnáno, tentokrát pro změnu nedojel do cíle Švýcar Daniel Yule, Mattias Hargin vyrovnává na 1:1.
ČF4'
Švédsko – Švýcarsko 0:1

Máme tu velký problém pro domácí, protože Anna Swenn-Larssonová, která byla v osmifinále nejrychlejší z žen, vypadla z trati. Wendy Holdenerová tím pádem přivezla do cíle první bod pro Švýcarsko.
ČF3'
Francie – Německo 1:3

Je to jasné, obhájce zlata Francie končí, Německo postupuje do semifinále. Clement Noël nepředvedl tak dobrou jízdu jako v osmifinále a s Linusem Strasserem prohrává o 29 setin.
ČF3'
Francie – Německo 1:2

Německo je zpět ve vedení a Francie je na pokraji vyřazení, protože Němci mají také velice dobrý čas. Lena Dürrová porazila o půl sekundy Doriane Escaneovou.
ČF3'
Francie – Německo 1:1

Je vyrovnáno! Anton Tremmel udělal uprostřed trati chybu a veterán ve francouzském výběru Julien Lizeroux si náskok udržel a vyrovnává na 1:1.
ČF3'
Francie – Německo 0:1

V hodně vyrovnané jízdě se obě závodnice vystřídaly ve vedení a nakonec Christina Geigerová porazila Tessu Worleyovou o 6 setin. Francie je tedy jakožto obhájce zlata pod tlakem.
ČF2'
Norsko – Itálie 1:3

Bylo to hodně vyrovnané a dlouho to vypadalo, že Leif Kristian Nestvold-Haugen si udrží drobný náskok až do konce a vyhraje. Jenže nakonec se mu to nepovedlo, díky skvělému finiši o dvě setinky vyhrál Simon Maurberger. Itálie postupuje do čtvrtfinále, máme tu první překvapení dnešního závodu.
ČF2'
Norsko – Itálie 1:2

Lara Della Meaová se dostala v polovině trati do vedení, a to si udržela, vyhrála o 37 setin nad Kristin Lysdahlovou. Favorizované Norsko je pod tlakem, už nesmí prohrát!
ČF2'
Norsko – Itálie 1:1

V souboji zkušenosti s mládím vítězí italský mladík Alex Vinatzer, protože Sebastianu Fossu-Solevågovi se odepnula lyže. Je tedy vyrovnáno.
ČF2'
Norsko – Itálie 1:0

Thea Louise Stjernesundová se po startu dostala do vedení, ale nakonec to bylo hodně těsné a porazila Irene Curtoniovou pouze o 2 setiny.
ČF1'
Rakousko – Slovensko 4:0

Poslední jízda už byla jen o čest. Přesto Marco Schwarz neponechal nic náhodě a porazil Adama Žampu o 25 setin.
ČF1'
Rakousko – Slovensko 3:0

Třetí jízda byla jasná. Katharina Truppeová si připsala pohodlné vítězství nad Petrou Hromcovou a Slováci končí.
ČF1'
Rakousko – Slovensko 2:0

Michael Matt udělal chybu a musel se dotahovat. Ale zvládl to a nakonec vyhrál nad Matejem Falatem o 62 setin. Rakušané jsou blízko postupu do bojů o medaile.
ČF1'
Rakousko – Slovensko 1:0

Katharina Liensbergerová v první jízdě potvrdila roli favoritky a porazila Soňu Moravčíkovou o 51 setin.
Čtvrtfinále začalo.
Čtvrtfinálové dvojice

Rakousko – Slovensko
Norsko – Itálie
Francie – Německo
Švédsko – Švýcarsko
Osmifinále skončilo.
OF8'
Švýcarsko – Belgie 4:0

Už to vypadalo, že Dries van den Bröcke vyhraje, těsně před cílem ale ve vedení upadl a Daniel Yule tak nakonec přinesl čtvrtý bod Švýcarsko.
OF8'
Švýcarsko – Belgie 3:0

Wendy Holdenerová nenechala nikoho na pochybách, vyhrála s velkým náskokem 2,37 sekundy nad Marjolein Decroixovou.
OF8'
Švýcarsko – Belgie 2:0

Mladý Belgičan Tom Verbeke bohužel hned na startu ztratil hůlku. Přesto se pral statečně, ale nakonec skončil na zemi. Ramon Zenhäusern tedy vítězí a Švýcarsko je blízko postupu.
OF8'
Švýcarsko – Belgie 1:0

Švýcarsko je v souboji s Belgií jasným favoritem, ale hned první jízda byla hodně těsná. Aline Daniothová porazila Kim Vanreuselovou jen o 8 setin.
OF7'
Švédsko – Kanada 3:1

André Myhrer do cíle nedojel. Zaostával a nakonec vyjel z trati, Trevor Philp získává čestný bod pro Kanadu.
OF7'
Švédsko – Kanada 3:0

Frida Hansdotterová pokazila start a dala hned Laurence St. Germainové náskok. Ukázala ale své kvality a dokázala nakonec vyhrát o 36 setin. Švédsko postupuje, poslední jízdu už může být v klidu.
OF7'
Švédsko – Kanada 2:0

Druhá jízda hodně vyrovnaná, až ke konci získal drobný náskok Mattias Hargin a porazil Erika Reada o 27 setin. Švédsko je blízko postupu.
OF7'
Švédsko – Kanada 1:0

Erin Mielzynská uprostřed jízdy chybovala a toho využila Anna Swenn-Larssonová a dojela do cíle jako první. První bod pro domácí.
OF6'
Německo – Velká Británie 3:1

Dave Ryding v poslední jízdě potvrdil své kvality a získal pro Brity alespoň čestný bod, když výbornou jízdou porazil o 28 setin Antona Tremmela.
OF6'
Německo – Velká Británie 3:0

Je rozhodnuto, Němci postupují, protože Lena Dürrová porazila Charlie Guestovou o 69 setin.
OF6'
Německo – Velká Británie 2:0

Linus Strasser se rychle dostal do vedení, ale i on měl až do konce docela problémy, byl pod tlakem Laurieho Taylora. Nakonec ale vyhrál o 29 setin.
OF6'
Německo – Velká Británie 1:0

První jízda byla hodně vyrovnaná a už se na konci zdálo, že Alexandra Tilleyová půjde do vedení a vyhraje. Jenže těsně před cílem to nezvládla, chybovala a Christina Geigerová se dostala před ní.
OF5'
Francie – Rusko 3:1

Clement Noël byl pod tlakem, ale zvládl to skvěle, s náskokem 3,71 sekundy porazil Ivana Kuzněcova. Francie tedy postupuje do čtvrtfinále.
OF5'
Francie – Rusko 2:1

Francie ještě postup nemá. Mladá Doriane Escaneová krátce po startu sice vedla, ale pak upadla, takže Anastasia Gornostajevová snižuje na 1:2. Escaneová je na štěstí po pádu v pořádku.
OF5'
Francie – Rusko 2:0

Pavel Trichičev šel do jízdy hodně riskantně a dostal se do vedení. Pak ale chyboval a jízdu nedokončil. Francie je jednu výhru od čtvrtfinále.
OF5'
Francie – Rusko 1:0

Tessa Worleyová zvládla úvodní jízdu, ale bylo to hodně těsné, porazila Jekatěrinu Tkačenkovou o pouhých osm setin.
OF4'
Itálie – Finsko 4:0

Itálie to nakonec zvládla a postupuje. Zkušený Alex Vinatzer zachoval klid a o desetinu sekundy porazil Joonase Rasanena.
OF4'
Itálie – Finsko 2:1

Mladá Finka Riikka Honkanenová měla dobrý start, čímž dostala Irene Curtoniovou pod tlak. Italka chybovala a svou ztrátu už nedohnala. Finsko ještě má naději na postup.
OF4'
Itálie – Finsko 2:0

Hodně vyrovnaný souboj nakonec vyhrává Ital Simon Maurberger. Jens Henttinen se ale předvedl v dobrém světle, prohrál jen o 4 setinky.
OF4'
Itálie – Finsko 1:0

Italka Lara Della Meaová potvrdila roli favoriky a o 1,20 sekundy dokázala porazilt Nellu Korpiovou. Byla to jistá jízda od začátku do konce.
OF3'
Norsko – Česko 4:0

Ondřej Berndt předvedl povedenou jízdu, přesto ani on norského favorita o bod neobral, prohrál s Leifem Kristianem Nestvoldem-Haugenem o 17 setin.
OF3'
Norsko – Česko 3:0

Také třetí jízda skončila podle předpokladů, ale byla nejvyrovnanější. Martina Dubovská prohrála s Kristin Lysdahlovou jen o 29 setin. Česko je vyřazeno, Norsko má jisté čtvrtfinále.
OF3'
Norsko – Česko 2:0

Sebastian Foss-Solevåg měl výborný start a hned si vypracoval náskok, který nedokázal Jan Zabystřan stáhnout. Těžko říct, co měly zmatky od českého týmu na startu znamenat, ale Zabystřanovi to v závodu rozhodně nepomohlo.
Vypadá to, že Češi chtěli na poslední chvíli změnit nasazení a na start se chystal Ondřej Berndt. Musí ho nahradit Jan Zabystřan, jak bylo podle plánu.
OF3'
Norsko – Česko 1:0

V první jízdě Norsko potvrdilo roli jasného favorita. Gabriela Capová neměla šanci, Thea Louise Stjernesundová ji skvělým časem s velkým náskokem překonala.
OF2'
Slovinsko – Slovensko

Hned po startu mladý Slovinec Jakob Špik upadl, takže Adam Žampa závodil už jen s časem. A zvládl to, díky součtu časů nakonec Slováci o 98 setin postupují do čtvrtfinále. Dál tak mohou snít o obhajobě stříbra.
OF2'
Slovinsko – Slovensko 2:1

Tentokrát Slovinsko nezaváhalo. Ana Buciková se velice rychle dostala do vedení a vyhrála o 76 setin. Petra Hromcová neměla šanci. Rozhodne poslední jízda.
OF2'
Slovinsko – Slovensko 1:1

Pozor, máme tady drama, Slováci vyrovnávají. Tijan Marovt sice vedl, ale pak vyjel z trati, takže Matej Falat vyhrál a srovnává.
OF2'
Slovinsko – Slovensko 1:0

Bez Vlhové nejsou Slováci favorité. První bod pro Slovinsko zajistila Maruša Ferková, která zdolala o 58 setin Soňu Moravčíkovou.
OF1'
Rakousko – Argentina 4:0

Marco Schwarz už mohl být v klidu, protože postup mělo Rakousko jisté. Přesto vyhrál z velkým náskokem a nejlepším časem, který jsme zatím viděli. Porazil Sebastiana Gastaldiho.
OF1'
Rakousko – Argentina 3:0

Je rozhodnuto, Rakousko postupuje do čtvrtfinále, když také Katharina Truppeová svou jízdu vyhrála, porazila Nicol Gastaldiovou.
OF1'
Rakousko – Argentina 2:0

Málem se urodilo velké překvapení, ale Michael Matt nakonec těsně porazil Tomase Birknera de Miguela.
OF1'
Rakousko – Argentina 1:0

Rakousko zahájilo vítězně, Katharina Liensbergerová podle očekávání porazila Francescu Baruzziovou Farriolovou.
Start'
Osmifinále začalo
Osmifinálové dvojice

Rakousko – Argentina
Slovinsko – Slovensko
Norsko – Česko (Gabriela Capová, Jan Zabystřan, Martina Dubovská, Ondřej Berndt)
Itálie – Finsko
Francie – Rusko
Německo – Velká Británie
Švédsko – Kanada
Švýcarsko – Belgie
Rakousko
Katharina Liensbergerová
Marco Odermatt
Katharina Truppeová
Marco Schwarz

Argentina
Francesca Baruzziová Farriolová
Tomas Birkner de Miguel
Nicol Gastaldiová
Sebastiano Gastaldi

Slovinsko
Maruša Ferková
Mariann Mimi Marotyová
Ana Buciková
Jakob Špik

Slovensko
Soňa Moravčíková
Matej Falat
Petra Hromcová
Adam Žampa

Norsko
Thea Louise Stjernesundová
Sebastian Foss-Solevåg
Kristin Lysdahlová
Leif Kristian Nestvold-Haugen

Česko
Gabriela Capová
Jan Zabystřan
Martina Dubovská
Ondřej Berndt

Itálie
Lara Della Meaová
Simon Maurberger
Irene Curtoniová
Alex Vinatzer

Rusko
Jekatěrina Tkačenková
Pavel Trichičev
Anastasia Gornostajevová
Ivan Kuzněcov

Německo
Christina Geigerová
Linus Strasser
Lena Dürrová
Anton Tremmel

Velká Británie
Alexandra Tilleyová
Laurie Taylor
Charlie Guestová
Dave Ryding

Švédsko
Anna Swenn-Larssonová
Mattias Hargin
Frida Hansdotterová
André Myhrer

Kanada
Erin Mielzynská
Erik Read
Laurence St. Germainová
Trevor Philp

Švýcarsko
Aline Daniothová
Ramon Zenhäusern
Wendy Holdenerová
Daniel Yule

Belgie
Kim Vanreuselová
Tom Verbeke
Marjolein Decroixová
Dries van den Bröcke
Výsledek týmového závodu na MS 2017

1. Francie
2. Slovensko
3. Švédsko
4. Švýcarsko
...
Česko – osmifinále
Průběžné pořadí ve Světovém poháru – ženy

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1 694 bodů
2. Petra Vlhová (SVK) 1 043
3. Wendy Holdenerová (SUI) 747
4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 617
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 589
...
45. Ester Ledecká (CZE) 129
100. Gabriela Capová (CZE) 17
Průběžné pořadí ve Světovém poháru – muži

1. Marcel Hirscher (AUT) 1 216 bodů
2. Alexis Pinturault (FRA) 732
3. Henrik Kristoffersen (NOR) 671
4. Dominik Paris (ITA) 550
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 515
...
105. Adam Žampa (SVK) 24
126. Andreas Žampa (SVK) 11
143. Jan Zabystřan (CZE) 4
Týmový závod je specifickou disciplínou, která se jezdí na velkých akcích typu MS a OH a také v rámci finále SP na konci sezóny. Týmového závodu se účastní celkem šestnáct států, které jsou podle bodů jednotlivých závodníků poskládány do odmifinálových dvojic. Každý tým se skládá ze dvou mužů a dvou žen. Vždy se tedy mezi dvěma týmy jedou čtyři paralelní závody a vítěz získává bod. Postupuje tým s větším počtem bodů. Pokud je stav 2:2, postupuje tým s nižším součtem všech časů všech závodníků. Favoritů dnešního závodu je hned několik, řadí se mezi ně například Francouzi, Rakušané, Němci, Švýcaři, Norové, Švédové nebo Američani. Překvapit mohou také Slováci.
Zdravím a vítám všechny příznivce sjezdového lyžování u sledování on-line přenosu týmového závodu ve sjezdovém lyžování v rámci mistrovství světa ve švédském Åre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.
Články odjinud