Oktagon MMA - Ivan Buchinger - Losene Keita -  ONLINE PŘENOS -  4. června 2022   23:59

Ukončeno

Ivan Buchinger - Losene Keita

Přenos se aktualizuje automaticky

Ochranka měla co dělat, aby uklidnila Keitův slavící kotel, ale to je nyní vedlejší. Losene Keita se po fantastickém výkonu stává právoplatným šampionem lehké váhy OKTAGON MMA. Odmítl několik Buchingerův pokusů o takedown a v postoji naprosto dominoval. Na konci třetí minuty přišla rozhodující pasáž, kdy Keita trefil několik tvrdých a hlavně přesných úderů, kterým nedokázal Buki odolávat.

Toto je pro dnešek vše a já vám děkuji za pozornost!
Vítěz: Losene Keita (TKO – údery).
03:00'
Konec zápasu.
03:00'
Rozhodčí Gerd Richter musel ukončit zápas! Losene Keita poslal Buchingera salvou úderů u pletiva postupně na zem a ten se už nemohl dál bránit.
02:53'
Keita bombarduje Buchingera a konec se nejspíš blíží!
02:36'
Losene stále uniká Buchingerovi. Belgičanovi vypadl chránič na zuby a zápas byl na moment přerušen.
02:07'
Další Buchingerův neúspěšný pokus o takedown po kterém přišla dobře trefená práva od Keity.
01:14'
Ivan se snažil znovu se soupeřem svázat, ale ten odmítá a snaží se o další tvrdé zásahy.
00:43'
Rychlé Keitovy ruce dělají Buchingerovi problémy. Jedna rána dobře trefila a Buchinger zkoušel takedown.
00:15'
Keita zabírá střed klece.
00:00'
Začátek 1. kola.
Legenda slovenského MMA nastupuje v zádech s písní Slovensko Moje, Otčina Moja.
Prozatimní šampion Losene Keita nastupuje a jeho pověstný kotel fanoušků bouří.
Několik fanoušků opouští halu a jde vidět, že čekali primárně na souboj Pütze s Martinem Zawadou. Většina, která zůstala, už se ale může těšit na titulovou bitvu. Ta za pár minut vypukne!
Keita se během pár desítek minut vrátil na váhu a už měl přesných 70,3 kg. Titulová bitva proběhne!
Vážení

Potíže s váhou se nevyhnul ani titulovému zápasu. Souboje o pás nemají toleranci navíc a tak museli oba borci svou váhu dostat pod nebo na úroveň 70,3 kg.
Zatímco Ivan Buchinger vše zvládl s rezervou desetiny kilogramu, tak Losene Keita o dvě desetiny naopak převážil. Taková odchylka by ale neměla být problém a Keita snad v klidu naváží.
Ivan „Buki“ Buchinger
Bilance 39:7 (OKTAGON MMA 2:0)


Držitel dvou pásů organizace OKTAGON MMA (v lehké a pérové váze) se chystá na svou první obhajobu. Od slavného zápasu s Conorem McGregorem, který se udál před takřka deseti lety, toho stihl Buchinger hodně. Z 22 zápasů prohrál pouze tři a stal se šampionem Cage Warriors, M-1 a nyní OKTAGON MMA. Poslední prohra přišla v KSW se Salahdinem Parnassem, kde šlo také o opasek.
Rodák z Gabčíkova už absolvuje většinu tréninků v trnavském SFG, ale před lety byl jeho domovským gymem zejména MMA SPIRIT. I proto by měl být pro frankfurtskou komunitu velikým lákadlem. Buchinger je komplexnější zápasník než Keita a dominuje hlavně na zemi. Na svém kontě má už 24 úspěšných submisí s tím, že nejčastěji útočí na soupeřův krk. Pokud se s mladým Keitou dostane na zem, mohl by to být rychlý proces. Belgičan bude mít rychlostní výhodu a čím déle bude odolávat Buchingerovým snahám o přechod na zem, tím se jeho šance budou zvyšovat. Buki už toho ale v kleci viděl hodně a Keita by ho neměl oproti soupeřům typu Parnasse, McGregora, Raye nebo Barboríka ničím zaskočit.
Losene „Black Panther“ Keita
Bilance 6:0 (OKTAGON MMA 2:0)


Čtyřiadvacetiletý mladík se po pletkách se zákonem konečně usadil a soustředí výhradně na svou sportovní kariéru. Milovník luxuxu má za sebou teprve šest výher v šesti duelech a rázem je před ním možná jeden z nejzkušenějších zápasníků aktuálně působících v evropských organizacích. Keita se do OKTAGON MMA přesunul jako šampion nizozemské WFL a po impozantní demolici Karola Ryšavého šel v O2 Aréně o prozatimní titul proti Ronymu Paradeiserovi. Vytáhlý Slovák dal Keitovi zabrat o dost víc než Ryšavý, a nakonec z toho byla pětikolová válka, která skončila ve prospěch Black Panthera. Nyní tu máme další level. Třetí zápas v organizaci a třetí slovenský soupeř. Tréninkový parťák Ryšavého představuje pro Loseneho dosus jednoznačně největší výzvu v kariéře.
Není pochyb o taktice, jakou v Lamiro Fight Club na Buchingera pilují. Skvělý pohyb, přesné údery a hlavně obranu proti takedownům potřebuje Keita v naprosto stoprocentním provedení, aby mohl pomýšlet na regulérní titul a možná i k otevření dveří směrem k UFC.
Turnaj OKTAGON 33 bude završen titulovou bitvou v lehké váze mezi právoplatným šampionem Ivanem Buchingerem a tím prozatimním Losenem Keitou. Guinejský rodák si získal respekt svým drtivým strikingem, ale nyní narazí na nesrovnatelně zkušenějšího protivníka a případná výhra by znamenala ohromný kariérní skok. Kurzy a sázkaři nicméně stále favorizují slovenskou legendu. Buchinger dlouhé roky ve Frankfurtu trénoval a jeho známí z Německa si určitě nějaké lístky pořídili. Fanoušci Keity už v Česku ukázali, že umí být slyšet, takže z pohledu Belgie blízký západ Německa naznačuje, že po německých borcích nemusíme očekávat v hlavním zápase večera žádný úpadek atmosféry.
Organizaci OKTAGON MMA čeká další velká premiéra. Po boxerském galavečeru v O2 Areně se tuzemský gigant poprvé vydává za hranice Česka a Slovenska. Akci pod názvem OKTAGON 33 bude hostit zaplněná frankfurtská Festhalle.
Německo nezažilo pořádnou zápasnickou událost od poslední návštěvy UFC, která se datuje do léta 2018. V porovnání s UFC se tentokrát fanoušci můžou těšit na velké množství domácích bojovníků, kterým bude vévodit bitva o Německo mezi Stephanem Pützem a Martinem Zawadou. Do boje se pustí také mladší z bratrů Zawadových, Dawid, jenž byl ještě před rokem součástí právě UFC. Fanoušci OKTAGONu už moc dobře znají také válečníka Christiana Jungwirtha a aby nebylo Christianů málo, tak nebude chybět ani nejsledovanější německá hvězda Christian Eckerlin. Odehraje se též finále nejnovější OKTAGON VŸZVY.
Na závěr přijde v podobě 12. zápasu titulová bitva lehkých vah, kdy dočasný šampión Losene Keita z Belgie vyzve slovenskou legendu a držitele dvou pásů organizace OKTAGON MMA, kterým není nikdo jiný než Ivan Buchinger. Kromě toho se na kartě představí po víc než roce dle pravidel MMA Karlos „Terminátor“ Vémola. U německé premiéry nebude chybět ani Zdeněk Polívka, Jaroslav Pokorný nebo Cheick Koné. Ano, ten Koné, co na OKTAGONu 30 pořádně potrápil Matěje Peňáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:59.
Články odjinud