OH - Sportovní gymnastika - Týmy (muži) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   12:00

Ukončeno

Týmy (muži) - Finále

12:00 O medaile (Finále) - muži
ROV 1. . Tým ROV
JPN 2. . Japonsko
CHN 3. . Čína
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:

1. ROV 262,500
2. Japonsko 262,397
3. Čína 261,894
4. Velká Británie 155,760
5. USA 254,594
6. Švýcarsko 250,927
7. Ukrajina 246,394
8. Německo 238,495
Máme za sebou parádní gymnastické odpoledne, které bylo tou nejlepší pozvánkou na další závody v Tokiu v této nádherně a náročné sportovní disciplíně. A ke sledování dalších textových přenosů z gymnastiky na OH v Tokiu vás samozřejmě srdečně zvu.
Japonci byli nejlepší v prostných a na hrazdě, naopak Rusové dominovali na kruzích, kde porazili své soupeře opravdu drtivým rozdílem, oproti Japoncům o dva celé body, a vládli také na přeskoku. Čína vévodí pořadí na koni a na bradlech, celkově tedy všichni tři medailisté zvítězili ve dvou disciplínách. I to ukazuje na obrovskou vyrovnanost mezi těmito gymnastickými mocnostmi.
Tohle rozhodně nebyl závěr pro kardiaky, Rusové vypadali po celý průběh závodu suverénně, ale Japonci je v závěrečné rotaci dostali pod enormní tlak. Daiki Hašimoto ukázal, že je jedním z nejlepších gymnastů na hrazdě na světě a vše bylo na ruském sportovci roku 2020 Nikitovi Nagorném. Před zahájením sestavy na prostných ještě nevěděl, kolik bodů potřebuje, i tak si dovolil ale vypustit jedno trojité salto. Počínal si ale s naprostým klidem a sebevědomím, dokázal ukočírovat nervy a dal si záležet na precizním provedení. Známka 14,666 nakonec stačila na celkové prvenství, ale před druhými Japonci o pouhých 103 tisícin! Až tak vyrovnané bylo dnešní mužské týmové gymnastické finále. A úřadující světoví šampióni z Ruska jsou olympijskými vítězi.

Číňané nakonec na hrazdě nezabojovali tak, jak by potřebovali, a končí o pět desetin zpět za Japonskem na třetím místě. Ukázalo se, že tyto tři světové velmoci jsou nedostižné. Na čtvrté místo se po parádním závěrečném koni našíř vyškrábali Britové, na medaili jim ale chybělo propastných 6,1 bodu. Za nimi končí Spojené státy, Švýcarsko, Ukrajina a Nemci, kterým v závěru naprosto došel dech.
Je to jasné, jsou to Rusové! Nagornij inkasoval za poslední sestavu na prostných 14,666 bodu a celkový rozdíl po všech šesti rotacích mezi Rusy a Japonci jen 103 tisícin. To je naprosté minimum, jeden úkrok mimo, jedna obrátka navrch!
R6'
Prostná

Nagornij předvedl velmi čistou sestavu, i když si nedovolil přidat své precizní trojné salto. Jak tohle dopadne?
R6'
Hrazda

Hašimoto dostal neskutečnou známkou 15,100 svůj tým před Čínu, bude to stačit na Rusy? To bude o desetinách!
R6'
Prostná

Přemet se saltem vpřed a dvojným saltem vpřed schylmo na úvod, pak paterný obrat vzad a dokonce navázaný dvěma dalšími salty. Neskutečné vysoké dvojné salto se čtyřmi obraty, Nagornij jde na jisto, ale velmi čistě. Závěr obstarala parádní tsukahara, bude to stačit?!
R6'
Hrazda

Dnešní závod nemohl lépe gradovat! Japonci se díky Hašimotově známce zřejmě dostali na druhé místo před Čínu a budou netrpělivě očekávat, co předvede Nagornij na prostných! Rozhodčí nás napínají, to je drama!
R6'
Hrazda:

Daiki Hašimoto útočí na stříbro. Průvlek s obratem, skvělé jeden a půl salta skrčeně a dva parádní Tkačevy s obraty a roznožkou. Japonec přidává vysokou letku a odskočil dvěma salty se čtyřmi obraty, které opravdu perfektně zapíchnul, to by mohlo být až k patnácti bodům!
R6'
Hrazda

Lin Čchao-Pchan začal jeden a půl salty s dvojným obratem a přidal jeden a půl salta skrčmo, parádní práce. Tkačev toporně a endo s dvojným obratem, pár slušných průvleků a závěrečné dvojné salto se čtyřmi obraty. Lehké problémy na dopadu, Číňan možná mohl zkusit zariskovat a přidat ještě jeden prvek na hrazdě. Na jeho nervy už to ale bylo příliš. 14,133, což znamená, že Nagornijmu stačí předvést 14,06, to je úplně v klidu v jeho silách.
R6'
Prostná

Dalojan dostal 14,066 a ještě to bude napínavé! Číňané i Japonci se výkony na hrazdě nebezpečně přibližují.
R6'
Prostná

Artur Dalojan je mistrem světa 2018 právě z této disciplíny a jede na jistotu! Hned v prvním prvku si ubral dvě obrátky, nechtěl to pokazit! Soustředil se opravdu hlavně na čistotu provedení, na konec si nechal toporné salto se šesti obrátkami a namísto radosti po své sestavě si spíš oddychl, že neudělal chybu. To jsou nervy!
R6'
Hrazda

Takeru Kitazono začíná vysokou letkou a endem a následným průvlekem s obratem. Salto skrčmo s dvojným obratem a nádherné veletoče. Závěr znovu obstaralo dvojné salto se čtyřmi obraty. Japonci i Číňané dělají vše, co je v jejich silách, aby dostali Rusy pod tlak. 14,500 bodu je parádní známkou na hrazdě, zvládnou to ještě Japonci? Vše záleží na Daiku Hašimotovi!
R6'
Hrazda

Siao Žuo-Tcheng začal toporným Tkačevem a následoval ten samý kousek s obratem a další průvlek s obratem. Veletoč zadem vzad, velmi zajímavý prvek na pohled. Dvě pěkné letky a dvojné salto se čtyřmi obraty, to bylo vystoupení Číňana, oceněné 14,333 body, to není vůbec špatné. Rusové na prostných se budou muset ohánět a nesmí si dovolit jedinou chybu.
R6'
Prostná

Denis Ablazin naprosto čistě skákal na prostných, předvedl třeba rondát flik a dvojné toporné salto se dvěma obraty na úvod. Parádní trojnásobná řada následně bez jediné chybičky a následně toporné dvojné salto vpřed. Jenže při saltu s paterným obratem vyšlápl mimo vymezené území a dostane srážku. Na závěr sestavy si schoval Toporné salto vzad se šesti obraty. Tři desetiny dolů za vyšlápnutí znamenají 13,900 bodu a přeci jen lehkou komplikaci pro Rusy.
R6'
Hrazda

Letka s obratem, průvlek s dvojným obratem do podhmatu a Tkačev toporně a další roznožmo dokonce s obratem. To byl start sestavy na hrazdě v podání Kazumy Kaji. Přidal parádní otočky v průvleku a závěrečné dvojné toporné salto se čtyřmi obraty. Krásná sestava a ocenění 14,200 body. Tohle na stahování náskoku Rusů asi stačit nebude, na hrazdě se zkrátka nedá získat tolik bodů. Asiaté musí čekat na případné ruské chyby.
R6'
Prostná

Američan Yul Moldauer ukázal třeba dvojný twist s obratem, pěkná látající vřetena do stoje a zpět a na závěr si schoval toporné salto s pěti obraty v kombinaci s dalším saltem s obratem. Posledním prvkem bylo toporné salto vzad se šesterným obratem. Čistá sestava v podání Američana a 14,366 bodu.
R6'
Hrazda

Jdeme na to, na hrazdě startuje Sun Wej. Začal dvěma Tkačevi, jedním toporně a jedním roznožmo. Přidal další dva průvleky, endo s obratem či šamogin s dvojným obratem. Závěr tradičně obstaralo dvojné salto toporně se čtyřmi obraty, sestava vypadala dost čistě a poměrně rozmanitě. 14,200 je slušná známka na hrazdě.
Rusové vedou o 0,640 bodu před Čínou, za nimi jsou Japonci s odstupem dalších 631 tisícin. Zvládnout se dá vše, všichni gymnasté budou pod obrovským tlakem. Zvládnou to ještě dva asijské týmy nebo si Rusové pod vlajkou svého olympijského výboru dojdou jako úřadující mistři světa pro zlato? Dozvíme se už za chvíli!
Vše je před poslední rotací otevřené, i když Číňané i Japonci to budou mít na hrazdě pekelně těžké. Rusové končí dnešní závod na prostných společně s Američany, kteří už jsou ze hry o medaile zřejmě venku. Britové s Němci se ukáží na koni a Ukrajinci se Švýcary na kruzích.
Průběžné pořadí po 5. rotaci:

1. ROV 219,868
2. Čína 219,228
3. Japonsko 218,597
4. USA 214,629
5. Velká Británie 212,128
6. Švýcarsko 210,629
7. Ukrajina 205,528
8. Německo 199,295
R5'
Bradla

Nádherná sestava Číňana Cou Ťing-Jüan přeci jen jeho tým posune vpřed. Jeden a půl salta do visu, vysoký a dlouhý Tkačev ale pak zaváhání při jedné rozporce. Dvojné salto vzad skrčmo na závěr, ale pár srážek se v jeho známce zřejmě promítne. Tři desetinky dolů, i tak ale píše 15,466 bodu a dostane svůj tým do šestidesetinového náskoku před Japonce.
R5'
Kůň našíř

Po hrůzném výkonu Němců na prostných se před ně posouvají Ukrajinci, kteří už mají docvičeno na koni, Nejlépe si vedl Illja Kovtun s 14,200 body.
R5'
Bradla

Vzepření s předkmihem, Tkačev a parádní jeden a půl salta roznožmo do podporu, to předvedl Wataru Tanigawa na bradlech. Na závěr ukázal dvojné salto vpřed skrčmo, tohle je další bezchybná sestava. Opravdu žádný ze závodníků ještě neudělal větší chybu, to jsou naprosto famózní výkony všech finalistů. Nicméně známka není tak vysoká, 14,666 rozhodně nestačí na stažení ruského náskoku, ba naopak.
R5'
Hrazda

Rusové mají hotovo a i když Bělavskij nepředvedl tak technicky náročnou sestavu jako před ním Malone, dal si záležet na čistotě a 14,166 mu stačí ke spokojenosti.
R5'
Prostná

Rondát flik a dvojné toporné salto s dvojným obratem, tak zahájil sestavu Regini-Morgan. Přidal třeba dvojné salto schylmo vpřed, přemet vpřed a salto vpřed s paterným obratem. Toporné salto se čtverným obratem a na závěr ještě našel síly na toporné salto vzad se šestoi obrátkami. Tehdejší juniorský mistr Evropy je spokojen, inkasuje 14,533 bodu. Naopak Němci se na prostných velmi trápí.
R5'
Hrazda

Američané se po hrazdě na třetí místo asi nepřesunou, přeci jen jsou tady nižší známky než na bradlech u Číňanů a Japonců. Vysoký Tkačev toporně i roznožmo, poté toporně i s obratem, tohle je oblíbený prvek Brodyho Maloneho. Parádní dvojný obrat s přeskokem a na závěr dvojné toporné salto se čtverným obratem. Pěkně vymyšlená sestava, líbivá na pohled. Rozhodčí Američana ocenili známkou 14,633, což je na hrazdu nadprůměrné hodnocení, skvělá práce.
R5'
Bradla

Toč do stoje, veletoč do stoje a parádní dvojné salto vzad do podporu. To byl úvod sestavy pro Sun Weje. Následovalo dvojné salto schylmo do podporu a jeden a půl salta roznožmo taktéž do podporu. Dvojný obrat do vzporu a na závěr dvojné salto vzad s obratem. Hodně technicky náročná sestava, která ale Číňanovi vynáši jen 14,800 bodu. Oproti Rusům to je ztráta, to pro Asiaty s útokem na zlato nevypadá moc dobře.
R5'
Prostná

Philipp Herder v akrobacii hodně zaváhal a zaznamenal pouze 11,866 bodu. Tohle by mohla být šance pro Ukrajince jak se odpoutat z posledního fleku a dostat pod sebe právě Němce.
R5'
Bradla

Japonci a Číňané musí na bradlech zabrat, jako první načal rotaci na tomto nářadí Kazuma Kaja. Ten ukázal dva velmi dlouhé vzepření ve stoje, jeden a půl salta do podporu a krásný vysoký Tkačev. Obrat na jednu žerď následně do stoje, vzepření s předkmihem a na závěr dvojné salto vzad s obratem, navíc perfektně zapíchnuté. Velmi slušných 15 bodů, ale Rusové byli na tomto stanovišti ještě silnější, chce to něco víc.
R5'
Hrazda

Nikita Nagornij je v obrovské formě, ruský sportovec roku 2020 v Rusku opět začíná jako první. Předvedl třeba průvlek s dvěma obraty, Tkačev roznožmo s obratem a veletoč na jedné ruce s obratem. Dvojné toporné salto se čtverným obratem na závěr znamená velmi slušných 14,366 bodu.
R5'
Prostná

James Hall načal své představení na prostných výsledkem 14,033, následovat ho bude Philipp Herder z Německa.
Japonsko a Čína přechází na bradla, tam se to dá ještě zvrátit, však Siao Žuo-Tcheng v kvalifikaci zaznamenal přes 16 bodů! Rusové a Američané se posouvají na hrazdu, Británie a Německo si střihnou akrobacii na prostných a po delší době uvidíme i vystoupení na koni v podání Švýcarska a Ukrajiny.
Rusové navýšili náskok v čele na téměř tři a půl bodu, to vypadá obrovsky nadějně. Mohou si v závěrečných dvou disciplínách možná trochu ulevit a jít lehce na jistotu. Asiaté ale předvádí lítý boj na krev o druhé místo, mezi nimi je pouhá desetinka. Na čtvrté místo se po skvělých bradlech vyhouply Spojené státy, na medaili jim chybí 2,5 bodu. Švýcaři spadli až na šesté místo, pořadí uzavírají Němci s jednobodovou ztrátou na Ukrajince.
Průběžné pořadí po 4. rotaci:

1. Rusko 177,403
2. Čína 174,029
3. Japonsko 173,931
4. USA 171,430
5. Velká Británie 169,696
6. Švýcarsko 169,530
7. Ukrajina 165,529
8. Německo 164,463
R4'
Bradla

Artur Dalojan nastoupil na bradla velmi energicky, předvedl třeba jeden a půl salta roznožmo do podporu, salto vpřed z podporu do vzporu, podmetku do podporu a na závěr dvojné salto s jedním obratem. Velmi živelná sestava a další parádní ruské představení, ocenění ale "pouhými" 14,600 body, tedy podstatně méně než získali jeho kolegové. I tak ale Rusové začnou pátou rotaci jako vedoucí tým.
R4'
Prostná

Po delší době akrobacie v akci v podání Pablo Bräggera. Rondát, flik a dvojné salto skrčmo se čtverným obratem, ihned potom dvě toporná salta po sobě s několika obraty. Na závěr vymyslel Švýcar rondát, flik a toporné salto vzad se šesterným obratem. Za svou sestavu dostává 14,233 bodu.
R4'
Bradla

Salto roznožmo do visu, Tkačev a dvojné salto vzad s obratem, to bylo jen pár prvků Samuela Mikulaka na bradlech. Zatím byl nejlepším z Američanů a jeho angažování až do této disciplíny se vyplatilo. 15 rovných bodů pro spojené státy.
R4'
Hrazda

James Hall trochu vylepšil reputaci svého týmu na hrazdě, 14,200 bodu je slušným výsledkem na tomto náčiní, Britové chtějí udržet čtvrté místo před Švýcary.
R4'
Bradla

Běljavskij je asi nejlepším rusem na bradlech a ukázal to. Salto vpřed do podporu, vzepření s předkmihem a dvojné salto s obratem na závěr, naprosto precizně provedená sestava, strojová přesnost od Rusa. Vynesla mu 15,333 bodů a to už se bude Asiatům hodně těžko stahovat, pokud tedy některý z Rusů neudělá chybu.
R4'
Bradla

Rusové a konkrétně Nikita Nagornij, který zatím vždy startoval ruské představení na každém náčiní, ukázal svou extratřídu. 15,166 je excelentním výkonem na bradlech a Rusové to opravdu myslí s útokem na zlato vážně.
R4'
Přeskok

Další šestinásobný obrat, ale srážka desetiny na dopadu, to je výsledek Číňana Siao Žuo-Tcheng znamená 14,733 bodu. Daiki Hašimoto ukázal také jeden a půl salta se šesti obraty a dostává právě o tu desetinu navíc oproti Číňanovi, protože ustál dopad. Na přeskoku tedy máme ve čtvrté rotaci hotovo.
R4'
Hrazda

Trojný obrat do obráceného hmatu, průvlek do ruské veletoče a na závěr dvojné salto vzad se čtverným obratem. Sestava Brita Maxe Whitlocka byla poměrně krátká, ale tenhle borec je specialistou hlavně na koni. 13,366 bodů není něco, čím by Britové udělali průlom v celkovém pořadí.
R4'
Přeskok

Dvojné salto schylmo s obratem pro Wataru Taginawu, to byla paráda! S ledovým klidem se Japonec zapíchl při dopadu do žíněnky a nato, že je to jeho první soutěžní pokus jako náhradníka se ukázal v parádním světle! Neskutečných 15,233 by mohlo vrátit Japonce do hry. to byl zatím nejlepší skok na přeskoku ze všech!
R4'
Přeskok

Sun Wej a jeho šest obrátek perfektně držel tělo, vyšel mu doskok a právě za proveden dostal hodně bodů. Celkový součet je 14,866 a Číňané na přeskoku možná utečou Japoncům.
R4'
Přeskok

Japonec Takeru Kitazono kontruje přemetem, jeden a půl salty a pěti obraty. Příliš mu ale nevyšel dopad, za který mu byla stržena jedna desetina, Celková známka je tedy pouhých 14,166. Japonci musí zabrat, pokud chtějí pomýšlet na zlato, Rusové byli na přeskoku famózní.
R4'
Přeskok

Přeskok zahajuje Číňan Lin Čchao-Pchan jeden a půl salty se šesti obraty, hodně technicky náročný skok. Čína musí stahovat ruský náskok a známkou 14,733 by se jí to mohlo aspoň trochu podařit.
Činu a Japonsko čeká ve čtvrté rotaci přeskok, Američani a Rusové se ukáží na bradlech, Němci a Britové se přesunou na hrazdu a Ukrajinci se Švýcary přechází na prostná.
Rusové navýšili svůj náskok v čele na 2,6 bodu a navíc je čekají bradla, která mají velmi silná. Asiaté to rozhodně nebudou mít jednoduché proti úřadujícím mistrům světa ze Stuttgartu.
Průběžné pořadí po 3. rotaci:

1. ROV 132,304
2. Japonsko 129,699
3. Čína 129,697
4. Velká Británie 127,797
5. Švýcarsko 127,464
6. USA 127,164
7. Německo 125,464
8. Ukrajina 124,297
R3'
Bradla

Jeden a půl salta roznožmo do podporu, vysoký Tkačev a dvojný obrat do vzporu. I to předvedl v posledním představení na bradlech Philipp Herder. Sestavu zakončil dvojným saltem vzad schylmo a dostává za ni 14,566 bodů. Vůbec nejúspěšnější byl jeho předchůdce Lukas Dauser, který dostal famózních 15,466 bodu. Ani Brit Regini-Moran se nenechal zahanbit, dostal taky přes patnáct bodů a tím Velká Británie sesadila Švýcary na čtvrtém místě za velkou trojkou.
R3'
Kruhy

Docvičeno je i na kruzích, Japonec Hašimoto zapsal pouze 13,833 bodu a domácí tým zase ztratí jak na Rusy, tak na své soupeře z rotace Číňany. Jejich poslední reprezentant Siao Žuo-Tcheng totiž zapsal slušných 14,366 a jeho tým se dotáhl na druhé Japonce po třech rotacích o pouhé dvě tisíciny!
R3'
Hrazda

Skupinka na hrazdě má docvičeno, posledním počinem bylo dvojté toporné salto vzad se čtyřmi obraty v podání Illji Kovtuna, jehož sestava byla ohodncena 14,433 body. To byl dnešní nejlepší výkon na tomto stanovišti. i tak ale Ukrajinci zůstanou na chvostu pole, protože jeho kolegům se tak dobře nevedlo.
R3'
Kruhy

Číňan Sun Wej nepředvedl na kruzích přesvědčivý výkon, získal za svou sestavu 14,233 bodu a Čína znovu ztratí na Rusko v celkovém účtování.
R3'
Hrazda

Dvojný obrat přes hrazdu v saltu, Tkačev toporně nebo roznožmo s obratem a pár rychlých průvleků, to je jen pár prvků, které předvedl Brägger na hrazdě. Dvojné toporné salto se čtyřmi obraty na závěr pro Pabla a oslavné gesto Švýcara při doskoku značí, že se mu sestava povedla. 13,933 je zatím druhou nejvyšší známkou na tomto nářadí, jeho krajan Baumann přidal ještě tři desetiny.
R3'
Bradla

Joe Fraser z Velké Británie má zafáčované paže, aby si je při podporech nespálil. Veletoč vzad a jeden a půl salta vzad do podporu, famózní prvek. I když jedno zaváhání na jedné žerdi přeci jen přišlo, dvojné salto na závěr bylo precizní a Brit obdržel velmi slušných 14,666 bodu.
R3'
Přeskok

Pěkně provedený skok Brodyho Maloneho, jeden a půl salta s pěti obraty, lehké zaváhání na dopadu a výsledná známka 14,233 bodu.
R3'
Přeskok

Jeden a půl salta toporně s paterným obratem v obrovské výšce, tak vypadal přeskok Denise Abljazina. Před ním zapsal Dalojan parádních 14,933, Abljazin dostal za svůj počin 14,866 a Rusové by mohli zůstat na čele i po této disciplíně.
R3'
Kruhy

Dvojné salto skrčmo, dvojné schylmo a přechod do takzvaného letadla, naprosto precizní představení Číňana Cou Ťing-Jüan zakončené dvojným saltem skrčmo se čtyřmi obraty. Parádních 15 bodů pro Čínu a stáhnutí náskoku na čelo!
R3'
Hrazda

První dnešní představení mí za sebou Eddy Yusof na hrazdě, tady ale Švýcaři lehce ztratili. 13,500 bodu je pouze průměrnou známkou.
R3'
Kruhy

Japonec Kaja ukázal na kruzích třeba dvě navázaná dvojná salta a při odskoku zvolil dvojné toporné salto vzad se čtyřmi obrátkami. Sice trochu poskočil na dopadu, tam asi přijde lehká srážka. Rozhodčí nakonec vymysleli celkovou známku 14,100 bodu, uvidíme, jak zareagují Číňané.
R3'
Přeskok

Dva a půl salta vpřed s obratem pro Nikitu Nagorného znamená parádních 14,966 bodu pro ruskou jedničku. Skvělý start vedoucího družstva do třetí rotace.
Rusové se po dvou nářadích dostali dokonce do čela, jejich náskok činí necelé dvě desetiny bodu na Japonce. Třetí místo okupuje Čína a před závodem nikdo nepředpokládal, že se na stupních vítězů ukáží jiné týmy než právě tyto tři. Uvidíme, jestli to bude platit i na konci soutěže.
Průběžné pořadí po 2. rotaci:

1. Rusko 87,539
2. Japonsko 87,266
3. Čína 86,098
4. Švýcarsko 86,065
5. Velká Británie 84,865
6. USA 84,265
7. Ukrajina 83,732
8. Německo 82,699
R2'
Bradla

Posledním závodníkem druhé rotace byl Švýcar Pablo Brägger, ukázal třeba salto vpřed ze vzporu do podporu a sestavu zakončil dvojným saltem vpřed s jedním obratem. 14,833 je také nejlepší známkou svého týmu v této rotaci a oba týmy si tedy nechaly to nejlepší na konec. Švýcaři porazili v této disciplíně svého soupeře o více než dva body.
R2'
Bradla

Jeden a půl salta roznožmo do podporu, dvojný obrat do vzporu a na závěr dvojné salto vpřed s obratem. Ukrajinec Pachnjuk je jasně nejlepším závodníkem svého týmu právě na bradlech, na tomto náčiní vybojoval dvě stříbra na mistrovství Evropy. V týmové soutěži v Tokiu byl ohodnocen 15,200 body a měly bychom ho vidět i ve finále jednotlivců na bradlech. Pachnjuk alespoň částečně vylepšil dojem z ukrajinských bradel.
R2'
Kruhy

Rus Abljazin ukázal kromě dlouhých výdrží také dvě schýlená salta, pro odskok zvolil dvojné toporné salto se čtverným obratem, to zas tak často k vidění není. Možná i díky tomu se dostal až přes 15 bodů na 15,033 a Rusové jsou už celkově před Japonci!
R2'
Bradla

Ukrajinci nadále ztrácí, bradla nejsou zřejmě jejich oblíbená disciplína. 13,233 bodu pro Illju Kovtuna bude znamenat další ztrátu v celkovém pořadí.
R2'
Přeskok

Britové o pár desetin celkově porazili Němce v přeskoku a dostávají se na celkovou známku 84,865 bodů po dvou rotacích. Samozřejmě každá disciplína je lehce jinak hodnocená a každý tým je silný na jiném náčiní. I proto nejsou celkové průběžné výsledky příliš relevantní.
R2'
Kruhy

Rusové na kruzích předvádí neskutečnou sílu a výdrž v jednotlivých polohách. Artur Dalojan ve volném čase rád vaří, na kruzích se ale neuvařil a za svou sestavu obdržel 14,666 bodu, jen o něco málo méně než Nagornij a více, než předvedl Dalojan v kvalifikaci. Skvělý výkon Rusů na kruzích.
R2'
Kůň našíř

Je neskutečné, jak Číňané na koni působí jako dobře naprogramovaní roboti. Sun Wej nezaváhal ani na mikrosekudnu, neodchýlil se ani o milimetr od svého plánu a po právu dostává zatím nejvyšší známku rovných 15 bodů. Číňané stahují náskok svého soupeře.
R2'
Bradla

První představení na bradlech za sebou má Ukrajinec Judenkov a Švýcar Yusof. Druhý jmenovaný předvedl o poznání povedenější představení, oceněné téměř o osm desetin bodu více než u Ukrajince.
R2'
Kruhy

Nikita Nagornij ukázal svou extratřídu na kruzích, za svou parádní silovou sestavu inkasoval 14,700 bodu a rázem se Rusové lehce dotahují na vedoucí asijské duo.
R2'
Kůň našíř

Létající střiže tam a zpátky po celém koni a na závěr stojka vzad a velké emoce od Kazumy Kaji, i když jinak jsou Asiaté ve tváři dost kamenní. Známkou 14,566 sice Číňana nepřekonal, ale stále udržel celkový náskok svého týmu.
R2'
Přeskok

James Hall ukázal paternou rotaci při svém skoku, dopad pevný jako skála a úsměv při odchodu ze žíněnky značí, že Britovi se jeho přeskok povedl tak, jak zamýšlel. 14,233 bodu je mnohem víc, než úvodní skok Němce Dausera za 13,700 bodu.
R2'
Kůň našíř

Cou Ťing-Jüan zahájil dvěma stříži do stoje, rychle roztočil svá vřetena a ruská kola, prošel skrz celého koně vpřed a vzad a nezaváhal ani na doskoku, tohle byla bezchybná sestava. Je vidět, že závodníci mají ve finále opravdu prvotřídní kvalitu. 14,800 bodu je zatím nejvyšší známkou na koni. Překonají to Japonci?
R2'
Jednotliví závodnící "napatlali" svá náčiní magnesiem, aby jim to neklouzalo, a druhá rotace může začít.
R2'
Čína a Japonsko se přesouvají na koně, Američané a Rusové si zkusí kruhy, Němci s Brity se střetnou na přeskoku a Ukrajina se Švýcarskem si to rozdají na bradlech.
Pořadí po 1.rotaci:

Prostná:
1. Japonsko 43,700
2. Čína 42,132

Kůň našíř:
1. ROV 43,140
2. USA 42,099

Kruhy:
1. Velká Británie 41,833
2. Německo 40,333

Přeskok:
1. Švýcarsko 41,999
2. Ukrajina 41,999
R1'
Prostná

Siao Žuo-Tcheng zakončil vystoupení obou týmů na akróbě třeba sedmerným obratem vzad, ukázal dvojné salto vzad skrčmo se čtyřmi obraty a kombinaci dvou toporných salt vzad se čtyřmi a dvěma obraty. Sestavu zakončil toporným saltem směrem vzad se šesti obrátkami a je spokojen. 14,600 bodu je vyrovnáním nejlepších výkonů soupeřů Hašimota a Kitazona. Celkově Číňané po první rotaci ztrácí na Japonce 1,568 bodu.
R1'
Kruhy

Nils Dunkel navázal tři veletoče po sobě, zakončil sestavu toporným saltem vzad a Němec je se svým výkonem hodně spokojen. Rozhodčí ho ocenili známkou 13,600 bodu. Všichni tři Britové byli na kruzích lepší a po první rotaci si na svého soupeře vytvoří slušný náskok.
R1'
Kůň našíř

David Běljavskij si svou sestavu na koni hodně užil, dostál svému původu a ukázal parádní ruská kola po celé délce koně. Nezaváhal ani na dopadu a za své představení obdržel slušných nadstandardních 14,841 bodu, což je zatím nejvíc ze všech na tomto náčiní.
R1'
Přeskok

Igor Radivilov zatím předvedl nejlepší pokus dne na přeskoku, zapsal známku 14,600 a srovnal krok se Švýcary. Na přeskoku mají už oba týmy odcvičeno, oba týmy dosáhly shodné známky 41,999.
R1'
Prostná

Oba Japonci Kitazono i Hašimoto obdrželi shodně 14,600 bodů za svou sestavu, Číňan Lin Čchao-Pchan naopak lehce zaváhal a získal pouze 13,166 bodu. Jeho krajan Sun Wej se snažil, seč mohl, sestavy zakončil parádním toporným saltem se šesterným obratem a inkasuje za své představení 14,366 a Japonci tak po dvou kolech soupeři poměrně odskočili.
R1'
Kruhy

Joe Fraser ukázal svou sestavu na kruzích, tedy nářadí nejvíce náročném na sílu. James Hall zahájil známkou 13,600, Philipp Herder kontroval výsledkem 13,200. Fraser je na kruzích jako doma, i proto je jeho známka zatím nejvyšší, rozhodčí ho ocenili hodnotou 14,500.
R1'
Kůň na šíř

Yul Moldauer stříhal nohama na koni neskutečně, neudělal chybu, předvedl kompaktní výkon a je ses vým výkonem spokojen. Rus Nagornij před ním si připsal 14,466 bodu, Američan zapsal o celou desetinu méně.
R1'
Přeskok

Ukrajinec Pachnjuk zvolil paterný obrat vzad, ale při dopadu se dotkl kolenem země a vypadl úplně ze žíněnky. To nebyl dobrý pokus.
R1'
Přeskok

Dva a půl salta schylmo vzad pro Švýcara Eddyho Yusofa. poměrně obtížný kousek, který Eddy nedokázal čistě ustát na dopadu, tam přijdou srážky.
R1'
Prostná

Japonec Takeru Kitazono začal dvojným saltem schylmo s obratem a navázal rondátem, flikem a čtverným obratem. Nebál se ani pětinásobného obratu, ve střední sekci své sestavy ukázal ruská kola a zánosy. Další paterný obrat vzad, bez naprosté chybičky a sestavu zakončil šesterným obratem vzad. Japonci založili velmi slušně.
R1'
Právě probíhá rozcvičení gymnastů na jednotlivých náčiních, největší favorité Japonci a Číňané začnou na prostných, Rusové a Američané si na úvod dají koně, Britové a Němci zahájí soutěž na kruzích a Švýcaři s Ukrajinci se utkají v první rotaci na přeskoku.
Ariake Gymnastics Centre už vítá osmičku finálových týmů, kteří se rozdělí v jednotlivých rotacích po dvou na jednotlivých nářadích. Gymnasté z obou týmů budou naskakovat na střídačku, což by mohla být atraktivní podívaná z diváckého pohledu. Naopak zrežírovat takový přenos, aby mu divákovi neuteklo nic podstatného, to bude velká výzva.

Vždy na každém stanovišti nastoupí tři gymnasté ze čtyřčlenného týmu a tři známky se také počítají do celkového skóre. A v týmové soutěži se opravdu počítá každá chybička. Naopak pokud se počítají jen tři výkony a ne čtyři, jako tomu bylo v klasifikaci, každý tým může na každé nářadí nasadit opravdu to nejlepší. I proto by mohl být dnešní závod nebývale napínavý.
PROGRAM SOUTĚŽE:

Rotace 1:
Prostná: Čína, Japonsko
Kůň našíř: ROV, USA
Kruhy: Velká Británie, Německo
Přeskok: Švýcarsko, Ukrajina

Rotace 2:
Kůň našíř: Čína, Japonsko
Kruhy: ROV, USA
Přeskok: Velká Británie, Německo
Bradla: Švýcarsko, Ukrajina

Rotace 3:
Kruhy: Čína, Japonsko
Přeskok: ROV, USA
Bradla: Velká Británie, Německo
Hrazda: Švýcarsko, Ukrajina

Rotace 4:
Přeskok: Čína, Japonsko
Bradla: ROV, USA
Hrazda: Velká Británie, Německo
Prostná: Švýcarsko, Ukrajina

Rotace 5:
Bradla: Čína, Japonsko
Hrazda: ROV, USA
Prostná: Velká Británie, Německo
Kůň našíř: Švýcarsko, Ukrajina

Rotace 6:
Hrazda: Čína, Japonsko
Prostná: ROV, USA
Kůň našíř: Velká Británie, Německo
Kruhy: Švýcarsko, Ukrajina
Mezi osmičku nejlepších týmů se dostaly reprezentace gymnastických velmocí z Japonska, Číny, Spojených států či Ruska, kterým budou sekundovat Britové, Němci, Švýcaři a Ukrajinci. Zlato z Ria obhajují domácí borci, ty v Brazílii před pěti lety doplnili na stupních vítězů Rusové a Číňani. Stejné tři týmy, ale v prohozeném pořadí vystoupali na pódium na posledním MS 2019 ve Stuttgartu. Zde slavili Rusové před Číňany a Japonci. Všechny tři tyto velmoci se také za sebou seřadily v kvalifikaci, kterou ovládli Japonci. Kdo se bude radovat tentokrát?
Vítejte v Ariake Gymnastics Centre v Tokiu, kde bude dnes rozděleny první sady medailí ve sportovní gymnastice, o které se poperou muži v týmové soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud