MS v klasickém lyžování - běh na lyžích - Kvalifikace mužů, 10 km volně, Oberstdorf -  ONLINE PŘENOS -  24. února 2021   10:30

Ukončeno

Kvalifikace mužů, 10 km volně, Oberstdorf

Přenos se aktualizuje automaticky

Souboje o medaile začínají na světovém šampionátu v Oberstdorfu už ve čtvrtek, kdy jsou na programu sprinty volně mužů i žen.
Ač zatím není přesně jasné, kolik závodníků se do hlavního závodu mužů na patnáct kilometrů nakonec podívá, dá se očekávat, že postup určitě nemine první pětici.
Pořadí v cíli:
1. Chanloung (THA)
2. Wright (NZL) +29.4
3. Moeller (DEN) +53.2
4. Jonsson (ISL) +1.14,1
5. Jo. Weel Rosbo (DEN) +1:45,4
6. Serot (BEL) +1:46,0
7. Pollock (AUS) 1.50,4
8. Batmunkh (MGL) +1:50,5
CÍL'
Poslední muž ve startovní listině závodu Albert Jonsson má svou kvalifikaci za sebou. Nakonec ji dokončil na čtvrtém místě se ztrátou minuty a čtrnácti vteřin na vítězného Chanlounga.
CÍL'
Poslední metry má před sebou Islanďan Albert Jonsson. I to je nepochybně jeden z aspirantů na účast v závodě a bude chtít pořadí na čele rozbít.
CÍL'
Australan Pollock se nyní dostal v cíli o jednu desetinku před Batmunkha a patří mu šesté místo. To by mohlo být někde na hraně účasti v hlavním závodě.
CÍL'
Postupové pozice stále drží v cíli i čtvrtý Joachim Weel Rosbo nebo pátý Belgičan Titouan Serot, ještě jsou ale někteří jejich soupeři na trati.
CÍL'
V cíli je nyní na slušné sedmé pozici také Brazilec Silva.
CÍL'
Hned po něm se do cíle dostal vítěz dnešní kvalifikace Mark Chanloung, který Wrightovi výrazně poodjel na posledních metrech a je nyní první s náskokem 29,4 sekundy. Stejně jako Wright nebo Moeller mí tak jistotu účasti na volné patnáctce v konfrontaci se světovou špičkou.
CÍL'
Campbell Wright je skutečně v tuto chvíli novým lídrem, ale na Moellera hodně ztratil v posledních metrech i on. Trať je nyní vlivem obrovského vedra horší a náskok Wrighta na dánského soupeře tak činil jen 23 vteřin.
7.9km'
Zmýlená neplatí! Těsně před cílem se totiž na první místo dostal Mark Chanloung z Thajska a s náskokem šesti vteřin vede před Campbellem Wrightem!
CÍL'
V cíli je nyní na slušném pátém místě Maďar Lagler. Je ale jasné, že na desítku by mu to stačit nemělo.
6.8km'
Jediným soupeřem Wrighta by dnes mohl být Mark Chanloung z Thajska, který na Novozélanďana nyní ztrácí jen necelé dvě sekundy.
CÍL'
V posledních metrech totálně došlo Batmunkhovi z Mongolska, který na měkké trati nabral obrovskou ztrátu a proťal cílovou pásku s obrovským mankem 57 vteřin, takže prohrál také s Joachimem Weelem Rosboem nebo Titouanem Serotem.
7.9km'
Už tam ale dlouho nevydrží, neboť na jednom z posledních mezičasů má na něj Campbell Wright náskok už výrazně přes půl minuty a jede si pro suverénní kvalifikační výhru!
CÍL'
Do cíle se dostal Černohorec Grbović na aktuálně sedmém místě. Stále však je na trati ještě necelá třicítka jeho soupeřů. V cíli stále jasně kraluje muž se startovním číslem 1 Martin Moeller.
5.0km'
Pořadí po polovině závodu:
1. Wright (NZL)
2. Chanloung (THA) +9.8
3. Moeller (DEN) +16.9
4. Jonsson (ISL) 27.6
5. Ikpefan (NGA) +36.3
6. Benediktsson (ISL) +39.0
7.9km'
Na postup nepochybně útoční i Batmunkh z Mongolska, který je dva kilometr před cílem o necelou půlminutu za stále vedoucím Moellerem.
5.0km'
Po polovině závodu se do popředí dostává další známé jméno – Maďar Adam Konya. Aktuálně drží šesté místo, které by mělo stačit na účast v hlavním závodu.
6.8km'
Po dobrém startu naopak začíná ztrácet Nigerijec Ikpefan. Teď je až čtvrtý a na Moellera má manko okolo půl minuty.
6.8km'
Maďar Lagler projel dalším mezičasem na třetím místě. Těsně před Serotem a s nevelkou ztrátou na druhého Batmunkha.
CÍL'
Do cíle dojel nyní další Dán Jacob Weel Rosbo, který je za svým bratrem Joachimem a Belgičanem Serotem na čtvrtém místě.
5.0km'
V polovině trati jede stále výborně Mark Chanloung z Thajska, který je jen deset vteřin za vedoucím Wrightem. Moeller zde stále drží třetí pozici.
2.4km'
Také po druhém mezičase koneckonců Wright vede. Druhý je tam Moeller, třetí už se těsným odstupem za dánským lyžařem Thajec Chanloung.
5.0km'
Campbell Wright je v tuto chvíli jasným favoritem na vítězství v této kvalifikaci! Na Moellera má v polovině trati náskok už ve výši sedmnácti sekund!
Pořadí na 1. mezičase:
1. Wright (NZL)
2. Moeller (DEN) +0.2
3. Ikpefan (NGA) +2.4
4. Chanloung (THA) +6.4
5. Saulitis (LAT) +6.7
1.5km'
Poslední muž na prvním mezičasu je Islanďan Albert Jonsson. Ten je aktuálně desátý se ztrátou na vedoucího Wrighta ve výši 14.5 vteřiny.
CÍL'
Zdá se, že ať už to dnes dopadne jakkoliv Dána Martina Moellera postup do hlavního závodu v žádném případě nemine. I posled všech mezičasů je v tuto chvíli jasné, že bude do nejlepší pětky.
5.0km'
V polovině trati se na druhou příčku dostal Batmunkh z Mongolska! Ztrácí 26 vteřin na Dána Moellera.
CÍL'
Belgičan Titouan Serot nakonec o pár desetin prohrál v cíli svůj souboj s Joachimem Weelem Rosboem a zařadil se na třetí místo.
5.0km'
V polovině trati je za vedoucím Moellerem na druhém místě Belgičan Mathis Poutot, ztrácí necelou půl minutu.
CÍL'
V cíli je už také Maďar Gyallai aktuálně na třetím místě. Tady to však na desítku určitě nevypadá.
1.5km'
Mark Chanloung se zvládl kvalifikovat v Seefeldu. Teď je aktuálně čtvrtý s nevelkým odstupem za nejlepšími.
CÍL'
V cíli je Joachim Weel Rosbo, za vedoucím Moellerem je na druhém místě o více než 52 vteřin.
1.5km'
Campbell Wright po dlouhé době vystřídal Moellera na prvním místě úvodního mezičasu. Je před ním o několik desetin sekundy.
CÍL'
Do cíle se postupně dostávají další závodníci, Moeller však má nad všemi obrovskou převahu. Neohrozí ho ani Ir Brian Kennedy, ani jeho krajan Joachim Weel Rosbo.
1.5km'
Lotyš Kaparkalejs je aktuálně na prvním měřeném čase sedmý, ztrácí okolo patnácti vteřin. Třetí je však nyní za Ikpefan jeho krajan Bisenieks.
1.5km'
Výtečně rozjel závod Nigerijec Ikpefan! Ten je za Moellerem pouze o dvě vteřiny.
7.9km'
Poslední mezičas pro dalšího dobře jedoucího Dána Joachima Weela Rosboa. Ten na Moellera ztrácí okolo 42 vteřin a je druhý. Uvidíme, jak na tento čas zaútočí Belgičan Titouan Serot.
1.5km'
Na druhé místo se nyní propracoval Batmunkh z Mongolska, ztrácí na Moellera už méně než patnáct vteřin.
CÍL'
Do cíle se na druhém místě dostal Kolumbijec Andrew Theall. Jeho ztráta na Moellera však činí přes tři minuty!
6.8km'
Špatně zatím nejede ani Belgičan Serot. Jde se ztrátou lehce přes půl minuty na průběžnou druhou příčku a také on si hlasitě říká o postup.
1.5km'
Na prvním mezičasu nic moc nového, Srb Stević se však dostal do první desítky, aktuálně je šestý.
6.8km'
Hned za ním projel Maďar Gyallai na třetím místě se ztrátou bezmála minuty na Moellera.
6.8km'
Joachim Weel Rosbo je na dalším mezičase a jako jediný zatím jakžtakž drží tempo svého krajana Martina Moellera. Ztrácí bezmála čtyřicet vteřin, ale i tak by mohl být ve výsledcích tohoto klání vysoko.
1.5km'
Černohorec Grbović je na úvodním mezičasu zatím až desátý. Průjezd zde ještě čeká zhruba na 27 závodníků a Moeller stále vede.
6.8km'
Na druhé místo jednoho z posledních měřených mezičasů se posunul Ir Brian Kennedy, jeho ztráta na Moellera je ale hodně výrazná.
1.5km'
Argentinec Gomez už naopak po úvodních 1500 metrech ztrácí lehce přes půl minuty.
1.5km'
Druhý je nově Belgičan Mathis Poutot se ztrátou sedmnácti vteřin za Moellera.
5.0km'
Půlku trati už má za sebou rovněž Belgičan Serot. Nyní mu patří třetí pozice s minimální ztrátou na Dána Joachima Weela Rosboa. Stále tu jasně vede Martin Moeller.
1.5km'
Další Dán Michelsen je aktuálně po průjezdu úvodního mezičasu na šesté pozici. Na startu je už v tuto chvíli drtivá většina závodníků a jejich kvalita se postupně zvyšuje.
1.5km'
Brazilec Steve Hiestand na prvním mezičase čtvrtý. Má ztrátu zhruba 21 vteřin na Moellera. Před ním je ještě Vasconcellos a Belgičan Serot.
5km'
Na jeho místo se však nyní posunul Dán Joachim Weel Rosbo, který je za Moellerem zhruba o půl minuty. I jeho projev aktuálně po průjezdu stadionem nevypadá úplně špatně.
5km'
Na druhém mezičase je stále velmi slušně jedoucí Brazilec Vasconcellos na druhém místě. Má aktuálně ztrátu minuty a dvou vteřin.
1.5km'
Maďar Adam Buki projel mezičasem na 6. místě se ztrátou 27 vteřin na vedoucího Dána.
CÍL'
Martin Moeller je v cíli a bude čekat, na co mu to bude stačit! Závodník se startovním číslem 1 teď vydrží na čele závodu hodně dlouho.
1.5km'
Na mezičase je za druhým Brazilcem Vascocellosem druhý Belgičan Serot a čtvrtý další Dán Joachim Weel Rosbo.
7.9km'
Martin Moeller má před sebou poslední dva kilometry a pak už může v cíli v klidu čekat na co mu to může stačit.
1.5km'
Zdá se navíc, že nás zlobí i trochu pomatené live výsledky, které v porovnání s realitou ukazují sice správné rozestupy dalších závodníků za Moellerem, ale pletou přitom daná jména.
5.0km'
V polovině trati stále nic nového, Moeller má před ostatními obrovský náskok.
1.5km'
Brian Kennedy potvrzuje roli jednoho z těch, kteří by mohli být ve výsledcích tohoto závodu trochu výše a je druhý o 17 vteřin za Moellerem.
1.5km'
Na třetí místo průběžného pořadí se mezitím propracoval Řek Karamichas, má však na Moellera také celkem výraznou ztrátu.
6.8km'
Pro Moellera je to zatím hodně příjemná vyjížďka, už má před sebou jen tři kilometry a 200 metrů.
Hodně divoce se do prvních metrů závodu pustil Moellerův krajan Joachim Weel Rosbo.
5.0km'
Mezičasem na polovině trati stále projel jako jediný Martin Moeller, další soupeři za ním zaostávají o obrovské časové rozdíly.
1.5km'
Elie Tawk z Libanonu se posunul na prvním mezičasu na druhé místo. Zaostává za Moellerem zhruba o 38 sekund.
2.4km'
Také na druhém mezičase je Andrew Theall z Kolumbie druhý, na Moellera ale ztrácí bezmála jednu minutu.
Na trať se vydává další poměrně zkušený závodník, Ir Brian Kennedy.
1.5km'
Kolumbijec Andrew Theall je na prvním mezičasem druhý, jeho ztráta na vedoucího Moellera je však stále výrazná.
5.0km'
Moeller už má za sebou dokonce polovinu trati a jeho bruslařský projev ze všech účastníků tohoto závodu vypadá daleko nejlépe.
2.4km'
Obrovský náskok má Dán Moeller také na dalším měřeném mezičase a kdo ví, zda právě on nebude jedním z hlavních kandidátů postupu do hlavního závodu.
1.5km'
Projev Portugalce Cabecy už vypadá daleko lépe. Je z toho aktuálně druhé místo se ztrátou menší než minutovou na Moellera.
1.5km'
Na úvodní mezičas se doslova turistickým stromečkem nyní dostal Malajsijec Tang. Ztrácí na dánského lyžaře minutu a tři čtvrtě.
1.5km'
Mexičan Rangel nyní projel měřeným mezičasem se ztrátou minuty a dvaadvaceti vteřin na Moellera.
1.5km'
Na prvním mezičase stále jasně kraluje Dán Moeller, druhý je překvapivě Nyanduga, třetí Samberg.
První metry kvalifikačního klání má za sebou také osmnáctiletý Libanonec Salim Lozom.
Postupně se na trať vydala také trojice Portugalců, která startovala v rozmezí dvou minut.
1.5km'
Na prvním mezičasu je Dán Martin Moeller a i vzhledem ke svému projevu je patrné, že na prvním místě nějakou chvíli zůstane.
Dalším exotickým závodníkem je Nicholas Lau z Trinidadu a Tobaga.
Pozvolna se na trať vydávají další závodníci, s nízkými čísly jsou to však povětšinou borci, které tu plní staré známé Coubertinovské heslo.
Nzumbe Nyanduga z Tanzánie zase nejspíš bude mít problémy se základy bruslařské techniky.
Ještě o sedm let starší je Izraelec Samberg, který se na trať vydává hned po něm.
Čtyřicetiletý Dán Martin Moeller už je ve stopě.
Od startu až do cíle je k dispozici přesně pět mezičasů, které budou registrovat postupné průjezdy jednotlivých závodníků.
Organizační binec se však projevuje také v problému, kolik závodníků se nakonec bude kvalifikovat pro hlavní závod mužů na 15 kilometrů. Oficiální výsledky závodu žen explicitně nevyjadřují, kdo vlastně postoupí a ani u mužů zatím tato kritéria nejsou známa.
Teplota pro závodníka je možná příjemná, neboť šplhá k deseti stupňům Celsia, organizátorům však bude nepochybně přidělávat vrásky, jak vydržet z hlediska sněhové pokrývky.
Mezi ženami se z hladkého postupu radovala Lotyška Baiba Bendiková, nechme se překvapit, kdo ovládne závod mužů.
Před dvěma lety se kvalifikovala osmička nejlepších, podobná kritéria by měla být nastavena i letos.
V porovnání se závody v Seefeldu před dvěma lety je startovní listina o poznání početnější. Na svědomí to však má zcela jistě fakt, že se tentokrát desítka bruslí, což je pro většinu závodníků daleko příznivější styl. I v letošní startovní listině však najdeme několik kvalifikantů zpřed dvou let. Nechybí například Mark Chanloung, Albert Jonsson, Adam Konya nebo Dagur Benediktsson.
Startovní listina:
1. Martin Moeller (DEN)
2. Warren Aubrey Samberg (ISR)
3. Nzumbe Nyanduga (TAN)
4. Eduado Arteaga (VEN)
5. Rodrigo Rangel (MEX)
6. Nicholas Lau (TTO)
7. Wei Yan Tang (MAS)
8. Andre Goncalves (POR)
9. Pedro Montes de Oca (MEX)
10. Jose Cabeca (POR)
11. Filipe Cabrita (POR)
12. Salim Lozom (LBN)
13. Ganbayar Bayarsaikhan (MGL)
14. Nicolas Lazo (CHI)
15. Andrew Theall (COL)
16. Antonio Pineyro (MEX)
17. Jaime Luis Huerta Osorio (PER)
18. Benjamin Amestica (CHI)
19. Carlos Andres Quintana (COL)
20. Elie Tawk (LBN)
21. Jonathan Soto Moreno (MEX)
22. Miloš Djordjević (SRB)
23. Djordje Paunović (SRB)
24. Juan Luis Uberuaga (CHI)
25. Kleanthis Karamichas (GRE)
26. Charbel Neemeh (LBN)
27. Brian Kennedy (IRL)
28. Klaus Jungbluth Rodriguez (ECU)
29. Matheus Vasconcellos (BRA)
30, Alireza Moghdid (IRI)
31. Athanasios Gastis (GRE)
32. Joachim Weel Rosbo (DEN)
33. Soma Gergely Gyallai (HUN)
34. Munkhgerei Dashdonog (MGL)
35. Nikola Kostoski (MKD)
36. Titouan Serot (BEL)
37. Yasin Shemshaki (IRI)
38. Hrachya Panoyan (ARM)
39. Dimitris Velivassis (GRE)
40. Ivan Zaharija (CRO)
41. Danial Savehshemshaki (IRI)
42. Paul Keyrouz (LBN)
43. Dejvid Velichkovski (MKD)
44. Adam Buki (HUN)
45. Zolbayar Otgonlkhagva (MGL)
46. Rejhan Smrković (SRB)
47. Dimitar Rankov (BUL)
48. Jacob Weel Rosbo (DEN)
49. Steve Hiestand (BRA)
50. Hjalmar Michelsen (DEN)
51. Arturs Aleksandrs Lule (LAT)
52. Mathis Poutot (BEL)
53. Kari Peters (LUX)
54. Gonzalo Angel Gomez (ARG)
55. Andonaki Kostoski (MKD)
56. Paulius Januskevicius (LTU)
57. Petar Perušić (CRO)
58. Aleksandar Grbović (MNE)
59. Kristiyan Božilov (BUL)
60. Ivan Rankov (BUL)
61. Miloš Stević (BIH)
62. Mateo Lorenzo Sauma (ARG)
63. Timo Juhani Gronlund (BOL)
64. Spartak Voskanyan (ARM)
65. Darko Krsteski (MKD)
66. Achbadrakh Batmunkh (MGL)
67. Edvinas Simontius (LTU)
68. Kristof Lagler (HUN)
69. Ilvars Bisenieks (LAT)
70. Samuel Udulgowme Ikpefan (NGR)
71. Seyed Sattar Seyd (IRI)
72. Lauris Kaparkalejs (LAT)
73. Angelos Antoniadis (GRE)
74. Mario Matikanov (BUL)
75. Campbell Wright (NZL)
76. Manex Silva (BRA)
77. Dagur Benediktson (ISL)
78. Mark Chanloung (THA)
79. Mark Pollock (AUS)
80. Niks Saulitis (LAT)
81. Yonathan Jesus Fernandez (CHI)
82. Stefan Anić (BIH)
83. Adam Konya (HUN)
84. Victor Santos (BRA)
85. Tautvydas Stroila (LTU)
86. Albert Jonsson (ISL)
Mistrovství světa v klasickém lyžování tradičně na úvod startuje populární kvalifikací běžců z exotických zemí. Výjimkou nebude ani letošní ročník, v němž se na volné desítce představí třeba závodníci z Tanzánie, Libanonu, Mexika, Irska, Chile, Kolumbie, a tak dále. Boj o několik míst zajišťujících účast v hlavním závodě se světovou špičkou tak bude pro všechny příjemným zpestřením před medailovými souboji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.
Články odjinud