ZOH - Curling - Ženy - večerní program -  ONLINE PŘENOS -  10. února 2022   13:05

Ženy - večerní program

13:05 2. kolo - ženy

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Večerní program v Pekingu skončil. Švýcarsko má po dvou kolech ženského curlingového turnaje na kontě dvě výhry, dvě výhry mají i Američanky. První výhry vybojovaly curlerky Velké Británie (bilance 1-1) a Kanady (1-0).
Konečné výsledky
Kanada – Jižní Korea 12:7
Švédsko – Velká Británie 2:8
USA – Dánsko 7:5
Čína – Švýcarsko 5:7
Program skončil.
10'
A hotovo je i v zápase mezi Čínou a Švýcarskem. Domácí curlerky nedokázaly využít výhody posledního kamene, neprošly skrz guard a prohrávají 5:7.
10'
Kanada vítězí v utkání s Jižní Koreou. Sice jim stačilo odpálit jeden korejský kámen z kruhů, ale nakonec zahrály svůj kámen ke středu, a i tak byly v pozici, kdy Korea nemohla skórovat trojkou. Korejky sice skutečně zkusily zahrát takřka nemožný triple take-out, ale bez úspěchu. Kanada nakonec vítězí 12:7!
10'
Američankám ovšem stačilo zahrát ke středovému kruhu, což také s přehledem udělaly a vítězí 7:5!
10'
Pokusily se poslední kámen schovat za boční guard, ale je na něj vidět.
10'
Američanky pročistily kruhy svým předposledním kamenem, a pokud nebudou chybovat posledním kamenem, zvítězí. Dánky ten svůj poslední pochopitelně pošlou do kruhů.
10'
V posledních endech je dost vysoká šance, že skončí další dva zápasy, a že duel Číny se Švýcarskem dospěje do extra endu. Jsme zhruba v polovině těchto desátých endů.
Výsledky po 9. endech
Kanada – Jižní Korea 10:7
Švédsko – Velká Británie 2:8 (konec)
USA – Dánsko 6:5
Čína – Švýcarsko 5:6
9'
Kanada svým posledním kamenem snadno obešla korejský kámen a skóre je tak po devíti endech 10:7 v jejich prospěch. Korea už dnes jednu trojku zahrála, je to tak reálné dorovnat, nicméně dost obtížné.
9'
Švýcarky využily výhody posledního kamene a v devátém endu se ujímají vedení 6:5. Nyní ale budou mít výhodu Číňanky, které zaútočí na vítězství. Nebo na extra end.
9'
Dánky už nic nevymyslely. Nicméně, jejich kámen byl blíže středu, a tak je z toho aspoň jednička. Jenže za stavu 5:6 se jde do posledního endu a výhodu posledního kamene budou mít Spojené státy. Ještě obtížnější úloha pro Dánsko.
9'
Američanky nic neuhrály a poslední kámen vyšle do hry Dánsko...
9'
Mezitím Korejky zkouší odvrátit konec zápasu v souboji s Kanadou. Ta totiž má výhodu posledního kamene a Korejky potřebují zaskórovat proti výhodě nebo dopustit jen jeden bod soupeřek a udržet se ve hře. Případný odstup o čtyři body bude asi už nehratelný.
9'
A přesně rozbití guardů se nepovedlo. Spojené státy se nyní mohou pokusit hodem po pravé straně nalepit svůj poslední kámen k dánskému, který je u středových kruhů.
9'
Před kruhy je hned šest kamenů obou týmů rozprostřených především na středu a levé straně. Nic snadného a Dánky se dlouze radí i po skončení time-outu. Mají ještě dva kameny ve hře, mohou se pokusit obejít guardy po pravé straně, nebo rozbít hradbu na středu, ale to se nemusí podařit.
9'
Američanky dlouho zvažovaly taktiku pro předposlední svůj kámen v devátém endu. Při vyrovnanosti u středového kruhu se nakonec rozhodly zvýraznit hradbu z guardů před kruhy. Dánky reagují oddechovým časem. Skórovat jedničkou je málo, dvojka by byla ale strašně obtížná. Navíc není jisté, jestli americký kámen u středového kruhu není o milimetry lepší.
Výsledky po 8. endech
Kanada – Jižní Korea 9:7
USA – Dánsko 6:4
Čína – Švýcarsko 5:5
8'
Korejky svým posledním kamenem zaváhaly. Sice odpálily kanadský kámen, což musely kvůli možnosti skórovat dvojkou, ale jejich kámen byl příliš rychlý a rovněž vyklouzal z kruhů. Takže jen jednička a Kanada vede 9:7.
8'
Číňanky skutečně svůj double proměnily, posledním kamenem jim stačilo dostat se za modrý kruh a v duelu se Švýcarskem srovnaly na 5:5.
8'
Čína má osmý end rozehraný na zisk možného doublu, čímž by mohla srovnat skóre zápasu se Švýcarskem. Kanada chybovala v duelu s Koreou a také dává soupeřkám šanci hrát na dvojku. Kanaďanky si odpálily vlastní kámen místo toho, aby odstranily ten korejský.
8'
Dvojkou se v osmém endu prosadily curlerky Spojených států, které odskakují do nadějného vedení 8:6 po osmi endech.
Výsledky po 7. endech
Kanada – Jižní Korea 9:6
USA – Dánsko 4:4
Čína – Švýcarsko 3:5
7'
Britkám se povedlo uhrát dvojku, vedou 8:2 a Švédsko už v utkání pokračovat nebude! Utkání končí už po sedmi endech!
7'
Sedmý end pomalu končí v utkání Švédska a Velké Británie. Britky mají rozehráno na double.
8'
Američanky s Dánkami mezitím pomalu finišují už osmý end. Výhodu posledního kamene mají Spojené státy.
7'
Kanada svým posledním rychlým kamenem odpálila korejský, zároveň se jí dva kameny vykroutily mimo kruhy, ale i tak je z toho krásná trojka a vedení 9:6 po sedmi endech!
7'
Švýcarkám se mezitím povedlo při své výhodě posledního kamene zahrát double! První end, ve kterém se skórovalo více než jedničkou a Švýcarky odskakují do vedení 5:3 nad Čínou.
7'
Kanaďanky v sedmém endu útočí na trojku, ne-li dokonce na čtyřku. To by mohl být bod zlomu jejich zápasu s Koreou.
Výsledky po 6. endech
Kanada – Jižní Korea 6:6
Švédsko – Velká Británie 2:6
USA – Dánsko 4:3
Čína – Švýcarsko 3:3
6'
Švédky si došly pro zmíněnou jedničku, snižují na 2:6 a šesté endy jsou konečně ukončeny na všech drahách.
7'
Mezitím Dánky svým posledním kamenem zakončily sedmý end, ale nezahrály přesně, přejely kruhy a místo dvojky skórují jen jedničku. Takže 4:4.
6'
Švédkám se povedlo pravděpodobně zažehnat nejhorší scénář a pročistily pozice v červeném kruhu. Nyní si budují pozici pro jistotu alespoň jedničky a tento end by už neměly ztratit.
6'
Britky v šestém endu znovu staví hráz ze svých kamenů, které jsou blíže středu. Jestli Švédky něco nevymyslí, tak tento zápas bude rozhodnut mnohem dříve než po 10 endech.
6'
Naopak Korejky v šestém endu dokázaly s přehledem vybudovat pozici pro dvojku, tu také proměnily a srovnávají zápas s Kanadou na 6:6!
6'
Povedlo se jim zahrát poslední kámen dokonce s vyražením ke středu nejbližšího švýcarského a srovnávají na 3:3.
6'
Švýcarky svým posledním kamenem vyčistily kruhy od čínských kamenů a útočí na krádež šestého endu. Jenže reagovat bude ještě Čína, která potřebuje přesný kámen do středového kruhu. Pak získá jedničku.
7'
V utkání mezi Dánskem a Spojenými státy se rozbíhá sedmý end. Mezi Švédskem a Velkou Británií teprve začal šestý end.
6'
Nejsvižnější utkání je jednoznačně to mezi Američankami a Dánkami. V tomto duelu už je ukončen šestý end, ve kterém zahrávaly poslední kámen Američanky a povedlo se jim jej poslat ke středovému kruhu a získat single. Vedou tak 4:3.
Výsledky po 5. endech
Kanada – Jižní Korea 6:4
Švédsko – Velká Británie 1:6
USA – Dánsko 3:3
Čína – Švýcarsko 2:3
5'
A jako už tradičně, jako poslední skončil pátý end v souboji Švédska a Velké Británie. A z jednoho bodu se radují britské curlerky, které tak odskakují do vedení už 6:1. Povedlo se jim bodovat při výhodě soupeřek a Švédkám pomalu protéká tento zápas mezi prsty.
5'
Kanaďankám se v pátém endu povedla krádež proti výhodě soupeřek a nad Koreou vedou už 6:4.
5'
Švýcarskému týmu se v pátém endu povedlo skórovat single a jde do těsného vedení 3:2.
5'
V pátém endu ovšem neskóruje nikdo a stav zůstává vyrovnaný 3:3. Dánky a Američanky mají nyní krátkou pauzu před šestým endem.
5'
Duel mezi Švédkami a Britkami se pořádně natahuje. Začíná pátý end, přičemž pátý end už pomalu končí v souboji Američanek s Dánkami.
Výsledky po 4. endech
Kanada – Jižní Korea 5:4
Švédsko – Velká Británie 1:5
Čína – Švýcarsko 2:2
4'
Tak trochu tragédie pro Švédky! Britkám se povedlo ve čtvrtém endu zahrát čtyřku a odskakují do vedení 5:1! A to nebyly daleko od toho, aby jim zůstalo v kruzích hned pět kamenů!
4'
Korea se ze všech sil snažila bránit, ale neubránila se. Kanada na trojku soupeřek odpovídá vlastní trojkou a otáčí skóre na 5:4!
4'
Zatímco v obou zmíněných soubojích se už rozjíždí páté endy, ve zbývajících dvou teprve vrcholí čtvrté endy.
4'
Čtvrtý end je dohraný i v souboji Dánska se Spojenými státy. Double pro Dánsko a skóre je 3:3.
4'
Čína mezitím srovnala utkání se Švýcarskem na 1:1.
4'
Korejky se snaží eliminovat hrozbu, že by Kanada mohla skórovat trojkou. Povedlo se jim nalepit kámen k soupeřčinému v červeném kruhu. Kanada jej bude potřebovat nějakým způsobem odehrát.
4'
Švédky se snaží ve čtvrtém endu hodně zhustit prostor a znepříjemnit situaci Britkám, které ale mají jeden kámen na středu a je nyní ukrytý za hradbou švédských guardů. Navíc mají výhodu posledního kamene a určitě budou útočit na double.
Výsledky po 3. endech
Kanada – Jižní Korea 2:4
Švédsko – Velká Británie 1:1
USA – Dánsko 3:1
Čína – Švýcarsko 1:2
3'
A hotovo je ve třetím endu i v souboji Švédek a Britek. Švédky srovnaly na 1:1.
3'
Američanky zahrály parádní poslední kámen, obešly hradbu dánských kamenů a před zdánlivě extrémně těžkou pozici zaskórovaly double. Vedou 3:1.
3'
Kanada v průběhu třetího endu nedokázala eliminovat hrozbu soupeřek a Jižní Korea, která měla výhodu posledního kamene, bez obtíží odpálila červený kámen a skóruje trojkou! Otáčí tak na 4:2!
3'
Švýcarkám se ve třetím endu povedlo skórovat jedničkou a dostat se v souboji s Čínou do vedení 2:1.
3'
Výborně zahraný dánský kámen! Nejen, že odpálil americký ze středového kruhu, ale ještě se stočil za guard a k tomu je takřka přilepen k dalšímu americkému kameni.
3'
To Švýcarky v duelu s Čínou momentálně zcela vyčistily kruhy od všech kamenů, a jelikož mají výhodu kamene, vše směřuje ke skórování jedničkou v rámci třetího endu.
3'
Dánky se pokusily schovat jeden svůj kámen za guard, ale možná se měly pokoušet spíš čistit kruhy. Momentálně to totiž Američanky, pokud neudělají chybu, mají rozjeté dokonce na trojku.
Výsledky po 2. endech
Kanada – Jižní Korea 2:1
Švédsko – Velká Británie 0:1
USA – Dánsko 1:1
Čína – Švýcarsko 1:1
2'
Kanada využila svého posledního kamene k odstranění žlutého kamene z červeného kruhu a vybojovala dvojku. Souboj s Koreou tak otáčí na 2:1.
2'
Druhý end se tak hraje už jen v souboji Kanady s Koreou. Výhodu posledního kamene budou mít Kanaďanky.
2'
Dánky složitý end zvládly a využily výhodu posledního kamene k zisku bodu a srovnání na 1:1.
2'
Čína na vedlejší dráze vyrovnala souboj se Švýcarskem na 1:1.
2'
Švédky mezitím zkusily svým posledním kamenem zariskovat, ale pokazily jej. Místo klidné jedničky chtěly hrát double, ale při trefení britského kamene se samy vykroutily do horší pozice a zisk bodu slaví právě britské curlerky.
2'
Krásný double take-out Dánska a rázem je situace zase úplně jiná. Američanky ovšem mohou zkusit schovat svůj kámen za dánský, který je na topu v modrém kruhu.
2'
Druhé endy nabízí zajímavou podívanou hlavně v utkání Američanek a Dánek. Tým Spojených států má v kruzích celkem čtyři kameny. Dánky budou mít výhodu posledního kamene, ale potřebují kruhy pročistit.
Výsledky po 1. endech
Kanada – Jižní Korea 0:1
Švédsko – Velká Británie 0:0
USA – Dánsko 1:0
Čína – Švýcarsko 0:1
1'
A Korejky posledním kamenem úspěšně odrazily kanadský kámen a jdou v tomto utkání do vedení 1:0.
1'
Spojené státy se ujímají vedení 1:0 v duelu s Dánskem.
1'
Čínský kámen byl krátký, ale alespoň se povedlo eliminovat hrozbu více bodů Švýcarek. Ty vedou nad domácím týmem 1:0, když skórovaly při výhodě soupeřek.
1'
V duelu Švédska a Velké Británie se v první endu z bodu neraduje nikdo, skóre zůstává 0:0.
1'
Ač má Čína výhodu posledního kamene, dostala se vcelku do problémů. V kruzích jsou tři švýcarské kameny a Čína musí zahrát přesně na střed, kolem svého guardu.
1'
Všechny čtyři zápasy zatím v úvodním endu nenabízí prostor k tomu, aby některý z týmů mohl skórovat více než jedničkou. Dobře ovšem mají rozehraný první end Švýcarky v souboji s Čínou.
Čína – Švýcarsko
Ženy čeká v rámci soutěže v curlingu druhé kolo zápasů v základních skupinách. Poté, co dopoledne otevřou svůj olympijský turnaj, se večer poprvé představí také týmy Jižní Koreje a Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:05.