Ženy - Slopestyle (kvalifikace) | ONLINE | 17.2.2018 02:00 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Slopestyle (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2018   02:00

Ukončeno

Ženy - Slopestyle (kvalifikace)

02:00 kvalifikace - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro tuto chvíli z kvalifikace slopestylu žen na lyžích vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
1. Emma Dahlströmová (SWE) 91.40
2. Tiril Sjåstadová Christiansenová (NOR) 89.00
3. Johanne Killiová (NOR) 87.80
4. Isabel Atkinová (GBR) 86.80
5. Mathilde Gremaudová (SUI) 85.40
6. Devin Loganová (USA) 84.80
7. Sarah Höfflinová (SUI) 83.00
8. Anastasia Tatalinová (OAR) 81.00
9. Yuki Tsubotaová (CAN) 78.20
10. Katie Summerhayesová (GBR) 77.60
11. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE) 77.00
12. Maggie Voisinová (USA) 73.00
13. Mi-hjon I (KOR) 72.80
14. Lana Prusakovová (OAR) 70.60
15. Tess Ledeuxová (FRA) 69.40
16. Lara Wolfová (AUT) 66.40
17. Darian Stevensová (USA) 64.00
18. Kea Kühnelová (GER) 59.60
19. Lou Barinová (FRA) 50.60
20. Dominique Ohacová (CHI) 38.60
21. Dara Howellová (CAN) 32.00
22. Kim Lamarreová (CAN) 23.60
23. Caroline Claireová (USA) 20.00
Máme za sebou kvalifikaci slopestylu žen na lyžích. Nejlepší jízdou ze všech třiadvaceti závodnic se prezentovala Emma Dahlströmová ze Švédska, která předvedla jízdu ohodnocenou 91,40 body. Druhá v pořadí Sjåstadová Christiansenová zaostala se ztrátou více než dvou bodů. Jen těsně pod postupem do finále (2 desetiny bodu) skončila domácí Mi-hjon I. Do postupu do finále stačilo dnes zajet jízdu za 73 bodů a lepší.
Závod právě skončil.
23'
Kvalifikaci nám uzavřela svojí druhou kvalifikační jízdou Mathilde Gremaudová ze Švýcarska. Ve vzduchu sice měla lehké problémy s dotáčením, ale dojela v pořádku do cíle a můžeme se na ni těšit ve finále. Druhá jízda za 71,60 bodů, v první 85,40.
22'
Dahlströmová jela hodně na jistotu a ani žádné triky raději nezaskákala. Do finále tak postupuje výkonem z první jízdy, ve které si zapsala 91,4 bodů.
22'
Před jízdami posledních dvou závodnic na startu už je rozhodnuto o dvanácti postupujících. Emma Dahlströmová se vrhá na trať.
21'
Publikum v cíli šílí, Korejka Mi-hjon I zvolila velkou náročnost triků do své druhé kvalifikační jízdy. Škoda tak snad jen chyby na dopadu po třetím skoku, při kterém si hrábla rukama do sněhu. Konečná známka 72,80 bodů na finále bohužel lehce nestačí, scházely 2 desetiny!
20'
Do finále se nepodívá také Francouzka Borinová. Po lehkém zavrávorání hned na úvod railů přišla o rychlost a nedokázala vyjet jeden ze skokánků. Platí tedy známka z první jízdy, která činila 50,60 bodů. Nejhůře skončí patnáctá.
19'
Dara Howellová se ve druhé jízdě zlepšuje, i když pouze 32 bodů a je jasné, že neobhájí zlatou medaili, kterou vybojovala před čtyřmi roky v Soči. Pochvalu si ale zaslouží za dojetí do cíle na jedné lyži, druhá ji totiž po dopadu pod posledním skokánkem vypnula.
18'
Druhá jízda Loganové už nebyla tak pěkná a čistá, jako v prvním případě. Při jednom skoku bylo v ruchových mikrofonech slyšet, jak si Američanka sama hodně oddychla, že neskončila ve sněhu. Se ziskem 84,8 ale už může myslet na finálové jízdy.
17'
Wolfová si jisto jistě oproti své první jízdě polepšuje. Ve své druhé kvalifikační jízdě si sedmnáctiletá Rakušanka připisuje čistou jízdu s lehce podceněným dopadem po druhém skoku. Se známkou 66,40 bodů může být Wolfová spokojená, i když do finále nepostoupí. Neskončí lépe než patnáctá.
16'
Katie Summerhayesová si troufla přidat rotaci do svého triku až na závěrečném skoku. Vylepšení o dva body ji vynáší průběžně na 10. pozici. Hodnota jejího bodového zisku činí 77,6 bodů.
15'
Norka Killiová nemusela zbytečně riskovat, čemuž také odpovídala náročnost její jízdy. Ve druhé jízdě zlepšení nepřišlo, a tak tedy platí 87,80 bodů z první jízdy. Aktuálně třetí místo.
14'
Isabel Atkinová předvedla jako jedna z mála malou inovaci v oblasti railů. Po double grabu přišel nepřesný dopad. I přes tuto nepřesnost získává úctyhodných 86,80 bodů a je s jistotou další finalistkou. Momentálně se pohybuje na 4. pozici.
13'
Po první jízdě čtrtnáctá Tatalinová si řekla druhou kvalifikační jízdou o mnohem lepší známku, než jak tomu bylo v jízdě první. S 81 body už může pomýšlet na finále.
12'
Zlepšení přichází také v podání Jennie-Lee Burmanssonové. Sice Švédka nezvolila příliš technicky náročnou jízdu, za to měla jízdu dost čistou. S olympijskou kvalifikací slopestylu se loučí se známkou 77 bodů. Uvidíme, zda to bude stačit na postup!
11'
Stevensová si výrazně polepšila oproti své první kvalifikační jízdě. Raily tentokrát překonala s bravurou a na skocích si nevedla také špatně. Zejména druhý skok byl hodně daleký. Předvedený výkon stačí na 64 bodů a průběžné dvanácté místo.
10'
Ve finále ovšem rozhodně neuvidíme Američanku Caroline Claireovou. Po pádu nemohla čekat velký bodový zisk. Lepší body nasbírala v první jízdě a se ziskem rovných 20 bodů končí hluboko v poli poražených.
9'
To Lana Prusakovová si vedla o poznání lépe. Svou druhou finálovou jízdou si polepšila na 70,6 a i tato sedmnáctiletá závodnice si bude muset počkat, jak si povede zbytek startovního pole.
8'
Ou, to je škody! Tess Ledeuxová jela perfektně a měla namířeno bodově hodně vysoko. Ovšem pád na závěrečném skoku ji bodový zisk rázně srazil. Je z toho nakonec 28,4 bodů. V první jízdě nasbírala 69,4 bodů a zřejmě to na postup stačit nebude.
7'
Voisinová se nemusí vůbec stydět ani za dvou druhou kvalifikační jízdu. Otočky o 720 stupňů a středně dlouhé skoky ji přinesly rovných 73 bodů a zlepšení o 2 desetiny. I nadále tak drží průběžné postupové deváté místo.
6'
Kühnelová měla na prvních dvou skocích dlouhé lety. Naopak u posledního jí už rychlost scházela a dopadala na hranu bubnu. Druhá jízda se ji povedla mnohem lépe než první jízda, ale lepší než 11. nebude. 59,60 bodů je daleko za jejími možnostmi.
5'
Ve finále naopak rozhodně neuvidíme Chilanku Dominique Ohacovou, která ztratila rychlost už po prvním skoku. 38,6 bodů je zlepšení, ale na postup mezi nejlepší dvanáctku to nestačí.
4'
Další Kanaďanka Yuki Tsubotaová ve startovní listině může být se svojí druhou jízdou spokojenější. Předvedla čistou jízdu, ovšem měla méně náročné triky. I tak získává od rozhodčích 78,20 bodů a bude si muset počkat na výsledky soupeřek.
3'
Lmarreová, podobně jako v první jízdě, padá po dopadu na posledním skoku. Kanaďanka se vzhledem k pádu nepovídá do finále, i když zaznamenala lehké zlepšení na 23,60 bodů.
2'
Pád z první jízdy Sjåstadové Christiansenové je zapomenut! Norka předvedla skvělou jízdu. Ziskem 89 bodů se řadí na průběžné druhé místo a norskou závodnici bychom měli nejspíše vidět ve finále.
1'
Zkoušela nejet tolik na risk jako v první jízdě, přesto padá po nedotočeném triku a po vypnutí obou lyží neměla možnost pokračovat v jízdě. Počítá se tedy zápis z první jízdy, kterou měla ohodnocenu za 83 bodů.
1'
Závodnice odstartovali do svých druhých jízd. Jako první se představuje Höfllinová.
Lyžařky mají za sebou první jízdy a ve svých druhých jízdách budou muset některé předvést veliké zlepšení. Na konci kvalifikace se bude radovat nejlepších 12 z postupu do finále.
23'
Poslední závodnicí na startu prvních jízd slopestylu byla Mathilde Gremaudová. Švýcarka zvládla svoji jízdu bezchybně a i ona si připisuje vysoký bodový zisk, který činí 85,4 bodů a po prvních jízdách bude figurovat na třetí pozici.
22'
Wow! Švédská závodnice Emma Dahlströmová předvedla hodně povedenou jízdu, ve které nechyběly graby, switche a plno rotací. Za svou fantastickou jízdu si připisuje známku 91,40 a jde jasně do čela kvalifikantek!
21'
Korejka nelétala příliš daleko a měla co dělat, aby udržela při dopadech na buben balanci. Na posledním skoku to bylo jen tak tak, ale celou situaci ustála. Od rozhodčích si za svou první jízdu připisuje 46,8 bodů. Momentálně by to stačilo na postup z desáté pozice.
20'
Barinová sama velmi dobře ví, že má bodové srážky za hrábnutí pravou rukou do sněhu při druhém triku. I tak je v cíli se svou jízdou spokojena, i když získala lehce nad 50 bodů.
19'
Howellová, stejně jako velká část jejich soupeřek, končí už při zdolávání railů. Pád v této fázi trati ji odsoudil k zisku pouhých 12,8 bodů, což momentálně stačí pouze na 17. místo.
18'
Za to Američanka Devin Loganová se vyhnula chybám a v cíli může slavit. Pohledná jízda je rozhodčími ohodnocena 84,8 body. Průběžné druhé místo! Myslím, že Američanka už má finále jisté.
17'
Wolfová se v první jízdě zařadí mezi "poražené", neboť ji nevyšel sjezd jednoho z railů. Za 10,20 bodl bere za vděk šestnácté místo. Ve druhé kvalifikační jízdě bude muset hodně přidat.
16'
Summerhayesová nezvolila nikterak náročné triky, přesto může být se svými otočkami s rotací o 360 stupňů spokojená. Čistá jízda s ne příliš náročnými triky ji vynáší průběžné třetí místo se ziskem 75,8 bodu.
15'
Killiová sice evidentně ubrala od své technické náročnosti skoků, přesto může být se svým prvním pokusem hodně spokojená. Velká variabilita triků zaujala rozhodčí natolik, že ji v celkovém součtu udělili 87,8 bodů a Norka jde průběžně na vedoucí pozici!
14'
Britka Atkinová nebude se svou první jízdou spokojena a bude muset využít možnost druhé kvalifikační jízdy. Stopku za lepšími známkami ji připravily raily, ze kterých padá. Známkou 13,2 bodu momentálně patří do řady neúspěšných lyžařek v cíli.
13'
Další sedmnáctiletá závodnice předváděla celou jízdu perfektní preciznost skoků. O bodový zisk na hranici 70-75 bodů ale přišla na posledním skoku, kdy skončila ve sněhu. Nakonec je z toho pouze 27,4 bodů.
12'
Ani Jennie-Lee Burmanssonová se nevyvarovala pádu a i ona ve své první kvalifikační jízdě zaostává za svými možnostmi. Svých 17,4 bodů bude muset jednoznačně navýšit, pokud bude chtít pomýšlet na postup do finále.
11'
Stevensová naskočila s vervou do své první kvalifikační jízda, ta ale končí hned na samém úvodu, neboť ji nevyšel sjezd prvního railu. Dokonce ji vypla lyže. Se ziskem 8,20 bodů se řadí na samotný chvost kvalifikace.
10'
Caroline Claireová využila raily naplno, ovšem co nabrala v horní části trati, nezvládla už při prvním triku, který měla přetočený a nakonec se položila na sníh celým tělem. Dvacet bodů není rozhodně známka, se kterou bude Američanka spokojená.
9'
Teprve sedmnáctiletá Ruska Prusakovová, startující pod neutrální vlajkou, měla na trati při dopadech dvou triků co dělat, aby udržela stabilitu na lyžích. Přesto zajela čistou jízdu, ovšem nebyla tak technicky náročná, což se podepisuje na bodovém zisku, který činí 42,2 bodů.
8'
Úřadující mistryně světa se nevyvarovala chyby hned na prvním velkém skoku, přesto zbytek trati nevypustila a předvedla další náročné triky. V první jízdě si Francouzka připisuje 69,4 bodů a průběžné třetí místo.
7'
Voisinová létala hodně daleko! To rozhodčí jednoznačně na své známce ohodnotí. Předvedla jízdu se třemi otočkami o 900 stupňů. Známkou 72,8 bodů se řadí za vedoucí Švýcarku Höfflinové.
6'
Kühnelové scházela během jízdy rychlost, což sama závodnice pocítila po druhém skoku, který nedokázala při svém triku doskočit a jen zázrakem se ji po dopadu na buben nestalo nic závažného. Prozatímní 5. místo za 19,4 bodů.
5'
Hned v úvodních railech přišly v podání Dominique Ohacová z Chile chyby, které ji stály rychlost a málem i zdraví. Několikrát měla co dělat, aby se udržela na lyžích a v cíli je její jízda ohodnocena rovnými 16 body. Stačí to zatím na poslední 5. místo.
4'
Kanaďanka Tsubotaová nezajela vůbec špatnou jízdu, jedinou kaňkou je dopad na paty po posledním skoku. I tak se dostává "pouze" na 65,4 bodů a momentálně se řadí na 2. pozici.
3'
Už už to vypadalo, že Lamarreová si připíše velmi povedenou čistou jízdu, ovšem na posledním skokánku přišly problémy. Svůj trik nedotočila a skončila na boku lyží a hodně ošklivě dopadla. Bodový přísun 22,8 bodů ji teď momentálně vzhledem ke svému zdraví zřejmě příliš nezajímá. V doprovodu lékařů opouští cílový prostor po svých nohách.
2'
Norka Sjåstadová Christiansenová se pustila na trať bez ohrožení. Ovšem už na railu přišly dvě chyby, které ji budou stát bodové srážky. V první kvalifikační jízdě stačí na 55,8 bodů.
1'
Švýcarka vstoupila do kvalifikace velmi dobře. Několik svých kroků začala ze switche a až na jeden hůře dotočený trik se ji jízda povedla. Rozhodčí její jízdu ohodnotili známkou 83 body. Velmi dobrý výsledek, uvidíme, co na to další soupeřky.
Závod právě začal.
Sarah Höfflinová už je připravena na startu!
Ve Phoenix Parku panují dobré podmínky. Svítí sluníčko a teplota se drží kolem -9°C. Vítr se zatím zdá. že nebude narušovat kvalifikaci.
Startovní listina:
1. Sarah Höfflinová (SUI)
2. Tiril Sjåstadová Christiansenová (NOR)
3. Kim Lamarreová (CAN)
4. Yuki Tsubotaová (CAN)
5. Dominique Ohacová (CHI)
6. Kea Kühnelová (GER)
7. Maggie Voisinová (USA)
8. Tess Ledeuxová (FRA)
9. Lana Prusakovová (OAR)
10. Caroline Claireová (USA)
11. Darian Stevensová (USA)
12. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE)
13. Anastasia Tatalinová (OAR)
14. Isabel Atkinová (GBR)
15. Johanne Killiová (NOR)
16. Katie Summerhayesová (GBR)
17. Lara Wolfová (AUT)
18. Devin Loganová (USA)
19. Dara Howellová (CAN)
20. Lou Barinová (FRA)
21. Mi-hjon I (KOR)
22. Emma Dahlströmová (SWE)
23. Mathilde Gremaudová (SUI)
ČESKÁ/SLOVENSKÁ ÚČAST

Mezi třiadvaceti závodnicemi nefiguruje žádná závodnice z České republiky ani Slovenska.
PRAVIDLA

Slopestyle je disciplína, ve které závodníci sjíždějí trať s umělými překážkami. V rámci námi sledované kvalifikace se prezentuje přes dvacet závodníků, kteří se střetnou v jedné skupině. Každý závodník má k dispozici dvě jízdy, přičemž se bude počítat ta lépe hodnocená. Po odjetí obou jízd se určí dvanáct nejlepších, kteří postoupí do finále.
Přeji příjemné brzké ráno všem fanouškům zimních sportů a zimních olympijských her zvláště! Na osmý den Her v Pchjongčchangu náleží celkem 16 událostí a jednou z nich je lyžařská kvalifikace ženského slopestylu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:00.
Články odjinud