ZOH - Snowboard - Ženy - Big Air (finále) -  ONLINE PŘENOS -  15. února 2022   02:30

Ukončeno

Ženy - Big Air (finále)

02:30 finále 1. jízda - ženy
   
02:52 finále 2. jízda - ženy
   
03:15 finále 3. jízda - ženy
AUT 1. A. Gasserová
NZL 2. Z. Sadowská Synnottová
JPN 3. K. Muraseová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:

1. Anna Gasserová (AUT) 185,50 bodu
2. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 177
3. Kokomo Muraseová (JPN) 171,50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 166
5. Žung Ke (CHN) 160
6. Melissa Peperkampová (NED) 141,75
7. Jasmine Bairdová (CAN) 130
8. Laurie Blouinová (CAN) 115
9. Tess Coadyová (AUS) 114,75
10. Annika Morganová (GER) 88
11. Mijabi Onicuková (JPN) 65,25
12. Hailey Langlandová (USA) 53,25
Děkuji za pozornost, ale srdečně vás zvu ke sledování přenosu z mužského finále, které startuje v 6:00 a tam uvidíme ještě mnohem více rotací a neuvěřitelných a abnormálních výkonů.
Dnešní ženský Big Air je u konce a končí sladkou obhajobou zlaté olympijské medaile pro Annu Gasserovou! Ta v kvalifikaci vypadala lehce nesvá a nejistá, ale všechno si schovala na finálové kolo. Všechny tři skoky o vysoké obtížnosti ustála, na závěr přidala neskutečný Cap double cork 1260 a po právu slaví zlato! Takový trik ještě žádná žena v závodě neustála.

Druhý cenný kov, tentokrát stříbrné hodnoty, si odveze z Pekingu Zoi Sadowská Synnottová, která vedla od svého prvního pokusu, ale Gasserová ji těsně před posledním skokem dne předstihla. Novozélaďanka byla pod tlakem, ale nebyla daleko od toho, aby ustála svou 1260tku taky a v tu chvíli by zřejmě zůstala první. To se ale nestalo, i druhé místo v tak kvalitní soutěži má ale svou hodnotu.

Bronz bere Japonka Kokomo Muraseová, která jako jediná kromě prvních dvou žen zapsala skok o hodnotě víc jak 90 bodů. Ve třetí sérii ale nezvládla přidat něco navíc, upadla, i tak jí to ale stačilo na třetí příčku.

Jenomže nejvíc se zřejmě bude mluvit o skoku Reiry Iwabučiové. Ta v posledním kole také sahala po medaili a kdyby ustála to, o co se pokusila, měla by zřejmě zlato. Naprosto bez potíží dotočila triple cork skok, jenomže dopadle lehce na konec prkna, ztratila rovnováhu a upadla. Chyběl ale malinkatý kousíček od zápisu do historie, tohle ještě žádná žena v soutěži neustála.

Skvěle se ukázala i mladá Číňanka Žung Ke či sedmnáctiletá Nizozemka Melissa Peperkampová. Po pádu ve třetím kole se rozplynula šance na medaili pro aktuální mistryni světa Laurie Blouinovou, ale takový už je sport. Viděli jsme jeden z nejlepších Big Air závodů v historii a věřím, že jste si ho spolu s námi užili.
Závod právě skončil!
12'
Poprvé jsme v Pekingu viděli Zoi Sadowskou Synnottovou pod tlakem a nevypořádala se s ním! Teprve jako třetí žena v dnešním kole tam chtěla poslat 1260tku a zase byla v obrovské výšce, ale lehce svůj trik přetočila, končí na zemi a musí se spokojit se stříbrem. Anna Gasserová obhajuje zlato z Koreji!
11'
Anna Gasserová přiložila pod kotlem a tenhle trik ještě žádná žena v žádném závodě nepředvedla. Cap double cork 1260 v obrovské výšce, neskutečně technicky obtížný trik a Rakušanka vypadá, jako by se nic nedělo! 95,50 bodu a jasný útok na zlato! Co s tím provede Zoi Sadowská Synnottová?
10'
Kokomo Muraseová už měla před svým skokem jistou medaili, ale i ona chtěla zabojovat o zlato. Bohužel jí ale chyběla rychlost při pokusu o frontside 1080 s tail grabem, který jsme dnes snad od žen ještě neviděli. Bohužel ho ale neustála. Muraseová si odveze z Pekingu bronz, ale vypadá smutně, se známkou 91,50 ve druhém skoku měla velkou šanci na zlato.
9'
WOW! Reira Iwabučiová byla blízko zápisu do historie, protože jako první žena historie mohla ustát triple cork skok! Bylo to hrozně blízko, skok opravdu ustála, ale trošku se převážila na konec prkna, hrábla si a pak upadla. Ale okamžitě se k ní seběhly všechny soupeřky, protože tohle bylo neskutečné! Chyběl kousíček, ale takhle se bojuje o zlato!
Boj o medaile vrcholí, poslední čtyři skoky před námi!
8'
Melissa Peperkampová měla dost rychlosti na to, aby přidala ještě 180 stupňů, ale nakonec se rozhodla svůj backside spin ukončit na 900. Extra body ale získala parádním dvojitým grabem, o pár bodů se zlepšila, ale zůstává a zůstane na šestém místě. Mladička Nizozemka je ale hodně spokojená.
7'
Jasmine Bairdová sice oba své skoky ustála, nebyly to ale tak obtížné triky. Ve třetím kole přidala jednu půl obrátku a i třetí skok dokázala ustát. Backside 900, slušná výška a dlouhý indy grab, v součtu to vynáší 61,25 bodu a znamená to zlepšení pro Kanaďanku. Ta dokončí dnešní klání na 7. místě.
6'
Tess Coadyová byla třetí v řadě, která měla na kontě jen jeden dobře hodnocený trik. Ve třetím kole na ni ale dopadla tíha okamžiku, rozjela se vysokou rychlostí, ale už na odrazu trochu zaváhala a pak už nebylo možné rotaci dokončit. Další tvrdý pád přímo na rameno, to bylo nepříjemné. Tess se ale v cíli usmívá a to je dobře. Finále si užila, tak to má být.
5'
Laurie Blouinová byla ve stejné pozici jako Číňanka. Potřebovala ustát dobrý trik, aby se udržela v medailovém boji. A bohužel to nezvládla a mistryně světa 2021 medaili mít nebude. Switch cap 1080 neustála čistě, ustlala si na zemi a to je konec nadějí pro sympatickou blondýnku.
4'
Žung Ke mohla zaútočit na medaile, ale cap 900 double underflip na to bohužel stačit nebude. Provedení ale bylo naprosto precizní, s dlouhým grabem a hlavně hrozně vysoko nad hranou svahu. Číňanka ještě rozhodně nepředvedla všechno, co v ní je, a bude zajímavé sledovat, kudy se její kariéra bude ubírat. 74,25 bodu znamená páté místo pro domácí hvězdu.
3'
Nene, Annika Morganová neměla rychlost na to, aby provedla backside 1080tku čistě. Je hezké, že se o to pokusila v soutěži, ale bude muset takové triky více natrénovat. Na poslední chvíli dala prkno pod sebe a vyhnula se tvrdšímu pádu, ale i tak dostává jen 14,50 bodu a skončí na chvostu pořadí.
2'
Ve druhém kole startujeme dle aktuálního pořadí, ale opačně, na řadě tedy byla Mijabi Onicuková. Pokusila se o frontside 1080, ale končí podruhé poměrně tvrdě na zemi a asi bych po dnešním dni nechtěl být jejím fyzioterapeutem. Ten bude mít hodně na pilno.
1'
Hailey Langlandová si už mohla svůj poslední skok užít bez stresu po dvou pádech a poslala tam starý dobrý method air pro diváky. To bude pěkná fotka na instagram :)
Jste napnutí, co závodnice předvedou v posledním kole? Já ano! několik z nich má v záloze ještě obtížnější triky a není pochyb o tom, že se po ně na závěr svého posledního závodu na Olympiádě pokusí. Adeptek na medaili je 7, uvidíme, která z nich to zvládne nejlépe a kterým zbydou oči pro pláč.
Výsledky po 2.skoku:

1. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 177 bodů
2. Anna Gasserová (AUT) 176,75
3. Tess Coadyová (AUS) 171,50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 166
5. Kokomo Muraseová (JPN) 136,25
12'
Jenomže to by musela překonat suverénku Zoi Sadowskou Synnottovou a to se nezdá jako pravděpodobné. Zoi je jako robot, který nedělá chyby. Backside 1080 indy, na tom opravdu nebyla jediná chybička. Z Novozélanďanky doslova čiší jistota a sebevědomí. 83,75 bodu ale znamená vedení jen o pouhých 0,25 bodu před Gasserovou. Tohle ještě bude drama!
11'
Frontside 1080 také pro Kokomo Muraseovou, melone grab k tomu a absolutně čistý dopad znamená zlepšení o 11,5 bodu! Druhá devadesátka finále, 91,50 bodu a Muraseová jde na druhou pozici! I ona bude moci ve třetím kole předvést s klidem něco, co by jí mohlo přinést i zlato. Schopnosti na 1260tku má.
10'
Reira Iwabučiová tahá triky z rukávu a vypadá u toho, jakoby to bylo tak jednoduché jako si namazat chleba k snídani. Frontside 1080 spin s indy grabem, 8 metrů vysoký skok a 82,25 bodu pro Japonku. Slušný součet a Reira může ve třetím skoku zariskovat. Momentálně je druhá za Gasserovou.
9'
Úřadující mistryně světa Laurie Blouinová pojišťuje své ambice na medaili pěknou backside 1080tkou s velmi dlouhým indy grabem. Dopad s lehoučkým hand dragem, ale po pádu v prvním kole je Kanaďanka v klidu. 86,25 je velmi slušným základem, ale v posledním kole nesmí zaváhat, pokud chce medaili.
8'
Tak to je překvapení. Mijabi Onicuková se po trvdém pádu jak v tréninku tak v prvním kole dala do kupy a rozjela se k dalšímu skoku. A nebyla daleko od toho aby jako první ve finále ustála 1260tku! Chyběl opravdu dotočit jen malý kousek, možná 30 stupňů, to je velká škoda, Japonka ještě mohla promluvit do bojů o pódiové příčky.
7'
Wow, Anna Gasserová is on fire! Backside double cork 1080 melone je jejím signature trikem a i když včera v kvalifikaci vypadala trochu nejistě, ve finále to absolutně neplatí. Rakušanka píše 86,75 bodu a podle mě s tímto součtem nemůže skončit hůř než třetí. Nechme se překvapit, ale Anna rozhodně zadělala na medaili a ve třetím skoku už může svůj trik jen vyšperkovat.
6'
Tess Coadyová už má z těchto her jeden bronz, skáče tedy v naprostém klidu. Backside double cork 1080 s indy grabem bohužel končí lehkým pádem, trik byl lehce nedotočený. Tess to v sobě ale má a pokud se jí povede provést tento skok čistě, může si z Pekingu odvést druhou medaili.
5'
Annika Morganová také měla co napravovat po pádu v prvním skoku. Switch cap 900 indy grab, tohle bylo naprosto bez chyb jak ve vzduchu, tak na dopadu. Lépe už to nešlo, ale přeci jen chybělo trochu obtížnosti. 73,50 je ale slušnou známkou za takový trik.
4'
Žung Ke v prvním kole upadla, ve druhém se rozhodla pro stejný trik, tedy frontside double cork 1080 mute grab, ale tentokrát ho parádně ustála. Tohle je útok na nejvyšší příčky, pokud zvládne poslední trik. Za ten druhý píše 85,75 bodu a to je útok na jednu z medailí!
3'
Jasmine Bairdová ustála svou backside 720tku, tohle ale bude na nejlepší málo. Trik byl proveden s čistotou, grab byl hodně krátký, ale obtížnost o poznání nižší než u vedoucích závodnic. 48,75 bodu je toho důkazem, Kanaďanka bude muset přidat, pokud se chce posunout pořadím.
2'
Frontside 900 pro Melissu Peperkampovou a mladička Nizozemka září úsměvy. Trik se jí povedl dle představ, dlouhý mute grab, který byl nedávno oficiálně přejmenován na weddle grab, čistý dopad a 72 bodů pro Melissu. Určitě má před sebou světlou budoucnost.
1'
Bohužel. Hailey Langlandová ve vzduchu vypadala znovu dobře, ale znovu svůj trik přetočila, podruhé končí na zemi a její naděje na dobrý finálový výsledek jsou v tahu.
Výsledky po 1.skoku:

1. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 93,25 bodu
2. Anna Gasserová (AUT) 90
3. Tess Coadyová (AUS) 85
4. Reira Iwabučiová (JPN) 83,75
5. Kokomo Muraseová (JPN) 80
12'
Zoi Sadowská Synnottová už má v kapse jedno zlato ze slopestylu a jezdí tady s neskutečnou jistotou a sebevědomím. Frontside double cork 1080 melone, podobný skok jako u Gasserové, ale ještě lepší provedení a čistota. Zoi byla skoro 8 metrů nad hranou svahu, to byl rozhodně nejvyšší skok ze všech. 93,25 bodu na úvod pro Novozélanďanku a krok správným směrem za druhým pekingským zlatem!
11'
Kokomo Muraseová při tréninku v pohodě ustála 1260tku, v závodě se rozhodla začít "pouze" 1080tkou. Backside spin, dlouhý grab, vysoký skok a naprosto čistý dopad. Japonka vypadá, že by to mohla dělat poslepu v noci po probuzení. 80 bodů je zajišťovák, Japonka má v rukávu mnohem víc.
10'
Jedna Japonka je bohužel zřejmě ze hry, další dvě ale mají šanci na cenné kovy. Reira Iwabučiová se toho nebála, pustila tam krásnou frontside double cork 1080 s mute grabem. Pár bodů jí bude stát krátké hrábnutí na dopadu, ale 83,75 bodu je slušným základem finálového závodu.
9'
Laurie Blouinová svůj frontside double cork 1080 naopak přetočila a končí na zadku. Ale skoro to vypadá, že má natrénovanou i 1260tku, uvidíme, jestli se k ní dnes dostane.
8'
Mijabi Onicuková už bude po dnešku hodně potlučená. Měla těžký pád při dnešním tréninku, další jí postihl při prvním finálovém skoku. Bohužel neměla dost rychlosti, svůj trik nedotočila a plnou silou dopadla na hranu svahu. Vypadá hodně otřeseně, ale odešla z dopadového prostoru po svých. Zřejmě to ale nevypadá, že by byla schopná bez problémů skákat dál.
7'
Frontside double cork 1080 s těžším melone grabem než u Australanky, Anna Gasserová ukazuje nejvyšší možnou kvalitu provedení a obrovskou výšku skoků. Dopad čiytý a Rakušanka píše 90 bodů a jde do čela! Skvělý první krok za obhajobou zlata.
6'
Tess Coadyová si schovala nejlepší triky až na finále. Začala parádně provedeným frontside double cork 1080 s dlouhým indy grabem. Tohle už by mohl být medailový skok a Australanka se usmívá. 85 bodů je parádní, ale naprosto zasloužená známka, skok byl stylově precizní, dopad bez problémů.
5'
Bohužel, cap 900 double cork pro Anniku Morganovou nevychází dle představ. Němce chyběla rychlost, trik vůbec nedotočila a skončila na zemi.
4'
To bylo těsné. Frontside double cork 1080, to už je na ženy opravdu skok nejvyšší obtížnosti. Žung Ke to dala, ale o čtvrt obrátku nedotočila, hrábla si oběma rukama do sněhu a dostává jen 29 bodů. Číňanka ale rozhodně má na to tento skok provést čistě a ustát ho.
3'
Tohle už vypadalo lépe. Switch cap double underflip 900 pro Jasmine Bairdovou, dopad naprosto čistý a Kanaďanka píše 68,75 bodu.
2'
Melissa Peperkampová začíná slušnou backside 900tkou, ale bohužel úplně minula grab. 64,25 je slušným startem, na medaili budou ale potřeba dva skoky ohodnocené víc jak 80 body.
1'
Hailey Langlandová bohužel na prvním skoku chybuje. Na dopad se jí zaryla hrana do sněhu, což jí poslalo k zemi.
Závod právě začal!
Startovní listina:

1. Hailey Langlandová (USA)
2. Melissa Peperkampová (NED)
3. Jasmine Bairdová (CAN)
4. Žung Ke (CHN)
5. Annika Morganová (GER)
6. Tess Coadyová (AUS)
7. Anna Gasserová (AUT)
8. Mijabi Onicuková (JPN)
9. Laurie Blouinová (CAN)
10. Reira Iwabučiová (JPN)
11. Kokomo Muraseová (JPN)
12. Zoi Sadowská Synnottová (NZL)
Pořadí na X-Games 2022:

1. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 85 bodů
2. Jamie Andersonová (USA) 82
3. Mijabi Onicuková (JPN) 78
4. Kokomo Muraseová (JPN) 65
5. Laurie Blouinová (CAN) 51

Pořadí na MS 2021:

1. Laurie Blouinová (CAN) 177,75 bodu
2. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 176,75
3. Mijabi Onicuková (JPN) 174,75
4. Anna Gasserová (AUT) 170,25
5. Tess Coadyová (AUS) 151,75

Pořadí na OH 2018:

1. Anna Gasserová (AUT) 185 bodů
2. Jamie Andersonová (USA) 177,25
3. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 157,50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 147,50
5. Sina Candrianová (SUI) 140,25
Mezi ženami ve Světovém poháru letos vyhrávali pouze Japonky, i když se odjely pouze dva závody. Ten první říjnový v Churu ovládla Kokomo Muraseová, druhý v americkém středisku Steamboat si podmanila Reira Iwabučiová. Oběma dvěma sekundovala více než zdatně Anna Gasserová, která v součtu dvou druhých míst vyhrála křišťálový glóbus. Rakušanka navíc obhajuje zlato z Pchjongčangu, kde měl Big Air svou premiéru.

Je třeba ale počítat i s dalšími závodnicemi. V Číně v obrovské pohodě jezdí a hlavně skáče Zoi Sadowská Synnottová, která vyhrála na úvod her slopestyle a jako první žena v historii Olympijských her předvedla a ustála skok s rotací 1260 stupňů. Získala tím také první historické zlato ze Zimních her pro Nový Zéland. Je to také vítězka nedávných X-Games v Aspenu a klidně si může připsat druhé pekingské olympijské zlato, protože ovládla i včerejší kvalifikaci. Naposledy v Koreji brala bronz. Uvidíme také, co předvede úřadující mistryně světa z Kanady Laurie Blouinová.
Vítejte na prvním stálém Big Airovém můstku na světě, který byl postaven uprostřed industriální oblasti na západní části Pekingu. Zde se konají závody v lyžařském i snowboardovém Big Airu. Dnes budeme společně prostřednictvím textového přenosu sledovat finálové klání mužského i ženského závodu na snowboardu, začínáme u žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.
Články odjinud