OH - Sportovní gymnastika - Kladina (ženy) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   10:50

Ukončeno

Kladina (ženy) - Finále

10:50 O medaile (Finále) - ženy
CHN 1. K. Čchen-čchen
CHN 2. T. Si-ťing
USA 3. S. Bilesová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Poslední individuální závod ženské sportovní gymnastiky na těchto olympijských hrách je za námi. Ovládla ho Kuan před svou týmovou kolegyní Tchang. Za nimi byla Bilesová, která tak, stejně jako v Riu, bere bronz.
V jednom rozhovoru uvedla Kuan, že jejím vzorem je Bilesová. Nyní stojí vedle ní na zlatém stupínku na OH. Číňanky dnes předvedly velmi povedené sestavy se soustředěným projevem.
Medailistky si už užívají medailový ceremoniál.
Možná si říkáte, jak je možné, že včera při shodě bodů, byla třetí pozice sdílená a dnes má čtvrtá a pátá gymnastka stejný počet bodů... V případě shody rozhoduje o konečném umístění známka za provedení. Včera měly při závodu na prostných obě gymnastky tuto známku stejnou. Dnes měla ale Leeová známku E nižší, proto je na pátém místě za Blackovou.
Konečné pořadí:
1. Čchen-čchen Kuan (CHN) 14,633
2. Si-ťing Tchang (CHN) 14,233
3. Simone Bilesová (USA) 14,000
4. Elsabeth Blacková (CAN) 13,866
5. Sunisa Leeová (USA) 13,866
6. Urara Ašikawaová (JAP) 13,733
7. Flavia Saraivaová (BRA) 13,133
8. Vladislava Urazovová (ROC) 12,733
Číňanka vyhrála se známkou 14,633. Na druhém místě je její kolegyně Si-ťing Tchangová. Druhý olympijský bronz z kladiny si do své sbírky přidá i Simone Bilesová (USA).
A Kuan je zlatá!
Kombinace vysoké obtížnosti a skvělého provedení. Šestnáctiletá Kuan předvedla sestavu, která by na medaili měla stačit. Jaká to ale bude?
Vítězka kvalifikace Čchen-čchen Kuan teď rozhodne o konečném medailovém pořadí.
Saraivaová jde s 13,133 body na průběžnou šestou pozici. Bilesová už má také jistou medaili.
I Brazilka Saraivaová musela hned v první řadě zabraňovat pádu, dnes medaili nezíská.
Urazovová získává 12,733 bodů a řadí se na průběžné šesté místo. Čekají nás ještě dvě gymnastky. Tchangová už ví, že má medaili jistou.
I na Rusku Urazovovou dolehl tlak finále. Z kladiny sice nespadla, přesto párkrát zaváhala. Po arabovi měla k pádu velmi blízko, zvládla ho ale nakonec ustát a pokračovat dál.
Osmnáctiletá Japonka Ašikawaová, která se do dnešního závodu kvalifikovala jako první náhradnice, získala 13,733 bodů.
Leeová se řadí na průběžnou čtvrtou pozici, získala 13,866 bodů.
Američanka předvedla obtížnější sestavu než její kolegyně, provedení ale nebylo tak čisté jako u ostatních. Na co to ale bude stačit?
A Sunisa zaváhala po akrobatické řadě blecha, plančík, plančík. Pádu sice zabránila, ztratí ale cenné desetiny.
A Bilesová jde s rovnými 14 body na průběžnou druhou pozici. Na Číňanku její výkon nestačil. Na řadě je vítězka víceboje Američanka Sunisa Leeová.
Přestože kladina není jejím nejoblíbenějším nářadím, předvedla Simone velmi povedenou sestavu. Bilesová nepředvedla žádné prvky s rotací, zvolila nižší obtížnost, za to si ale dala záležet na provedení jednotlivých prvků. Na co to bude dnes stačit?
A Bilesová předvedla velmi povedenou sestavu!
V kvalifikaci byla Číňanka druhá, nyní si připisuje 14,233 bodů a řadí se na průběžnou první pozici. Na řadě je ještě šest gymnastek. Nyní se představí Američanka Bilesová.
Velmi precizní sestava, která Tchangové přinese hezké bodové hodnocení. Číňanka měla velmi dobré provedení akrobatických i gymnastických prvků. Rozhodčí tu moc srážek nenajdou.
Kanaďanka získala 13,866. Na řadě je Tchangová.
Pětadvacetiletá Blacková předvedla povedenou sestavu bez pádu. Párkrát zaváhala po některých prvcích, přesto předvedla dobrý výkon, se kterým je spokojená. Hned po doskoku šla za svým trenérem a začala brečet. Štěstím.
A Blacková už je na kladině.
A gymnastky už dorazily na závodní plochu, závod brzy začne.
Skončil medailový ceremoniál po závodu mužů, ženy za chvíli přijdou na závodní plochu.
Rumunka Larisa Andreea Iordacheová ze závodu odstoupila. Nahradí ji Japonka Urara Ašikawaová.
Startovní listina:
Elsabeth Blacková (CAN)
Si-ťing Tchang (CHN)
Simone Bilesová (USA)
Sunisa Leeová (USA)
Larisa Andreea Iordacheová (ROU)
Vladislava Urazovová (ROC)
Flavia Saraivaová (BRA)
Čchen-čchen Kuan (CHN)
Kvalifikaci na kladině vyhrála teprve šestnáctiletá Číňanka Kuan Čchen-čchenová. V závodě se představí i vítězka víceboje Sunisa Leeová (USA) a její týmová kolegyně Simone Bilesová. Právě na kladině Simone před pěti lety získala "jen" bronz, když téměř spadla ze salta vpřed. Především díky vysoké obtížnosti to ale na medaili stačilo. Na zítřejší výkon americké reprezentantky je mnoho fanoušků zvědavých. Simone ze všech předchozích závodů na OH odstoupila kvůli psychickým problémům, které jí bránily i v předvádění jejich skoků. Dostala se do stavu, kdy nebyla schopná vnímat pohyb během rotací.
Dnes je na programu poslední individuální závod gymnastek. Na programu kladina, na které by se měla představit i Američanka Simone Bilesová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:50.
Články odjinud