ZOH - Rychlobruslení - Ženy - 1 000 m -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2022   09:30

Ženy - 1 000 m

09:30 finále - ženy
CZE  N. Zdráhalová
JPN 1. M. Takagiová
NED 2. J. Leerdamová
USA 3. B. Boweová

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

27. Nikola Zdráhalová (CZE) +5,56
Zlato jde do Japonska za Miho Takagiovou. Stříbro dobyla Nizozemka Jutta Leerdamová a bronz patří Američance Brittany Boweové.
15'
Boweová šla na prvním mezičase do vedení, ale náskok nebyl nikterak obrovský. Američanka postupně ztrácela a nakonec se musí spokojit jen s bronzovou pozicí. Olympijskou vítězkou se stává Miho Takagiová.
15'
Před poslední jízdou je jisté, že Miho Takagiová bude mít medaili. Dokáže ji překonat Američanka Brittany Boweová? Tu čeká jízda s Dariou Kačanovovou.
14'
Čtrnáctou jízdu obstaraly Li Čchi-š' a Nao Kodairaová. Tento asijský souboj nakonec vyzněl lépe pro Japonku, která sice Číňanku pokořila, nicméně rychlé to ani z jedné strany nebylo.
13'
Na prvním mezičase byly obě rychlobruslařky v zelených číslech s náskokem sedmnáct setin sekundy. Miho Takagiová na konci zabojovala opravdu výstavně, a proto je z toho první pozice a olympijský rekord na trati 1000 metrů. Velké šance na medaili má i Angelina Golikovová, jež je třetí.
13'
Možná úplně největší favoritka dnešního závodu Miho Takagiová začne právě nyní. Soupeřit bude s Ruskou Angelinou Golikovovou.
12'
Ireen Wüstová však byla na prvním mezičase až šestnáctá. Měla sice dobrý závěr, ale nakonec to stačit ani nemohlo. Medaile z toho pravděpodobně nebude, přestože je Wüstová teď třetí. Andzelika Wojciková jde do druhé desítky.
12'
Do boje jde další nizozemské eso, fantastická Ireen Wüstová. Soupeřem jí bude Polka Andzelika Wojciková.
11'
Jutta Leerdamová předvedla opravdu parádní závod! Pořádně do toho šlápla a o více než sekundu se dostává na první místo před svou krajanku de Jongovou. Američanka si také nevedla vůbec zle, momentálně je na bronzové pozici.
11'
Kimi Goetzová z USA a Jutta Leerdamová z Nizozemska. Takové je obsazení dnešní 11. jízdy.
10'
Olga Fatkulinaová na úvodním mezičase vedla před de Jongovou o 44 setin, na druhém dokonce o 69 setin. Závěrečné kolo však v jejím provedení povedené nebylo. Stačí to jen na pátou pozici. Jekatěrina Aidová je momentálně desátá.
10'
Už pokračujeme v dnešním závodu. Teď se bude bojovat o medaile. 10. jízdu obstarají Olga Fatkulinaová a Jekatěrina Aidová.

18. Park Ji-woo (KOR)
9'
Číňanka prožila téměř ideální start. Na druhém mezičase byla stále v zelených číslech, ale de Jongová měla opravdu povedené poslední kolo, a proto vedení uhájila. Tato jízda nakonec povedená nebyla, neboť v posledních metrech už to nešlo. Je z toho desátá a dvanáctá pozice.
9'
Před úpravou ledu se na svůj start v tomto závodě mohou těšit i Huang Yu-Ting a Ťin Ťing-ču.
8'
Obě další závodnice byly zpočátku v zelených číslech, ale nevydrželo jim to. Kim Min-sun se zařazuje na průběžnou šestou pozici, Polka Karolina Bosieková je sedmá.
7'
Zdráhalová své předchozí počínání na ZOH rozhodně nevylepší. Korejka ji jednoznačně porazila s časem 1:17,50. Tento čas však Kim Hyun-Yung stačil až na devátou pozici, Zdráhalová je na tom průběžně o dvě místa hůře.
7'
Teď pozor! Na start se postavila česká rychlobruslařka Nikola Zdráhalová. Čeká ji souboj s Korejkou Kim Hyun-Yung.
6'
Po ulitém startu musely obě závodnice chvíli vyčkat. I to se podepsalo na nepříliš povedeném prvním mezičase. V podobném duchu pokračoval i zbytek této jízdy, takže Morozovová je průběžně třetí a Kanaďanka dokonce až devátá.
6'
Druhou třetinu startovního pole načnou Naděžda Morozovová a Maddison Pearmanová.
5'
Herzogová měla famózní rozjezd, dokonce o půl sekundy vedla celý závod. De Jongovou nakonec však nepřekonala, protože ke konci tuhla. Rakušanku tak v tuto chvíli píšeme na druhou pozici, Číňanku na místo čtvrté.
5'
Do boje jdou Vanessa Herzogová z Rakouska a domácí závodnice Jin Čchi.
4'
Jekatěrina Slojevová hned v úvodu získala vedení, naopak Ragne Wiklundová propastně ztrácela. Zhruba 200 metrů před cílem se obě rychlobruslařky srovnaly a nakonec z toho byl vyrovnaný finiš. Norka jde na třetí pozici, Běloruska na čtvrtou.
4'
Čtvrtou jízdu obstarají Jekatěrina Slojevová s Ragne Wiklundovou.
3'
Úvod závodu byl v podání obou rychlobruslařek velice vyrovnaný. Zhruba na 500 metrech ale de Jongová získala vedení, které nakonec ustrážila až do konce. S časem 1:14,92 se posouvá na první pozici. Naopak Rumunce se její boj nepovedl.
3'
Nizozemka de Jongová se teď představí s Rumunkou Hogasovou.
2'
Alexa Scottová jízdu odstartovala lépe než její soupeřka. Kanaďanka postupně ještě stupňovala své tempo a nakonec se zařazuje na první příčku. Ellia Smedingová však zajela lépe než závodnice před ni a jde na místo druhé.
2'
Alexa Scottová z Kanady a Ellia Smedingová z Velké Británie. Takové je obsazení druhé jízdy žen na jeden kilometr.
1'
Sandrine Tasová první jízdu ovládla s časem 1:18,79. Park Ji-woo na tom byla o necelou vteřinu hůře.
Závod právě začal!
Jako první se divákům představí Park Ji-woo a Sandrine Tasová. Začínáme už za pár minut.