ZOH - Curling - Muži - večerní program -  ONLINE PŘENOS -  20. února 2018   12:05

10. Dánsko 3/6
Vzpoura outsiderů, tak by se dalo nazvat předposlední kolo základní části mužského curlingového turnaje. Dánsko, Itálie i Spojené státy americké šly do dnešních zápasů s vědomím, že i výhra jim nepomůže postoupit do semifinále. I tak nedaly nic soupeřům zadarmo a ve dvou případech ze tří se radovaly z vítězství.

Američané si senzačně vyšlápli na Švýcary, kteří by se výrazně přiblížili play-off v případě porážky. Nicméně nestalo se tak a budou se muset ještě vyčkat, zda se postoupí přímo nebo budou muset podstoupit tie-break. Spojené státy se totiž výhrou vrátili do hry alespoň o dodatečný boj o vyřazovací boje, poněvadž díky vítězství ztrácí na Švýcary pouze jednu výhru a k tomu zápas dobru.

Podobně jsou na tom Japonci, kteří se pořádně nadřeli na výhru proti Dánům a nechali je samotné na posledním místě tabulky. Za což může i výhra Italů, kteří v souboji o čest porazili nakonec Nory a rozloučili se s olympijským turnajem vítězstvím na závěr.
Jedenácté kolo curlingového turnaje právě skončilo.
10'
Italové nicméně vyrazili dva norské kameny a poráží Nory 6:4.
10'
Itálie naopak čelí hrozbě norské trojky, která by poslala západ do extra endu. Zatím se zbavili pouze guardu soupeře.
10'
Japonci si ale dobře rozehraný end a i celý zápas vzít nenechali a závěrečným take-outem pojistili velmi důležitou a vybojovanou výhru nad Dánskem. Nadále tak mohou snít o účasti v play-off.
10'
Japonci s Dány už jsou v koncovce desátého endu a zatím se bojuje na hranici vnějšího kruhu, kde jsou o centimetry lepší Dáni.
9'
Průběžné výsledky po 9. endu

Japonsko – Dánsko 5:4
Norsko – Itálie 3:6
Švýcarsko – USA 4:8 (konečný výsledek)
9'
Italům se nakonec daří trojka a jsou blízko vítězství. Norové se zároveň rozhodli, že budou dále pokračovat v zápase.
9'
Norové si před posledním kamenem vzali time-out, protože musí odvracet hrozbu italské čtyřky, která by definitivně znamenala výhru Italů.
9'
Spojené státy se rozhodly pro take-out švýcarského kamene a byť připsaly pouze jeden bod, tak vítězí. Švýcaři zápas vzdávají a výrazně si komplikují boj o play-off.
9'
Švýcarsko zřejmě definitivně ztrácí zápas, protože při vlastní výhodě nabízí Američanům získat dvojku.
9'
Japonci si ponechali takticky správně výhodu posledního kamene do desátého endu a nadále si udržují těsný náskok nad Dány.
9'
Japonci s Dány jsou nejdále v devátém endu a už mají pouze před sebou kameny skipů. Kruhy však zatím zejí prázdnotou.
8'
Průběžné výsledky po 8. endu

Norsko – Itálie 3:3
Švýcarsko – USA 4:7
8'
Norové skutečně pouze srovnávají duel s Italy a zápas je tak v samotném závěru nadále otevřený.
8'
Italové se radují, protože posledním kamenem zapříčinili, že Norové mohou získat pouze jeden bod.
8'
Švýcaři uhráli v osmém pouze jedničku, která jim prakticky neulehčuje situaci, protože nadále ztrácí na Američany tři body a Spojené státy budou mít nyní navíc výhodu posledního kamene.
8'
Japonci nechali Dány vrátit se dvojkou do zápasu a vedou už pouze o bod. Dánům stačilo zahrát pouze draw l T-line na téměř čisté kruhy. Další bod jim zařídil kámen na vnějším kruhu, který byl lepší než japonský.
8'
Japonci s Dány bojují zejména na vnějším kruhu o centimetry. Asijský celek má kruh v přední části kruhů, Dánsko zase v zadní.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Japonsko – Dánsko 5:2
Norsko – Itálie 2:3
Švýcarsko – USA 3:7
7'
Američané hodně kazí náladu Švýcarům a vedou nad nimi v pohodlném náskoku o čtyři body. Švýcarsko zatím odmítá pojistit si postup do play-off a výrazně si komplikuje boj o proklouznutí do další fáze turnaje.
7'
Norové nezvládli přetahovanou na vnitřním kruhu a Italové nakonec ubránili nejlepší jediný kámen a jdou opět do těsného vedení.
7'
Dánsko s Koreou zahrálo hodně rychlý end, který skončil nulou a evropské družstvo si ponechává výhodu posledního kamene do dalšího průběhu zápasu.
7'
Velmi podobně jsou na tom i Italové, kteří rovněž mají nejlepší kámen na kruzích v obležení kvarteta norských.
7'
Japonci se chtějí utrhnout Dánům ještě více a na kruzích mají dva vlastní kameny, které navíc chrání dva kameny dánské
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Norsko – Itálie 2:2
Švýcarsko – USA 3:4
6'
Švýcaři odpověděli na trojku Američanů z předchozího endu jedničkou a dostávají se ke Spojeným státům na kontakt.
6'
Japonci naopak dál drží Nory na uzdě a dvojkou si budují větší náskok.
6'
Italům se daří srovnat krok s Nory ve velmi taktické bitvě, která zatím provází jejich vzájemný zápas.
6'
Norsko s Itálií bojuje dál na vnitřním kruhu a přetahují se o každý centimetr
6'
Italové ale zahráli double take-out rázem jsou lepší oni.
6'
Norové zahráli pátý kámen v endu výborně. Draw zajelo přesně za guardy a jejich kámen je nejlepší.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Japonsko – Dánsko 3:2
Norsko – Itálie 2:1
Švýcarsko – USA 2:4
5'
Američané naopak zvládli koncovku pátého endu výborně a trojkou odskakují Švýcarům o dva body.
5'
Rovněž Japonsko si zařídilo posledním kamenem čistý end a nechává si výhodu do dalšího endu.
5'
Nakonec vše dopadlo tak, že se oba týmy rozchází bez bodu v pátém endu. Norsko jde tedy do přestávku stále s těsným vedením.
5'
Nejdál jsou v pátém endu Američané s Nory, které se blíží polovině. Zatím se bojuje zejména na vnějším kruhu a těsně před ním.
4'
Průběžné výsledky po 3. endu

Švýcarsko – USA 2:1
4'
Švýcaři uhráli o centimetry další bod proti Spojeným státům a jdou opět do vedení.
4'
Také se tak děje a Dáni snižují náskok Japonců.
4'
Japoncům se podařil skvěle poslední kámen, který vyrazil oba dánské a navíc se bezpečně schoval za guard. Dánům nezbude nic jiného, než uhrát povinnou jedničku.
4'
Norové skutečně berou bod proti výhodě. Italům nevyšel závěrečný biliár z kameny a norský kámen zůstal nadále nejlepší.
4'
Norové pomýšlí na to, že by se proti Italům dostali poprvé do vedení. Jejich kámen je momentálně dobře schovaný a navíc ho brání další pětice kamenů.
3'

Japonsko – Dánsko 3:1
Norsko – Itálie 1:1
Švýcarsko – USA 1:1
3'
Japonci zvládli výrazně lépe taktickou bitvu na kruzích než Dáni a trojkou otáčí jasně vývoj zápasu na svou stranu.
3'
Američanům se podařilo srovnat krok se Švýcary a po třech endech mají oba týmy po bodu.
3'
Švýcaři útočí na větší bodový zisk, nicméně mají kameny v ose za sebou a to nebude nic těžkého pro Američany je vyrazit.
3'
Nakonec celý end dopadl tak, že Norové připisují pouze jedničku a srovnávají skóre s Italy.
3'
Italové mají sice na kruzích hned tři kameny. dva z nich však u středu a tak Norové chystají jejich vyražení.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Japonsko – Dánsko 0:1
Norsko – Itálie 0:1
Švýcarsko – USA 1:0
2'
Švýcarsko z přetlačované na kruzích vytěžilo bod a jde do vedení proti USA.
2'
Japonci raději nechali po posledním kamenem čisté kruhy a nechávají si výhodu posledního kamene do dalšího endu.
2'
Itálie nakonec posledním kamenem připisuje jedničku a ujímá se vedení.
2'
Také Švýcaři s Američany začínají bojovat na kruzích, kde je natěsnáno hned šest kamenů vedle sebe a jeden poblíž T-line.
2'
Italové s Nory bojují ve druhém endu zejména na vnějším kruhu.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Norsko – Itálie 0:0
Švýcarsko – USA 0:0
1'
Dáni taktickou bitvu na kruzích zvládli lépe v závěru a jako první v rámci tým v rámci večerního programu připisují bod.
1'
V zápase Japonska s Dánskem bude určitě jeden z týmů bodovat. Před posledními odhozy mají Japonci dva kameny poblíž T-line. Japonci pouze jeden.
1'
Stejně je tomu tak i mezi Švýcarskem a USA.
1'
První end podle toho také dopadl. Skóre v zápase Norsko – Itálie se nezměnilo.
1'
Stejná situace i v duelů Norů s Italy.
1'
Švýcarsko s USA doposud nechávají kruhy prázdné a to už zbývají v prvním endu pouze kameny skipů.
1'
Pouze Japonci s Dány začali prakticky hrát od začátku na kruzích. Ve zbylých dvou zápasech se zatím taktizuje guardy.
Jedenácté kolo curlingového turnaje mužů právě začalo.
Program 11. kola

Japonsko – Dánsko
Norsko – Itálie
Švýcarsko – USA
Švýcaři jsou jako jediní z dnešní šestice týmů, které se momentálně nachází na pozicicích zajišťující play-off. Aktuálně jsou s Brity na děleném třetím místě a výhra nad předposledními Američany by je měla posunout mezi nejlepší čtyři týmy turnaje do semifinále. Američané jsou krčí ve spodku tabulky společně s Dánskem.
Stejně jako Norové jsou na tom i Japonci, které čeká duel s posledním celkem turnaje – Dánskem. Asijský tým ztrácí na čtvrté místo dvě výhry a musí rovněž dvakrát zvítězit a ještě k tomu doufat v pozitivní výsledky z ostatních zápasů. Dáni už mají naopak jistotu, že se stejně jako Italové s olympijským turnajem po základní skupině rozloučí.
Norové se proti Itálii pokusí ještě vykřesat jiskřičku naděje na případnou účast v play-off. Skvadru azuru musí však bezpodmínečně porazit, jinak se s turnajem po základní skupině rozloučí stejně jako jejich italští soupeři, pro které bude tento souboj poslední vystoupení na olympijském turnaji a lepší než osmí určitě neskončí.
Hezké úterní poledne. Jedenáctý den v rámci XXIII. zimních olympijských her v Korejské republice pomalu vrcholí a v rámci posledního večerního programu, co se tamního času týče, se odehraje předposlední jedenácté kolo základní části mužského turnaje. Celkem se budou hrát tři zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:05.