OH - Plavání - 4 x 100m polohový závod - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   04:36

Ukončeno

4 x 100m polohový závod - finále (muži)

04:36 O medaile (Finále) - muži
USA 1. . USA
GBR 2. . Velká Británie
ITA 3. . Itálie
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Americká mužská štafeta opanovala polohový závod na 4 x 100 metrů v novém světovém rekordu. Na znaku to pro své spolubojovníky rozplaval výborně už Ryan Murphy, který předával Andrewovi. Ten sice neudržel vedení, ale to se proti skvělému prsaři Peatymu očekávalo. Pak přišel na řadu dost možná nejúspěšnější sportovec celé tokijské olympiády Caeleb Dressel, jenž přeplaval Brita Guye a na závěrečnou stovku vyslal do boje Zacha Applea a poslední Američan v pořadí ještě navýšil náskok na stříbrnou pozici.

K zajímavému souboji došlo také o bronzovou medaili. O pět setin byli úspěšnější Italové, Rusové se museli spokojit se čtvrtou příčkou.
Konečné pořadí

1. USA 3:26,78 min (WR)
2. Velká Británie +0,73 s
3. Itálie +2,39
4. ROC +2,44
5. Austrálie +2,82
6. Japonsko +3,13
7. Kanada +5,64
Čína DSQ
na druhém místě doplavala Velká Británie. Také kvarteto z této země předvedlo velmi dobrý výkon, ale na fenomenální Američany nestačilo. V těsném souboji o bronz uspěla Itálie, Miressi dohmátl o pěti setin dříve než Rus Kolesnikov.
Američani jsou zlatí ve světovém rekordu, nerozhodila je ani plavba v první dráze! Zach Apple si s kraulem poradil bravurně a byť mu v posledních metrech lehce docházelo, tak dohmátl ve světovém rekordu 3:26,78!
Americký fenomén Caeleb Dressel ve druhé polovině motýlka přeplaval Guye, rozhodne kraul! USA má náskok šesti desetin.
Adam Peaty potvrdil pověst fantastického prsaře a pro Brity předává na prvním místě, náskok na světový rekord činí šest desetin! Andrew z USA ztratil, ale ne nijak výrazně.
Murphy zvládl svůj úsek fantasticky. Rozdílem dvanácti setin porazil Thomase Ceccona z Itálie, třetí zatím plave Čína.
Jdeme na věc! Prvních padesát metrů na znak je minulostí a nejrychleji odstartoval Ryan Murphy z USA. K dobru má patnáct setin.
Závod začal.
Startovní listina

1 USA
2 Japonsko
3 ROC
4 Itálie
5 Velká Británie
6 Čína
7 Austrálie
8 Kanada
Obhajovat zlatou medaili v polohovém závodu budou Američané, kteří jsou i letos řazeni do role velkého favorita. Bude zajímavé sledovat, koho nasadí, ale lze očekávat silné složení. Největšími konkurenty by měla být štafeta Velká Británie, každopádně její vítězství na úkor USA by bylo překvapením.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné ráno. Vítám vás při sledování finále polohového závodu mužů na 4 x 100 metrů v plavání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:36.
Články odjinud