OH - Judo - Do 70 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   04:00

Ukončeno

Do 70 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy)

04:00 Eliminace - ženy
   
06:10 Čtvrtfinále - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Ženské čtvrtfinále, osmifinále a první kolo je za námi, z tohoto závodu nám vyrezultovala čtveřice judistek, které se poperou o zlato, a také ty, které budou muset do opravu. Musíme říci, že venku jsou již Barbara Matičová (CRO), která maximálně bude soupeřit o bronz, a Margaux Pinotová (FRA), jež dokonce z celého závodního dění vypadla po třech udělených šidech.
Čtvrtfinále skončilo.
4.'
Poslední zápas dopoledního programu nabídla největší aspirantka na zlato Čizuru Araiová (JPN). Proti ní nastoupila Giovanna Scoccimarrová (GER), která držela vyrovnanou partii zhruba tři minuty. Pak jí totiž Japonka zasadilo ippon pomocí držení. Skvělý chvat, opravdu skvělý. Němka se přímo dusila.

Čizuru Araiová (JPN) – Giovanna Scoccimarrová (GER) 10:0
3.'
Velmi rychle čtvrtfinále. Velmi rychlé. Byť se rozhodčí domníval, že Madina Tajmazovová (ROC) vyprodukovala pouze wazari, nakonec se po shlédnutí videa zjistilo, že šlo dokonce o ippon. Elisavet Teltsidouová (GRE), která v předchozím kole vyřadila favorizovanou Francouzku, tak skončila na tatami po 32 sekundách.

Elisavet Teltsidouová (GRE) – Madina Tajmazovová (ROC) 0:10
2.'
Tohle je velké překvapení. Barbara Matičová (CRO) totiž o zlato usilovat nebude. Michaela Polleresová (AUT) byla lepší judistkou, dostala soupeřku pod tlake nejprve díky wazari. Chorvatka nezareagovala, ba naopak mohla být ráda, že nepadla na ippon, který nakonec Rakušance nebyl uznaný. I tak se nakonec radovala díky jednomu získanému bodu z postupu.

Barbara Matičová (CRO) – Michaela Polleresová (AUT) 0:1
1.'
Tohle byla hodně tuhá a zajímavá bitva. A Sanne van Dijkeová (NED) měla namále, ne že ne. Těsně před koncem základní části si nakonec obě judistky připsaly wazari, byť se zdálo, že ho urve v tu chvíli pro sebe jen Alice Bellandiová (ITA). Ta nakonec byla v rámci golden score "vyipponována". Favorizovaná Nizozemka tak prošla do semifinále, Italka půjde do oprav.

Sanne van Dijkeová (NED) – Alice Bellandiová (ITA) 11:1
Čtvrtfinále začalo
Zhruba patnáct minutek bude trvat následující přestávka, během níž se upraví a vyčistí všechna tatami. Následovat budou čtvrtfinále, která rozhodnou definitivně o tom, kdo postoupí do semifinále a kdo bude muset do oprav. Dodejme jen, že v závodě už nepokračuje jedna aspirantek na medaile Margaux Pinotová (FRA).
Osmifinále skončilo
8.'
Poslední utkání osmifinále nabídlo poměrně rychlý proces. Ippon o-soto-gari vytasila ze svého repertoáru Giovanna Scoccimarrová (GER) a po pouhé minutě a pěti sekundách proklouzla dál. Aoife Coughlanová (AUS) si určitě představovala delší působení na scéně.

Giovanna Scoccimarrová (GER) – Aoife Coughlanová (AUS) 10:0
7.'
Čizuru Araiová (JPN) neměla úplně jednoduchou práci, jak by se dalo předem očekávat. María Pérezová (PUR) jí opravdu dost zatopila. Zápas musel do prodloužení, golden score každopádně už přece přineslo klíčový moment, a to ippon Japonky. O-soto-gari poslalo Portoričanku ze hry ven.

Čizuru Araiová (JPN) – María Pérezová (PUR) 10:0
6.'
Extrémně, extrémně dlouhý zápas. Rozhodlo se až v čase 14:58 v rámci golden score! Byť se Maria Portelaová (BRA) málem dostala k ipponu, nakonec soupeřku na lopatky nedostala, což potvrdilo i video. A nakonec to byla právě ona, kdo inkasovala nepopulární třetí šido. Madina Tajmazovová (ROC) měla dvě, ale nakonec vydržela celou situaci právě bez toho klíčového napomenutí. A postoupila.

Maria Portelaová (BRA) – Madina Tajmazovová (ROC) 0:10
5.'
Tak tohle je opravdu velké překvapení! Margaux Pinotová (FRA) jakožto jedna z kandidátek na medaile tenhle zápas vůbec nezvládla, inkasovala tři šida- za pasivitu, nepovolený úder a vystoupení z tatami – a skončila hned v prvním kole. Byla opravdu hodně zklamaná, její soupeřka Elisavet Teltsidouová (GRE) ji musela utěšovat.

Margaux Pinotová (FRA) – Elisavet Teltsidouová (GRE) 0:10
4.'
Tento duel musel dospět až do prodloužení. Michaela Polleresová (AUT) sice obdržela hned dvě šida, nakonec to ale byla přece jenom ona, kdo si připsal na své konto bodovaný hmat. Waza-ari o-uči-gari v čase 5:36 nakonec znamenalo konec pro její soupeřku Song-jon Kim (KOR).

Michaela Polleresová (AUT) – Song-jon Kim (KOR) 1:0
3.'
Chvilku to trvalo, nakonec ale přece Barbara Matičová (CRO) potvrdila roli favoritky. Ippon o-soto-makikomi zhruba po dvou minutách znamenal ukončení tohoto duelu. Barbara Timoová (POR) možná chtěla předvést přec trochu bojovnější výkon.

Barbara Matičová (CRO) – Barbara Timoová (POR) 10:0
2.'
Tak tohle byl hodně hořký konec pro švédskou závodnici. Anna Bernholmová (SWE) inkasovala klíčové wazari jen pár sekund před možným golden score. Alice Bellandiová (ITA) nakonec zvládla klíčový moment v opravdu pravou chvíli a proklouzla dál.

Anna Bernholmová (SWE) – Alice Bellandiová (ITA) 0:1
1.'
Sanne van Dijkeová (NED) vstoupila do turnaje soubojem s Gulnozou Matnijazovovou (UZB) a vedla si tak, jak si představovala. Nakonec po zhruba dvou minutách položila svou soupeřku na zem. Úspěšný ippon ji poslal do čtvrtfinále.

Sanne van Dijkeová (NED) – Gulnoza Matnijazovová (UZB) 10:0
Osmifinále začalo
Rozehřívací kolo pro některé judistky skončilo. Teď už budeme během pár okamžiků dívat na osmifinálové boje, kam už zasáhnou i čtyři největší favoritky Čizuru Araiová (JPN), Sanne van Dijkeová (NED), Barbara Matičová (CRO) a Margaux Pinotová (FRA).
1. kolo skončilo
12.'
Velmi zajímavý exotický styl z Kiribati! Takový neurvalý, na první pohled nejudistický. Ale snaha vidět byla, o tom žádná. Nakonec však Aoife Coughlanová (AUS) potvrdila roli favoritky a zaznamenala ippon držením během krátké chvilky. Kinaua Biriboová (KIR) se na tatami ukázala na 52 sekund.

Aoife Coughlanová (AUS) – Kinaua Biriboová (KIR) 10:0
11.'
Stačilo jedno wazari o-uči-gari a Giovanna Scoccimarrová (GER) slavila postup dál. Poté, co ho vyprodukovala, se začala postupně spíše jen bránit, inkaosvala jedno šido, nicméně Elvismar Rodriguezovou (VEN) si ve finále zkušeně pohlídala.

Giovanna Scoccimarrová (GER) – Elvismar Rodriguezová (VEN) 1:0
10.'
Pořádně náročný zápas pro obě judistky. Žádná se nemohla propracovat k bodovému hmatu, až nakonec rozhodlo hansoku-make, čili tři napomenutí. Ty během dlouhého prodloužení stihla nasbírat Gemma Howellová (GBR), která se tak rozloučila s tímto závodem. María Pérezová (PUR) přitom nasbírala hned dvě šida. Vydržela však být zkrátka méně pasivní déle než její sokyně.

María Pérezová (PUR) – Gemma Howellová (GBR) 10:0
9.'
Tohle byl zatím asi jeden z nejvyrovnanějších zápasů v dosavadním průběhu. Wazari zaznamenala Madina Tajmazovová (ROC), která následně zvolila trochu defenzivnější taktiku, a následně María Bernabéuová (ESP) odpověděla stejným způsobem. Jenže videorozhodčí nakonec její hmat neuznal jako bodovaný. A Španělka tak padla nejtěsnějším možným způsobem.

María Bernabéuová (ESP) – Madina Tajmazovová (ROC) 0:1
8.'
Tenhle zápas měl jasnou favoritku. Afghánská reprezentantka, startující pod štítem OH, vydržela na tatami pouhých dvacet osm sekund. Ippon vyprodukovala Maria Portelaová (BRA) velmi rychle a očekávaně proklouzla do osmifinále.

Maria Portelaová (BRA) – Nigara Shaheen (EOR) 10:0
7.'
Pouhých 37 sekund trval tenhle souboj, který lépe zvládla Elisavet Teltsidouová (GRE). Ippon ude-hišigi-džudži-gatame jí zařídil postup do další fáze. Siao-čchien Sun (CHN) nebyla na tatmi vážně moc dlouho.

Elisavet Teltsidouová (GRE) – Siao-čchien Sun (CHN) 10:0
6.'
Ayuk Otay Arreyová Sophinaová (CMR) inkasovala první napomenutí, do té chvíle byl zápas vyrovnaný. Pak každopádně Song-jon Kim (KOR) dostala soupeřku na zem, udržela jí tam nehybnou deset sekund a proklouzla do další fáze.

Song-jon Kim (KOR) – Ayuk Otay Arreyová Sophinaová (CMR) 10:0
5.'
Wazari na poslední chvíli, ale přece! Michaela Polleresová (AUT) si nakonec poradila s Megan Fletcherovou (IRL), která byla na tatami přece asi o něco horší judistkou. Ale vyloženě nezklamala, to je potřeba říci.

Michaela Polleresová (AUT) – Megan Fletcherová (IRL) 1:0
4.'
Ebony Drysdaleová (JAM) inkasovala dvě šida, možná že to jí rozhodilo v úsudku. A protože si nedávala pozor ani následně, třetí napomenutí znamenalo konec zápasu. Barbara Timoová (POR) postoupila zvláštním způsobem, ale i ty se počítají.

Ebony Drysdaleová (JAM) – Barbara Timoová (POR) 0:10
3.'
Alice Bellandiová (ITA) měla potíže se svou soupeřkou, nakonec však přece uspěla, a to díly jednomu wazari, a to v rámci golden score. Assmaa Niangová (MAR) následně smutně sklopila hlavu do dlaní po konečném verdiktu.

Alice Bellandiová (ITA) – Assmaa Niangová (MAR) 1:0
2.'
Anna Bernholmová (SWE) neměla větší potíže. Během dvou minut stihla dvě wazari, čili proklouzla poměrně snadno dál. Nihel Landolsiová (TUN) se na tatami opravdu moc dlouho neohřála.

Anna Bernholmová (SWE) – Nihel Landolsiová (TUN) 10:0
1.'
Tohle utkání bylo velmi rychlé. Trvalo přesně jen 41 sekund. během nich stačila Gulnoza Matnijazovová (UZB) zasadit outsiderce Demos Memneloumové (CHA) dvě wazari a postoupila dál na snadný ippon.

Demos Memneloumová (CHA) – Gulnoza Matnijazovová (UZB) 0:10
1. kolo začalo
Rozlosování – 1. kolo:

Skupina A:
Demos Memneloumová (CHA) – Gulnoza Matnijazovová (UZB)
Anna Bernholmová (SWE) – Nihel Landolsiová (TUN)
Alice Bellandiová (ITA) – Assmaa Niangová (MAR)

Skupina B:
Ebony Drysdaleová (JAM) – Barbara Timoová (POR)
Michaela Polleresová (AUT) – Megan Fletcherová (IRL)
Song-jon Kim (KOR) – Ayuk Otay Arreyová Sophinaová (CMR)

Skupina C:
Elisavet Teltsidouová (GRE) – Siao-čchien Sun (CHN)
Maria Portelaová (BRA) – Nigara Shaheen (EOR)
María Bernabéuová (ESP) – Madina Tajmazovová (ROC)

Skupina D:
María Pérezová (PUR) – Gemma Howellová (GBR)
Giovanna Scoccimarrová (GER) – Elvismar Rodriguezová (VEN)
Aoife Coughlanová (AUS) – Kinaua Biriboová (KIR)
Nasazená Čizuru Araiová (JPN), Sanne van Dijkeová (NED), Barbara Matičová (CRO) a Margaux Pinotová (FRA), to by měly být největší favoritky na vítězství v této disciplíně. Uvidíme nakonec, jestli se všechny čtyři probojují až mezi čtyřku nejlepších. Všechny čtyři zmíněné nebudou k vidění už v prvním kole, ale až v osmifinále.
Judistické soutěže mají na letošních Hrách za sebou hned čtyři závody, ženám se už tedy rozdávaly čtyři sady medailí a na dnešek je na programu celkově pátý den bojů na tatami, a to v kategorii do 90 kilogramů. Dopolední program nabídne nejprve první kolo, osmifinále a čtvrtfinále, odpoledne je pak tradičně naplánováno semifinále, finále a samozřejmě také bitvy o bronz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:00.
Články odjinud