OH - Plavání - 4 x 200 m volným stylem - rozplavby (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   13:24

Ukončeno

4 x 200 m volným stylem - rozplavby (ženy)

13:17 Rozplavby - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
V rozplavbách na 4 x 200 metrů žen volným stylem překvapení nedošlo. Australanky potvrdily ambice na zlatou medaili, když druhým nejrychlejším Američankám nadělily skoro tři vteřiny. Po polovině dokonce měli mírný náskok i na světový rekord, druhá polovině už ovšem tak dobře nevyšla. Reprezentantky USA by podle očekávání měly zabojovat o stříbro s Čínou, kterou měly v rozplavbě a porazily ji rozdílem vteřiny a půl. Další týmy by mohly do medailových bojů zasáhnout snad jen v případě nějakého většího zaváhání favorizované trojice.
Osmička týmů postupujících do finále a jejich časy

1. Austrálie 7:44,61 min
2. USA 7:47,57
3. Čína 7:48,98
4. Kanada 7:51,52
5. ROV 7:52,04
6. Německo 7:52,06
7. Francie 7:55,05
8. Maďarsko 7:56,16
Rozplavby skončily.
Výsledky druhé rozplavby

1. Austrálie 7:44,61 min
2. Kanada +6,91
3. ROV +7,43
4. Maďarsko +11,55
5. Brazílie +14,89
6. Nový Zéland +21,55
Itálie DSQ
Hong Kong DNS
Austrálie vítězí obrovským rozdílem v čase 7:44,61, což je o tři vteřiny rychlejší počin, než v podání Američanek v první rozplavbě. Druhá doplavala Kanada, Pickremová nakonec udržela na ruskou konkurentku půlvteřinový náskok. Do finále ale postupují obě štafety.
Cooková plave skvěle Má za sebou polovinu svého úseku a náskok na druhou příčku se vyšplhal k pěti vteřinám. Na Kanaďanku Pickremovou dotírá Ruska Jegorovová.
Jako čtvrtá skáče do vody Tamsin Cooková. Úkol je jasný, pohlídat postup do finále, který se zdá nevyhnutelný. Světový rekord nepadne, na něj je ztráta už dvouvteřinová.
Druhou polovinu druhé rozplavby rozplavala Brianna Throsselová. Konkurentkám se vzdaluje, Harveyová ztratila sto metrů po předávce dvě vteřiny a osm desetin.
Po polovině druhé rozplavby už má světový rekord drobný náskok. Harrisová v závěru neměla tolik sil, přesto Austrálie s přehledem vede, Kanaďanka Smithová zaostala o dvě sekundy.
Za Austrálii nyní Meg Harrisová. A že plave fantasticky ukazuje i virtuální čáru světového rekordu, na který má teď k dobru osm desetin!
O'Callaghanová ve druhé polovině zabrala a vypracovala favoritkám už více jak dvouvteřinové vedení. Druhé plavou Rusky, třetí Kanaďanky.
Ve druhé rozplavbě se představují největší favoritky na vítězství, a sice Australanky. Mollie O'Callaghanová začíná solidně, po sto metrech je první o tři setiny.
Odstartovala druhá rozplavba.
Výsledky první rozplavby

1. USA 7:47,57 min
2. Čína +1,41 s
3. Německo +4,49
4. Francie +7,48
5. Japonsko +10,82
6. Jihoafrická republika +13,99
7. Turecko +23,39
8. Jižní Korea +23,59
Reprezentantky USA vítězí v čase 7:47,57 a lze jen těžko očekávat, že by osm štafet zaplavalo lepší čas, což by znamenalo nepostup. S postupem může počítat i druhá Čína, třetí Němky musí s časem 7:52,06 čekat a doufat. Národní rekord zaplavala čtveřice z Jižní Afriky, jež doplavala šestá.
Li plave na úrovni vedoucí Američanky. Sto metrů před koncem první rozplavby stáhla ztrátu na dvě vteřiny, celou ji ale nesmaže, pokud Fordové vyloženě nedojde šťáva.
Brooke Fordová skáče do vody a k dobru má na Číňanku Li dvě vteřiny a jednu desetinu. Třetí Němky již ztrácí přes tři vteřiny.
Kathryn McLaughlinová navyšuje náskok USA. Simsová na prvním úseku neplavala ideálně, ale její spolubojovnice ztrátu bez problémů stáhli a navíc navyšují náskok na čele.
Maddenová předvedla výborný výkon. Bez problémů jí dohnala a ještě na nejbližší konkurentku naplavala skoro čtyři desetiny. Třetí Francie už ztrácí přes vteřinu a půl.
Paige Madenová přidává a po polovině své etapy se vyšvihla na druhou pozici. Na Číňanku však ztrácí sedm desetin.
Dochází k první předávce. Jako první skáče o bazénu Němka, těsná následována Číňankou a Jihoafričankou. Amerika už ztrácí přes vteřinu.
Po prvních sto metrech je na tom nejlépe reprezentace Číny. Necelých pět desetin ztrácí Německo. Zatím je překvapivě vzadu tým USA.
První rozplavba odstartovala.
Startovní listina

1. rozplavba

1 Jižní Afrika
2 Francie
3 Německo
4. USA
5 Čína
6 Japonsko
7 Turecko
8 Jižní Korea

2. rozplavba

1 Nový Zéland
2 Itálie
3 ROV
4 Austrálie
5 Kanada
6 Maďarsko
7 Brazílie
8 Hong Kong
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné středeční ráno. Vítám vás při sledování plavání, konkrétně se zaměříme na štafetu 4 x 200 metrů volným stylem žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:30.
Články odjinud