OH - Jezdectví - Parkurové skákání - týmy -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   12:00

Ukončeno

Parkurové skákání - týmy

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí
1. Švédsko 0
2. Belgie 4
2. Německo 4
4. Švýcarsko 10
5. USA 13
6. Francie 15
7. Velká Británie 20
8. Brazílie 25
9. Nizozemsko 26
10. Argentina 27
...
15. Česko 45
České trio Aleš Opatrný, Anna Kellnerová a Ondřej Zvára postup do finále týmového parkuru nevybojovali a obsadili konečné 15. místo. V kvalifikaci si nejlépe vedli Švédové, kteří jako jediní neobdrželi ani jeden trestný bod.
Závod skončil.
19'
Nebyl to ale vůbec jistý výkon! Nakonec došlo ke dvěma shozům a osmi trestným bodům! Kdyby přidal ještě jeden, Nizozemsko by senzačně skončilo. Závěr ale zvládl a Nizozemci postupují z devátého místa.
19'
Maikel van der Vleuten, bronzový z individuálního parkuru, zakončí celou kvalifikaci.
18'
Daniel Deusser zajel čistý parkur, jeho konto tíží jen jeden trestný bod za překročení limitu. Němci mají v součtu čtyři body a dostávají se na druhé místo spolu s Belgií.
17'
Belgičané zakončili kvalifikaci jen se čtyřmi trestnými body a jdou na druhé místo! Gregory Wathelet obdržel dva body za překročení časového limitu.
Už je jisté, že český tým nepostoupí, ani kdyby zbývajícím třem týmům nevyšlo poslední kolo a došlo by k jejich nedokončení.
16'
Hned devět trestných bodů připisuje na švýcarské konto Steve Guerdat. Jeho parkur ale stačí na hladký postup. Švýcaři totiž měli doposud jen dva body na kontě a vynáší jim to aktuálně 2. místo.
15'
Velké problémy měl Rodrigo de Paula Pessoa s koněm Carlitem, který se dopustil i jedné neposlušnosti. Nakonec však svou kvalifikační jízdu oba zvládli, byť s 20 trestnými body. Brazilcům ale určitě zatrnulo. Nakonec postupují s 25 body, ale málem se zrodilo obrovské selhání.
14'
Ben Maher z Velké Británie také neprojel čistý parkur. Shodil ale jen jedno břevno, rychlost byla v pořádku. Britové tak s 20 trestnými body postupují do finále.
13'
Mclain Ward potvrdil postup Američanů do finále. Připsal pět bodů, což v součtu dělá 13. Spojené státy se řadí na aktuálně druhou příčku.
12'
Švédsko je nezastavitelné! I Peter Fredricson zapsal při svém parkuru čistý a rychlý průjezd. Švédové vyhrajou tuto kvalifikaci, protože jako jediní mají po třech jízdách 0 trestných bodů!
11'
Nepříliš vydařený parkur Mathieu Billota, který zapisuje devět trestných bodů. Ale Francii to stačí, postupuje i s 15 body.
8,9,10'
Japonsko, Izrael a Irsko ve třetím kole nenastupují!
7'
Mouda Zeyada z Egyptu zapsal tři shozená břevna. Egypt má kvůli tomu 29 trestných bodů a řadí se aktuálně za Argentinu, která vybojovala postup do finále jako první z týmů!
6'
Daniel Meech po dvou chybách na dvojskoku před cílem připisuje 9 bodů na konto Nového Zélandu. V součtu je to 39 trestných bodů a čtvrté místo bez šance na postup.
5'
Abdelkebir Ouaddar kazí svým parkurem výsledek svého týmu. Zapsal 21 trestných bodů a Maroko klesá s 37 body až za Čínu.
4'
Argentina je po dojetí Matiase Albarracina, který zapsal šest trestných bodů, průběžně ve vedení. Má ale 27 trestných bodů a to na postup stačit v této konkurenci nebude.
6'
Patricio Pasquel projel parkur velmi dobře, jen s pěti trestnými body. Mexiko má dohromady 6 bodů, ale také jezdce, který nedokončil. Proto jsou na posledním místě.
2'
Li Čen-čchiang připsal na konto čínského týmu sedm trestných bodů za jeden shoz a za překročený limit. Číňané končí soutěž s 35 body před českým triem.
1'
Ale bohužel. Jsou tam tři shozy, překročení časového limitu a dalších 12 trestných bodů. V součtu 45 trestných bodů a to s největší pravděpodobností na postup do finále stačit nebude.
1'
Do závodu vyráží Aleš Opatrný s koněm Forewer.
Průběžné pořadí
1. Švédsko 0
2. Švýcarsko 1
3. Belgie 2
4. Německo 3
5. Brazílie 5
6. Francie 6
7. USA 8
8. Velká Británie 16
8. Maroko 16
...
15. Česko 32
19'
A v poslední rundě pojede třetí z individuálního závodu Maikel van der Vleuten.
19'
Nizozemci, které po první jízdě tížilo 13 trestných bodů, tentokrát zapisuje 5 po jízdě Marca Houtzagera. Tým je na 11. místě, zatím tedy mimo postupové pozice, ale ztráta je jen jeden bod.
18'
Dva trestné body za čas, jinak výborná jízda od Němce Maurice Tebbela. Dostává svůj tým na čtvrté místo.
17'
Jerome Guery zajel čistou jízdu, bohužel jen nestihl časový limit. Připisuje tak na belgické konto druhý trestný bod, ale i tak je to výborné třetí místo.
16'
Švýcarsko je spokojeno. Bryan Balsiger zajel svůj parkur s nulou, čímž dostává svůj tým na průběžné druhé místo za vedoucí Švédsko.
15'
Jedna chybička na dvojskoku před cílem. Pedro Veniss připisuje na konto Brazílie celkem 5 bodů, se kterými se tento tým řadí na druhé místo. Po prvním kole měli Brazilci nulu.
14'
Harry Charles z Velké Británie nebude se svým výkonem příliš spokojený. Zaznamenal tři shozy a Britové mají kvůli tomu v součtu 16 trestných bodů v rámci dvou jízd.
13'
Jessica Springsteenová ze Spojených států chybovala až na dvojskoku těsně před cílem a připisuje na konto svého týmu čtyři trestné body. Američané jsou s osmi body na třetím místě.
12'
Čistá a rychlá jízda od Švédky Malin Baryardové-Johnsonové! Švédsko se díky tomu drží po dvou jízdách stále na nule a postup do finále má na dosah, i kdyby v poslední jízdě přišlo několik shozů.
11'
Na trať vyrazila Penelope Leprevostová z Francie, která si připsala pět trestných bodů. Francie jde s šesti trestnými body aktuálně do čela kvalifikace s výrazným náskokem na druhé Maroko. Rovných 10 bodů.
Koki Saito z Japonska nakonec v druhé rundě vůbec nenastoupí. Japonci se tak propadají na jednu z posledních příček a naději na postup mají jen v tom případě, že hodně týmům nedokončí alespoň jeden jezdec.
Chystá se pokračování kvalifikace.
Nyní následuje úprava závodiště.
Irsko nebude v týmovém parkuru pokračovat.
8'
Nyní, oproti plánu, startoval Egypťan Mohamed Talaat. Tomu se dlouho dařilo jet čistě, až v závěru se dopustil dvou chyb a nakonec zapisuje 9 trestných bodů. I tak je se 17 body Egypt na průběžném druhém místě a tedy mezi týmy, které pomýšlí aktuálně na postupovou desítku.
7'
Tom Tarver-Priebe z Nového Zélandu připsal na konto svého týmu dalších 13 trestných bodů. V součtu jsou Novozélanďané na 30 bodech a dostávají se před český tým o dva body.
6'
Do akce šel Maročan Ghali Boukaa zvládl kvalifikaci ještě o něco lépe než jeho krajan , jenž s 6 trestnými body. Maroko si říká o postup do finále, má v součtu 16 trestných bodů.
Otázkou je, co je s Japonci. Tento tým měl startovat jako třetí v pořadí. Žádné informace o odstoupení ovšem neregistrujeme.
5'
Argentinec Martin Dopazo by nejraději na tento parkur rychle zapomněl. Pobořil hradbu, zbořil celou překážku a zapsal celkem 14 trestných bodů. I tak posouvá svůj tým do průběžného vedení, kde se ale příliš dlouho neohřeje.
4'
Eugenio Garza Perez nezvládá hradbu. Kůň dvakrát odmítl skočit a to znamená eliminaci. Mexiko je v problémech, propadá se na poslední místo. Závod přitom měl tento tým rozjetý fantasticky.
3'
Vlock už naštěstí stojí a odchází po svých, byl pouze otřesen. To je dobrá zpráva.
3'
Teddy Vlock se svým koněm padá! Izraelský jezdec tento parkur nedokončí. Navíc to s ním nevypadá dobře... Kůň je v pořádku.
2'
Čínský jezdec Čang Sin-jia zapisuje na konto 13 trestných bodů. Češi se tak propadají aktuálně za Čínu.
1'
Místní závodiště jí nesedí. Po nevydařené kvalifikaci jednotlivců kazí i týmový parkur. Zapisuje hned 17 trestných bodů za čtyři shozy a překročení limitu. Bohužel, dohromady je to 32 trestných bodů.
1'
Do akce jde Anna Kellnerová s koněm Catch me if you can Old.
Průběžné pořadí
1. Švédsko 0
1. Brazílie 0
3. Švýcarsko 1
3. Německo 1
3. Belgie 1
3. Francie 1
3. Mexiko 1
...
16. Česko 15
19'
Willem Greve z Nizozemska, jehož tým patří k širšímu okruhu favoritů, nepředvedl vydařený parkur oproti největším soupeřům. Ba spíše naopak. Tři shozy a hned 13 trestných bodů. Budou muset zabrat jeho kolegové.
18'
Německý reprezentant Andre Thieme těsně neprošel kvalifikací parkuru. V této týmové kvalifikaci ovšem zajel velmi dobře, jen s jedním trestným bodem a posílá svůj tým na dělené třetí místo.
17'
Světová jedenáctka Pieter Devos, jenž nestartoval v soutěži jednotlivců, podržel belgický tým. Jediný trestný bod za limit, jinak velmi povedený parku. A dělené třetí místo.
16'
Švýcar Martin Fuchs obsadil v soutěži jednotlivců konečné 16. místo. A spokojený může být i se svým výkonem v této kvalifikaci. Nestihl sice o půl sekundy časový limit, a tak má trestný bod, ale zajel čistě. Švýcaři, Francouzi a Mexičané jsou na děleném třetím místě.
15'
To Marlon Zanotelliová z Brazílie zajela nejen čistě, ale i rychle a u Brazílie díky tomu svítí 0! Nebylo tomuto parkuru vůbec, co vytknout.
14'
Britka Holly Smithová nezajela čistou jízdu, má započítán jeden shoz a čtyři trestné body. I tak mohou být Britové zatím spokojení, v kvalifikaci je důležité neselhat a postoupit.
13'
Už pětapadesátiletá Laura Krautová, které nevyšla kvalifikace jednotlivců a obsadila nečekaně až 44. místo, si v týmové soutěži rozhodně chce napravit reputaci. Zvládla trať s jedním shozem a 4 trestnými body.
12'
Čistá a rychlá jízda! Henrik von Eckermann zvládl parkur pod 80 sekund, bez jediného shozu, a posílá Švédsko do čela!
11'
Simon Delestre, 22. muž světového žebříčku, předvedl výborný parkur. Bez shozu a jen s těsným překročením limitu. Čas 83,34 a Francie jde do čela před Mexiko.
10'
Nayel Nassar z Egypta stihl časový limit, zajel za 81,72. Jeho kůň Igor si s parkurem poradil obstojně, pouhé dva shozy.
9'
To znamená nedokončení závodu pro irského závodníka.
9'
Ale ne! Shane Sweetnam zcela kazí svůj parkur, má ohromné množství shozů a dokonce pád na jedné překážce i s koněm Alejandrem. Alejandro byl nervozní už na předchozích překážkách, ale ten pád nebyl hezký. Naštěští jsou oba v pořádku.
8'
Bruce Goodin z Nového Zélandu spolu s koněm Dannym V budou naopak nespokojeni. Čtyři shozená břevna, o dvě sekundy překročen limit a v součtu 17 trestných bodů. Za tři sekundy nad limit se přičítá vždy po jednom bodu. Takže za překročení 82 jeden bod, poté za 85 sekund druhý bod, a tak dále.
7'
Ali Al Ahrach z Maroka se svým výkonem v parkuru může být spokojený. Jen 10 trestných bodů za dva shozy a překročení limitu. Kvalifikaci jednotlivců vůbec nedokončil.
6'
Fabian Sejanes nezvládl kvalifikaci jednotlivců, kterou opouštěl se 13 trestnými body. Tentokrát zajel o něco lépe, jen se sedmi trestnými body za jeden shoz a čas. Argentina je druhá. Zatím tedy největší konkurenti na postup Čechům utíkají.
5'
Mexičan Enrique Gonzalez sice individuální kvalifikaci zcela pokazil, ale v týmové kvalifikaci zazářil! Ani jeden shoz a pouze jeden trestný bod za překročení časového limitu. Svůj tým teď hodně podržel.
4'
Alberto Michan, dvaačtyřicetiletý jezdec z Izraele chyboval hned třikrát. Těsně splnil časový limit, ale tři shozená břevna znamenají 12 trestných bodů a průběžné druhé místo. Češi jsou třetí.
3'
Daisuke Fukušima z Japonska shazuje až na samotném konci! Rychlostně to byl skvěle odjetý parkur, ale dva shozy na posledních třech překážkách znamenají 8 trestných bodů.
2'
A přinejmenším Čínu Češi v rámci první rundy poráží. Li má totiž také 15 trestných bodů, ale vyšší čas projetí cílem.
2'
Li Jao-feng z Číny ale také na trojskoku shazuje dvě břevna.
1'
Zvára si na těžkém dvojskoku připsal další shoz. Navíc nesplnil limit stanovený na 82 sekund, do cíle dojel v čase 90,32 a celkově tak připisuje 15 trestných bodů.
1'
Bohužel, má už dva shozy a celkem 8 trestných bodů. Je zhruba za polovinou.
1'
Celou soutěž zahajuje Ondřej Zvára s koněm Cento Lano.
Závod odstartoval.
Hlavní favority musíme hledat ve Velké Británii, Švýcarsku, Švédsku a Spojenými státy. Postup by měli s přehledem vybojovat i Belgičané, Irové, Nizozemci, Němci a Francouzi. O další dvě příčky ale bude tvrdý boj, a do finále postoupí všichni, kteří případně budou na děleném 10. místě. Takže šance českých sportovců tu rozhodně je.
V kvalifikaci jednotlivců skončil Aleš Opatrný na děleném 31. místě, o dva trestné body za 30. místem, ze kterého se postupovalo. Anna Kellnerová obsadila dělenou 55. příčku. Ondřej Zvára v jednotlivcích nestartoval.
Startovní listina
Česko (Zvára, Kellnerová, Opatrný)

Čína
Japonsko
Izrael
Mexiko
Argentina
Maroko
Nový Zéland
Irsko
Egypt
Francie
Švédsko
USA
Velká Británie
Brazílie
Švýcarsko
Belgie
Německo
Nizozemsko
Časový limit na projetí tratě je 82 sekund. Posléze se načítají trestné body, které závodníci dostávají i za shozy na jednotlivých překážkách.
České jezdectví bude mít v kvalifikaci své zastoupení. Startovat budou Ondřej Zvára, Anna Kelnerová a Aleš Opatrný. Jejich cílem, či snad přáním, je dostat se mezi nejlepších 10 týmů, které v sobotu pojedou ve finále.
Olympijské hry v Tokiu nabídnou v pátek kvalifikaci parkuru týmů. V této jezdecké disciplíně se v jednotlivých družstvech pokusí tři jezdci dosáhnout nejlepších výsledků, aby se zařadili mezi 10 nejlepších týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud