ZOH - Rychlobruslení - Muži - 1 000 m -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2022   09:30

Muži - 1 000 m

09:30 finále - muži
NED 1. T. Krol
CAN 2. L. Dubreuil
NOR 3. H. Lorentzen

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
30. Kai Verbij (NED) +6,25
Největší favorit závodu na jeden kilometr a vedoucí muž Světového poháru to dokázal! Thomas Krol na pekingském oválu zajel nejrychlejší čas a vybojoval zlatou olympijskou medaili. Stříbrnou medaili slaví jako by byla zlatá Laurent Dubreuil z Kanady. A radost z bronzu má i Haavard Holmefjord Lorentzen z Norska.
Závod skončil.
15'
Laurent Dubreuil právě rozesmutnil polské fanoušky! Dokázal totiž se ztrátou 4 desetin proniknout na druhé místo, odsunul Lorentzena na bronz a Polák Michalski skončí bez medaile!
15'
Verbij po chybě zastavil, vypadá to, že se mu někdě píchlo, na technický problém to nevypadá...
15'
Nájezd do posledního okruhu a Dubreuil vede o více než 7 desetin!
15'
Dubreuil měl první dvoustovku o půl sekundy rychlejší než Krol!
15'
Na startu je Kanaďan Laurent Dubreuil a Nizozemec Kai Verbij.
15'
Krol, Lorentzen a Michalski. Tito muži drží medaile. Změní se to po poslední jízdě?
14'
Jenže jejich dravost a snaha nakonec vyšla vniveč. Ning je čtvrtý, Otterspeer až devátý.
14'
Oba muži se ve tři zatáčky před koncem na oválu málem srazili boky!
14'
Domácí naděje Ning Čung-jen pojede po boku dalšího Nizozemce Heina Otterspeera.
13'
Krol v posledním okruhu ale udržel parádní rychlost, krásně vystupňoval tempo a jde do vedení o 64 setin! A vyvezl se i Lorentzen, který se dostal na druhou příčku!
13'
Při nájezdu do posledního okruhu jsou ale oba pomalejší!
13'
Do akce jsou Thomas Krol, největší favorit závodu, a Haavard Holmefjord Lorentzen.
12'
Ale nevyšlo jim to! Golovacjuk je druhý se ztrátou 8 setin, Muštakov čtvrtý se ztrátou 18 setin na Michalskiho. Polák má jistotu, že bude nejhůře sedmý!
12'
Po výborném startu, kdy měli oba rychlejší čas než Michalski, dokázali svou rychlost podržet i v prvním celém okruhu!
12'
Ignat Golovacjuk a Viktor Muštakov se postavili na start své 12. jízdy.
11'
Oba měli trochu pomalejší start, ale své tempo naopak stupňovali. A jen těsně to Liivovi nevyšlo, když ztratil na vedoucího Michalskiho 9 setin a je druhý. Howe se řadí na pátou pozici.
11'
Maten Liiv a Connor Howe se dočkali a vyrazili na svůj kilometrový sprint.
Musí být opravena velká rýha v ledu. Start další jízdy se tak mírně opozdil.
10'
Udržet takovou rychlost ale nebyla sranda a Cha se zatavil. Dokonce byl v jízdě rychlejší Kersten, který se dokázal prodrat na průběžné druhé místo se ztrátou 23 setin na Michalskiho! Cha je devátý.
10'
Hodně rychlý start a Korejec Cha měl nejrychlejší dvoustovku ze všech!
10'
Vše je připraveno.
Chystá se desátá jízda. V ní se představí Cha Min-kju a Cornelius Kersten.
10. Tacuja Šinhama (JPN) +1,44
Nyní dojde k úpravě ledu. Pokračovat posledními šesti jízdami, ve kterých budou i největší favorité, by se mělo zhruba za 15 minut.
9'
Na druhý pokus bylo vše v pořádku, ale tato jízda patřila také k těm pomalejším. Kodžima je devátý se ztrátou 1,41, Johansson obsadil průběžné 17. místo.
9'
Poprvé vidíme ulitý start, který se bude muset opakovat. Provinil se Johansson.
9'
Ale už další jízda a v ní Rjota Kodžima z Japonska a Allan Dahl Johansson z Norska.
8'
Rozhodují maličkosti, i proto se Polák Zurek po odjetí 16 rychlobruslařů nadále drží na fantastickém třetím místě. Nakonec to pro něj vypadá na výborný výsledek.
8'
Ve vyrovnaném souboji s Dufterem byl sice rychlejší, ale ztráta 1,51 sekundy jej řadí na 10. místo. Dufter je až na 14. pozici.
8'
Kanaďan Gelinas-Beaulieu si musel vzít přestávku od rychlobruslení kvůli depresím, které jej trápily. Dnes je ale plný úsměvů a startuje v Pekingu.
8'
Jakýsi předěl mezi první a druhou polovinou závodu obstarají v osmé jízdě Antoine Gelinas-Beaulieu a Joel Dufter.
7'
Mladý Američan Stolz byl v této jízdě jasně rychlejší. Na prozatím nejrychlejší v cíli ale nestačil a se ztrátou 56 setin je čtvrtý. Korejec Kim ztratil přes sekundu a půl.
7'
V sedmé jízdě startují Jordan Stolz a Kim Min-seok.
1. Piotr Michalski (POL) 1:08,57
4. David Bosa (ITA) +0,79
5. Wataru Morišige (JPN) +0,91
6. Dmitrij Morozov (KAZ) +1,05
6'
Tato jízda patřila k těm rychlejším, ale jen zásluhou Kuližnikova, který ztratil na Michalskiho 31 setin a je druhý. Voste je naopak až jedenáctý.
6'
Na startu jsou Pavel Kuližnikov a Mathias Voste. Už šestá jízda tohoto závodu.
5'
Bosa, jenž je v Itálii policistou, je tak v cíli rychlejší, ale stačí mu to na třetí místo. Kuzin je až osmý a není spokojen.
5'
Kuzinovi při nájezdu do posledního okruhu lehce smýkla brusle, kvůli čemuž ztratil na své rychlosti.
5'
Na start se postavili David Bosa a Denis Kuzin.
4'
Piotr Michalski zajel velmi dobře a dosáhl na čas 1:08,57! Jde o 51 setin do vedení. Lien se snažil využít Polákovy rychlosti, ale v posledních dvou zatáčkách už na něm bylo vidět, že přepálil start. A je až pátý.
4'
A na první dvoustovce měli oba rychlejší mezičasy. Zurkova první příčka se začíná trochu otřásat!
4'
Nyní Piotr Michalski z Polska spolu s domácím Lien C'-wenem.
3'
Magnussen je až pátý.
3'
Ani v této jízdě nedochází ke změně pořadí na čele, na němž se dál drží Zurek. Morišige se sice dokázal přiblížit svým časem, ale i tak ztratil 39 setin, což jej řadí na druhou příčku.
3'
Wataru Morišige pojede proti Bjoernu Magnussenovi ve třetí jízdě tohoto závodu.
2'
Morozov byl rychlejší hlavně v zatáčkách, kde držel vysokou rychlost a Klebu jasně porazil. Jenže na Zurka ztratil přes půl sekundy a je tak druhý.
2'
Ale okamžitě startuje druhá jízda s Dmitrijem Morozovem a Austinem Klebou.
1'
Zurek byl o 92 setin rychlejší a zahájil tedy soutěž lépe.
1'
V první jízdě startují Tacuja Šinhama a Damian Zurek. Ti nepatří k aspirantům na umístění ani v první dvacítce.